NG [Peerké' Tiende editie koemelken in Riel ken 50 TOT 75% I PROFITEER NU! Winter Efteling Vereniging Natuurmonumenten Stimuleringsprijzen tevreden over aantal dassen Vrijwilligerswerk 2006 SSBB Drie Warme Winteravonden I Inschrijving MeiMarkt 4 1 Onderzoek naar bescherming tegen infectieziekten CVA werkt aan cultureel divers Noord-Brabant BALANSOPRUIMING Ondernemers delen ervaringen met China KORTINGEN VAN MEUBELHUIS DONDERDAG 11 JANUARI 2007 - PAGINA 3 JANUARI 2007 - PAGINA 2 DE TILBURGSE KOERIER Alimentatie en de ondernemer nen. Das Boom en ADVOCATEN RINGBAAN OOST 240 - 5011 KK TILBURG - 013-536 65 55 j Tiliander. DeTiUjurgseK^erier RDIJNEN .baxter, hiülstatZ gede« ie one arenlang O nnp Oosterse en Perzische tapijten DESIGN STIJL ANTIEK Dvd ‘Nostalgie in Tivoli’ met voorstel ling en ‘making off’ CV De Hoekzelers 33 jaar KZ0 advocaten presenteert vanaf deze plaats een tweewekelijkse rubriek over personen- en familierecht. Deze week bericht Mr Marilet Hollants inzake alimentatie. openingstijden: Dinsdag t/m zaterdag van 10.00 tot 17.00 uur klijn zegers van osch DIRECTIE J.A.J.M. de Beer Ko de aupmg Oivier Jfrelli Kinderplaatsen op het Heuvelplein zijn gratis voor kinderen tot 12 jaar. FOTOGRAFIE Peter Ligtenberg dins E-mail zijstraat Enschotsestraat/Molenbochtplein: SERINGENHOF 29a TILBURG tel: 013 - 536 52 66 ANDEN R INGSROLLUIKEN 1RDIJNEN :N ■EN HERMEN EN )IJNEN Mr. Marilet Hollants Lid Vereniging Familierechtadvocaten en Scheidingsbemiddelaars (VFAS) l) heeft er provincie atie en kwi •1? PAC IsHBWSI MACHALKEMACHALKE LABEL Linteloo Bezoek onze regio's GROOTSTE SLAAPWINKEL ADVERTENTIES Sluitingstijd voor advertenties "isdagavond 18.00 uur. mail: advertentie@tilburgsekoerier.nl ski-carrousel. Iburgsekoerier.nl 8koerier.nl van amateurkunst uitgebreid naar de rest van de provincie Noord-Brabant. Het resultaat van dit traject is dat het CVA eind volgend jaar een aanbod heeft dat aansluit op de behoeftes van allochtone amateur-kunstenaars. Dat :n gezellige, met muzika- kest Zuma. terecht it 50 in ling Immunisatie Effect Nederland Ter Evaluatie van het Rijksvaccinatiepro- gramma. Met de resultaten van dit onderzoek kan het bestaande vaccina tieprogramma worden verbeterd. ZANDKUILSTRAAT 23 (woonwinkel) TILBURGSEWEG 64 (slaapwinkel) POPPEL- BELGIE www.poppelsmeubelhuis.com www.Peerke.biz Heeft u iets te koop? (013) 535 98 58 januari dagelijks geopend van 11. Bezoek-Tip! Kom op werkdagen: meer aandacht, minder drukte. Alle dagen oper Zaterdag en zondag oper KOPIJSLUITING Vrijdag 12.00 uur, voorafgaand aan verschijningsdatum. Uitgezonderd sportberichten, maandag 12.00 uur. In- en verkoop van gebruikte k meubels 7^7®=“^ Stel, op de balans staat een afschrijving van een onroerend goed van 5.000,-. Dit is al wat vreemd, want onroerende goederen worden veelal meer waard in de loop ter tijd. Als die afschrijving onterecht blijkt, en uitgaande van een belasting tarief van 42 procent, levert dit een hoger netto inkomen van de ondernemer op van 2.900 op jaarbasis. Ga er ook vanuit dat de ondernemer geen nieuwe partner heeft dan wordt hij geacht 60 procent van dat netto bedrag meer aan alimentatie te kunnen betalen. Komen we uit op 1.740,- netto op jaarbasis. Als dat bedrag besteed wordt aan partner alimentatie geniet de ondernemer een belastingvoordeel. En dat belasting voordeel moet weer aangewend worden voor de alimentatie. Gelet op dit belastingvoordeel kan de onderne mer uit dit voorbeeld in totaal 3.000,-- bruto meer op jaarbasis betalen. Dat is toch zo’n 250,— bruto per maand meer aan alimentatie voor de ex-partner. Voor meer informatie over personen- en familierecht kunt u contact opnemen met Mr. Marilet Hollants of Mr. Lilian Scheepens. Daarnaast kunt u ook gebruik maken van onze vragenservice op www.kzoadvocaten.nl Susan van daar 5038 TV ginge 15) of e- intourtil- (ooen: 20.00 uur, maar op 1320 en 27 janu ari van 11.00 tot 22.00 uur. Meer informatie: www.efteling.com of 0900-0161 (025 p.m.). Hoekbank Microvezel div. kleuren m na te gaan wat iemand aan alimentatie kan betalen, I I is ten eerste zijn inkomen van belang. Aan de hand van een aantal loonstroken, de jaaropgave en de belasting aangifte is het inkomen van iemand in loondienst vrij eenvou dig te bepalen. Het bepalen van het inkomen van een onder nemer ligt een stuk lastiger. De jaarstukken (balans, winst- en verliesrekening en toelichting) over de laatste drie jaren die nen zorgvuldig bekeken te worden. En veelal is inschakeling van een (onafhankelijke) accountant voor een goed oordeel onvermijdelijk. Een onterechte of een te hoge afschrijving bijvoorbeeld, kan vergaande gevolgen hebben. Zeker als je bedenkt dat een eenmaal vastgestelde alimentatie in beginsel voor meerdere jaren geldt. Bankstellen v.a. 99,- LEethoeken v.a. 39,- ■\’2-zits banken v.a. 29,- Ok Losse stoelen v.a. Rooy, Oproep Ouwe Dit jaar b J huidige v wil daar VeeL 600 m' winkel Korvelseweg 159 Tilburg (ma. gesloten) 2000 m’ magazijn dmeesterlaan 114 urg Noord (open: do., vrij, en zat) betekent dat na 2008 de huidige en toe komstige consulenten van het CVA de benodigde kennis in huis hebben en weten hoe ze de verschillende groepen kunnen bereiken. Om deze uitgebreide taak te kunnen uitvoeren, heeft het C"? -- stafmedewerker culturele diversiteit aangenomen: Chantal Piessens. Haar collega Warner Werkhoven van Kos- mose zal de werkzaamheden in opdracht van de gemeente Eindhoven voortzetten vanuit het CVA. GESPROKEN KOERIER Voor mensen met een leeshandicap verschijnt een selectie uit De Tilburgse Koerier ook op cd-rom. InL: De Twern: Yvonne van Hees Tel. 013 - 583 99 99 De Tilburgse Koerier is lid van organisatie van lokale nieuwsmedia leeftijdsop- nen. Das Boom en Vereniging dassen wordt steeds Natuurmonumenten zetten in dat jaar Er zijn vrij veel jonge twaalf dassen uit. Vanuit de uitzetivn- x>k ccn aantal oudere nen ging de populatie groeien. Vijf dassen kwamen om in het ver- op de Udenhoutse- deze weg in de relatief veel slacht- illen, werd contact gemeente met het ■egelen te nemen, it jaar raster en ;elegd. Ook de nd wordt hierbij gers die voor één van de prijzt aanmerking willen komen, kunne Klachten over de bezorging? Bel vrijdag t/m dinsdag stuur uw klacht naar bezorging@tilburgsekoerier.nl kunt voor uw exemplaar van De Til- jrgse Koerier ook terecht bij ons kan toor aan het NS-plein 14 in Tilburg. Bovendien kunt u De Koerier in Tilburg afhalen bij de stadswinkels aan het Brucknerlaan (noord) en de Kerkenbos plaats (Heyhoef) en Berkel-Ens Udenhout bij het Servicepunt. I wijk is de Koerier af te halen bij In Loon op Zand bij De Wetering delen van Noord-Brabant voor. Zo lagen er weg. voor de Tweede Wereldoorlog in de gemei Loonse en Drunense duinen en omge- ving maar liefst zeventien bewoonde dassenburchten, waarvan één midden in de huidige Efteling. De das ver dween na de oorlog uit het Midden- Brabantse landschap door onder meer grootschalige ruilverkavelingen, aan leg van woonwijken en industrieter reinen, aanleg van wegen en door de t. In 1947 werd de das wettelijk dassen sneu- LAY-OUT Peter Ligtenberg Ruud Verploegen Patty Ypelaar van gedachten kunnen wisselen. China, het derde handelstand in de wereld, kan zich verheugen in een grote populariteit. Het land heeft op veel ondernemers een grote aantrek kingskracht. Handelsmissies uit diverse landen wisselen elkaar af. Ook Midden-Brabant probeert een graantje mee te pikken. Eind oktober 2006 reis de een handelsdelegatie af naar de ste den Changzhou en Nanjing in de Chi nese provincie Jiangsu. Vertegenwoor digers van twintig bedrijven zijn in contact gebracht met potentiële zaken partners en hebben kunnen proeven aan de zakenwereld in China. De bijeenkomst is op dinsdag 23 janu ari van 14.00-1730 uur in De Philhar- monie te Tilburg en deelname is gratis. Aanmelden kan via website wwwkvkjd/chinamissie Het Centrum voor Amateurkunst Noord-Brabant (CVA) heeft er op 1 januari een nieuwe taak bij gekregen: in opdracht van de provincie Noord- Brabant werkt het CVA aan de ondersteuning, participatie en kwaliteits bevordering van amateur-kunstenaars van niet-Nederlandse afkomst. Daartoe neemt het CVA het project Kosmose over van Palet, steunpunt voor multiculturele ontwikkeling in Noord-Brabant. en van 10-19 uur en van 10-18 uur )insdag gesloten keer, waarvan drie Omdat op gemeente Tilburg r offers zijn geval' opgenomen met de g<*”’ verzoek om maatregel Verwacht wordt dat dit tunnels worden aangele gemeente Loon op Zand betrokken. De verwachtingis dat ten westen van de weg tussen Tilburg en Waalwijk nog burchten zullen ontstaan en ten noorden van de I een verdichting plaats aantal bewoonde burchte" tien stuks van voor ns te geven Wereldoorlog moet volgens Ver gelntrodu- ging Natuurmonumenten zeker 1 inense dui- nen worden gehaald. jeger stierven veel mensen ctieziekten. Nu komen ze meer voor. Dat is vooral te i het RVP. Ongeveer 95% bevolking is gevaccineerd, percentage beschermt niet gevaccineerde personen, ikomt ook de verspreiding REDACTIE Aldert van der Burg Peter van Oirschot Petra Jansen Het jaar 2006 is voor de das heel goed geweest. Dat stelt Vereniging Natuurmonumenten. In de Loonse en Drunense duinen. De Brand, op Landgoed Huis ter Heide en in aan liggende gebieden heeft de vereni ging sporen van dassen ontdekt. OPENINGSTIJDEN KANTOOR Maandag en dinsdag 9.00 -18.00 uur. Woensdag, t/m vrijdag 9.00 -17.00 uur. Opzet In 48 gemeenten in het hele land wor den steekproefsgewijs ongeveer 460 personen van 0 tot 80 jaar geselec teerd. De geselecteerde personen in de gemeenten Tilburg, Waalwijk, Heus den en Den Bosch zullen een persoon- alverwege de jaren negentig von- >n Michel Oomen, Niels Damen en Peter Pijnenburg dat er in Riel te weinig gebeurde. Daar brachten ze verandering in met het laten herle ven van het 'koemelken',een evene ment dat met de sluiting van Café de Kroon verdween. Jan de Jong, programmamaker voor onder meer Omroep Brabant, laat via interviews ondernemers met China- ervaringen ingaan op hun visie over het zakendoen met dit land. Behalve deel nemers aan de handelsreis, komen ook ondernemers aan het woord, die al lan ger handelscontacten met China onder houden. Tijdens de bijeenkomst wordt tevens de videoreportage getoond die gemaakt is tijdens de recente handels- missie. De bijeenkomst eindigt met een - via website wwwjneimarkt.nl. Hier vindt u alle informatie en kunt u het inschrijfformulier online invullen en direct verzenden; - door persoonlijke inschrijving op 20 - -ri bij Café de Wijn, Stadhuis- L. 'Tilburg, tussen 14.00 en 16.00 uur. Betaling kan alleen contant. Cosmose bevordert sinds maart 2003 Je culturele diversiteit in de (ama- teurjkunst en het publieksbereik. Tot nu toe richtte het project zich voorname lijk op Eindhoven. Sinds deze maand worden de activiteiten op het gebied le begeleiding i U kunt van 20.00 bij Café Bierings, Tilburg. deelnemers die allen tegelijk verdeeld over vier koeien zo veel mogelijk melk in een emmer moeten krijgen. En dat binnen een minuut. De inhoud van de vier emmers gaat bij elkaar en het totaalgewicht wordt genoteerd. Dat proces herhaalt zich nog twee keer, zodat uiteindelijk elk team drie keer vier koeien heeft gemolken en er een totaalstand uit rolt. Eind oktober 2006 organiseerde de speeddatesessie, waarin de workshop- KvK Midden-Brabant een handels- deelnemers individueel met de sprekers reis naar China. Het succes van de missie en het enthousiasme van de deelnemers zijn aanleiding geweest voor een workshop over China op 23 januari, waarin de ervaringen worden gedeeld met andere geïnte resseerde ondernemers. I Transpor? I service De Tilburgse Revue Nostalgie in Tivoli geniet voordat de voorstellin gen plaatsvinden al een enorme belangstelling. In no-time waren alle kaarten uitverkocht. Wilt u het spek takel voor en door Tilburgers toch meemaken? Nou, dat kan. De Stich ting Tilburgse Revue geeft een dvd uit van de voorstelling. Die zit samen met een dvd met daarop de 'making off in een prachtig hoesje, zodat u tevens een beeld krijgt van hoe de productie tot stand is gekomen. Nu bestellen, betekent in april dubbel genieten. Als u de dvd voor 1 maart bestelt dan betaalt u 10 euro, daarna kosten de twee dvd 's 17,50 euro. De dvd Nostalgie in Tivoli is te bestel len via www.tilburgserevue.nl Een kwestie van het bestelformulier downloaden, invullen en opsturen naar het secretariaat en de dvd wordt u toegezonden. lijke uitnodiging krijgen om deel te nemen aan het onderzoek. Voor het slagen van het onderzoek is het van belang dat veel mensen aan de oproep gehoor geven. De onderzoeken vinden plaats in Til burg op 22 en 24 januari, met een inhaaldag op 30 januari. Meer infor matie over het PIENTER project is te vinden op www.Pienterproject.nl. Meer informatie over het Rijksvacci- ngtieprogramma is te vinden op wwwjvp.nl. Op vrijdagavond 27 april 2007 vindt tijdens het inmiddels welbekende jaarlijkse vrijwilligersevenement de :~:“g uitreiking plaats van de Stimulering- it jaar sprijzen Vrijwilligerswerk 2006, voor etren- zowel een organisatie als een indivi duele vrijwilliger. Dit keer voor het eerst niet in november met het oog op de slechte weersomstandigheden in de eerdere jaren. De organisatie van de uitreiking ligt in handen van Contour. Thebe stelt het prijzengeld beschik baar en het Brabants Dagblad zorgt voor een presentatie van de genomi neerden. Organisaties of individuele vrijwilli gers die voor één van de prijzen in ren tot Op 26 en 27 mei wordt voor de 27 e keer de MeiMarkt georganiseerd in het centrum van Tilburg. Ook dit jaar staat het evenement garant voor bijna 24 uur marktplezier voor jong en oud. De inschrijving voor de 27e Mei Markt start op 20 januari. Om alles eerlijk te laten verlopen worden alle krahren en grondplaatsen toegewezen op basis van binnenkomst van beta ling. Dus als u zeker wilt zijn van deelname, zorg er dan voor dat u het verschuldigde geld direct overmaakt op de bankrekening van de Stichting MeiMarkt, als u het inschrijffbrmu- lierformulier opstuurt of mailt. U kunt zich op drie manieren inschrij ven: - Deelnemers van de afgelopen 2 jaar januari bij Café de Wijn, ontvangen automatisch een inschrijf- straat 19 in Tilburg, tusser formulier per post; Aan de start van het nieuwe jaar, in 2007, brengt de Winter Efteling drie Warme Winteravonden met een extra lange openingstijd van 11.00 tot 22.00 uur. Op 13, 20 en 27 januari biedt het park lekker lang de tijd om te genieten van winterse attracties, verstilde sprookjes, ijskoud entertain ment en hartverwarmende kampvu ren, onder het genot van heerlijke lekkernijen zoals warme chocolade melk, glühwein en stevige stamppot ten. Vrouw Holle zal haar bedden goed nog eens extra opschudden, zodat het sneeuwt op aarde en daar van kunnen de bezoekers op de 385 meter lange langlaufbaan 't Hijgend Hert ook genieten. De 1200 m2 grote, overdekte ijsbaan en het verwarmde Kinder Winter Wonderland met echte ijsglijbaan zijn natuurlijk ook geo- Openingsdagen Winter Efteling: 13, pend, evenals het typisch Oostenrijk- 14, 20, 21, 27 en 28 januari 2007, se SalzjjurgerLand-dorp, met kinder- dagelijks geopend van 11.00 tot bestaat het koemelken in zijn vorm tien jaar. De organisatie r graag een reünie van maken. oude teams zijn getraceerd, maar nog niet allemaal. Zij kunnen zich als nog aanmelden op info@ouwestee.nl of bellen naar 013-5181524. Het is de bedoeling dat in totaal dertig teams de strijd met elkaar aangaan. Behalve uit Riel worden ook teams uit Goirle, Alphen, Gilze, Hilvarenbeek, Berkel- Enschot en Baarle-Nassau verwacht. Het koemelken is vooral een gezellige JJ-g. evenement Op zondag 14 januari begint om 13.30 uur en de finale met aansluitend de prijsuitrei king wordt om 19.00 uur verwacht. De toegang is gratis in D'n Ouwe Stee, straat 1 te Riel. veer vijftig dassen. De bouw van de J- evenwichtiger. dieren maar ook een aantal dassen. De das kwam vroeger in grote van Noord-Brabant voor. Zo lag voor de Tweede Werel De das woont ook ten westen van de Loonse en Drune weg tussen Tilburg en Waalwijk. Er ving maar liefst zijn twee nieuwe dassenburchten ont- dassenburchten, waarvan één dekt en enkele oude burchten zijn in de huidige Efteling. De d weer bewoond. Het aantal bewoonde dween na de oorlog uit het h burchten bedraagt vijftien, waarvan er Brabantse landschap door ond vier in de gemeente Heusden, vier in grootschalige ruilverkaveling Loon op Zand, vijf in Haaren en twee leg van woonwijken en incu in Tilburg liggen. In zes burchten reinen, aanleg van weger werden jongen geboren. Er zijn jacht. In 1947 werd de - burchten die den imposante omvang beschermd, maar veel hebben, waarvan de grootste maar velden daarna door de toename van liefst 21 belopen ingangen telt en het verkeer. alleen al bovengronds een oppervlak- In het jaar 1999 werd het plan opge- te van ongeveer 750 m2 heeft. De toe- pakt om de das weer een kans te geven name van het aantal dassen bedroeg en werden dassen opnieuw g tien en in de burchten leven nu onge- ceerd in de Loonse en Drunense um- Ook de gemeenten Tilburg, Waalwijk, Heusden en Den Bosch uit de GGD o regio Hart voor Brabant doen mee aan cineerder het onderzoek. Het Rijksinstituut voor Volksgezondheid en Milieu (RIVM) in Bilthoven voert het onderzoek uit in samenwerking met de GGD Hart voor Brabant. Ieder kind in Nederland kan worden ingeënt tegen ernstige infectieziekten, zoals difterie, kinkhoest, tetanus, polio, bof, mazelen en rodehond. Dit gebeurt in het RijksVaccinatiePro- gramma (RVP), dat sinds de jaren '50 Niels broer Ralf en Jan Verhoeven hadden oren naar het plan en uiteraard gold dat ook voor Ad de destijds de kastelein van D'n Stee. Samen gingen ze in 1998 aan de slag met 25 teams. Daarmee werd meteen de toon gezet voor een jaar lijks terugkerend festijn, dat tot op de dag van vandaag niets heeft ingeboet aan populariteit. Het draait allemaal om de hoeveelheid gemolken melk. Om het allemaal wat spannender te maken, is er een systeem ontwikkeld waarmee het tot het eind onzeker blijft welk team als winnaar uit de bus komt. In de zaal staan vier polyester koeien opgesteld, middag. Elke koe is voorzien van een jerrycan januari die wordt afgevuld met melk. Vanwe ge de houdbaarheid in een warme ruimte wordt de inhoud van melkpoe der gemaaktEen team bestaat uit vier Dorpst Is de Nederlandse bevolking vol doende beschermd tegen infectie ziekten? Die vraag staat centraal in een landelijk onderzoek, dat startte in februari 2006 en loopt tot medio 2007. In totaal zullen ongeveer 22.000 mensen in 48 Nederlandse gemeenten gevraagd worden aan het onderzoek deel te nemen. Bij hen wordt onderzocht hoeveel afweerstoffen in hun bloed aanwe- CVA een nieuwe zig zijn. “-■“'e diversi' Piessens. bestaat. Vroej aan de infect: vrijwel niet m danken aan van onze I Dat hoge alleen de o maar voorkeu van infectieziekten. Om infectieziekten onder controle te houden, is het erg belangrijk om te weten hoe goed de Nederlandse bevolking is beschermd, zowel jonge als oudere mensen, zieken en gezon den, en gevaccineerden en niet-gevac- cir.ccrden. In 1995-1996 is dat voor het eerst onderzocht. Dat heeft een schat aan informatie opgeleverd over de afweer van de Nederlandse bevol king tegen de RVP-ziekten. Omdat het Rijksvaccinatieprogramma de afge lopen 10 jaar op een aantal punten is veranderd is een dergelijk onderzoek nu opnieuw nodig. Dit tweede grote onderzoek, dat bekendstaat als het PIENTER project, is begin 2006 van start gegaan. PIENTER staat voor Pei- DIGITAAL BEELDMATERIAAL al fotomateriaal en fotoafdruk- ienen- vrij van rechten te wor- angeleverd. Eventuele naams vermelding van de fotograaf dient bij aanlevering expliciet gemeld te wor den. Bij verzuim komen kosten voor rekening van de aanbieder. CV De Hoekzelers is in 1974 opge richt door klanten van café Bierings aan de Tilburgse Goirkestraat. Vanaf het eerste uur was de vereniging onder de bezielende leiding van Prins Jan en zijn adjudant eén succes. Er werd o.a. een kinder- en bejaardencar naval georganiseerd. Omdat dit zo ging werd er vanaf dat moment samengewerkt met de buurthui zen in de wijk. Hieruit ontstond een optocht door de buurt en de jaarlijkse en met 5 februari 2007 een voor- kermis op het parkeerterrein van AH. dracht, voorzien van een toelichting, Na 3 jaar trok de gemeente Tilburg sturen naar Contour, t.a.v. Susan van daar een streep door. De Hoekzelers Schijndel, St. Annaplein 21,5038 TV gingen desondanks door. Ruim drie Tilburg. Faxen (013-5431815) of e- decennia later wordt nog met veel mailen (sschijndel @contourtil- plezier camaval gevierd. Daarnaast burg.nl) kan ook. worden andere activiteiten georgani- Een deskundige jury zal uit alle inzen- seerd, waaronder een fietstocht, hints, dingen vijf organisaties en vijf vrijwil-' bowling, midgetgolf. Op zaterdag 13 ligers nomineren. Deze genomineer- januari wordt het 33-jarig bestaan den worden begin maart 2007 gepre- gevierd, waarbij iedereen van harte senteerd in het Brabants Dagblad, welkom is. Dat geldt ook voor oud- ledere inwoner van de gemeente Til- leden. Het belooft een - burg kan dan zijn of haar stem uit- drukke avond te worden mei brengen om de uiteindelijke winnaar le begeleiding van dweilorke_ te bepalen. U kunt van 20.00 tot 0.00 uur V Meer informatie: Susan van Schijn- bij Café Bierings, Goirkestraat del, tel. 013-5434572. DE TILBURGSE KOERIER BV NS plein 14, 5014 DA Tilburg Postbus 10001,5000 JA Tilburg Telefoon 013-5368805 Fax 013-5359985 E-mail: redactie@tilb Site: www.tilburgsek hting is dat ssen Tilbut 1hten van zeven_ )r de Tweede x/ereni- kun-

Weekblad De Tilburgse Koerier | 2007 | | pagina 3