s w *11 Taskforce Armoede op pad (5) Peerke E sitI« Jazeker. De Hypotheken Lagere bustarieven vanaf oktober Oma heeft ook rechten Gemeente stap verder met uitwerking WMO Embrace Pink iiBiuue... keuken! 3 MEUBELHUIS St. Elisabeth Ziekenhuis opent nieuwe bloedafnamepost aan Gasthuisring Geen vergunning voor buurtfeest IS 50%90 Klasse iq design - Eerste editie City Sounds in Muzentuin 3ers b.v. Berglan Ïfeïjïll advertenties [KOllal .oor advertenties L op jezelf! - - 1 5 24 AUGUSTUS 2006 ,f ïciale aanbieding^ 9vanoers.nl Overblijven op school is voor velen een dure aangelegenheid ZE WEEK!! TIKELEN Toine Zegers |ktturgwK*erier Objectief, kosteloos advies bij meer dan 140 vestigingen! am "De xruik ADVOCATEN RINGBAAN OOST 240 - 5011 KK TILBURG - 013-536 65 55 t I ml' .baxter. hülstaiH Tatoeage Verwijdering Onnp Drs. W. Vanneste, Hilvarenbeek 240806-W34 zorg op maat samen met het St Etisaleth^feü www.peerke.biz kuto Service Tilbirg i itemet www.autoser»i«iisL: i 12-5 uur De Hypotheker Lezersbrieven JSF- JORI NU LEVERBAAR TEGEN SPECIALE VOORWAARDEN aikbaai service: kor DESIGN-STIJL-ANTIEK 1 zoals; lekkende daken van sanitair iderhouden van KZO advocaten presenteert vanaf deze plaats een tweewekelijkse rubriek over personen- en familierecht. Deze week bericht Mr Toine Zegers inzake een omgangsregeling. Opa en oma kunnen dus meestal maar beter hopen dat de ouders ook uit zichzelf inzien hoe waardevol het contact van hun kind met opa en oma is, in plaats van te procederen. Maar toch: voor schrijnende gevallen waarin de grootouders wel degelijk een nauwe persoonlijke band met hun kleinkind hebben opgebouwd en geen redelijk belang van de ouder aanwezig lijkt om de omgang met oma en opa af te breken, kan de wet uitkomst bieden. Voor meer informatie over personen- en familierecht kunt u contact opnemen met Mr. Marilet Hollants of Mr. Lilian Scheepens. Daarnaast kunt u ook gebruik maken van onze vragenservice op www.kzoadvocaten.nl na61 ndicap niburgse LrT'Spj Tilburg, Spoorlaan 396, (013) 536 93 31 haO Tilburg, Kijkduinlaan 99 (Reeshof), (013) 514 45 35 Heeft u iets te koop? 0135359858 i der van irtijen in anten PAC igasas MACHALKEMACHAIKE LABEL Linteloo )0 uur goedkoper Bezoek onze regio's GROOTSTE SLAAPWINKEL l^EXCLU»D'^LERn9e auping OivierJErdï deren tot sldigheid :t gehele ,:ghtline- Klachten over de bezorging? stuur uw klacht naar targing@tilburgsekoerier.nl t kan komen roners. Via V corganisat o bloedmon- f voor de trom- Er zijn ook op i in Tilburg en ilburgsekoerier.nl ekoerier.nl itspeeldagen en buurtfeester lardoor wordt het makkel -wethouder Gon Mevis fotografie Peter Ligtenberg Transport ibod van il Kieran, Bandita, i Groo- er nog at opa’s en oma’s belangrijk zijn voor kinderen is niet alleen I I wetenschappelijk bewezen, het is voor iedereen duidelijk. In \J een tijd waarin steeds meer vrouwen aan het arbeidsproces deelnemen, zijn opa en oma bovendien vaak de ideale oppas. Helaas er zijn ook oma’s en opa’s die heel graag hun kleinkinderen zouden zien maar hun kind of schoonkind als tegenstander tegenover zich vinden. Hebben zij dan rechten? DIRECTIE JAJ.M. de Beer II tot voor uw exemplaar van De Til- tase Koerier ook terecht bij ons kan te aan het NS-plein 14 in Tilburg. Iwendien kunt u De Koerier in Tilburg den bij de stadswinkels aan het ucknerlaan (noord) en de Kerkenbos- tats (Heyhoef) en Berkel-Enschot. In Menhout bij het Servicepunt. In Oister- lijkis de Koerier af te halen bij Tiliander. iiLoon op Zand bij De Wetering telefoon 013 539 36 00 www.berglandkliniek.nl evoorstel wordt op 28 - - commissie egedepro- "jwe tarie- net Tilburgse con- dat de gemeente openbaar vervoer, n geen bezwaren te “Ja", is met enige aarzeling het antwoord. Sinds 1995 kan de rech ter een omgangsregeling vaststellen tussen het kind en degene die in eén “nauwe persoonlijke betrekking” staat tot het kind. Een opa en oma hebben niet zonder meer “een nauwe persoonlijke betrekking met het kind”. Zelfs niet wanneer het kind regelmatig met de ouders bij opa en oma op bezoek komt en daar af en toe logeert. Van een nauwe persoonlijke betrekking kan echter wél sprake zijn wanneer opa en oma een substantiële bijdrage in de verzorging en opvoeding hebben verzorgd. Dan is wel degelijk een S voldoende bestendige en betekenisvolle relatie met de kinderen H ontstaan. Ook dan is echter het laatste woord nog niet gezegd. De rechter kan het verzoek afwijzen vanwege “het belang van het kind”. I Wanneer dat het geval is, laat zich raden en is helaas ook vaak standaard het geval: de ouders, of de verzorgende ouder na bij- voorbeeld een echtscheiding, willen het contact tussen het kind en de grootouders persé niet en benadrukken dat het kind behoefte heeft aan rust. Vaak kan de rechter in zo’n situatie niet méér doen I dan partijen tot elkaar proberen te brengen en adviezen geven om op een goede manier met elkaar te communiceren, zodanig dat het contact met opa en oma op een later tijdstip alsnog kan worden hersteld. PAGINA voorbeeld via info.raadsg... Ixirg.nl. Op de eigen websit. gemeente (www.tilburg.nl) link gelegd naar de taskforc de button 'bestrijd armoede'; foofdtnenu. REDACTIE Albert van der Burg Peter van Oirschot I Petra Jansen LAY-OUT Peter Ligtenberg Ruud Verploegen Patty Ypelaar Voor het organiseren van straatspef geen vergunning meer nodig. "Daar te organiseren"zegt Groen Links-v, werk). De Tilburgse gemeenteraad heeft «langs een werkgroep in het teen geroepen om concrete voor stellen te formuleren op het gebied tan armoedebeleid. advocaten DETILBURGSE KOERIER BV NSplein 14,5014 DA Tilburg Poste 10001, 5000 JA Tilburg Telefoon 013-5368805 Fax 013-5359985 E-mail: redactie@tilt >:www.tilburgseh Een kleine greep uit het aant acts: Rémy, Fabrice Lig, Phil Neo en Manu, Oxia, Elie I Melon, Ari Daily, Matik Live en ve B (eclectic). Daarnaast zijn e ongeveer twintig andere acts. Helaas passen niet alle liefhebbers in de uur is tuin. Om de echte diehard en City ty in Sounds-fan tegemoet te komen, geeft de oiganisatie tweeduizend speciale tic- 2 klijn J zegers van osch OPENINGSTIJDEN KANTOOR Maandag 9.00-18.00 uur. Dinsdag 9.00 - 22.00 uur. Woensdag, Donderdag 9.00 -17.00 u. Vnjdao9.00-12.00en 13.30-17.00 u. irmings en installatiebedrijf K L I N I E T I L B U R bloedafnamepost klaar om sters voor onderzoek of vo< bosedienst af te nemen. Er zijn diverse andere plaatsen in Til o omgeving bloedafnameposten van het KCHL. Een folder met meer informatie is verkrijgbaar bij de poliklinieken van het St. Elisabeth Ziekenhuis Tilbuig, het TweeSteden ziekenhuis, huisartsen, specialisten of verloskundigen. kets weg. Met zo'n kaartje komen lief hebbers tussen 17.00 en 19.30 uur zeker binnen. Op www.citysounds.nl staan de locaties vermeld, waar de tickets kun nen worden opgehaald. De tuin gaat om 1.00 uur dicht. Van 23.00 uur tot 4.00 is er nog een Gty Sounds Afterpar- ty in popcentrum 013. Het dak gaat er daar af met mensen als DMDN, Eric de Man, Handel en Le Clic. In- en verkoop van gebruikte |X meubels Bezoek-Tip! Kom op werkdagen: meer aandacht, minder drukte. ZANDKUILSTRAAT 23 (woonwinkel) TILBURGSEWEG 64 (slaapwinkel) POPPEL- BELGIE www.poppelsmeubelhuis.com gebruikgemaakt van de mogelijk heid om de leden van de taskforce de nodige tips te geven, zoals Marja Wittenbols van Stichting de Vonk, Instelling voor Katholiek Maat schappelijk Activerings werk. Marja: "Ik denk dat de taskforce tij dens de bijeenkomsten in de vier wijkcentra een mooi, meerkleuring beeld heeft gekregen van de armoe de in Tilburg. Jullie hebben sterke, creatieve, hoopvolle mensen gezien, maar ook gehoord van de 10 07 - www.bvanoersm (MA). Nell Schoenmakers (TSP), S Franssen (VVD), Gonny Egberts (AB), Joost van Huijge- Xt (CDA), Veerle Siegers (SP), Corin Sweegers (TVP) en Arjen Roos (LST). Ook wethouder Gon Mevis (GroenLinks), ambtenaren extern voorzitter Tof Thissen maken hier deel van uit. Deze. Task force Armoede heeft inmiddels een noot aantal sessies achter de rug warm niet alleen professionele hulpverlenersmaar ook de bur- fers/klanten naar hun ervaringen iet armoede werd gevraagd. De leden van de taskforce zijn boven in de stad ingetrokken om men iën thuis te bezoeken. Raadslid van de taskforce, jrgse Koerier gere- B deze activiteiten. -‘en is binnenkort ckelijker iets leuks s (Wijk- en buurt- 1 sen thuis te oei Anen Roos, lid doet in De Tilbur geld verslag van d. In dit nummer deel Inde vakantieperiode is de Taskfor ce Armoede gewoon doorgegaan met haar activiteiten. Natuurlijk wel opeen iets lager pitje. Al was het maar door de warmte. Zoals de taskforce in eerdere redactionele bijdragen heeft belicht, zijn er vier groepsbijeenkomsten georganiseerd te verschillende delen van de stad. Daarnaast is er een flink aantal bezoeken afgebracht en waren er velehuiskamergesprekken. Voor de inwoners van Tilburg bestond ver der de mogelijkheid dip*—' Het college heeft deze week de toegangsregels voor individuele voorzie ningen vastgesteld die onder de Wet Maatschappelijke Ondersteuning (WMO) gaan vallen. Het gaat bijvoorbeeld om hulp bij het huishouden, rolstoelen, woningaanpassingen en vervoersvoorzieningen. ënt. Wil die liever niet verhuizen maar in de huidige woning blijven wonen, dan kan dat. Hij kan de financiële tegemoetkoming van de gemeente dan gebruiken voor de woningaanpassing. Het is ook moge lijk om een losse woonunit te plaat sen tegen de hoofdwoning aan. Daarin kunnen ouderen of gehandi capten op de begane grond slapen en douchen. Voor de zomer heeft het college een conceptverordening voorgelegd aan de vertegenwoordigers van de Til burgse zorgvragers, de Participatie- raad WMO. "Ik vind het een compli ment waard dat de Participatieraad zijn adviesfunctie goed heeft kunnen vervullen, ondanks de vrij korte tijd die hiervoor beschikbaar was. Het college heeft een aantal wensen van de Participatieraad gehonoreerd”, aldus Aarts-Engbers. kopijsluiting Vrijdag 12.00 uur, voorafgaand aan verschijningsdatum. Uitgezonderd sportberichten, maandag 12.00 uur. brief met pas toegestuurd. Op de pas staan naam en geboortedatum al inge vuld. Door een pasfoto aan te brengen en de kaart dicht te vouwen, is de kaart geldig als gratis toegangsbewijs voor alle stadsbussen in Tilburg (de lijnen 1 tot en met 8 en de wijkbus- sen). De tariefacties maken deel uit van een proef, die van 1 oktober aanstaande tot 1 juli volgend jaar wordt gehou den. In het voorjaar wordt de proef geëvalueerd. Vanaf 1 juli is de provin- o cie verantwoordelijk voor het open- ■Jightliner baar vervoer in Tilburg. Dan wordt ital ritten besproken of de nieuwe tarieven wor den doorgezet en hoe ze worden gefi nancierd. Het college! augustus besproken in de a Fysiek. Daarna zal het colleg vincie verzoeken om de nieuv ven vast te stellen. Het Tilbur; sumentennetwerk, d adviseert over het o heeft al aangegeven hebben. de zomer gaat de taskforce nog 1 paar groepen in de weer om is dieper op een aantal zaken s gaan, bijvoorbeeld met oude- ondememers en jongeren. Ver volgens moeten er aanbevelingen komen. De kunst is om met prakti sche oplossingen te komen. Oplos singen waar iedereen snel mee uit de voeten kan. Naar het zich laat aan zien wordt de planning van eind september gehaald. Dat is ook de bedoeling, want zo kan er reke ning mee worden gehouden in de begroting. En is er geld beschik baar waardoor Tilburg meteen aan de slag kan met de uitvoering. In de nieuwe verordening staan nog meer opvallende regels die rekening houden met de wensen van de cli ënt. Vragen mensen hulp in het huishouden aan, dan wordt stan daard de vraag gesteld naar eventu ele aanwezige mantelzorg. Daarbij wordt er ook voor gewaakt dat een mantelzorger niet overbelast raakt. De mantelzorger kan zelf aangeven hoeveel zorg hij of zij op zich kan en wil nemen als aanvulling op de professionele zorg. Ook bij woning- op 1 aanpassingen wordt rekening oment gehouden met de wens van de cli- mogen. Voor ouders op bijstandni veau zijn dit dus nieuwe kosten die ze eerst niet hadden. Toch krijgen ze geen bijzondere bijstand hiervoor. Het gaat om gemiddeld een euro per kind per dag, vier schooldagen per week en veertig schoolweken per jaar, dus in totaal om zo'n 160 euro Kunnen deze kosten niet op dezelfde wijze bekeken worden als die ande re schoolkosten, als onvermijdbare noodzakelijke kosten van bestaan?" Tot slot wees Marja op de mogelijk heden tot participatie: "In de Spij- kerbeemden is het onderwerp terzij de genoemd, de gratis koffie. Niet alle wijkcentra werken zo. Toch is het een belangrijk instrument om mensen over de drempel te krijgen. Tijdens onze huisbezoeken horen we vaak, als we ouders proberen te sti muleren gebruik te-maken van wijk- voorzieningen voor zichzelf, dat ze zich schamen als ze geen koffie kun nen betalen. Als de vaste regel zou zijn 'het le kopje gratis', haal je zeker een deel van de doelgroep binnen die nu wel wil, maar niet durft." Na de z< met een nog eens in te ren, c volge Idinsdagavond 18.00uur. E-mall advertentie@tilburgsekoerier.nl GESPROKEN koerier Voor mensen met een leeshandic™ verschijnt een selectie uit DeTiL„.a„ Koerier ook op cd-rom. JI.: FNB (Federatie van Nederlandse “toenbibliotheken) Postbus 24,5360 AA Grave Telefoon: 0486 - 486 486 °e Tilburgse Koerier is lid van organisatie van lokale nieuwsmedia Vanaf 1 september 2006 is een nieuwe bloedafnamepost gevestigd aan de Gasthuisring 54A in het gebouw van Conventus (op het terrein van het Fra terhuis) in het centrum van Tilburg. De bloedafnamepost is onderdeel van het Klinisch Chemisch en Hematologisch Laboratorium (KCHL) en de Trombo- sedienst Midden-Brabant, beide gevestigd in het St. Elisabeth Zieken huis Tilburg. Het KCHL biedt op deze manier nog meer service dichtbij huis aan patiënten van het St. Elisabeth Zie kenhuis Tilburg, het TweeSteden zie kenhuis en de Trombosedienst Midden-Brabant. Elke dinsdag en donderdag van 9.00 tot 10.00 uur zitten de medewerkers van de "We willen mensen keuzevrijheid vervalt de huidige verordening Wet bieden", zegt CDA-wethouder Els Voorzieningen Gehandicapten. Aarts-Engbers (Zorg). "Als mensen recht hebben op hulp voor hun huis houden, dan kunnen ze bijvoor beeld kiezen uit zes zorgaanbieders of een persoonsgebonden budget krijgen waarmee ze zelf hulp kun nen inkopen bij een persoon of organisatie naar keuze." De nieuwe toegangsregels staan in de Verordening voorzieningen maatschappelijke ondersteuning. Nadat de raad zich heeft uitgespro ken over de verordening (gepland op 18 september), wordt deze op 1 januari van kracht. Op dat moment i.oo en 2O.i iHk Stoelen v/a I 'Ipk Tafels v/a €14 Tweezitters BflL v/a 29 uitputting, de passiviteit en de moe deloosheid." Marja noemde drie mogelijke aan dachtspunten voor de taskforce: "Mensen die al heel lang in afwach ting van hun asielprocedure in Nederland zijn, hebben zeker in armoede geleefd, maar de tijd voor het in aanmerking komen voor de langdurigheidstoeslag begint pas a vanaf de datum van de positieve uit- der de mogelijkheid digitaal mee te spraak. Is daar iets aan te doen?" Een denken en te reageren per mail, bij- tweede punt: "Enkele jaren geleden voorbeeld via info.raadsgriffie@til- heeft de gemeente Tilburg gevonden dat het basisonderwijs geen kosten voor de ouders mee zou moeten Daarom worden de oude- Het college wil de regelgeving ver soepelen zodat de bevolking wordt gestimuleerd om meer activiteiten in de wijk te organiseren. Dankzij het project Verrijk je Wijk! is hiervoor geld beschikbaar. In dit kader hebben de wijkorganisa- ties en dorpsraden vorig jaar t1;— vijfhonderd subsidieaanvragen toege kend. In totaal is er 521.000 euro aan subsidie verstrekt, 66 procent van het totaal beschikbare bedrag. Dat blijkt uit de evaluatie van de activiteiten van Verrijk je wijk! over 2005 die begin dit jaar is gehouden onder de wijkor- ganisaties, wijkraden en dorpsraden. Mevis: "Dat was het eerste volledige wijl jaar voor Verrijk je wijk! en er zijn behi veel leuke activiteiten georganiseerd, je Wijk! Maar we zijn ambitieus. In het Alge- een cor meen Beleidsplan van de nieuwe coa litie hebben we afgesproken dat we het aantal aanvragen in het kader van Verrijk je wijk! willen verdubbelen. Dat vraagt nóg meer aandacht voor het project. Maar ook soepelere regel geving vanuit de gemeente zelf. Daar om heeft het college vorige week ook besloten de raad voor te stellen de APV te wijzigen." Eerder dit jaar heeft het college al aan de raad voorgesteld om met ingang van volgend jaar voor de vergunning aanvragen geen leges in rekening te brengen. Vooruitlopend op de besluit vorming door de raad, heeft het colle ge destijds ook besloten om met ingang van dit jaar geen leges meer te vragen. Uit de evaluatie blijkt dat er meer acti viteiten door bewoners worden opge- "We zijn blij dat we de bustarieven al zo snel kunnen verlagen", zegt CDA- wethouder Els Aarts (Ouderen). "De doelstelling is en blijft om het gebruik van het openbaar vervoer te bevorde ren, maar natuurlijk ook om het oude ren zo gemakkelijk mogelijk te maken deel te nemen aan activiteiten." De exacte plannen van het college zijn: gratis openbaar vervoer voor 55- plussers, gratis meereizen met TOP- ticket voor maximaal vier kinderen tot 12 jaar, uitbreiding van de gek van het TOP-ticket naar het weekend, één euro voor de Ni en de uitbreiding van het aant van de Nightliner. Op advies van het consumentennet werk wordt samen met de BBA nog vel gekeken of de extra reizigers in de tachtelijke uren goed kunnen worden opgevangen en of de overlast kan worden beperkt. Ook bij de uitbrei ding van het aantal ritten met de Nightliner wordt dit onderzocht. Alle inwoners van Tilburg van 55 jaar en ouder krijgen begin oktober een DIGITAAL beeldmateriaal Digitaal fotomateriaal en fotoafdruk- ten dienen vrij van rechten te wor- itenaangeleverd. Eventuele naams- iwmelding van de fotograaf dient bij aanlevering expliciet gemeld te wor- ta. Bij verzuim komen kosten voor rekening van de aanbieder. 600 rri winkel Korvelseweg 159 l Tilburg (ma. gesloten) 2000 rri magazijn Kapelmeesterlaan 114 Tilburg Noord (open: do., vrij, en zat) sbsite van de -’) is er de Lxorce, onder brengen. Daarom worden de ouder- "oede'in het bijdrage, het schoolreisje en het schoolkamp sindsdien vergoed via Veel organisaties in Tilburg hebben de bijzondere bijstand. Het overblij- jebniikgemaakt van de mogelijk- ven wordt niet vergoed, vanuit de gedachte dat mensen vrij zijn hun kind tussen de middag naar huis te laten komen en die kosten dus niet hoeven te worden gemaakt, als een van de ouders thuis is. Alleen als de ouders in een leer- of relntegratietra- ject zitten of een parttime baan heb ben met aanvullende bijstand, kan wel bijstand worden aangevraagd. s, Inmiddels zijn de tijden veranderd, n Onder grote maatschappelijke druk om ouders meer kansen te geven om te werken, als zij schoolgaande kin deren hebben, hebbén veel scholen gekozen voor een continurooster. Kinderen hebben daardoor geen mid dagpauze meer, waarin ze naar huis pakt en georganiseerd, waarbij men sen onderling contacten leggen. Ten opzichte van 2004 zijn de aanvragen diverser geworden. In 2004 kwamen vooral veel aanvragen binnen voor buurt- en straatfeesten. In 2005 zagen de wijkorganisaties meer diversiteit in bijna de aanvragen en meer grotere acti- :oege- viteiten, zoals een buurtwandeling, een rommelmarkt, een stadstour, een straatspeeldag, een zeskamp en een muziekavond. Ook blijkt dat bijna alle wijkorganisa ties en dorpsraden het prettig vinden om aan Verrijk je wijk! te werken. Het werd vooral positief bevonden dat de ijkraad tegemoet kan komen aan „ehoeften van bewoners. Via Verrijk "'ijk! kan een wijkorganisatie op - jncrete en snelle manier iets doen voor en met haar wijkbewoners. Ook het contact met mede wijkbewo ners wordt op deze wijze versterkt. Het succes van Verrijk je wijk! in 2005 is volgens de gemeente mede te danken aan de grote inzet en betrok kenheid van de wijkorganisaties en van de 8 Verrijk-je-wijk-ambassa- deurs. Deze ambassadeurs voerden regelmatig campagne en gaven toe lichtingen op wijkvergaderingen en wijkbijeenkomsten over het project. In Tilburg zijn er twintig wijkorgani saties waaronder twee dorpsraden (Berkel-Enschot en Udenhout). Zij hebben in 2005 4 euro ontvangen voor elke inwoner van de wijk. Met dit bedrag mogen zij de aanvragen van Verrijk je wijk! uit hun wijk hono reren. Het college wil de bustarieven op 1 oktober doorvoeren. Hiermee lost het de belofte in die gedaan is bij de presentatie van het Algemeen Beleidsplan van de nieuwe coalitie. Alle dagen open van 10-19 uur Zaterdag en zondag open van 10-18 uur Dinsdag gesloten Vanuit mijn ervaring en vanuit mijn inzet als docent Theoretische Peda gogiek, pleitend voor diversiteit als pijler van onze samenleving, schrijf ik deze open brief aan iedereen die begaan is met (seksuele en culturele) diversiteit. In De Tilburgse Koerier van 10 augustus staat een artikel op pagina 3: 'Allochtone homoseksuelen gevangen tussen twee culturen'. (Er had ook kunnen staan 'Protestantse en katholieke homoseksuelen gevangen tussen twee culturen'). Waarschijnlijk wordt met 'allochtone' alleen 'islamitische' bedoeld, wat een onjuiste verenging is en een negatieve beeldvorming in de hand werkt. Hier wordt gesuggereerd dat Embrace Pink iedereen de ogen wil openen voor allochtonen en homoseksualiteit. Ik wil erop wij zen dat een aantal organisaties zoals Stichting Yoesuf en Habibi Ana al jaren aan de weg timmeren, niet altijd met evenveel gehoor. Hierbij gaat het om organisaties die door de doelgroep (homoseksueel en/of alloch toon) worden geleid. Ik vind het van een enorm bedenkelijk niveau dat oudere leden van het COC (zoals ikzelf) worden neergezet als theeslurpende (ik drink zelf nooit thee) mekaar ontmoetenden zonder inzet. Mijn hele leven lang heb ik me, net als zovele anderen, vanuit mijn werk als docent en als vrijwil liger ingezet voor emancipatie, integratie en diversiteit, ook cultureel en seksueel. Ik voel me dan ook diep gekwetst door die bewering in De Til burgse Koerier. Dit is zuiverste discriminatie op basis van leeftijd! Eigen lijk is een juridische klacht hier gepast. Wat te denken van een kop 'Oude re (40+ dus) allochtonen gevangen tussen drie culturen: de eigen cultuur, de Nederlandse cultuur en de Embrace-Pink-cultuur?’ De doelstellingen van de homobeweging zijn integratie, diversiteit en de emancipatoire weg ernaartoe. Het opzetten van activiteiten die hiervan afwijken, zoals een roze polis (wat Embrace Pink wil) is anti-integratief en anti-productiefVan integratie is alleen dan sprake als de geaardheid er niets toe doet bij het afsluiten van een polis, met andere woorden: niet het maken van, maar het overbodig maken van een eigen, in casu, roze polis moet het streven zijn. Dat de gemeente en haar betreffende wethouder dit niet zien, betekent dat ze zich toch eens moeten bezinnen op wat integra tie en emancipatie zijn. Getto's lijken toch iets anders te zijn. Of weet de gemeente dat niet? Maar ja, ik ben maar een theeslurpende 40-plusser. Tilburg heeft geen twee homo-organisaties nodig, maar één goede, samenwerkende. Laat ons nog maar eens proberen tot een dialoog te komen (hier wil ik, indien wenselijk, een bijdrage in leveren) en niet tot een concurrentieslag waatbij uiteindelijk iedereen de verliezer is. Zeker op termijn. Laat de gemeente geen tweedracht zaaien maar aanzetten tot samenwerking voor de goede zaak en de gelijkwaardigheid van iedereen. Graag zou ik nog steeds aangeven hoe ik die samenwerking zie: met res pect en zonder op de man te spelen. Ik wist niet dat men met een ontbloot bovenlijf iemand (priester Antoine Bodar) zo gemeen een slag onder de gordel kon geven (wat een mooie column hierover van Aldert van Burg in De Tilburgse Koerier van 17 augustus!). Of moet vrijheid mening toch afgestraft worden als het niet de jouwe is? ik I

Weekblad De Tilburgse Koerier | 2006 | | pagina 3