o Openingsactie: Bovenkamermuziek in Concertzaal Ontdek je interieur WooD ken! I soeks 'nmore 1.^, K E Ui II De stadsdichter trakteert Lenteconcert met Thea Vermeulen en Will van Leijssen c Tuincentrum Tilburg Zuid DONDERDAG 1 MAART 2007 - PAGINA 7 1 MAART 2007 Pagina TILBURGSE KC I www.swarth.nl gas een, gas twee FOTO: MARCEL BRUGMAN We wisten het (niet) (maar hadden het kunnen weten) uitgave nr 16 7 december 2006 II Trovatore FOTO: ANNEKE STEHOUWER Margriet Eshuis Jeanne D'Arc FOTO: KAREL ZWANEVELD Groot, Willem Vermanderen FOTO: JAN LAMBIN uw keuze uit -18.00, di 10.00 -18.00, wo 10.00 -18.00, do 10.00 - 21.00, vr 10.00 -18.00, za 09.00 -17.00 XR LEASE E R E R N U (voorheen de sokkenschuur) ESOÜW BURG J THEfiTEJ Zondag 4 maart open’ 12.00 tot 17.00 u. Socks'nmore I Oerlesestraat 186 I 5025 DD Tilburg I 013 544 58 46 I info@socksnmore.nl I www.socksnmore.nl iom in Breda [nog) niet bij, het aanbod auto's. Wilt u maken? Dan Jong Nederland Loven-Besterd organiseert tonpraotersavond Cultuurkwartier presenteert Martin Bril Maatwerk in apotheek eidooi vaarin 24 u uur zon- l open Vanaf 1 maart Bij inlevering van 4 paar oude sokken ontvangt u 5.00 reductie (bij minimale besteding van 12.50 per klant) Stappegoorweg 229 5022 DE Tilburg 013-5356991 www.tuincentrumtilburgzuid.nl I - en stival, erd in Openingstijden: ma 13.00 21, Tilburg, >d.nl >n de Is en Haar crème elden om zijn ongekende /irtuositeit en aansteke- ezier. Het concert is Koopboulevard T: 013-5369661,1 I Leyparc, Wethouder van lerlantstraat 2 E: info@purewood.nl, I: www.purewood.i bellen met de Theatershop: 013- 5432220. 1Een gasfabriek, dat weten we. Gashouders aan de Buitenstraat. Koeltorens van beton, vlot weer gesloopt. h - Het gas van deze stad dient om te koken, niet om te vliegen berichtte het gasbedrijf bij monde van Zondag 4 maart, 20.15 uur. Schouw burg: Staatsopera van Tartarstan - II Trovatore Al tijdens het leven van Verdi behoorde ^Oop Ut°op 2007 gratis n One e- 2. Net als toen die keer (anekdote), toen die keer toen toen die ballon in zeven en veertig die ballon, toen bij de viering van de bevrijding toen met die ballonvaart toen en die ballon, zes honderd kubieke meter gemeentelijk gas ten spijt, niet van de grond kwam toen mas van Diessenstraat 1 te Goirle. Telefonisch reserveren: 013-5343400 tijdens kantooruren of via internet: www.janvanbesouw.nl Jong organi successie I leutergaL, praotersavond. EVEN, a- I0 5S0S5 0 s- Violen Verkrijgbaar in diverse kleuren. 10 stuks in draagtray. Van €2,29 Zondag 4 maart, 14.00 uur, Studio: Gato Bizar - Opgeblazen sprookje Tonnen Twist Gato Bizar maakt sterk visuele voor stellingen op de grens van dans, acro batiek en theater. Deze middag worden twee korte voorstellingen gecombi neerd. Opgeblazen Sprookje gaat over een vreemd land waar een grappige prins woont. Hij denkt dat hij alles van de wereld weet. Maar als hij met zijn bal speelt, komt hij ineens in een heel andere wereld terech, alles om hem heen lijkt wel opgeblazen! In Tonnen Twist struikelt een reiziger over een grote ton. Hij besluit even pauze te nemen. Uit een onverwachte hoek duikt er een tweede persoon op. Dat wordt ruzie! Wanhopig proberen de twee elkaar te slim af te zijn. Maar toch komt er een 'happy end'. Ter afsluiting wordt er met de kinderen in een kwar tier een eigen theaterdans ingestudeerd. Kaarten voor deze voorstellingen zijn te verkrijgen aan de kassa van Cultu reel Centrum Jan van Besouw, Tho- De beide delen van dit gedicht zijn gebaseerd op foto's. Het eerste deel verwijst naar een foto van Jo Ophuis, getiteld ‘stoker aan de watergasoven'. De foto maakt deel uit van een rondreizende expo sitie, die tot en met 31 maart te zien is in het trefcentrum van ver pleeghuis de Hazelaar. Ik sleet mijn dagen aan de oven, hield mijn broek op met een koord de bast bloot, het hoofd bedekt, de gekte op een waak vlam, alledaagse kolder kool smakkend in het fornuis, beide benen op de grond pokend in de as. Zo was het, over en uit. Nu ja, ik heb het ietwat gekruid. Vrijdag 2 maart, 2030 uur: Willem Vermanderen met Van soorten Op een avond met de West-Vlaamse zanger/verteller Willem Vermanderen gaat het niet om de show, de kleding, de belichting en allerlei effecten. Hij zingt over wat een mens bezighoudt: de lief de, geboorte, dood, werk en vreugde. ":j brengt geen modieuze, zwaar opge maakte gerechten, maar snijdt zelfge bakken brood in gulle plakken. lieren Deze bij^e Hij! Sigurd en de kousen sokken ondergoed Het gas was anders toen, dat weten we. Het vroeg om offers, vrat vuur, zwart goud, dronk liters zweet. Het werd iedere dag opnieuw geboren. Zaterdag 3 maart, 20.00 uur, Studio: Warre Borgmans Jokke Schreurs - Schone Woorden I De Vlaamse acteur Warre Borgmans i behoort in België tot de absolute top en I is ook in ons land bekend en geliefdIn I. Schone Woorden laat Warre Borgmans I u kennismaken met zijn persoonlijke I voorkeuren. Een programma vol- 1 pige anekdotes, teksten en I van ondermeer Rutger Kopk B Gezelle, Solzjenitsin, Ac1' IFrank Sinatra en Friso I Warre Borgmans spreek gevooisd, hard en schep II naar vroeger, naar wat I nert, naar wat u zich ook zal herinr I ren. Het is plezierig, baar naar groots. kenbaar en raak, afwisselend en uit rangeerd. iheid te ‘Hingen viteit. is infor- wel- ois de is. Toegangsbewijzen zijn waardigd bij de Theatershop van Het is de Iburg (tel. 013-5432220) tieger j bibliotheek Koningsplein toe as 3-4648511Op de zondag zelf i de kaarten vanaf een half uur voor lijk vang verkrijgbaar bij bibliotheek tewe lingsplein. Poëzie als een lopend vuurtje, speels, soms plagerig. Iedere eerste donderdag van de maand trakteert stadsdichter Nick J. Swarth de lezers van De Tilburgse Koerier op een gedicht dat betrekking heeft op de stad. Swarth is aangesteld voor twee jaar (2005-2007). zijn te bestellen via www.theater- stilburg.nl of telefonisch door te i naar te elt bij al Wat doe je als je kind medicij nen moet gebruiken, maar de tabletten met geen mogelijk heid krijgt doorgeslikt? Gelukkig weet de apotheker I raad. Hij maakt een drankje - van het geneesmiddelzodat je I het makkelijker kunt toedie nen. Medicijnen op maat dus. Niet alle geneesmiddelen komen uit de fabriek. Als a standaardmedicijnen niet I geschikt of beschikbaar zijn of snel bederven, biedt maat werk uitkomst. Niet alleen in het ziekenhuis, maar ook bij de apotheek 'op de hoek'. Een op de twintig medicijnen wordt in de apotheek zelf bereid, hiervoor is veel kennis en kunde nodig. Meer weten over het maatwerk van de apotheker? Kijk op www.apo- I theek.nl voor meer informa- I tie. Onlangs boekte Theaters Tilburg eén nieuw concert bij voor het hui dige seizoen, 'Bovenkamermu ziek', dat plaatsvindt op vrijdag 16 niaart om 2030 uur in Concert zaal Tilburg. In dit bijzondere con cert bundelen het Asko Ensemble, hét Tilburgse Palinckx en acteur- trompettist Hans Dagelet hun krachten. Woensdag 7 maart, 2030 uur, Con- certzaal: Magogo Kamerorkest - Russische BHHBMMMB^^^BHBBi warmbloedige Russische compo nisten. Van Borodin wordt de Noctur ne voor strijkers gespeeld, van Rims- 3“ _y Korsakov hoort u het bekende Ven Flight of the Bumble Bee en van TSjai- Op kovsky zijn bekende Serenade voor - strijkers. Solist is deze avond Andreas van Zoelen (1978) die zal excel! in Glazounovs Saxofoonconcert. I geboren Tilburger studeerde bij Pennings en vervolgens zelfs b: dochter van saxofoonpionier Sit Raschèr. In 1996 won van Zoeler - Spiero Prijs voor nieuwe muziek en in 2002 won hij de Tilburgse Jacques de Zaterdag 3 maart, 2030 uur: Jochen Leeuw cultuurprijs. Otten met Verover alle vrouwen of een werelddeel naar keuze Een kritisch en controversieel pleit voor de liefde in een tijdperk wa alles zonder liefde aan de man wordt gebracht. Na het zien van deze handlei ding, vol fysiek geweld, beeldpoëzie en gelaagde humor, moet de toeschouwer klaar zijn om lief te hebben. Met zijn opmerkelijke debuut verwierf Jochen Otten in de wereld van het Nederland Loven-Besterd cabaret een status aparte. De sterke tiseert voor de negende keer in gelaagdheid en zijn verfijnde fysieke ie haar jaarlijks terugkerend speelstijl zijn grensverleggend. Humor ila, beter bekend als de ton- en pijn wisselen elkaar snel af. Otten won de persoonlijkheidsprijs op Came- retten en de publieksprijs van de Hol land Casino podiumprijs en was finalist op het Leids cabaretfestival. Verover alle vrouwen of een werelddeel naar keuze is zijn tweede programma. Vrijdag 2 maart, 2030 uur, Concert zaal: Voice Male - Goody Bag De zes heren van a capella-formatie Voice Male zijn op tournee met hun splinternieuwe theatertour en trakteren I het publiek op de mooiste nummers I van verschillende Nederlandse en Bel- I gische artiesten. De liedjes in de show I zijn afkomstig van hun laatste cd I Goody Bag. Het zijn nummers van I onder meer Marco Borsato, Kasper van I Kooten, Treble, Boudewijn de Groot, I Natalia, Urban Trad, en zelfs enkele eigen nummersHumor, lef en een ver- II bluffende stemvirtuositeit typeren de shows van Voice Male. De ervaring I leert, dat wat er uit de goody bag zal H komen, stuk voor stuk juwelen zijn. Zaterdag 3 maart, 2030 uur: Mar griet Eshuijs Margriet Eshuijs wordt wel Neder lands beste en meest veelzijdige pop- zangeres genoemd. Ze ontving gou den platen, Edisons, de pers- publieksprijs op het Knokke festi1 de Gouden Harp en werd geridden de Orde van Oranje Nassau voor haar verdiensten in de popmuziek. Margriet zingt de sterren van hemel in de mooiste ballads swingt dat het een lieve lust is. I band bestaat uit de crème de la cr van de Nederlani wordt geroemd muzikaliteit, vu lijke speelplez sfeervol, intiem, intens en van breek- Donderdag 1 maart, 20.15 uur, Schouwburg: Noord Nederlands Toneel - Jeanne D'Arc Prachtige voorstelling over de moedige strijd van Frankrijks nationale heldin, melancholisch en schoon om i De jonge boerendochter Jeanne d'Arc luisteren. Jokke Schreurs speel overtuigt de laffe Franse kroonprins die woorden schitterend gitaar. Karel VTI dat hij ten strijde moet trek- ken tegen de Engelse bezetter. Met haar zwaard baant zij de weg voor de bevrij ding van Orléans en dus voor Kareis koningschap. Maar als Jeanne zich ver volgens weigert te voegen naar de zelf zuchtige eisen van het hof, is de brand stapel haar lot. Door geestige sneren naar achterkamertjespolitiek en heden- 1 daags schijnvertoon is Jeanne d'Arc f een rake metafoor voor de huidige samenleving. t, 1430 uur.Concert- Conservatorium - (6+) pakken, lang" e! Kom eens kijken u ..vt orkest van studenten van het itys Conservatorium. Geniet van nken van lang geleden, maar luister r. naar liedjes die je misschien wel it uit een bek*”''1'* 5 Top 40. Ook roemde Zondag 4 maart, zaal: Fontys Familieconccrt Orkesten: zwarte p o K c ken... saai? Welnee! Kom eens kijken maart verschijnen naar het orkest van studenten van het Grijmans uit Weer Fontys Conservatorium. Geniet van afwezigheid klanken van lang geleden, maar luister Wintermans uit Hank ook naar liedjes die je misschien wel dient' kent uit een bekende Disneyfilm of uit Piet de Top 40. Ook zijn er klassiekers uit Verd beroemde opera's en musicals. (Groot)ouders kunnen lekker meezin gen met The greatest love of all (Whit- ney Houston), Rock around the clock grap- (Bill Haley) en't Is stil in Amsterdam i muziekjes (Ramses Shaffey). Zangers en zange- land, Guido ressen van zowel de klassieke als musi- tdriaan Morriën, calopleiding zullen voor je zingen; er is Wiegersma. zelfs een solerende typemachine, ekt zacht en zoet erp, neemt u mee it hij zich herin- ook zal herinne- soms wrang of len-Peek en Wil van Leijssen geen ‘tibekenden. Thea Vermeulen heeft in net verleden op vele terreinen haar ,cmuzikale sporen verdiend. In talloze -Peek, bari- öperauitvoeringen heeft zij belangrij- litiste Maria ke rollen vertolkt en bij vele concerten was ze een zeer geziene gaste in binnen- en buitenland. Wil van Leijs sen is naast muziekpedagoog en zan ger vooral bekend als dirigent van diverse gezelschappen in onze regio. Zijn zus Maria zal enkele werken op fluit begeleiden en de begeleiding van het gehele programma is in handen van pianist Chris van Kuylen. Het concert begint om 12.30 uur. De zaal gaat om 12.00 uur open. Voorverkoop via tel. 013-5445455. Met een gevarieerd programma van liederen en operafragmenten wordt op onb zondag 4 maart in het Cenakel te Til- het burg een lenteconcert gegeven door sopraan Thea Vermeulen-T ton Will van Leijssen, fluit-- van Leijssen en pianist Chris van Kuylen. Voor de pauze staan onder meer op het programma Der Hirt auf dem Fel sen en andere liederen van Schubert, maar ook zeer fraaie werken van Del- 1'Aqua en Spohr. Ook is er een duet uit Die Schöpfung van Haydn te beluiste ren. Na de pauze worden operafrag menten uitgevoerd van Mozart, Boito, Komgold, Verdi en Donizetti. In Midden-Brabant zijn Thea Vermeu- ige jur- Op zaterdag 24 maart en zondag 25 s kijken maart verschijnen in de ton: Michel rVtert (na enkele jaren weer terug), Alex it Haak en de oudge- iden Ton Hendrickx uit Gilze en t Schellekens uit Kaatsheuvel, verder presenteert de organisatie trots iemand uit de eigen wijk: Chri stel van den Dungen. Tot slot is er een optreden van Tilburger Cees Coolen. Camavalsorkest De Frutbloazen ver zorgt wederom de muzikale omlijsting van dit evenement. Op 2 maart is de aanvang om 20.30 ut (zaal open om 19.30 uur) en op dag 25 maart om 14.00 uur (zaal om 13.00 uur). Kaarten kosten 7 euro per stuk en kunnen worden besteld bij William de Leeuw via 013-5441401 of willi am .patricia@ freeler. n t-—. tot ££n van meest populaire werken. In deze klassieke opera draait alles om de broers Luna en Manrico die als rivalen tegenover elkaar staan. Rivalen in de liefde, de oorlog en in de bloederige vete tussen een adellijk geslacht en een zigeuner familie. De broederhaat bracht in Verdi het beste naar boven. De felle conflic ten en gepassioneerde hartstochten boden hem een uitgelezen kans om krachtige en toch melodieuze muziek te componeren. In deze grootse ensce nering van de Staatsopera van Tatar stan wordt het verhaal verplaatst naar Schrijver-columnist Martin Bril. de mystieke tijd van de Kelten. Schrijver-columnist Martin Bril is te gast bij de zondag van Het Cultuur kwartier op 11 maart in de hoofdbibli otheek aan het Koningsplein te Til burg. Het programma begint om 12.00 uur en duurt tot ongeveer 14.00 uur. Martin Bril is een bekend columnist van de Volkskrant en regelmatig te gast in het tv-programma 'De Wereld Draait Door'. Samen met Bart Chabot en Ronald Giphart heeft hij een thea terprogramma. Martin Bril debuteerde in 1990 met de roman Voordewind. De laatste jaren schreef hij zijn beken de Evelien-boeken en bundelde hij columns. Zijn meest recente titel is 'Het verdwenen kruispunt: berichten van het land' uit 2006. Martin Bril leest voor, signeert, en beantwoordt vragen. Factorium Tilburg zorgt voor relaxte muziek en tegen betaling kun nen bezoekers genieten van een heer lijke brunch. Vier culturele organisaties in Tilburg: Fontys Hogescholen voor de Kunsten, OBT Bibliotheek Midden-Brabant, Factorium Tilburg en Theaters Tilburg zijn eikaars buren en willen graag laten zien dat ze samenwerken en elkaar versterken. Daarom presente ren zij zich gezamenlijk onder de Vrijdag 2 maart, 2030 uur: Hel- naam: Het Cultuurkwartier. Om Het mert Woudenberg - Fortuyn Cultuurkwartier meer bekendheid te Wie was Pim Fortuyn? Een ultra- geven organiseren de vier instellingen rechts politicus, zoals de buitenland- maandelijks een culturele activiteit. se pers hem placht af te schilderen? De sfeer van de zondagen is infor- Was hij een oplichter, een dandy, een meel. Jong en oud zijn van harte wel- charlatan? Of gewoon een aardige, kom. Voor jongeren tot 18 jaar is de intelligente man die terecht veront- toegang gratis. Toegangsbewijzen zijn waardigd was over een aantal zaken? verkrijgbaar bij de Theatershop van Het is de fascinatie voor een genera- Theaters Tilburg (tel. 013-5432220) tiegenoot die Helmert Woudenberg er en bij bibliotheek Koningsplein toe aanzet om dit seizoen in de huid (tel.013-4648511). Op de zondag zelf te kruipen van de man die onnoeme- zijn de kaarten vanaf een half uur voor lijk veel maatschappelijke reacties aanvang verkrijgbaar bij bibliotheek teweeg bracht. In navolging van zijn Koningsplein. succesvolle solo's Jezus en De zonen van Jacob, onderzoekt hij Fortuyns persoonlijke ontwikkeling om tot inzichten te komen. Zonder een poli tiek standpunt in te nemen. Zonder verguizing of oordeel. Het resultaat is een spannende monoloog van een onovertroffen acteur, met een onver wachte uitkomst. j Donderdag 1 maart, 20.00 uur, Stu- I dio: Ernst van der Pasch - Get a Life I Het is fijn dat er in deze roerige tijden mensen zijn die het overzicht behou- I denMensen die richting kunnen geven aan de stuurlozen, troost bieden aan de 1 verdrietigen. Volk dat schoonheid toont aan de verbitterden en relativering aan I I de zwaarmoedigen onder onsKortom: V fijn dat Ernst van der Pasch een nieuw II programma heeft. Is hij de nieuwe Messias? Nee, hij is net zo stuurloos, zwaarmoedig en verdrietig als dat wij zijn. Hij kan er alleen wel verdomd mooi over vertellen. I In Bovenkamermuziek vullen de I kwaliteiten van het Asko Ensemble 1 en Palinckx elkaar perfect aan. De muziek is geïnspireerd op alle I mogelijke processen die in de herse nen plaatsvinden. Behalve de instru mentale muziek, zijn er monologen van acteur Hans Dagelet, enkele videofragmenten en solozang. De Nederlandstalige liederen en spreekteksten van Bovenkamermu ziek gaan over het functioneren van de hersenen. De liederen bezingen daarvan de dagelijkse praktijk, het laveren tussen goed, gek, normaal, slecht, invoelend en gewetenloos. Hans Dagelet bespreekt dezelfde materie vanuit de optiek van de des kundige: de hersenonderzoeker, de criminoloog, de ethicus, de gedrags wetenschapper. Het Asko Ensemble is een van de meest vooraamstaande ensembles op het gebied van de hedendaagse muziek. De toon van Palinckx is aards'; alsof de blues wil jammen met hedendaagse klassieke compo nisten. Hans Dagelet is bekend als theater-, televisie en filmacteur en als trompettist Op dit moment speelt hij in de groep van Spinvis. kaarten voor Bovenkamermuziek Er is nog genoeg te ontdekken. Pure Wood toont aan dat interieur keer op keer weer kan verrassen. Laat je inspireren door onze wereldse collectie. Onze woonkamer is maar liefst 3000 m2 groot en ons interieur wisselt continu. Richt je woning naar smaak in met meubels van pure houtsoorten en woonaccessoires uit alle werelddelen. Kom gerust eens op ontdekkingsreis bij Pure Wood. Pure Wood, Genoeg te ontdekken! s. De teksten zijn her- k, de muziek is zeer uiterst smaakvol gear-

Weekblad De Tilburgse Koerier | 2007 | | pagina 7