M J ■L I Ji I Tilburg bouwt aan onderwijs Blil Vli I I West Noord Oude Stad - I diei I I gemeente Tilburg DE TILBURGSE KOERIER Len Multifunctionele accommodaties Meer informatie Jetske Zijlstra voor het gebied Noord: Tilburg bouwt aan onderwijs. Het afgelopen jaar is er in alle delen van de stad weer hard gewerkt aan goede onderwijsgebouwen. Ook in 2007 staan de ontwikkelingen niet stil. SBO West - Bladelpad (tussen Gesworen Hoek en Bijstervelden) Aan het Bladelpad komt een school voor speciaal onderwijs. Deze school vervangt de scholen voor speciaal onderwijs aan de Montfortanenlaan, Thomas van Aquinostraat en Abdij Van Bernelaan. De school bestaat uit 26 lokalen en een sporthal. De bouw is begin januari gestart, in opdracht van de Stichting Speciaal Onderwijs Tilburg. Eind 2007 is het gebouw klaar. Basisschool Bibit - Millingenstraat Op dit moment loopt een bouwvergunningsprocedure voor de uitbreiding van basisschool Bibit met acht lokalen en een speellokaal. Volgens de planning starten de werkzaamheden in augustus 2007. Het bestaande gebouw wordt dan ook aangepast aan de eisen van deze tijd. De noodlokalen verdwijnen om de uitbreiding mogelijk te maken. De werk zaamheden gaan ongeveer een jaar duren en gebeuren in opdracht van Stichting Opmaat. Basisschool de Leijbeemd - Koolhoven Openbare Basisschool de Leijbeemd verhuist in fasen van de Grote Beemd naar een eigen gebouw in Koolhoven. In het gebouw komt ook kinderopvang van Kinderstad. De school met dertien lokalen en een gymzaal wordt gebouwd in opdracht van Stichting Opmaat. De bouwwerkzaamheden starten op 15 februari en duren volgens de planning tot december 2007. Begin 2008 kan de Leijbeemd in het nieuwe gebouw van start. Basisschool de Boemerang - Rijperkerkstraat Basisschool de Boemerang is in opdracht van de Stichting Katholiek Onderwijs Tilburg met drie lokalen uitgebreid. Deze zijn in augustus 2006 in gebruik genomen. Groenewoud Mytylschool - Professor Stoltehof De voorbereidingen voor de uitbreiding van de Mytylschool met zeven lokalen en twee gymzalen zijn in volle gang. Op dit moment lopen procedures op grond van de wet op de Ruimtelijke Ordening, zodat de bouwwerkzaamheden in mei 2007 kunnen starten. Naast de uitbreiding komen er ook een aantal nieuwe parkeerplaatsen, een brandweer- route en wordt een sloot gedeeltelijk verlegd. Naar verwachting zijn alle werkzaam heden aan het begin van het schooljaar 2008/2009 klaar. Opdrachtgever is Stichting Mytylschool Tilburg. Basisschool Don Sarto - Oude Hilvarenbeekseweg Op dit moment zijn de laatste voorbereidingen aan de gang voor de nieuwbouw van peuterspeelzaal lenieMienie (Kinderstad) bij basisschool Don Sarto. In het bestaande gebouw is al ruimte voor peuterspeelzaal lenieMaxi (eveneens Kinderstad) aanwezig. De nieuwbouw gebeurt in opdracht van Stichting Katholiek Onderwijs Zuid-Oost en is uiterlijk begin 2008 klaar. Op diverse locaties in de stad komen multifunctionele accommodaties (MFA’s). Deze gebouwen bieden, naast één of meerdere scholen, vaak plaats aan wijkvoorzieningen, een peuterspeelzaal, kinderdagopvang, buitenschoolse opvang en andere sociaal maatschappelijke functies. Omdat ze bij elkaar zitten kunnen de verschillende functies elkaar versterken. De MFA’s moeten een belangrijke bijdrage gaan leveren aan de leefbaarheid in de wijken en buurten in Tilburg. Op dit moment zijn de schoolbesturen, gemeente en andere partijen druk met de voorbereiding van nieuwbouwplannen voor de volgende MFA's, waarin de genoemde scholen onderdak krijgen ■Quirijn: basisscholen de Sleutel en de Stelaertshoeve; ■Stokhasselt: basisscholen de Regenboog en Aboe el-Chayr; Uitvindersbuurt/Zeeheldenbuurt: basisschool de Triangel; ■Theresia/Loven-Besterd: basisschool de Stappen; ■Kruidenbuurt (West): basisschool Thomas More. De uitwerking en invulling van de grootschalige plannen voor de MFA’s kost veel tijd. De bouwwerkzaamheden starten in 2007 en 2008 en worden in 2008 en 2009 afgerond. Ie Jan Ligthartschool - Ringbaan Oost In de meivakantie start de 1 e Jan Ligthartschool met de grootschalige renovatie van de ‘kleine-school’ (dependance), zodat deze na de vakantie weer klaar is voor gebruik. telefoonnummer e-mail telefoonnummer e-mail telefoonnummer e-mall Zorgvlied Basisschool Christoffel - Schout Backstraat Eind 2006 zijn drie nieuwe lokalen bij basisschool Christoffel in gebruik genomen. Op dit moment voert de Stichting Katholiek Onderwijs Tilburg nog renovatiewerkzaamheden uit. Die worden in het voorjaar van 2007 afgerond. Blaak Basisschool de Blaak - Grebbe In 2006 is basisschool de Blaak intern verbouwd, in opdracht van Stichting Opmaat. Sinds het begin van dit schooljaar krijgen de leerlingen les in het gerenoveerde gebouw. Rees hof Basisschool Gesworen Hoek - Bemmelstraat In 2006 is basisschool Gesworen Hoek met drie lokalen uitgebreid, die in het najaar van 2006 in gebruik zijn genomen. Opdrachtgever was Stichting Opmaat. I Uitvindersbuurt/Zeeheldenbuurt Basisschool De Triangel - Piet Heinstraat In het voorjaar start de bouw van de multifunctionele accommodatie voor de wijk Uitvindersbuurt- en Zeeheldenbuurt. In dit nieuwe gebouw, het hart van de vernieuwde wijk, krijgt basisschool De Triangel een belangrijke plaats. Deze school zit nu tijdelijk in twee gebouwen aan de Generaal Smutslaan. Naast een school en een gymzaal biedt het gebouw plaats voor onder meer een wijkcentrum, een peuterspeelzaal, opvang- faciliteiten voor Amarant en appartementen voor cliënten van GGZ Midden-Brabant. De gemeente Tilburg is opdrachtgever. Het gebouw wordt naar verwachting in augustus 2008 in gebruik genomen. Heikant Praktijkschool de Poort - Brittendreef De bouwvergunning voor de nieuwbouw van Praktijkschool de Poort is verleend en de voorbereidende werkzaamheden zijn inmiddels gestart. Het nieuwe gebouw voor deze school voor speciaal voortgezet onderwijs omvat achttien lokalen en komt aan de Brittendreef, tussen het Cobbenhagencollege en het MBC College Economie en Groen. De oplevering is gepland in oktober 2007. Stichting Speciaal Onderwijs Tilburg is de opdrachtgever. Quirijn SBO Noord - De Schans De Bisschopjanssensschool, voor speciaal basisonderwijs, verhuist van de oude stad naar een nieuw gebouw op het terrein van SBO de Schans. De nieuwbouw wordt samen gevoegd met het bestaande gebouw van de Schans. De beide scholen gaan intensief met elkaar samenwerken onder de naam SBO Noord. Het gebouw van de Schans wordt ook gerenoveerd. In verband hiermee is SBO de Schans eind 2006 verhuisd naar de nood- school aan de Vlashoflaan. Eind 2006 is de bouwvergunning verleend en zijn de voorbe reidingen gestart. Naar verwachting kunnen de scholen in oktober 2007 in het nieuwe gebouw trekken. BerkelEnschot Basisschool St. Caecilia - Klaproosstraat De Sf. Caeciliaschool krijgt een nieuw schoolgebouw in de Overhoek Enschotsebaan. Hierin komt ruimte voor peuterspeelzaal Kookelikoo. De gemeente bekijkt nog of er ook kinderopvang in kan komen. Om met de voorbereidingen van de bouw te kunnen starten, moet het college eerst een zogenaamd voorbereidingsbesluit voor de Overhoek Enschotsebaan nemen. Als alles volgens planning verloopt is het gebouw in 2008 klaar voor gebruik. Opdrachtgever is Stichting Tangent. Stokhasselt Basisschool Lochtenbergh - Donizettistraat Afgelopen juni is de eerste steen gelegd van de nieuwbouw voor basisschool de Lochtenbergh aan de Perosistraat. Naast het oude schoolgebouw komt een nieuw gebouw met dertien klaslokalen en twee peuterspeelzalen. De nieuwbouw is naar verwachting in april 2007 klaar. Opdrachtgever is Stichting Tangent. *t Zand Basisschool St. Hubertus - Jagerslaan Voor de zomervakantie van 2007 worden twee lokalen van basisschool St. Hubertus omgebouwd tot een nieuwe peuterspeelzaal. Dit gebeurt in opdracht van Stichting Katholiek Onderwijs Tilburg. Loven-Besterd Basisschool Vore - Bankastraat De grootschalige renovatie van basisschool Yore aan de Bankastraat is bijna achter de rug. Direct daarna start op het terrein van de school de nieuwbouw van peuterspeelzaal Pinokkio, in opdracht van Stichting Opmaat. Aan het eind van 2007 is de peuterspeelzaal klaar. hioordhoek Basisschool De Elzen - Elzenstraat Op dit moment maakt Stichting Katholiek Onderwijs Tilburg plannen voor een groot scheepse renovatie en gedeeltelijke nieuwbouw van basisschool De Elzen aan de Elzenstraat 14a. Het ontwerp hiervoor moet in het voorjaar van 2007 klaar zijn, zodat de werkzaamheden eind 2007 kunnen starten. Na afloop van de werkzaamheden verlaat de school haar andere gebouw aan de Elzenstraat 64. 013 - 542 95 74 jetske.zijlstra@tilburg.nl 013 - 542 92 38 edwin.koole@tilburg.nl 013 - 542 89 04 tom.daelman@tllburg.nl üc ggittt&nre is vêfantwooruêiyk voor de huisvesting van het basis- en voortejezet onder- wijs in Tilburg. Nu en in de toekomst moet de gemeente zorgen voor goede onderwijsge bouwen en een evenwichtige spreiding daarvan over de stad. Wethouder Hugo Backx van Onderwijs: ‘Het is belangrijk dat onze leerlingen in goede, moderne gebouwen onderwijs krijgen. Ik ben dan ook blij met het resultaat dat we het afgelopen jaar samen met de schoolbesturen en andere partners bereikt hebben. Ook dit jaar gaan we weer belangrijke stappen zetten. Enkele Opvallende voorbeelden zijn de vernieuwingen van basisschool De Vuurvogel, SBO West en Praktijkschool de Poort.” Armhoef Basisschool Armhoefse Akker Spoordijk Basisschool Armhoefse Akker zit nu midden in een verbouwing en uitbreiding. Aan het eind van het voorjaar 2007 zijn alle werkzaamheden klaar en kunnen de kinderen weer gebruik maken van het gebouw. Opdrachtgever van de werkzaamheden is Stichting Katholiek Onderwijs Tilburg Zuid-Oost. Hoogvenne Basisschool Andreas - St. Josephstraat Opdrachtgever Stichting Katholiek Onderwijs Tilburg Zuid-Oost treft voorbereidingen om snel met een ontwerp te komen voor een nieuw schoolgebouw voor basisschool Andreas aan de St. Josephstraat. Het bestaande, verouderde schoolgebouw van SIO Hoogvenne moet hiervoor verdwijnen, met uitzondering van de monumentale villa. In deze villa komt Kinderstad naar verwachting met een Kindercentrum Zorg en Opvoeding. Hierin komen ruimten voor een kinderdagverblijf, peuterspeelzaal en buitenschoolse opvang. Als alle voorbereidingen voorspoedig verlopen, kan de sloop en bouw aan het eind van 2007 star ten. Naar verwachting zijn de werkzaamheden begin 2009 afgerond. De school verlaat dan de huidige locaties aan het Lourdesplein en de Lanciersstraat. De verbeterplannen voor de onderwijsgebouwen zijn opgenomen in het Integraal Huisvestingsplan Onderwijs 2003-2014. Dit plan heeft de gemeente in 2002 samen met de schoolbesturen opgesteld. Het bevat plannen voor vervangende nieuwbouw, renovatie en uitbreiding van schoolgebouwen. Jaarlijks stelt het college een huisvestings- programma op. Hierin zijn de plannen voor één jaar verder uitgewerkt. Deze extra pagina gemeentenieuws bevat een overzicht van de werkzaamheden aan de onderwijsgebouwen per stadsdeel in 2007. Ook is er een korte terugblik op de bouw werkzaamheden die het afgelopen halfjaar zijn afgerond. Basisschool De Spreekhoorn - Visitandinenstraat Eind 2006/begin 2007 zijn er renovatiewerkzaamheden aan basisschool De Spreekhoorn. De buitenkant van het gebouw wordt opgeknapt en de school kan hierdoor een extra lokaal gebruiken. Opdrachtgever is Stichting Onderwijs voor Slechthorenden en Spraakgebrekkigen. In de je op v 17 febr sporen middaj Oisten volop ll se boss zin in snel op Een kc ontdek lijk reu dieren op dep Zo hel een k< een ko er kna; aangei braakb Basisschool Klinkers - Witbrant De werkzaamheden voor de nieuwbouw van.basisschool Klinkers starten in februari en duren iets minder dan een jaar. Tijdens de werkzaamheden zit deze school voor het Nieuwe Leren in noodlokalen aan de Woerdenstraat. In het nieuwe gebouw komen dertien lokalen en een gymzaal. Stichting Katholiek Onderwijs Tilburg is de opdrachtgever. Basisscholen de Heerevelden en de Wegwijzer - Giekerkstraat In maart 2006 zijn de werkzaamheden begonnen voor de uitbreiding van de basisscholen de Heerevelden en de Wegwijzer. In opdracht van Stichting Opmaat en Stichting Katholiek Onderwijs Tilburg komen er twaalf leslokalen en een speellokaal bij. De uitbreiding voor de Wegwijzer is sinds eind 2006 klaar, de Heerevelden volgt in februari 2007. De bestaan de gebouwen worden opgeknapt. Alle werkzaamheden wórden in het voorjaar van 2007 afgerond. Basisschool Jan Ligthart Driecant/Grote Beemd - Dalemdreef De uitbreiding van het gebouw Grote Beemd voor basisschool Driecant is sinds december 2006 klaar. In opdracht van de gemeente Tilburg zijn er tien lokalen en twee speellokalen bijgekomen. De feestelijke opening hiervan is op 9 februari a.s. De basisscholen Driecant, de Bloemaert en de Leijbeemd beschikken in de Grote Beemd nu over vijftig leslokalen, vijf speellokalen en twee gymnastiekzalen. Verder zijn in het gebouw een peuterspeelzaal, een kinderdagverblijf, buitenschoolse opvang, een praktijk voor orthopedagogie, een praktijk voor logopedie en een consultatiebureau ondergebracht. Een aantal multifunctio nele ruimtes (vergaderkamers, gymzalen en aula) is ook te huur voor anderen. Edwin Koole (incl. Berkel-Enschot en Udenhout) voor het gebied Oude Stad: Tom Doelman Basisschool De Vuurvogel - Eikstraat Stichting Opmaat werkt aan het ontwerp voor de nieuwbouw van basisschool De Vuurvogel op de huidige locatie aan de Eikstraat. In het nieuwe schoolgebouw moet naast een school en gymzaal ook een Kindercentrum Zorg en Opvoeding van Kinderstad komen. Hierin is ruimte voor een kinderdagverblijf, peuterspeelzaal en buitenschoolse opvang. De sloop van het bestaande gebouw en de nieuwbouwwerkzaamheden zijn gepland van me dio 2007 tot medio 2008. Daarna verlaat de school haar gebouw aan de Korte Schijfstraat. vrijg ove ïrzien jonde e eff< word epen. Om medewerkers d bedienen alles gi de uitkomsten v zijn, zal dë hele Afgelopen zond: editie van de W sloten. Dit jaar velse park voor derde weekend i open. Daarnaas verschillende ki pend voor bedri DONDERDAG 1 FEBRUARI 2007 PAGINA ?E TILBURGSE K°EI i Oerle SBO Zonnesteen - Generaal Smutslaan Op 15 november jl. was de officiële opening van SBO Zonnesteen, school voor speciaal basisonderwijs, aan de Generaal Smutslaan. Dit gebouw bestaat uit veertien lokalen en een gymzaal. Zo’n 45 beroepskrachten geven er onderwijs en zorg aan 250 leerlingen van SIO Hoogvenne en SBO Mgr. Zwijsenschool. Opdrachtgever was Stichting Speciaal Onderwijs Tilburg. Korvel Basisschool De Zuidwester - Staringstraat Deze maand is de uitbreiding van basisschool De Zuidwester met zeven lokalen opgeleveni Ook de renovatiewerkzaamheden aan het bestaande pand aan de Staringstraat zijn klaar. De opdrachtgever was Stichting Katholiek Onderwijs Tilburg. De gemeente bekijkt momen teel de mogelijkheden om in de omgeving van de school een nieuwe gymzaal te bouwen.' Ook wordt bekeken of in het pand een peuterspeelzaal van Kinderstad kan komen. Heeft u na het lezen van deze pagina vragen of behoefte aan meer informatie over de nieuwbouw of verbouwplannen van één van de scholen of multifunctionele accommodaties? Neem dan gerust contact op met een van de volgende medewerkers van de gemeente Tilburg: voor het gebied West: Nog tot en met ri zijn de Natioi Ook in Tilburg lezen, bijvoorb februari in bil splein. Dan sp voorstelling Kit voorstelling is prentenboek KI Guido van Gen verkozen tot h het jaar. Len C bibliotheken r voorstelling. Jt 15.00 uur en de Ruim 400.000 be vangen voor winl vermaak. Vooral was er erg veel b zien eerste en tw i weekend vielen ‘1 uit trok. Mede I meest succesvo ooit geworden. De directie richt I de komst van de I Vliegende Holla 1 jaar moesten we van De Vliegen I stellen. Tijdens d de lift waarmee I achtbaan naar b< 1 ken, niet naar t j Dat was een fik verder was de att Maar we hebber I den niet stilge; I voor het probli I inmiddels in de I en afgelopen wi I DNV (de onaft I stantie Det Nor 1 keurd en vrijg I voeren we, o I gens de herzi 1 uit, waarbij or I de speciale e I afgestemd I de sloep Dieren:

Weekblad De Tilburgse Koerier | 2007 | | pagina 10