I I I n De Koerier en ik al Ad van Eekelen II Hans Janssen 11 Huub Kennis II Lazlo Kokke Hans van Vugt II II Henk Kuiper II w IJ."? DONDERDAG 8 MAART 2007 - PAGINA 27 DE TILBURGSE KOERIER $1 s FOTO: TEAM MEDIA GEMEENTE TILBURG I 40 1 1 12 61 39 05 18 85 met Fl%* Hans Janssen (CDA) is wethouder van onder meer Economie en Mediazaken voor de gemeente Tilburg. Lazlo Kokke is lid van de Dorpsraad Udenhout en accountmanager bij de firma Ehret Ad van Eekelen is bedrijfsleider van Cinema Heuvelpoort in Tilburg. In die hoedanigheid is hij momenteel druk doende met de voorbereidingen voor de verhuizing naar een nieuw bioscoopcomplex op het Pieter Vreedeplein. ENMALIGE PARTIJ! lag op de art, als ik e Tilburgse Koerier is een blad van, voor en door Til- burgers en mensen in de regio. Ik lees 'm elke week; ik ben blij dat De Koerier elke week trouw op de deurmat valt. Het is bij uitstek het blad waarin je kunt lezen welke initiatie ven er in de Tilburgse samenleving zijn. De Koerier staat dicht bij de belevings wereld van mensen en onderscheidt zich daarmee van andere media, vind ik. Het is daarom het meest gelezen blad. Je vindt er informatie over politiek en cul- g te uit- der zou het een prima zaak zijn als het nóg actueler zou worden." voorkomen. In de Koerier verscheen daar toen een groot artikel over. Zelfs een 'anti-kerststal' waarmee werd gepro testeerd tegen de overmatige consumptie rond de feestdagen, kreeg een prominen te plek in de Koerier. Ik hoop dat jullie blad in de huidige trend van commercia lisering overeind kan blijven." www.udenhout-centraal.nl af halen. Dat zou leuk zijn. Hoewel jongeren minder de krant lezen, denk ik dat de Koerier wel toekomst heeft. Je wilt toch graa hoogte blijven van wat er gebeui even van mezelf uit mag gaan." blijf je op de hoogte van wat er allemaal in de stad speelt. En misschien klinkt het gek, maar ik loop ook altijd even door de overlijdensberichten. Als ik iemand zie staan die 100 jaar is geworden, geeft dat hoop voor de toekomst. Dat moet ik ook kunnen, denk ik dan. Nee, zonder gek heid op een stokje, De Tilburgse Koerier pakt onderwerpen op die anderen laten liggen. Vooral regionaal nieuws dat leuk is om te lezen. Het enige wat ik nog wensen heb is een uitbreiding van de u agenda. Ik begrijp best dat jullie evene menten die elders in de krant worden aangekondigd niet nog een keer in de agenda zetten, maar het zou toch wel worden goed aangekondigd. Ik kijk zelf altijd op de Gemeentepagina en lees die altijd met de vraag 'wat vindt de gemeen te dat ik belangrijk moet vinden?' in mijn achterhoofd. De column is ook altijd de moeite waard, maar soms heb ik het te druk om die te lezen. Ik vind wel dat er veel zaken in de Koerier staan die ook wel eens van een andere kant mogen wor den belicht; de persberichten van de gemeente worden te braaf overgenomen. Ik herinner me dat de Koerier in de jaren '60 een kritisch blad was. Ik zat bij een biologische groep, die de aanleg van een grote vuilstort in een natuurgebied wilde Hans van Vugt is directeur van Theater Zaal 16. Eerder werkte hij bij het COS West en Midden Brabant en was hij ruim zeven tien jaar de drijvende kracht en initiator van Festival Mundial. Hij is daarnaast initiatiefnemer en organisator van het Tilburg 5 mei Bevrijdingsfestival, Slagwerkfestival Tilburg en diverse andere culturele evenementen. Huub Kennis uit Tilburg is voorzitter van de stichting HTLO. In die hoedanigheid staat hij aan de basis van de bekende concert serie Verrassende Ontmoetingen en verschillende andere initia tieven in Midden-Brabant op het gebied van de blaasmuziek. 'AG 8 MAART 2007 -PAGINA; fan 40 jaar! ERPLEIN 46 TILBURG TEL: 013 -455 22 44 RMARKT 10 TILBURG TEL 013 - 467 31 ts Ik vind De Tilburgse Koerier de leukste van alle kranten in Midden-Brabant. Alleen vind ik het dagbladformaat niet zo praktisch. Het is een trend dat kranten overstappen op tabloid. Ik vind dat een goede ontwikkeling. Een blad op tabloid formaat leest toch wat makkelijker weg." 0. m *ahtlU(kr turele evenementen, maar als de F2 van NOAD kampioen is geworden, staat dat er ook in. Dat is de toegevoegde waarde van de Koerier. Bovendien is het gratis. Als het blad zich blijft onderscheiden van andere regionale bladen, heeft het zeker toekomst. Niet alleen de initiatieven in de stad, maar ook de column vind ik pret tig om te lezen. Of er dingen voor verbe tering vatbaar zijn? Uiteraard kan het altijd beter. Ik zou het fijn vinden als er meer achtergrondinformatie en meer ver dieping in het blad zouden komen. Ver- e Tilburgse Koerier is al vijftig jaar de meest con stante factor in het Til burgse medialandschap. Het is bewonderenswaardig hoe onze Koerier altijd zelfstandig is gebleven. Als een van de weinige bladen in Nederland. Dat merk je aan het smoel van de krant en het zelfvertrouwen waarmee ze als weekblad toch een serieuze nieuwsbren- ger is voor een heel groot aantal Tilbur- gers en voor onze regio. De Tilburgse middenstand is een doorslaggevende fac tor in de gezonde, zelfstandige geschie denis van het bedrijf. Al vijftig jaar is ze immers een herkenbaar platform voor winkeliers, grootgrutters, dienstenaan bieders en ook de overheid. Welk bedrijf heeft er nu niet in de Koerier geadver teerd? Omdat de krant nu eenmaal bij iedereen thuiskomt weten we ook als gemeente: wil je zoveel mogelijk mensen bereiken, dan plaats je het in de Koerier. Persoonlijk sla ik geen donderdag over als de krant bij me thuis in Berkel- Enschot in de bus valt. De toekomst van de Koerier? De behoefte aan een dergelijk advertentieplatform zal voorlopig niet Henk Kuiper is stadsbioloog. Als 'kritisch volger van campag nes' stapte hij in het verleden regelmatig naar de Reclame Code Commissie, omdat hij vond dat bepaalde media zich niet aan de reclamecode hielden, bijvoorbeeld als reclame in bladen als nieuws werd gepresenteerd. In de jaren '90 verzorgde hij onge veer drie jaar lang onder het pseudoniem Tyto van de Linde een rubriek over natuur in de stad in De Tilburgse Koerier. ziet er elke week heel gelikt uit. Het is misschien vreemd, maar ik kijk ook elke week naar de overlijdensberich ten in de Koerier. Ik heb de indruk dat veel mensen daar even een blik op wer pen. Er kan altijd iemand bij staan die je kent. Niet iedereen plaatst een overlij densadvertentie in de krant. Ik denk daarom dat veel mensen blij zijn dat jul lie dit hebben opgepakt. Mijn interesse gaat verder uit naar De Automaat. Ik lees die autobijlage wel selectief. Ik kijk alleen naar artikelen over de merken, die mijn belangstelling hebben. Mitsubishi bijvoorbeeld, want dat merk rijd ik zelf. Artikelen over hele dure, exclusieve merken sla ik over. Die auto's kan ik toch niet betalen. aardig zijn. Als je snel wilt weten wat er te doen is in de stad, is een complete weekagenda erg handig.” k lees de Koerier bijna elke week en dan ook bijna hele maal, vooral de Automaat, want ik heb veel belangstelling voor auto's. Ook kijk ik vaak naar de bouw- aanvragen op de gemeentepagina. De for mule van de krant vind ik goed; de onderwerpen zijn netjes gerangschikt. Mijn indruk is dat de meeste andere men sen in Udenhout de Koerier ook lezen, maar niet zo trouw als het blad dat alleen in ons dorp verschijnt. Daarmee kom ik meteen op wat ik in de Koerier mis: het nieuws uit de dorpen, al kan dat ook aan de mensen uit de dorpen zelf liggen pmdat ze de Koerier niet goed weten te vinden. Ook kun je je afvragen of het wel zin heeft om als Tilburgse Koerier meer aandacht aan def dorpen te geven, want uit de naam van jullie blad blijkt al dat jullie gericht zijn op Tilburg. Toch zou ik de suggestie willen doen om bijvoor beeld structureel één keer in de twee weken nieuws uit de dorpen te brengen. Dit kunnen jullie van de website verdwijnen. En zolang het blad de kwa liteit van de redactionele pagina's bewaakt, houdt het haar adverteerders zeker vast. Redactie, eigenaar en lezers, van harte proficiat!" k lees vaak De Tilburgse Koe rier. Ik heb veel belangstelling voor cultuur. Vooral voor toneel, zang en dans. Ik ga bij voorbeeld graag met vrienden naar ama teurtoneel. Verder staat mijn leven natuurlijk voor een belangrijk deel in het teken van de blaasmuziek. Ik ben blij dat jullie krant daar regelmatig aandacht aan schenkt. Zonder die medewerking zou het een heel stuk moeilijker worden om de liefhebbers te bereiken. En we hebben concertbezoekers heel hard nodig om alles een beetje betaalbaar te houden. Ik lees ook trouw de ouderenpagina en het gemeentenieuws in de Koerier. Zo k lees de Koerier al vijftig jaar. Toen ik klein was, wonnen wij ooit met een puzzel uit het blad iets van een bloemist aan de Piushaven. Ik weet nog dat we de prijs daar gingen ophalen. Ik vind de media tegenwoordig echt een ramp vanwege de invloed van de commercie, maar bij de Koerier ligt daar gelukkig minder de nadruk op. Zo is er niet alleen aandacht voor bijvoorbeeld Willem II, maar ook voor de amateurclubs. Dat levert veel meer een spiegel van een stad of samen leving op dan een zwaar gesponsord blad. Zaken als concerten, theater en film k vind De Tilburgse Koerier een lekker blad om te lezen. De krant is overzichtelijk en brengt veel regionaal nieuws, zoals berichten van verenigingen in deze regio. Ik lees die altijd graag. Ik vind niet dat er te veel informatie in staat. Er kan voor mij niet genoeg in staan. De Koerier is er voor iedereen. Iedereen moet eruit kun nen halen wat hij of zij wil. Beroepsmatig is het voor mij belangrijk om de gemeentepagina's in de gaten te houden. Er kan altijd iets instaan over de ontwikkelingen op Stappegoor en op het Pieter Vreedeplein. Hoewel ik wat ouder ben, lees ik ook de kinderpagina Fluks. Uit zakelijke overwegingen, maar ook omdat ik dat gewoon leuk vind. Fluks - j

Weekblad De Tilburgse Koerier | 2007 | | pagina 27