The Sting koopt grote kavel op c» Katsbogten 9 n F B Liefde in het Wilhelminapark E Essed (CDA): 'Meer I s z ruimte voor starters' ^111 2 s 1)0 S Symposium over virtuele wereld SI I Teun de Corte laat Aids Fonds 1380 euro na O 3 50 n o o 3 Jonge Democraten regelen vervoer stappende jongeren - -720W Onesh^fiïi'g n brengt de rëgïö in beweging Kankerpatiënten noemen kwaliteit van leven goed Ml I h 1 =4= 3" - 3 JAARGANG 50 NR. 2588 CURSUSSEN 5 EN 7 10 EN 11 GEMEENTENIEUWS SENIORENWIJZER. 15 17 GEESTELIJK LEVEN. WILLEM II 19 SPORT- DONDERDAG 1 MAART 2007 UDENHOUT. LOON OP ZAND, VERSCHIJNT 110.000 OPLAGE Verkiezingsdebat I r FOTO: PETER LIGTENBERG sms- lieksc www.tilburg.nl/verkiezingen Gemeentenieuws Kj pag. 10 on 11 Aldert van der Burg Thoon Essed BIJNEN Stijlvolle verzorging van uitvaarten. Eigen rouwcentrum, Brucknerlaan 20 te Tilburg. w mmen op 7 maart SENIORENWIJZER PAGINA 15 MAAT 36 t/m 52 www.willem-ii.nl VAN 10.00 TOT 17.00 UUR tG Ringbaan Oost 134 I Volgende week: 50 jaar Tilburgse Koerier! Bent u elders verzekerd, geen probleem, wij kunnen toch de uitvaart verzorgen. CULTUUR/AMUSEMENT. FLUKS, KINDERPAGINA UITAGENDA FILMS RONDOM HART VAN BRABANT Sparta LEES MEER OP PAGINA ,8 We zijn vanaf het Korvelplein gewoon goed bereikbaar! T: 013 - 455 33 79 1: www.bijnentilburg.rn LAATSTE RONDE TOT DE HELFT v/d HELFT Brucknerlaan 20 5011 DN Tilburg R 2 K a 00 I 2 ”De nieuwe is binnen!” armatiemarkt rf een kijkje missa- ïnzaal MODE LINGERIE 1/ 'fl CrMts busvervoer met carnaval succes Controle fietsverlichting: 2500 boetes werden er in woningen jaarlijks op niet terwijl we er ir hebben om aan Winkelcentrum Westermarkt 2 speciaalzaken lichamelfj' onderzoek uitvoerde kercentrum 2 maart, versiteit v stemmer nen op ten de k Naast trum op Katsbogten is van plan om in de loop gend jaar een zogen?-” «oenen op het Pieter oung opent daar een veer 2.500 vierkante van deze omvang o_ land moeilijk te vi Hans ren. Wij "De metdegi het F laar! Gemeente plant nieuwe bomen na storm Voor het eerst was het mogelijk pen in Den Bosch. Dat was afgelopen de Jonge Democraten Brabant. Zij ve jongeren tussen Tilburg en Den Bosch Zowel tijdens de fakkeltocht afgelopen donderdag als bij de uitvaart de dag erna konden deelnemers en aanwezi gen geld doneren. "De familie van Teun zal in overleg met het Aids Fonds een ballonvaart boven Brabant winnen, en een open dag in hv, vinciehuis. Op zaterdag 3 maart s* de deuren van dit gebouw wagem auw vinden en dat is net zo 1. Hieraan kun je echt goed t voordeel het een landelijke om vanuit Tilburg met de bus te gaan stap- Ti nacht het geval tijdens een actie van „.j vervoerden met de Dóó-campagnebus ”-ch. Op naar een volgend KRUIKENZEIKERS BONBONS J ZZ Tilburgs enige echte1 lAfrTX Bakker Floor ...Li«hout Doosje, 250 gram KorveI Winkelstraat? De winnaar van de waardebon van €150,- is dhr. of mevr. De Klerk uit Tilburg L Gefeliciteerd! J s Deilburgse Kserier >5 Het Tilburgse modebedrijf The Sting koopt de resterende twee gemeente lijke hectares van bedrijventerrein Katsbogten. Deze worden gebruikt voor een flinke bedrijfsuitbreiding. Eén op de drie Nederlanders krijgt kanker, maar het aantal mensen dat de ziekte overleeft, neemt snel toe. Tot nu toe is voor de gevolgen op lange ter- mijn in Nederland weinig aandacht. De collecte voor het Aids Fonds die na de stille tocht voor Teun de Corte werd gehouden, heeft 1380 euro opgebracht. Dat heeft homo-organi- satie Embrace Pink afgelopen dins dag bekendgemaakt. positief is (ex-)kankerpatiënten die vijf tot vijf- irijbe de ziekte, tien jaar geleden de diagnose kanker sloot 1 de men- hij in diverse functies werkzaam op het ulde een Ministerie van Financiën in Den Haag. Sinds 1989 is hij weer terug in Bra bant. Tussendoor was er nog een uit- je naar Aruba, waarnaar hij voor j jaar werd uitgezonden. Essed heeft er nu zijn eerste vier jaar itten in de Staten. Terugblikkend .lij vast dat er veel bereikt is in die jaren. Zo is volgens hem onder regie van gedeputeerde Paul Rüpp de woningbouw weer goed op gang geko men. "Toen Rüpp aantrad in 2003, Jeugdzorg Ook op het sociale vlak is er het een en ander gebeurd, vindt Essed. "Neem nou de wachtlijst-- j—-J- enig moment zelfs voorpaginanieuw.. Eind vorig jaar kon gedeputeerde Bri- gite van Haaften de media meedelen dat deze tot het verleden behoorden. Met een statenbreed ondersteunde in Brabant dramatisch wei- motie van het CDA werd ook het pro nt', nig woningen gebouwd. We kwamen vinciale armoedefonds in het leven lts. jaarlijks op niet meer dan 5.600 uit, geroepen. Aanleiding hiervoor was het terwijl we er minstens 10.000 nodig rapport over armoede in Brabant. Bri- hebben om aan de vraag te kunnen voldoen. Door de inspanningen van de afgelopen bestuursperiode zitten we nu op jaarbasis weer op die 10.000." Essed onderkent dat hiermee de pro blemen nog lang de wereld niet uit zijn. "We hebben als CDA landelijk waargemaakt wat we hadden beloofd: geen gemorrel aan de aftrek van hypo theekrente. Zo staat het nu ook in het regeerakkoord. Maar daarmee zijn we er nog lang niet. Omdat er te weinig huizen zijn, zijn de prijzen bijzonder hoog. Dit is een knelpunt dat niet mag worden onderschat. Vooral voor star ters op de woningmarkt is dat zuur. Wij willen daarom in de komende bestuursperiode 20 miljoen euro inzet ten om jongeren in Brabant zelf te sti muleren met voostellen te komen." van theatervoorstellingen en concerten die tot laat in de avond duren en nu niet kunnen worden bezocht. Gisteravond om 23.00 uur verzamelde het gezelschap zich bij café 't Vatïcaan op de Korte Heuvel om vervolgens met de D66-campagnebus naar Den Bosch te worden gebracht. Na een bezoek aan de plaatselijke horeca bracht de bus de jongeren om 2.15 uur weer terug naar Tilburg. bekijken aan welk specifiek project het geld zal worden uitgegeven", zegt een woordvoerder van Embrace Pink. "Een extra woord van respect voor Teun is op zijn plaats. Het is tekenend voor hem als persoon dat in zijn nage dachtenis zelfs na zijn afschuwelijke dood nog zo'n mooi project kan wor den gerealiseerd." Teun de Corte was eigenaar van gaycafé Schwoell aan de Spoorlaan en werd bijna twee weken geleden dood aangetroffen in zijn zaak. Hij is vermoord. vinciale armoedefonds in het leven ------ anleiding hiervoor was het lapport over armoede in Brabant. Bri- gite van Haaften, toen nog lid van Pro vinciale Staten, was één van de rap porteurs." Als het gaat om Tilburg, geeft hij aan dat mede door een forse inzet van het CDA de provincie in de afgelopen periode voor projecten als de Spooizo- ne, de Noord-Westtangent en de modernisering van het Wilhelminaka- naal tientallen miljoenen euro's beschikbaar heeft gesteld. "En dan hebben we het nog niet over de spin off, omdat dankzij de provinciale bij drage ook het rijk overstag ging voor financiering. Met name bij dit soort grootschalige projecten merk je het belang van een goede onderlinge afstemming met de collega's in de gemeenteraad en in de Tweede Kamer. Ik onderhoud zowel met de CDA'ers in Tilburg als met Tweede-Kamerleden goede contacten. Als er wat is, kun je elkaar gav ---J— -■-* - praktisch. jsten in de jeugdzorg, op merken wat een groot zelfs voorpaginanieuws, oplevert dat het CDA e --- partij is." Zelf was Thoon Essed actief als lid/plaatsvervangend voorzitter van de Rekeningcommissie. Daarnaast heeft Essed is 54 jaar geleden geboren in Paramaribo. Het gezin waaruit hij komt, vestigde zich in 1964 in Tilburg. •De afgelopen decennia is de naam Essed in voetbalkringen in de regio een begrip geworden. Thoon Essed heeft daar niet toe bijgedragen. In Til burg is hij bekend als 'die ene van tje Essed die niet bij Sarto heeft gespeeld', um Zelf noemt hij zijn talenten op dat punt uiterst beperkt. Na zijn diploma gym nasium alfa (Pauluslyceum) studeerde hij belastingrecht in Leiden. In 1978 aiuot hij dat met succes af. Daarna was 'n diverse functies werkzaam 1 lYimisterie van Financiën in c:_j. |98g js hij weer tp„ ssendoor was er ^Tgè: Wetenschappers en mensen uit de intemetpraktijk spreken op de bijeen komst over de ingrijpende veranderin gen door interactieve Wikipedia, Hyves, YouTube en vo ook Second Life. Aan bod komt een reeks praktijkvoorbeelden en grondige analyses van de invloed op persoon lijke en maatschappelijke levenssfe ren. Waarom voelen mensen zich zo aangetrokken tot een virtueel leven? Wat zijn de sociale gevolgen van hun tweede (virtuele) identiteit? En is een virtuele economie realistisch? Cultuursocioloog Stef Aupers leidt de middag. Sprekers zijn internetjournalist Marie-Claire van de Berg, hoogleraar ICT en sociale verandering Valerie Fris- i en hoogleraar economische psycho- „ole Fred van Raaij. David de Nood van EPN licht zijn onderzoek naar Second Life toe en Pascal Spelier van schermen yv open dag is een erachter te komen zich mee bezig itdekken hoe belangrijk viteifc ten worden aanstaande woensdag dit is voor iedere Brabander. laten gehouden. Met een aantal activiteiten Op de politieke markt presenteren alle wil de provincie Noord-Brabant deze elf partijen zich die aan de verkiezingen Iedereen die gebeurtenis onder de aandacht bren- deelnemen. Naast de informatiemarkt bovendien r gen. Zo zijn er een sms-actie waarmee in de hal, kan de bezoeker een kijkje sms-acti ant is te nemen in de kamer van de Commissa- geef I het Pro- ris van de Koningin, de Statenzaal staan bewonderen, genieten van het uitzicht «wijd op de 23e verdieping of afdalen naar de (Ex-)kankerpatiënten vinden de Daarom startte psychologe Floortje kwaliteit van hun leven goed. Van de Mols bij het Integraal Kankercentrum (ex-)borstkankerpatiënten noemt Zuid een onderzoek naar de kwaliteit zelfs 80 procent ten minste één van leven onder ruim tweeduizend aspect van hun leven dat positief is veranderd als gevolg van Ze hebben echter wel vaak blijvende elijke klachten. Dit blijkt uit oek van Floortje Mols dat ze .e voor het Integraal Kan rum Zuid. Morgen, vrijdag promoveert ze aan de Uni- van Tilburg. Op de Universiteit van Tilburg vindt op donderdag 8 maart van 13.00 tot 1630 uur het symposium You Second Life Ontdek de nieuwe vir tuele wereld! plaats. het te bouwen distributiecen- >p Katsbogten is The Sting ook p van maart vol- •"'"enaamde winkel te Vreedeplein. The 1 filiaal van onge uite meter. "Filialen zijn in heel Neder- /inden en te realise- en dan ook zeer verheugd ontwikkeling van r 1 door ontwikke- iwfonds MAB en de gemeente Tilburg", aldus Shandy den Os, hoofd -nSting. Het is de vierde keer in de bijna 25- jarige geschiedenis van The Sting dat het bedrijf investeert in een nieuwe Uitbreiding locatie in Tilburg. Het eerste magazijn Het nieuwe distributiecentrum dient was gevestigd in een oud schoolge- als logistieke basis voor verdere uit- bouw in de Diepenstraat. Later ver breiding en schaalvergroting van de huisde The Sting naar een grotere loca- Nederlandse filialen The Sting en tie aan de Kapitein Rondairestraat. In Lady Sting. Ook wordt de locatie 2000 nam het bedrijf zijn nieuwe gebruik om een begin te maken met de hoofdkantoor en distributiecentrum internationale uitbreiding, die zich aan de Ellen Pankhurststraat, de huidi- vooralsnog richt op België en Duits- ge zichtlocatie aan de A58, in gebruik, land, van de formule van The Sting. Den Os: "De nieuwe locatie van het Het bedrijf wil in januari volgend jaar distributiecentrum is gekozen vanwe- starten met de bouw Het distributie- ge de mogelijkheid om dicht bij het centrum moet ongeveer een jaar later hoofdkantoor aan de Ellen Pankhurst- in gebruik worden genomen. Het aan- straat het distributiecentrum te kunnen tal medewerkers binnen de afdeling uitbreiden. Niet alleen heeft het hoofd- logistiek (bedrijfskantoor, distributie- kantoor altijd zijn zetel gehad in Til- centrum en chauffeurs) zal van de hui- burg, ook de eerste The Sting is geo- dige 59 arbeidsplaatsen groeien naar pend in Tilburg aan de Heuvelstraat ongeveer 100. 62. Die zit nog steeds op deze locatie." hij juridische zaken en de bedrijfsvoe ring in het Provinciehuis in zijn porte feuille. "Ik ben fiscaal jurist; dat heeft sen er als voordeel dat ik voldoende verstand logie heb van het recht en van cijfertjes om zowel over juridische onderwerpen als over de begroting en de jaarrekening mijn partijtje mee te kunnen blazen." Een belangrijk punt voor Essed is dat de provincie er is voor de Brabanders en niet andersom. Hij zegt zich daarom sterk te hebben gemaakt voor verbete ring van de dienstverlening door de provincie. Concrete resultaten: de tijd die nodig is voor het behandelen van brieven van buigers is volgens hem drastisch teruggebracht en ook op bezwaarschriften zou veel sneller uit spraak worden gedaan; een twintigtal subsidieverordeningen is terugge bracht tot één enkele en er is een proef gestart met een digitaal loket voor het aanvragen van subsidie. Niet elk verkiezingsbord ontkomt open voor alle Brabanders. Van 10.00 bunker onder het Provinciehuis. aan vandalisme. Aan het Wilhelmin- tot 16.00 uur kunnen belangstellenden Albert West, de Torentoeters en Adje, apark zijn posters met rode letters een kijkje nemen achter de schermen de Brabander die bekend werd door beklad, die samen het woord 'liefde' van de provincie. De open dag is een het programma Mooi! Weer de Leeuw, vormen. uitgelezen kans om erachter te komen zorgen voor muziek en entertainment. waar de provincie zich mee bezig Voor de kinderen zijn er speciale acti- De verkiezingen voor Provinciale Sta- houdt en te ontdekken hoe belangrijk viteiten. Ze kunnen zich onder meer aanstaande woensdag dit is voor iedere Brabander. laten schminken en een ritje maken in -utal activiteiten Op de politieke markt presenteren alle een brandweerauto. uivic lYvuid-Brabant deze elf partijen zich die aan de verkiezingen Iedereen die in Brabant woont, k onder de aandacht bren- deelnemen. Naast de informatiemarkt bovendien meedoen aan een speci :tie. Sms 7 maart naar 4411 en het goede antwoord op de vraag die op het beeldschermpje verschijnt. De provincie verloot c-J“ - met het goede antwoord uauvu- vaarten boven Brabant. De sms-actie is onderdeel van de publiekscampagne die de Brabantse kiezer de rol van de provincie duidelijk moet maken. De kiezer kan, door te en op 7 maart, invloed uitöefe- de keuzes die Provinciale Sta- komende jaren maakt. Vandaar het motto van de campagne: 'De Pro- kan vincie kiest voor Brabant. Waarvoor :iale kiest u?'. Meer informatie over de Provinciale Statenverkiezingen is te vinden op de website www.stembrabant.nl. Voor onder degenen blinden en slechtzienden is de site nu ord tien ballon- ook te beluisteren. uv... jaar geleden de diagnose n.<uuLvi kregen. Bijna 80 procent van d- sen die werden benaderd, vulut tcu vragenlijst in. Mols (1981, Tilburg) studeerde psychologie aan de Universiteit van stapje Tilburg met als afstudeerrichting drie ja; gezondheidspsychologie. In 2004 r’ startte zij haar promotieonderzoek bij opzitten het Integraal Kankercentrum Zuid in stelt hij v Eindhoven. Sinds januari van dit jaar werkt ze als postdoc onderzoeker bij de afdeling medische psychologie van de Universiteit van Tilburg. Volgens de Jonge Democraten is het onmogelijk om na 1.00 uur 's nachts van het openbaar vervoer tussen Bra bantse steden gebruik te maken. Zij vinden dat hier verandering in moet komen en streven naar een openbaar- vervoemachtnet. D66 Noord-Brabant is dit met de jongerenorganisatie eens. Zo geeft dit nachtnet jongeren de kans te genieten van de uitgaansmogelijk heden in de andere steden, maar ook B E R K E L - E N S C H O T OISTERWIJK, MOERGESTEL, HILVARENBEEK EN HOLTEN IN TILBURG, GOIRLE, RIEL, ABN Amro spreekt over het virtuele kantoor van het bedrijf in Second Life. Ook is er een kort virtueel optreden van de Tilburgse band E-Quad te zien. Locatie is zaal DZ1 op de universi teitscampus. De toegang is gratis en aanmelden is niet nodig. Het program ma komt voort uit een samenwerking tussen Studium Generale en studiever- platforms zoals eniging Prioritijd. Meer informatie is uTube en vooral verkrijgbaar via www.prioritijd.net of www.uvt.nl/sg. De verkiezingen voor Provinciale Staten, het 'parlement van Brabant', vinden aanstaande woensdag plaats. Met zijn elfde plaats is mr. A.M. (Thoon) Essed de hoogste Tilburger op de lijst van het CDA. Toen ik nog jong was (ik écht jong), werkte ik 1 ander blad dat in Tilt omstreken verschijnt. In loop naar de gemeentera kiezingen van 1996 plaa medium wekelijks e met daarop de react politieke partijen, te weten komen punten over ver werpen waren. 1 ontbrak: A’-— Deze partij heef.. ..oo. Udenhout. Ze deed voor mee aan de gemeentel kiezingen in Tilburg, nu door de gemeentelijke herinde ling bij deze stad was gevoegd. Op dat moment had AB dus, als enige, nog geen zetel in de Til burgse gemeenteraad. Dat was voor mijn uiterst incapabele oud- collega aanleiding om de partij niet te vragen voor deelname aan deze serie. Dat pikte de toenmali ge lijsttrekker van AB, Jan Lefe- rink, niet. En terecht. Maar mijn oud-collega wilde niets van zijn klacht weten. Leferink lichtte daarop de directie in, die wel bereid was om naar hem te luiste ren en hem een groot interview toezegde. Na de verkiezingen, dat wel. En zo reed ik op een koude zaterdagmiddag in december met een andere journalist (de incapa bele was inmiddels ontslagen, om andere redenen overigens) in mijn gammele Toyota Starlet naar het mooie Udenhout, waar wij een goed gesprek hadden met Leferink en de zijnen. Op deze manier kwam het toch nog goed tussen Algemeen Belang en mijn toenmalige werkgever. Of dat ook het geval zal zijn met enerzijds Omroep Brabant en anderzijds de Partij voor de Die ren (PvdD). de Verenigde Senio ren Partij (VSP) en de Tilburgse Volkspartij (TVP) is de vraag. De provinciale zender weigert deze drie toe te laten tot zijn verkie- zingsdebatten van vandaag en aanstaande zondag. De belang rijkste reden is dat deze partijen momenteel niet vertegenwoor- digd zijn in Provinciale Staten en dus geen rekenschap kunnen afleggen over wat ze de afge lopen vier jaar hebben gedaan. Klinkklare onzin natuurlijk. "Ver kiezingen gaan toch immers met name over het beleid voor de toe komst", merkt PvdD-lijsttrekker Birgit Verstappen dan ook terecht op in Brabants Dagblad van afge lopen dinsdag. Ook haar collega Nell Schoenmakers van de VSP komt aan het woord: "Het gaat toch om een lijsttrekkersdebat? Nou, wij zijn lijsttrekkers", merkt ze op. Prachtig, typisch Nell. Als er 56 partijen mee zouden doen aan de verkiezingen, is het uiteraard ondoenlijk om ze alle maal in één of twee debatten met elkaar in discussie te laten gaan. Maar of je nu met acht of elf te maken hebt, moet toch weinig uitmaken. Het argument van hoofdredacteur Gert Bielderman datje met elf partijen 'alleen maar spraakverwarring krijgt' is dan ook een giller. Bovendien toont hij hiermee aan weinig vertrou wen te hebben in zijn eigen poli tiek redacteur, Thijs van Son, die de debatten zal leiden. Pijnlijk. uitvaartonderneming Tilburg Het gaat om de gemeentelijke kavel en nog een particulier stuk grond van bijna één hectare. In totaal gaat het om een stuk grond van bijna 30.000 vier kante meter. Hier wil The Sting een open nieuw en groter distributiecentrum Stinj bouwen van circa 28.000 vierkante meter, met twee lagen. "Een prachtige van deze omva investering van een ambitieus Tilburgs land moeilijk bedrijf', zegt CDA-wethouder Hans ren. Wij water Janssen (Economie, Grondzaken)"De met de grootschalige or ideale kandidaat om de verkoop van het Pieter Vreedeplein 1 bedrijfsgrond op Katsbogten af te ron- laar Bouwfouds MA” den. Vanaf die plek zal het bedrijf Tilburg", ongetwijfeld verder groeien als een vastgoed van The St belangrijk Tilburgs bedrijf in binnen- Het is de vierde en buitenland." jarige geschieden uedrijf i locatie in Till was gevestij bouw in d' huisde The: tie aan de 2000 hoofd! - ':k bedoel: c bij een ilburg en ui de aan- “"‘eraadsver- plaatste dit een stelling cties van de 1. Zo kon de lezer 1 wat hun stand- erschillende onder- Er was er één die Algemeen Belang (AB). irtij heeft haar wortels in t. Ze deed voor het eerst de gemeenteraadsver- 1 Tilburg, nu het dorp gem deze moment had zeti

Weekblad De Tilburgse Koerier | 2007 | | pagina 1