WIJZE 'Ook wij blijken recht te hebben op bepaalde voorzieningen' Ouderenambassadeurs officieel geïnstalleerd ijver! oerafdeling rrflB Huisbezoeken aan 75-jarigen stimuleren zelfstandigheid ouderen is ideeën 'Ik wil graag verbetering in de situatie van ouderen brengen' COLOFON asvorm- schoenenl 1 - - - J DONDERDAG 12 APRIL 2007 - PAGINA 13 DE TILBURGSE KOERIER >AG 12 APRIL 2007-PAGnl J. Sauvé: We wilden meer weten over wat er mogelijk is voor ons.” FOTO: PETER LIGTENBERG Petra Jansen Picardi 5500004 FOTO'S: PETER LIGTENBERG name gericht op collectieve belan- even weken om 12 uur A. Claassens HET WOORD IS AAN... nog leeft, of samenwonen, drie maal zo hoog zijn dan voor alleen- Bewust worden Ouderenambassadeur Toos van der Wal (56) is al jaren actief voor oude- mensen eveneens uit hun isolement halen." Toos van der Wal: "De weg wijzen naar voorzieningen. "Zelfs stenen Het geluid Jacques Franssen: "Ouderen bewust maken van wat ze zelf aan hun situatie kunnen doen. o BURG -594 05 94 tbvwonen.nl '.tbvwonen.nl In deze rubriek kunnen 55-plussers hun mening geven in ongeveer tweehonderd woorden. Adres: redactie Senioren wijzer, p/a de Twern, Postbus 3078, 5003 DB Tilburg; e-mail seniorenwijzer@twern.nl. onder vermelding van 'Het woord is aan...' Inzenden betekent niet dat uw brief automatisch geplaatst wordt. n een ruime cotectie'4 s pasvormschoenen.fl professioneel advies centra stappen ïrfect-Pond: onder chemie ww.perfect-pondlcöm 'q prima lijk geen heer J. I is 75 en kreeg van Bert Oerle- 9:00 tot 18:00, 9:00 tot 17:00 ing van deze advertentie' rtentie kunnen geen ikfouten voorbehouden ngstijden: tag13.00 -17.00 uur vr. 9.00- 18.00uur jg 9.00-14.00 uur OENEN BV SCHOENEN toon 013 535 00 17 ail info@vanrijswijk.nl zaamheid 75-jaric' nu nog met s noodzaak om Uw vijver- 5 altijd gratis. vervoer: "Een bushalte die te ver van je huis staat, is een probleem, zeker ver- als je ook nog met een rollator moet j of lopen!" jse poëzie kan in Het Geluid jmlezing uit 2001 van heden- de Coninck, Ivo de Wijs, Bert Oerlemans maakt stad zelden mee dat hij je je opkomen voor c senioren. Wat is Izorgers in de Reeshof heeft op De bezoekers kunnen praten de zorg geregeld kan worden, r allemaal mogelijk is op dit Willemstad van erse maten en 3 UV-bestendige pvc m2 )lie voor een er, 6,24 m2. aal gebied, bijvoorbeeld maatschap pelijk werkers of buurtwerkers. Bert Oerlemans (68) is ook via het wijk- werk in dit project gerold. Hij is een J* rijwilligers van het eerste .w,„, ,,öö,t hij drie dagdelen een training gevolgd. Oerlemans: irekstrai- toe ga je j? Sommige niet zo snel i tong zien, gen: "Daarnaast kunnen we pre men signaleren op het gebied van wonen, de buurt, vrijetijdsbesteding, sociale contacten, gezondheid, dienstverlening, financiën en veilig heid en mensen op weg helpen naar een oplossing. I twee kanten: instanties zoals thuis- Ouderenadviseur zorgorganisaties, woningcorpora- De vrijwilligers verzamelen bij hun ties, en de gemeente krijgen door huisbezoek informatie over een aan- onze samenvattende rapportages tal thema's: wonen in de buurt, vrije- eenoverz^van hoe deze ouderen tijdsbesteding /even. kunnen ze dan hun - be/eidop aanpassen. De gemeente _kan bijvoorbeeld iets doen om de veiligheid en de leefbaarheid in de buurt te vergroten. Bovendien kun nen we door de huisbezoeken ook meer bekendheid geven aan de instanties die kunnen helpen, zoals J LoketZ en onze eigen ouderenadvi- seurs." Vertrouwen De huisbezoeken worden afgelegd Ouderdom komt met gebreken, wordt wel eens gezegd. Met name vanaf een jaar of 75 kunnen ouderen problemen ervaren op verschil lende gebieden. Ze slikken medicijnen, voelen zich eenzaam of hebben financiële problemen. Vaak ook hebben ze last van verpaupering van hun woonomgeving of voelen ze zich zelfs onveilig. Niet alle senioren weten waar ze met vragen hierover terecht kunnen. Bovendien zijn niet alle ouderen op de hoogte van de voorzieningen waarvan ze gebruik kunnen maken. Daarom kan iedereen van 75 jaar in de gemeente Til burg een bezoek krijgen van een vrijwilliger van de Twern die informa tie en advies geeft. Doel is deze ouderen, ondanks eventuele beper kingen, te helpen om zo lang mogelijk zelfstandig te blijven wonen. Deze voorzieningen zijn in brede Ogen en oren l bekend, maar er zijn nog De ouderenambassadeurs zijn een is ouderen die niet weten dat ze nieuwe instantie naast de oudere- op bijzon- nadviseurs van de Twern en het pas W1> „1W11, of hulp bij vernieuwde Overlegnetwerk Tilburg- deel ziet alsnog van deelname af als het huishouden. Ook kunnen de se Ouderen (OTO), dat juist ook wil de vrijwilliger aan de deur staat. ---b--- Uit de rapportage uit 2006 over het huisbezoek aan 75-jarigen in Til- :oopdagen op onze n!) )urg- k wil ouderenambassadeurs ouderen opkomen voor ongeorganiseerde individuele ouderen. Ze activeren om zelf iets te onderne- senioren. Wat is de toegevoegde op zoek naar ouderen i men, bijvoorbeeld deelname aan w,aarde? Els Aarts: "Het OTO is met een activiteit in een wijkcentrum. name gericht op collectieve belan- Belangenbehartiging Caribische senioren Sinds kort bestaat er een stichting die in Tilburg de belangen van Caribi sche senioren (Antilliaanse en Arubaanse 50-plussers) behartigt. De stichting organiseert sociaal-culturele activiteiten, adviseert gemeente en provincie en onderhoudt contacten met andere ouderenbonden en instellingen die met ouderen te maken hebben. Het doel is de positie van de Caribische senioren te verbeteren en/of te versterken op het gebied van wonen, zorg, veiligheid en welzijn. Binnenkort presenteert de Stich ting Caribische Senioren Tilburg haar bestuur en beleidsplan. Contact persoon is Mariëta Emers, Statenlaan 30, 5042 RX Tilburg; tel. (013) 4685379; e-mail aaseniorennetwerk@gmail.com. Museum, zoekt voorwerpen voor Wauw! Het Noordbrabants Museum in Den Bosch presenteert komend najaar de expositie Wauw! Nederland in de jaren 70. Daarbij staat het dagelijks leven in die jaren centraal en passeren onderwerpen de revue als mode en design, politiek, Baghwan, gastarbeiders, Dolle Mina's, popmuziek en disco. Het museum zoekt nog typische voorwerpen uit de jaren 70 die geleend mogen worden voor de duur van de tentoonstelling, zoals but tons, kampeertafeltje met stoelen, schoolagenda's en voorwerpen van een beatmis of een hippiereis naar India. Op woensdag 25 april kunnen van 10 tot 16 uur deze voorwerpen ingeleverd worden bij deskundigen die ze beoordelen. Frits Spits van het radioprogramma Tijd voor twee praat van 12 tot 14 uur live met mensen die voorwerpen komen inleve ren. verhaal van Polimé: "Ik kom schrij nende situaties tegen, er is veel een zaamheid. Vooral bij mensen die Ontspanning In zorgcentrum Reyshoeve (Gendringenlaan 15) zijn er diverse acti viteiten; ook ouderen uit de wijk zijn welkom! Op vrijdag 13 april is er van 15.00 tot 16.30 uur een gratis proefles rolstoel- en rollatordansen; bij voldoende belangstelling wordt een rolstoel-/ rollatordansclub opgericht. Dinsdag 17 april brengt accordeonist Willem van der Heijden van 15.00 tot 16.30 uur een gezellig meezingprogramma; entree 2,50. Woens dag 18 april is er van 19.30 tot 21.30 uur het Seniorencafé: een gezelli ge avond met een hapje en/of een drankje, zomaar bijpraten, een kaartje leggen, een potje sjoelen, biljarten, rummikub of een ander spel spelen. Entree 1,-. Vrijdag 13 april is er een dansavond voor 40-plussers in wijkcentrum t Sant (Beneluxlaan 74). Zaal open vanaf 19.30 uur; entree 1,-. In het ouderentrefpunt daar kunnen liefhebbers van bloemschikken op woens dag 18 april bloemstukjes maken. Kosten: de dagprijs van de bloemen. Aanvang 10 uur. Op woensdag 25 april kunnen kaarters er vanaf 10 uur rikken of jokeren. Deelname kost 1,-; er zijn leuke prijsjes. Biljartvereniging Groeseind organiseert zondag 15 april van 10.00 tot 15.30 uur een rommelmarkt in wijkcentrum De Baselaer (Hoefstraat 175); entree 1,-. In zorgcentrum De Kievitshorst (Beneluxlaan 101) is op woensdag 18 april vanaf 14.15 uur een modeshow en verkoop van Marto mode en Carmen schoenen; entree gratis, consumptie tegen betaling. Op zondag 22 april is er van 10 tot 17 uur een rommelmarkt in het Steunpunt President Mandelahof (Korvelplein 60). Met gerookte paling en een loterij. Entree-€ 1,-; kinderen tot 12 jaar gratis. In wijkcentrum De Reit (Westertorenlaan 4) is op donderdag 26 april een bingomiddag met drie prijzen in elk van de tien ronden. Een kop koffie of thee is gratis. Een kaart kost€ 2,50. Aanvang 14.00 uur. Eropuit met de scootmobiel Scootmobielclub De Vrijbuiters heeft als doel mensen uit hun isolement te halen. De club organiseert daarom in de zomer regelmatig dagtochten. In de koudere maanden zijn er gezellige middagbijeenkomsten, een feestmiddag en een kerstviering. De club bestaat uit een dertigtal leden en vrijwilligers (verkeerregelaars). Er is ruimte voor enkele nieuwe leden; voorwaarde is dat je scootmobiel minimaal 12 km per uur rijdt. Informa tie: mw. J.Janssen, tel. (013) 4684391. De bibliotheek komt tot bloei geuren in het voorjaar" schreef Dick Hillenius in de bundel Het geluid van de lente; een mooiere omschrijving van het ultieme lente- gevoel is haast niet denkbaar. Voorjaarschoonmaak, lekker weer naar buiten, natuur komt tot leven, bloemen komen uit, maar helaas ook: hooikoorts! Ga ook de lente proe ven in de bibliotheek! Het lentegevoel opsnuiven met hedendaags van de lente: lentegedichten. Het is een bloer daagse Nederlandstalige dichters, bv. Herman Remco Carhpert en Willem Jan Otten. Zalm-rijstbeignets, kaasvlinders met maanzaad of gekruide pofaardappe- len tijdens de fietspicknick: Clare Ferguson verraadt in haar boek Feest maaltijden voor buiten; van picknick tot barbecue hoe je heerlijke hapjes kunt maken voor als je weer buiten kunt eten. Vooraf proeven is dus mogelijk... Altijd een bezoek waard in het voorjaar is de Keukenhof. Jacqueline van der Kloet laat in haar fotoboek Inspiration uit 2006 prachtige foto's van de Keukenhof zien. Voor wie last van hooikoorts heeft, is dit een veilig idee! Koffie- en theeaanslag in kopjes? Bij de grote voorjaarschoonmaak is de Vlekken- en schoonmaakwijzer van Alfred M. Jacobsen handzaam. Het is een uitgave van de Consumentenbond uit 2002 met schoonmaaktips. Hierin leest u dat u de kopjes moet laten doorweken in een hete, sterke sodaoplossing. Hatsjoe! Leuk dat voorjaar... Maren Killmann schreef in 1997 Hooikoorts natuurlijk behandelen. Wat is hooikoorts, hoe wordt het veroorzaakt, en wat kunnen we eraan doen op natuurgeneeskrachtige wijze? Vrijdag 20 april is het Nationale Tuinontwerpdag. In diverse bibliotheken zijn er presentaties én spreekuren met tuinarchitecten. Kijkt u eens op www.obtmb.nl voor de data of haal de nieuwsbrief in de bibliotheek. Eenzaamheid Volgens projectcoördinator Polimé zijn armoede, vervuiling en een- de grootste problemen bij igen. Daarnaast kampt een - >g kleine - groep allochtonen ernstige taalproblemen, waardoor contact leggen met ande- weinig te klagen. Toch vonden heid zek ren, onder meer in de organisatie van de Seniorenbeurs op de Dag van de Ouderen. "Ik zie regelmatig dat het met iemand fout dreigt te lopen, dat hij of zij aan de grond komt te zitten. Daarom wil ik graag verbetering in de situatie van oude ren brengen, bijvoorbeeld door ze voor voorzieningen de weg te wijzen naar de ouderenadviseurs." Ook Jacques Franssen (66) ziet het als de taak van een ouderenambas sadeur "te zorgen dat de hulpvrager in contact komt met de hulpbronnen. Daarnaast wil ik eraan bijdragen dat ouderen zich bewust worden van hun situatie en van wat ze daaraan zelf kunnen doen." Franssen, eerder onder meer actief in het project Ouderenproof in Zorg- vlied/Blaak, hoopt dat hij als ouder enambassadeur ook wat kan doen aan de integratie van anderstalige ouderen: "De Turkse en Marokkaan se ouderen in onze wijk dreigen in een dubbel isolement te raken: niet alleen als oudere in deze maat schappij, maar ook door de taal." De ouderenambassadeurs zijn te bereiken via Loket Z: tel. 0900- 1231313. KL Ik lees met belangstellig elke uitga ve van Seniorenwijzer, waarin belangrijke en ook minder belang- staanden. Mijns inziens is dit een rijke zaken aan de orde komen. onrechtvaardigheid voor de oude- Graag vraag ik aandacht voor het ren in dit soort woningen. volgende. In onze stad staan Bij het waterschap wordt dit afge- gelukkig veel seniorenwoningen daan met "dit is wettelijk". En ook die geschikt zijn voor een of twee de politiek schijnt belangrijker personen. Het stoort mij al jaren zaken aan het hoofd te hebben, dat de waterschapslasten voor Het wordt tijd dat dit onrecht wordt mensen in dit soort woningen die rechtgetrokken. het geluk hebben dat hun partner De Seniorenwijzer verschijnt I éénmaal in de twee wéken in I De Tilburgse Koerier. Redactie: Isabella de Boer-Ver- heijen, André Coenen, Riek I Flipse-Tiemens, Gerry Hovers, I Petra Jansen, Karel Luiijf (eind- I redacteur), Lieke Luijbregts, I Loes Mertens-Vermeer, Debby I Struijk-Buitelaar, Mat de Vries. Redactieadres Seniorenwij- zer, Stichting de Twern, Vincentiusstraat 102, 5038 SR a Tilburg; tel. 013-5839999. Kopij kan gestuurd worden naar: Seniorenwijzer, p/a de I Twern, Postbus 3078, 5003 DB Tilburg; e-mail seniorenwij-1 I zer@twern.nl. Kopijsluiting: donderdag in de zijn waarvan we niet wisten dat we er recht op hadden. Zo kregen we van de vrijwilliger een folder over de deeltaxi. We zijn nu bezig met de aanvraag. Want ja, je moet er wel zelf achteraan gaan. En we kunnen hulp krijgen bij de belastingaangifte. Toch allemaal mooi meegenomen. Dus zijn we al met al heel positief over dit project." Thomas Polimé geeft aan dat 99 procent van de deelnemende ouderen heel tevre den is over het huisbezoek. 22 Dorpen Volgens Polimé doet 45 tot 50 pro cent van de 75-jarigen mee aan het kring essen op donderif onderzoek. De meeste ouderen die steeds ;Xag',r g**5" huisbezoek willen, laten dat via bijvoorbeeld recht hebben ■V Heuvelring de antwoordkaart weten; een klein dere bijstand, een rolstoel van de vrijwilliger uur. Vooraf heeft een training ge\_ "Dat was vooral een gespr ning: hoe stel je vragen? Hc om met bepaald gedrag? Cc senioren laten namelijk niet zo snel Gisteren zijn de eerste ouderenambassadeurs geïnstalleerd door wet- het achterste van hun tong zien, houder Els Aarts (o.m. zorg, ouderenbeleid). Het gaat om zeven Til- houden eerst de boot af. Dan moet burgse 55-plussers uit verschillende wijken en dorpen. De bedoeling je een prettige sfeer kunnen creëren is dat zij met hun levenservaring en grote sociale netwerken bruggen en proberen het vertrouwen te win- slaan tussen ouderen en de gemeente Tilburg; van hen wordt onder nen." meer verwacht dat ze ouderen helpen hun weg te vinden naar voorzie ningen waarop ze recht hebben. 's Middags naar de film Op maandag 16 april kunnen 50-plussers naar een nieuwe Cineplusvoor- stelling in het Midi Theater op de Heuvel: Zwartboek, de nieuwste film van Paul Verhoeven over de Tweede Wereldoorlog. Voor de film die om 14.30 uur begint, kunnen bezoekers koffie met iets lekkers krijgen voor 1,-. Kaartjes kosten 5,- en zijn vanaf 14.00 uur te koop bij Midi. Reserveren kan via tel. (013) 5422822 (14.30-16.3Ö uur en 20.00-22.00 uur). Mantelzorgers en vakantie De maandelijkse open inloop voor mantelz dinsdag 24 april vakantie als onderwerp, over hun vragen en ervaringen, zoals hoe Ook is er informatie beschikbaar over wat er gebied. De inloop op 24 april begint om 19.30 uur in zaal wijkcentrum Heyhoef (Kerkenbosplaats 1). Bijeenkomsten De Salon De Salon is een gezellige ontmoetingsplek voor lesbische en homosek suele 50-plussers uit Tilburg en omstreken. De deelnemers komen maan delijks bij elkaar: de ene maand op een donderdag van 20 tot 23 uur in buurthuis In de Boomtak (Boomstraat 81), de andere keer op zondag middag bij één van de Salongangers thuis. Dit volgende bijeenkomst is op zondag 22 april, daarna op donderdag 24 mei en zondag 24 juni. Meer informatie: Gerrie en Cobie, tel. (013) 5435793 of 4561686. Dementie... iets om niet te vergeten! Ouderenorganisaties uit het Zand-oost en het Ouderenwerk van de Twern organiseren op woensdag 18 april in de Goede Herderzaal (Isi- dorusstraat 6) een middag over dementie. Lenneke Seysener van de Alz- heimerstichting geeft dan informatie over de eerste ziekteverschijnselen, de omgang met de dementerende in de thuissituatie en waar je terecht kunt voor advies en ondersteuning. Vragen staat vrij. Ook zijn er bro chures en ander ihformatiemateriaal. De middag begint om 14.00 uur; vanaf 13.30 uur is de zaal open. De toegang is gratis, evenals koffie en thee. Sinds ruim vier jaar loopt in Tilburg, burg-Noord, Berkel-Enschot en Berkel-Enschot en Udenhout het Udenhout blijkt dat van de 264 aan- project Huisbezoek 75-jarigen. geschreven ouderen er 155 niet Iedereen krijgt in het jaar dat zij of hij meededen. Met name in de twee 75 wordt een aankondiging van het dorpen laten ouderen het huisbe- huisbezoek door een vrijwilliger van zoek aan zich voorbij gaan. Polimé de Twern. Deelname is geheel vrij- kan dat wel uitleggen: "In de dorpen willig. Wie liever niet meedoet, kan is de band tussen mensen onderling dit kenbaar maken via een ant- nog hecht en is er een bloeiend ver- woordkaart. enigingsleven, dus mensen zijn min- Thomas Polimé, projectcoördinator der snel eenzaam en krijgen eerder van het huisbezoek, legt uit dat het hulp van familie, vrienden of buren, doel breder is dan alleen informatie Dan vinden ze een huisbezoek over geven over beschikbare voorzienin- bodig." gen: "Daarnaast kunnen we proble- Vrijwilliger men signaleren op het gebied van het in de u- --- voor een dichte deur Sfaat. "A|s gewoon netjes vertelt waarvoor komt en wat je wilt, laten mensen jf meestal wel binnen", vertelt hij. LS A en merengue gra rflessen op donderd en v )0-21.„ lery Heuvelring J lurg bij Dansschool 11 ito Alante. Kom gezel langs want wij staa int voor persoonlij eleiding. Voor info: 0» 28719 (Wesley) j w.unpasitoalante.nl j Contacten Aan de andere kant is ook Bert Oer lemans heel gelukkig met het werk wat hij doet. "Mijn drijfveer is interes se in mensen", vertelt hij. "Ik ga na elk gesprek rijker naar, buiten dan ik naar binnen ben gegaan: ik leer er ontzettend veel van. Bovendien heb ik er leuke contacten aan overge houden. Al moet je bij dit werk wel oppassen dat je het niet mee naar huis neemt, want soms kom je situa ties tegen die je niet in de koude kle ren gaan zitten. Ik raak dat soort ervaringen pas helemaal kwijt als ik ze heb opgeschreven in het rapport aan Thomas." Polimé. alleen zijn, bijvoorbeeld door overlij- De vrijwilligers kunnen natuurlijk niet den van de partner. En bij mensen elke vraag van de 75-jarigen beant- zonder kinderen. Ik raad die oude- woorden. Soms zijn de problemen te ren altijd aan om lid te worden van ingewikkeld of te groot. In die geval- een ouderenbond, om toch wat nieu- len verwijst de vrijwilliger door naar we kennissen op te doen. Verder de ouderenadviseur. Ook dan is het adviseer ik ze contact te zoeken met de bedoeling dat de betreffende per- het wijkwerk. Een contactcirkel kan soon zelf naar de ouderenadviseur in zijn of haar wijk belt. Maar in ern stige gevallen zorgt de Twernvrijwilli- Oerlemans ervaart daarnaast dat ger ervoor dat de ouderenadviseur mensen moeilijkheden hebben met contact opneemt met de oudere. Zulke actie is geboden als er bijvoor beeld sprake is van ernstige v" waarlozing, vergeetachtigheid verwardheid. gen van ouderen. De ouderenam bassadeurs zijn vooral gericht op gaan actief met proble men en leggen bijvoorbeeld contac ten tijdens allerlei bijeenkomsten. Waarschijnlijk hebben ze zelf ook ideeën hoe ze mensen willen bena deren. Ze krijgen veel vrijheid. Het is de bedoeling dat ze al doende hun functie nader invullen en ontdekken hoe ze de al aanwezige instanties kunnen aanvullen of versterken. De ouderenambassadeurs helpen mee om het sociaal cement in de wijken te verstevigen." Door hun contacten zijn de oudere nambassadeurs ook extra ogen en oren in de wijk voor de gemeente, hoopt wethouder Aarts. Ze beginnen met een gezamenlijke scholingspro gramma. Daarna zullen de oudere nambassadeurs regelmatig met elkaar en een beleidsambtenaar ideeën en ervaringen uitwisselen. Het project duurt voorlopig twee jaar en wordt daarna geëvalueerd. ig, sociale contacten, gezondheid, dienstverlening, finan ciën en veiligheid. Ze brengen diver se folders mee die ze aan ouderen kunnen geven. Wanneer iemand bij voorbeeld klaagt over rommel op straat of losliggende stoeptegels, geeft de vrijwilliger een folder over het Centraal Meldpunt van de gemeente. Een oudere die recht blijkt te hebben op bijzondere bij stand of hulpmiddelen nodig heeft, krijgt uitleg over het aanvragen daar- w w van. door vrijwilligers van de Twern die De hulp en adviezen van de vrijwilli- eerst een speciale training hebben ger moeten er vooral toe leiden dat gehad. Het zijn vaak mensen die de oudere zelf actie onderneemt, ervaring hebben met werk op soci- "Dat stimuleert de zelfstandigheid en zelfredzaamheid", aldus Thomas Deeltaxi Gelukkig blijkt bij een huisbezoek ook vaak dat ouderen nog vooruit kunnen en eigenlijk problemen hebben. De Sauvé uit Tilburg onlangs bezoek :ige taalproblemen, mans. Sauvé en zijn vrouw hebben itact leggen met ande- weinig te klagen. Toch vonden ze j lastig is. Dan ligt eenzaam- het verstandig om met de vrijwilliger jker op de loer. een gesprek te hebben. Sauvé: "We Bert Oerlemans onderschrijft het worden toch een dagje ouder en wil- den wel eens wat meer weten over wat er mogelijk is voor ons. En er bleken inderdaad voorzieningen te gezondht :iën e- jn op weg helpen i .En het mes snijdt aan instanties zoals thuis- lisaties, woningcorpora- je gemeente krijgen door

Weekblad De Tilburgse Koerier | 2007 | | pagina 13