I I L- De Koerier en ik Hf* /A/Q MO sbregs 215,-!! Wesley Ed van den Berge JRG I! »ens Karin Bruers naten II Canan Yorulmaz Theo van Gerwen Riek Flipse I! IDESSO1 I 181 21 21 B 22 76 22 ir ons bod op z CC O o. - - - 9 Weel 'osse JAG 8 MAART 2007-pAG|^[df T|LBUrGSE KOERIER DONDERDAG 8 MAART 2007 - PAGINA 25 UJ tth-tilburg.nl e, en meer... Euro 176.000,- kk. ^zebregs.nl v.zebregs.nl Riek Flipse (78) is al jaren actief op politiek en sociaabmaat- schappelijk gebied. Zo zat ze 16 jaar in de gemeenteraad voor de PvdA. In die functie heeft ze onder meer het emancipatie beleid in Tilburg mee van de grond getild. Daarnaast richtte ze de Annie van Dierenschool op, een vrouwenvakschool, en zat ze in het hoofdbestuur van de Vrouwenbond. Tegenwoor dig is ze lid van de redactie van de Seniorenw(jzer, de oude renpagina in De Tilburgse Koerier. Karin Bruers (43) werd bij het grote publiek bekend als Bets in het tv-programma 't Benkske op Omroep Brabant. Tegenwoor dig is ze werkzaam als standup-comediènne eb cabaretière. Op dit moment doet ze de theaters aan met haar programma Mar mer en chocola, waarin ze de verkilling van de samenleving hekelt. Wesley Jacobs (21) uit Tilburg heeft van zijn hobby z'n beroep gemaakt. De zanger van het levenslied baarde de afgelopen twee jaar opzien met de succesvolle serie ’Wesley Live in Con cert', met als hoogtepunt het fantastische live-concert op 13 mei j.l. in het IJssportcentrüm Tilburg. Daarnaast kreeg de volkszanger in 2006 een eigen real-life soap bij SBS6. Aardig detail is dat Wesley in het verleden bezorger is geweest van De Tilburgse Koerier. Theo van Gerwen (44) uit Goirle is voormalig speler, trainer coach en general manager van Tilburg Trappers. Hij was in al die hoedanigheden bijzonder succesvol en wist met Trappers verschillende nationale bekers en landskampioenschappen op zijn naam te schrijven. Theo van Gerwen was ruim twee sei zoenen actief als bondscoach van het Nederlands ijshockeyte am. Op dit moment is hij werkzaam als zelfstandig consultant en geeft hij uiteenlopende managementtrainingen in het bedrijfsleven. LU in. En ik mis naast al het politieke en loka le nieuws een stukje satire. Minpuntje vind ik het grote aantal advertenties." gene wat dicht bij huis gebeurt. Dat is voor mij juist groot nieuws. Een leuk ver haal over iemand die ik ken bijvoorbeeld. In bepaald opzicht kun je de Koerier ver gelijken met een radiopiraat. Die richt zich ook op de lokale samenleving en zorgt ervoor, dat mensen kunnen genie ten van Nederlandstalige muziek. Muziek die dicht bij de mensen staat. Omdat ik een jaar of vier de Koerier heb bezorgd heb ik toch een bepaalde relatie met deze krant. Zo heb ik mijn eerste te blijven onderscheiden. In het alge meen zouden kranten inhoudelijk en qua vormgeving wat meer spektakel mogen brengen, of het nu gaat om landelijk of om regionaal nieuws. Daar lijkt mij niets mis mee. Mensen willen toch geboeid worden door wat ze lezen." microfoon kunnen kopen met het geld, dat ik met de bezorging van De Tilburgse Koerier heb verdiend. Dat schept een belangrijke band.” k lees de Koerier thuis elke week, maar ik lees niet alles. Ik pik er de dingen uit die ik inte ressant vind. Dat is onder meer het gemeentenieuws. Verder kijk ik of er nog bijeenkomsten van verenigingeh of organisaties zijn waar ik naartoe kan. En ik vind het leuk om persoonlijke verha len te lezen, artikelen waar je je als lezer in kunt herkennen. Natuurlijk lees ik, als lid van de redactie, ook elke twee weken de Seniorenwijzer. Gelukkig komt de bezorger hier vroeg, dan kan ik voor de vergadering op donderdag nog snel even ‘'-ner Ed van den Berge (80) is jarenlang pastor geweest van de parochie Uitvindersbuurt in Tilburg. Hij maakt deel uit van de kloosterge meenschap van de Kapucijnen aan de Korvelseweg in Tilburg. Canan Yorulmaz (22) is thaibokser en karateka. Ze geeft les in thaiboksen en spinning bij sportschool La Sala in Tilburg. Naast haar drukke sportactiviteiten studeert ze International Business and Management Studies in Breda. In 2006 werd ze genomineerd voor de Tilburgse Sportprijs in de categorie Sportvrouw van het Jaar. deling zo ongeveer. Ik lees met name de sport pagina. Het fijne aan de Koerier vind ik dat er aandacht besteed wordt aan aller lei sporten, ook aan vechtsporten. In de andere kranten is het toch vooral voet bal, voetbal en nog eens voetbal. Natuur lijk kijk ik ook even als de stukjes over mijzelf gaan. Ja, ook als die gaan over wedstrijden die ik verloren heb. Ik krijg daarnaast veel positieve reacties van andere mensen als er iets over mij in de krant heeft gestaan. Ik let zelf ook op de stukken die gaan over mensen die ik ken. Naast de sport lees ik ook wel de algeme ne berichten, tie uitagenda lees ik eigen lijk nooit; ik heb het momenteel zo druk dat uitgaan er niet in zit. Ik vind het leuk dat De Tilburgse Koerier nog op een groot formaat verschijnt. Natuurlijk, een tabloid is handig maar niet noodzakelijk. Bovendien heeft zo'n grote krant toch zijn charme. Daar ga je nog echt uitge breid voor zitten. Wel jammer dat er zoveel advertenties in de krant staan, maar dat hoort erbij denk ik." de pagina lezen. Ik vind de Koerier een behoorlijk informatieblad, er staan veel interessante artikelen in. Ik zou hem wel missen als ie er niet meer zou zijn. Voor al op cultureel gebied brengen jullie veel. Het is wel prettig dat jullie niet al die dagelijkse nieuwtjes meenemen, over bij voorbeeld een vechtpartij of een inbraak. We worden toch al zo overdonderd met nieuws. Ik mis trouwens wel een puzzel in De Tilburgse Koerier. Ik maak in alle kranten de puzzels, het is voor mij een klein maar zeer prettig tijdverdrijf." e Tilburgse Koerier brengt berichten die te S klein zijn voor een dag- JLX blad, maar die zeker wel steeds voorstander van het dagbladfor- maat. Ik lees een krant als de Koerier het liefst aan tafel. Ik vind ook dat je de tijd moet nemen om de krant te lezen. De kracht van De Tilburgse Koerier is de wijze waarop aandacht wordt geschon ken aan het regionale nieuws. Ik kom in de kolommen regelmatig bijdragen tegen over mensen die ik ken. Dat maakt de Koerier voor mij erg herkenbaar en leuk om te lezen. Een ander sterk punt van De Tilburgse Koerier is de autobijlage. Veel mensen vinden auto's leuk. Dan is De Automaat een aardige binnenkomer om de rest van de krant door te bladeren. Het is belang rijk om je in de toekomst op deze manier A Is De Tilburgse Koerier op de mat valt ga ik vaak meteen op zoek naar de X A sportpagina. Sport en vooral ijshockey hebben nog steeds mijn bijzondere belangstelling. Maar door mijn huidige werkzaamheden ben ik ook geïnteresseerd in economie. Bij het door bladeren van de Koerier kijk ik vooral naar de koppen. Het valt me op dat er veel kleine artikelen in staan. Dat maakt het voor mijn gevoel minder gestructu reerd en minder overzichtelijk. Het zou allemaal wat mooier kunnen. Het oog wil ook wat. Ondanks het feit dat bijna alle kranten zijn overgestapt op tabloid ben ik nog BURG ungalow met carport en moge- “Groenwoud”.Indeling: Hal mei ikamer met verwarmde sto le patio. Nette, moderne open )t grote kelder op sta-hoogte el -98-, 3 ruime slaapkamers i douchebad en badmeubel, als berging/hobbyruimte en ir1958 lanvaarding. k moet zeggen dat ik geen fre quent lezer ben van De Tilburg se Koerier; ik heb namelijk een nee-nee sticker op mijn brieven bus en ontvang dus ook geen huis-aan- huisbladen. Als ik de krant lees, is dat bij mijn moeder. Ik vind het belangrijk om als Tilburgse het lokale nieuws te volgen. Natuurlijk lees ik ook de pagina's met cul tureel nieuws. Alles wat in het theater gebeurt is voor mij als cabaretière inte ressant. Vanwege mijn vak ben ik overi gens toch al wel goed op de hoogte van wat er op cabaretgebied gebeurt. Maar ik interessant zijn voor de Tilburger. Als pastor wil ik die kleine dingen die gebeuren in de stad bijhouden. Ik lees de krant elke week, maar ik ga er zeker niet uitgebreid voor zitten. Het is meer snuffelwerk. Ik pik er de dingen uit die ik zelf interessant vind. Dat is bijvoor beeld het gemeentenieuws. En de rubriek Geestelijk Leven lees ik natuur lijk ook. De opmaak van De Tilburgse Koerier ziet er goed uit. Nee, ik heb eigenlijk niks negatiefs te melden over de krant. Ja, natuurlijk staan er best stukken in die ik zelf niet zo interes sant vind, maar een ander misschien weer wel. Smaken verschillen toch? Dat jullie nog op groot formaat verschijnen vind ik ook geen probleem. Ik moet zeg gen dat een tabloid best plezierig leest, maar het is geen noodzaak. Als met al ben ik heel positief en ik wens De Til burgse Koerier dan ook het beste voor de toekomst. Dat jullie nog maar heel lang door mogen gaan!" 19, TILBURG ig, ideaal voor de starter met.' g van scholen, winkels en mg en toegang tot Royale* met mogelijkheid open haart* i-open keuken met div.appara- tdkamer met ligbad, douche, Aparte, ruime toilet met com- uw bestrate plaats-2006- met le verdieping: Ruime overioop ve slaapkamers-2006-. 2e w- zeer geschikt om als 4e slaap- toud: 340m3 Bouwjaar 1936 inen met thermopane. Geheel e Tilburgse Koerier lees ik J als het kan elke week. En t dan wel op de sport- school, want daar woon ik I 1 T aat voorop stellen dat ik geen echte lezer ben. Toch blader ik regelmatig door De JL»JlTilburgse Koerier. Ik kijk eer lijk gezegd vooral naar de plaatjes en de koppen. En als er iets is wat me aan spreekt, ga ik vervolgens lezen. Het is mijn ervaring dat De Tilburgse Koerier er echt is voor de Tilburger. De Koerier brengt meer dan een andere krant het plaatselijk nieuws en dat vind ik belang rijk. Ik ben vooral geinteresseerd in dat- krijg bijvoorbeeld weer weinig mee van toneel- en operavoorstellingen. Dan is het handig om in De Tilburgse Koerier te lezen wat daar gebeurt. Vroeger keek ik ook echt in de uitagenda wat er overal te doen was op het gebied van films en uit gaan. Maar sinds ik internet heb doe ik dat eigenlijk niet meer. Het feit dat jullie nog steeds op groot formaat verschijnen is ook positief. Ik kan nog steeds niet wennen aan kranten op tabloidformaat. Ik vind ze niet geloofwaardig, het is net kin- dernieuws. Wat ik nog mis in jullie krant? Er mogen wel wat meer diepte-interviews Tel. 013 - 542 49 21

Weekblad De Tilburgse Koerier | 2007 | | pagina 25