stem mee heu el Scemeenten ie u ws Hqi Gei n\opet 9 Tilburgers kunnen ontwerp voor nieuwe Heuvel kiezen Hamming praat op internet over Heuvel Bestrijding gladheid: strooizout verkrijgbaar Minder fout geparkeerde auto’s op Korvelseweg Kinderen maken voor Zorgvlied speienplan Till lev Crazy Christmas disco Onhuiling kunstwerk Meer informatie: (013) 455 74 79. nieuwe heuvel goed idee? ital bomen of kom naar het gemeentehuis (Foto team Media gemeente Tilburg) (Foto team K Gemeentelijk informatiecentrum (Foto team Media gemeente Tilburg) iafge- in de Een deel van di Bon voor gratis strooizout Naam: Hoos niet Adres: - Linde Bi I Postcode: Bon thuis invullen Brochure gratis verkrijgbaar bij het informatiecentrum. 9 A 18 dec-14 jan www.tilburg.nl Verordeningen Vestiging voorkeursrecht Voorbereiding aanleg nieuw deel van Burg. Letschertweg Prijsvra CroenLi Stimuleringssubsidie voor sportverenigingen De aanleg van de noordwestelijke randweg (Burgemeester Letschert weg) tussen de Bredaseweg en de A 58 begint In maart. Dit wegdeel is in het eerste kwartaal van 2008 klaar. Deze maand begint de gemeen te met het rooien van bomen in het gebied. Er worden nieuwe bomen geplant in een zogenoemd compensatiebos bij de kruising Bredase weg - Letschertweg. TV13zend van Afzenc meer de vo Iedereen kan van 18 december tot en met 14 januari zijn mening geven over drie ontwerpen voor de herinrichting van de Heuvel. Veel bewoners zijn ontevreden over het huidige uiterlijk van het j plein. Begin 2007 is bekend welk ontwerp daadwerkelijk uitge voerd wordt. In 2009 moet de nieuwe Heuvel klaar zijn. Dan viert Tilburg dat het twee eeuwen stadsrechten heeft. Bij de inzamelingspunten voor klein chemisch en elektrisch afval (KCA) van het Brabants Afval Team (BAT) en op de weekmarkten zijn tegen inlevering van een bon gratis zakjes strooizout af te halen. Die kunnen Tilburgers gebruiken bij gladheid. De gemeente heeft het strooien van zout uitbesteed aan het BAT. Samenwerken met kinderen kan bijzonder vruchtbaar zijn. Dat bleek woensdag 6 december. Tien kinderen boden wethouder Marieke Moorman hun spelenplan aan voor Zorgvlied. Een goed doordacht voorstel voor een speelgebied aan de Van Limburg Stirumlaan. Veel Tilbui van de 12 i procent ee kwart van keer per w lijks sigart dat wethoi boden. Ires. kels liggen overzichtslijsten ter inzage. Meer. WWW. 5038 TC Tilburg Geopend: ma 13- Het progran herhaald.O www.tilburj outes, jven- alenge- r informatie: tilburg.nl/letschertweg. woon- n (mits ;zig is). De hiervoor ieveneens nitkisten [DE TILBURGSE KOERIER - DONDERDAG 14 DECEMBER 2006 - PAGINA 10 Dit is een publicatie van het gemeentebestuur van Tilburg Burntilburgburn is de naam van een kunstwerk van Rob Birza. Op 6 december is het beeld in de vorm van een vlam geplaatst op de schoorsteen van Het Duvelhok aan de Sint Josephstraat. Op 1S december is van 16.00 tot 18.00 uur de officiële onthulling. Op de Korvelseweg zijn vorige week slechts vijf parkeerbonnen uitge schreven. Maar liefst 1700 mensen hadden daar goed geparkeerd. De gemeente wil bewoners bewust maken van hun parkeergedrag. Zij doet dit met de campagne 'Goed parkeren is kinderspel’. Sportverenigingen kunnen tot 1 maart stimuleringssubsidie aanvra gen bij de gemeente. Zij moeten voldoen aan de voorwaarden die staan in een brochure. De gemeenteraad heeft vastgesteld dat alle door NOC-NSF erkende sporten voor subsidie in aanmerking komen. Het is bedoeld voor de jeugd van 6 tot en met 14 jaar. De entree is slechts 3,25 euro per persoon. Zoals elders op deze pagina's te lezen is, vraagt de gemeente de inwoners van Tilburg om te kiezen uit drie ontwerpen voor de herin richting van de Heuvel. Wethouder Jan Hamming haakt hierop in tijdens zijn themachat op 20 december van 19.00 tot 20.00 uur. Ook de drie ontwerpbureaus chatten dan mee op de site www.tilburg.nl/hamming. Zwembad Drieburcht opent de kerstvakantie op een spectacu laire manier met de Crazy Christmas disco. Dit zwemfeest is op vrijdag 22 december van 19.30 tot 22.00 uur. Er zijn tegen r Piuss diging, mis kunnen de I In uiterste get proeftijd van Meer informatie www.tilburg.nl. een tuit een extra dsteam West :jk gevraagde leggen. in er voorstel- en op het pro- recht, huurrecht en cons ;rs Tilburg. Er tenrecht. In de uitgave v imenten inclu- december komen onder voorts. “Jullie lijken wel ambte naren”, lachte Marieke Moorman, waarmee ze doelde op de grondige aanpak. De wijkraad beloonde het initiatief met e bijdrage van 4000 euro vant ‘Verrijk je Wijk’ voor een ext speeltoestel. Gebiedst- gaat zo veel mogelijk voorzieningen aanleggen. Sloop Bouwn Woningcorpoi i Bouwmeester! ningen en 9 ge I komen 145 ni< woningen, zot huizen. Verde ningen een op ding huur - ko ,bouw 55 - 45 f woningen min de bedoeling! ■S jcheppen voo: groenstroken. terste kwarta; I Hendrik de Ke De bezoekerspas is verkrijgbaar bij de balie Parkeren in Stadswinkel Centrum. onden aan om de repres lationali- peiling te kui "'emmen tdres ien de Veilig mobiel Meer dan veertien miljoen men sen in Nederland willen draadloos bellen. De mobiele telefoon is r.lc, meer weg te denken uit het dagelijks leven. De Mobiele Net werkoperators Nederland (Monet) werken voortdurend aan verbete ring van de antennesystemen. Nieuwsbrief Sportbedrijf De Nieuwsbrief van het Sport bedrijf van de gemeente ver schijnt vijf keer per jaar. De nieuwste uitgave besteedt aan dacht aan de kerstvakantie. Er Zijn dan allerlei leuke activiteiten in de zwembaden en het ijssport- centrum. In de folder staat een duidelijk schema waarop snel te zien is wat er allemaal te doen is. Verder bevat de Nieuwsbrief een kortingsbon voor een consumptie in recreatiebad Stappegoor en sportcentrum Reeshof.* Winkelcentr Denieuwbouv winkelcentrur naam ‘Vallei' 1 hetSpaarnwoi noorden van c omvat ongeve I horecazaak er 1 Erboven word gebouwd in z< Wethouder Ha het officiële si gegeven. In de het winkelcen Veilig^mqbiel De tien kinderen gingen niet over een nacht ijs. Vanaf september hebben ze verschillende locaties gezocht waar een speelgelegen- heid is of waar een bestaande speeltuin uitgebreid kon worden. De kinderen willen speelmoge lijkheden voor jongere en voor wat oudere kinderen: een skate- baan, glijbaan, klimrek, enzo- Algemene informatie en aanvraagformulie ren staan op de website www.sportintil- burg.nl onder het kopje sportbeleid/sport- stimuleringssubsidies. Formulieren zijn ook verkrijgbaar bij de receptie van het Sport- punt, tel. 532 59 99. Meer informatie: Ange lique Vaartjes, tel. 532 60 95, E-mail: angelique.vaartjes@tilburg.nl. voor om computers uit te sluiten nm cje representativiteit van de peiling te kunnen garanderen. Het college beschouwt de stemming als een bindend advies. Als de deze stemmen staken, beslist het if college. Alle acht ontwerpen zijn tussen 18 december en 14 januari te bekijken Kermisverordening Het college van burgemeester en wethouder van Tilburg maakt be kend dat de raad in zijn vergadering van 11 december 2006 heeft beslo ten tot vaststelling van de verorde ning tot wijziging van de kermisver ordening. Het hiervoor genoemde Stadhuisplein 128 (Ingang naast Paleis Raadhuis). -wg Te) 0900.202 50 i0 (2S cpm) 13-18 uur; dl, wo en vr 10-18 uur, do 13-20 uur. E-mail: pulnfo@tllburg.nl Internet: www.tilburg.nl/lnformatiecentrum Integratie. Geregeld besteedt hij een uur aan een thema. Voor Hamming is het chat-uur een prima manier om met bewoners en andere geïnteres seerden van gedachten te wisselen en signalen voor verbetering té krijgen. Van alles kan de revue passeren: veiligheid inde wijk, verveling bij hangjongeren, lange wachttijden op de woningmarkt en het effect van UMTS-straling. Meer informatie: www.tilburg.nl/hamming. Public Image De internationale expositie ‘Public Image, painting the city’ is tot 1 maart te bekijken in de binnenstad van Tilburg. Twaalf gerenommeerde kunstenaars hebben schilderingen gemaakt op openbare locaties in het centrum. Steeds meer schilders willen met hun kunst de straat op. Deze uit vergroting van het schilderdoek en het gebruik van digitale tech nieken wordt ‘expanded painting’ genoemd. De gemeente stelt hiervoor delen van de binnenstad beschikbaar.* Zij willen daarbij rekening houden met (inter)nationale afspraken want zij vinden veilig heid belangrijk. In de brochure Veilig Mobiel zetten zij een aantal feiten over mobiele communicatie op een rij.* Onder meer de volgende vragen komen aan de orde. Wat zijn de sterke punten van de ontwerpen? Wat verandert er ten opzichte van de huidige situatie? Elke woensdag avond is Hamming te vinden achter het toetsenbord van zijn computer. Het chat-uur is meer dan een babbélsessie of klachtenspreekuur. ‘Samen dingen voor elkaar krijgen', dat is het credo van Hamming, wethouder Volkshuisvesting, Ruimtelijke Ontwikkeling, Sport en geschikt voor alle leeftijden. Bezoekers kunnen het verhaal van de jonge pinguïn Mumble volgen terwijl ze zelf in het water zwemmen. De toegang is 7,50 euro inclusief zwemmen en 10 euro inclusief consumpties. Kaarten zijn nu al te koop bij de receptie van het bad. Theaters Tilburg Rond de feestdagen staar verschillende sfeervolle i lingen en concerten u gramma in Theater- zijn leuke arrangementen inclu sief diner samengesteld. Ook de filmfoyer vertoont weer allerlei films die niet in de gewone bios coop te zien zijn. Onder de titel Mini Moois is er speciaal voor kinderen een serie voorstellingen. En muziek uit de hele wereld is te beluisteren tijdens de concerten met de verzamelnaam Mundial.* in de tentoonstellingsruimte van stadskantoor 1. De ingang is aan het Willemsplein. Openingstijden: maandag van 13.00 uur tot 18.00 uur en dinsdag t/m vrijdag van 9.00 tot 18.00 uur. Op koop avonden tot 21.00 uur en op zaterdag en zondag van 12.00 uur tot 17.00 uur. Algemene Plaatselijke Verordening Het college van burgemeester en wethouder van Tilburg maakt be kend dat de raad in zijn vergadering van 11 december 2006 heeft beslo ten tot vaststelling van de verorde ning tot wijziging van de Algemene Plaatselijke Verordening. Het hier voor genoemde besluit werd reeds gepubliceerd in het gemeenteblad 2006/48. Het gemeenteblad ligt voor iedereen ter inzage in het ge meentelijk informatiecentrum en in de stadswinkels en is daar ook ver krijgbaar. De verordening zal op 22 december 2006 in werking treden. De gemeente kapt een aant langs de Hultenseweg, de Langenbergseweg en aan de zuidpunt van bosgebied ‘Het Blok’. Ter compensatie legt zij volgend jaar een bos aan van 10 hectare groot. De ingangen komen bij de Hultenseweg en de kruising Letschertweg - Bredaseweg. Bij het bos komt ook een natuurzone met enkele poelen. Het bos is onderdeel van een ecologi sche verbindingszone langs de zuidkant van de Bredaseweg tussen Het Blok en de Oude Leij. Het nieuwe deel van de randweg valt gedeeltelijk samen met de Langen bergseweg. Hier moet een riolering verlegd worden. De nieuwe leiding wordt in januari geboord en dit veroorzaakt geen overlast. De Let schertweg doorsnijdt de Hultense weg tussen de huisnummers 90 en 83. Verkeer moet hier straks gebruik maken van de kruising bij de Ner- hoven. Er komt een fiets- en voetpad langs de oostzijde van de Letschert weg tussen de Bredaseweg en Hultenseweg. Twee delen van de Burgemeester Letschertweg zijn al eerder aangelegd: Midden-Brabant- weg - Vossenberg-West en Dalem- Zuid - Bredaseweg. Advocatencollectief Het Tilburgse Advocatencollectief geeft maandelijks een folder uit. Daarin staat informatie over arbeidsrecht, sociaal zekerheids recht, huurrecht en consumen- -■-*.van uctcmuer komen onder meer de volgende onderwerpen aan bod: recht op loon bij ziekte, de Dexia-zaken en ontheffing van de sollicitatieplicht. Verder besteedt de folder aandacht aan het verwijderen van fietsen door de gemeente, de AOW en de WIA.* De subsidie omvat de volgende onderdelen. 1. Basissubsidie voor jeugdleden 4 t/m 17 Jaar. 2. Plussubsidie voor jeugdleden, ouderen (55+) en mensen met een beperking. 3. Subsidie voor kaderopleidingen. Deze kan het hele Jaar worden ingediend bij het Sportbedrijf. j Het college betrekt de Tilburgse 1 bevolking bij de herinrichting. Het 1 heeft in de lente een prijsvraag uitgeschreven om inwoners te stimuleren met ideeën te komen. De meeste deelnemers aan de prijsvraag willen een rustig ontmoetingsplein met veel groen. De uitkomsten van deze ‘volks raadpleging’ zijn gebruikt voor een opdracht aan acht bureaus van landschapsarchitecten. Een vakjury heeft hieruit drie ontwerpen gekozen. De inwoners van Tilburg zijn nu weer aan zet. Zij kunnen uitsluitend digitaal stemmen via de site www.tilburg.nl. Op deze site is het mogelijk de ontwerpen te bekijken en er virtueel doorheen te lopen. De site is dag en nacht beschik baar. Ook is er een telefonische helpdesk op werkdagen van 9.00 tot 22.00 uur. Deze helpdesk is bereikbaar via telefoonnummer (013) 750 11 32. Per sessie kan één stem worden uitgebracht. Wie geen internet heeft, kan onder meer terecht in de tentoonstel lingsruimte van stadskantoor 1 en de openbare bibliotheken. Uitgebrachte stemmen wordei geregistreerd per internet-adr Er is geen identificatie van personen. Het recht om te stemmen is dus niet gebonder leeftijd, woonplaats en nï teit. Als er meer dan drie ster vanaf hetzelfde internet-adn worden uitgebracht, worden alleen meegeteld als ze vooraf bekend zijn bij de gemeente. Het college behoudt zich het recht Het KCA-depot aan de Ceramstraat 6 is op werkdagen-open tussen acht en vijf uur. Op de gemeentelijke site www.tilburg.nl staat veel informatie over gladheidbestrijding. Een link op de homepage verwijst hiernaar. Als het glad wordt, beslist het BAT of het in actie moet komen. Hierbij gebruiken de medewerkers infor matie van de site www.weather news.nl, van de politie en de provincie. Soms valt het besluit om preventief te strooien. Dan zijn tijdens de eerste sneeuwval geen strooiwagens te zien, omdat het zout al op de weg ligt. Het BAT strooit niet in alle straten. Belangrijke busroutes, fietsroi ontsluitingswegen van bedrijv terreinen, toegangen tot schol meenschappen, ziekenhuizen, brandweer en politiekantoren hebben prioriteit. In de stadswin- Veiligheid Voor de veiligheid van de voetgan gers vraagt de gemeente Tilburgers om hun medewerking. Dit is overi gens ook een burgerplicht die is opgenomen in de APV (Algemeen Plaatselijke Verordening). Strooizout kan gratis worden t haald na het thuis invullen var bon. Het college heeft besloten om bij de zorgcentra gratis strooizout te bezorgen. Het betreft hier verzor- gings- en verpleeghuizen en v voorzieningen voor senioren er een huismeester aanwer adressen die de gemeente heeft geselecteerd, staan e op www.tilburg.nl. De zout zijn in november bezorgd. Happy Feet in Drieburcht Zwembad Drieburcht is woens dagavond 3 januari omgetoverd in een bioscoop. Op een groot scherm is dan de animatiefilm Happy Feet te zien. De film is Nederlands gesproken en Dankzij de campagne was het aantal overtreders afgelopen week duidelijk minder. Toch zijn er nog 290 parkeer bonnen uitgeschreven. Vaak is de reden dat mensen geen parkeerticket hebben of dat de parkeertijd is verstreken. Ook werd er een valse gehandicaptenpar- keerkaart in een voertuig aangetroffen. Tegen deze persoon is aangifte gedaan bij de politie. De boete kan oplopen tot 300 euro. n twee bedreigingen geweest i parkeercontroleurs, in de sstraat en op de Spoorlaan. Bij bele- -lishandeling of bedreiging s boetes oplopen tot 350 euro, ïvallen krijgen mensen een i maximaal twee jaar. parkeren: De GGD hee Tilburgers nale en lanc Soms zijn d gunstiger (t soms Wat oi beeld roker verschillen dan de erns gezondheid Onderzoeki drinken iet! jongeren ve alcohol op j lijk. Vooral de 16 jaar. 1 slechter en sneller en h een kind dr kans op ove latere leefti E!s Aarts: “1 dezelfde ge voor als in Mensen kur aan doen. D niet te veel niet te roke besluit werd reeds gepubliceerd in het gemeenteblad 2006/47. Het ge meenteblad ligt voor iedereen ter inzage in het gemeentelijk informa tiecentrum en in de stadswinkels en is daar ook verkrijgbaar. De veror dening zal op 22 december 2006 in werking treden. Wagnerplein Bij raadsbesluit van 28 februari 2005 zijn voor het gebied Wagnerplein eigendom men aangewezen waarop de artikelen 10- 24/ 26 en 2 7 Wet voorkeursrecht gemeen ten (Wvg) van toepassing zijn. Daardoor dienen eigenaren bij een voorgenomen vervreemding hun aangewezen eigen dom eerst aan de gemeente te koop aan te bieden. Voor dit gebied is een struc tuurplan in ontwikkeling dat het kader vormt voor de toekomstige herontwikke- ling van het Wagnerplein. Het ontwerp van dit structuurplan komt binnenkort in procedure. De Wvg maakt het mogelijk dat bij het ter visieleggen van een ont- werpstructuurplan een nieuw voorkeurs recht gevestigd kan worden. Dat nieuwe voorkeursrecht vervangt dan de oude aanwijzing van 28 februari 2005. Indien daarbij het nieuwe voorkeursrecht bin nen twee jaar na genoemd raadsbesluit Wordt gevestigd, wordt daarmee naad loos aangesloten op het bestaande voor keursrecht. Alvorens de gemeente een nieuw aanwijzingsbesluit kan nemen, dienen belanghebbenden in de gelegen heid te worden gesteld hun zienswijze daarover schriftelijk, dan wel mondeling kenbaar te maken. Daarom ligt met in gang van vrijdag 15 december 2006 tot en met vrijdag 2 februari 2007, de lijst met aan te wijzen eigendommen alsmede de daarbij behorende kadastrale kaart voor iedereen ter inzage in het informa tiecentrum (voor adres en openingstij den, zie colofon). Genoemde stukken zijn op afspraak (telefoon: 013 5428460 of 013 5428619) tevens in te zien bij de afdeling Grondbedrijf van de Dienst Ge- biedsontwikkeling, Stadhuisplein 130, kamer 519. De eigenaren van de in de aanwijzing betrokken percelen krijgen een afzonderlijke kennisgeving. Ingevol ge de Algemene wet bestuursrecht kun nen belanghebbenden gedurende ge noemde termijn van 15 december 2006 tot en met 2 februari 2007 hun zlenswij- K ze schriftelijk kenbaar maken bij het col- i lege van burgemeester en wethouders van Tilburg, adres Postbus 90157, 5000 MTI i LL Tilburg. Voor het mondeling kenbaar K'®8l maken kan telefonisch contact worden opgenomen onder nummer 013 5428460 of 013 5428619. Groene Kwadrant In het gebied ten oosten van de Hultenseweg (het Groene Kwadrant) krijgt het fietspad langs de zuidzijde van de Bredaseweg tweerichtingsverkeer tussen de Letschertweg en de Reeshofweg. Enkele verbodsborden voor door gaand verkeer wórden verwijderd, onder meer op de Bleukweg. Langs de Bredaseweg komen bij de aansluiting met de Bleukweg borden die verwijzen naar de Bleukweg. Onderzocht wordt nog of bij de kruising Bredaseweg - Bleukweg enkele lichtmasten kunnen komen. Ook bekijkt de gemeente of op de Hultenseweg snelheidsremmende maatregelen wenselijk zijn. Er zijn plannen voor een landgoed in de buurt van de Bleukweg, genaamd De Groene Kamer. Als het landgoed aangelegd wordt, komt er een aansluiting met verkeers lichten op de Bredaseweg. De gemeente bespreekt deze planner vooraf met omwonenden en het buurtcomité. Hoe kom ik aan een bezoekerspas om te parkeren? Het Duvelhok is een voormalig werkcentrum voor beeldende en audiovisuele kunst. Het is sinds november 2006 tijdelijk in beheer bij Stichting Ateliers. Deze stichting biedt werkruimte aan kunstenaars in Tilburg. Momenteel werken in Het Duvelhok acht kunstenaars, hebben de leerlingen van Fontys Academie voor Drama er een repeti tieruimte en zijn er in de centrale hal culturele activiteiten en exposi ties. Hugo Backx, wethouder cultuur van de gemeente, en Hendrik Driessen, directeur van museum De Pont, ontsteken vrijdag de vlam. Na afloop.van het officiële gedeelte is er gelegenheid om de ateliers van de kunstenaars te bezichtigen. Iedereen is welkom.

Weekblad De Tilburgse Koerier | 2006 | | pagina 10