See m e e n t e m euws ft' Goedkope deeltaxi naar dorpen is groot succes ■k Wet naa Gemeente op tv Vergadering raad KI Digit word Hondenpoep Hoe lang trappen we daar nog in? Zes hulp [W Happy Feet Drieburcht lort nieuws 5434300 Él IJ 1 DE TILBURGSE KC geldt bevatt De Schermerstraat. (Foto team Media gemeente Tilburg) Bonbons voor goed parkeren creta- til: Adressen, openingstijden snban :r kan Op de agenda onder meer: Stads-WV Tilburg ude ;.nl. - Fontys Hogescholen, inzake voor- t van winkels, galeries ts. De reisgids kost Dy/J1 J) Jdi laar verkeer df om Kennisgeving Wet bodembescherming (Wbb) Ij Werken Commissies Een experiment van de deeltaxi met een speciaal tarief voor ritten naar dorpen in de buurt, is een groot succes. Reizigers kunnen met de Deeltaxi Midden-Brabant tussen het centraal station en diverse kleine kernen extra voordelig reizen. Door de goede resultaten wordt de proef voor onbepaalde tijd verlengd. Zwembad Drieburcht is woensdagavond 3 januari omgetoverd in een bioscoop. Op een groot scherm is dan de animatiefilm Happy Feet te zien. De film is Nederlands gesproken en geschikt voor alle leeftijden. TV1 3 zendt vanavond vanaf zes uur een nieuwe aflevering uit van Afzender Gemeente Tilburg. In de uitzending zitten onder meer de volgende onderwerpen. - Wet maatschappelijke ondersteuning - Algemeen Belang wil jaarlijkse gevelprijs instellen - len van der Meijs over de wijk Reeshof De gemeente wil bewoners bewust maken van hun parkeer- gedrag. Zij doet dit met de campagne ‘Goed parkeren is kinderspel’. De eerste week van de campagne zijn er 500 bonbons uitgedeeld aan mensen die goed hebben geparkeerd. Wijkwethoui 8 december Loven-Beste fiets de buu en suggest» >mie inzake febru; i Boroc Dan irkeer aam- I DE TILBURGSE KOERIER -- DONDERDAG 7 DECEMBER 2006 - PAGINA 12 Dit is een publicatie van het gemeentebestuur van Tilburg Stadswinl Stadhuisr' van 13.0 en vrijda dag van Dinsdag 12 december vanaf 11.30 uur in kamer 402 van stadskantoor 3. Sibeliusstraat Tot begih f evenals in Beschikking op grond van artikel 39 (zie beschikking) Wbb Bij het college van de gemeente Tilburg is op i de datum en het nummer aartegen het bezwaar de boete oplopen tot 65 euro. Meer informatie staat op de website www.tilburg.nl. LST inzake terug- nstwerk draaiend gerloplein 15, ope- woensdag, donderdag nsdag 10.00 tot 12.00 10 tot 19.30 uur. - Ziekteverzuim BAT; - Aanvulling controleprotocol. Bij de gesprei van het wijkti Di< tur te Meer info commissies: www.tilburg.nl/raad <ing en bijbehorende stukken liggen december 2006 gedurende zes we- zage in het Gemeentelijk Informa- n. Adres en openingstijden: zie co- rneuren Bierings, chadevergoeding; erei- /anhet mhuis en eel gelegen "ate Het programma is ieder halfuur te zien en het wordt 24 uur lang herhaald. Oude afleveringen zijn te bekijken op de website www.tilburg.nl. bereidingsbesluit Stappegoor; - mw. Robben, inzake planschade- vergoeding; - dhr. Gouvern. inzake planscl Koningsplein Bouwrijp maken fan. Ter hoogt' beden afgeslote Openbare hoorzitting inzake bezwaarschriften van: Openbare hoorzitting inzake bezwaarschriften van dhr./mw.: Meer informatie: Klantenservice PZN, tel. (gratis) 0800 -48317 62. Uit en Thuis I De nieuwste ec Thuis Krant is De krant staat gezellig dag;~ nieuwe numiu, stallen kijker 1 Roos en kc Kuyne mans tra Tot eind deceml Moerse Dreef Tot eind deceml heden evenals o ■i Voorstweg. Weg werkzaamheder Fysiek inzake <B tot het 'ijkse ikel Centrum lisplein 128, openingstijden maandag .00 tot 18.00 uur, dinsdag, woensdag lag van 10.00 tot 18.00 uur, donder- 113.00 tot 20.00 uur. krant ïditie van t s gratis vet t vol tips t tg je in Brabar mmer onder meer kerst- ..~n kijken in Wouw, ijspret in isendaal, kerstmarkt in Breda kaarsen maken bij Vebeka. Maandag 11 december om 9.00 uur in de Paleiszaal. Noord ts 2) en Noord reningstijden maan- ,0 uur, dinsdag tot en ).00 tot 18.00 uur, vrij- Maandag 11 december vanaf 14.00 uur in kamer 108 van stadskantoor 1. ’anlseert de 7 wonen r 2006 van XtT i het bouw- vragen te stellen 5 van de gemeente Tijdens deze pe- ikreacties in- Door werkzaam wegen geheel oi sloten. Meer inf< baar via tel. (01 Internet: http://oper Slecht weer gingen. Er kregen 146 automobilisten een bon voor fout parkeren. Iedereen is gebaat bij een veilige en leefbare binnenstad en een goed parkeerbe leid met duidelijke regels draagt hieraan bij. Op alle parkeerplaatsen in de binnenstad moet worden betaald. Ook als een automobilist stilstaat om geld te wisselen, te wachten op iemand, te telefoneren of de weg te vragen. Zonder kaartje of als de parkeertijd voorbij is, kan Commissie voor de bezwaarschriften Info aanvangstijden: tel. 542 89 72 dienen. Deze kunt u richten aan de directeur van de dienst Gebiedsontwikkeling, t.a.v. Godelief Sperber, Postbus 90157, 5000 LL Tilburg, onder vermelding van ‘Inspraak bouwplan Trouwlaan 301’. Bezoekers kunnen het verhaal van de jonge pinguïn Mumble volgen terwijl ze zelf in het water zwemmen. De toegang is 7,50 euro inclusief zwemmen en 10 euro inclusief consumpties. De voorverkoop begint 11 december bij de receptie van het bad. Meer informatie: (013) 455 74 79. zijn Decemberzegels en. Het De decemberzegels zijn binnen. Net als voorgaande jaren kunnen Wandelkaart Landerd In Landerd kunnen wandelaars hun hart ophalen. Hier ligt namelijk een uniek netwerk van wandel- knooppunten. Maar liefst 150 kilometer aan wandelpaden z”“ verbonden door knooppunten. systeem kent hetzelfde principe De gebruikers van de deeltaxi waarderen het experiment met het rapportcijfer 8,6. Zij hebben veel suggesties gedaan. In de loop van volgend jaar wordt bekeken welke wijzigingen mogelijk zijn. Het speciale tarief bestaat sinds september 2005 en geldt voor de volgende dorpen in Midden- Brabant: Klein-Dongen, Dongen- Vaart, ‘s-Gravenmoer, Gilze, Het bouwarch is in twee wek mensen. De ee keer het archil bezoeker met Vanaf half nov een bouwteke: Stadswinkel C formaat tegen lijke informati voor veel zake Op de foto krij Cees Hack. Hij het bouwarchi Beschikking op grond van artikel 4 en 14 Besluit uniforme saneringen (BUS) Bij het college van de gemeente Tilburg is op 24 november 2006 door Oranjewoud B.V. een saneringsverslag, op grond van artikel 14 BUS, ingediend voor de uitgevoerde bo demsanering op Boomstraat 136a te Til burg. In de beschikking besluit het college: 1. In te stemmen met het saneringsverslag. De sanering van de grond als afgerond te beschouwen. Beschikking e vanaf 8 dece ken ter inzai tiecentrum. debt belar van het wij aanwezig. Tk speel spreekui er niet van on te zitten wad naar mij kom naar hen toe, Bovendien is belast het mil wethouder Mi - Kouwenberg en de heer Kuppens, inzake bouwvergunning Schipluidenlaan 111; - Kooijmans-Snoeren, inzake bouw vergunning Puccinihof; - Kreemers en Verdonk, inzake bouwvergunning Lovensestraat 178; - Heestermans, inzake FLO-rechten. Dwalen door Tilburg De reisgids Dwalen door Til- I burg bevat overzichtelijke kaarten die duidelijk de bezienswaardig heden aangeven in de stad. Ook staan er vier routes in langs de meest bijzondere plekken van de stad die je te voet of met de fiets kunt volgen. De gids geeft verder een overzicht van winkels, galeries en restaurants 9,90. Servicepunt Udenhout Openbare Bibliotheek Tonger ningstijden maandag, woens. 14.00 tot 16.00 uur, dins-1— uur en vrijdag van 17.30 iv, i Hulten, Molenschot, Riel, Baarschot, Biest-Houtakker, Diessen, Haghorst, De Moer, Sprang-Capelle en Waspik. Op doordeweekse avonden (van 20.00 tot 2.00 uur) en in de weekeinden (van 6.00 tot 2.00 uur) betalen reizigers voor deze ritten met de deeltaxi slechts 0,45 euro per OV- strip (evenveel als het bustariefi in plaats van het normale deeltaxi- Oerle Bij de gemeente is een verzc-'- voor het verlenen van vrijstelling var huidige bestemmingsplan voor de bo een appartementencomplex van vier lagen hoog aan de Trouwlaan 301. H- bouwplan past niet binnen het gelde; stemmingsplan ‘Oerle’. In het bestel" plan heeft de locatie aan de ’r~" de bestemming ‘bijzonderi college wil aan het plan me vrijstellingsprocedure ges lingsprocedure maakt het bouwvergunning te verier van het geldende bestemmings; 1^ :.™t in het kader van de procedure een bouwing opges wordt voortgez mening weter afloop van de Stadswinkels Reeshof, I Reeshof (Kerkenbosplaats (Brucknerlaan 20a), oper dag van 13.00 tot 18.001 met donderdag van 10.00 tot dag van 13.00 tot 20.00 uur. Discoparty IJssportcentrum Op woensdagmiddag 13 december is er in het ijssportcen- trum van twee uur tot half vijf discoschaatsen voor jongeren tot en met 12 jaar. De ij svloer wordt verlicht door discolampen en dj Bram zort voor de muziek. De entree bedraagt 2,30 euro. Meer informatie: (013) 532 58 00. Stadswinkel Berkel-Enschot Generaal Eisenhowerweg 2, openingstijden maandag van 13.00 tot 18.00 uur, dinsdag tot en met donderdag van 10.00 tot 12.00 uur, vrijdag van 13.00 tot 20.00 uur. Wethouder Zc zorginstelling combinatie m er), Evean en huishouden 1< i beeld om sch< /Deze hulp aar I Omdat de klai 1 bekend hoeve gemeenten de de Wet maatsi De raad vergadert op maandag 11 december om vijf uur. Op de agenda onder meer het vragenuurtje (zes tot zeven uur) en de volgende voor stellen. zoek ingediend stelling van het bouw van er bouw- l.Het ildende be- i uei uestemmings- de Trouwlaan 301 ere doeleinden’. Het neewerken en is een estart. Een vrljstel- •t mogelijk om een enen in afwijking van het geldende bestemmingsplan. Het col lege heeft in het kader van de vrijstellings procedure een concept ruimtelijke onder- esteld. Voordat de procedure „ezet, wil het college eerst uw en. Het college zal namelijk na leze stap beslissen het bouwini- Brochure kerststallen De Stads-VW Tilburg heeft net als voorgaande jaren een bro chure uitgebracht met daarin beschrijvingen van kerststallen van Tilburg en omgeving. Van hal december tot en met Driekonin gen zijn de stallen te bezichtigen. ‘Kerststallen kijken in Tilburg en omgeving’ kost 1,00. Rekenkamercommissie Voorzitter: C. Takkenberg Secretaris: J. van lersel, raadsgriffie (jan.van.iersel@tilburg.nl tel. 542 89 42). ze tot 5 januari gebruikt worden om kerstpost met korting te ver sturen. Een vel van twintig zegels kost 5,80. Wie drie vellen koopt, krijgt gratis een agenda voor 2007, zo lang de voorraad strekt. Tilburgs Liedboek In dit unieke boek staan teksten en melodieën van 54 Tilburgse liedjes, van Mie Fiedel tot Guus Meeuwis en Krezip. Het boek vertelt van elk liedje de geschiede nis en er staan er tientallen foto’s in. Het kan worden gebruikt als als dat bij de fietsroutes. De zangbundel. Tegelijk geeft het een de Uit en wandelaar bepaalt zelf de afstand, beeld van een belangrijk aspect irkrijgbaar. De handige overzichtskaart van van het Tilburgs erfgoed. Prijs vooreen het hele wandelroutenetwerk kost €12,50. int. In het 2,25. Heuvel uur later dicht De Heuvel wordt voortaan op uitgaansavonden een uur later afge sloten voor auto’s. Vanaf vanavond gaat de afsluiting niet om 22.00 Spreekuur Els Aarts Wethouder Els Aarts houdt donderdag 14 december van 12.30 uur tot 14.00 uur spreekuur voor de binnenstad. Iedereen kan zich aanmelden voor een gesprek over centrumaangelegenheden. Per persoon is tien minuten beschik baar. Op deze manier krijgen zo veel mogelijk mensen de kans om met Els Aarts te praten. Een afspraak maken kan via de sect resse, tel. 013-542 9009. E-mai corrie.mutsaers@tilburg.nl. Opgeven kan ook op de website van Els Aarts: www.tilburg.nl/aarts. Korvelseweg weer open De Korvelseweg is in december weer open in beide richtingen. Gemeente en nutsbedrijven zijn al enige tijd bezig met diverse werkzaamheden waardoor in de afgelopen periode alleen eenrichtingsverkeer naar het centrum mogelijk was. Als het weer het toelaat, gaan de werkzaam heden vanaf 4 januari verder. D' geldt ook weer eenrichtingsverk op de Korvelseweg. Alle werkzat heden zijn eind april (voor Koninginnedag) klaar. - het nemen van een voorberei- dingsbesluit voor een perceel, gelegen aan de Raadhuisstraat 39 te Berkel-Enschot. - het nemen van een nieuw voorbe- reidingsbesluit voor het Veemarktkwartier en het Piushavengebied. - het nemen van een voorberei- dingsbesluit ten behoeve va. gebied St. Elisabeth Zieker1- omgeving; voor een perceel aan de Eindhovenseweg 12a Berkel-Enschot. - vaststelling bestemmingsplan Noordwesttangent: Verlengde B.B. v. Voorst tot Voorstweg; - verzoeken van A.J.M. Kolen, A.H.M. van Rijswijk en T.J.P.M. Kicken, vergoeding van planschade als bedoeld in art 49 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening. - het verzoek van dhr. F. Jansen en mw. H. Klinkum Poststraat 21 te Tilburg om een vergoeding van schade als bedoeld in artikel 49 van de wet op de Ruimtelijke Ordening. maar om 23.00 uur in. Om 6.00 uur in de ochtend is de Heuvel weer open. 12 oktober 2006 door Gemeente Tilburg, af deling Milieu een melding ingediend op grond van artikel 28, lid 1 Wbb, met het voornemen de bodem te saneren op de loca tie Dongenseweg 258 in Tilburg. In de be schikking besluit het college: in te stemmen met het saneringsplan onder dè in de bijlage genoemde voorschriften; - vast te stellen dat de saneringsdoelstelling voor de bovengrond van de beschikking met nummer Wbb/2004/15 (22 Juli 2004) is ver vangen. Beschikkii vanaf 8 de ken ter inza tiecentrum, lofon. Binnen zes weken na de dag waarop de be schikking is bekendgemaakt, kunnen be langhebbenden tegen dit besluit, op grond van artikel 87 Wbb juncto artikel 20.1 Wet milieubeheer juncto artikel 7:1 Algemene wet bestuursrecht (Awb), een bezwaarschrift indienen bij het college van de gemeente Til burg, Postbus 90155, 5000 LH Tilburg. Het bezwaarschrift moet zijn ondertekend en moet ten minste bevatten: - naam en adres van de indiener; - de dagtekening; - vermelding van van het besluit waa schrift zich richt; - de gronden van het bezwaar. Bij de voorzitter van de Afdeling bestuurs rechtspraak van de Raad van State, Postbus 20019, 2500 EA Den Haag, kan eventueel een verzoek om voorlopige voorziening worden ingediend. Een dergelijk verzoek kan pas worden gedaan als het bezwaar schrift is ingediend. ,e' en bijbehorende stukken liggen cember 2006 gedurende zes we- zage in het Gemeentelijk Informa- n. Adres en openingstijden: zie co lofon. Binnen zes weken na de dag waarop J-! beschikking is bekendgemaakt, kunnen uc.anghebbenden tegen dit besluit, op grond van artikel 87 Wbb juncto artikel 20.1 Wet milieubeheer juncto artikel 7:1 Algeme ne wet bestuursrecht (Awb), een bezwaar schrift indienen bij het college van de ge meente Tilburg, Postbus 90155, 5000 LH Tilburg. Het bezwaarschrift moet zijn ondertekend en moet ten minste bevatten: - naam en adres van de indiener; - de dagtekening; de gronden van het bezwaar. Bij de voorzitter van de Afdeling bestuurs rechtspraak van de Raad van State, Postbus 20019, 2500 EA Den Haag, kan eventueel een verzoek om voorlopige voorziening worden ingediend. Een dergelijk verzoek kan pas worden gedaan als het bezwaar schrift is ingediend. Kunstwerk Elsenplein weg Op verzoek van bewoners heeft de gemeente een kunstwerk op het Pater van den Elsenplein verwij derd. Enkele maanden geleden heeft de gemeente de meningen over het plein geïnventariseerd. Het krijgt in de toekomst een grote opknap beurt. De woningcorporaties en de gemeènte maken hiervoor een plan. Dat wordt in de eerste helft van 2007 besproken met bewoners en ondernemers uit de wijk. Aan de hand daarvan komt er een pakket maatregelen. instellen van een parkeerverbod in de Bo terbloem, tussen pand Boterbloem 12 en de Slimstraat, door plaatsing van verkeersbor den conform model El (parkeerverbod) van Bijlage 1 van het Reglement verkeersregels en verkeerstekens 1990, zoals Is aangegeven op cfe aan dit besluit gehechte tekening (Bo- terbloem.dgn; 325371). De volledige tekst van dit verkeersbesluit en de bijbehorende tekeningen liggen vanaf Informatieavond Jeruzalem In buurthuis Jeruzalem is op 13 december van zeven tot negen uur een informatieavond. Gespreksonderwerp is een bouwplan-voor de omgeving van de Schermerstraat, de Beemsterstraat, de Betuwestraat, het Amarantgebouw en bet buurthuis. Het is de bedoeling dat hier een appartementencomplex voor senioren komt. Een eerder plan is aangepast, waardoor monumentale bomen behouden blijven. Het complex wordt iets langer en minder hoog dan de eerste versie. Een ontwerp is er nog niet, dat is in de loop van 2007 klaar. vrijdag 8 december 2006 ter inzage in het Gemeentelijk Informatiecentrum (voor adres en openingstijden zie colofon). Iedereen, wiens belang betrokken is, kan op grond van de Algemene wet bestuursrecht gedurende zes weken na publicatiedatum een bezwaar schrift indienen. Een bezwaarschrift moet in ieder geval worden voorzien van een datum, naam en adres van de bezwaarmaker, een omschrijving van het besluit waartegen be zwaar wordt gemaakt en de gronden waarop bezwaar wordt gemaakt. Een eventueel be zwaarschrift kan worden gericht aan het col lege van burgemeester en wethouders, Post bus 90157, 5000 LLTilburg. tiatief ongewijzigd verder in procedure te brengen, hét plan aan te passen of - in het uiterste geval - geen verdere medewerking aan het plan te verlenen. De concept ruimte lijke onderbouwing en het voorlopig bouw plan liggen daarom van 8 december 2006 tot en met 22 december 2006 voor inspraak ter inzage in het gemeentelijk informatiecen trum in Stadswinkel Centrum en in Buurcen- trum Soekmekaar, Gen. Kockstraat 2a. Ope ningstijden: 8.30 uur tot 17.00 uur en ‘s-avonds variabel. Daarnaast orgar gemeente Tilburg samen met TBV v een inloopavond op 11 december 7 19.30 uur tot 21.00 uur in het Scot bouw PVG, Generaal de Wetstraat burg. U bent van harte welkom om I plan te komen bekijken en vragen aan de vertegenwoordigers Tilburg en van TBV wonen. 1 riode kunt u schriftelijk inspraai - wijziging van de kermisverorde- ning. - wijziging Gemeenschappelijke Regeling Veiligheidsregio Midden- en West-Brabant; - bestuurlijke rapportage 1-2006 van de Veiligheidsregio Midden- en West-Brabant; - liquidatie Regionale Brandweer Midden Brabant (RBMB). - onttrekking aan openbt gedeelte Bleshof. - aanbevelingen uit rapport Visitatiecommissie Veiligheidsbeleid Veiligheid voor iedereen een zorg? - advies commissie initiatiefvoorstel AL instellen van een jaarlijkse Gevelprijs. - advies commissie Econom inzake initiatiefvoorstel SP i stadsverwarming - actieprogramma Armoedebeleid n.a.v. de cirkel doorbreken. - het beleid ten aanzien van het cameratoezicht. - initiatiefvoorstel trekken besluit kunst huis Hasseltrotonde. - initiatiefvoorstel LST inzake voorstel tot wijziging van de begro tingsbehandeling. tarief van 1,55 euro per strip. In de avonduren en weekeinden rijden er weinig buurt- en streek bussen. Reizigers zijn dan vooral aangewezen op eigen vervoer. Het lage tarief geldt alleen voor het deeltaxivervoer van en naar het centraal station in Tilburg. Hiervoor is gekozen omdat reizi gers op het station kunnen over stappen op streekbussen en treinen. Het goedkope tarief overigens voor iedereen. Alle voorwaarden staan op de internetsite www.deeltaxi-middenbrabant.nl. Weektopper De Stads-VVV verkoopt prachtige mokjes met oor per setje van vier. Ze zijn vervaardigd door verstan delijk gehandicapten. De mokjes zijn in verschillende motieven verkrijgbaar. Prijs 10 (per Stuk 2,95) Circus Moskou Holiday De Stads-WV verzorgt de voorver koop van Circus Moskou Holi day. Van 4 tot en met 14 januari geven topartiesten uit de voorma lige Sovjet Unie en West-Europa dagelijks een wervelende show op evenemententerrein Het Laar. En- treekaarten: 12 tot 28 (volwas senen) en 9 tot 26 (kinderen). Stads-VVV Spoorlaan 364, 5038 CD Tilburg. Tel. 0900-202 08 15 35 cpm. Openingstijden: ma 13-18 uur; di t/m I vr 9-18 uur, za 10-16 uur. Internet: I www.vvvtilburg.nl. Agentschap Rooi Pannen Dr. Ahausstraat 15042 EK Tilburg. Tel. 013-595 57 50 Openingstijden: ma t/m vr 8-17 uur; Verkooppunt Berkel-Enschot Bruna Verrijt, Eikenbosch 41-42, 5056 CS Berkel-Enschot, tel. 013-533 14 87. Verkooppunt Udenhout Nogmaals, Kreitenmolenstraat 39, j 507/ BA Udenhout, tel. 013 - 503 92 67. Openingstijden verkooppunten ma 13-18 uur, di t/m do 09-18 uur, vr 9-20 uur, za 9-17 uur. Het hoofd van de afdeling Beheer Infrastruc- tuurheeft op 28 november 2006, namens het college van burgemeester en wethouders het volgende besloten: (Foto team Media gemeente Tilburg) Verkeersbesluiten V

Weekblad De Tilburgse Koerier | 2006 | | pagina 12