Start zomertournee La Troupe Saaba in Bosvreugd sS 'Super audities, goede sfeer, nieuw bloed' istad Glas-in-loodraam voor wethouder Fraai boek over Het Groene Woud Zoëy en Phil vallen Tilburg binnen met tank KwintArt in Waspik De stadsdichter trakteert rant? Borden Proeven van Kunst Tilburg even uitverkocht TilburgZ-columnist schrijft eerste verhaal Kunst, Kitsch, Camp Kermis /IM DONDERDAG 6 JULI 2006 - PAGINA 11 cTILBURGSE KOERIER de terrassenkoning te rijk tocht en di Kunst. Kit w.tempo- uitgave nr11 6 juli 2006 ?ma Koi Productieteam Tilburgse Revue klaar voor Nostalgie in Tivoli Wethouder Janssen bewondert het aan hem overhandigde glas-in-loodraam ten it ook Mona Gilissen en Lauran van der lstad.nl juwe men- tar de audi- Hutten Ramos Een feest voor het oog Zonneaanbidder Abdij van Koningshoeven. werkt het. week 27 erkt.nl Openingstijden: Ma 10:00-18:00, Dl t/m Do 9:00-18:00, Vr 9:00-20:00, Za 9:00-17:00 'itzendbureau in Marieke neem dan f mail je gege- Bmpo-team.nl. |t je in de week itruckopleiding s kunnen werken avo-opleiding ronde en iliteit op prijs rimaire en C.V. aan R van Wetten, achtste jaar ermisperiode :tieve Kuns ette lijnen zo luidt na jnst- hoogwaardig set Tapijt, ten per stuk 95 buis, verwikkeld ik pijltje i, de seep ’.benebnoo- ie.nl lijkse politici plaatse- i Deest lijke sor en gosp een bel "tl in het boek een aantal .gen van natuur- en cultuur- en in Het Groene Woud, .schrijvingen van een aantal he initiatieven die zich i ontwikkelen en die aanha- t natuur- en cultuurgebied oud. *n zien van ilder, Margo Verder Of zich te kijk zet en blauw als een Maleier danst, Orang Orang Tilbo, gesmurfde Donald Duck; terwijl de prinsjes - veertien, vijftien jaar - dronken knokken om respect, boerend bij burgers en jongelui D’Ouwe Goeikamer, 1 Couvert, Jeane dershoeve, Eli ven, Charlotte vanKlijs-'1’ van Voskens, Odi rant Lucebert, Lucebert. ende transport lij ervaren gen of een len? Alles is acten. het tapij product! slijkheid voor ringen binnen e machine- roortreffe- gefor :ggae,jazz temh __y neger in Th In Koudougou, de derde stad van Burkina Faso heerst extreme armoe de, honger en werkloosheid. Veel jon- Het productieteam van de Tilburg se Revue heeft net voor de vakantie een belangrijke klus geklaard: de audities zijn afgerond en de cast is '»rmeerd. Na de vakantie, in sep- ,v..iber, starten de repetities voor de negende Tilburgse Revue Nostalgie in Tivoli. Binnenkort vindt de opening plaats van de expositie 'KwintArt' in 't Speelhuys, Kerkstraat 30/A in Waspik. Deze ten toonstelling laat schilderijen Jos Mutsaers, Lucy van Tuldt Conies en Eveline Pyckevet. exposeert Bep Miltenburg uit Goirle beelden tijdens KwintArt. De opening Die zichzelf te rijk lijkt en royaal met zijn gemaal, Prins Pils, bal houdt in het land van Hol en Neder. "Ik zit op het terras en drink een biertje, jij zit op het terras en drinkt een biertje - armoede, hier?" De Tilburgse kermis is weer in aan tocht en daarmee het zomerproject Kunst, Kitsch, Camp Kermis. Vrijdag 7 juli, 2130 uur: Maande lijkse swingavond Wie naar de maandelijkse swingavond wil, moet op tijd komen, want 1 volle bak geldt: één eruit, één of brakend tegen een pui. Die, als de nacht ten einde neigt en een taxi voorrijdt met tikkende meter, niet weet waarheen, slechts driehoog-achter. Ach, ruiste dat blauwe bloed nu maar wat zachter. Reproductievermogen Mona is blij dat zoveel nieu""* sen de stap hebben gezet naar uv auc ties van de Tilburgse Revue. "Ze moe ten onder druk kunnen presteren. Ik lijk de kale koningin van de nacht, van beiderlei kunne, maar haan nog het meest of kapoen op de gebruikelijke, goed voorziene f kakelend pikkend in andermans kuif, Deelnemende restaurants en kunste naars in de regio Tilburg zijn: Auber- ge du Bonheur, Constantijn Molen kamp; De Eetkamer, John Sprengers; - Brouwerij, restaurant de Nora Tamerus; Villa nette aan de Stegge; Rid- Hen Voets; Kok Verhoe- rarlotte Molenkamp; Bij Wijze lijsen, Trix van Hoof; Het Huys 'oskens, Odiel Vennix; Restau- Concept Proeven van Kunst is een uniek culi nair cultureel evenement, waarbij regionale topkunstenaars verbonden zijn aan Tilburgse toprestaurants. Elke kunstenaar heeft een exclusieve schil dering ontworpen voor een onderbord. Gedurende dit evenement (van maart tot en met december) worden in negen van de expositie is op zaterdag 29 juli om 13.00 uur. De expositie is in de peri ode van 29 juli tot en met 27 augustus elke zaterdag en zondag geopend van 13.00-17.00 uur. Bep Miltenburg zal zelf in Waspik aanwezig zijn tijdens de opening en in het weekend van zater dag 5 augustus en zondag 6 augustus. Maar niet getreurd. Op 20 september komen de mannen naar Tilburg en deze keer nemen ze Eddy Zoëy mee. Not The Dr Phil Show is een mix van theater, talkshow en cabaret. Bekende gasten doen dingen die je ze nog nooit eerder zag doen. In eerder edities ging Jeroen Kijk in de Vegte figuurzagen De audities zitten er op, de weg naar het theater is ingezet: van links naar rechts Ilona Hendriks, Mona Gilissen en Lauran van der Sanden. FOTO: FRANS van aarle Poëzie als een lopend vuurtje, speels, soms plagerig. Iedere eerste donderdag van de maand je trakteert stadsdichter Nick J. Swarth de lezers van De Tilburgse Koerier op een gedicht dat betrekking heeft op de stad. Swarth is aangesteld restaurants speciale Proeven van Kunst-menu's aangeboden waarbij na afloop het onderbord als uniek kunst werk behouden mag worden. Tijdens de periode dat het evenement draait, zijn in nagenoeg alle restau rants Meet Greet-avonden waarop de kunstenaar aanwezig is in het restaurant en een originele invulling geeft aan de avond. Dat varieert van 'live painting' tot een interactieve multimediale show, tot een voor dracht. Tijdens deze avonden bestaat ook de mogelijkheid om het onder bord te laten signeren. Sinds de start van Proeven van Kunst, eind maart, blijken de popu laire onderborden ook in Tilburg een rage te worden. Enkele restaurants hebben al even zonder voorraad gezeten, en mensen zonder kunst- bord naar huis moeten laten gaan. Tuincentrum Tilburg Zuid ^^TX^Stappegoofweg 229 5022 DE Tilburg 013-5356991 www.tumcentrumBlburgzuid.nl ndagmiddag 13 augustus start ulYniroe Saaba in Cultuurbos Bos- Ld. Reeshofdijk 12 in Tilburg, tar Zomertournee 2006. Op uitn<> Znn van Stichting Support Beneb- Z,raa (SSB) komt de internationaal tekende en kleurrijke dans en per- Liegroep La Troupe Saaba naar Lerland voor een Zomertournee. Lt La Troupe Saaba zullen tij dens een feestelijke openingsmanife- statie ook diverse andere groepen en Liesten optreden. Zaterdag 8 juli, 2130 uur: Ruben Ramos The Texas Revol 1 De Ramos familie maakt i I sinds 1919. Toen werkte i' tenfamilie nog voor de 1 II velden en suikerrietplant muzikale familiebanden ;006 nog steeds strak, dingsband The Texas I Ruben Ramos spelen Ruben draagt de titel de Tejano' weg beeft v: pend, n Inmiddels Een andere hit, het ijzersterke Tuff W Enuff, klinkt nog steeds kersvers en klassiek tegelijk! Bandspil is zanger en harmonicaspeler Kim Wilson. G Forsyth trekt op zijn recent 'Love Songs: For And Against' leer tegen de politiek van George W. Bush. Op het nummer 'Mamma's Favorite', een soort vervolg op Steve Earle's 'John Walker Blues' vertelt Forsyth een verhaal over een gevan gene van Guantanamo Bay gevange nis. Forsyth doet voor zijn vc songs ook beroep op reggae, jazz spel schema's. Vooral live is Guy ïlevenis. DERDAG6JULI2006.PAGlM Het verhaal gaat over de jaarlij voetbalwedstrijd tussen lokale p en vertegenwoordigers van de pi lijke media. "In De Slager van staan strijd, agressie, hoop, wanhoop De populaire Tilburgse batucada El Iffigoal haar medewerking toegezegd. [Zebra Percussie zal onder leiding van Rann Sipman voor jonge kinderen [workshops verzorgen. Ook een aantal locale mondiale organisaties zoals het ICOS West en Midden Brabant zijn laanwezig. De toegang is gratis. Het [programma start om 14.00 uur. [taTroupe Saaba neemt u tijdens hun optreden in een razend snel tempo en (met veel energie en deskundigheid mee op een gevarieerde, kleurrijke en Izinderende reis langs diverse Burkin- ese culturenHet plezier van de jonge La Troupe Saaba. [artiesten is een lust voor het oog en Lr. De kalebassen, djembés, doum- La Troupe Saaba zal tijdens haar l doum.maracas, fluiten en bellen vor- nee optredens verzorgen op dit men je ritmische basis waarop de scholen, verzorgingscentra, v“:' dansers zich volledig uitleven. Het jongerencentra. Het tournee won plezier van de jongeren van Saaba is 14 september afgesloten me overweldigend. sponsordiner, verzorgd door 1 Het tournee is van La Troupe Saaba is gen van De Rooi Pannen [vooral bedoeld inkomsten te gen tium Benebnoor straatarme stad i Lhet west Afrik van La Troupe Saaba is d om broodnodige enereren voor het een- Perspectief oma gevestigd in de 1 Koudougou gelegen Afrikaanse Burkina Faso. De Portulaca carnaval is gek op de zon, de bloemen gaan ook pas open als de zon zich laat zien. Hij voelt zich het lekkerst in een bijna droge grond. Bij ons vindt u hem in een schaal. 0 27 cm. Ruimte-X. Rondom het door beel dend kunstenaar Paul van Rijswijk vervaardigde houten kotje, met daar in zo'n zesduizend tekeningen van Michiel van de Pol, stellen 24 teke naars hun werk tentoon. Naast vele tekenaars uit Tilburg en omstreken, leveren ook de nieuwe bewoners van NS 16, onder wie Ivo van Leeuwen, S. Lloyd Trumpstein en het duo Leonard Jeroen, een bij drage aan Kunst, Kitsch, Camp Kermis. Nieuw dit jaar in Tilburg is de uit Rotterdam afkomstige multi disciplinaire kunstenaar Helmut Smits. Het voormalige Bristolpand aan de Nieuwlandstraat 47 is tijdens de ker misperiode tot expositieruimte omge toverd. De opening hier vindt plaats op 15 juli. NS 16 is tijdens de ker misperiode opengesteld. paar dagen voor de nederlaag het Nederlands voetbalelftal tegen Portugal vielen Willem Alke- ma en Wim HoLsappel Duitsland binnen met een knaloranje tank. Aan boord: oud-voetballer en geheim wapen Willy van der Kerk hof. De makers van Not The Dr. Phil Show wilden oranje behoeden voor een nederlaag maar helaas, de Duit se politie haalde hen van de weg en de rest is bittere geschiedenis... nlution al muziek 5 de immigran- kost op mals- -'-ntages. De vu zijn anno c. In de begelei- Revolution van len twee broers. esl 'de koning van H. Een muziekstijl die veel eftvan texmex. Vurig, opzwe- zwoel en gepassioneerd. uuluuuels wordt de schoorsteenman tel gesierd met vele prijzen. Ramos werkte ook met Carlos Santana, Los Lobos,ZZTopen Flaco Jimenez. Met laatstgenoemde artiest is hij één van de Los S c- Evenwichtig Ilona Hendriks, Mona Gilissen en Lauran van der Sanden kijken met plezier terug op de onlangs gehouden audities. Zij ervoeren dat Tilburg (én omstreken) barst van het theater- en danstalent. Wat hen ook positief stem de was dat veel nieuwe gezichten de ambitie hadden om een rol in de Til- die de honger verdreef voor de bi in een frietje oorlog, waarvan elk r pijnlijk in eendere richting wees, de scepter in de schoot onder een schort van futloos vlees. bouwing. Bij wijze van opening sne de wethouder twee platen antiekgl in de kleuren blauw en geel. Afgelopen zaterdag nam hij het raam in ontvangst dat Gielen van deze stuk ken glas voor de Tilburgse wethouder heeft gemaakt. Het Tilburg-raam symboliseert de stad Tilburg. i werkcentrum voor glaskunst De postacademiale opleiding Master- feerkoldreef 12 in Tilburg. De glas, in 2002 opgericht door Sibylle rinderdag 6 en vrijdag 7 Gielen, is de enige opleiding in 1 Nederland waar deelnemers op acade misch niveau kunnen leren monumen taal te ontwerpen in en te werken met glas. De studenten krijgen les van docenten uit binnen- en buitenland. De opleiding zal dit najaar haar eerste afstudeerders afleveren. dag 6 en vrijdag 7 juli nog te zien op afspraak (013-536 36 84). Zaterdag 8 juli is de expositie te zien van 10.00 tot 17.00 uur en zondag 9 juli van 10.00 tot 12.00 uur. Enige tijd terug heropende Janssen het atelier van de Tilburgse glaskunstena res Sibylle Gielen na een stevige ver- Het productieteam bestaat uit Ilona Hendriks en Mona Gilissen. Zij zijn verantwoordelijk voor de regie en de dans. Marieke Hendriks heeft de lei ding over de kostuummakers en Lau ran van der Sanden is componist en muzikaal leider. Paul Urbanus zorgt voor de vormgeving. Jace van de Ven, Ko de Laat en Ed Schilders zijn de schrijvers van Nostalgie in Tivoli. De totale leiding van de megaproductie door en voor Tilburgers berust bij Marie-Thérèse Blomme. Momenteel werkt ontwerpstudie X-Hoogte van Hans Lodewijks aan het beeldmerk van de revue, die in maart 2007 der tien keer op het podium staat van The aters Tilburg. Muziek Lauran benadrukt het belang van de muziek in de productie. "De rol van de muziek neemt nóg steeds toe." Hij is zichtbaar in zijn nopjes als hij Donderdag 20 juli, 21.00 uur: Fiesta Mundial - Oscar d'Leon Salsakoning Oscar D'León uit Vene zuela combineert met veel succes Cubaanse muziek met de latinsound i Super Seven, een supergroep uit de jaren zestig zoals die op het iben, Freddy Fender, Joe Ely, label Fania verscheen (en verschijnt), evino en enkele Los Lobos Oscar bezit ook een voelspriet voor nieuwe muzikale ontwikkelingen en heeft bijvoorbeeld ook 'salsa romanti ca' gemaakt en wereldwijd geïntrodu ceerd. Tijdens zijn vurige liveshows sluipen en huppelen er ook mambo- jazz, ranchera, chachacha, bolero's, merengueritmes in de D'Leónsound. Niet voor niets was hij in 1999 een de headliners op het grootste lische muziekfestival van Europa ruiuiliaanse Feesten'. Ga naar de luistertips op onze website en beluister zijn hit 'La Mazucambra'. spreekt over 'een dierbaar lied'. "Daar hadden we een goede vertolker voor nodig en die hebben we", hult Lauran zich nog enigszins in nevelen. Dat er voor de disciplines spel, dans en zang zoveel potentieel is in Tilburg schrij ven Dona, Mona en Lauran toe aan de opleidingen die Tilbuig rijk is. "We zijn in Tilburg op dat gebied ver wend." Marie-Therese Blomme geeft aan dat alles volgens het tijdspad verloopt. Er is keihard gewerkt in het voortraject nu kunnen de repetities beginnen. Momenteel wordt door Het bestuur de laatste hand gelegd aan de sponsor contracten zodat de productie financieel een goede basis heeft. aantrekkelijk en mooi moet zijn voor recreanten, maar dat ook onderne mers er met succes moeten kunnen opereren. Alleen als het nationale landschap uit zichzelf voldoende eco nomische waarde genereert zal het de toekomst behouden blijven ich langs de nu uitgezett verder kunnen ontwikkelen, de boodschap van dit boek. Bovendien moeten ze een goed repro ductievermogen hebben. Iedere avond wordt van de cast een topprestatie ver wacht." Van de 58 spelers zijn er 2j nieuwe gezichten. "Er zitten mensen bij met wat minder ervaring maar heel veel potentieel", laat Ilona nog enkele kwalificaties los. Beide dames - wachten de kwaliteiten ---- spelers en dansers wel los te krijgen. Maandag 17 juli, 2030 uur: The Fabotous Thunderbirds, Guy For- en Sean Walsh Band pwer rhythm bluesrock van Fabulous Thunderbirds vindt bij 1 weerklank. De band benut een 5 en rockfundament waarop ze van de swingende klankkastelen bouwen. Caribisc Dat maakt The Fabulous Thunder- 'Antiilia birds uniek en geliefd. Luister maar hun versie van de Sam Dave cover en sloopte Di-rect een gloednieuwe Hilarische filmpjes, psychologische auto. Filemon Wesselink werd bij gesprekken en live muziek; het zit De stichting Streekfestival Het BNN ontslagen en Daphne Bunskoek allemaal in Not The Dr.Phil Show. Groene Woud heeft een opmerke- volgde een cursus kerstkaarten Maar ook een kookeiland, hete danse- lijk boek uitgebracht over het maken. Het gebeurt allemaal in Not lessen en het levensgevaarlijke spel- nationale Landschap Het groene oper The Dr.Phil Show. letje 'Walkie Talkie'. Willem en Wim Woud. Dit Groene Woud omvat alle land Eddy Zoëy is een van de speciale ontvangen bekende, bijzondere gasten natuurgebieden in de stedendrie- gasten in Schouwburg Tilburg en er én plaatselijk talent. Een spervuur aan hoek Tilburg-Eindhoven-Den volgen er meer. Wie dat zijn, wordt vragen en valse psychologische trucs - Bosch. De schoonheid van binnenkort bekend gemaakt. Eddy waar Freud een puntje aan kan zuigen gebied wordt mooi neergezet in Zoëy is BNN-er van het eerste uur. Hij - zorgen ervoor dat zij hun diepste zie- aantal schilderijen, maakte revolutionaire tv- programma- lenroerselen delen. En Dr. Phü? Hij is pentekeningen van 's als De Concurrentie, EROS, Eddy lijdend voorwerp. kunstenaar Marcel - Zoëy en de Liegende Hollander. Not The Dr Phil Show was in Zwolle Verder bevat het boek ruim twi Onlangs was hij op de buis met Try acht keer op rij uitverkocht. gedichten van Christiar before you die en Nu we er toch zijn. Wal, eveneens uit Oirsct In het weekend gaat L__, met Zoëy Zo. En alsof J“ allemaal genoeg is heeft S1 Willy van de Kerkhof, Wim Holsappel de band Hip en had hij een en Willem Alkema in oranje tank. nummer; Bijna. De stichting Streel Groene Woud heeft lijk boek uitgebrac spel- nationale LandscF— Wim Woud. Dit Groent «sten natuurgebieden i m' aan hoek Tilbt >ch. De s ied wordt In Bibliotheek Koningsplein in Til burg is in juli een foto-expositie van jongeren te zien. Zij deden mee aan een fotowedstrijd georganiseerd dt™'- COS West en f samenwerking zelforganisaties, Gemengd Platfi Tilburg en Palet. Dit alles in kader van 400 jaar betrekkingen sen Nederland en Marokko. Aan geren is gevraagd foto's te maken van elkaar in feestkleding -1 Nederland als Niaivnnv. uu&viv basisscholen plus het ROC Midden Brabant hebben aan deze wedstrijd meegedaan. In totaal werden 340 foto's ingezonden waaruit een des kundige jury van professionele foto grafen de 25 beste foto's heeft gese lecteerd. Deze foto's zijn met mede werking van Fuji Tilburg verwerkt tot een tentoonstelling. De expositie 'Een feest voor het oog' is te zien van dinsdag 3 tot en met zaterdag 29 juli. Openingstijden: maandag tot en met donderdag van 11.00 tot 20.00 uur, vrijdag en zaterdag van 11.00 tot 17.00 uur en tijdens Tilburgse Ker mis van vrijdag 21 tot en met zater dag 29 juli dagelijks van ll.( 17.00 uur. Economische waarde Willem van Beerendonk schreef een aantal bondige teksten die laten zien hoe natuur en cultuur in Het Groene Woud zijn verweven en hoezeer de hand van de mens nog steeds nodig is bij vorming en behoud ervan. Het Banisveld en het overloopgebied van de Beerze bij de Viermennekesbrug aan de Oisterwijkse Locht zijn daar voorbeelden van. Hij beschrijft ook een aantal economi sche initiatieven die in Het Groene 1.00 tot Woud plaatsvinden. Hij geeft daarmee aan, dat Het Groene Woud niet alleen TilburgZ-columnist Aldert van der Burg heeft voor het eerst een ver haal geschreven voor TilburgZjil. De Slager van Deest telt zes aflever ingen, die vanaf zondag 9 juli weke lijks op deze culturele site worden gepubliceerd. CDA-wethouder Hans Janssen (Economische Zaken) heeft een glas- in-loodraam in ontvangst genomen bij de opening van de jaarlijkse ten- Kermis centraal toonstelling van studenten van de Nostalgie in Tivoli', dat is de titel van opleiding Master-glass. de negende Tilburgse Revue. De schrijvers, Ko de Laat, Ed Schilders De overhandiging vond plaats bij Glas- rer- en Jace van de Ven, hebben de naam pact, een «UcUmci 23 ontleend aan onder andere de Tivoli- aan de Me straat en Tivolipark. Maar ook het expositie is dor Tivoli-park in Kopenhagen heeft hen juli nog ageïnspireerd. De verhaallijn ont- eide dames ver- springt bij een schoolreünie en daar en bij betreffende blijkt dat een permanent pretpark (Tivoli) niet misstaat in Tilburg. Nostalgie in Tivoli staat in maart 2007 in Theaters Tilburg op de planken. Er zijn elf avond- en twee middagvoor stelling gepland. Meer info over de Tilburgse Revue is te vinden op www.tilburgserevue.nl rtour- gens en meisjes gaan nog niet naar iverse school. Helaas is er nog sprake van wijk en kindersterfte. De verspreiding van wordt op ziektes als aids en malaria is niet iet een gestopt. Veel jongeren blijven versto- leerlin- ken van educatie, onderwijs of een beroepsopleiding. Benebnooma ont plooit daarvoor diverse activiteiten zoals kinderopvang, basisonderwijs, communicatie en voorlichting via een eigen locale radiozender en diverse vormen van beroepsopleidingen. Het positieve reacties, is besloten het eve nement in alle restaurants te verlen gen met een duur van twee maanden - tot eind december. Het slotevenement, de onderborden- ruilbeurs, zou oorspronkelijk plaats vinden op 23 september tijdens Til burg Culinair. Echter, vanwege de langere duur van Proeven van Kunst regio Tilburg, zijn tijd en locatie ver plaatst. De onderbordenruilbeurs en veiling ten behoeve van de Johan Ste- kenburg Stichting, gaan plaatsvinden in Auberge du Bonheur op zondag middag 3 december 2006. Alle koks, alle kunstenaars zullen aanwezig zijn en hun kunsten op het bord of het doek tonen. buigse Revue te vervullen. "We kijken terug op super audities. De sfeer was geweldig en we mochten veel nieuw bloed begroeten." Ilona betreurt het dat veel mensen teleurgesteld moesten worden. "Maar spelers moeten zich thuis voelen in hun rol. Passen ze er niet in dan is de teleurstelling later veel groter. We beschikken nu over een bijzonder evenwichtige cast." Het evenement Proeven van Kunst is sinds maart aan de gang in regio Til burg en is een groot succes. Meer dan de helft van de deelnemende restau rants heeft al borden bijbesteld, wat betekent dat de borden bij de consu ment in de smaak vallen. Sommige mensen hebben nu al bijna alle restaurants bezocht en de verzame ling compleet. Auberge du Bonheur sloot zich later aan bij de groep restaurants, waardoor dit restaurant een wat latere start heeft gehad. Sindsdien mag de bezoeker de prachtige onderborden van Constantijn Molenkamp afloop van het Proeven van Kur menu mee naar huis nemen. Vanwege het grote succes, dat blijkt uit de reeds bijbestelde borden en de Den voor dit en zie o een aquarellen en de Oirschotse Noordman. Bestellen _2___rintig Voor de prijs hoeft de geïnteresseerde inne van de lezer het niet te laten. Dankzij een ehot. provinciale subsidie kan dit ingebon den juweeltje voor 10 euro verkocht worden. Dit is dan nog inclusief 230 euro verzendkosten. U kunt het bestellen door een kaartje te sturen naar: Stichting Het Groene Woud, Postbus 69,5460 AB Veghel en tege lijkertijd 10 euro over te maken op banknummer 10.70.97.532 t.n.v. Stichting Het Groene Woud. Wan neer het geld bij de stichting binnen is, krijgt u het boek thuis gestuurd. U kunt ook bestellen via internet. Ga hiervoor naar www.hetgroenewoud.com en klik het boek aan, waarna u een elektronisch voorgeadresseerd bestelformulier op uw scherm krijgt. en euforie centraal, maar ook religie en (on)gewenste intimiteiten spelen een grote rol. Belangrijke hoofdperso- oetreKKing neert op ae staa. nen in het verhaal zijn CDA-wethou- voor ^ee jaar (2005-2007). der Hans Janssen, de PvdA-wethou- www.swarth.nl ders Jan Hamming en Hugo Backx en burgemeester Ruud Vreeman." Van der Burg trad vorig jaar maart als redacteur in dienst bij De Tilburgse Koerier. Hij schrijft ook wekelijks een column voor dit blad. Sinds Septem ber vorig jaar is hij ook iedere week actief voor TilburgZ.nl. Het is alweer het achtste jaar dat Ruimte-X rond de kermisperiode een culturele interactieve kermismanife- statie verzorgt. Kunstenaars stellen dit jaar op drie locaties hun werk ten tournee van La Troupe Saaba biedt tooh. Het nieuwe ateliercomplex aan een concreet perspectief Om de kansen het NS-plein 16 vormt ook dit jaar op educatie, onderwijs en beroepsop- weer een onderdeel van het project, leidingen te vergroten en levert daar- De andere locaties zijn het voormali- mee een bijdrage aan het bestrijden ge Bristolpand aan de Nieuw- van armoede. La Troupe Saaba heeft landstraat 47 (van zaterdag 15 juli tot een heldere en duidelijke missie en en met dinsdag 29 augustus) en rekent op u aanwezigheid en her- Ruimte-X aan de Telexstraat 4a (van nieuwde kennismaking op 13 zaterdag 15 juli tot en met dinsdag 29 augustus. augustus) zelf. Meer informatie: www.benebnoo- De opening van het zomerproject manl ofhans.v.vugt@home.nl vond afgelopen zaterdag plaats in r jgramma- rentie, EROS, Eddy lijde Jegende Hollander. Not' 5 de buis met Try lu we er toch zijn. t Eddy los op 3FM Kaartverkoop: Schouwburg Tilburg, f dat nog niet Louis Bouwmeesterplein 1 in Tilburg; Tot slot staan ift speelt hij in telefoonnummer kassa: 013-5432220; beschrijvingen 1 hit met het www.theaterstilburg.nl. Aan vang landschappen in Het voorstelling om 20.15 uur. alsmede beschrijvinge economische luiilau momenteel ontwikkel ken bij het Groene Wou Voor liefhebbers van mooie land schappen is het boek een echte aanra der. Marcel Noordman schildert en i juli een foto-expositie van tekent vennen, knotwilgen, heideland- te zien. Zij deden mee aan schappen en beekdalen. Ook markan- ■“'’"‘"jd georganiseerd door te plekken in Tilburg als het Textiel- Midden Brabant in museum, het Stadhuisplein en abdij met Marokkaanse Koningshoeven zijn te bewonderen. -j "latform Christianne van de Wal heeft zichzelf i het overtroffen met haar gevoelige i tus- gedichten die de lezer meenemen in i jon- haar emoties over Het Groene Woud. taken Maar Christianne maakte niet alleen :stkleding uit zowel gedichten over het Bossche Broek of Marokko. Enkele het Dommeldal. In het boek staan ook gedichten over de voomoemde mar kante plekken in Tilburg. gens en meisjes school. Helaas is er nog kindersterfte. De verspr ziektes ilaria lijven :st is hij - 1 SUf Ier, J< Los ezigheid en kennismaking op wordt

Weekblad De Tilburgse Koerier | 2006 | | pagina 11