Ar Orpheus huldigt jubilarissen ■saw Vrijdag 19 januari, 2130 uur: State, tijdens nieuwjaarsconcert EST— .nl I IIMING >ENEN Klantenvoordeel bij 013 ÖSEEGfiD College r llege GEVRAAGD: BUDDY'S Nieuw tafelgoed Romy Smits en Ine Vermee in Textielmuseum 013-543 45 72 C^-ontour JANUARI 2007 - PAGINA DONDERDAG 18 JANUARI 2007 - PAGINA 7 DE TILBURGSE KOERIER I Stappegoonveg 228 5022 DE Tilburg 013-5358991 wv^.tuincertrurnaburgzwdnl jeherstel engww sel lek de cwb.nl 1 Dogville FOTO: MARGI GEERLINKS The Amazing Stroopwafels e luw THEfiT^ dustrie iniek iniek Keramiek bij LEGIOkunst Tuincentrum Tilburg Zuid Bel Contour naming is de Set Slac Hun van voor vrijwilligerswerk en informele zorg Donderdag 18 januari, 20.15 uur, ‘Yhouwburg: Cesar Zuiderwijk - ■dagdroom "□monistische n de p met Slagc efmachi- tij linnen dienden 1. Het «lassieke »«i ver tuien Een buddy is een vrijwilliger die chronisch zieke mensen met een klein sociaal netwerk ondersteunt, zowel in emotioneel als praktisch opzicht. Een buddy is een praatpaal. Een luisterend oor. Maar ook een doener. Iemand die er wil zijn. Dood loert vanuit dbare troon al eeuwen groener en de ïl frisser. De Donderdag 18 januari, 2030 uur, Concertzaal: Tango Dorado i.s.m. Sandra Rumolino Toen tangozangeres Sandra Rumoli- Donderdag 18 januari, 2030 uur: Kassys met Liga - 50% beloning en Sta jij met beide benen op de grond? En ben jij drie a vier uur beschikbaar per week? )30 uur: i Theun Olifantsoor Alocasia 'Calidora'. Potmaat 24 c hoogte ca. 120-130 cm. Van €21,95 iverdraagzame ,.verd tot een gelukkige gezin- blonde vlechtjes, ige tuin- elijk let- :hoten. Le van Orfeus en zijn tocht onderwereld kan nog altijd één van de mooiste verha- uefde en dood. Een klassiek thema in een origineel jasje vol water en vuur, poppen, acteurs en veel live muziek. Ook als je op zoek bent naar een buddy, kun je bij ons terecht. Contour - St. Annaplein 21 - 5038 TV Tilburg www.contourtilburg.nl - info@contourtilburg.nl Toneelgroep Souvenir des Montag- nards speelt op vrijdag 26 en zaterdag 27 januari de voorstelling Yvonne, prinses van Bourgondië. Dit is een zwarte, absurdistische komedie van Witqld Gombrowich. De voorstelling vindt plaats in het Cent- teurkunst aan de Ringl in Tilburg. Aanvang: 20.30 uur. Entree 10 euro, inclusief pauzedrankje. Bel voor kaarten naar 013-590 29 93 of naar maria 't uiteraard op grote :n nodigt alle muziek- harte uit. De kwaliteit en het enthousiasme van de muzikan ten zijn in elk geval een garantie voor een boeiend nieuwjt open Spies maakt Louisiana Men compleet. Met deze vijfmanscombinatie is ook het live-album Welcome'to the Bon Ton Club opgenomen. 20.15 uur, leater - Dogville Zondag 21 januari, 2030 uur, Con certzaal: Het Brabants Orkest - deBeleving De Fransman Ravel was gefascineerd - - door Spanje en dat is duidelijk terug in Tilburg de première van deze te horen in zijn beroemdste werk de nieuwe popmusical rond de legenda- Boléro. Zijn Spaanse buur Manuel de - Falla schreef zijn El sombrero de tres picos voor Sergej Diaghilev, de leider van het Russisch ballet. Verder hoort u Brahms op de Hongaarse toer, jazz- klanken van Gershwin in Parijs en Bernsteins swingende New York uit groot geheim West Side Story. Een musicus uit het verhaal van e —'-st licht het programma toe vanaf de kloof tusse _r_.!ium. tachtig. gehele gezelschap op het podium komt. Zaterdag 20 januari. 2030 uur. Concertzaal: Symfonieorkest - Fontys Conservatorium Dit gezamenlijke concert van de con servatoria van Tilburg, Gent en Maastricht is ieder jaar opnieuw een groot succes. Ook dit keer hebben de beste studenten van de opleidingen een groot symfonisch repertoire inge- Kassys speelt vandaag in De Nwe Vorst 'Liga - 50% beloning en 50% straf FOTO: KLAAS PARADIES ne reatie Vrijdag 19 januari, 2030 uur: Edsilia Rombley - Meer dan Ooit Ook in het seizoen 2006-2007 za' Edsilia Rombley optreden in c. theaters. Met haar eer- jongs af aan!" ver- -met F-- i door te stromen naar de Harmonie. Zij beginnen n met "Birdland" van Joe een nummer dat bekend werd kaanse band "Weather jlgens ligt "Moulin e lessenaar, in een arrange- •igent Ron Antens. "Let me j" is de titel van de Robbie- y, waarmee de Jeugd- no een cd van Tango Dorado in han den kreeg, was zij zo onder de indruk van dit Nederlandse orkest dat ze meteen contact opnam om een gezamenlijke tournee te plan nen. Samen nemen ze u mee op reis door de geschiedenis van de tango. Zowel voor de geoefende als de 5 reis door de wereld beginnende tangoluisteraar een percussie. Zuiderwijk viert waar avontuur. Naast muzikanten gdroom heel wat jubilea: hij verleent ook een tangodanspaar zijn Yvonne, prinses van Bourgondië Orpheus heeft een jaar met boeiende concerten achter de rug en er ligt weer een aantal interessante uitvoeringen het verschiet. Zo zal het orkest in april een concertreis maken naar San Paoïo d'Ar gon in Italië. Daarnaast gaat Orpheus zich dit jaar voorbereiden op een con coursdeelname. Voor het echter zover is, schotelen de muzikanten u tijdens het nieuwjaarsconcert traditiegetrouw wat lichtere kost voor. Het concert wordt geopend door Jeugd- harmonie Orpheus, onder leiding van Ron Antens. De voornamelijk jonge muzikanten van dit orkest worden opgeleid om door te stromen naar de Koninklijke Harmonie. Zij beginnen hun optreden met "Birdland" van Joe Zawinul, een nummer dat bekend werd Voordat de Koninklijke Harmonie op gen door de Amerikaanse band "Weather het podium plaatsneemt, worden vijf de Report". Vervolgens ligt "Moulin jubilarissen in het zonnetje gezet: Rouge" op de lessenaar, in een arrange- bastubaspeler Hans Borgt (123 jaar), ment van dirigent Ron Antens. "Let me trombonist Loek van Dooren (25 jaar), entertain you" is de titel van de Robbie- fluitiste Henny Pulles (30 jaar), trom- Williams-Medley, waarmee de Jeugd- bonist Joost de Cock (45 jaar) en bas harmonie haar aandeel aan dit concert klarinettist Rien Coolen (50 jaar). besluit. De Koninklijke Harmonie O..2-. LI 2HOENEN WT in 14, Tilburg W V3 535 0017 vanrllswllk.nl vanrllswilk.nl Jubilarissen Voordat de Koninklijl het podium plaatsnec jubilarissen in Zondag 21 januari, 15.00 uur: De Stilte met GOeD (vanaf 6 jaar) GOeD: als de letter 'e' wegvalt, hou den we 'God' over. Maar wat is 'Goed' en wie is 'God'? Want wat is het goede? Wat is de waarheid? studeerd. Dit jaar is de keuze onder andere gevallen op de populaire 4e symfonie van Gustav Mahler. rOOfg&uiu' tond bij 1 verhaal te maar wel met zijn ding. Deze begeleic Vlaamse folkscène: Ame op bas, Anne Liepold op a Malick Pathé Sow op gi' ahmuzikanten die het folkcafé of op het 1 ’“e. Accordeo- gegane Folkfestival al vaak eft naast zijn kunnen horen. En als er muzi ispel ook een zijn uit zijn wereldwijde netwe enier nog een vrije zondagmiddag h lenk dan komen die ook mee. Maandag 22 en dinsdag 23 januari. 2030 uur: D&A Nederland met Ponderosa (première) een gelukkige boer, met vrouw en een schaap. Het enige hij wil is 's avonds tevreden over i land kijken. Helaas is hem dit niet gegund; zijn bestaan wordt ver gald door procedures, vergunningen, belastingen, boetes en onteigeningen. Na een zoveelste frustrerende aanva ring met de bureaucratie besluit hij uit het systeem te stappen: hij begint zijn eigen land, Prisdom Ponderosa. Vlag en volkslied zijn snel gemaakt, maar er komt meer bij kijken. Winke len wordt importeren en bezoek is ineens toerisme. De zaak groeit Fla- mand al snel boven het hoofd. Pond erosa is een voorstelling met een lich- onderosa Hamand is een v-- wat h_, assys bestaat inmiddels al 75 jaar. zijn land kijker i haar voorstellingen maakt ze voor- niet gegund; zij ebruik van een goede dosis zelf- en subtiliteit om verborgen ischappen in onze communicatie leggen. Het is ontgoochelend hilarisch herkenbaar. speelt 30 jaar op Pearl drums, 40 jaar op Zildjian bekkens en is al 35 jaar drummer bij Golden Earring. Dat vraagt om een feestje! Als jongetje wilde Cesar clown worden. In Slag- droom combineert hij zijn spectacu laire percussiekunsten met deze jon gensdroom. Zo krijgt een jarenlange studie teendrummen eindelijk zijn première, komt de .drummende mario net Corretje aan het woord en imiteert Cesar zijn favoriete drumhelden. Uiteraard zullen de vele hoogtepunten uit Zuiderwijks carrière niet ontbre ken. Donderdag 25 januari, 2030 uur: The Amazing Stroopwafels - Strooptocht 'im Kerkhof, Rien de Bruin en Arie der Graaf reizen nu al zo'n 27 J stad en land af om op straten en pleinen, maar ook in zalen, hun lied jes ten gehore te brengen. Na 18 albums, 40 singles en 5300 optre dens is het plan opgevat om een tournee te doen langs Nederlandse theaters, om de muziek op een heel andere manier voor het voetlicht te brengen. Het is een groot succes; het kritische theaterpubliek raakt voortdurend blijft ontwikkelen. Op De Vlaamse het snijvlak van stuwende dance, beele, vooraan i complexe breakbeats en traditionelere ontwikkeld te jazz creëert deze Nederlandse zes- erkend arranget mansformatie rondom Arthur Flink en zich opgewerkt tot een van de absolu- Hielke Praagman een nieuw geluid te godfathers van de bloeiende dat een geheel eigen tijdperk inluidt. Vlaamse folkscene. En hij timmert Dat de band zijn muziek naar een nog steeds hard aan de weg. Zijn pro- geheel nieuwe stijl heeft getild, blijkt ductiviteit was afgelopen jaar onge- ook uit reacties van pers en publiek, kënd: concerten aan de zijde van de die dit geluid maar lastig in woorden 1 weten te vangen: levendig, met de intelligentie en de ziel van jazz, gedre ven door de energie van dance. topconcerten zelfs aanzienlijk lager, dan bij de bekende voorverkoop adressen. Bovendien gaat 013 het aantal voor verkooppunten uitbreiden. Zo wordt de Tilburgse cd-winkel Sounds een vast voorverkooppunt van 013 en zijn er plannen om in andere grote steden in Brabant soortgelijke samenwerkin gen aan te gaan met cd-winkels. Donderdag 25 januari, 20.15 uur, Schouwburg: Doe Maar! (Try- out! - Popmusical Doe Maar zorgde in de jaren tachtig voor ongekende hysterische tafere len in ons zo nuchtere landje. Albert Vertinde en Roel Vente presenteren Tilburg de première van deze r_rde legenda rische nummers van Doe Maar. De Bom, Sinds een dag of twee, Is dit alles... We kruipen in de huid van twee jonge meiden die op het punt staan volwassen te worden. De wereld wacht op hen, maar er is een im dat in de weg staat. Het wAiiooi van een generatie op drift in j. A--wen ,je jaren zeventig en J: concerten aan de zijde van de Senegalese peulviolist Issa Sow, het prestigieuze Hadzidakis-project in Athene, nieuwe cd's met Ambrozijn en Olla Vbgala, talloze folkbals met Balbrozijn, het Bijloke-concert met Luciano Catapano en het Marok- kaans/Vlaams project Brared Atal met srende concerten zowel in Marokko als hier. Loui- Maar hij geeft ook concerten met for- maties als Horizonto en Griebo, bovendien speelt hij in de begelei dingsband van Lals. Hij mengt zich graag in sessies op festivals of gewoon in de kroeg. En zo is waar schijnlijk ook het project ontstaan waarmee hij op 21 januari in het Folk- cafe staat: Wouter Vandenabeele Friends met Chansons sans paroles, liedjes zonder woorden dus. Uit alle voorgaande projecten en reizen ont stond bij hem een behoefte om een vetrellen, zonder woorden 50% straf zijn viool en begelei- Liga - iders komen uit de begint e van Dongen mom I op accordeon en ling >p gitaar en odu. verteller lie de liefheb- ling dit ter ziele hebben zikanten stellir verk, die de evi hebben, Vrijdag 19 januari. 20.00 uur: The ater Froe Froe met Orfee (vanaf 10 jaar) Orfee was genomineerd voor de beste jeugdtheaterproductie van 2005 en gecharmeerd van het aanstekelijke daarom in reprise. enthousiasme van The Amazing Stroopwafels. En wederzijds kennismaking met het theat Wafels goed bevallen. Nu gaan ze weer op strooptocl zal reis langs de Oude Maasweg Rombley optreden in de Frankrijk, op weg naar Ha™ a Nederlandse theaters. Met haar eer- Tahiti, bijna verzwolgen J' ntrum voorAma- ste tournee "Van jongs af aan!" ver- muda Driehoek. Naast een vuigbaan Oost 8-16 raste ze iedereen met haar stem en Tsjechisch lied klinkt een v "ritree performance. In een huiselijk, intie- ode aan het hotel van de 19e i pauzedrankje. Bel me sfeer nam ze het publiek mee 013-590 29 93 of naar haar muzikale wereld. Pop, soul 3 78 90. Of stuur een mailtje en jazz, ze heeft het allemaal in huis. rian.dekort@hotmail.com. Ze doet gewoon haar ding, heeft interactie met haar bandleden en laat haar publiek mee genieten van het feestje dat ze bouwt. Ook gaf ze een voorproefje van haar nieuwe Neder landstalige repertoire. In 2006 kwam haar eerste Nederlandstalige CD uit. De nummers van dit nieuwe album vormen de leidraad voor het concert. r-— - 50% beloning en 50% straf aut gint met video-opnames van het kor moment direct na de theatervoorstel- g. De acteurs zijn enthousiast en ‘"Ten backstage over de voorstel- die ze net hebben gespeeld, inclusief de geweldige repetitieperio de die eraan voorafging. De teleur -‘-"ingen worden weggemoffeld c„ eventuele tegenvallers ontkend. Daarna begint de voorstelling. We gaan terug in de tijd. In flashback zien we vijf verschillende jonge, speelse en ongerichte personen. Ze zoeken naar aandacht en bevestiging en zijn daarom vatbaar voor manipu latie. Door middel van opvoeding en africhting leren ze hoe ze zich sociaal en wenselijk moeten gedragen. Met gespeelde overtuiging en aangeleerde spontaniteit slaan ze zich door dit leerproces heen. Ze leren alle vijf te 'doen alsof en slagen daarin met suc ces, maar dat was al te zien op de video. Kassy In hoe al gel spot boods bloot te le en soms I Bezoekers van 013 die hun kaarten in de voorverkoop aan de kassa van 013 kopen krijgen met ingang van dit jaar een substantieel voordeel. Voor alle programma-activiteiten waarvoor voorverkoop plaatsvindt, wordt aan de kassa van het popcentrum in de Tilburgse Veemarktstraat voortaan een vast bedrag gerekend van 1 euro per ticket. Dit bedrag is lager, en bij Woensdag 24 januari, 20.15 uur. Schouwburg: Danscombinatie: Drie Dames op Tournee - Chatel, Jansen, Van den Broek Drie generaties choreografes bunde len hun krachten in deze editie van de Danscombinatie: Krisztina de Chatel (1943), Conny Janssen (1958) en Ann van den Broek (1970). De Cha tel en Janssen gelden respectievelijk als de grande dame van de moderne dans in Nederland en de meesteres van het raffinement. Ann van den Broek danste aanvankelijk bij De ChStel en maakte in 2000 haar debuut als choreografe. Drie vrouwen vol pit, passie, charme en talent, maar onmiskenbaar met een eigen signa tuur, waardoor u vast en zeker een gevarieerde dansavond tegemoet kunt zien. Inleiding om 19.15 uur: gratis toegankelijk, wel kaarten bestellen. (haute couture, pret-a-porter), acces soires, interieurdesign er - omvat. Het is een speelsv met een tijdloze uitstralii o voerd op de computergestuurde Dor- nierweefmachine in het TextielLab in katoen met viscose in de kleuren lavendel met wit of zeegroen met wit. Gefascineerd door het werk van onder andere Nul-kunstenaar Jan Schoonho ven, wiens reliëfs een voorliefde voor Zes vooraanstaande keramisten, vere nigd in CeramiCVision, exposeren van zaterdag 20 januari tot en met 24 maart bij galerie LEGIOkunst in Til burg. CeramiCVision bestaat uit Wim Borst, Wilma Bosland, Anita Mans handen, Beatrijs van Rheeden, Esther Stasse en Geijan van der Stelt. Ook zijn bij LEGIOkunst schilderijen te zien van Sjoerd van Lankveld en Pas cal Bastiaenen. De expositie wordt geopend op zaterdag 20 januari om 14.30 uur door kunsthistoricus Peter van Kerster. LEGIOkunst is geopend donderdag tot en met zaterdag van 13.00 tot 17.30 uur en de eerste zon dag van de maand van 13.00 tot 17.00 uur. De galerie is gevestigd aan het State of Monc Wilhelminapark 21 in Tilburg. z'cht: een veg naar lawal en in de Ber gen Deens- - verstilde .Je eeuw... ogramma zijn veel muziek gezet door worden bijge- ikvis en Hans Zaterdag 20 januari, 22.00 uur: Bunderblues: Louisiana Men Louisiana Men maakt enerver rootsmuziek uit de swamps van I siana en de Mississippi Delta. Het optreden van de formatie is een avon tuurlijke Trip to New Orleans, met een mix van verschillende muziekstijlen uit deze smeltkroesstad in het zuiden van Louisiana. Opzwepende zydeco, zompige rhythm 'n' blues, merengue, soul en gospel (zoals-in de film Oh brother where art thou) passeren de revue. Scherpe driestemmige samen zang en opzwepende percussie geven de muziek kleur. Hans de Vries (alias van Homesick) trad op met stijlgeno- ten als Dr. John, Willy De Ville en Los Lobos en toert door heel Europa. Met Alex Siegers op percussie en vocalen en met Toon Ekkers op gitaar en voca len, heeft hij medestanders die met hun ruime ervaring dit project een ste- Allemaal vige basis geven. Vanavond spelen bers in he twee gastmuzikanten mee. Accordeo- gegar nist Henk de Kat heeft naast zijn kunnt opzwepende accordeonspel ook een zijn uit zijn v aantal nummers van Clifton Chenier nog een vrije meegebracht. Bassaxofonist Hem< uoii &uuk>u medewerking aan deze bijzondere show. Vrijdag 19 januari, 20.15 uur, Schouwburg: China Red Star Dance Company Deze theatersensatie uit China is een combinatie van ballet, folklore, acro batiek en vechtkunst. De kleurrijke kostuums en sprookjesachtige decors zijn werkelijk adembenemend, en dat geldt ook voor de technische discipli ne van het grote gezelschap. Geen wonder, want de China Red Star Dance Company is verbonden aan de kunstacademie van het Chinese volksleger. Feeërieke scènes die de idyllische kant van China laten zien, worden afgewisseld met sensationele vechtspektakels. Mysterieuze solo's orkest lie gaan over in massascènes waarin het het podit ding van Hardy Mertens speelt vervol- laat horen wat er allemaal op klarinet gens "Amoldo", gecomponeerd door mogelijk is. dirigent zelf, "Fifth suite for band" Orpheus hoopt van Alfred Reed, "Rivierencyclus" van belangstelling en Malando in een arrangement van Kees liefhebbers van h Vlak en ten slotte "Concert for Clari- en het enthousiasme van de r' net" van de bekende jazzklarinettist ten zijn in elk geval een garant Arti Shaw. In dit laatstgenoemde werk een boeiend nieuwjaarsconcert. jis de hoofdrol weggelegd voor klarinet- De zaal gaat open om 13.30 uur. De onder lei- tist Theo Gerris, die op virtuoze wijze entree bedraagt 2,50 euro. Koninklijke Harmonie Orpheus opent haar muzikale jaar op zondag 21 januari om 14.00 uur met een nieuwjaarsconcert in de Broekho- vense kerk, Broekhovenseweg 2 in Tilburg. Tussen de optredens van de Koninklijke Harmonie en de Jeugdharmonie maakt Orpheus van de gelegenheid gebruik om een aantal jubilarissen te huldigen. Dinsdag 23 januari. Schouwburg: ro theate (Lars von Trier) Het ro theater maakt een theaterbe werking van Lars von Triers indruk wekkende film Dogville, waarmee hij in Cannes 2003 de Gouden Palm won. In. een conservatief dorp stuit 'filosoof Tom tijdens zijn avondwan deling op Grace die op de vlucht is. Wir Na aanvankelijk gemor, lijken de van dorpelingen bereid Grace in hun dorp jaar op te nemen. Dogville wordt in de versie van het ro theater een ont spoorde Sound of Music waarin het kleinburgerlijke en onv dorp wordt omgetove droomwereld vol nen, kindjes met zelfgebakken brood en keurig** tjes. Een wereld die uiteindeLj. terlijk aan flarden wordt gesel Inleiding om 19.15 uur: gratis toe gankelijk, wel kaarten bestellen. Het Textielmuseum geeft regelmatig opdrachten aan ontwerpers en beel dend kunstenaars om, met de technisch specialisten van het museum, een designproduct of een kunstwerk te ontwikkelen. In de loop der jaren is binnen het label Made in Tilburg een gevarieerde reeks tafelgoed op de computergestuurde weefmachine gerealiseerd. Het afgelopen najaar zijn twee dessins van de hand van de Antwerpse modeontwerper Romy Smits en beeldend kunstenaar Ine Vermee uit Tilburg aan het label toegevoegd. wit, geometrie en minimalisme laten zien, begon beeldend kunstenaar Ine Vermee (Tilburg, 1954) jaren geleden te werken aan een oeuvre dat zich voegt in de traditie van abstract geometrische kunst en minimalisme. Vanuit een consequent onderzoek dat vooral gericht is op de vraag hoe kleur, materiaal en licht zich tot elkaar verhouden, maakt zij werken met ign en kunst (industriële) lak, email, textiel en ink- :lse set tafelgoed jet. ling, uitge- Op de computergestuurde weef- tuurde Dor- ne in het Textielmuseum liet zij 1 weefsels maken, die als basis di voor het damasten tafelgoed. I damast is uitgevoerd in het klassit witte linnen, maar er is tevens een v sie in wit met naturelkleurig lim garen gemaakt. Het ontweip laat een beeld zien van 'pixels', kleine blokjes, die aan de ran den verstrooid over het oppervlak en in het midden sterk verdicht zijn. Hierdoor wordt een langzame over- gang van licht naar donker waargeno men. De nieuwe sets tafelgoed zijn in de museumwinkel verkrijgbaar. Ook andere eigentijdse damasten uit het TextielLab zijn in de winkel te vinden. Zij zijn van de hand van kunstenaars en ontwerpers als Hella Jongerius, Jurgen Bey, Studio Job, Henk Schiff- macher, Mare Mulders, Guido Geelen en Peter Struycken. Kaarten voor deze voorstellingen zijn te verkrijgen aan de kassa van Cultureel Centrum Jan van Besouw, Thomas van Diessenstraat 1 te Goir- le. Telefonisch reserveren: 013- 5343400 tijdens kantooruren of via internet wwwjanvanbesouw.nl De belangrijkste ingrediënten van de dansvoorstelling 'GOeD' zijn brok stukken van een decor en fragmenten van interviews. Er is samengewerkt met Tom America, een Tilburgse componist die werkt vanuit taal en interviews. Speciaal voor GOeD heeft hij jong en oud, allochtoon en autochtoon geïnterviewd. Daarbij «.omen belangrijke punten aan bod zoals het leven, de mens, God, enge len en duivels. Dit alles wordt in muziek verwerkt, waarop dansers met hun bewegingen commentaar rleveren. De teleur- GOeD is een collage van fragmenten moffeld en die vloeiend aan elkaar zijn gemon teerd, met gebruik van danstaal, beeldtaal en gesproken woorden. De Stilte geeft twee keer twee vrij kaarten weg voor deze voorstelling. Wie het antwoord weet op de vraag wie de muziek van de voorstelling GOeD heeft gecomponeerd, kan dit mailen naar jan@destilte.nl. De win naars ontvangen bericht per e-mail. Folk- le t Chansons sans paroles violist Wouter Vandena- in de dertig, heeft zich tot een internationaal geur/componist. Hij heeft ode aan K. In dit nieuwe prog™ reisavonturen op mux de Stroopwafels. Ze staan door Koos Pakvis en Hans Greeve op respectievelijk basgitaar en drums. "Wie veel reist kan veel verhalen" geldt zeker voor globetrotter Wim Kerkhof die al meer dan 140 landen bezocht en bezong. Samen met Rien de Bruin (zang, gitaar en accordeon) en Arie van der Graaf (elektrische gitaar) neemt hij het publiek mee vanaf de Lijnbaan in Rotterdam naar macaroni in de nacht (dat moet Italië zijn!), fijn kamperen vrouwen in Estland, Letland en meisjes zijn Litouwen tot aan de planeet Mars, koning raakt Wij gaan op weg. Weg met The ook wel eens Amazing Stroopwafels. Hij stuurt zijn Koning Dood loert vanuit zijn te toon, met vaart en een ietwat onwankelbare troon al eeuwen naar absurde inslag. Met seks, geweld en met moderne het leven. Het gras is er groener en de danspasjes. En een schaap. D&A Letland en meisjes zijn er zoveel frisser. De Nederland is een jong theatergezel- nieuwsgierig en hij wil schap en wil voorstellingen maken van de liefde proeven, die prikkelen en discussie oproepen. Hij stuurt zijn trouwe Veerman erop Zij regisseren, produceren en presen- uit om de mooie Euridice uit haar teren voorstellingen. leven te schaken. Orfee, het knullige vriendje van Euridice, laat dit met Woensdag 24 januari, 20. zomaar gebeuren. Hij reist haar na, Boukje Schweigman en op weg naar het dodenrijk. Als Orfee Mosk met Hoek in het dodenrijk aankomt, wankelt de Regisseuse Boukje Schweigman troon en beleven de doden tijden die werkt in bijna al haar voorstellingen ze zelfs in hun leven niet durfden te samen met vormgever Theun Mosk. dromen. In Hoek zien de toeschouwers men- De mythe van Orfeus en zijn tocht sen, grillige lichamen onderworpen naar de onderwereld kan nog altijd aan een continu veranderende ruimte gelden als één van de mooiste verha- gevormd door eên strakke hoek. Ze len over liefde en dood. Een klassiek kiezen een kant, ze zoeken balans maar de stroom van verandering den dert steeds door. Fantaseer een hoek voor u. Wat voor een hoek ziet u voor u? Is het een hoek van buitenaf bekeken of van binnen uit gezien? Je kan op de hoek staan, je kan in de hoek staan. Een hoek van buitenaf bekeken komt op je af terwijl een hoek die je van binnen uit ziet van je weg gaat. Romy Smits (Heerlen, 1960) ontwierp tafelgoed met draaiende organische vormen. Bij nadere beschouwing gaat het niet om een bloemenpatroon maar om een figuurtje, Wooky genoemd, dat voor de ontwerpster het innerlijke kind symboliseert. 'Wooky tablecloth' maakt deel uit van het Wooky-concept, dat sinds vorig jaar een steeds groter wordende col lectie met symbolen, prints, mode [HN-61-37

Weekblad De Tilburgse Koerier | 2007 | | pagina 7