=0 J 44 o o S! BI ,G 10 SEtrtEM! PWecht! B Tilburg Studenten Festival is er voor alle Tilburgers I I ’Trek subsidie I urm Embrace Pink in’ Initiatiefvoorstel van LST Willem II 'Nostalgie in Tivoli' van start 107.6 FM B r BRABANT NIODELBWF Nieuwe Wijnbaron van stad Tilburg JJJop 16 en 17 september R ^DIPLOMEERDE O OO C 5 O KORTING TOT 50% DE m VORST ''bréngt éïe rëgïö in beweging 8 1 3 Terug van weggeweest: auto's op de Heuvel JAARGANG 49 NR. 2564 FLUKS, KINDERPAGINA.. CULTUUR/AMUSEMENT. UITAGENDA 9 FILMS RONDOM HART VAN BRABANT GEMEENTENIEUWS 10,11 EN 12 GEESTELIJK LEVEN.. 13 CURSUSSEN.. .15 WILLEM II.. 110.000 VERSCHIJNT LOON OP ZAND, DONDERDAG 7 SEPTEMBER 2006 OPLAGE Wennen Frank van Pamelen spreekstalmeester Milieucafé over milieucriminaliteit Aldert van der Burg PSV 5 Riccio Kappers zoekt voor haar vestigingen in Tilburg Milieu en TOP stand op Milie met min. 2 jaar salon ervaring Maak een Meeus is onderdeel van AEGON Rollen verdeeld in negende Tilburgse Revue Wijnbaron Caret Eijkens in het gezelschap van Wijnbarones Petra van der Mee. Hoofdrolspeler Alex Risch krijgt uit handen van Mona Gilissen het script 'Nostalgie in Tivoli'. M1DDEN-BRABANT BIJNEN Gemeentenieuws Stijlvolle verzorging van uitvaarten. komer Eigen rouwcentrum, Brucknerlaan 20 te Tilburg. MP ivuw. willem-ii. nl Provincie Noord-Brabant GRATIS MEEÖS MAKELAARDIJ O.G. www.denwevorst.nl Boxtel Vuurijzer 4 Breda Heilaarstraat 175 Tilburg Rugdijkz www.decibel.nl 1 J RADIO DECIBEL (013) 549 06 90 ejjsejehsjb Hoogste punt De Stadsheer beursvloer tilburg AARSTÏLISTEN Reacties en cv aan info@ricciokappers.nl Bent u elders verzekerd, geen probleem, wij kunnen toch de uitvaart verzorgen. T: 013 - 455 33 79 I: www.bijnentilburg.nl zoekt een makelaar? Frank van Pamelen FOTO: DOLPH CANTRIJN 0 Brucknerlaan 20 5011 DN Tilburg sen, regis de r OP! Jpen dag cursushuis II10 september vanaf 13.00 uur Seizoensopening ’september vanaf 20.30 uur no en de ilders en n uit het Studenten Festival draagt bij Istelling uit de Tweede Nota krwijs om Tilburg als een studentenstad te ontwikkelen en stileren en de contacten van studenten Zaterdag 9 september 19.30 uur Het Tilbur op donder dacht a de regie cabaret om 20 J ,un jé ïbruik I Trots zijn ze, de bestuursleden van Stich ting Tilburg Wijnstad. Op woensdag 6 september heeft de nieuwe Wijnbaron lenden. De Tilburgse volkszanger Henry Huijsmans presenteert het geheel en brengt enkele nummers ten t Festival vindt de jaar- IK-party plaats in waarop ontbloot BRABANT modelbouLU Gemeente Inventariseert wensen van Tilburgers Nieuw rijbewijs krijgt formaat van bankpas I Hulp voor ambtenaren Zuid Afrika bij aanpak problemen pag. 10, H en 12 abant geweten- de levens van agschaal stellen? ïpeuken er maar burgers die ie berm kie- LENDSE POWER-PLATE® HM Club Met het abonnement van €39,95 ku“' k onbeperkt gebru J maken van de nieuwste Power- Plates. Meld je nu aan voor een gratis E-jastmttiemornent. het nieuwe theaterseizoen begint! zeer succesvol beschouwd. Toen gaven onder andere In twine, Elize en de huisband van T.S.C. Olof een optre den op het T-Podium. Tilburg Studenten Festival, een non-pro- fitorganisatie, wordt mede rtiögelijk gemaakt door de Universiteit van Til burg, Fontys Hogescholen, Avans Hoge school, T Podium, de gemeente Tilburg, studentenvereniging Plato en diverse sponsors. Meer informatie is te vinden op www.tilbuigstudentenfestival.nl. 1 De^Jburgse K®erier Van 20.00 tot 23.00 uur zetten onder anderen Harry Slinger, Hillstreet, George Baker en de deejays Spike en Jamie (van Direct) optredens neer voor zowel studenten als andere belangstel- Lijst Smolders Tilburg (LST) gaat een initiatiefvoorstel indienen om de subsidie aan Embrace Pink in te trekken. Aanleiding is de actie die de homobelangenorganisatie onlangs heeft gevoerd. Daarbij werden in de priester Antoine Bodar met t bovenlijf was afgebeeld. urgse Milieucafé besteedt erdag 14 september aan- aan de milieucriminaliteit in jo. De talkshow met muziek en et in Paradox begint die dag )30 uur. Radiografische auto’s show Marklin en Fleischmann treinbanen b|icopter-demonstraties Carrera racebanen demonstratie Owdeelstestraat 52-54 Oaarle-Nassau Tel: 013-5079223 www.brabantmodelbouw.nl De rollen zijn verdeeld en de repeti ties voor de negende Tilburgse Revue 'Nostalgie in Tivoli' starten deze week. Alex Risch speelt de hoofdrol. Hij is Jantje Gevers. De productie staat in maart 2007 in Theaters Tilburg op de planken. Er zijn elf avond- en twee middagvoor stellingen gepland. Meer info over de Tilburgse Revue is te vinden op www.tilburgserevue.nl Op het T-Podium Tilburg vindt op d. teniber voor de tw< burg Studenten F groots en grat muziekfestival. Lopen er in Midden-Brat loze schurken rond die üv mens en dier in de waag Lozen .chemische viespeuk, op los? Of zijn het meer de l batterijen en motorolie in de peren? Hans Giphart, hoofd Milieute am van het korps Midden- en West- Brabant, wordt hierover geïnterviewd. PvdA, SP, GroenLinks en D66 hebben een initiatiefvoorstel voor een autoloze zondag ingediend dat in de gemeente raad van maandag 18 september wordt behandeld. De indieners hebben een meerderheid zodat de kans groot is dat Tilburg vanaf volgend jaar weer een autovrije zondag kent. Het Milieucafé reisde alvast naar Antwerpen, dat meerdere malen per jaar 'het goede voorbeeld' geeft. Eén keer per jaar neemt het Milie- Natuurplanbureau de meterstand op van de nationale natuur. Hoe ontwik kelt deze zich, wat gaat goed of fout, komen er soorten bij, reageert de natuur op veranderingen in het kli- het trio String Voice maat? Krijgen we meer rivierkreeften den Eerenbeemt, Mariji als het water schoner wordt? Achter de den e» Ju./ schermen wordt de natuur grondig in Gasten z" de gaten gehouden. Het rijk maakt 14 Bodelier, r september in Den Haag het jaarlijkse Kentrou (1 overzicht, de Natuurbalans, bekend, parlemer Nog diezelfde avond vertaalt het kens. Mg Koninosptani tel; 013-5432249 www.arendse.nl Op 9 oktober vindt in het Willem II Stadion Beursvloer Tilburg plaats. Tijdens dit netwerkevene- ment wordt vraag en aanbod ver handeld tussen bedrijven en maat schappelijke- en vrijwilligersorga nisaties. Bedrijven en organisaties die willen deelnemen kunnen inschrijven op de speciale website. Om de 'handel' in goede banen te leiden zal dichter, cabaretier en presentator Frank van Pamelen optreden als spreekstalmeester. Frank van Pamelen werkt belan geloos mee aan de Beursvloer, over maatschappelijke betrokken heid gesproken! De spreekstal meester loopt rond op de beurs en maakt net afgesloten matches bekend, ook stelt hij vragen aan de deelnemers. Daarnaast kan hij een vraag of aanbod in de 'spot light' te zetten en geeft hij aan dacht aan leuke, inspirerende zaken die zich voordoen. Een reactie van Frank van Pamelen op de vraag waarom hij Beursvloer Tilburg ondersteunt: "De Beurs vloer is een leuk en zinvol initia tief. Het is goed om de maat schappelijke betrokkenheid in Til burg een flinke duw in de rug te geven. Als ik hieraan mijn steentje kan bijdragen, dan doe ik dat graag!" Wilt u meer informatie of deel nemen aan Beursvloer Tilburg? Kijk op www.beursvloertilburg.nl. Deelname is gratis. leider Lauran van der Sanden had plaats genomen achter de pianc schrijvers Ko de Laat, Ed Schilt Jace van de Ven declameerden uit het script. Het was Alex Risch die als laatste werd genoemd en een belangrijke rol voor zijn rekening gaat nemen in de negende revue 'Nostalgie in Tivoli'. De naam 'Nostalgie in Tivoli' is ont leend aan onder andere de Tivolistraat en Tivolipark. Maar ook het Tivoli- park in Kopenhagen heeft de schrij vers geïnspireerd. De verhaallijn ont springt bij een schoolreünie en daar blijkt dat een permanent pretpark (Tivoli) niet misstaat in Tilburg. Krijgt Tilburg zijn pretpark? De spelers en andere betrokkenen gaan dat de lende maanden haarfijn voorberei- Uit de eerste tonen van de liedjes, larden tekst uit het script en de schetsen van de decors blijkt dat de Tilburgse Revue wederom een bijzon der avondje kijkplezier biedt. Carel Eijkens het stokje overgenomen van de vorige Wijnbaron Cees Verbunt. Carel Eijkens heeft met groot enthou siasme deze functie aanvaard. Nadat hij gevraagd was door Stichting Til burg Wijnstad heeft hij geen moment na hoeven denlJ- hij zijn wijnexpertise overdrager de Tilburgse bevolking, een mooie uitdaging. Carel Eijkens zijn hele leven doorgebracht ii rondom wijnen, in de Tilburgse hore ca, bij een grote bierbrouwerij en binnen de wijnhandel. De wijnbranche waarin hij nog steeds actief is geeft hem alle mogelijkheden zijn grote hobby - wijnen - te combineren met zijn professie. Wijnbroederschappen hebben Eijkens altijd aangetrokken. De officiële aan vaarding van het Tilburgse Wijnbaron- schap brengt dit voor hem nog dichter bij. Samen met Wijnbarones Petra van der Mee zal hij vanaf heden de Til burgse culturele wijnliefde onderhou den en uitbreiden. De scheidende Wijnbaron Cees Ver- burit gaf tijdens de inauguratie aan"Het is een grote eer om een dergelijke opvolger te hebben. Het kost me dan ook absoluut geen moeite afstand te doen van deze prachtige functie." Carel zal in zijn nieuwe functie snel acte de présence moeten geven, want op 24 september staat het Place du Vin op de rol tijdens Tilburg Wijnstad. voor de LST. Wij accepteren deze gang van zaken niet. Ik vind het trou wens vreemd dat ik in mijn pleidooi niet werd bijgestaan door het CDA, dat altijd de mond vol heeft over nor men en waarden." Woordvoerder Giovanni Nijenhuis van Embrace Pink noemt de uitlatingen van De Swart 'stemmingmakerij'. Hij betreurt het dat De Swart niet eerst contact met zijn organisatie heeft gezocht voordat het LST-raadslid met zijn kritiek kwam. "Ik word hier mis selijk van. Wat De Swart stelt, is feite lijk niet eens juist; die posteractie heb ben we niet gefinancierd met de subsi die die we van de gemeente hebben gekregen, maar met andere middelen. Tijdens onze kennismakingsronde hebben we fractievoorzitter Hans Smolders van de LST leren kennen. Hij liet weten dat wij volgens hem o,.B _jn en wij hebben een nor maal contact met elkaar. Dat willen wij graag zo houden. Het helpt daarbij om elkaar rechtstreeks op zaken aan te spreken", aldus Nijenhuis, die eraan toevoegt met De Swart telefonisch in contact te zullen treden. Het hoogste punt van de 101 meter hoge toren De Stadsheer aan de Spoorlaan in Tilburg wordt aanstaan de dinsdag, 12 september, bereikt. CDA-wethouder Els Aarts-Engbers, die onder meer de Spoorzone in haar portefeuille heeft, verricht de officiële handeling die daarbij hoort. De toren bestaat uit zes kantoorlagen en op de 25 etages daarboven komen in totaal 85 huurwoningen, bestaande uit drie- en vierkamerappartementen en penthouses Eigenaar is Amvest, die de verhuur van de appartementen in handen heeft gegeven van Meeus Makelaars en Van de Water Make laardij in Tilburg. De huurprijzen vari ëren van 715 tot 2.940 euro per maand. B Er zijn nog woningen beschikbaar. De «til denken. Op deze wijze kan planning is om de Stadsheer in het eer- - wijnexpertise overdragen aan ste kwartaal van 2007 op te leveren. Iburgse bevolking, een zeer >ie uitdaging. Carel Eijkens heeft zijn hele leven doorgebracht in en rondom wijnen, in de Tilt Afgelopen donderdag vond in het Cen trum Voor Amateurkunst in Tilburg de aftrap plaats. De tribune van de Thea terzaal zat vol: van cast tot grimeurs, changeurs, decorbouwers en dames van de kostuumafdeling ze waren alle maal een en al oor voor de presentatie van productieleider Marie-Thérèse den.l Blomme en de regisseur Mona Gilis- de fit 1, die in samenwerking met co* ;isseur/choreograaf Ilona Hendriks Tilburgse Revue weder rollen bekend maakten. Muzikaal der avondje kijkplezier um op de Heuvel in lenden. De Tilburgse volkszanger niseren een evenement voor studenten en p donderdag 14 sep- Henry Huijsmans presenteert het alle andere inwoners van Tilburg. Boven tweede keer het Til- geheel en brengt enkele nummers ten dien is het festival het eerste evenement i Festival plaats, een gehore. Na het Festival vindt de jaar- dat voor alle studenten in Tilburg wordt tatis toegankelijk lijkse After-TIK-party plaats in La georganiseerd. Tilburg telt ruim 23.000 Vida aan de Veldhovenring. studenten, van wie 11.000 aan de Univer- Het Tilburg Studenten Festival draagt bij siteit van Tilburg en ruim 12.000 aan aan de doelstelling uit de Tweede Nota Fontys Hogescholen en Avans Hoge- Hoger Onderwijs om Tilburg als een school. echte studentenstad te ontwikkelen en De eerste editie van het festival werd profileren en de contacten van studenten vorig jaar, ondanks aanhoudende met de stad te versterken: studenten orga- regenmet ruim duizend bezoekers als UDENHOUT. B E R K E L - E N S C H O T, OISTERWIJK, MOERGESTEL, IN TILBURG, GOIRLE, RIEL, HILVARENBEEK EN HULTEN LST-raadslid Harrie de Swart heeft naar aanleiding van deze actie aan GroenLinks-wethouder Gon Mevis gevraagd om met onmiddellijke ingang de subsidie voor Embrace Pink stop te zetten. Dit gebeurde afgelopen maandag tijdens de vergadering van de commissie Maatschappij. "Ik vind het onbegrijpelijk dat met gemeen schapsgelden de spot wordt gedreven met een uiterst beschaafdeintegere en erudiete priester en hoogleraar aan de Hij liet weten Universiteit van Tilburg en via hem goed bezig zijn worden nog eens velen gekwetst", zegt De Swart, die eveneens hoogle raar aan de UvT is. "Het antwoord van wethouder Mevis dat deze zaak over een jaar wel eens zou worden geëva lueerd, was volstrekt onbevredigend Milieucafé het rapport naar de Bra bantse situatie. Vanaf 1 oktober mogen Tilburgse 55- plussers gratis met de bus. Ook wordt de Nightliner goedkoper en is het ’’’OP-ticket langer geldig. In het lY.ilieucafé is er een discussie over de voors en tegens. Verder is er ook aan dacht voor de cityring en andere poli tieke actualiteiten. De muziek is van het trio String Voice (Barbara van i Eerenbeemt, Marijn van der Lin- i en Jurriaan Dekker). zijn tot slot columnist Ralf :r, milieujongere Sara Heider- (lid van het Griekse jeugd- snt) en dagsluiter Zjef Naaij- Met je auto over de Heuvel, het moet begin deze week een vreemde gewaarwording zijn reweest voor de mensen die het lebben aangedurfd. Het plein al jaren dicht voor autover keer, maar daar is nu een einde an gekomen, aangezien er een- nchdngsverkeer wordt ingesteld op de cityring (Heuvelring, Paleisring, Schouwburgring, Noordhoekring en Spoorlaan). Maandagavond waren er beelden op televisie te zien. Sommige ctauffeurs wisten zich duidelijk nog geen raad met de nieuwe jjtnatie en reden in de verkeerde nchting (van zuid naar noord), amen de baan die alleen voor bussen is bestemd of negeerden let gloednieuwe verkeerslicht, jat op rood stond. Het had iets slapstickachtigs. Gelukkig zijn er nog geen grote ongelukken «ebeurd. al moet je voorzichtig zijn met zo'n opmerking, want vanaf het moment dat deze krant wordt gedrukt, kan er nog van alles misgaan. ta voetgangers moet het ook wennen zijn. Zelf steek ik de Heuvelring een keer of zes per week over, meestal ter hoogte vandefietsenkelder. Nu de auto 's eroverheen mogen, is het gevoelsmatig een stuk gevaarlij ker om aan de andere kant te komen. Je had als voetganger je handen al vol aan het ontwijken m haastige fietsers. Daar komen nu nog eens de auto's bij. En de grijze betonblokken op het plein maken de situatie er bepaald niet overzichtelijker op. Ze zullen ongetwijfeld een func tie hebben, maar de dag waarop ft dingen worden verwijderd, dank ik de Heer op mijn blote knieën. Gelukkig staan er, zoals gezegd, verkeerslichten ter hoogte van de Korte Heuvel. Zodra alle ver keersdeelnemers zich daarvan bewust zijn (en er dus niemand meernietsvermoedend door rood rijdt), komt het hopelijk nog een I besje goed daar. uitvaartonderneming Tilburg

Weekblad De Tilburgse Koerier | 2006 | | pagina 1