g'f i Gemeentelijke belastingen: Belastingaanslag valt vanaf 23 februari in de bus e Onroerende-zaakbelastingen (OZB) Rioolrechten Afvalstoffenheffing Hondenbelasting DE TILBURGSE KOERIER - DE TILBURGSE KOERI Tilburg scoort landelijk het laagst met de woonlasten: een daling van 3,1 pro- cent. De gemeentelijke belastingen vallen daardoor in Tilburg gunstiger uit dan in veel andere gemeentes. Zo blijkt uit een onderzoek van de Rijksuniversiteit van Groningen. Met name ten aan zien van de afvalstoffenheffing heeft Tilburg de kosten verlaagd; met 8,7 procent maar liefst. Hugo Backx, verantwoordelijk wethouder voor belastingen is dan ook blij met deze score. "We slagen erin onze ambities te realiseren en daarbij onze inwoners zo min mogelijk te belasten. We hebben in Tilburg onze financiën goed op orde, we voeren 2,15 2,08 dan ook al jaren een degelijk financieel beleid. Fijn dat onze Inwoners bij deze gemeen- 3,88 e 3,10 telijke belastingronde hiervan al profijt hebben." 51,89 52,40 Rioolaansluitrecht 19,32 259,79 Afvalstoffenheffing 64,49 64,49 1 e hond 91,46 91,46 2e hond 108,65 108,65 203,56 tarief 2006 tarief 2007 tarief 2006 tarief 2007 tarief 2006 tarief 2006 I OZB eigenaar van woning OZB eigenaar van niet-wpning OZB voor gebruiker van niet-woning* Betaald door de eigenaar Rioolafvoerrecht tot hoeveelheid afgevoerd, water van 250 m3 (voor hoeveelheden van meer dan 250m3 gelden andere tarieven). 3e hond en volgende hond Kenneltarief 3,94 3,15 Natuurlijk kunt u met uw vragen ook terecht bij onze stadswinkels. Kijk voor een overzicht van de openingstijden op de achterzijde van het aanslagbiljet of op de website. Iedereen die een hond bezit, moet hondenbelasting betalen. De gemeente con troleert minimaal twee keer per jaar en laat dan controleurs aanbellen op tal van adressen. Rond april zal er wederom een controlerende plaatsvinden. Het tarief van hondenbelasting is afhankelijk van het aantal honden. Van de hon denbelasting worden onder andere uitlaatplaatsen betaald. Aan- en afmelden voor hondenbelasting gaat heel eenvoudig via het digitaal loket op www.tilburg.nl of in de stadswinkel. Vrijwel elk pandis aangesloten op de gemeentelijke riolering. De rioolrechten zijn opgesplitst in twee verschillende heffingssoorten: het rioolaansluitrecht (RIOE), voor rekening van de eigenaar, en het rioolafvoerrecht (RIOG), voor re kening van de gebruiker. Voor deze vorm van belasting bepaalt de hoeveelheid afgevoerd water de hoogte van de aanslag. Hoe is de WOZ-waarde van mijn huis berekend? De WOZ-waarde wordt onder andere bepaald door de waarde- wijziging van panden. De omringende panden spelen hierbij ook een rol, evenals eventuele verbouwingen aan het pand. In Tilburg is de waarde van de woningen gemiddeld meer gestegen dan de waarde van niet-woningen. Uitgangspunt van de gemeente is dat de waardeontwikkeling op zich niet leidt tot opbrengstvermeerdering. Met andere woorden als de waarde stijgt dan gaat het tarief evenredig omlaag. Om deze reden is het OZB-tarief voor woningen dit jaar gedaald en het OZB-tarief voor niet-woningen gestegen. Verder is er een grens gesteld aan de waardestijging. De gemeente Tilburg is uitgegaan van een gemiddelde waardestijging van 6,6 procent, gebaseerd op de waardeontwikkeling tussen 2003 en 2005. Als een huis niet in waarde is gestegen, is de onroerende- zaakbelasting alleen toegenomen met een percentage van 2,75 procent. Dit percentage is door het Rijk vastgesteld en betreft ondermeer de inflatiecorrectie. Het tarief voor afvalstoffenheffing kon dit jaar met maar liefst 8,7 procent dalen, omdat een deel van de kosten kon worden betaald uit andere gemeentelijke inkomsten. Alleen eigenaren van woningen en eigenaren en gebruikers van niet-woningen betalen onroerende-zaakbelasting*. De hoogte van de onroerende-zaakbelastingen, afgekort OZB, is gebaseerd op de WOZ-waarde van het pand en het tarief voor 2007. Welke gegevens gebruikt zijn bij het bepalen van de waarde van het pand is na te lezen in het taxatieverslag. De waarde van het pand is de waarde die het pand had op de peildatum van 1 januari 2005. Vanaf dit jaar zal de WOZ-waarde jaarlijks wor den vastgesteld. De WOZ-waarde voor 2008 zal dus worden bepaald op basis van de waarde op 1 januari 2007. Stel: u bent eigenaar en bewoner van een woning met een WOZ-waarde van £52.000. Deze WOZ-waarde deelt u. 252.000 2.500 100,8 De onroerende-zaakbelasting voor u als eigenaar van de I woning bedraagt dan: 100 (naar beneden afgerond) x 2,08 (tarief 2007) 208! De hoogte van de onroerende-zaakbelasting op uw aanslag i; afhankelijk van de WOZ-waarde van uw pand. Deze waarde I deelt u door 2500 euro, een wettelijk vastgesteld bedrag. De uitkomst rondt u naar beneden af en vermenigvuldigt met het bijbehorende tarief van 2007. Voorbeeld berekening bedrag onroerende-zaakbelastingen INS CONS MEI Hoe kan ik de aanslag betalen? Betalen per automatische incasso Wilt u de aanslag in maandelijkse termijnen betalen, dan kan dat alleen via automatische incasso. Bij een tijdige machti ging zal het aanslagbedrag in twaalf gelijke termijnen van uw rekening worden afgeschreven. De incasso gaat de maand na de dagtekening van het aanslagbiljet in, dus de termijnen lopen van maart 2007 tot en met februari 2008. Hoe later in het jaar u de machtiging afgeeft, hoe minder maanden er overblijven om het bedrag te kunnen spreiden en hoe hoger daardoor het maandbedrag wordt. Betaalt u nog niet per automatische incasso en wilt u dat wel? Vult u dan de machtigingskaart in die bij uw aanslag is toegevoegd of bel (013) 213 13 13. Betalen per acceptgiro Maakt u gebruik van de acceptgirokaart dan kunt u in twee termijnen betalen. Voor de eerste termijn moet u dan wel mi nimaal de helft betalen van het totale bedrag dat op de aanslag vermeld staat. Voor het resterende gedeelte ontvangt u automa tisch een vervolgacceptgiro. Wat moet ik doen als ik de aanslag niet kan betalen? Wanneer u de belastingaanslag niet kunt betalen, is een verzoek tot kwijtschelding mogelijk. Dat kan met het formulier ‘aan vraag kwijtschelding’. U kunt dit formulier downloaden via www.tilburg.nl, Digitaal loket Burgers, Belastingen, Kwijtschel ding. Het formulier is ook via e-mail op te vragen: belastingen@tilburg.nl, telefonisch opvraagbaar via (013) 213 13 13 en eveneens verkrijgbaar bij de stadswinkels. Het aan vraagformulier voor kwijtschelding moet binnen vijf maanden na dagtekening van de belastingaanslag in het bezit zijn van de gemeente. Let erop dat alle gevraagde bewijsstukken bijgeslo ten zijn. Voor meer informatie over kwijtschelding kunt u bel len naar: (013) 542 94 35. Betaal ik in maart twee keer? Vanaf dit jaar worden de aanslagen voor de gemeentelijke belastingen eind februari verstuurd in plaats van eind maart. Dit heeft alleen dit jaar tot gevolg dat diegenen die in 2006 gekozen hebben voor een twaalf maandelijkse betaaltermijn nu in maart twee keer een automatische incasso krijgen: die van de laatste betaaltermijn van 2006 en die van de eerste betaaltermijn van 2007. Vanaf volgend jaar eindigt de laatste betaaltermijn van 2007 eind januari. De eerste incasso van 2008 valt dan in februari in de bus, waardoor er van een dub bele incasso geen sprake meer zal zijn. Deze vroegere verzen ding van de aanslag voor gemeentelijke belastingen heeft te maken met het besluit om de WOZ-waarde vanf 2007 voortaan jaarlijks vast te stellen. De opbrengst van de onroerende-zaakbelastingen komt ten goede aan Tilburg en de Tilburgers. Zo kan in de stad het openbaar gebied goed onderhouden worden, bijvoorbeeld fietspaden, wegen en groenvoorzieningen. Ook sportac commodaties, culturele voorzieningen en festiviteiten worden ervan bekostigd. De opbrengst uit de rioolrechten wordt gebruikt voor aanleg en onderhoud van rioleringen. De opbrengst uit de afvalstoffenheffing komt ten goede aan het ophalen en verwerken van huishoudelijk afval. Hoe dien ik bezwaar in? Bent u het niet eens met de aanslag of de hoogte van de WOZ- waarde, dan kunt u bezwaar maken. Het bezwaar moet binnen zes weken na dagtekening van het aanslagbiljet zijn ingediend. U krijgt niet automatisch uitstel van betaling, maar u kunt dit wel aanvragen in uw bezwaarschrift. Bezwaar indienen kan op de volgende manieren: U kunt online bezwaar indienen op www.tilburg.nl. U gaat dan naar digitaal loket/online aanvragen/belastingen/be- zwaar. E-mail of schriftelijk Stuur uw e-mail naar: belastingen@tilburg.nl. Vermeld altijd uw subjectnummer en vorderingsnummer. Uw schriftelijk verzoek kunt u richten aan: Gemeente Tilburg, hoofd sector Burger- en Onderne- merszaken, Team Contactcenter, Postbus 90118, 5000 LA Tilburg. Waarvoor betaal ik nu eigenlijk en wat krijg ik ervoor terug? De gemeentelijke belastingen bestaan uit de woonlasten met de drie onderdelen onroerende-zaakbelastingen, riool rechten en afvalstoffenheffing. Verder is ook de hondenbelasting op de aanslag meegenomen bij diegenen die in het bezit zijn van een hond. (013) 213 13 13 Voor vragen over kwijtschelding (013) 542 94 35 Goed en volt lnt< Het taxatieverslag geeft inzicht in de WOZ-waarde. Dit verslag kan online vooralsnog alleen bekeken worden door eigenaren van woningen en is alleen in te zien door diegene op wiens naam de belas- tingaanslag staat. Om het taxatieverslag online in te kunnen zien op www.tilburg.nl. is wel DigiD nodig, de inlogcode voor de overheid. Gebruikers van woningen zijn sinds 2006 niet meer belastingplich tig voor onroerende-zaakbelasting. Gebruikers van niet-woningen zijn wel belastingplichtig. Voor hen en voor eigenaren van niet-woningen is het taxatie verslag op te vragen door een e-mail te sturen naar belastingen@tilburg.nl of te bellen naar (013) 213 13 13. Zij krijgen dan het taxatieverslag kosteloos per post toegestuurd. De gemeente Tilburg werkt er hard aan om ook de database met niet-woningen dit jaar nog online te krijgen. DigiD is een inlogcode waarmee u gebruik kunt maken van de digitale dienstverlening van de overheid. U kunt een DigiD inlogcode aanvragen via het Digitaal loket op www. tilburg.nl of rechtstreeks op www.digid.nl. Op verzoek stuurt de lande lijke DigiD-organisatie per post een inlogcode naar uw huisadres. Als inwoner van Tilburg kunt u met DigiD onder andere de bereke ning van uw WOZ-waarde inzien. DONDERDAG 22 FEBRUARI 2007 - PAGINA, Wanneer kan ik betaalde belasting terugkrijgen? In sommige situaties kunt u betaalde belasting terugvragen. Gaat u verhuizen? Dan komt u in aanmerking voor een gedeeltelijke teruggave van rioolrechten, afvalstoffenheffing en eventueel hondenbelasting. Dit geldt ook als u binnen Tilburg verhuist naar een adres waarvan u geen hoofdbewoner bent. Denkt u hierbij aan samenwonen of verhuizing naar een ver pleegtehuis. Gaat u uw huis verkopen? Dan wordt doorgaans bij de nota ris het gedeelte van de onroerende-zaakbelasting voor eigena ren en de rioolrechten voor eigenaren verrekend met de nieuwe eigenaar. Heeft u geen hond meer? Dan komt u in aanmerking voor een gedeeltelijke teruggave van hondenbelasting. U moet daar voor een verzoek indienen binnen zes weken nadat u afstand heeft gedaan van uw hond of nadat uw hond is overleden. Met uw verzoek voor gedeeltelijke teruggave van de hondenbelas ting moet u wel een verklaring van de dierenarts of het asiel meesturen. Is er iemand overleden? Na een overlijden kan eveneens een verzoek ingediend worden voor teruggave van gemeentelijke belastingen. Een verzoek voor teruggave belastingen kan eenvoudig door een e-mail te sturen naar belastingen@tilburg;nl. Kiest u voor een schriftelijk verzoek voor teruggave, dan kunt u dit richten aan: Gemeente Tilburg, hoofd sector Burger- en Ondernemers- zaken, Team Contactcenter, Postbus 90118, 5000 LA Tilburg of dit afgeven bij de stadswinkel. Wat gebeurt er als ik niet op tijd betaal? Als u de belasting niet op tijd betaalt, ontvangt u een aanma ning. Hieraan zijn kosten verbonden van minimaal 6. Betaalt u ondanks de aanmaning niet, dan volgt een dwangbevel. Ook hieraan zijn kosten verbonden, minimaal 34. Betaalt u naar aanleiding van het dwangbevel nog niet, dan kan de gemeente overgaan tot beslaglegging. Meer informatie nodig? Internet: www.tilburg.nl, digitaal loket E-mail: belastingen@tilburg.nl Onder niet-woningen wordt verstaan: kantoren, winkels, scholen, bejaardentehuizen, maar bijvoorbeeld ook aangekochte grom ook al is daarop nog niet gebouwd. Padu De B De H Marl Notr Soil Jes je v aan t.n.’ P&( Sch 5OT Een tel. I.be Reys Koni

Weekblad De Tilburgse Koerier | 2007 | | pagina 10