i u fck Troy Titane en Bandirah presenteren nieuw boek Tilburgse delegatie bezoekt Matagalpa X I 3? ?- 4 sia I co ff s FPèerke’s’ L I Nu 1 I Jonciaaun Lazfartze Buurvrouw Jansen ODIG? Puur De Echtelijke Woning 1 F 1 Stadsnatuur LST stelt 'blijvend gegraaf' in Udenhout aan de orde prijzen.. plezier tiontour pj< i DONDERDAG 22 FEBRUARI 2007 PAG» FEBRUARI 2007 - PAGINADE TILBURGSE KOERIER Is op zoek ar. Bij het Hydrar Rob Vereijken U, dc Van 5,95 De cover van 'De rumbafluit van Saraghina' Gratis bus 13 februari - 'Barrio Til- rogramma antie and mogelijk minium DeTHburgseKeener g VRIJWILLIGERSWERK I Mr. Lilian Scheepens Vragen GroenLinks over homohuwelijk ADVOCATEN -5801503 RINGBAAN OOST 240 - 5011 KK TILBURG - 013-536 65 55 RENTE’ Lezersbrieven .00 uur Tijdens de BURG Iburg d.com Stichting De Wever zoekt een vrijwilliger ondersteu ning' voor de zorg- en verpleegafdeling! Wil jij de beroepskracht van Zorgcentrum Padua helpen bij o.a. het opmaken van de bedden en het doen van huishou delijke karweitjes op de afdeling? Bankstellen LEethoeken L 2-zits banken v.a. 29,- Losse stoelen v.a. 1,- Vastenactie Petrus en Paulus Benefietconcert in Protestantse kerk Wil jij een kindergroep begeleiden? Peuterspeelkamer Windekind is op zoek naar een vrijwil liger die een groep kinderen wil begeleiden tijdens o.a. het spelen, opruimen en liedjes zingen in een kring (op dinsdagochtend). klijn zegers van osch Voor meer informatie over personen- en familierecht kunt u contact opnemen met Mr. Marilet Hollants of Mr. Lilian Scheepens. Daarnaast kunt u ook gebruik maken van onze vragenservice op www.kzoadvocaten.nl DIRECTIE J.A.J.M. de Beer Mr. Lilian Scheepens KZO-advocaten I 7.15 10 e te l n g- s s Stadsnatuur Tilburg OPENINGSTIJDEN KANTOOR Maandag en dinsdag 9.00 -18.00 uur. Woensdag, t/m vrijdag 9.00 -17.00 uur. i Tilburg Jacht oversteken van wegen wor< fer of ze belanden in de ma tiijningsdatum. ichten, [ilburgsekoerier.nl iekoerier.nl Verpleegkundige op de J. Henry Dunant...iets voor jou? Voor de aangepaste vakanties (o.a. aan boord van de J. Henry Dunant) is het Nederlandse Rode Kruis op zoek naar verpleegkundigen die zich in willen zetten voor de gasten. Vind jij het belangrijk dat mensen ondanks hun beperking (en) óp vakantie kunnen en wil jij een bijdrage leveren aan een onbezorgde en onvergetelijke vakantie voor mensen die afhankelijk zijn van zorg van derden? Zet je dan één week in als vrijwilliger zodat een vakantie voor deze mensen mogelijk gemaakt wordt. Ook heeft het Rode Kruis art sen en verzorgenden nodig. REDACTIE Aldert van der Burg Peter van Oirschot Petra Jansen 2001 werd ingevoerd, liet toenmalig burge meester Johan Stekelenburg wetên dat in het uiterste geva zwaarde trouwambter. zouden kunnen worden. Dit a de hij destijds op vragen van Voor meer informatie over het bezoek aan Matagalpa kun je ook kijken op wwwzoeklog till stedenband. www.Peerke.biz Heeft u iets te koop? (013) 535 98 58 ingea midi. Met 3-5 bloemknopp" Hoogte 20-25 cm. Potmaat 9,5 cm. ADVERTENTIES Sluitingstijd voor advertenties dinsdagavond 18.00 uur. E-mail: advertentie@tilburgsekoerier.nl FOTOGRAFIE Peter Ligtenberg IIJUGIIOUG werkzaamheden voor elke klant een leuk cadeau 2000 fa Kapeln In de Vacaturebank zijn honderden verschillende vrijwilligersbanen opgenomen. Belangstelling? Loop dan eens binnen, je bent dagelijks van 09.00 tot 17.00 uur van harte welkom. Meer Weten? Kijk op www.contourtilburg.nl, vacatures Vacaturebank. 013 -543 45 72 St. Annaplem 21,5038 TV Tilburg - www.contourtilburg.nl - info@contourtilburg.nl informatie verstrekt over stadsnatuur (auteur is Rob Vereijken) Re advocaten Klachten over de bezorging? Bel vrijdag t/m dinsdag tijdens kantooruren (013) 582 11 08 of stuur uw klacht naar bezorging@tilburgsekoerier.nl U kunt voor uw exemplaar van De Til burgse Koerier ook terecht bij ons kan toor aan het NS-plein 14 in Tilburg. Bovendien kunt u De Koerier in Tilburg afhalen bij de stadswinkels aan het Brucknerlaan (noord) en de Kerkenbos plaats (Heyhoef) en Berkel-Enschot. In Udenhout bij het Servicepunt. In Oister- wijk is de Koerier af te halen bij Tiliander. In Loon op Zand bij De Wetering LAY-OUT Peter Ligtenberg Ruud Verploegen Patty Ypelaar .n. naar T-_ds, an de koninj geraakt, Onderweg trotseren veel gevaren, waar- onnodig' onder De partij vraagi in de gemeente van enige1 tie op het gebie werken? 'Rn z< dan?', schrijf. L in h- molenstraat irbewustzijn bij mensen die in 1 _r diverse fronten meer aanda stedelijke omgeving van aandelijks wordt in deze rubriek rijken) Reacties zijn welkom! Van 9 tot 16 februari bezocht een grote Tilburgse delegatie zusterstad Matagalpa in Nicaragua. Daarin burgemeester Ruud Vreeman, wethouder Gon Mevis van Internationale samenwerking en vertegenwoordigers van woningbouwcorporaties, en zorg- en onderwijsinstellingen. Gon Mevis doet verslag van een enerverende week. Tijdens de veertigdagentijd worden in de parochie HH. Petrus en Paulus aan de Vierwindenlaan 11 te Tilburg, allerlei activiteiten georganiseerd. De opbrengst van de vastenaktiezakjes in de parochie zal dit jaar in zijn geheel geschonken worden aan de Petrus en Paulus parochie in Laitkinsew, India. Dit sluit aan bij het thema van de mactie dit jaar "De wereld groeit delen" viering van zondag 4 maart zal Cuijpers S.D.S., die vanuit ongregatie sterk betrokken ir v:: issiewerk in India, komen vers precies speelt in 'an de parochie aan Het Alzheimer Café zoekt handige vrijwilligers Wil jij alle voorkomende werkzaamheden verrich ten di,e nodig zijn om de zaal (Alzheimer Café) gebruiksklaar en gezellig te maken? Elke 2de dinsdagavond van de maand vindt het Alzheimer Café plaats (ca. 4 uren). Voel jij je betrokken bij dementie? ies en service 1 KZ0 advocaten presenteert vanaf deze plaats een tweewekelijkse rubriek over personen- en familierecht. Deze week bericht Mr Lilian Scheepens inzake alimentatie. nend vrouwtje. Omdat dat idee bij meer mannen leeft, krijg één vrouwtje vaak bezoek van meerdere buurmannen. Zij graaft een nestkamer waarin de jongen geboren worden, die al weer snel het huis uit moeten. Als ze niet zelf vertrek ken, jaagt het vrouwtje de kroost na twee maanden gewoon weg. Ze blijft dan alleen achter en verdedigt haar eigen In de stad komen ook mollen voor. Door de vele obstakels in gebied. De jonge mollen gaan dan vaak bovengronds op zoek de grond is het voor deze gravers moeilijk om tot midden in naar een eigen leefgebied. Ze zijn dan heel kwetsbaar. Bij het de stad door te dringen. Ziet u een mol of molshoop binnen oversteken van wegen worden ze regelmatig verkeerslachtof- de ringbanen in Tilburg geef dit dan door aan de KNNV. Deze fer of ze belanden in de maag van een uil, roofvogel of reiger, natuurvereniging is benieuwd waar deze dieren nog leven. Moeder mol stuurt haar kinderen natuurlijk niet zomaar weg. Waarnemingen kun je e-mailen naar tilburg@knnv.nl. Je moet onder de grond namelijk wel voldoende eten zien te vinden voor jezelf en voor de jongen. Een mol kan maar een We willen wel een ander plan helpen ontwikkelen. Waarbij een soort huis- vestingsfonds wordt ontwikkeld dat huizen bouwt voor de middenklasse armen: Dat huurinkomsten die weer benut kunnen wor- uat er een veel duurzamere aan de huisvesting geleverd f het goed is begrepen, of rnderdag rr geeft afslui- ’•.IA/at als de spanningen zodanig zijn opgelopen \l\l dat het niet meer lukt om samen onder één dak g V V te wonen? Met de echtscheiding in het vooruit- zicht is het mogelijk om de rechtbank te verzoeken voor- lopige voorzieningen vast te stellen. De voorlopige voor- a zieningen gelden voor de duur van de echtscheidings- fe procedure. Een echtscheidingsprocedure op tegenspraak kan maanden, zelfs jaren in beslag nemen. De voorlopi gs ge voorzieningen kunnen echter op zeer korte termijn g door de rechtbank worden bepaald. Zo kan de rechter bepalen dat één van de echtgenoten bij uitsluiting van de ander gerechtigd zal zijn tot het gebruik van de echtelijke woning met bevel dat de andere echtgenoot die woning ft dient te verlaten. Wanneer beide echtgenoten de rechter verzoeken een dergelijk bevel af te geven, kan het voor de rechter moeilijk zijn daarin een keuze te maken. Omstandigheden die daarbij een rol kunnen spelen zijn: één van partijen blijft de kinderen verzorgen en de kinde ren zitten in de buurt op school, er is een bedrijf aan huis verbonden, er zijn dieren, bijvoorbeeld paarden, die ver zorgd moeten worden door één van partijen, ook de mogelijkheid om elders onderdak te kunnen vinden voor één van partijen kan net de doorslag geven voor de rech ter om in het voordeel van één van partijen te beslissen. Het doet niet terzake wie eigenaar van de woning is, of wie van partijen de woonlasten kan betalen. Bij voorlo pige voorzieningen kan immers ook al een bedrag wor den bepaald dat de ene echtgenoot moet betalen aan de andere echtgenoot. De voorlopige voorzieningen kunnen binnen enkele weken worden verkregen. Zo kan één van de echtgenoten op straat komen te staan en afhanke lijk worden van familie of kennis sen voor onderdak. oderne profielen I halve dag zonder voedsel. Daarom is hij ook het hele jaar actief. Zijn levensritme bestaat uit delen van 8 uur: de helft ervan slaapt hij en de andere helft werkt hij aan het vullen van zijn maag. Het liefst eet hij regenwormen. Die kan hij in de mollengangen vinden. Als hij actief is, loopt hij zijn gan genstelsel af en hoopt een lekkere hap te vinden. Wormen leven niet altijd op dezelfde plek in de grond. In een bevroren bodem zitten ze niet. De pieren kruipen dan dieper de grond in. De mollen volgen dit en de mollengangen wor den ook dieper in de grond gegraven. Tijdens het huidige zachte en vochtige weer kronkelen de wormen weer meer naar de oppervlakte. Dat de mollen het eten volgen, zie je nu goed: allerlei mollenritten zijn met hun enorme graafpoten in sport- en grasvelden gemaakt. Bij het graafwerk blijft meestal zand over. Dat duwt de mol op bepaalde plaatsen omhoog tot molshopen. Niet iedereen is daardoor blij met een mol in de tuin. Toch heeft hij ook een zeer goede eigenschap: je strijkt hem nooit tegen de haren in. Zijn haar valt zowel naar voren als naar achteren goed. Dat is heel handig als je in je gang een keer achteruit wilt. De nieuwe Uitgeverij de Blauwe Bloem presenteert op donderdag 1 maart vanaf 2030 uur op feestelijke wjjze haar eerste titel: Jonquai en Lazfartze, de rumbafluit van Saraghi na. Dit is een hoek van de Tilburgse absurdist Troy Titane en de Haarlem se cartoonist Bandirah. De Amster damse rapper Def P (bekend van Osdorp Posse) presenteert de avond in Paradox aan de Telegraafctraat 62. De zaal is vanaf 20.00 uur open. ■^3+2 zits Microvezel in diverse kleuren NIEUW! 259,-z KOPIJSLUITING Vrijdag 12.00 uur, voorafgaand aan verschij’ Uitgezonderd sportbericl maandag 12.00 uur. Zaterdag 10 februari - Huisvesting veel delegatieleden, en armoede Om 7.00 uur even in het zwembad van het hotel een verfrissende duik genomen. Vervolgens om 8.00 uur een bijeenkomst met de zojuist teruggetre den presidente van INVÜR, het ministerie van volkshuisvesting in Nicaragua. Na de verkiezingen vorig jaar november is de sandrnistische president Daniel Ortega aangetreden. Hij stelt een nieuwe ministersploeg stuk samen. Mevrouw Franco schetst een beeld van de belangrijkste op landelijk niveau. De toon is Tilburgse wooncorporaties gaan we veel praten over huizen en bestrijding van armoede. De andere delegatiele den zullen zich oriënteren op de gezondheidszorg, zoals de psychia trie, moeder- en kindzorg en het (beroeps)onderwijs. 600 m1 winkel Korvelseweg 159 Tilburg (ma. gesloten) 2000 m’ magazijn ilmeesterlaan 114 urg Noord in: do., vrij, en zat) estiexe noeKwonmg irket, ruime woonkeuken, ing, badk, 3 sik, dakterras, dakkapel Inh 335 m3 0 - netto pm bij 100% fin! prijs: 157.000,- aarsdiensten.nl I Maandag 12 februari - Duurzame huisjes? Een moeilijke ochtend. We praten op de universiteit over de verschillende plannen van Matagalpa. Ik zit in de werkgroep huisvesting. De ambtena ren hebben veel voorwerk verricht, maar al snel blijkt dat onze corporatie- J' -1 heel andere ideeën heb- ;ker niet gerekend hebben een concrete vraag om vier ton voor de realisering lisjes. Want is dat d malig honderd huizen ven, ook al is het doel, ten armen, respectabel? Na Thema Pianist Harmen Fraanje luidt de finale in. Samen met collega-muzikanten componeert hij al improviserend Het 'mbafluit van Thema Van de Blauwe Bloem. Ver in Gruisland, volgens interviewen Frans van der koning Jules Meer en Ferry van de Zaande auteur Kakuzo. Daar Troy Titane en illustrator Bandirah _ds, een over hun boek. Aansluitend reiken die ig. Die is het eerste exemplaar uit, maar aan omdat 'hij de wie, is nog niét bekendgemaakt. Def P presenteert de avond en doet mee met enkele acts. De uitgeverij is een initiatief van Anton Dautzenberg (Troy Titane) en Robert Schuit (Bandirah). Zij willen met hun fonds een nieuw geluid laten hóren in het Nederlandse literaire landschap. Naast ander werk van Tita ne en Bandirah staat voor dit jaar een -lonografie van Ulrike Meinhof J: Het rode nut, door Uwe ^Aovuenknecht. Medio dit jaar ver schijnt ook een boek van de Tilburgse nachtburgemeester René van Densen. maakte daarvoor cartoons in ji 150 Tilburgse kroegen. Uitgeverij de Blauwe Bloem ceert jaarlijks vier boekjes ove quai en Lazfartze. Op 1 juni verse het tweede deel: Jonquai en Lazfart. nemen een hazenlip!. Vrijdag 9 februari - Aankomst Na een lange vliegreis over Houston in de hoofdstad Managua aangeko men. Nicaragua, dat voelt goed! We hebben meteen na aankomst een In- en verkoop' van gebruikte k meubels De gratis bus. Geweldig! Maar als je, net als ik en nog vele anderen, niet goed ter been bent, en je woont in de wijk Witbrant-West, dan zie maar eens bij de halte te komen. Ik woon in de Waardenburgstraat en als ik de bus wil nemen, moet ik naar het station of naar het midden van de Witbrant West- Oostlaan lopen. Kom dat eens even doen en dan zult u zien dat dit voor al de senioren die in deze wijk wonen, geen haalbare kaart is. Wij hebben dit met bewoners persoonlijk aangekaart bij de gemeente, maar nog geen ant woord gekregen. Dus geweldig, de gratis bus, maar niet voor bewo ners van Witbrant! Mollen zijn niet blind. Ze zien gewoon niet veel met hun piep kleine ogen. Zolang ze onder de grond blijven is dat ook niet erg, want in de mollengangen zie je toch niks. Je moet dus alles op de reuk en de tast zien te vinden. Zijn spits snuitje met lange tastbaren is daarbij handig. Worden er in regen wormrijke tijden meer wormen in de gangen gevangen dan die direct nodig zijn, dan wordt de kop van de worm er afge beten. Ze blijven dan wel leven, maar ze kunnen niet wegkrui pen. Zo heb je een levende provisiekast voor moeilijkere tij den. Maar alleen voor jezelf, wantje buurman of buurvrouw blijft er mooi van af. Als we weer beneden zijn, zetten we het overleg over huisvesting voort. De Matagalpino's zien het wel dege lijk zitten, onze voorstellen om de huisvestingsplannen op een andere manier aan te pakken. We bieden technische hulp aan, plus een startbe drag van 20.000 euro van corporaties en gemeente samen, dat landelijk nog kan worden verdubbeld tot 40.000 euro. Edisma, een gemeentelijk leer- werkbedrijf zal de opdracht krijgen septic tanks (toiletten) te bouwen, zodat bewoners in de beoogde 'buurt Tilburg' een hygiënisch huis kunnen bouwen. De carnavalsdrukte is verdwenen uit onze stad. Toch blijft bij mij nog één oud carnavalsdeuntje hangen, waarbij een paard in de gang stond. Met de huidige temperaturen is een andere tekst toepasselijker: 'Er zit een mol in de gang bij buurvrouw Jansen'. Wat doet die mol bij zijn buurvrouw? Vooral snuffelen en samen voor nakomelingen zorgen. Een groot deel van het jaar leven de mannetjes en vrouwtjes gescheiden. Ze hebben hun eigen ondergrondse gangen. Maar in deze tijd zijn er mannen die een doorsteek maken naar een gang van een naastwo- Hebje daar 313211 bedrijf dat koffie van kleine boertjes opkoopt en verwerkt. Dat zo ruim tweeduizend boeren een betere bestaansbasis biedt, doordat het ondersteuning geeft, een redelijke prijs, scholing, gezondheidszorg. Koffie in Nederland die als Max Havelaar wordt verkocht, komt onder meer hier vandaan. Zo zie ik van nabij hoe belangrijk het is om Max Have laar koffie te drinken! In de avond is er opnieuw feest in de stad. Live muziek op liefst vijf podia. Ook als festivalstad passen Tilburg en Mata galpa goed bij elkaar. De Avond Van De Blauwe Bloem heeft een gevarieerd programma, jp.. l Naast Troy Titane en Bandirah (onder T strenge bewaking van een snoepket- :e tingelende Viking) treden op: de Vir- r tuele Raspoetin (met een elegie), de monogra nachtburgemeester van Tilburg gepland: (declameert op de gang gedichten van Oxschenl Ko de Laat aan toiletgangers), Frank Crijns en stadsdichter Nick J. Swarth (een spannende synergie van abstracte Hij rr klanken en woorden)die blaue Engel ruim re (nachtclubliederen en decolletés), 1 Uwe Oschenknecht en Joost Vonweg- he (die rote Nutte), Wilbert van Her- wijnen en Otto Dautzenberg (verras- singsact), de Opperpater (eindelijk eerherstel voor de moppentapper!) en drs. M. Hermans (een bedrijfsecono mische analyse van de Blauwe Bloem). dé organisatie voor vrijwilligerswerk DIGITAAL BEELDMATERIAAL Digitaal fotomateriaal en fotoafdruk- ken dienen vrij van rechten te wor den aangeleverd. Eventuele naams vermelding van de fotograaf dient bij aanlevering expliciet gemeld te wor den. Bij verzuim komen kosten voor rekening van de aanbieder. I Transport I service Niet alleen in het centrum van Tilburg zou bij grote infrastructurele werken een stadsregisseur (bijve wethouder) de regie in hai nemen, maar ook in de dorpskern van Udenhout zou enige regie niet mis staan. Dat schrijft de fractie van Lijst Smolders Tilburg (LST) in een brief met vragen aan burgemeester en wet houders. Volgens straat maander 'Het bleef er i gemeente ver taamstel de hele s GESPROKEN KOERIER Voor mensen met een leeshandicap verschijnt een selectie uit De Tilburgse Koerier ook op cd-rom. lol.: De Twern: Yvonne van Hees Tel. 013 - 583 99 99 De Tilburgse Koerier is lid van organisatie van nno tokalenieuwsmedia r 220207-W08 DE TILBURGSE KOERIER BV NS plein 14,5014 DA Tilburg Postbus 10001,5000 JA Tilburg Telefoon 013-5368805 Fax 013-5359985 E-mail: redactie@tilf’ Site: www.tilburgsek Met een kleine delegatie reis ik terug naar Managua. Om de nieuwe presi- ‘dente van Volkshuisvesting te spre ken. Weer een vrouw, zeer gedreven. Een veelbelovend gesprek, omdat ze graag gebruik maken van dë Tilburg se en Nederlandse ervaringen. Goede kans dat Matagalpa met ondersteu ning vanuit Tilburg een proef kan starten. Zo komt de reis tot een veel belovend einde. Ook van de andere dat ze zijn opgeschoten. De Matagalpino's hebben de zaak goed voorbereid. Het is wel soms vallen en opstaan. Maar duidelijk is dat veel Tilburgers een mooie bijdrage leveren aan de ont wikkelingen in Nicaragua. Mooi, 23 jaar na de start van onze gemeente lijke samenwerking! I39 - 013-4550860- j Zondag 11 februari - Paardenop- tocht Zo rustig als de dag begon, zo specta culair is deze geëindigd. In de ochtend in een mooi conferentieoord in natuurrijke omgeving een bijeen komst over de ontwikkelingsplannen van Matagalpa. Goede informatie, zodat de Tilburgse delegatie moge lijke bijdragen in een kader kan plaat sen. Dan volgt een surrealistische bij- Er eenkomst op een haciënda. Leden van de paardensportvereniging ontmoeten elkaar, in een enorme machosfeer van oude kameraden. Rum en bier alom. Zeldzaam elitair.van karakter. Geeft wel een doorkijk in de sociale tegen stelling tussen extreem rijk (eigenaren van koffieplantages, internationale handelaren, veeboeren) en de extreme armoede waarin veel mensen leven. Lichtpunt is de muziek. Er speelt een fantastische band, bestaande uit leden van de militaire kapel. Ze blijken die middag te gaan spelen tijdens de paardenoptocht, dwars door de stad. Ik mag meedoen, achter op een jeep, en beleef als deelnemer aan een soort carnavalsoptocht door overvolle stra ten, een geweldige middag. Het swingt enorm. Genieten geblazen. Muziek verbroedert, culturele ver schillen verdwijnen als sneeuw voor de zon. vaster als we d In de vie pater Piet zijn congregatie sterk betrokken is bij het missiewerk in India, komen vertel len wat er precies speelt in de zuster- parochie van de parochie aan de Vier windenlaan. In de kerk zal informatie materiaal aanwezig zijn over de situa tie in India en de zusterparochie aldaar. Na de viering is er gelegenheid om, onder het genot van een kopje koffie of thee, nader met pater Cuijpers ken nis te maken. Ook kunt u dan nóg meer horen over de Petrus en Paulu- sparochie in India. bespreking met vertegenwoordigers van de landelijke stedenbandorganisa- tie Nederland-Nicaragua. Daardoor pas laat naar bed. Woensdag 14 februari - 145 jaar Matagalpa Een officiële viering van het 145-jarig bestaan. Burgemeester Ruud Vree man krijgt een plaquette als eregast, “r zijn wat toespraakjes, niet te lang gelukkig. En de militaire kapel uit Managua speelt. Erg leuk om mijn kompanen van zondag weer te zien, al zitten ze nu strak in het uniform. Na de lunch praten we met vertegen woordigers van het FLSN, de sandi- nistische partij, die nu aan de macht is na 17 jaar oppositie. Ze zijn vastbe sloten het land een duw in de goede richting te geven, maar niet meer op delegatieleden hoor ik de revolutionaire manier van begin zijn opgeschoten. De f jaren tachtig. Dus opkomen voor de armen, maar wel realistisch: je zult ook de middenklasse de ruimte moe ten geven en tot economische groei zien te komen. Armen zullen toegang moeten krijgen tot kredieten, tot land (vastleggen van eigendom) en tot hui zen (mogelijkheid creëren om hypo theek te krijgen). Want daar zijn ze nu allemaal nog van uitgesloten. Ook bezoek ik nog Cecocafen. Een van D66. GroenLinks wil nu weten of het huidige college dit standpunt nog steeds aanhangt. 'Is het, desondanks, in de gemeente Tilburg al eens gebeurd dat een ambtenaar van de burgerlijke stand op grond van gewetensbezwaren geweigerd heeft een zogenaamd homohuwelijk te voltrekken? Zo ja, hoe vaak en hoe is daar mee omge gaan?', schrijft Mare Vintges namens de fractie van GroenLinks. Hij vraagt aan burgemeester en wethouders of die bereid zijn om het kabinet op de hoog te te brengen van hun standpunt en aan te dringen op intrekken van de bepa ling uiLhet coalitieakkoord. In de Protestantse kerk in Oisterwijk vindt op zondag 11 maart een bene fietconcert plaats voor Hogar San Pedro, een medisch opvangcentrum voor de allerarmsten vlakbij Lima, H Peru. De opbrengst van het concert is bedoeld voor de herbouw van het gebouw voor tbc- en seropositieve patiënten. Het concert begint om 14.00 uur en brengt een afwisselend programma met medewerking van het Oisterwijks kamerkoor, Jongerenkoor Polyfonie, studenten van Factorium, Dorien van Kalmthout en een gitaar- trio met Paul Hagenaars, Frank Ger ritsen en Esther José. Het concert duurt tot ongever 17.15 uur. De toe gangsprijs bedraagt 10 euro per per soon. Kaarten zijn te bestellen via 013-535 24 35 of 013-533 30 59. Jonquai en Lazfartze zijn de belang rijkste karakters in De rumbafluit van Saraghina. Zy wonen in Gruisland, U het'groezelige rijk van koning Jules I Jules, en reizen naar gaan ze op zoek na vreemde vriend van J* in de problemen ger««» wereld hindert'. OrJ- de twee vrienden Vcvï onder zeefretten. Dinsdag burg' Een lange vergaderdag over huis vesting. Terwijl andere Tilburgers intense indrukken opdoen bij bezoe ken aan gezondheidscentra, psychia trisch patiënten en straatkinderen, zit ten wij vooral binnen. Al wordt de dag onderbroken door een bezoek aan een L bouwgrond, waar 'illegaal' ruim honderd mensen een huisje hebben problemen neergezet. Veelal van golfplaten, - - 's gezet, plastic, afvalmateriaal. Maar hier en van de daar ook al met van steen keurig opge- metselde muurtjes. De bewoners wer- ken op de dichtbij gelegen koffiever- werkingsfabriek. Matagalpa stelt voor op de dit gebied te helpen uitgroeien tot 'Bar- isychia- rio Tilburg', een 'buurt Tilburg'. We zien ook een fantastisch mooie wijk die door de internationale organisatie Habitat is gerealiseerd na de orkaan Mitch. Hier wonen notarissen, artsen, leraren van de universiteit. Dat roept bij ons wel kritische vragen op. Moe ten zij geholpen worden en waarom a vooral zij? En nu het er toch ligt, zou leden je daar dan niet op aansluiten met huisvesting voor de armen? Aan het baby's einde van de middag komt de cruciale zien i Iburg de en? Ons van de eigenaar moest worden aangek sloten op gas, water en stroom. De voorbeeld een eigenaar had de aanvraag daartoe al tanden moeten gedaan, maanden voor de aan- van de reconstructie van de Kre molenstraat.' Hieruit concludeert de LST dat Kreitenmolenstraat 'veel te vaak -Jer handen is genomen rTaagt zich dan ook af of ei de LST is de Kreitenmolen- in de gemeente Tilburg wel sprake ii mlang gereconstrueerd, van enige vorm van regie of coördina wel donker omdat de tie op het gebied van infrastructurek ergeten was de straatlan- werken? 'En zo ja, bij wie ligt die bestellen. En daarvoor moest dan?', schrijft de fractie, die wil weter de hele straat weer open', schrijft de -of.deze in het geval van de Kreiten- Donderdag 15 februari - Twintig- fractie. 'Maar uiteindelijk lag er dan molenstraat in Udenhout ernstig ir duizend euro voor geboortebos toch eindelijk een prachtig stukje gebreke is gebleven. 'Wat denkt het We rijden een fantastische, doch erg infrastructuur. Tot 14 februari tenmin- college te gaan ondernemen om dit ir kale bérg op, de Calvario. Daar is het ste, want toen ging de straat ter hoog- de toekomst te gaan voorkomen?p geboortebos gepland, dat met steun te van de Hubo weer open. De loods vraagt ze ten slotte. uit Tilburg wordt gerealiseerd. Achter -i op de jeep kruipen we steil omhoog. Genietend van een fantastisch uit zicht, planten we de eerste boompjes. En overhandigen we symbolisch de Tilburgse bijdrage van 20.000 euro. Ik benadruk in een korte toespraak de betekenis van dit initiatief. Waardoor in Tilburg en Matagalpa pasgeboren ’-■'■y's hun naam verbonden kunnen met een boom. Waardoor aan natuurbehoud wordt gedaan. En zo aandacht wordt besteed aan de wereldwijde opgave de natuur beter te beschermen. De Tilburgse fractie van Groen Links maakt zich zorgen over een passage in het regeerakkoord van CDA, PvdA en ChristenUnie. Deze directeuren heel andere ideeën heb- partijen willen gewetensbezwaarde ben. En zeker niet gerekend hebben trouwambtenaren ontheffen van de op een concrete vraag om vier ton te plicht om homoseksuele paren te betalen voor de realisering van hon- trouwen. derd huisjes. Want is dat duurzaam, om eenmalig honderd huizen weg te Toen het homohuwelijk in 2001 werd geven, ook al is het doel, ten bate van ingevoerd, liet toenmalig 1- de armen, respectabel? Na bezichti ging van enkele van de honderdvijftig huizen die na de orkaan Mitch van 1998 met steun vanuit Tilburg zijn gebouwd, nog lang nagesproken met ïlenburg weten jval gewetensbe- enaren ontslagen antwoord- n de fractie Daarnaast gaan we festiviteiten bijwo- nen die horen bij het feest ter gelegen heid van het 145-jarig bestaan van Matagalpa. Dat begint vandaag met een formele ontvangst door burge meester Gonzalves Navarro en leden je daar dan niet op van de gemeenteraad. Het is een huisvesting voor de a beetje hilarisch hoe vaak de namen einde van de middag komt de c: van de eerwaardige bezoekers worden vraag op tafel te liggen: wil Tilt genoemd. Iedereen krijgt een soort plannen van Matagalpa betaler oorkonde als speciale gast. Na afloop antwoord: Nee. lopen we even rond in de stad, bezoe ken het koffiemuseum tn het 'apen park'. Daar staat nog steeds het bordje dat ik drie jaar geleden heb onthuld, waarmee de vriendschapsband Mata- galpa-Tilburg wordt bekrachtigd. Een en voor t mooi park, vol spelende kinderen en - ontvangt di inderdaad - kleine grappige aapjes in den. Zodat grote kooien. bijdrage aa wordt. Of het goed men het ermee eens is? Dor praten we verder. Om 18.00 uur een jeugdorkest uit Jinotega ter al ting nog een verdienstelijk concert. i geholpen zij? En nu doprTROY TITANE ang de eil

Weekblad De Tilburgse Koerier | 2007 | | pagina 3