H\ ^Gemeentew/euivs IS Fit bu I 12222 Tiei ini 1 De gemeente Gemeente zet grote overlastgevers apart Deel Zwijsenstraat zondag afgesloten Zes zorginstellingen gaan hulp geven bij huishouden X de aanvragen aan een jitgebreid financieel ver J eerste fcbj Nieuwe cursus Auto te Water TILBURG óók detilburgse k Adressen, openingstijden ie st zo InTilburg-W chikkir Foto team Media gemeente Tilburg. Stads-VW Tilburg Subsidie voor kleine sportevenementen TILBURG Bestemmingsplannen Wet milieubeheer Algemene Wet Bestuursrecht Kennisgeving straatnaamgeving Winkels mogen open op zondag 3 december De gemeente heeft een contract afgesloten met zes zorginstellingen. Zij gaan vanaf 1 Januari huishoudelijke hulp geven aan de zevendui zend Tllburgers die anders niet zelfstandig kunnen blijven wonen. Het contract is een gevolg van de Wet maatschappelijke ondersteu ning, die bepaalt dat gemeenten vanlaf 2007 de hulp in het huis houden voor de doelgroep moeten betalen. In recreatiebad Stappegoor begint in januari een nieuwe cursus Auto te Water. De deelnemers gaan met een auto het water in, bevrijden ‘slachtoffers’ en ze oefenen ‘wakduiken’. Zo leren ze levens te redden. InTilburg- Oeze vrijw wijken op 1 Daarom he om toren r iagtochten sserveerd bij •'eren wethouders igsplannen. De de balie :ls Cen- jzen telefoonnummer in i: 073-6812888. 'o Dit moet bii e brief als u v snietbekenc ■uwe mogelijkheden i Dunnewijk van Wonen irg schat dat voor ongeveer jen maandag woensdag nvoor- les perifere jfdbranche T vergroten UB I kansen vooi wijkbewone werken de v samen: Spoi kinderdagvi Ie indi- laalt het Zorg Niet Johan Brebui agen isief een waterfoto en emdiploma irmatie: tel. ebsite. Het college wil mensen die in hun buurt voor veel overlast zorgen, uit de woonwijken halen en apart zetten. Als de raad akkoord gaat, komen er tien tcft twintig eenvoudige woningen voor deze groep. Een beheerder houdt toezicht. Er is nog geen plek voor het project gekozen. De gemeente kent een subsidieregeling voor kleine sportevene menten. De Tilburgse Sportraad voert deze regeling uit. Per vereni ging geldt een aanmoedigingspremie van 230 euro per evenement per jaar. Er kunnen ruim veertig evenementen subsidie krijgen. De Bisschop Zwijsenstraat is zondag 26 november tussen de Voltstraat en de Hoogtedwarsstraat afgesloten. Op dit moment wordt daar gewerkt aan het appartementencomplex Het Zwijsenhof. Energieleverancier Essent legt-zondag een kabel voor bouwstroom aan van de Voltstraat naar de Hoogtedwarsstraat via het trottoir van de Bisschop Zwijsenstraat. de Stads-VW is op imber vanaf 16.00 irende de termijn den ingebracht De borden zijn in verschillende motieven verkrijgbaar. Prijs per stuk 5,25 (normaal 6). Onderstaande zaken (vergunningen Wet mi lieubeheer, het opleggen van nadere eisen en meldingen 8.19) liggen gedurende de openingstijden ter inzage in de Stadswinkel Ceptrum aan het Stadhuisplein 128, ingang bij het Paleis, Tilburg. Voor vragen, bel het team Milieu telefoon 013-5429074. Wethouder buurtwerk): draagt bij a. klimaat in d bewoners it om zelf con Het draait a catie, leren verzoening een neutral betrokkene luisteren. H project is d - - - DONDERDAG 23 NOVEMBER 2006 PAGINA 12 D/t is een publicatie van het gemeentebestuur van Tilburg zwemmen op dinsdagavond is. Dit moet donderdagavond zijn, van half acht tot tien uur. tegekend itzondheidszor; mzo.’, ism Sport pmma ontwikk iium en Kleine F> itmble, Project‘1 Irahms’, 750. Stg schappij, Danspr 5.000, De Kwekei 3.500, UvT Facul de filosofie, 1.00 taordeonslag’, Ktlviteiten, Beel 4.000,-, Manneke culteit Wijsbegee 1.000, Tineke Scl (Un)dressed’, 2.5 SS santplein 500, G< taal Tilburger Mfltconcert Swis -stelde bestemmi ,ke dan wel mondelinge worden ingebracht bij Gedepu- Bij de gehele of gedeeltelijke of bij de onthouding v iet bestemmingsplan Hoek, basis: Parkhurst, I schappelijk GGD. De scl bewoners v; Gesworen H Voor de leer Algemeen De procedures voor het nemen van beschik kingen in het kader van de Wet milieubeheer (Wm) bestaan uit twee stappen: het opstel len van een ontwerp van de vergunning of nadere eisen (de ontwerpbeschikking) en vervolgéns het nemen van de beschikking. Tegen de ontwerpbeschikking kunnen door eenieder mondeling of schriftelijk zienswij zen naar voren worden gebracht bij burge meester en wethouders van Tilburg (zie adres Publiekszaken). Dit moet binnen 6 we ken. Schrijf een aparte brief als u verzoekt persoonlijke gegevens niet bekend te ma- Uw verhuizing doorgeven HM via het digitaal loket Brabantse Almanak De Brabantse Almanak 2007 bevat onder meer het weer per maand, een liturgische kalender, de maan stand en informatie over gemeen ten. Verkrijgbaar bij de Stads-VW voor 4,25. ken. Na afweging van alle ingebrachte ziens wijzen wordt de uiteindelijke beschikking opgesteld en vervolgens gepubliceerd. Te gen de definitieve beschikking kan door be langhebbenden beroep worden ingesteld bij de Afdeling bestuursrechtspraak van de Raad van State, Postbus 20019, 2500 EA 's-Gravenhage. van de voor het perceel Leonard Istraat 3 aangegeven perceelsge- nming Horeca 1 in de perceels- ernming Detailhandel: i het volgende lid in artikel iriften ten aanzien van Het gaat in dit verband om evenementen die belangrijk zijn voor het sportklimaat binnen een vereniging of instelling. Ze moeten een wervende functie hebben die verder r-‘‘ dan die van de eigen vereniging. De 1 m se Sportraad toetst de aanvragen aan ee aantal criteria. Een uitgebreid finahciee slag is niet nodig. Aanvragen voor de ee Winter Efteling De Winter Efteling is een feestelij ke wereld met sfeervolle lichtjes, winters entertainment en gezellige muziek. Het park is open tijdens diverse weekenden in december en januari en in de kerstvakantie. Toegangskaarten zijn verkrijgbaar bij de Stads-VW en kosten 26. Kinderen t/m 3 jaar gratis. hofweg, Loonse Spinderspad, het pad lopen de vanaf de Vloeiveldweg westwaarts tot aan de Bos en Beemdweg; Heideweg, de straat lo pende vanaf de Bos en Beemdweg noord waarts parallel aan de Rijksweg A261 tot aan de gemeentegrens met Loon op Zand; Cirkel- baan, het pad lopende vanaf de gemeente grens met Loon op Zand zuidoostwaarts tot aan het Loonse Spinderpad; Bos en Beemd weg, de straat lopende vanaf de Vloeiveld weg oostwaarts, daarna noordwaarts, daar na oostwaarts, daarna noordwaarts tot aan het Loonse Spinderpad. Het college van burgemeester maakt ontwerp-bestemmings, raad stelt bestemmingsplannen vast. Een vastgesteld bestemmingsplan moet door Ge deputeerde Staten worden goedgekeurd. Te gen het vastgestelde bestemmingsplan kun nen schriftelijke dan wel mondelinge bedenkingen worden ingebracht bij Gedepu- teerde Staten. Bij de gehele of gedeeltelijke goedkeuring of bij de onthouding van goed keuring van het bestemmingsplan zullen Ge deputeerde Staten tevens een beslissing ne men op de ingebrachte bedenkingen. helft van 2007 moeten voor 1 januari wor den ingediend bij: De Tilburgse Sportraad Postbus 1039 5004 BA Aanmelden via e-mail: harrynefs@hotmail.com. Meer informatie: secretariaat, telefoonnummer 013 468 37 60 en 06 516 34 553. Kerstdagtochten Verschillende kerstda kunnen worden geres de Stads-WV. Alle m< staan in een gratis f De zes zorginstellingen die in Tilburg verantwoordelijk worden voor deze hulp zijn Thebe, Actief Zorg, Huispitaal, Conventus (in combinatie met de Wever, Zorgcentrum Tilburg-Zuid en de Zorgverlener), Evean en CCC-zorg. De eerste vier partijen zijn al jaren actief binnen de gemeente. De laatste twee zijn nieuw voor de stad. Er zijn in Tilburg weinig verschuivingen. In andere Nederlandse regio’s hebben veel schoonmaakbedrijven een contract gekregen. Tilburg vond de kwali teit van de zorg belangrijker dan de prijs. Daardoor konden schoon maakbedrijven niet aan de eisen voldoen die zijn gesteld in de Europese aanbesteding. De zevenduizend Tilburgers met Servicepunt Udenhout Openbare Bibliotheek Tongerloplein 15, openingstijden maandag, woensdag, don derdag 14.00 tot 16.00 uur, dinsdag 10.00 tot 12.00 uur en vrijdag van 17.30 tot 19.30 uur. aan Emplacement Tilburg Goederen voor een deelrevisievergunning als bedoeld in ar tikel 8.4. van de Wet milieubeheer voor het rangeeremplacement met name voor het mi lieuthema geluld (M/06/0008). Tegen de ontwerpbeschikking zijn zienswijzen ingé bracht. De beschikking is niet inhoudelijk gewijzigd t.o.v. de ontwerpbeschikking. Belangrijke mededeling voor de detail- en ambulante handel en de consumenten. De gemeente maakt bekend dat zij besloten heeft op grond van artikel 4, tweede lid van de Winkeltijdenwet dat detailhandel en ambulante handel in Tilburg, Berkel-Enschot en Udenhout open mogen zijn voor publiek op zondag 3 december. een zogeheten indicatie voor hulp bij het huishouden mogen zelf kiezen uit de genoemde zorginstel lingen. Ook kunnen ze kiezen voor een persoonsgebonden budget, waarmee ze zelf hulp kunnen inkopen bij een persoon of organi satie naar keuze. Voor de klanten die nu al hulp krijgen, hoeft er niets te veranderen. Hun thuis- zorginstelling krijgt ook in 2007 een contract of gaat samenwerken met een partij die een contract krijgt. Klanten houden evenveel uren hulp als nu, zolang de indi catie geldig is. Daarna bepaalt Centrum Indicatiestelling Zorj opnieuw hoeveel hulp nodig is Iedereen die nu al hulp krijgt, ontvangt deze maand een brief van de gemeente. NEDERLAND MUSEUMLAND Gids langs meer dan 1250 musea, kastelen, oudheidkamers, dierentuinen en hortussen e openbare 1 de City ring Is igonnen en verwachting iting van de )08 de grootste dom het winkelge- Vervallen straten Rielsepad, Kapitein Ardantstraat, Hilarius- straat, Spaarnwoudepad, Lumenstraat. Het ontwerpbesluit tot vaststelling van de 119e aanvulling van het Straatnamenbe sluit ligt van 23 november 2006 tot en met 4 januari 2007 ter inzage in stadswinkei centrum. Op grond van de Algemene Wet bestuursrecht kunnen belanghebbenden zowel schriftelijk als mondeling hun ziens wijzen op het ontwerpbesluit kenbaar ma ken van 23 november 2006 tot en met 4 ja nuari 2007. Schriftelijke zienswijzen dienen te worden gericht aan het college van burgemeester en wethouders, p/a de secretaris van de straatnamencommissie, postbus 90118, 5000 LA Tilburg. Monde linge zienswijzen kunnen worden ingé bracht tijdens de openbare vergadering van de straatnamencommissie op donderdag 14 december 2006. Tilburgs Liedboek In dit unieke boek staan teksten en melodieën van 54 Tilburgse liedjes, van Mie Fiedel tot Guus Meeuwis en Krezip. Het boek vertelt van elk liedje de geschie denis en er staan tientallen foto’s in. Het kan worden gebruikt als zangbundel. Tegelijk geeft het een beeld van een belangrijk aspect van het Tilburgs erfgoed. Prijs Stadswinkel Berkel-Enschot Generaal Eisenhowerweg 2, openingstijden maandag van 13.00 tot 18.00 uur, dinsdag tot en met donderdag van 10.00 tot 12.00 uur, vrijdag van 13.00 tot 20.00 uur. Openingstijden De winkel van de dinsdag 5 decent uur gesloten. Rectificatie Vorige week is ten onrechte gemeld dat het candlelight Cursisten krijgen drie uur les op de zaterdagmiddag. Inschrijven kaabij de receptie van het zwembad. De kosten bedraj 45 euro per persoon, inclu! certificaat, een onderwf*— consumpties. Een zwer.—, A is vereist. Meer informs*' (013) 532 59 00 en deweU heid van het centrum in de toekomst niet meer goed genoeg. Met de aanleg van de Cityring kan de leefbaarheid en bereikbaarheid van de binnenstad ook in de toekomst veiliggesteld worden. De Cityring wordt gevormd door de Spoorlaan, Heuvelring, Paleisring, Schouwburgring en Noordhóekrinj, De auto’s rijden in één richting, over twee rijstroken, met de klok, mee. Verkeer in één richting zorgt, voor minder kruisend verkeer, dat beter doorstroomt. Ook bussen rijden op de twee rijstroken. Voetgangers en fietsers krijgen meer ruimte. Fietsers blijven in twee richtingen rijden over vrijlig- gende fietspaden. Voetgangers krijgen een bredere stoep. Verder komt er meer groen en is e: aandacht voor kunst in de ruimte. De aanleg van in september 2006 bej duurt tot 2012. Naar zijn na de herinricht Paleisring in 200 problemen ronde bied opgelost. eenieder die tijdig tegen het ontwerp-be- stemmingsplan zijn zienswijze kenbaar heeft gemaakt bij de raad; - een belanghebbende die aantoont dat redelijkerwijs niet in staat is geweest zi zienswijze bij de raad kenbaar te make: - eenieder die bedenkingen heeft tegen wijzigingen die de raad bij de vaststelli van het bestemmingsplan heeft aangeb ten opzichte van het ontwerp-plan. Bedenkingen kunnen naar keuze schriftelijk of mondeling bij Gedeputeerde Staten van Noord-Brabant naar voren worden gebracht. Schriftelijke bedenkingen dient men te rich ten aan Gedeputeerde Staten van Noord-Bra bant, Postbus 90151, 5200 MC s-Hertogen- bosch. Mondelinge bedenkingen kunnen op maandag tot en met donderdag tussen 09.30 en 11.00 uur telefonisch naar voren worden gebracht door te bellen naar het volgende hiervoor aangewez het Provinciehuis: 1 twintig huishoudens in Tilburg normaal wonen niet haalbaar is, ondanks alle beschikbare hulp. “Je moet durven zoeken naar nieuwe mogelijkheden. Dit project kan de leefbaarheid in de buurt vergroten en ook voor de betrokkenen zelf een oplos sing bieden. In gewone woon wijken kunnen ze niet aan de wensen en verwachtingen voldoen." Hein Meijs van maatschappe lijke opvang Traverse is niet blij met een project als Skaeve Huse, maar vindt het vooral belangrijk dat mensen een dak boven hun hoofd behouden. Frank Meeuwsen van het Regionaal Instituut Beschermde Woonvormen: “Bij dit soort situ aties zijn jarenlang heel veel hulpverleners betrokken. Als blijkt dat het niet lukt om de overlast in te dammen, geeft dat een enorm gevoel van onmacht. Met Skaeve Huse kan er een nieuwe start worden gemaakt." Het college heeft op 14 novem ber een principebesluit geno men. Als de raad hiermee in stemt, worden de plannen ver der uitgewerkt. De gemeente houdt rekening met eenmalig ongeveer 80.000 euro voor inrichting en bestrating en met jaarlijks 25.000 euro voor de beheerder. t/m vr 8-17 uur; kel-Enschot irrijt, Eikenbosch 41-42, 1 Berkel-Enschot, tel. 013 - 533 14 87. Verkooppunt Udenhout Nogmaals, Kreitenmolenstraat 39, 5071 BA Udenhout, tel. 013 - 503 92 67. Openingstijden verkooppunten ma 13-18 uur, dl t/m do 09-18 uur, vr 9-20 uur, za 9-17 uur. Sint-aanbiedingen Het is weer bijna Sinterklaas en daarom heeft de Stads-VW enkele cadeautips op een rijtje gezet. Nationale Bioscoopbon van 7,50 met een emmer popcorn, een leuke combinatie voor 10. Groot Tilburgs Puzzelboek 3,95. Kook boek Brabantse Pot 5. Holland weekkalender 3,25. Holland jaarkalender 5,95. Kruikezei- kersboek 5. Leesplenkske 7. Tilburg boodschappentas 2,95. Tilburg legpuzzel 5,95. Tilburgs Kookbuukske 18,95. Brabantse Heerlijkheden 12,95. Beschikkingen Onderstaande beschikking ligt vanaf 27 no vember 2006 ter inzage. Tegen de beschik king kan tot en met 8 Januari 2007 beroep worden ingesteld. De beschikking wordt de dag daarna van kracht tenzij binnen de ter mijn beroep is ingesteld en een verzoek tot het treffen van een voorlopige voorziening is ingediend bij de Voorzitter van de Afde ling bestuursrechtspraak van de Raad van State (voor adres zie algemeen). Aanvraag om Wm-vergunning BenW hebben vergunning verleend voor: Hazelaarstraat ongenummerd te Tilburg Weektopper Bij de Stads-WV zijn prachtige borden te koop, vervaardigd door verstandelijk gehandicapten. Achtergrond Cityring Door toenemende bevolkingsgroei, automobiliteit en economische groei van Tilburg is de bereikbaar- Geen recreatief schaatsen Op woensdag 29 november en dinsdag 5 december is er geen recreatief schaatsen van half acht tot half tien ‘s avonds. Ook op zaterdagmiddag 25 november vervalt het recreatief schaatsen tussen twee uur en half vijf. Nederland Museumland De Nederland Museumland gids 9,95) geeft een overzicht van maar liefst 1250 Nederlandse musea, oudheidkamers, kastelen, dierentuinen en hortussen. Ze staan allemaal bij elkaar in deze geheel herziene gids. De gids is rijk geïllustreerd en van veel musea is een website vermeld. Donderdag 14 december zal om 14.00 uur in het regionaal archief Tilburg, Kazernehof 75 de openbare vergadering van de straatna mencommissie plaatsvinden. Op de agenda staat het voornemen tot vaststelling van de 119e aanvulling van het Straatnamenbesluit: Toe te kennen de volgende namen aan straten behorende tot het grondgebied van Tilburg: Phoenixplaats, het openbaar gebied lopende vanaf de Mechtildisstraat zuid waarts doodlopend;.Dalempromenade, het openbaar gebied ten oosten van de Spaarn- woudelaan grenzend aan het natuurgebied de Dongevallei; Warmonderf, het erf gelegen ten zuiden van de spoorbaan Tilburg-Breda, lopende vanaf de Warmondstraat, splitsend oostwaarts en zuidwaarts daarna oostwaarts doodlopend; Wilniserf, het erf gelegen ten oosten van het Koewachtpad, ten noorden van de Wijboschstraat en ten zuiden van de spoorbaan Tilburg-Breda; Lumenplantsoen, het plantsoen omsloten aan de zuidzijde door Lange Nieuwstraat aan de noordwest- zijde door de Buitenstraat, aan de noordzij de door de Van Mierlostraat en aan de oost zijde door de Caloriestraat. Te wijzigen de loop van straatnamen ver spreid over het grondgebied van Tilburg: Spaarnwoudelaan, de straat lopende vanaf de Dalemdreef noordwestwaarts en daarna noordwaarts tot de Reuverlaan; Warmond straat, de straat lopende vanaf het Woerden plein oostwaarts tot aan het Warmonderf; Woerdenstraat, de straat lopende vanaf het Woerdenplein zuidwaarts tot aan de Rees- Daarvoor moet de Bisschop Zwijsenstraat worden afgesloten voor auto’s. Twee aggregaten voorzien nu in de stroom vöor de bouw. Deze twee aggregaten geven geluidsoverlast. Snelle aanleg van bouwstroom is daarom hard nodig. De werkzaamheden nemen in principe twee werkdagen in beslag, maar dit is niet wenselijk gezien de belangrijke aan- en afvoersfunctie van de straat. De Bisschop Zwijsenstraat is een belangrijke schakel in de omlei- dingsroutes van andere werkzaam heden (Korvelseweg en Cityring). De afsluiting daarvan is zeker niet mogelijk op werkdagen of zaterdag. Op 23 november ronden de bouwers werkzaamheden af aan de ingang van de parkeergarage Koningsplein aan de Piusstraat. Hierdoor heeft het verkeer vanuit de garage een alternatief voor de Bisschop Zwijsenstraat. De eerste mogelijkheid om de stroomvoorziening aan te leggen is zondag 26 november. Gemeente en Essent hebben besloten dat dit toch het minst overlastgevende moment is. Dit is een koopzondag maar verder uitstel is niet wenselijk vanwege de komst van een bouw- kraan. Het verkeer wordt omgeleid en ter ondersteuning worden van elf tot zes uur verkeersregelaars ingezet. De werkzaamheden beginnen, indien de weersomstan digheden dat toelaten, zondagoch tend om zeven uur. Essent zet dubbele werkploegen in om de werkzaamheden zo mogelijk binnen één werkdag af te ronden. Intrekking van de vergunning Vergunningen verleend ingevolge de Wet milieubeheer kunnen om diverse rédenen - op verzoek of ambtshalve- geheel of gedeel telijk worden ingetrokken. Op eigen initia tief gaan BenW over tot gedeeltelijke intrekking van de vergunning, behorend bij Oerlesestraat 107 te Tilburg betreffende een verkooppunt voor motorbrandstoffen inclusief LPG van Texaco Oerlesestraat (2004/1263). Tegen de ontwerpbeschikking zijn geen zienswijzen ingebracht. De be schikking is niet inhoudelijk gewijzigd t.o.v. de ontwerpbeschikking. Stadswinkels Reeshof, Noord Reeshof (Kerkenbosplaats 2) en Noord (Brucknerlaan 20a), openingstijden maan dag van 13.00 tot 18.00 uur, dinsdag tot en met donderdag van 10.00 tot 18.00 uur, vrij dag van 13.00 tot 20.00 uur. Stads-WV Spoorlaan 364, 5038 CD Tilburg. Tel. 0900-202 08 15 35 cpm. Openingstijden: ma 13-18 uur; di t/m vr 9-18 uur, zd 10-16 uur. Internet: I www.vwtilburg.nl. Agentschap Rooi Pannen Dr. Ahausstraat I, 5042 EK Tilburg. Tel. 013-595 57 50 Openingstijden: ma t Verkooppunt Berkt Bruna Ver I 5056 GB Theresia-Loven-Besterd Het college van burgemeester en wethou ders van Tilburg maakt, ingevolge het be- e in art. 26 van de Wet op de Ruimtelij- iening, bekend dat de raad op 30 oktober 2006 het bestemmingsplan There- sia-Loven-Besterd heeft vastgesteld en dat het plap, met bijbehorend raadsbesluit, van 24 november 2006 tot en met 4 januari 2007 voor een ieder ter inzage ligt. Het bestem mingsplan betreft een nieuwe bestemmings- regeling voor de wijken Theresia, Loven en Besterd, alsmede een gedeelte van het be drijventerrein Kanaalzone. In het plan is uit gegaan van het behoud van de nu bestaande functies, zoals wonen, bedrijven, detailhan del, horeca etc. Met name langs de ruimtelij ke hoofdstructuur, zijnde de oude linten, is enige verruiming van functies en bebou wing, echter onder bepaalde voorwaarden, mogelijk. In de woonstraten worden bebou- wingsmogelijkheden op enkele punten be perkt, dit betreft voornamelijk de bouw van appartementencomplexen. Het bestem mingsplan omvat het gebied dat wordt be grensd door de Gasthuisring, het Wilhelmi- napark, de Veldhovenring, de Molenstraat, de Van Meterenstraat, de Ringbaan-Oost, de Gelrebaan, de Lovense Kanaaldijk, de spoor lijn, de Zuid-Oosterstraat, het NS-plein en de Lange Nieuwstraat. Het vastgestelde be stemmingsplan bevat de navolgende wijzi gingen ten opzichte van het ontwerp-plan: - het leggen van een bijzonder bouwregime op de percelen Molenbochtstraat 46-48; - wijziging van de gebiedsgerichte bestem ming Gemengde Doeleinden voor de locatie gelegen aan de Van Sasse Van Ysseltstraat en de Theresiastraat en voor de locaties gele gen aan de Nijverstraat, de Bataviastraat/ hoek St. Bonifaciusstraat en het St. Wille- brordplein, Bankastraat/ hoek Celebesstraat in de gebiedsgerichte bestemming Wonen en de perceelgerichte bestemming Maatschap pelijke instellingen; wijziging 1 van Vechels richte bestemir1-" gerichte besteruum het opnemen van I 4 Bebouwingsvoorschr de van de planvoorschriften afwijkende be staande bebouwing: 4.2.3. Bebouwing, opgericht dan wel op te richten na de terinzagelegging van het ont werpplan, krachtens een bouwvergunning, verleend of aangevraagd vóór dat tijdstip, maar afwijkend van één of meer bebou- wingsvoorschriften, wordt voor de toepas sing van dit artikel geacht op dat tijdstip te bestaan en aan het plan te voldoen; - het in overeenstemming brengen van de plankaart met de huidige bedrijfsbebouwitig van Machinefabriek P. van der Wegen en Zn. bv aan de Lovense Kanaaldijk 113 qua om vang en milieucategorie; - het opnemen van een maximale bouwhoog te van 20 meter voor een deel van het be- drijfsperceel van Machinefabriek P. van der Wegen en Zn. bv gelegen aan de Lovense Ka naaldijk 113; - aan de in artikel 10.5 van de planv schriften genoemde hoofdbranches detailhandel toe te voegen de hoof., bruin en witgoed; - de aanduiding van de Molenstraat en de Van Meterenstraat als lint van 2e orde met het daaraangekoppelde bebouwingsregime; het schrappen van de perceelsgerichte be stemmingen Horeca 1 voor wat betreft de panden/percelen Koestraat 35, 37 en 149 en het aanpassen van het Register horeca op dat punt; - wijziging van de perceelgerichte bestem ming Horeca 1 in Horeca II voor wat betreft het perceel Wllhelminapark 42. Het bestemmingsplan ligt voor eenieder ter inlage in het gemeentelijk informatiecen trum in Stadswinkel Centrum en-bij d Bouwen en Wonen in de Stadswinkels trum, Noord, Reeshof, Berkel-Enschot en Servicepunt Udenhout. Bedenkingen kunnen, gedur van terinzagelegging, worde Vaak is er al van alles gepro beerd om de problemen op te lossen maar helpt niets. “Niet alleen de buren maar de hele buurt lijdt onder zo iemand. Dat kan echt niet”, aldus Jan Hamming, wethouder Volkshuisvesting. Daarom wil het college voor deze extreme groep een soort tuinhuisjes of containerwoningen bouwen. Het idee komt uit Denemarken, waar deze woonvorm de naam Skaeve Huse (scheve huizen) heeft gekregen. De gemeente pakt overlast al jaren aan, samen met corpora ties en hulpverleningsinstel lingen. Meestal werkt dat goed maar niet altijd. Wethouder Jan Hamming: “Het Deense project Skaeve Huse moet een oplossing bieden voor de moeilijkste gevallen. Zij verpesten het woongenot van de buurtbewo ners door kleine geweldsde licten, bedreiging, geluidsover last, vervuiling of vernieling. En ondanks begeleiding gaat de overlast gewoon door. Daarom willen we nu een aparte woon voorziening bouwen. Op een plek waar de kans op overlast klein mogelijk is." Stadswinkel Centrum Stadhuisplein 128, openingstljdt van 13.00 tot 18.00 uur, dinsdag, woe en vrijdag van 10.00 tot 18.00 uur, dc dag van 13.00 tot 20.00 uur. er onder meer reizen naar de kerstmarkten in Keulen, Duis burg, Londen en Brugge. Ook een dagje naar de Margriet Winterfair behoort tot de mogelijkheden. Belangstellenden kunnen reser veren op maandag 13-17 uur en dinsdag t/m vrijdag 9-17 uur.

Weekblad De Tilburgse Koerier | 2006 | | pagina 12