zien tiwos nieuws ■Woningmarkt laat 1 wisselend beeld B tiwos Studenten Fontys restylen Tilburgs Ronald McDonald Huis Nieuws van de HBO In de werpers Bereikbaarheid Tiwos Renovatie Westerpark van start men Tiwos trakteert huurders op Tilburgse Revue rn WonenBreburg DONDERDAG 15 FEBRUARI 2007 - PAGINA 21 Vraagprijs: 162.500,- k.k. ca. 375 m3. Aanvaarding op korte termijn. zijn we t met cijfer Verkoop onder voorwaarden 'satie Ad van de Wouw h« De afdeling Woonbeheer tilburgse woonstichting algemeen nummer 54 90 890 informatienummer 54 90 777 faxnummer 54 26 500 internet www.tiwos.nl e-mail email@tiwos.nl reparatieverzoeken reparatie@tiwos.nl info over inschrijvingen inschrijvingen@tiwos.nl bezoekadres Tiwos Stationsstraat 24 5038 ED Tilburg yan toepassing is. niet nodig) Volgende trekking op 15 maart in de Tilburgse Koerier Verkoop Advies Huurders Belangen Organisatie Heeft u als huurder van Tiwos de afgelopen maand een kindje E. van Oers graag een cadeautje geven. ij Als u ons een geboortekaartje stuurt, ontvangt u een leuk T-shirtje met reparatieverzoeken 54 90 700 na kantooruren alleen spoedeisende klachtenl Een nieuwe wereldburger? Laat het ons weten! Mutatieopzichter Joey van Osch:"Het afge lopen half jaar was een heel bedrijvige peri ode. Allemaal nieuwe mensen die inge werkt moesten worden en het afscheid van gewaardeerde collega’s. Het geeft me een goed gevoel dat er nu nieuwe collega's zijn Na een lange voorbereiding begint Tiwos in maart met de renovatie van drie portiekflats in Westerpark. gen op te pakken.Tiwos heeft volgens Yasemin een echt sociaal karakter. “Woongenot van onze bewoners staat cen traal en proactief handelen staat voorop. Het valt me op dat we daar ook echt alle maal mee bezig zijn. We hebben het niet over adressen, maar over mensen." sheuvel i - 548 500 De drie flats zullen volledig worden gestript en opnieuw worden opgebouwd. Er wordt een extra woonlaag op de flats gebouwd waar appartementen in het duurdere huur- segment zullen komen. Op de begane grond waar zich nu nog garages bevinden, worden appartementen gerealiseerd. Alle appartementen zijn bestemd voor senioren. Wijkopzichter Herman Jansen is een van de nieuwe medewerkers bij Tiwos:”Tiwos is een zeer sociale corporatie met open com municatie en geen voelbare hiërarchie. Als de sfeer intern goed is, merken onze huur ders dat natuurlijk aan onze werkhouding en opstelling.” Herman is erg blij met zijn baan.’"Het is zo veelzijdig. De combinatie van binnen en vooral buiten werken met mensen en techniek spreekt mij ontzettend aan.” Op 26 februari opent Tiwos haar vernieuwde kantoor. De ontvangsthal en de werk plekken van de afdeling Woonbeheer (de afdeling die verantwoordelijk is voor het contact met onze huurders) zijn helemaal verbouwd. Welke gezichten kunt u daar allemaal tegen gaan komen? Ze worden daarom gelijkvloers en hebben automatische deuropeners. Verder komt er een rolstoelberging in de complexen. In een van de flats wordt een groepsruimte voor Turkse senioren gerealiseerd. De nieuwe leefbaarheidsconsulent Yasemin Bagci:“Het was in het begin even opstar ten, maar iedereen is enthousiast om din- Dana Cranenburg, medewerker callcentrum en balie werkt ook al een tijdje bij Tiwos: “Het afgelopen jaar was een rommelig jaar voor Tiwos. Het was niet altijd even makke lijk." 2007 ziet er volgens Dana veelbelo vend uit:" Ik verwacht dat het een jaar wordt van gezelligheid, collegialiteit en vooral professionaliteit. Een Tiwos dat.staat als een huis!" die een frisse blik op het beleid werpen en ook met goede zin er tegenaan willen gaan. Er moet nog veel gebeuren, maar de nieuwe fundering is gelegd.” De appartementen krijgen ruime balkons met een prachtig uitzicht op het Westerpark. Daarnaast komen er zonnepa nelen om de algemene ruimten te verlich ten en komt er een gemeenschappelijke satellietontvanger. Naar verwachting zullen de werkzaamhe den ongeveer 9 maanden per flat in beslag gaan nemen. Wilt u meer informatie over dit project? Neemt u dan contact op met wijkconsulent Seth Blanjaar, 013 54 90 871. We nodigen u van harte uit om vanaf maandag 26 februari ons nieuwe kantoor te komen bekijken en kennis te maken met deze en alle andere enthousiaste medewer kers van de afdeling Woonbeheer! Transparant jaarverslag Het centraal fonds voor volkshuisvesting (CFV) dat namens de minister belast is met het financiële toezicht op woningcorporaties beoordeelt elk jaar de jaarverslagen van alle corporaties in het land. Tiwos werd verrast op het goede nieuws dat zij nummer 1 staat op het CFV-lijstje van transparante jaarverslagen van 2005 waar het de verantwoording van de Raad van Toezicht betreft. Dit is natuurlijk een felicitatie waard, het betekent dat Tiwos op de goede weg zit als corporatie. We zijn trots en blij verrast over het behaalde resul taat. We feliciteren hierbij het managementteam van Tiwos! Agenda - Op 6 februari is het bestuur van de Huurders Belangen Organisatie (HBO) weer bijeengekomen. Het bestuur heeft een advies uitgebracht over het nieuwe beleidsplan van Tiwos. - Op 7 en 14 februari heeft het bestuur van de HBO in het kader van de bevordering van de deskundigheid de cursus Leemhuis van het Stedelijk Bewoners Overleg Tilburg gevolgd. - Op 27 februari is er weer een Platformvergadering. Deze vergade ring vindt plaats in restaurant Boerke Mutsaers aan de Vijverlaan 2 en start om 19.30 uur. - 1 maart zal de HBO samen met de andereTilburgse huurdersor- ganisaties een gesprek hebben met de gemeente over de Woonvisie 2006- 2010. Tiwos heeft hart voor Tilburg, haar buurten en haar bewoners. Vanzelfsprekend dragen we dan ook de Tilburgse Revue een warm hart toe. Want de acteurs, dansers en muzikanten brengen op een professionele en muzikale wijze de geschiedenis van Tilburg en de betrokkenheid van deTilburgers bij elkaar in beeld. Tiwos is daarom weer graag hoofdsponsor van dit typisch Tilburgse evenement. En natuurlijk laten wij dat niet zomaar aan onze huurders voorbij gaan. We organiseren op zondagmiddag 18 maart een speciale Tiwos-matinee voor onze huurders! We hebben eind december een loterij voor toegangskaartjes georganiseerd onder onze bewoners. Meer dan 2.000 bewoners lieten ons weten graag dit spektakel te willen meemaken! Wij konden ruim 800 bewoners gelukkig maken met een kaartje. Zij hebben allemaal persoonlijk bericht ontvangen. Tiwos feliciteert de gelukkige prijswinnaars en wenst ze een onver gefelijke middag tijdens de huurdersmatinee van de Tilburgse Revue op 18 maart! Wij houden u graag op de hoogte! Wij houden u elke maand (met uitzondering van juli en augustus) op de hoogte van zaken die voor u van belang zijn. Heeft u vragen of suggesties? Neem dan contact op met Simone Lans 013 - 54 90 882 Informatie: WonenBreburg Verkoop Advies, Ringbaan Noord 165, 5046 AA Tilburg T 0800 023 023 8 F (013) 583 35 80 E infoverkoop@wonenbreburg.nl www.wonenbreburg.nl Ook de nieuwe mutatieopzichter Nico van Raaij is enthousiast:"Er wordt veel aan dacht besteed aan de nieuwe werknemers om hen te laten integreren. Ik vergelijk Tiwos wel eens met een kangoeroe.Tiwos heeft een warme buidel voor de opvang, staat stevig op zijn poten/fundering en maakt grote sprongen vooruit wat betreft klantgericht werken!” Ad van de l Woningman Meeüs make NVM make harte gefeliciteerd! Ook wij willen u Componist, Tilburg PER DIRECT TE HUUR. 3- Kamt in Tilburg. Oppe kamer. De indeling t te en een balkon. H( keerkelder. Huurprijs ca. gekregen? Allereerst van een incassomachtiging opvragen. Tnvm 5,9% afscheiding van de parkeerplaats, het terras knappen en een logo aan te brengen bij Dang van het huis. Samen met negen andere studenten van PTH Bouwen en Wonen heeft Peter Paul de restyling uitge voerd. Op 9 februari is het eindresultaat gepresenteerd. Zanger Grad Damen heeft hierbij een logo onthuld en een miniconcert gegeven. opdruk (maat 104). U kunt het kaartje sturen naar: TlWOS, Postbus 10051, 5000 JB Tilburg. Koopgarant.* ast, toilet en trapopgang, agelde badkamer met ,g geiser (1999). middels stadsverwar- rmijn. >5% korting De redactie vastgoedbijlage; JS ner, heeft mij De eerste maand van het nieuwe jaar B zijn we traditioneel weer overladen B met cijferreeksen, die aangeven hoe B het gesteld is met de woningmarkt. B Een dankbaar onderwerp voor veel B verjaardagspartijen. B Landelijk zouden in het afgelopen jaar B de prijzen van woningen gestegen zijn met 3,7 procent. -Voor de regio I Midden Brabant geeft de NVM-reeks k."4| een prijsstijging aan van 5,9 procent. |jl| Toch wel wat hoger dan de landelijke llferil reeks. Het is een bekend gegeven dat de ontwikkeling van de woningmarkt qua prijs voor een land als Nederland lang niet overal hetzelfde is. Stedelijke en landelijke gebieden wisselen sterk met elkaar waar het gaat over vraag, aanbod, toekomstverwachting en pas sende nieuwbouw. Ook economisch perspectief -hoe algemeen en lande lijk positief ook- wordt uitgesproken in bijvoorbeeld het regeerakkoord, maar toch zijn er regionaal sterke ver schillen. Als we een trap lager afdalen en de ontwikkelingen meer toespitsen op onze eigen omgeving komt de vraag onmidaellijk naar boven wat de ont wikkelingen betekenen voor onze pri- vésituatie. Er zijn misschien aankoop- plannen, verkoopplannen of verbouw- plannen, maar ook de eigen financiële situatie kan zo'n vraag oproepen. En als de actuele vraag er niet is, dan toch de gezonde nieuwsgierigheid. Welke cijferreeks er ook gepresenteerd wordt, telkens is de vraag wel aan de automatische incasso loterij Iedere maand verloot Tiwos drie maal 50 onder haar huurders die hun huur automatisch laten incasseren. Dit zijn de gelukkigen in de maand februari: F. van Riel E.M. van Oirschot Als u ook kans wilt maken op 50, kunt u via telefoonnummer 54 90 777 lerappartement in een nieuwe >ervlakte ca. 95 m2. Semi-open keuken met h bestaat verder uit een royale Jet appartement wordt verht 765,- per maand (inclusief parkeerpl Wouw is als makelaar og en .arktconsultant verbonden aan zkelaars en is voorzitter van de tkelaars Kring Tilburg. Bega... gelegen ri Inloopberc 2e verdieping: Bergz^.v.. beplanting, halfsteense Bouwjaar: ca. 1950. Perce Rossinistraat 150, Tilburg In wijk 'Stokhasselt' gelegen, gerenoveerde tussenwoning. Beg. gr.: Hal met meterkas* woonkamer, dichte keuken met keukenblok. 1e verd.: Overloop, 3 slaapkamers, betege, douchecabine en vaste wastafel. 2e verd.: Vaste trap naar zolderruimte met opstelling c Buitenterrein: Voortuin, achtertuin met berging en achterom. Algemeen: Verwarming n ming. Bouwjaar: ca. 1967. Perc. opp.: 173 m2. Inhoud: ca. 325 m3. Aanvaarding op korte terr Koopprijs: 148.000,-k.k. 0% korting//125.800,-k.k. 15% korting//111.000,-k.k. 25 Koopgarantvoorwaarden van toepassing en financiering met NHG verplicht. gebruikt. Van belang is dan om infor matie te verzamelen van verkopen van vergelijkbare woningen in dezelfde periode. Ook in een deugdelijk onderbouwd taxatierapport zullen meerdere referenties aan de basis staan van het gegeven waardeoordeel. Deze theorie wijkt in feite niet af van datgene wat er in werkelijkheid gebeurt op de woningmarkt. De koper en verkoper laten zich ook lei den door wat hun gevoel aangeeft over de prijsontwikkelingen. Dat marktgevoel van de kopers en verko pers wordt opgebouwd door feitelijke ervaringen uit de directe omgeving. Misschien dan wel zonder daar de theoretische onderbouwing bij te Ook in deze tijd waarin de woning markten zo opeft en transparant lijken te zijn is vraag en aanbod nog steeds de belangrijkste factor die telt. Die vraag en aanbod worden uiteraard wel mede bepaald door koopkracht, betaalbaarheid, beschikbaarheid van voldoende woningen voor de aanwe zige zoekers, etc. Het zijn met name deze factoren die tot op wijkniveau bepalend zijn voor prijsontwikkelin gen van de verschillende woningty pen. In de dagelijkse praktijk blijkt regelmatig, dat overmatige aan- of afwezigheid van de bovengenoemde factoren leidt tot zeer sterk afwijki prijsontwikkelingen voor bepa woningtypen. Daar waar in gebied als Midden Braban gemiddelde prijsstijging door afgegeven is over 2006 van komen op sommige locaties prijs: gingen van meer dan het dubbele dit percentage voor. Maar voor aantal gebiedjes en woningtypen val len ook lagere prijsstijgingen en zelfs ook prijsdalingen te noteren. Voor diegenen die te weinig bekend zijn met al deze relevante factoren moet dat een reden te meer zijn om bij een voorgenomen aan- of verkoop een deskundige te raadplegen. Ad van de Wouw te appartementencomplex aan de Componistenlaan inbouwapparatuur en een modern ingerichte bad- le woonkamer en twee slaapkamers, een inpandige bergruim- luurd inclusief berging en afgesloten parkeerplaats in de «rplaats en servicekosten) kopen en delen maar. Om te voorko- onderbouwing sprake zijn, men dat een dergelijke reeks beln- D.rvloedt wordt door sterke uitschieters Het is onjuist om de gepresenteerde wordt, telkens is de vraag wel aan de naar boven en naar onder wordt een prijsstijging of soms daling zonder orde of mijn of uw huis of uw toe- mediaan gemiddelde gebruikt. Bij een meer toe te passen op iedere willekeu- komstige huis wel voldoet aan datgene mediaan gemiddelde worden de hoog- rige woning. Die cijfers mogen wel als wat in de reeks als gemiddeld gepre- ste en laagste telkens weggestreept en trend gezien worden in een bepaald senteerd wordt. En als dat niet hele- ontstaat er zo een evenwichtiger gebied. Het is geen wonder dat bij maal vergelijkbaar is, in welke mate gemiddeld beeld. Er wordt van uitge- voorbeeld in bezwaar en beroep op Door NVM worden zogenaamde gaan dat er toch wel van tenminste 25 een waardebeschikking van de WOZ mediane gemiddeldes gepresenteerd, verkopen informatie voorhanden verwijzingen naar gemiddelde prijs- Dat is niet een optelling van alle ver- moet zijn, wil van een betrouwbare stijgingen niet kunnen worden Broekhovenseweg 192, Tilburg Nette tussenwoning op goede locatie gelegen in de wijk Broekhoven. Begane grond: Hal/entree, m.k. en trapopgang. Ruime doorzonwoonkamer met bergkast en aan achterzijde gelegen ruime gesloten keuken met eenvoudige inrichting. 1e verdieping: Overloop met inbouwkast. rging, 3 slaapkamers, badkamer met 2e toilet, via vaste trap naar ping: Bergzolder met opstelling c.v.-ketel. Buitenterrein: Omsloten achtertuin met bestrating en berging en zijontsluiting. ceelopp.: 139 m2. Inhoud: FEBRUARI 2007 PAGINA H Huisnummer^ Amazone, Tilburg PER DIRECT TE HUUR. 3- Kamerappartement in een nieuw appartementencomplex aan de Lage Witsiebaan in Tilburg. Oppervlakte ca. 104 m2. Open keuken met inbouwapparatuur en een modern ingerichte badkamer. De indeling bestaat verder uit een royale woonkamer en twee slaapkamers, een inpandige bergruimte en een balkon. Het appartement wordt verhuurd inclusief berging en parkeerplaats op het binnenterrein. Huurprijs ca. 730,- per maand (inclusief parkeerplaats en servicekosten) Studenten van Fontys Pedagogische Techni- en nam contact op met het Ronald McDo- -D r- sche Hogeschool uit Eindhoven hebben het nald Huis. Vorig jaar deed hij al een project op te knappen en een logo a Ronald McDonald Huis aan de Leyweg 47 in voor geestelijk en lichamelijk gehandicapten, de ingang van het huis. Ss Tilburg opgeknapt. Ze studeren bij de afde- Uit gesprekken met de manager van het -J— -J— ling Bouwen en Wonen. Tweedejaarsstudent Ronald McDonald Huis bleek dat er genoeg Peter Paul van de Ven kwam op het idee om te doen was, zoals het schilderen van twee in het kader van zijn studie het Ronald huisjes. In deze huisjes kunnen de ouders van McDonald Huis in Tilburg te restylen. Hij zieke kinderen overnachten. Verder waren er wilde namelijk iets doen voor zieke kinderen wensen om beplanting aan te brengen ter Azuurweg, Tilburg Vraagprijzen vanaf ca.: 133.000,- k.k.* Diverse 3-kamer appartementen met inpandige berging in het souterrain, gelegen ineen rustige woonomge ving in Tilburg-West. B.g.: Entree/hal, middels trappenhuis toegang tot appartement op de etage: Indeling: Entree/hal, betegelde toiletruimte met toilet, twee slaapkamers, dichte keuken voorzien van een nette keu- keninrichting. Via keuken/hal toegang tot doucheruimte met vaste wastafel. Doorzonwoonkamer met deur naar royaal balkon. Servicekosten vanaf ca. 99,00 p.m. Bouwjaar: ca. 1966. Woonoppervlakte: ca. 70 m2. Inhoud: ca. 200 m3. Aanvaarding op korte termijn. van Huisnummer 1, de van De Tilburgse Koe- M rierf heeft mij gevraagd regelmatig i mijn licht te laten schijnen over actua- B liteiten die zich voordoen op de B woningmarkt. Als makelaar ben ik direct betrokken en geïnformeerd over B zaken, die voor de woonconsument B interessant en nuttig kunnen zijn. Ik zal proberen in een serie artikeltjes hier inhoud aan te geven. prijsstijging of souns daling zonder meer toe te passen op iedere willekeu rige woning. Die cijfers mogen v trend gezien worden in een b m wonder do o van de 1 voorhanden verwijzingen naar gemiddelde betrouwbare stijgingen niet kunnen v

Weekblad De Tilburgse Koerier | 2007 | | pagina 21