Eerste uitzending LOTT op 6 maart lil! I B r Nieuwe Provinciale Staten op woensdag 7 maart gekozen BeterMeubel ook iedere zondag open 1 Herinneringen aan de textiel 5 O Scheiden? O1! ill! brengt Je rêgïö m beweging L—^1^ Ajax L 5 cafébaas Teun de Corte Q. KURCO TheaterSpecial boordevol leuke en mooie voorstellingen i g. IIISH ïllliil W! t 5 iii Cosmetische chirurgie Fakkeltocht voor vermoorde De ilburgse Koerier JAARGANG 50 NR. 2587 UITAGENDA FILMS RONDOM HART VAN BRABANT FLUKS, KINDERPAGINA CURSUSSEN CULTUUR AMUSEMENT.. GEMEENTENIEUWS. 8, 9 EN 10 GEESTELIJK LEVEN.. WILLEM II SPORT.. 15 DONDERDAG 22 FEBRUARI 2007 VERSCHIJNT 1 1 0.000 OPLAGE .ggff.gg Bonnetje De leden van Provinciale Staten vormen het 'parlement' van de provincie FOTO: JOEP LENNARTS Aldert van der Burg Gemeentenieuws 'Nog even nakletsen?1 paitij- dieop Carnavalsmotto 2008 FOTO: SCHMIDLIN 12.000 m2 wonen slapen manier van www.kurco.be BIJNEN www.willem-ii.nl www.ebroedersadvocaat.nl B TAPIJTCENTRUM TILBURG Ringbaan Oost 1341 Baarle-Nassau turnhoutseweg 5 van 09.30 tot 18.00 uur www.betermeubel.com Provincie speelt onzichtbare, maar onmisbare rol Stijlvolle verzorging van uitvaarten. Bent u elders verzekerd, geen probleem, wij kunnen toch de uitvaart verzorgen. Eigen rouwcentrum, Brucknerlaan 20 te Tilburg. 5 ’anisatie ro en op om Kurkvloeren - kurkwanden Laminaatvloeren - houtenvloeren T: 013 - 455 33 79 I: www.bijnentilburg.nl Een l vanui Brabant. telefoon 013 539 37 50 www.berglandkliniek.nl Weteringstraat 21a 2380 Ravels (B) 0032 14 65 02 21 (assistent-) OPTICIENS Advocatenkantoor mr. Eveline Broeders advocaat en mediator Brucknerlaan 20 5011 DN Tilburg Er I C IS Als u kiest voor Kurco, kiest u voor: de grootste toonzaal de meest uitgebreide collectie de beste service' eigen plaatsingsdienst de vriendelijkste bediening Voorkom grote problemen! NATURAL FLOORING BeterMeubel ten KRUIKENZEIKERSÏ' BONBONS J ;ren met krijgen, beurt ver- tot nog voor een i In november dat bijna; op Panis apparatuur moet worden ontbrak. Verder dient de 12.000 euro aan auteurs- inciale-Staten- p de politieke 7t kun- ‘"ii uitbren- ie website com- t lijst- kandida- ie kiezer zij moet PEARLE -Pijnenburg Optiek- zoekt: 5 o" 5* 3 interviews met CDA-wethouder Hans Janssen (Mediabeleid) en verteger woordigers van de dorps- en wijkrade en een act van performer Jean Noel Sterz. André van Loon, beeldend kun- "‘■"iaar en natuurliefhebber die perio- x een eigen rubriek gaat verzorgen, maakt eveneens zijn opwachting, e pre sentatie is in handen van Els van Gorp, Harrie Janssen en Lot Donders. LOTT is uitsluitend in Tilburg, Berkel- Enschot en Udenhout te ontvangen. 22+ S (013) 58 11 066 Ringbaan Oost 102, 5013 CD Tilburg verantwoordelijk voor inkc i ze levert een belang- de i i veiligheid, steunt pro- Geopend di-vrij 9.00 - 18.00 uur Zaterdag van 9.00 - 17.00 uur Of buiten openingsuren op afspraak Dit jaar staan de Provinciale-!1 verkiezingen weer op de poli agenda. Op woensdag 7 maart nen Brabanders hun stem gen op elf partijen. Op de www.stembrabant.nl is een pleet overzicht te vinden, met lijst trekkers, standpunten en kandida ten. De Stemwijzer helpt dr die nog niet weet wat hij of i stemmen, op weg. Onderzoek naar waardering gemeentelijke commtmicatie Windmolens bij stortplaats Spinder Groen gesnoeid in Dongevalleipag. Pag, 8, 9 en 10 0) gggg Nederlanders kiezen rechtstreek" hun volksvertegenwoordigers op vijf overheidsniveaus: de gemeente (gemeenteraad), het waterschap (algemeen bestuur), de Provincie (Provinciale Staten), het rijk (Tweede Kamer) en Europa (Europees Parle ment). Brabant telt drie waterschap pen, 68 gemeenten en één provincie bestuur. Vanaf nu worden elke vier jaar in Brabant 55 leden voor Provinciale Staten gekozen. Aan deze verkiezin gen kunnen, naast de landelijke poli tieke partijen, ook provinciale partij en meedoen. Alle Brabanders die op de dag van de verkiezingen 18 jaar of ouder zijn, mogen stemmen. De leden van Provinciale Staten vormen het 'parlement' van de Pro- Br vincie. De kandidaten staan op lijsten miljc van de politieke partijen. De gekozen vertegenwoordigers vormen in het parlement per politieke partij een fractie. Na de verkiezingen onderhandelen o.a. ooglidcorrectie vanaf 850,= Het motto voor carnaval 2008 is 'Dè gömme 44'. Het motto verwijst naar 4x11 Kruikenstad: 44 jaar openbaar Camaval in Tilburg. Dit vierde cama- valslustrum zal op grootse wijze gevierd gaan worden. Alle Kruiken en Kruikin- nen, jong en oud, van deze en geene kaant van de lijn, zijn van harte welkom bij de vele camavalsactiviteiten en -eve nementen in het lustrumjaar 2008. se Unie subsidiëren deze duurzame ontwikkeling en verbetering van de plattelandsgebieden. Alleen al in Bra bant gaat het de komende acht jaar om een investering van 360 miljoen euro. Het is de bedoeling dat er in de toe komst ook programma's voor ouderen (woensdagochtend) en de jeugd (woensdagmiddag) worden uitgezon den. Ook moeten er dan radio-uitzen- dingen en een kabelkrant komen. Een stena dezer dagen gaat de vernieuwde websi- diek te www.omroep-lott.nl online. Op 6 maart om 19.00 uur begint de openingsuitzending vanuit zwembad Stappegoor. Hierin wordt het logo gepresenteerd. Verder bevat dit pro- - - gramma onder meer een quiz, korte De kabelfrequentie is “Wil jij als allround onderhoudsmonteur werken bij het beste onderhoudsbedrijf van Nederland in de regio Den Bosch of Tilburg?” zie verder In deze krant onze vacatures Ter ere van Teun de Corte wordt vanavond van 19.00 tot 20.00 uur een fakkeltocht gehouden. De café baas van gaycafé Schwoell werd in de nacht van vorige week donder dag op vrijdag in zijn zaak aan de Spoorlaan om het leven gebracht. geweest. Voor reacties over de foto's en/of meet informatie kunnen mensen terecht bij Frans Kense, tel. 013- 5353877. Op donderdag 1 maart om 19.30 uur vertelt Frans Kense in de bibliotheek over de Tilburgse textielverleden en zijn boek 'Tilburg Wolstad Herinnerin gen aan een glorietijd'. De eerste ver melding van de Tilburgse textiel dateert al uit 1451. Stichting Lokale Omroep Tilburg Totaal (LOTT) begint op dinsdag 6 maart met televisie-uitzendingen. Dat hebben voorzitter Marcel Panis en algemeen coördinator Jan Meeuwsen afgelopen vrijdag bekendgemaakt. digt bij café Schwoell, waar muziek wordt gedraaid. Dit alles onder voor behoud: voor eventuele wijzigingen verzoekt de organisator, de homo- organisatie Embrace Pink, om haar site www.embracepink.nl in de gaten te houden. De Corte was een man die graag sjaal tjes droeg en van de kleur roze hield. Daarom wordt deelnemers veizocht tijdens de tocht roze kleding te dragen. Fakkels worden gratis uitgedeeld. Wel wordt gevraagd een bijdrage te doen in de collectebussen van het Aids Fonds. Zoek je een afwisselende en gezellige baan met veel zelfstandigheid? Neem dan contact op met: Eric Pijnenburg Pearle Westermarkt 101 5042 SX Tilburg 013-4670103 ten van een lokale publieke omroef Belangrijkste reden was dat dv gemeente geen startsubsidie wilde geven. LOTT had om een bedrag van 40.000 euro gevraagd, maar zelfs een voorstel van het CDA om 15.000 euro aan de omroep over te geen meerderheid in de gem- De zender start nu zonder middelen, maar is van plan om in het bedrijfsle ven sponsors te werven die voordelig op de zender kunnen adverteren. Ver der zullen de programma's alleen door die ook de expositie zullen verrijken. de hele wereld vraagt men zich vie precies de mensen zijn op een schilderij als 'De aardappeleters' van Van Gogh. Hetzelfde geldt voor de honderd jaar oude foto's die Berssen- brugge van Tilburgers heeft gemaakt. Wie waren dat? De Tilburgse foto graaf Schmidlin heeft in de zestiger en zeventiger jaren diverse unieke foto's gemaakt van Tilburgers, die aan het werk zijn in de wollenstoffenfabrie- ken. Het moet nu nog mogelijk zijn om te achterhalen wie dat zijn Op zondag 25 februari om 14.00 uur opent wethouder Hugo Backx van cul tuur de tentoonstelling 'Tilburgse tex tiel; boeiende restanten'. Veel mensen laten daar zien wat ze thuis nog voor bijzonders uit Tilburgs textielverleden hebben. Variërend van een filmopna me uit 1937, oude foto's, jubileum- schalen en natuurlijk een variëteit aan schietspoelen. Bijzonder is ook een grote, houten 'vertegenwoordigerskof- fer' van AaBe, met allerlei soorten wol soorten dekens. is een vitrine vrijgehouden voor mensen die nog iets aparts thuis heb ben liggen, wat leuk is om eens te laten zien. Ook zal de bibliotheek in samenwerking met de Tilburgse foto zaak Schmidlin proberen om te 7 achterhalen wie de mensen zijn op Over de hele wereld vraagt n hun oude fabriekfoto's, die nu al op de af wie precies de mensen zijr site www.schmidlin.nl te zien zijn en waarop alle aangesloten, zender voor rechten aan Buma/Stemra betalen zodra er muziek wordt uitgezonden. LOTT kreeg haar zendmachtiging terug van het Commissariaat voor de Media, LOTT raakte bijna een jaar geleden nadat de gemeente had toegezegd als- haar zendmachtiging kwijt omdat ze er nog voor een inbreekpunt te zorgen, niet in was geslaagd binnen een jaar In november vorig jaar werd bekend programma's uit te zenden. De financi- dat bijna alle bestuursleden van LOTT, ën vormden hierbij het grootste strui- op Panis na, waren opgestapt. Zij had- kelblok. Het geld voor een inbreekpunt, den geen vertrouwen meer in het star- Schouwburg en ook Piet Piraat zet koers naar Tilburg. De TheaterSpecial wordt op donder dag 22 februari huis-aan-huis ver spreid met De Tilburgse Koerier. U kunt voor deze special ook langsko men bij de Theatershop of bellen met 013-5432220. Dan ontvangt u hem alsnog gratis bij u in de bus. Ook voor rrcell, het bestellen van kaarten belt u met 1 deze bovenstaand nummer. EK EN HULTEN Vandaag, donderdag 22 februari, ver schijnt de nieuwe TheaterSpecial van Theaters Tilburg. Hierin alle hoogte punten die het laatste kwartaal van het theaterseizoen op het programma staan in Schouwburg, Studio en Concertzaal. Er staan nog een aantal grote produc ties op stapel. My Fair Lady strijkt voor een week neer in Tilburg. Van 24 t/m 29 april schitteren Céline Purcel' Thom Hoffman en Bob Fosko in dezv musicalklassieker. Maria Goos komt met een nieuw stuk: een familiekro niek over de familie Avenier, met in de hoofdrollen Gijs Scholten van Aschat, Peter Blok en Carine Crutzen. De energieke dansers van STOMP weten in hun nieuwe show Out Loud! weer werkelijk overal geluid uit te halen. Het Magogo Kamerorkest speelt Klas siek Romantiek, maar laat ook warmbloedige Russische muziek klin ken. En voor de kleintjes? Een heus theaterfestival voor peuters. Nijntje komt samen met haar familie naar de KINESIS Beleef de unieke manier van bewegen KINESIS maakt u sterker en energieker! Tilburg Koningsplein 1 Tel: 013-5432249 www.arendse.nl iepvrij willigere worden gemaaktVolgens de Panis zijn dertig mensen bereid om onbetaald voor LOTT te werken. Voorlopig zendt LOTT één keer per week uit, te weten op de dinsdagen van 19.00 tot 20.00 uur. Dit programma maken kreeg wordt om 21.00 uur herhaald. Op de Gemeenteraad, vrijdagavonden zijn er om 19.00 en 21.00 uur ook herhalingen te zien. In de uitzendingen zitten onder meer actualiteiten, achtergrond, sportnieuws en een uitagenda. De items richten zich op alle Tilburgers. Jeugdzorg In dezelfde regierol is de provincie ook verantwoordelijk voor de jetigdzorg. Het rijk betaalt en stelt voorwaarden (Wet op de Jeugdzorg)Zo kunnen ont wrichte gezinnen en kinder gedragsmoëilijkheden hulp De gemeenten zijn op hun bc antwoordelijk voor het preventies jeugdbeleid; van sportfaciliteiten t< controle op schoolverzuim. Naast de subsidies van het rijk en de Europese Unie, heeft de provincie komsten uit het Provinciefonds, uit motorrijtuigenbelasting en uit de winst op aandelen van eneigiebedrijf Essent. Op de begroting van dit jaar staat in totaal 758,5 miljoen euro. De grootste hap (242,2 miljoen) gaat naar sociaal beleid, zorg en cultuur. Ruim 140 miljoen daarvan is voor de jeugd zorg. De tweede grote kostenpost (213 miljoen euro) is voor mobiliteit: subsi des voor het openbaar vervoer en aan- erhoud van wegen, fietspa- en en bruggen. Verder wordt riinK geïnvesteerd in ruimtelijke ont wikkeling en milieuprójecten. histo- Provinciale Staten en Gedeputeerde iheid, Staten kunnen voor de voorbereiding en uitvoering van al het werk terugval len op een professionele organisatie. Bij de provincie Noord-Brabant wer ken ruim 1.400 mensen. Belangrijke taken zijn het verlenen van vergunnin gen, het toetsen van plannen, het ver strekken van subsidies, het uitoefenen van toezicht en het handhaven van regels. De meeste medewerkers wer ken in het Provinciehuis in Den Bosch, beperkt aantal werkt 'buiten' of rit kleinere regionale kantoren in de deur geplakt waarin melding wordt gemaakt van bonnen in verband met de verzekering1', zei hij achter af. Afgelopen dinsdag toch maar even de provincie gebeld en die bevestigde wat de gemeente al tegen ons had gezegd. Toen ik een opmerking maakte over chauffeurs die de vervoersbewijzen niet zou den hebben uitgedeeld, wees de woordvoerder naar de vervoerders. Dat is uiteraard hun verantwoorde lijkheid. Het blijft een merkwaardige zaak met die bonnetjes. Waarom zo ingewikkeld in een lokaal blad een vervoerebewijs afdrukken dat eerst moet worden uitgeknipt? Als zoiets - hoe merkwaardig ook - volgens de wet écht noodzakelijk is, is het dan niet beter om van bon nen in bladen af te zien en alle ver voersbewijzen door de chauffeur uit te laten delen aan de reizigers, zodra die de bus in stappen? Daarnaast worden de mensen met een nee-nee-sticker, die dus geen huis-aan-huisbladen ontvangen, niet bereikt met een vervoersbe wijs in een blad. Het is te hopen dat een en ander bij de volgende tariefactie in het open baar vervoer beter is geregeld. Een mooi leermoment voor gemeente én provincie, zullen we maar zeg gen. BERKEL-ENSCHOT, OISTERWIJK, MOERGESTEL, HILVARENBE IN TILBURG, GOIRLE, RIEL, LOON OP ZAND, UDENH En? Nog gebruikgemaakt van het gratis openbaar vervoer tijdens carnaval? Ik durf bijna te wedden dat u daarvoor niet de bon hebt gebruikt die in De Tilburgse Koe rier van vorige week stond afge drukt. Sterker nog, misschien weet u niet eens waar ik het precies over heb. Vorige week keken wij van de Koerier enigszins bevreemd op van het verzoek van de gemeente om een bon te plaatsen, Die moest dienen als wettelijk vervoersbewijs tijdens carnaval, aangezien reizi gers toen gratis met de bus mee konden. 'Ook in de bussen zijn gra tis bonnen beschikbaar voor de rei zigers', stond erop. Een woordvoerder van de gemeen te liet desgevraagd weten dat dit gebeurde op verzoek van de pro vincie, die verantwoordelijk is voor het busvervoer. Het had met aansprakelijkheid te maken: met een bon op zak zouden de reizigers verzekerd zijn tegen de gevolgen van een eventueel ongeval met de bus. Een collega van me nam afgelopen zaterdagmiddag maar eens de proef op de som. Hij ging bij de bushalte staan en keek hoe het in zijn werk ging met het gratis bus vervoer tijdens carnaval. "Hoezo bonnen uit de Koerier? Iedereen stapt gewoon in; er ligt geen sta peltje bonnen klaar voor de reizi- en er is ook geen sticker of iertje op de ruit of lakt waarin melding laakt van bonnen Verkiezingen voor Provinciale Staten S moeten twee of meer fracties een coa- eks litie vormen en een bestuursakkoord vijf sluiten. De leden van Provinciale Staten kiezen eens in de vier jaar de leden van de Eerste Kamer. De Statenleden kiezen ook Gedeputeerde Staten, het dagelijks bestuur van de Provincie. De gedeputeerden zijn géén lid van Provinciale Staten, zoals de ministers geen lid zijn van de Tweede Kamer en de wethouders niet van de gemeente raad. De koningin benoemt op voor dacht van de regering en Provincia le Staten de Commissaris van de Koningin. In Noord-Brabant is dat Hanja Maij-Weggen; zij is de voor zitter van Provinciale én Gedepu teerde Staten. Brabant telt anno 2007 ruim 1,8 miljoen stemgerechtigden. Bij de provinciale verkiezingen van 2003 stemden er zo'n 750.000 mensen (42 procent). Ook toen waren er elf poli tieke partijen die aan de verkiezin gen meededen. De organisatie roept namens de familie iedereen op om donderdag om 18.30 uur te verzamelen op het Willem- splein, voor het Paleis-Raadhuis. Als alle fakkels zijn aangestoken, start de tocht door de binnenstad. De tocht ein- [~5ïïbürgsënigë echtel^ J Doosje, TF 20 250 gram CxA Bakker J Ftoor uitvaartonderneming Tilburg De provincie is v de jeugdzorg. En rijke bijdrage aan o jecten voor armoedebestrijding en bevordert de bouw van woonzorgvoor- zieningen voor met name ouderen. Het zijn nog maar enkele voorbeelden uit het brede takenpakket van de Provincie. In wat de burger in het dagelijks leven vanzelfsprekend vindt, speelt de pro vincie een onzichtbare, maar onmisba- dies voor het re rolZaken waarvoor het rijk 'te groot' leg en onder is en de gemeenten 'te klein', komen op den, kanalen het provinciale bordje terecht. Zo is de flink geliwe: provincie ook actief op het gebied van ruimtelijke ontwikkeling, cultuurhir*- rie, economie en werkgelegenhvm, milieu, natuur, water en mobiliteit. Samen met gemeenten, waterschappen en ministeries, maar ook met bedrijfs leven, maatschappelijke organisaties en instellingen. Daarnaast is de provincie de spin in het web bij de zogeheten 'reconstructie' van landelijk gebied. Een ingewikkeld proces waarin de provincie nauw samenwerkt met landbouwbedrijven, recreatieondememers, belangengroe peringen, ministeries, gemeenten en waterschappen. Het rijk en de Europe- ling en milieuprojecten, iciale Staten en Gedep 1 kunnen voor h

Weekblad De Tilburgse Koerier | 2007 | | pagina 1