Benefietconcerten voor i*y j_kind in crisisopvang .1 I 7 Bekende Tilburgse artiesten op 'Diverse Traverse' Zaklopen w Hoofdrol Sterrenjacht-winnares in musical Annie SÏBDVflG Darwin treft God II L >utepe I ITALIA >IZZA- EN PASTA bezorgdienst GRATIS 1684796 loemstraat 129 Tilburg gesloten. - 1 f wkl moeten lopen. Maar dan TËtILBURGSE koerier 21 SEPTEMBER2006. pAG|^ DONDERDAG 21 SEF EMBER 2006-PAGINA 7 editie bordeel bevindt. Me™ L sn op I t het sical s Mi prinsesje )IA 5 (NL) r'>)-j Guido Belcanto FOTO: KOEN VAN WUYTSWINKEL cussiëren in de foyer. Bern. Rivaro, FOTO: BEN VAN DUIN De Finalisten 8.650,- Nu 7.950,- Nu 13.450,- Nu 6.949,- Nu 6.730,- Nu 11.950,- Nu 6.730,- Nu 2.250,- Nu 7.950,- Nu Yuri'Honing 3.950,- Nu van mijn favoriete attracties." Philip Masure, het Belgische lid van Comas Rende van Weg berg. rijn or soofH Scène uit 'Ira' FOTO: JUDITH ZWIKKER week 38 3.00 uur Tuincentrum Tilburg Zuid Stappegoorweg 229 5022 DE Tilburg 013-5356991 www tuincentrumtilburgzuid nl Openingstijden: Ma 10:00-18:00, Dl t/m Do 9:00-18:00, Vr 9:00-20:00, Za 9:00-17:00 HADEHERSTEL ERSE MERKEN! c en Motor andere zonder de ioor de hele a wwwJavven- programma te -ithea- Schalm, Eiken- [NL) 8.45 zo, WO 15.45 □m benodigdheden werd i schen tenteerde hij"' Zijn vaste trio i wateren i' een kwaï Duitse g M benodigdheden GOUDVISSEN en de Verenigde verschillende ci den ze e de Ierse o IECARRIBÈAN2 Voor het tweede jaar organiseert het teken van wetenschap en cul tuur staat. punky skunk, rock en meer. Vet en dansbaar! >n en De Nwe Vorst zijn g geïnteresseerd in het z< cafétheater. Ook in theati Dinsdag 26 september, 20.15 uur. Schouwburg: De Theatercompag nie - De vrouw van vroeger Frank heeft werk gevonden aan de n tl •eef, na Jt: 'Om jaren '70, fés, n ;el moed, deze Edwin Rutten." Over de Efteling njjj ben natum-iijk veei ui □<- unviuig geweest als bezoeker. -„.jk ik Als kind vond ik Droomvlucht naar de samenwerking met prachtig, maar de Python is ook één Woensdag 27 september, 2130 uur: Risk: Gary Lucas en Jozef van Wissem j Peperstraat 25 5171 EC Kaatsheuvel 0416-279660 www.apollotheater.nl 27 sept. 2006 ;ten over de en, ga dan snel 1 dealer voor :ie, of bezcH' Vrijdag 22 september, 2130 uur: Wired Paradise Tijdens de openingsavond van Stran ger than Paranoia was jazzsaxofonist Yuri Honing gast van het Paul van Kemenade Quintet. Nu is hij dan in Paradox met zijn nieuwe kwartet Wired Paradise, waarin de vele reizen lenig te horen zijn, die de leden maak ten over de hele aardbol. Honing verbindt zich nooit voor lan gere tijd aan één genre. Hij maakte albums met impro-nestor Misha Men gelberg, bracht een eerbetoon aan inspiratoren uit zijn tienerjaren en leen lange periode door Arabi- e muziek gegrepen. Vorig jaar pre- teerde hij weer een nieuw idee. uk) met bassist Tony Over- *n drummer Joost Lijbaart werd wartet door de komst van de 1 gitarist Frank Möbus van Der Zondag 24 september, 18.00 uur, restaurant: Musical Dinner Sensa tion i^jn. Fontys Muziektheater In de ongedwongen sfeer van het eet- café vertolkt jong talent van de Fontys blijkt opleiding Muziektheater de mooiste weini) musicalsongs. Tijdens uw diner kunt u aan tafel prima bijpraten met uw gasten, want het muzikale entertain ment concentreert zich in blokjes tus sen de gangen door. De prijs is inclu sief wijn en koffie of thee tot besluit. Vrijdag 22 september, 21.00 uur: Johan, El Pino en The Volunteers Johan is een band rondom zanger/gita- rist Jacco de Greeuw. Het kwartet speelt ongecompliceerde, Beatlesque en melancholische gitaarpop-liedjes. Luister maar eens naar het pakkende 'Walking Away’. Of beter, bekijk die clip een keer. Een eyecatcher passend bij de beklijvende popsong. El Pino The Volunteers maakt volgens de Volkskrant "Mooie countryrock zoals we die sinds de Jayhawks niet meer gehoord hebben, akoestisch getoonzet met fraaie niet-alledaagse accenten door banjo, mandoline en accordeon". Woensdag 27 september. 2030 uur: Generale Oost/Jens Van Daele met Ira Gulzig maar beschaamd, getalenteerd maar stram, fantasierijk maar onzeker. Choreograaf Jens Van Daele (1972), danser en choreograaf met Belgische roots, is een rastwijfelaar. Maar dat hij zijn visies niet van de daken schreeuwt, betekent niet dat hij niets te melden heeft. Bij Generale Oost maakt hij Ira, zijn eerste stuk in een serie over de zeven hoofdzonden. De vier karakteristieke danseressen gaan in deze spetterende choreografie over 'woede' elkaar letterlijk en figuurlijk te lijf. Ze verbeelden een groep vrou wen die de deur net achter zich dicht hebben geslagen en uit woede zijn weggelopen. Ergens in de natuur komen ze tot rust. Veel verbeten gezichten en gespannen spieren dus. Maar ook een ontlading. Van Daele slaagde er vorig jaar nog in de Zwaan voor de indrukwekkendste danspre- statie in de wacht te slepen tijdens de Nederlandse Dansdagen 2004, voor zijn rol in Spring van Rogie Com pany. fenée van Wegberg over haar rol in «ie: "Ik kijk er erg naar uit om in Efteling Theater te spelen. Het *ordt mijn eerste grote rol in een *ical en het lijkt me ontzettend om het personage Grace te ’Wolken. Daarnaast vind ik het Reldig om in een familiemusical •spelen, want kinderen zijn vaak «1 onbevangen en enthousiast in zegt Renée: "I ®.reactle op dat wat er op het in de Efteling Wum gebeurt. Daarnaast kijk *6 uit naar de samenwerking rr Maandag 25 september, 2030 uur: Tsjipke Deuzeman met Deuzeman Ontvangt Deuzeman en De Nwe Vorst zijn bei den heftig geïnteresseerd in het zoge naamde cafétheater. Ook in theaterca- ci~ maar dat is een ander verhaal. In -^e gaat het om het presenteren van voorstellingen, acts, presentaties, per formances, optredens en interviews in een café-ambiance. Het gaat om een nieuw? verhouding tussen ontspan ning en inspiratie. Vanavond de eerste aflevering in het nieuwe seizoen met Leon van Egmond én Frans van der Meer, Eelkje ten Cate, cultuurmake- laar Edwin Jacobs, Frans van Amels- foort en Joost Louise. Diverse Traverse gaat van start met een klassiek koffieconcert in het Natuurmuseum Brabant aan de Spoorlaan in Tilburg. Hier treden tus- s«illDO en 13.00 uur op: het Orion Trio (klassieke Argentijnse tango), de sopraan Kazue Goto, vocaal ensem ble De Windh (o.l.v. Frans van Hoek), gitarist Eddie Francken en «iano/saxofoonduo Angeline Cuij- pers en Joris Reutelingsperger. Vanaf 22 november staat Renée van Vegberg op de planken in het Efte- Theater in de musical Annie. Renée van Wegberg werd in 2004 «nrAVROs Sterren jacht uitgeko- «n tot hét multi-talent op het 8™ed van zang en dans in Neder- ™-7ij speelt in de wereldberoem- familiemusical Annie de rol van Grace, de secretaresse van miljo nair Oliver Warbucks. Met haar rol He musical versterkt Van Weg- ers de cast met out. Edwin Rutten (Daddy Warbucks) en Loeki Knol (Miss Hannigan). Zondag 24 september, 1230 i theaterconcert 'Sweet old days' Stichting Expo opent zondag z'n t terseizoen in C.C. de Schalm, Ei) bosch 1 in Berkel-Enschot, met een sprankelend koffieconcert. De groep Chapo biedt u met het theaterconcert Sweet old days' een vrolijk en deels Woensdag 27 september, 2030 uur: Wouter Deprez - War Jonge Wouter was de slimste van c klas. Grote Wouter probeert van c competitiedrang los te komen. Dat is niet simpel. Gelukkig zijn er papieren vliegtuigen. Gelukkig staan er madammen op de pechstrook. Geluk kig zit er een konijn op het dashboard. Python. 1 Wouter Deprez is een gave verteller: zichzelf, je hangt aan zijn lippen. Bovendien verstaat hij vaardig de kunst van de improvisatie, waardoor een hilarisch spel ontstaat tussen theatermaker en toeschouwer. Donderdag 28 september, 22.00 uur: Student Sounds met Ricky Rivaro, Miss Bunty en Menno de Jong Student Sounds is na drie edities uit gegroeid tot hét studentenfeest van Tilburg en omstreken. Vanavond zal het dak van 013 er opnieuw helemaal af gaan op beats van Ricky Rivaro, Miss Bunty en Menno de Jong. Een speciale Urban-area zorgt voor een zwoele sfeer in de Kleine Zaal, waar na je prima kunt relaxen in het speci aal ingerichte lounge gedeelte. Dit feest mag je niet missen...Student Sounds the hottest party just got hot ter! Zaterdag 23 (20.00 uur) en zondag 24 september (15.00 uur): Festival Zuid Bij Zuidwest Op zaterdag 23 en zondag 24 septem ber staat (muziekstad)Tilburg geheel in het teken van spannende, voor velen relatief nieuwe acts. Zij spelen in het kader van het festival Zuid Bij Zuid west (ZXZW). Een festival dat vorig jaar met succes werd geïntroduceerd. En ja, dat is een vertaling van South by Southwest. Het beroemde Amerikaan se festival met die naam heeft een ver gelijkbare opzet en invalshoek. Het evenement wordt georganiseerd door onafhankelijke programmeurs/boe- kers. Meer dan 35 bands/acts maken hun opwachting, verspreidt over zeven locaties. Of het nu punk, hardcore, metal, indierock, hiphop, electronic music, breakcore is, of singer-songwri ters zijn, alle (sub-) genres komen aan bod. Kijk voor alle info en het spc*1 schema op www.013web.nl www .zxzw .nl Zondag 24 september: Zuid bij Zuidwest 2006 Het muziekfestival Zuid bij Zuidwest dit jaar ook te gast in Theater De Nwe Vorst. Zuid bij Zuidwest (ZXZW) is een showcase festival voor under- groundmuziek uit de hele wereld. Alle mogelijke stijlen zijn te verwachten, van jazz tot elektronisch en van hard core tot singer/songwriter, speciaal voor de gelegenheid ook nog gemixt met multimedia. Op www.zxzw.nl is het hele program ma lezen. Zuid bij Zuidwest werkt met een passepartout, waarbij bezoe kers voor 10 euro toegang krijgen tot alle concerten die op 23 en 24 sep tember plaatsvinden in de Tilburgse binnenstad. Er worden zo'n tachtig bands uit twaalf landen verwacht, die op tien locaties in de stad concerten geven. Een zeer vreemd duo, op het eerste gezicht dan. Gary Lucas was gitarist in de oude Magic Band van Captain Beefheart en deze band beleefde twee jaar geleden een soort revival. Ze bracht een nieuwe cd uit, Captain zelf, en toerde da wereld. Lucas is intussen al dox geweest. Met z vloerbedekking zorgt hij elke breed uitwaaiend van Wissem is da gezicht de exacte tej luit, zonder effeeti seerd in de zeventiende beert hij te vertalen naar deze eeuw. De twee muzikanten hebben elkaar toevallig een keer ontmoet en van het een kwam het ander. Bezoekers zullen horen dat deze twee muzikale werel den naadloos öp elkaar aan kunnen sluiten. Deze tournee staat in het teken van Woensdag 27 september, 20.00 uur, Studio: Theo Nijland Paul Sel- wyn Norton - De finalisten Theo Nijland staat bekend als eigen zinnige zanger en tekstschrijver en Paul Selwyn Norton is veelgevraagd choreograaf. De angst voor de verge telheid dreef deze zanger en danser in eikaars armen. Zang verwaait immers op den duur. En beweging komt ooit tot stilstand. Straks zijn ze niemand meer. In een museum grijpen deze twee beoefenaars van 'de vluchtige kunsten' hun laatste kans op onsterfe lijkheid met beiden handen aan. Deze samenwerking heeft een ontroerende, lachwekkende en mooie creatie van melodieën en beelden tot gevolg. Donderdag 21 september, 2030 uur: Swan Lake met Kijk mama, ik dans Hoofdrolspeler Vanessa speelt ditmaal geen rol. Ze is gewoon zichzelf. In haar hilarische en ontroerende verhaal herinnert ze zich het jongetje dat ze was. Een jongetje dat met poppen speelt en zich verkleedt met het ondergoed van zijn moeder. Dat jon getje dat zijn eigen wereldje creëert waarin het een prinses, een fee of liefst een danseres wil zijn. Dat jon getje dat bovenal geen jongetje wil zijn. De taal is cru, hard, expliciet, ontdaan van alle franjes en poëzie. De niets ontziende humor is een noodza kelijk schild waarmee de schrijfster- actrice zich beschermt voor de blik ken en de vooroordelen van buitenaf. Vanessa vertelt over haar zoektocht naar identiteit, naar haar plaats in de maatschappij. Haar vriend Alain Platei schree het zien van een eerste try out. van sekse te wisselen in de j daar was ongelofelijk veel bloed en tranen voor nodig. Vanessa's verhaal is zeer aangrijpend en een les in nederigheid. Wie zich normaal durft te noemen, werpe de eerste steen.' Voor regisseur Frank Van Laecke is Kijk mama, ik dans vooral een beklij vende fado van een mens op zoek naar simpel geluk. Donderdag 21 september. 2030 uur: Brabants Bont Ook in september biedt 013 Muzikan tenservice een uitstekende bloemle zing wat er leeft in de Brabantse pop- scene. Sweet Assembler slaat een brug tussen Radiohead's contemplatieve werk en Motorpsycho. Meer info over de andere bands vind je op www.013web.nl Zondag 1 oktober treedt een keur aan Tilburgse muzikanten belange- |ws Op tijdens het benefietfestival Diverse Traverse'. De opbrengst van de kaartverkoop gaat naar het Kinderblok. Dit is een speciale jooraening voor kinderen binnen de crisisopvang van Stichting Maat schappelijke Opvang Midden-Bra- bant Traverse. De kinderen verblij ven hier met hun ouders, omdat ze vanwege een crisissituatie tijdelijk ?een onderdak hebben. De benefiet concerten worden gehouden in het Natuurmuseum Brabant en Thea ter De NWE Vorst. Het gevarieerde programma duurt de hele dag en biedt voor elk wat wils. Vrijdag 22 september, 2030 uur, Concertzaal: The Ennio Morricone Experience - Theatraal concert The Ennio Morricone Experience is een cultgroep bestaande uit topmusici uit Melbourne. Zij brengen de klassie ke soundtracks van levende legende Morricone tot leven. Interpretaties van zijn spaghetti-composities zoals A fistful of dollars, The good, the bad and the ugly en natuurlijk Once upon a time in the West worden gecombi neerd met theatraal en muzikaal vak manschap, een batterij aan exotische instrumenten, geluidseffecten, humor en orkestrale percussie. Het middagprogramma is speciaal voor kinderen en hun ouders. Zij kun nen voor verschillende optredens en activiteiten als grimeren van 14.00 tot 17.00 uur terecht in Theater De NWE Vorst aan de Willem II-straat in Til burg. Het avondprogramma in Theater De NWE Vorst duurt van 20.00 tot 23.00 uur en wordt geopend door de cliën tenband van Traverse. Verder kunt u genieten van optredens van: jazzpia nist Jeroen van Vliet, flamencogita rist Maurice Leenaars met saxofonist Henk Koekoek, Beatles-coverband Mal Evans Memorial Band en jazz zangeres Leah Kline met Dirk Bak huis op piano. igwri- Vrijdag 22 september, 2030 uur: n aan Jeroen van Merwijk met Dat kun- speel- nen alleen de héle groten 1 of Dat kunnen alleen de héle groten is het tiende programma van cabaretier, avonturier en idealist Jeroen van Mer wijk. Ook in dit programma zet hij zich weer vergeefs in voor de leniging van de geestelijke nood in de samen leving zoals die zich met name ma~: festeert in het groeiend aantal terrein- wagenbezitters in ons land. Na afloop van de voorstelling is er voor het publiek gelegenheid om elka"' doleren en met Extra kinderactiviteiten 'Diverse Traverse' is een initiatief van Peter Cornelissen. Het is zijn afrondingsopdracht voor de cursus zelfontplooiing bij Landmark Edu cation. Cornelissen: "Door mijn stage bij de crisisopvang van Traver se ken ik de situatie daar. De kinde ren komen ongewild in deze situatie terecht. Ze zijn weg uit hun ver trouwde omgeving en weten niet wat Zaterdag 23 september, 2030 uur: Guido Belcanto - De zoete smaak der zonde Bekend tot ver buiten onze landsgren zen voor zijn compromisloze liederen over de schaduwzijde van het leven en de liefde, ploegt Guido Belcanto dap per voort op de vruchtbare akker van het levenslied. Reeds twee decennia lang zorgt hij in zijn eentje, op vol strekt eigenzinnige wijze, voor een nieuwe inhoud van dit al te vaak mis prezen genre, waarin de mislukkelin gen en onfortuinlijken een stem krij gen. Wie Belcanto ooit heeft zien optreden, vergeet dat nooit meer. Nieuw is de vormgeving van deze kaarten zijn voor het show. Door middel van dia's, bewe gende beelden en filmfragmenten krijgt de toeschouwer het gevoel dat hij zich midden in een rosse buurt of Donderdag 28 september, 20.15 uur, Schouwburg: Isa Hoes Rick Engelkes - Succes Tien jaar na hun succesvolle samen werking in De Minnaar staan Isa Hoes en Rick Engelkes opnieuw samer de planken. Maak kennis met uci ambitieuze acteursechtpaar dat de stap zet naar Hollywood. Echter, in LA 'ijkt hun Nederlandse roem bitter weinig voor te stellen. Terwijl hij vooral droomt van mooie rollen gaat zij van bed tot bed om haar plek aan de top te veroveren. De regie is in handen van Peter de Baan, bekend van onder meer de rockmusical Turks Fruit. nostalgisch programma, met muziek uit de oude doos. In een geheel eigen stijl brengen de zangeressen Chantal de Brouwer en Apolonia Gort een repertoire van oude swingliedjes zoals 'All I have to do is dream' en Mister Sandman' in combinatie met musicalliedjes en evergreens uit vroe gere tijden. Zij worden begeleid door Gabriël Gort op piano en accordeon, Paul van der Velde op gitaar en Piet de Krij op contrabas. Boermans laat jong en oud kennisma- ventura in samenwerking met ken met de vele scheppingsverhalen JWL (UvT) een picknick die in die wereldwijd overgeleverd zijn, ter- -wijl Cooking&Caring het publiek al proevend door zeven Ayurvedische stadia loodst. Andere onderdelen zijn muziek, film (ondermeer Sahin Sisic), een Peerke Donders-wandeling met Cees van Raak en een gratis picknick- set, ontworpen door beeldend kunste naars Ellen Rijk en Tsjipke Deuzeman voor elke bezoeker. Öp-- tura.nl is het complete f vinden. Reserveren is verplicht en mogelijk via jessica@lavventura.nl of 06- 17832954. Er worden voorzorgsmaat regelen getroffen zodat het program ma bij slecht weer gewoon doorgang kan vinden. Zo 24 september, 2030 uur: Comas Comas opent het concertseizoen 2006-2007 van GUO. Al bij haar ont staan in maart 2003 vergeleek de internationale vakpers deze formatie met absolute toppers uit de traditio neel Ierse muziek als Lunasa, De Dannan en Solas. De vier groepsleden komen uit België, Ierland, Frankrijk Rote Bereich. En het voormalige akoestische geluid werd nu elektrisch. De dubbel-cd Temptation is een optel som van invloeden. Elektrische geluidsgolven bevatten ingrediënten uit de fusion en rock, maar doen ook mysterieus en bedwelmend aan. De rest van de bandnaam - Paradise - slaat vanzelfsprekend op de vrijheid in de muziek, volgens Honing 'de belangrijkste motivatie en aantrek kingskracht in de muziek. Sinds de'ze zomer maakt nóg een gitarist deel uit van de groep: de Nederlandse rockgi- tarist Paul Jan Bakker, bekend van popgroepen en -artiesten als Seven, Kane en Anouk. Met Bakker in de gelederen klinkt niet alleen extra har monie en elektriciteit, maar ook weet hij het element rock te integreren in het geluid van de groep en draagt hij bij aan een onomstotelijk sterke ritme sectie. nieuw materiaal dat in de Verenigde Staten al uitgebreid is gespeeld, onder meer op de radiozender WNYC. Het programma bestaat uit improvisaties van Gary Lucas en Jozef van Wissem van grotendeels Schotse anonieme folkstukken voor luit. Zondag 24 september, 20.15 uur, Schouwburg: Orkater - Zijde Na het succes van de prachtige voor stelling Novecento, brengen Porgy Franssen en Dirk Groeneveld opnieuw een tekst van Alessandro Baricco tot leven. Het 19de eeuwse verhaal over de Fransman Hervé Jon- cour. Deze handelaar in zijderupsen moet door een onverklaarbare rupsen ziekte in IGein Azië zijn handel naar Japan verleggen. Daar stuit hij op de mooiste zijde én op een mysterieuze vrouw. Zijde wordt gespeeld in een intieme toneel-op-toneel-opstelling Mocht u lastig lang kunnen staan, dan is Zijde voor u minder geschikt. de Donderdag 21 september, 20.00 uur, de Studio: Droog Brood - Omwille van de smeer (reprise) Het cabaretduo Droog Brood wordt door de pers vergeleken met Hans Teeuwen, maar ook met Monty De heren zijn echter vooral In hun derde voorstelling ontmoeten twee mannén die de slaap niet konden vatten elkaar in het bos. Wat volgt is een reeks aan komische scènes en bizarre ontmoetingen tussen allerlei mensen. In hun kleine toneel stukjes voeren zij levende personages Kaarten voor deze voorstellingen zijn op, die het begrip 'typetje' ver oversta te verkrijgen aan de kassa van Cultu- gen! reel Centrum Jan van Besouw, Tho mas van Diessenstraat 1 te Goirle. Telefonisch reserveren: 013-5343400 tijdens kantooruren of via internet: www.janvanbesouw.nl il drie keer in Para- zijn gitaar en een vol effectpedalen keer weer voor een d klankenpalet. Jozef daarvan op het eerste “i tegenpool. Hij speelt :ten, en is gespeciali- oude luitmuziek uit de eeuw. Deze muziek pro- Kaartverkoop De kosten van delT koffieconcert in het Natuurmuseum Brabant 7 euro, voor het kinderpro gramma in De NWE Vorst 4 euro en voor het avondprogramma, ook in de NWE Vorst, 7 euro. Een passe-partout voor de hele dag kost 15 euro. De zalen gaan een half uur voor aanvang open. Kaarten zijn in de voorverkoop verkrijgbaar bij boekhandel Livius, Nieuwlandstraat 56 in Tilburg. Op de dag zelf’zijn kaarten te koop aan de kassa bij het Natuurmuseum Brabant en Theater De NWE Vorst. Voor meer informatie kunt u bellen naar 06- 28585957 of mailen naar diversetra- verse@hotmail.com Kunt u op 1 oktober niet aanwezig zijn maar wilt u dit initiatief toch steunen, dan kunt u uw donatie over maken naar gironummer: 5729376 t.n.v. P.P. Cornelissen te Tilburg, o.v.v. 'Diverse Traverse'. Diverse Traverse is mede mogelijk gemaakt dankzij de belangeloze inzet van de artiesten, de gemeente Til burg, Natuurmuseum Brabant, Thea ter De NWE Vorst, muziekzaak Gras veld en Lowie Kopie Copy centers. AVRO’s Sterrenjacht Renée van Wegberg studeerde aan de Muziektheateracademie van het Rot terdams Conservatorium. Zij kreeg zanglessen van o.a. Alberto ter Doest, Laura de Bekker en Gé Titu- laer en volgde workshops bij Mary Hammond, Stanley Burleson, Barba ra Duijfjes en Vincent van Warmer dam. In december 2004 won Renée AVRO's Sterrenjacht en werd daar mee het multi-talent van Nederland. In 2005 behaalde zij een finaleplaats bij het Nationale Songfestival en begin dit jaar was Renée een-van de solisten tijdens 'Musicals in Ahoy'. U zult met deze I Lj' B' aanbieding E waarschijnlijk een aantal K st malen naar de auto I liggen er wel 9 zakken bemeste tuinaarde a 25 B 2s t liter in uw achterbak. B Beme Daarnaast bespaart het f t h"0**3a" 06 Staten. Ondanks hun culturele achtergrond smeden ze een hecht groepsgeluid met de Ierse traditionele muziek als stevig cement. Comas is Gaelic voor 'kracht'. De band wortelt in de traditie van de Ierse muziek, maar laat ruimte voor origi nele composities en nieuwe invloe den. Hiermee houdt Comas een tradi tie levend en plaatst ze zichzelf vol in de schijnwerpers van de Ierse muziek in de 21e eeuw. De 'culi-culturele-wetenschapspick- nick' vindt plaats op zondag 24 sep tember van 11.00 tot 14.00 uur op het terrein van Peerke Donders aan de Pater Dondersstraat 16 in Tilburg- Noord. In deze tweede editie geven nieuwe gasten hun visie op het thema 'Darwin treft God'. Speciaal aandachts punt is de ontdekking van de Neander thaler, precies 150 jaar geleden. Sprekers zijn onder anderen weten- schapsfilosoof Herman de Regt, the oloog Rene Munnik en archeoloog Gerrit Dusseldorp. Vertelster Ciska Z 99 zakken nu J Zondag 24 september, 1430 uur: Beumer Drost met Ingeblikt (vanaf 8 jaar) De voorstelling Ingeblikt is een filmi sche (jeugd)voorstelling over twee mannen die doorgaans films ondertite len en nasynchroniseren. Ze vinden in een geluidsstudio een oud en roestig blik met aan elkaar geplakte filmfrag menten. Op het eerste gezicht hebben deze beelden niets met elkaar te maken, rani- Althans, zo lijkt het. Al snel ontstaat er rein- een steeds spannender wordende zoek- afloop tocht naar de betekenis van de myste- r voor het rieuze filmbeelden. Dan wordt de ver baar te coh- bijsterende waarheid zichtbaar en Van Merwijk te dis- begint een meedogenloze jacht. Vrijdag 22 september, Bat Cave, 2030 uur: Human Alert en De Hardheid De Hard en Alert-Formule. De formu le van Duo Punkotti is gebaseerd op de samenwerking tussen Neerlands twee 'Hardste' en 'Alertste' bands: De Hard heid en Human Alert. De samenwer king behelst een avond vol vertier en vermaak op muzikaal en entertainment gebied. De twee bands ballen een vette vuist en brengen een show die zowel hard als erg alert is. Punkrock, skarock, de scepter wordt gezwaaid door Miss Hannigan. Annie verlangt hevig naar haar ouders en droomt dat zij haar komen redden. Als mil jonair Oliver Warbucks in het leven van Annie verschijnt, gaat het haar een stuk beter. Warbucks besluit haar te adopteren. Hij moet echter eerst het gevecht aangaan met de opportunistische Miss Hannigan. De familiemusical Annie is te zien in het Efteling Theater van 22 november 2006 t/m 25 februari 2007. Een bezoek aan Annie is tij dens de dagen van de Winter Efte ling te combineren met een bezoek aan de Winter Efteling. Op de dagen dat de Winter Efteling gesloten is, kan men tweeëneenhalf uur van tevoren het Sprookjesbos en Panda- Droom bezoeken. Er zijn voorstel lingen op woensdagen om 16.00 uur, op vrijdagen om 19.00 uur en op a zaterdagen en zondagen om 12.00 Kllard en 16.00 uur. Kaarten kunnen wor- iling. den gereserveerd via tel. 0900-0161 de musical is het elf (0,25 p/m), 7 dagen per week van sje Annie, dat in het 09.00 tot 22.00 uur en via internet: lijke weeshuis woont, waar www.efteling.com. de toekomst ze zal brengen. De begeleiders van het Kinderblok doen verschillende activiteiten met de kin deren om hun verblijf daar zo 'gewoon' mogelijk te laten verlopen. Met de opbrengst van 'Diverse Tra verse' kunnen ze de kinderen iets extra's bieden, bijvoorbeeld: een uit stapje naar een dierentuin of pret park." Cornelissen is zelf muzikant en heeft veel contacten in de Tilburgse muziekwereld. "Daardoor is het gelukt om een zeer aantrekkelijk en gevarieerd programma samen te stel len met voor ieder wat wils", aldus Cornelissen. Traverse is blij met het initiatief van Peter Cornelissen. "Jaarlijks komen er zo'n 45 kinderen bij ons in de cris isopvang terecht omdat hun ouders problemen hebben. We doen er alles aan om deze kinderen en hun ouders te begeleiden naar een normale woonsituatie. We zijn blij met dit soort initiatieven zodat we de kinde ren iets extra's kunnen bieden boven op de standaard voorzieningen", aldus Hein Meijs, plaatsvervangend directeur bij Traverse." Annie De musical Annie is een productie van Efteling Theater Producties in samenwerking met Albert Vertinde, Roel Vente en Aad Ouborg. De regie is in handen van John Yost en Alk~J Blom tekent voor de vertaling. Middelpunt van de musical is het elf jarige weesmeisje plaatselijke wees Donderdag 28 september, 2030 uur, Concertzaal: Putumayo presents Acoustic Africa - Habib Koité, Dobet Gnahoré Vusi Mahsalela Een spectaculaire combinatie van Afrikaanse akoestische muziek in Concertzaal Tilburg. Vusi Mahsalela werd wereldwijd bekend door zijn sterke optreden bij de inwijdings- plechtigheid van president Nelson Mandela in 1994, Habib Koité stond eerder in de concertzaal en staat bekend om zijn mooie mix van tradi tionele Afrikaanse en moderne muziek waarin ook invloeden van blues, Cuba en flamenco zijn terug te horen. Zangeres Dobet Gnahoré maakt het geheel compleet met haar sterke podiumuitstraling en prachtige stem die je binnen enkele minuten op het puntje van je stoel zet. andere kant van de oceaan. Dan ineens staat Romy, Franks eerste grote liefde, voor de deur. Hij is haar allang vergeten maar zij herinnert Frank aan hun zomer waarin hij zwoor voor altijd van haar te houden. In deze, door Matthijs Rümke geselecteerde, voorstelling wordt de tijd vooruit en terug gespoeld waardoor situaties in een ander daglicht komen te staan. Zo verandert deze komedie gaandeweg in een tragedie van klassieke afmetin gen.

Weekblad De Tilburgse Koerier | 2006 | | pagina 7