Kraok Festival viert jubileum us do Filmfoyer Pop-art centraal in galerie Hoogvensestraat Pleinfestijn in Moergestel Hèükel Gemèükel moet je beleven Kandidaten Prijzen der Brabantse Letteren bekend Listening Principles in oud pand Bristol Nu995 Brabantse ruiter wint eerste Bijzonder Brabant Pas Cinecitta pollO HEUvelpoorT I Poolse delegatie brengt bezoek aan Goirle ■r.T: )fie fiteit :er Hennest etse MIDDAG Kinderen kunnen zich laten schminken op de familiedag van het Kraok Festival gaat Nieuwe directeur CC Jan van Besouw 740 familj atie FILMAGENDA WEEK OGTE y Red 1 drink 1 ltd j koopavond, jpavond. maya 0,7 Itr onno ale 11tr «spring as (van 20 cm dik) -p te koop bij café-brasserie De Kiosk in Loon op Zand. 24 t/m 30 augustus humo- zware iseerde ver- één van lente laar er is ■e zondag mer I kunst aktische reincamatie leidt tot een ontroe- e film. Volver De moeder van twee dochters keert als geestesverschijning terug in de familie en de vrouwen raken ver- gewend en j, door ritue- s hof. I K3 en het IJsprinsesje Karen, Kathleen en Kristel krijgen op een dag een uitnodiging van een Step Up Muzikaal over een j' verliefd wc res en nieuw le Vandaag, donderdag 24 augustus brengt e< PooLse Lublin een werkbezoek aan De Boet aan vrouwen en hun kinderen in Goirle. 1 stedenband met Lublin. 17.00-18.00 uur I 073-5035 422 diënten van dit evener zijn er bij een grote loter zen te winnen. ,en op de ur. Maar idruk van igen per klant osofle.org boek 2005/2006' gaat nu echt begin- 1 aanmerking voor de derde Schrij- r Loo doen nu mee □ek. Ook namen jijden, Ted van L.va re en Victor Vroom- uvt. Opvallend is dat J-kkelijk het raak- sre kunstdisci- ist, muziek en daarvan zijn bei- S in Het Uilennest zang. Entree gratis. Tilburg k www.uilennest.nl 'beste Brabantse I eken komen in Letteren. Daarnaast jeugdboek In septen 59 boek decer en als waamt Lies- en het de genor DePrijzc Le Temps Qui Reste De jonge modefotograaf Romain krijgt te horen dat een uitgezaaide tumor hem nog slechts een paar maanden te leven geeft. Romain ver telt het niemand en duwt iedereen, zelfs zijn vriend, van zich af. Het tweede deel in een drieluik over rouwverwerking en dood. EDING ganzendons voor 108," voor 158.- ,oor198,- pree iet leven van het te Hudson en irdt gemaakt I van niksnut De strijd om de titel jen. Maar liefst 59 boel versprijs der Brabantse] BREDA OP: ustus 2006 tedelijk Gymnasium, ye cursus start m week 36 EINDHOVEN: 19.30-22.00 uur. J speciaalzaak 1.013 - 542 49 21 Op donderdag 17 augustus is de eerste Bijzonder Brabant Pas uitgereikt aan de winnaar van de Welcome Stakes B van de International Jumping Compe tition tijdens het International Con cours ValkenswaardDe winnende rui ter, Eric van der Vleuten met zijn paard Pitareusa is afkomstig uit Brabant. Hij kreeg van Gedeputeerde van de pro vincie Noord-Brabant Onno Hoes en directeur Brabants Bureau voor Toe risme Anneke de Haan de allereerste Bijzonder Brabant Pas uitgereikt. erie aan de Hoogvensestraat 195 in Tilburg is tot en met zaterdag - Je expositie Absurdia the ultimate pop-art te zien. Het jen van de Tilburgse kunstenaar Hein van Eerdewijk. swerkt. De muziek is d dat de buurt nauwelij hebben en dat het maximaal kan dansen met muzii varieert tussen dance en Top 40. De zaterdagavond is vanaf 20.30 uur geheel voor de allround partyband. Met hits medleys van bekende, lekkere nieuwe dance classics brengt een feest der herkenning. daarom ook Op zondag ligt het muzikale accent op muziek, gebak het Nederlandstalige genre met o.a. een er bij bent. over drie i in het hede TheDa Vinci Code Openingsfihn Filmfestival Cannes is gebaseerd op het gelijknamige boek van Dan Brown waarvan over de hele wereld miljoenen exemplaren zijn verkocht. In het Louvre wordt een moord gepleegd, maar om de moorde naar te achterhalen moet er een flinke code gekraakt worden. Meerdere par tijen proberen elkaar flink te dwarsbo- Supe rman keert ipolis waar hij Marie Antoinette Eigenzinnig portret van de laatste koningin van Frankrijk. Marie-Antoi nette wordt op 18-jarige leeftijd van uit Wenen uitgehuwelijkt aan de Franse troonopvolger. Ze is aan Weense Gemütlichkeit g< schrikt hevig van het kille, c len geobsedeerde Franse hof. Hoog ristisch contrapunt bonbon-doos gehalte en een virtuoze art-direction. Do het festivalterrein aan de Eclip- ta in Loon op Zand vindt aan staande zaterdag en zondag, 26 en 7 augustus, de vijftiende editie van tet Kraok Festival plaats. alle kranen een minuut stromen. Daarnaast kunt u het beste de dou chekop onderdompelen in een volle emmer. Dan komen er minder kleine waterdruppeltjes vrij die legionella- bacteriën kunnen bevatten .Ventileer of verlaat de ruimte. Meer informa tie: www.postbus51.nl. en nieuwe basiscursus :ILOSOFIE roller leven! filosofische uitgangspunt» igelijkse praktijk The Cave of the Yellow Dog Na haar succesfilm The Story of the Weeping Camel keerde de regisseuse terug naar haar geboorteland om een speelfilm te maken met een nomaden familie in de Altai, het noordwesten Superman Returns De enige echte Su terug naar Metropolis waar opnieuw de strijd aanbindt met Luthor in dit actiespectakel van Bryan 'X-Men' Singer De Pas wordt vergezeld door de Bij zonder Brabant Pocket. Een mooie gids boordevol informatie over de mooiste natuurgebieden, de beste musea, de leukste steden, de tofste attractieparken, de fijnste accommoda ties, de lekkerste restaurants; kortom alles wat Brabant zo bijzonder maakt. Op de site www.bijzonderbrabant.nl wordt in het najaar een speciale actie- pagina geopend met daarop een over zicht van alle aanbiedingen die voor de pashouder gelden. Romance and Cigarettes Een uiblinkende Kate Winslet in een film die doet denken aan The Singing Detective. Daarin was de muziek ook een I ch contrapunt van de gebeurtenissen, een manier om de absurditeit van het leven te accentue ren en vooral te ontsnappen aan de zwaartekracht van het alledaagse. 1 en romantisch drama jongen van de straat die wordt op een balletdanse- zo één kans krijgt op een leven. Listening Principles (LP) treedt aanstaande zondag, 27 augustus, op tij dens het sluitingsfeest van de expositie Kunst. Kitsch, Camp Kermis in het voormalige pand van Bristol aan de Nieuwlandstraat 47 in Tilburg. een 40-koppige delegatie uit het ocht, centrum voor hulpverlening Tilburg onderhoudt al jaren een Gezelligheid Een keur aan dweilorkesten zorgt 's middags voor een onvergetelijke sfeer. Bovendien kan het bezoek genieten van straattoneel en natuurlijk van de tap. Zanger Bart Schuermans verzorgt een spetterend optreden. Hij brengt een vrolijk repertoire met anderzijds iets te kunnen veranderen. De conferentiegangers worden van daag bij De Bocht ontvangen, waar een programma is voorbereid. De FIOM-stichting die al 75 jaar in Bra bant - en in heel Nederland -sociaal medisch werk verricht, is aanwezig om via Lublin in heel Polen en moge lijk in meer Oost-Europese landen tot nevenvestigingen te kunnen komen. Dagvoorzitter is de heer Prof. Dr. J. Scheres, geniticus aan het Acade misch Medisch Centrum in Maast richt. De gemeentebesturen van Til burg en Goirle zijn bij dit bezoek uit genodigd. Wellicht gaat er volgend jaar een delegatie van specialisten naar Lublin. Gaude Mater Polonia heeft daarvoor al bij de Europese Unie om financiële steun gevraagd. Het sluitingsfeest begint al 's middags en naast LP zijn er nog meer schrij vers, dichters, bands en acts te zien op de manifestatie rondom de feestelijke afsluiting van de expositie 100 jaar pen kermis. De aanvang van het optreden Beve van LP is om ongeveer 21.00 uur en manci tijdens het optreden is een selectie uit ouder het werk van beeldend kunstenaar/zeefdrukker John Dohmen te zien. Poëzie, muziek en beeldende kunst op basis van improvisatie, dat is haar midden. Poseidon Actiefilm waarin een gigantisch crui seschip kapseist door een enorme vloedgolf en de passagiers zich een weg proberen te banen naar de opper vlakte. De ruiter moet nog even geduld heb ben; de Bijzonder Brabant Pas is vanaf 1 januari 2007 geldig. De consument kan zich al wel inschrijven voor de Bij zonder Brabant Pas via www.bij- zonderbrabant.nl. De pashouder krijgt op vertoon van de Bijzonder Brabant Pas kortingen of geschenken bij alle deelnemende organisaties en bedrij ven. En krijgt daarmee de mogelijk heid om tegen een aantrekkelijke prijs kennis te maken met de diversiteit van Brabant. Leidingen spoelen Bent u langer dan een week wegge- Hoe spoelt u het water in de leidingen weest en is het warm weer geweest? door? Laat koud en warm water bij Vergeet dan niet om de waterleiding door te spoelen. Het water heeft lange tijd stilgestaan. Bacteriën kun nen zich dan vermenigvuldigen en stoffen uit de leiding, zoals lood of koper, kunnen in het water zitten. Dit kan gevaarlijk zijn voor uw gezond heid. Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest Kapitein Jack Sparrow (Johnny Depp) komt opnieuw terecht in een web van bovennatuurlijke krachten, wanneer hij erachter komt dat hij bloedschuld heeft lopen bij de I darische Davey Jones, kapitein van het spookachtige schip Flying Dutch man. De tijd dringt, en Jack moet een manier vinden om zijn schuld af te lossen. door Pieter van den Burg (47), thans woonachtig te Tiel. Hij heeft een brede ervaring in de culturele wereld, is eerder werkzaam geweest als thea terdirecteur en is momenteel, naast organisator van vele projecten in de regio Tiel, voorzitter van de provinci ale Adviescommissie Cultuur, Cul- tuurbereik en Culturele Ontwikkeling van de provincie Overijssel. De heer Van den Burg zal in fulltime verband werkzaam zijn in deze functie en zal zich vooral richten op het artistieke en zakelijke management en de verdere uitbouw van het CC Jan van Besouw. The Hills Have Eyes Remake van Wes Cravens horror klassieker over een gezin dat in de woestijn van New Mexico overge leverd raakt aan een groep bloed dorstige mutanten. zodanig werk van pater Theo Raayrr steunen. Verder is er voor de kinderen een springkussen en voor de fietsers is I er koffie verkrijgbaar met gebak van Bakker Verkooijen. Iedereen die gebak - - bestelt, steunt het goede doel van pater band Out of Time, een Theo extra. Verkooijen heeft namelijk en veel het gebak tegen kostprijs ter beschik- oude en king gesteld onder voorwaarde dat de de band winst naar het goede doel gaat. Geniet j- Op deze zon(jag van en vertier en zorg dat u B ting tussen twee maffiabazen gespeeld door Robert de Niro en Robert Red ford. Verder laat hij een vrolijke fruit schaal zien die als je hem omdraait een Duitse helm blijkt te zijn. Op het bill board dat aan de gevel van de galerie hangt heeft van Eerdewijk een happy Hèükel Gemèükel staat bol van de acti viteiten. Vanaf 13.30 uur is het dikke pret op het feestterrein aan de Heukel- omseweg. Eén van de hoofdattracties is het Kameel-ring-steken. Deze variant op het Oud-Hollandse ringsteken belooft een heel spektakel te worden. Uiteraard kan het publiek deelnemen aan dit spel. Ook 'Snel naar de bel' staat garant voor zomerse pret. Hierbij moe ten de deelnemers, gehinderd door groene zeep, water en een scheve paal, zo snel mogelijk naar de bel. Vertrouwde onderdelen van dit drie jaarlijkse festijn zijn onder meer 'Het Rad van Heukelom', waarbij de mooiste prijzen te winnen zijn, alleen maar Heukelomse producten. Ook het 'Gaffelhangen' en rijden op de 'Dron- kemansfiets' horen tot de vaste ingre- njt jaar staan op zaterdagavond Pater Moeskroen en One Two Trio in de Mt op het podium. Pater Moeskroen bezig met een jubileumtoumee. Uit- eenist met een extra blazerssectie Sekt de band langs de Nederlandse mdia om haar twintigjarig bestaan te deren. One Two Trio is de afsluiter van deze avond. Deze formatie was welmatig te gast bij Giel Beelen op en Edwin Evers van Radio 538 bombardeerde haar zelfs tot vaste buishand van zijn radioprogramma S^s alkaren de familiedag van bet Kraok Festival. Bij het Nomad Theater komen mensen en poppen samen tot leven in de voorstellingen van de Ridder zonder Hart. Bij Orikadabra zijn slechts twee han den de acteurs en naast theater is er ook veel muziek. Er zijn sambaklan ken van Aventurado en blues van B- Wise. Ludiek, hartverscheurend, thea- uaal, enthousiasme en humor zijn de sleutelwoorden voor Alle 13 Jaanke en met De Zingende Fresia's heeft de organisatie ook op zondag een lande lijk bekende act binnen weten te halen. Kaarten zijn l De Kiosk in] Het Literair Informatiepunt Brabant (LiBra), dat de wedstrijd organiseert, stelde een lijst samen van boeken geschreven door auteurs afkomstig uit Brabant. Het aantal debutanten blijft dit jaar iets achter, maar daar staat een groot aantal meerervaren schrijvers tegenover. Veel van de debutanten van de vorige editie Heken geen eendagsvliegen: Vrouwkje Tuinman, Arjan Visser, Kluun en win- sment. Daarnaast feestmuziek, waardoor de feesttent op oterij mooie prij- zijn kop gaat. Natuurlijk is er ook aan de allerkleinsten gedacht. Zij kunnen zich uitleven met bijvoorbeeld het schatgraven, ze kunnen een bezoekje brengen aan de dierentuin en beestjes aaien en zich uitleven op het spring kussen. Hèükel Gemèükel wordt gehouden in de feesttent aan de Heukelomseweg in Heukelom op zondag 27 augustus vanaf 13.30 uur. De entree is gratis. ioinily geschilderd met de tekst Absur dia the ultimate pop-art. Dit lijkt over de aankondiging van een nieuwe fami liefilm te gaan, maar het is echter een filmisch portret van de kunstenaar zelf. Deze film is te zien in de galerie en is gemaakt door de filmer en galerist Zeus Hoenderop.Openingstijden: don derdag van 18.00 tot 21.00 uur, zondag van 13.00 tot 17.00 uur en op afspraak 06-23 28 49 54. Er is er maar een die het Pleinfestijn in Moergestel kan dwarsbomen. En dat is de God Pluvius. Als het drie dagen lang regent dat het giet, blijft het publiek waarschijnlijk weg. En zonder publiek is er geen cultureel hoogstaand muziekfestijn op het plein. Dat zouden de bands, het publiek en ook de organisatoren café-herberg De Veerkes en café-bar De Tijm's, niet verdienen. In Absurdia the ultimate pop-art kadert van Eerdewijk op scenische wijze filmfragmenten in als beelden van deze tijd. Zoals in het stilleven waarin een romantisch gedekte tafel te zien is. Echter, niets is zoals het lijkt; het is namelijk een uitsnede van een ontmoe- Het Stichtingsbestuur SC AG is er in geslaagd om per 15 augustus een nieuwe directeur aan te trekken voor fetaatags geheel gerenoveerde Cul- are] Centrum Jan van Besouw als 1 ^volger van de huidige directeur G. ai der Put, die na een dienstverband n bijna 15 jaar in de loop van sep- fcber zijn functie zal neerleggen, h der Put vertrekt omdat zijn func- fcin Drunen uitgebreid wordt in ver luid met een op handen zijnde nieuw- bouw c.q. renovatie van het cultureel centrum daar. In de ontstane vacature is voorzien Naast rechters en officieren van justi tie maken hoge ambtenaren van de sociale diensten, gezondheidsspecia- listen, politiefunctionarissen en mede werkers van het consultatiebureau STOP uit Lublin en Warschau deel uit van het gezelschap. De bedoeliüg van de persoonlijke kennismaking is dat in de loop van de komende jaren de overdracht van sociaal-medische ken nis en praktische behandelwijze uit Goirle en Tilburg naar Lublin ver sneld zal Runnen plaatsvinden, in Oost-Europa ligt de ontwikkeling in de medische en sociale hulp 40 jaar achter ten opzichte van Nederland. Aan die achterstand hopen Tilburg, De Bocht, het Steunpunt Huiselijk Geweld, Gaude Mater Polonia ener zijds en STOP en de gemeente Lublin verhaal over drie generaties sterke koning en koningin uit een vrouwen in het hedendaagse Spanje, sprookjesrijk. K3 mag zingen die aan elkaar verbonden zijn door het verjaardag van prinses Fleur, i, leven. de prinses is niet onder de indruk de zangkunsten van K3 en gedraagt zich als een verwend nest. Een boze tovenaar heeft namelijk een vloek uitgesproken over het prinsesje, waardoor haar hart is bevroren. In een spannende race tegen de klok Het billboard aan de gevel van Hoogvensestraat 195. proberen Karen, Kristel en Kathleen het mysterie rond het prinsesje op te In de galer lossen. Maar dit blijkt nog niet zo 23 september de makkelijk. Want ook al komen zij betreft schilderijei allerlei bekende sprookjesfiguren tegen, hulp krijgen zij niet van hen. Zal het de dappere zangeressen luk ken om de vloek op te heffen? st is ook een aantal kinder- en eken vertegenwoordigd. ember stelt de jury uit de lijst van eken een longlist samen. In naar Stijn van der Loo doen nu mee december maakt zij de shortlist bekend, met hun tweede boek. Ook namen als waarna de Publieksprijs van start j. A.F.Th. van der Heijden, Ted van Lies- en het publiek kan stemmen op een hout, Astrid Lampe en Victor Vroom- de genomineerden. koning ontbreken niet. Opvallend is dat De Prijzen der Brabantse Letteren wor- enkele auteurs nadrukkelijk het raak- den In maart voor de derde maal uitge- vlak opzoeken met andere kunstdisci- reikt. Naast de Schrijversprijs van plines als beeldende kunst, muziek en 5.000 euro voor het beste Brabantse fotografie. Voorbeelden daarvan zijn boek is er een Debutantenprijs van Yvonne Né eh Nick J. Swarth, die bei- 2500 euro en een Publieksprijs van den met twee uitgaven op de lijst staan1.000 euro. Marie-Antoinette Maria von Habsburg-Lothringen, aartshertogin van Oostenrijk, wordt in 1770 uitgehuwelijkt aan Louis XVI, de kroonprins van Frankrijk en wordt zodoende Marie-Antoinette. Op haar vijftiende krijgt ze de verant woordelijkheid voor de politieke ver houdingen tussen Oostenrijk en Frankrijk. Als levenslustige tiener wordt ze van de éne op de andere dag in het keurslijf gedwongen van een alles verstikkend protocol. You, Me And Dupr Komedie waarin he hij een pasgetrouwde stel Kate legen- Matt Dillon zuur wore door de aanwezigheid Owen Wilson Mrs. Henderson Presents Het op ware feiten gebasec, haal over Laura Henderson, Engelands mèest prominente en excentrieke society-figuren van rond de Tweede Wereldoorlog. Henderson richtte het historische Windmill The- Cars atre op, legendarisch om de naakte Na animatiefilms over levend speel- revueshows. Immer bijgestaan door goed, insecten, monsters, pratende vis- haar vriend en theatermanager Vivian sen en superhelden neemt Pixar studi- Van Damm, bond ze de strijd aan met os je mee naar dé wereld van auto's, de in haar ogen belachelijke censuur. Pleinfestijn wordt gekenmerkt door muziek en kleinschaligheid en vindt plaats op vrijdag 25, zaterdag 26 en zondag 27 augustus. De toegang is gra tis. Het programma is gericht op een breed publiek. Op vrijdag komen vanaf20.30 uur ver- aantal regionale artiesten. Mat schillende bekende dj's langs met dans- meer. Immers, op deze zelfdeo bare muziek voor de jeugd. De organi- vertrekken er honderden fietsers vanuit satie kiest voor een bepaalde opstelling, het Sint Jansplein in het kader van i waarmee een intieme sfeer in de hand Toer-Mee, allemaal om het geweldige wordt gewerkt. De muziek is zodanig werk van pater Theo Raaymakers te opgesteld dat de buurt nauwelijks over- last zal hebben en dat het publiek Op zondag 27 augustus vindt het leukste evenement van Heukelom weer plaats. Voor de vierde keer wordt Hèükel Gemèükel gehouden. Het belooft een dag te worden die haar weerga niet kent. Jong en oud, dik en dun, lelijk en knap, iedereen heeft het gegarandeerd naar zijn zin op dit gratis evenement. Kom zeker kijken, want als je het mist, moet je weer drie jaar wachten. The White Masai over r Duitstalige film naar het bekende rende boek van Corinne Hofmann. Een moderne Zwitserse vrouw gaat een United 93 relatie aan met een Masai-krijger uit Op de ochtend van 9-11-2001 stapten Kenia en leeft vier jaar temidden van 40 passagiers en bemanningsleden op de nomaden. Ze houdt er een dochter Newark Airport aan boord van een en een gebroken hart aan over. Een lijnvlucht die ze naar San Franscisco vakantieliefde die begint als een groot moest brengen avontuur en eindigt in tranen. Negentig minuten later eindigde de reis in een veld nabij Shanksville, Pennsylvania en had de wereldge schiedenis een andere koers genomen. jning Principles. Dichter/perfor- Martin Beversluis en beeldend stenaar/zeefdrukker John Dohmen publiceerden vorig jaar de bundel Rij pen onder invloed. ik versluis maakt tijdens zijn perfor- nee een keuze uit nieuw, oud, nog __der en prehistorisch materiaal. Listening Principles verwelkomt toet senist René Kuipers na een afwezig heid van ruim anderhalf jaar weer in United 93

Weekblad De Tilburgse Koerier | 2006 | | pagina 7