w 5? Quinten (7) is 'dierekteur' van Safaripark Beekse Bergen Speelgoedmuseum Veel inschrijvingen voor school korfbaltoernooi en Lions Kunst Zo Italiaanse sfeer jndei» in Sinterklaas in (/et Poppen- en E K< Hoe cool is 'De coolste dj'? Land van Ooit wordt Land van Sint var Luister eens een goed boek Gez? JfuberlusbroocJje tegen £oncfsJof£ei(£ Speuren naar diersporen in de Oisterwijkse bossen i DE TILBURGSE KOERIER- PH oetilburgse I DONDERDAG 2 NOVEMBER 2006 PAGINA4 Hij i Safar k In het Poppen- en Speelgoedmuseum kom je alles te weten over Sinterklaas. J edia dell's uit de 2 Hebt doorg beste biedei Ondc die o Pastoor Marijn van de Laar komt morgen de Hubertusbroodjes inzegenen op basis school Sint Hübertus. boeken leen voor rop. de twe Nieuw Nicol je bij: DINSDAG 7 NOVEMBER Cinema Heuvelpoort 14.00 -Afblijven Quinten zet zich als dierekteur van Safaripark Beekse Bergen in voor de lippenberen. De eerste fase i je Diepenstraai je werkzaamhi een vertraging Ondanks zijn jonge leeftijd heeft de met de meeste fans speelt een belang- zevenjarige Quinten Mönch uit Til- rijke rol in de junimaand van 2007. burg al een hele belangrijke functie. Hij is namelijk 'dierekteur' van Safaripark Beekse Bergen. vJ uur keert de iu.> 't Ruiven. De v ïgorie mogen in jun de Zuid-Nederlands orfbalkampioenschappen. VRIJDAG 3 NOVEMBER Cinema Heuvelpoort 14.00/18.45-Afblijven Midi Theater 15.30-Baas in eigen Bos ZONDAG 5 NOVEMBER Bezoekerscentrum Oisterwijk 11.00 tot 15.00 uur doorlopend: Braakbalpluisdag Cinema Heuvelpoort 15.30- Stormbreaker 13.00 - De Wilde Bende. Ned. gesproken 13.00 - Piet Piraat en het Vliegende Schip 13.00/14.45 -Afblijven 13.45 - De Mierenmepper Ned. gesproken 13.00 - Lotte van Uitvindersdorp, vanaf 4 jaar 15.00 - Loenatik De Moevie, vanaf 8 jaar Midi Theater 13.30 -Baas in eigen Bos Poppentheater De Dwerg 15.00 - Jorinde en Joringel Draak ik pak je!4 tot 10 jaar Theater Van Niks Van Alles 15.30- Plons!. 2,5 tot 6 jaar ZATERDAG 4 NOVEMBER Cinema Heuvelpoort 14.30 - De Wilde Bende, Ned. gesproken 14.30 - Piet Piraat en het Vliegende Schip 14.30/18.45-Afblijven 14.00 - De Mierenmepper Ned. gesproken Jongerencentrum Vision 14.00-Video kijken, vanaf 8 jaar Midi Theater 16.00-Baas In eigen Bos Theater Van Niks 4 Van Alles 19.00 - Bos Vol Geheimen. 5 tot en met 10 jaar WOENSDAG 8 NOVEMBER Cinema Heuvelpoort 15.00 Stormbreaker 15.00 - De Wilde Bende. Ned gesproken 15.00 - Piet Piraat en het Vliegende Schip 14.30 -Afblijven Jongerencentrum Vision 13.30 - Speurtocht, vanaf 8 jaar Luuks Poppentheater 15.00-Theater Het Idee Midi Theater 15.00-Baas Ine Poppentheater 15.00-Jorinde e jaar In het weekend van 4 en 5 november organiseert korbalvereniging OJC '98 samen met Sportbedrijf Tilburg weer het jaarlijkse schoolkorfbal- toernooi. Aan het toernooi in Sport hal 't Ruiven in Berkel-Enschot doen veel kinderen mee. pe nutsbedrijvei van de gemeen extra personeel maand wordt o< iegelijk gewerkt, jen is het gedeel straat en de Pat jiorveldwarsstra plein waarschi Jecember klaar, .voortgang word jchien ook nog gende fase. Dan geden weer op sc Ving wegge werk |n december wot Je winkeliers ni forvelseweg op ploe- weevak- spelers; 11e ploe gen nemen tussen de bedrijven .door ook nog deel aan de topschuttersdom- petitie en aan een raadspelletje. Pas Zondag rond 19.00 uur keert de rust weer in Groep 5 en 6 zijn zondag aan de beurt. Sporthal 't Ruiven. De winnaars van Zij starten al om 11.00 uur, want er is elke categorie mogen in juni deelne- een superdruk programma af te wer- men aan de Zuid-Nederlandse school keu. Veertien teams doen er mee van korft e en Joringel Draak ik pak jet. 4tt 10 mama's opa's en oma's op de tribune ijverig meeleven. Dat zorgt elk jaar voor een heel gezellige stemming. Om 14.00 uur start het toernooi voor kinde ren van groep 3 en 4. Elf ploegen zijn ingeschreven. Naast teams van Berke- loo en Caecilia uit Berkel-Enschot, zijn ook de Wichelroede uit Udenhout, P~ Hazennest uit Tilburg-Noord en Wegwijzer uit de Reeshof aanwezig Rond 17.00 uur wordt deze toe dag afgesloten met de prijsuitrei De liedjes gaan ook deze keer weer over Wat kinderen bezighoudt. Thema's die aan bod komen, variëren van onder meer van verliefd zijn (hij doet raar in de klas, ik wou dat niet op hem was), tot vriendschap (ik heb jou toch niet nodig, speel net zo lief alleen, en denk maar niet dat ik je ooit mijn fiets nog leen). Ook staan er liedjes op de cd die gaan over kinderen uit een andere cultuur (sinds ADRESSEN Bezoekerscentrum Oisterwijk Van Tienhovenlaan 5 Oisterwijk Cinema Heuvelpoort Heuvelpoort 365 Tilburg Almfoyer Louis Bouwmeesterplein 1 Tilburg reserveren: 013 543 22 20 Jongerencentrum Vision Bosstraat 1 b Moergestel Midi Theater Heuvelnng 108 Tilburg Luuks Poppentheater Gemullehoekenweg 147- reserveren: 013-528 32 25 06-27 08 01 86 Poppentheater De Dwerg Afrikalaan 96 Drunen reserveren: 0416-38 3913 0416-38 39 55 Theater Van Niks 4 Van Alles Pastoor van Beugenstraat 10-12 Oisterwijk - reserveren: 013-5093612 Hoe cool de nieuwste Kinderen voor Kin- deren-cd De coolste dj is, kun je nu zelf horen, want hij ligt al in de winkel. De cd is door de vele gitaren die erinzitten weer ruiger en rauwer dan de voorgaande. Er zijn dit jaar weer veel aanmeldingen voor het toernooi; maar liefst 35 teams gaan de korfbalcompetitie aan. Daar naast zijn er ook nog kinderen van groep 2 die aan een spelletjescircuit meedoen. Meer dan 250 kinderen zijn er zo tijdens het toernooi actief. Op zaterdag 4 november zijn vanaf 12.45 uur de kleintjes actief tijdens het spel- circuit. Dé ervaring leert dat papa's, Lippenbeer Verder hebben de direkteuren ook nog andere taken, zoals een kinderfeestje Kinderen in heel Nederland konden organiseren in de dierentuin, een kijk- tijdens de Junimaand Dierentuin- je achter de schermen nemen met een maand deelnemen aan een speciale dierverzorger of zelfs stukjes schrij- wedstrijd van de Nederlandse Vereni- ven voor een dierentuinmagazine, ging van Dierentuinen (NVD). Ze Kinderdierecteur Quinten heeft als moesten op internet een pittige dieren- goed doel de lippenbeer toegewezen quiz foutloos zien te beantwoorden, gekregen. Lippenberen worden Uit de 8.000 winnaars hebben de die- sommige landen nog steeds rentuinen 14 Dierekteuren gekozen; beren gebruikt. Om te dansen moet voor ieder park één. Voor Safaripark de beren eerst trainen A dat is e Beekse Bergen is dat de 7-jarige Til- pijnlijk voor ze. Eeuwenlang zijn burger Quinten Mönch. In dierentui- dansberen in Oost-Europa en TurE nen in het hele land heeft de jeugd medezeggenschap gekregen op direc tieniveau. Bij deze belangrijke functie horen ook vele taken. Eén van die taken was het bijwonen van de alge mene conferentie op 30 september en 1 oktober 2006. Hierbij hoorde natuurlijk een luxe overnachting in een 4-sterren hotel en een diner in een kasteel. Iedere dierekteur heeft een project toegewezen gekregen waar hij Quin of zij zoveel mogelijk 'fans 'warm fan', voor moet zien te krijgen. Het project MAANDAG 6 NOVEMBER Cinema Heuvelpoort 14.00 Afblijven zes verschillende scholen. Net als de kinderen van groep 3 en 4 spelen zij eenvakskorfbal. Iedere speler mag over het hele veld lopen en is tegelijk verde diger en aanvaller. Meteen na deze groep komen de ploegen van groep 7 en 8 aan de beurt. Hier zijn tien ploe- Den gen ingeschreven. Zij spelen tweevak- i De skorfbal met teams van acht s ig. vier jongens en vier meisjes. AU toernooi- gen nemen tussen de bedrij— ieiking. ook nog deel aan de topschu petitie er v Soms zie je in de bossen sporen van dieren en vraag je je af van welk dier ze zijn. Bezoekerscentrum Oisterwijk leert je op de zaterdx 11 en 18 november alles over c sporen tijdens een kinderdoemid- dag. Over een aantal weken is Sinterklaas weer oude schoolplaten van Sint-Nicolaas op huis- in het land. Daarom opent het Poppen- en bezoek, uitgegeven door uitgeverij van Speelgoedmuseum in Tilburg op zondag 5 Malmberg en getekend doof Piet van Geld- november een sinterklaastentoonstelling. rop. De eerste schoolplaat dateert uit 1905 en Tot en met zondag 3 december kun je van de tweede gemoderniseerde versie uit 1920. alles te weten komen over Sinterklaas Nieuw is dit jaar een unieke collectie Sint- vroeger en nu. Nicolaas wandeltochtmedailles. Tevens kun je bijzonder mooie oude ansichtkaarten van de Goedheilig man bewonderen. Deze zijn in zijn reliëf gedrukt en mooi versierd met goud en die ghtters. Het zetten van een klomp op Sinter klaasavond is een eeuwenoud gebruik wat in de tentoonstelling naar voren komt door een coUectie sierklompjes. Bij voldoende belang- steUing worden er oude dia's van een Sinter klaasverhaal getoond. Bovendien kunnen kinderen met echte stenen bouwsteentjes bouwen en naar hartelust met een poppen huis spelen. Verder kun je meedoen met een Sint-Hubertus is de beschermer van de jagers door de wijk lopen, en hij kon mensen genezen van hondsdolheid, de school hebben ii Dat was een ziekte die vrager veel voor- relatie met de jacht. kwam. Vooral in Noord-Brabant worden op 3 slaan en St. Hubcitü november Hubertusbroodjes gegeten. Dat zijn kleine vierkante broodjes die zouden beschermen tegen hondsdolheid. Ze moeten dan wel eerst worden gezegend door een priester of pastoor. Basisschool Sint-Hubertus de wijk in om de ju in Tilburg is vernoemd naar de heilige Huber- Ook hier moeten tus en daarom is 3 november ook altijd een speciale dag op die school. Pastor Marijn van .r de Laar, van de Frater Andreas parochie in vormen uiteindeüjk een wc Tilburg, bezoekt vrijdag de school en staat en met J‘ samen met aUe kinderen even stil bij dit bij- zullen c zondere feit. Daarna zegent hij een groot aan- tal broodjes in. Directeur Marcel van den Hoven geeft aart dat alle kinderen meedoen aan de viering, maar dat er rekening mee wordt gehouden dat de leerlingen niet alle maal hetzelfde geloof hebben. Er zijn dan ook broodjes die niet ingezegend worden zodat ook de Islamitische kinderen op school mee Lions Udenhout Roomley houdt op 5 november Lions Kunst Zo. Het programma heeft een Italiaans karak ter en Stichting Leergeld is dit jaar het goede doel. Lions Kunst Zo wordt gehouden in het Paleis-Raad- huis in Tilburg. Een prachtige accommodatie, die zich uitstekend leent voor een Commedia dell'arte, Italiaan se geïmproviseerde typetoneel uit de zestiende en zeventiende eeuw. Behoudens de voorstelling hebben ...a ook de aankleding van het Paleis-Raadhuis en het culi- bestaat de moge naire onderdeel van het programma een Italiaans tintje. Lions Kunst Z De Stichting Leergeld :zzz ±z :z±- L -- armoede in gezinnen in onze zorgt dat kinderen uit die gezinnen zo 'normaal' lijk naar school kunnen gaan en kunnen doen. Speurtocht 's Middags gaan alle kinderen een speurtocht J—r de wijk lopen. De straatnamen rondom uv sviiwi nvvuv/i immers ook allemaal een relatie met de jacht. De Everjachtstraat, Jager- slaan en St. Hubertusstraat liggen in de direc te omgeving van de school. De onderbouw- groepen gaan in groepjes op zoek naar hun juffrouw en moeten bij hen een opdracht uit voeren. De middenbouw gaat ook in groepjes juffen en meneren te zoeken, n opdrachten worden uitge voerd, maar krijgen de kinderen bij een goed uitgevoerde opdracht een letter. Alle letters --voord. Groep 6 tot :t 8 gaan eveneens de wijk in, maar zij op een heel andere manier hun speur tocht moeten volbrengen. Zij gaan met foto toestellen op pad en brengen de relatie tussen de naamgever van de school, Sint-Hubertus, en de wijk waarin de school staat in beeld. Wil je ook Hubertusbroodjes, ga dan vrijdag naar een bakker bij jou in de buurt en vraag ernaar. dere8dag.'Danak het'nlmehjk Sfo" Huber- kunnen doen. Daarnaast heeft de school alle tus. Op deze dag herdenk en de katholieken ouders uitgenodigd; dus ook de niet-katholie- de heilige Hubertus. Ook basisschool Sint- ke ouders, want 'vieren doe je samen' volgens Hubertus in Tilburg-West staat uitgebreid de school. stil bij deze feestdag. Op de begane grond van het museum meer dan 100 items samengebracht, samen een zeer exclusieve, interessante en leerzame tentoonstelling vormen. Op deze expositie vind je alles wat met Sint en Piet te maken heeft zoals boeken, ansichtkaarten, een Sint-Nicolaasprent uit de 19e eeuw, ico nen, oude vormen voor het gieten van choco ladeletters en figuren, een Sint-Nicolaas- vaandel uit 1911, puzzels, inpakpapier en reclamemateriaal. Extra interessant zijn twee speurtocht. Heb je moeite met lezen? Of hou je gewoon van het luisteren naar een mooi verhaal? Dan is een luister hoek misschien wel iets .voor jou. Een luisterboek is een cd-versie van een gewoon boek. In de winkel kun je veel luisterhoeken kopen. Maar ook op de kinderaf deling van de bieb kun je steeds meer luisterhoeken vinden. Nog tot en met zondag 12 november is het de Week van het Luisterboek. In deze week worden in alle Tilburgse bibliotheken en die van Oisterwijk, Moergestel en Goirle nieuwe luisterhoeken voor de jeugd feestelijk geopend. Kinderen kunnen hier in de bibliotheek lekker relaxed naar boeken luisteren. Luisterhoeken zijn ook gratis te leen voor kinderen. Enkele jeugdtitels die de OBT in huis heeft zijn De kleine kapitein van Paul Biegel, Reuzenkrokodil en andere rotbeesten van Roald Dahl en luisterhoeken met geliefde figuren als Nijntje of Harry Potter in de hoofdrol. november vorig jaar zit er een meisje in mijn klas, die moest vluchten uit een land omdat er oorlog was) en over het leven zelf (soms is het leven net een poppenkast, dan is het net alsof ik niet meer in mijn sokken pas). Naast de twaalf nieuwe liedjes staan er op de cd ook extra meezingversies en een medley. Verder zit er een boekje bij met alle teksten. Hoe cool De coolste dj is is kun je rjiet alleen horen op de cd, maar natuurlijk ook weer zien op-tv. Zoig dat je zaterdag november 18.55 uur tv op Ierland 1 staan. maakt? Op zaterdag 11 en zaterdag 18 november ga je samen met een jeugd- gids op onderzoek uit naar diersporen in de Oisterwijkse bossen en vennen. lagen Tijdens deze middagen zie en ontdek dier- je veei 0Ver het leven van de dieren in het bos. Je ziet waar ze slapen, wat ze eten, en misschien ook wel waar ze wonen! Zaterdag 11 november is er Een konijntje of een eekhoorn ontdek- van 14.00 uur tot 15.30 uur een doe ken in het bos is natuurlijk reuzen- middag voor kinderen van 4 tot 7 jaar. spannend. Maar bosdieren laten ook De doemiddag op zaterdag 18novem- dingen achter op de plek waar ze ber is voor kinderen van 8 tot 12 jaar geweest zijn. Zo heb je misschien wel en duurt van 14.00 tot 16.00. Graag eens een konijnenkeutel gezien of een reserveren bij het bezoekerscentrum konijnenhol. Misschien zijn er knaag- Oisterwijk, 013-521 92 09. Aannlel- sporen van eekhoorns, aangevreten den kan ook via www.natuurmonu- paddestoelen, braakballen van uilen menten.nl. Je vindt het bezoekerscen- en reigers, schuursporen eh wissels trum aan de Van Tienhovenlaan 5 in van het ree. Dat zijn diersporen. Wist Oisterwijk. je trouwens dat jijzelf ook sporen Nadat de Sint en zijn zwarte pieten op zaterdag 18 november in Middelburg zijn aangekomen, vertrekt de Sint naar zijn schatka mer vol pakjes en snoepgoed. Tot nu toe was het altijd een groot geheim waar de schatkamer van Sinterklaas zich bevond, maar Pruts Piet heeft zijn mond voorbij gepraat. De schatkamer staat in het Land van Sint in Drunen. Van 4 november tot en met 3 decem ber kunnen alle kinderen samen met hun ouders een kijkje nemen in de keuken van Sinterklaas en zijn zwarte pieten. In het Land van Sint zijn er allerlei dingen te doen. Zo is er de pepemoten- bakkerij, waar kinderen pepernoten leren bakken en de stal van het Klaaspaard waar je kennismaakt met Amerigo. Verder leren kinderen hoe ze een echte zwarte piet kunnen worden en als ze het goed gedaan hebben ontvangen ze een heus Pietendiploma. Inde enorme schatkamer van Sinterklaas kunnen zowel kinderen als ouders allerlei snoep proeven en speelgoed uitproberen. Ook kun nen kinderen hier alvast een verlanglijstje maken voor de Sint. In de Pietenarena wordt de grote Pietenshow opgevoerd. Het Land van Sint is geopend op woensdag en donderdag van 13.00 tot 18.00 uur en in het weekend van 10.00 tot 18.00 uur. abeer toeg eren worden in is als dans- ~L-eten t uai is erg "7 "ijn er -uropa en Turkije geweest. In India zijn tot nu toe nog zo'n 2000 dansberen. Veel dieren wor den al meteen na hun geboorte gesto len door stropers, hierdoor daalt het aantal beren in India heel snel. Help de lippenberen door op Quinten te stemmen op www.dierentuinmaand.nl. Klik op scorebord, vervolgens op de foto met de tekst Beekse Bergen of op de naam '"‘■■inten Mönch. Klik dan op 'Ik word Je mag maximaal vier keer stem men. Lions Udenhout Roomley wil de stichting flink done ren. Bedrijven of instellingen die zich willen profileren in een Italiaanse sfeer kiezen met Lions Kunst Zo voor het juiste platform. Er zijn diverse sponsorpak ketten. waarmee een bedrijf of instelling zich niet alleen verzekert van prima plaatsen voor de voorstel ling maar ook aantoont oog te hebben voor de brood nodige inzet van de Stichting Leergeld. Uiteraard J- ogelijkheid om kaarten te kopen voor r jnst Zo (47,50 euro per stuk). Lions Uden- Leergeld heeft oog voor de verborgen hout Roomley pakt voor de tweede keer uit met een directe omgeving en aansprekend jaarevenement. Steeds wordt het gekop- ,ien zo 'normaal' moge- peld aan een goed doel dat zich richt op Midden-Bra- i aan vrijetijdsbesteding bant. Kijk voor meer informatie op www.lionskun- stenzo.nl de

Weekblad De Tilburgse Koerier | 2006 | | pagina 4