MINK Nieuwe programmering JT-i Efteling Zomeravonden Peerkei i^n k k v 4 .ns Jazeker. De Hypotheker. 30% KORTING I© 899; Afscheidscadeau raadsleden te duur' KPN feliciteert Primafoon Tilburg LST bezorgd over kaalslag bomen 3298/ jrier.nl LST wil wachtgeld alvast afschaffen Efteling 10 juli t/m 27 augustus extra lang geopend ORACLE STOELEN V k Bergtan LJJ< |k.n|39 013-4550860 'Politiek is geen ballet' 'Beëindig discussie DONDERDAG 6 JULI 2006 - PAGINA 3 DE TILBURGSE KOERIER *ERDAG 6 JULI 2006f itie De Python in bedrijf op een van de Efteling Zomeravonden. Tatoeage Verwijdering 1 zofjop maat samen met het St Fiisabeth Zieke; faillisements haar Li de partij Verdeling van pensioenrechten bij scheiding iurg mode Besterdplein 37 - www.degunst.nl Afgelopen week is in de Afhankelijk Daarom is het vanavond, 6 juli, feest bij de Primafoon aan de Heuvelstraat 42a in Tilburg. iting is mogelijk. Objectief, kosteloos advies bij meer dan 140 vestigingen! Tilburg Qnnp ADVOCATEN RINGBAAN OOST 240 - 5011 KK TILBURG - 013-536 65 55 060706-W27 Lezersbrieven EUKENS De Hypotheker Primafoon in Tilburg de 200.000e Telefoon met Belminuten verkocht! oepen tot aan God. 5.00 uur. Actie: bij aanschaf van een Telefoon met Belminuten zijn de eerste 2 maanden gratis. Deze actie loopt tot 16 juli 2006 en is alleen geldig in de Primafoon in koopavond, pavond. Vragen van CDA over Korvelseweg Conservatorium geeft slotconcert ixspring as (van 20 cm dik) met de geavanceerde Sinon laser deskundigheid: door geregistreerde nuidtherapeuten service: korte wachttijd en bereikbaarheid mssen 8.00 en 20.00 uur (werkdagen) j TO Tilburg, Spoorlaan 396, (013) 536 93 31 BH Tilburg, Kijkduinlaan 99 (Reeshof(013) 514 45 35 klijn zegers van osch Voor meer informatie over personen- en familierecht kunt u contact opnemen met Mr. Marilet Hollants of Mr. Lilian Scheepens. Daarnaast kunt u ook gebruik maken van onze vragenservice op www.kzoadvocaten.nl tnkjes Nu DIRECTIE J.A.J.M. de Beer telefoon 013 539 36 00 www.berglandkliniek.nl ming h comper MATINIQUE - STATE Of ART - PIERRE CARDIN CAMEL ACTIVE-PALL MALL Petra de Klerk Tilburg Mr. Lilian Scheepens KZO-advocaten www.Peerke.biz Heeft u iets te koop? (013) 535 98 58 Tijder in het (12.3 U 11 lucht en het vele kandela- gaan kijken en zich iding.en de werkwijs en gepikeerd over dt. e Fysiek obeloofd, verplaatsing van s. Als voorschotje gemeente alvast iet kaal ge-;J KOPIJSLUITING Vrijdag 12.00 uur, voorafgaand aan ver„ Uitgezonderd sportbt maandag 12.00 uur. arschijningsdatum. (berichten, ilburgsekoerier.nl akoerier.nl OPENINGSTIJDEN KANTOOR Maandag 9.00 -18.00 uur. Dinsdag 9.00 - 22.00 uur. Woensdag, Donderdag 9.00 -17.00 u. Vrijdag 9.00-12.00 en 13.30-17.00 u. FOTOGRAFIE Peter Ligtenberg ar ontwierp en Zinloos geleden esenteerde i een bron- in zijn 600 Klachten over de bezorging? Bel tijdens kantooruren (013) 582 11 08 of stuur uw klacht naar bezorging@tilburgsekoerier.nl DIGITAAL BEELDMATERIAAL Digitaal f ken dienen - den aangeit», vermelding aanleverin, den. Bij verzu rekening ens.nl igustus: Djumbo, Treble (met band), i Harrie Slinger; augustus: Chip an Ragas Brace en Rob van Daal; Het CDA heeft vrat lege gesteld over van de Korvelsewe~ gaat beginnen, gedaan na keliersverer brief aan ier Ham- EDING oor 108,- 00x158,- oor198," I fotomateriaal en fotoafdruk- nen vrij van rechten te wor- ""eleverd. Eventuele naams- ding van de fotograaf dient bij sring expliciet gemeld te wor- zuim komen kosten voor ng van de aanbieder. KZ0 advocaten presenteert vanaf deze plaats een tweewekelijkse rubriek over personen- en familierecht. Deze week bericht Mr Lilian Scheepens inzake scheiding. vindt het belang e Tilburg vana Nu bij V&D: sioenuitvoerder moet met de conversie hebben Het gevolg van conversie is dat het recht op bijzonder nabestaandenpensioen, samen met de aanspraak op ouderdomspensioen wordt omgezet in een eigen pensioenrecht. Tijdens Zomer in de perk met 27 augustus o van 10.00 tot 21.00 uur. Op zaterdagen in deze periode is de I ''1.00 uur. Kijk -v.efteling. ».agen aan het col- "“r de herinrichting seweg.die in augustus i. Dit heeft de fractie een onderhoud met win- eniging Korvel Vooruit. Een interessante manier om af te wijken van de standaardwijze van verevening is de conversie. Hierdoor krijgt de vereveningsgerechtigde (degene die niet zelf pensioen heeft opgebouwd) na eigen pensionering een eigen, zelfstandig recht op ouderdomspensioen. De conversie moet dan wel bij overeenkomst (vastgelegd in de huwelijkse voorwaarden of convenant) zijn vastgelegd ingestemd. LAY-OUT Peter Ligtenberg Ruud Verploegen Patty Ypelaar advocaten m K L I N I E B U F ADVERTENTIES Sluitingstijd voor advertenties dinsdagavond 18.00 uur. E-mail: advertentie@tilburgsekoerier.nl t huisbellen ^kpn sluit je aan De LST stelt een uitkering raadsleden i.. De fractie heeft daartoe eei tiefvoorstel ingediend. Dit maandag 18 september in de eer volgende raadsvergadering moei worden behandeld. ook weer i tientallen jaren :n herinrichting, aanpakt, doe het Er moet een einde komen aan de discussie over de twee woonarken die al jaren in de Piushaven liggen. Dat vindt de PvdA. De fractie heeft daarover vragen gesteld meester en wethouders. olgens de Wet verevening pensioenrechten bij scheiding dienen de tijdens het huwelijk opgebouwde V pensioenrechten te worden verevend. Beide ex-partners hebben recht op de helft van het tijdens het huwelijk opgebouwde pensioen. Indien partijen niets afspreken geldt de standaardregeling van de Wet. Partijen kunnen ook een andere wijze van pensioenverdeling overeenkomen bij huwelijkse voorwaarden of convenant of daar geheel vanaf zien. U kunt voor uw exemplaar van De Til- tajse Koerier ook terecht bij ons kan- ta aan het NS-plein 14 in Tilburg. Mien kunt u De Koerier in Tilburg Men bij de stadswinkels aan het iicknerlaan (noord) en de Kerkenbos- plaats (Heyhoef) en Berkel-Enschot. In Udenhout bij het Servicepunt. In Oister- wijk is de Koerier af te halen bij Tiliander. hl Loon op Zand bij De Wetering Het is zaak om in gevallen waarin er pensioenrechten te verdelen zijn de voor en nadelen van conversie versus standaardverevening goed tegen elkaar af te wegen. augustus: Kus, Boney M, Gordon en Marianne tot 20.00 uur REDACTIE Aided van der Burg Peter van Oirschot Petra Jansen Bankstel 3-2-1 terracotta, microvezel, adviesprijs €1447,- 600 m1 winkel Korvelseweg 159 Tilburg (ma. gesloten) 2000 m' magazijn slmeesterlaan 114 urg Noord (open: do., vrij, en zat) I Van 10 juli tot en met 27 augustus viert de Efteling weer haar vertrouwde Zeven Mijls Zomer. De zeven Zomeravonden zien er dit jaar wel anders uit. De Efteling presenteert voor het eerst op deze avonden een allround, horizontale programme ring. waarbij elke avond de genres Kinderpop, Terug naar, Musical/Songfestival, Populair en Hol- lands-Brabantslevenslied aan bod komen. Tijdens de Zomeravonden is het park nog steeds tot mid dernacht geopend. Volgens het CDA 'behoeft de Korvel seweg een kwaliteitsimpuls' en moet het college daartoe extra budget beschikbaar stellen. Voorzitter Frans van Aarle van Korvel Vooruit is met name bezorgd over de trottoirtegels die er na de herinrichting op de Kor velseweg zullen liggen. "Het materi aal is ordinair en simpel, dus ik hoop dat daar nog iets aan kan worden gedaan. Het luxe plaveisel dat in de Heuvelstraat ligt, hoeft nu niet. Maar we hebben I moeten wachten op eer Als je de zaak dan dan meteen goed." 1 Transport' tU serv,ce In- en verkoop' van gebruikte meubels Ten westen van het laantje dient industrieel-architectonische hoog bouw te worden gerealiseerd die vol gens de plannen van de gemeente moet refereren aan de Udenhoutse bedrijvigheid van weleer. Er moeten o ook enkele bomen worden verwij- gunning derd. 'Begrijpelijk natuurlijk want de De LST I nieuwbouw moet goed ontsloten wor den', schrijft de fractie in de b' het college. 'Maar wethouder het Lelijke Jonge Eendje en de Rode verwelkomen de Schoentjes van de beroemde Deens sprookjesschrijver Hans Christia 127 augustus zal Andersen. De Efteling Sprookjessmr is een extra attractie voor de par'-'- zoekers en vrij toegankelijk. dendheid moeten betrachten', schrijft de fractie in haar initiatiefvoorstel. Zij wil dat de raad óf de opdracht aan Geelen niet verstrekt óf hem (of een andere kunstenaar) de opdracht geeft een cadeau te ontwerpen van maxi maal 100 euro. Anders moet de raad maar een ander cadeau verzinnen terughou- binnen dat budget, vindt de VVD. De LST heeft aan burg wethouders vragen ge= bomen aan de Koen hout. Aanleiding kaalslag die de fi getroffen. 23.15 uur Zaterdag Jamai.Ali Zaterdag horizontale lewijn, Zw» ieuwe program- ipodium op de Zater -- de genres West, Musical/ Schuu Hol- Tussen de er voor het -- act plaatsvin den met een hoog muzikaal- en enter- lainmentgehalte. Op de kiosk bij de restaurants de Steenbok en het Witte Paard'is er wekelijks round band te bewonderen DE TILBURGSE KOERIER BV NS plein 14, 5014 DA Tilburg Postbus 10001, 5000 JA Tilbu Telefoon 013-5368805 Fax 013-5359985 E-mail: redactie@tilb Mwww.tilburgsek Raadsleden die de gemeenteraad ver laten, krijgen van de gemeente bij hun afscheid een cadeau. In het verleden was dit een bronzen bord ter waarde van ongeveer 68 euro. De gemeente heeft aan Guido Geelen opdracht gegeven een nieuw cadeau te laten ontwerpen. Deze kunstenaar r ook het Monument tegen Geweld, dat twee maanden werd onthuld. Geelen pres onlangs als afscheidscadeau e zen schaal. De kosten hiervan Tot mijn opperste verbazing las ik - zelfs in de kop van een artikel - 'Niet kinderachtig zijn, politiek is geen ballet', een opmerking van de heer Ruud Vreeman. Zijnde burgemeester van Tilburg, waar zelfs een dansacademie is gevestigd, heeft hij blijkbaar weinig inzicht in de balletwereld. Hij moet eens gaan kijken en zich laten informeren op de balletacademie over de opleiding en de werkwijze/toekomstmogelijkheden. Ik ben gepikeerd over deze opmerking. Ik heb zelf jarenlang op het toneel gestaan en ben daarna aangesteld als docent ballet, dansimprovisatie en compositie. Leerlingen die niet aan de eisen, fysiek of mentaal, voldoen, worden zonder pardon aan de kant gezet en zien hun idealen de mist in gaan, dit wel ter bescherming van henzelf. Het vak is keihard als je een maal je diploma hebt behaald: ieder keer weer audities doen, contracten voor een jaar of voor de duur van een productie. Als je geen solist bent, word je er op je 35e uitgebonjourd, omdat je zogenaamd niet meer mee kunt. De heer Vreeman heeft, met zo'n opmerking, weinig of geen inzicht of geen respect voor dansmensen. Frau Anders. En Pardoes de Tovemar en Prinses Pardijn ve gasten weer feestelijk. Van 24 juli tot en met er in het Fata Morgana Evenementen Paleis van de Efteling een Lego Ten toonstelling te bezichtigen zijn. '--'"k van de situatie kan conversie de beste optie zijn. Bijvoorbeeld indien de gerechtigde veel ouder is dan de vereveningsplichtige (degene die het pensioen heeft opgebouwd). Het eigen recht treedt dan namelijk eerder in dan wanneer de standaardwijze van verevening overeengekomen zou zijn. In dat geval moet de gerechtigde namelijk wachten tot de vereveningsplichtige 65 jaar wordt. De kans dat de vereveningsplichtige eerder overlijdt is kleiner waardoor het nadeel van conversie (het wegvallen van bijzonder nabestaandenpensioen) zich niet snel zal verwezenlijken. Wat óok niet verandert, is de ope- Programmering ningstijd tot 21.00 uur op de overige De programmering van de Zomer dagen van de Zeven Mijls Zomer, avonden is inmiddels rond (onder Gaten kunnen dus langer genieten van voorbehoud). De volgende artiesten extra entertainment, waaronder een treden live op tijdens de Zomeravon- extra voorstelling van de Efteling den. Elke avond start de eerste act om Sorookiesshow in het Efteling Theater. 19.45 uur en de laatste vangt om 23.15 uur aan: Allround Zaterdag 15 juli: Jim, Jan Keizer, De vertrouwde thema-avonden met Jamai,Ali B en Thomas Berge; live artiesten worden dit jaar vervan- Zaterdag 22 juli: Floortje, Peter Koe- »en door een allround, horizontale lewijn, Edsilia, Gerard Joling en Grad programmering. De nieuwe program- Damen; roering op het hoofdpodium op de Zaterdag 29 juli: Kim-Lian, Albert Speelweide bestaat nu uit de genres West, Dutch Divas, Do en René Kinderpop, Terug naar, Musical/ Schuurmans; Songfestival, Populair en het Hol- Zaterdag 5 at--*- lads-Brabantslevenslied. Tussen de Eurostars, Gviuv. live optredens door zal er voor het Weber; hoofdpodium een pauze-act plaatsvin- Zaterdag 12 aug -v-George Baker, n Brainpower en L< Zaterdag 19 aug een andere all- Meijer, Bastiaan De LST vindt het belangrijk dat de gemeente Tilburg vanaf nu 'elke schijn en vorm van zakkenvullerij' vermijdt. 'Nu ook de minister plannen heeft om dit wachtgeld voor vertrek kende raadsleden te schrappen, zou het de Tilbuigse politiek sieren om daar nu al in mee te gaan voordat het GESPROKEN KOERIER Voor mensen met een leeshandicap verschijnt een selectie uit De Tilburgse Koerier ook op cd-rom. Inl- FNB (Federatie van Nederlandse Blindenbibliotheken) Postbus 24,5360 AA Grave Telefoon: 0486 - 486 486 »e Tilburgse Koerier is lid van organisatie van lokale nieuwsmedia Zaterdag 26 augustus: Wickit, Henk Westbroek (met band), Antje Montei ro, Sita en Koos Alberts. Entertainment Alle attracties en sprookjes in ChipzAnita ling zijn tijdens de Zeven Mijl (met band), extra lang open. Maar bezoek nen ook langer genieten van de e entertainmentactsIn de zomerper zal de bezoeker o.a. verrast worden door een spectaculaire trampolineact van de Stoere Zeebonken bij schip- schommel de Halve Maen. Roodkap je, de Kikkerprins of Soraya (één van de elfjes uit de Indische Waterlelies) geeft dagelijks voor jong en oud een vrolijk Sprookjesfeest in het Open lucht Theater van het Sprookjesbos. De Pieck Parade laat met haar ganzen in het Marerijk een nostalgisch geluid horen en nabij attractie Vogel Rok strijkt er. een vreemde vogel neer. Ook komen sagen en legenden tot leven door de bijzonder opvallend geklede irgemeester en gesteld over de koestraat in Uden- Event ing daarvoor is de de bot fractie er heeft aan- euro per stuk. De VVD vindt dit veel te veel geld voor een afscheidscadeau. 'De materiaalkeuze (brons) en de keuze voor de kunstenaar (een zeer bekende) rechtvaardigen de prijs van het product ongetwijfeld. De WD vindt echter dat raadsleden die met het geld van de Tilburgers ovfer hun eigen cadeau beslissen, de nodige In de Liberale Joodse Synagoge aan vindt vrijdag 7 juli het slotconcert woonarken Piushaven' plaats van een internationale werk week van het Fontys Conservatori um. In dit concert worden een aantal 'lamentaciones', klaagliederen, uit het Oude Testament ten gehore gebracht, zoals ze volgens de Spaanse traditie zijn overgeleverd. Traditioneel wer den deze klaagzangen gezongen in de week voor Pasen. De verzen bezin gen de ellendige ongehoorzaamheid van het Joodse volk aan hun God in combinatie met oproepen tot beke ring en hulpvragen aan God. Het concert begint om 16J Het nieuwe afscheidscadeau voor raadsleden is te duur. Dat vindt de WD in Tilburg. Daarom heeft de fractie een initiatiefvoorstel inge diend om een cadeau te laten ont werpen dat maximaal 100 euro kost. Alle parkeerbonnen die van 21 decem- Efte- ber 2004 tot 27 april van dit jaar in Til burg zijn uitgeschreven, mogen niet worden geïnd. Dat schrijft de Tilburg se Volkspartij (TVP) in een e-mail aan burgemeester en wethouders. Volgens de TVP blijkt uit een uit spraak van de rechter in Breda dat de gemeente op dit punt in de fout is gegaan. Op 21 december 2004 namen burgemeester en wethouders het besluit om het innen van parkeergel- den over te laten aan een ambtenaar. "Maar voordat zo'n besluit in werking treedt, moet het wel gepubliceerd worden", beweert fractievoorzitter Loes Dielissen van de TVP. Dit zou pas op 27 april van dit jaar zijn gebeurd. "Alle parkeerbonnen die in de tussentijd uitgeschreven zijn, mogen dus niet worden geïnd." De TVP heeft inmiddels officieel aan het college gevraagd of alle onbe voegd geïnde parkeergelden nu aan de burger worden terugbetaald. "Want laten we eerlijk zijn, ook een gemeen te moet zich aan de regels houden", zegt Dielissen. in de Tweede fractie in haar j wijze zou de IL» an de Tilburgse igszins een beetje her- worden.' is vooralsnog niet van plan om de huidige wachtgeldregeling voor vertrekkende raadsleden te 1 schrappen. 'Wij vinden dit zeer teleur- -tellend, omdat het onbehoorlijk afgelopen maanden o kloof heeft geslagen tussen de bevolking van Tilburg en haar bestuurders en men schijnbaar niet van plan is die kloof te gaan dich ten', aldus de fractie van de LST. heeft in de commissie Fysiek lijk van een kandelaar krijgen. De ensatie van het groen beloofd, techniek heeft diverse functies. Zo itueel ook door verplaatsing van wordt deze toegepast bij bomen die ue bomen naar elders. Als voorschotje moéilijk toegang hebben tot op de bouw heeft de gemeente alvast water in de grond vanwege een rij bomen compleet kaal gesnoeid, omringende asfalt. Door het Van boven tot onder. Alle bomen beren is de behoefte aan vocht ver staan er nu bij alsof er een soort bos- minderd. De techniek wordt om die- brand is geweest. Ook de bomen die zelfde reden gebruikt bij het verplan- buiten het plangebied liggen.' ten van volwassen bomen. 'Gelet op Volgens deskundigen zou het wellicht de rücksichtsloze aanpak van de om de techniek van het kandelaberen bomenrij mag gevreesd worden dat gaan. Officieel moet daar een kapver- we in de Koestraat te maken hebben -i voor worden aangevraagd, met een vorm van uitgesteld kappen betwijfelt of dat is gebeurd. (zonder vergunning) omdat de bomen Kandelaberen is een snoeitechniek, er inmiddels belabberd aan toe lijken waarbij de takken van een boom wor- te zijn', aldus de LST. den afgezaagd en daardoor het uiter- vaste overdraagbare ligplaatsvergun- i ning. Waarom wordt er dan steeds gesproken over een sterfhuisconstruc tie?', vraagt de fractie in haar brief. aan burge- Deze constructie zou betekenen dat de boot weg moet en de vergunning wordt ingenomen wanneer een van de Het college is bezig met de inrichting huidige bewoners vertrekt. van de Piushaven als museumhaven. De vorige eigenaar van een van de De PvdA vindt het raar dat de twee woonarken heeft de constructie vol- woonarken die in het plan voor de gens de PvdA juridisch aangevochten Piushaven 'steeds zijn meegenomen’, en deze zaak gewonnen. Daarom wil ter discussie staan, zoals ze onlangs in de partij weten waar de mening van het Brabants Dagblad heeft vernomen, college op is gebaseerd dat de woonar- 'De twee woonboten liggen al jaren in ken door middel van een sterfhuiscon- de Piushaven en beschikken over een structie zouden moeten verdwijnen. use .idistian “sshow parkbe- TVP Stelt vragen over :5t voor om wachtgeld of wordt aangenomen •ing voor vertrekkende Kamer', schrijft de i in Tilburg af te schaffen, voorstel. 'Op deze cen jnitia. geloofwaardigheid van L»it zou op politiek weer enig:~ erst- steld kunnen worden.' ergadering moeten Het college is om de huidig r vertrekkci stellend, vmuai. bestuur van de een nog grotere kloof u ssen de bevolking van men set in de Efte- lijls Zomer xekers kun- extra Sprookjesshow eriode Tijdens de Zeven Mijls Zomer speelt in het Efteling Theater vijf keer per dag (12.30, 14.00, 15.30, 17.00 én 19.00 zaterdagen in deze per uur) de reprise van de Efteling Sprook- ling geopend tot 24.00 uur. Kijk voor jesshow. Deze parkshow verhaalt op meerinformatieopwww.efteling.com verrassende wijze over de sprookjes of bel 0900-0161 (0,25 euro p.m.). parkeerbonnen augustus is het park geopend ).00 tot 21.00 uur. Op alle

Weekblad De Tilburgse Koerier | 2006 | | pagina 3