JöjhII I I Tilburg bouwt aan onderwijs ll I I I r Oude Stad Noord West gemeente Tilburg I I I I I I I DONDERDAG 29 JUNI 2006 - PAGINA 11 29 JUNI 2006-PAGm,, Tilburg bouwt aan onderwijs. Dat is op veel locaties in de stad te zien. Zo is het nieuwe gebouw van basisschool d’n Hazennest pas geopend en zijn de werkzaamheden voor basisscholen De Zuidwester en De Lochtenberg net gestart. Maar er staat dit jaar nog veel meer op stapel. Multifunctionele accommodaties ‘lukkig. Meer informatie Plannen voor 2007 Jetske Zijlstra aanstormend vrou- voor het gebied Noord: Edwin Koole voor het gebied Oude Stad: Tom Daeiman :ersbrieven Basisschool de Rennevoirt A. van Dijcklaan Basisschool de Rennevoirt is in opdracht van schoolbestuur Tangent onlangs uitgebreid met twee klaslokalen. Basisschool Klinkers - Witbrant Basisschool Klinkers start met ingang van het schooljaar 2006/2007 in noodlokalen. De bouw van het permanente gebouw voor deze school voor het Nieuwe Leren start in okto ber 2006 en neemt ongeveer een jaar in beslag. De school krijgt dertien lokalen en een gymzaal. Opdrachtgever is de Stichting Katholiek Onderwijs Tilburg. Basisschool de Boemerang - Rijperkerkstraat De uitbreiding van basisschool de Boemerang met drie lokalen is gestart in maart, in opdracht van de Stichting Katholiek Onderwijs Tilburg. De uitbreiding is naar verwachting vanaf het schooljaar 2006/2007 klaar voor gebruik. De gemeente probeert de huisvesting van basisscholen zoveel mogelijk te verbinden en combineren met gebouwen voor andere maatschappelijke voorzieningen. Denk hierbij aan peuterspeelzalen, kinderopvang, naschoolse opvang en wijkvoorzieningen. Voor deel hiervan is dat de verschillende voorzieningen elkaar kunnen versterken. De schoolbesturen, gemeente en andere betrokken partijen werken momenteel ook hard aan de voorbereiding van nieuwbouwplannen voor diverse zogenoemde Multi functionele Accommodaties (MFA’s). De MFA’s bieden, naast één of meerdere scholen, vaak plaats aan wijkvoorzieningen, een peuterspeelzaal, kinderdagopvang, buiten schoolse opvang en andere sociaal-maatschappelijke functies. De samenvoeging van al deze voorzieningen in één gebouw heeft als voordeel dat de verschillende organisaties hun activiteiten beter kunnen afstemmen en dat zij makkelijker kunnen samenwerken. Op dit moment werken de betrokken partijen aan plannen voor MFA’s voor Quirijn en Stokhasselt (beide in Noord), Uitvindersbuurt/Zeeheldenbuurt en Theresia/Loven- Besterd (beide Oude Stad). Ook voor èen MFA in de Kruidenbuurt (West) worden eerste plannen uitgewerkt. De MFA’s moeten een belangrijke bijdrage gaan leveren aan de leefbaarheid in deze wijken en buurten in Tilburg. De uitwerking en invulling van deze grootschalige plannen kost veel tijd. De bouw hiervan zal dan ook pas in 2007 of 2008 starten en naar verwachting in 2008 en 2009 worden opgeleverd. De volgende scholen krijgen op termijn onderdak in een MFA: MFA Quirijn: basisscholen de Sleutel en de Stelaertshoeve; MFA Stokhasselt: basisscholen de Regenboog en Aboe el-Chayr; MFA Uitvindersbuurt/Zeeheldenbuurt: basisschool de Triangel; MFA Theresia/Loven/Besterd: basisschool de Stappen. telefoonnummer e-mail telefoonnummer e-mail telefoonnummer e-mail I Quirijn basisschool de Vlashof - Bartokstraat De kinderen van basisschool de Vlashof zijn eind mei 2006 verhuisd naar hun nieuwe school aan de Bartokstraat. Het nieuwe pand is gebouwd in opdracht van het school bestuur Tangent. Het ligt naast de locatie van het oude schoolgebouw en bestaat uit dertien klaslokalen en een peuterspeelzaal. In september 2006 is de officiële opening. SBO Noord de Schans Opdrachtgever Stichting Speciaal Onderwijs Tilburg gaat op het terrein van SIO de Schans een nieuwe school voor speciaal onderwijs bouwen. Het gebouw is voor de Bisschop Janssensschool, een school voor speciaal basisonderwijs die van de oude stad naar Til burg Noord verhuist. Het huidige schoolgebouw van de Schans wordt samengevoegd met de nieuwbouw voor de Bisschop Janssenschool. Beide scholen gaan intensief met elkaar samenwerken onder de naam SBO Noord. Naar verwachting is de artikel 19 procedure (om af te mogen wijken van het bestem mingsplan) in november 2006 afgerond. De bouw zal dan starten zodra de bouwvergun ning verleend is. Tijdens de bouw maakt SIO de Schans gebruik van de noodschool aan de Vlashoflaan. I Stokhasselt Basisschool de Lochtenberg - Donizettistraat Op 7 juni 2006 is de eerste steen gelegd voor de nieuwbouw van basisschool de Lochtenberg aan de Donizettistraat. Naast het oude schoolgebouw komt een nieuw pand met dertien klaslokalen en twee peuterspeelzalen. Het nieuwe schoolgebouw is naar verwachting in april' 2007 klaar. Opdrachtgever is schoolbestuur Tangent. iBerkel-Enschot Basisschool St. Caecilia - Klaproosstraat Na het vertrek van scoutinggroep Livingstone uit de Caeciliaschool krijgt de school vanaf I augustus 2006 de beschikking over drie extra klaslokalen. In combinatie met het in 2005 geplaatste noodlokaal heeft de school hiermee voldoende lokalen om in haar huidige behoefte te voorzien. Dit in afwachting van een nieuw schoolgebouw in de Overhoek Enschotsebaan. B Reeshof SBO West - Bladelpad (tussen Cesworen Hoek en Bijstervelden) Aan het Bladelpad komt een school voor speciaal onderwijs, in opdracht van de Stichting Speciaal Onderwijs Tilburg. In dit gebouw worden de scholen SBO/LOM ‘t Zand en SBO/ MLK Reitse Hoeve samengevoegd. Naar verwachting is de artikel 19 procedure (om af te mogen wijken van het bestemmingsplan) in oktober 2006 afgerond. Zodra de bouw vergunning verleend is, start eind 2006 de bouw. De school bestaat uit ongeveer 26 lokalen en een sporthal. Basisschool de Leijbeemd - Koolhoven Openbare Basisschool de Leijbeemd verhuist in fasen van de Grote Beemd naar een eigen gebouw in Koolhoven. In het gebouw komt ook kinderopvang van Kinderstad. Op dit moment loopt de artikel 19 procedure (om af te mogen wijken van het bestemmingsplan) nog. De bouw start volgens planning in oktober 2006, zodat de school in oktober 2007 klaar is voor gebruik. De school met dertien lokalen en een gymzaal wordt gebouwd in opdracht van Openbaar Basisonderwijs Tilburg. B Zorgvlied Basisschool Chrlstoffel Schout Backstraat De uitbreiding van basisschool Christoffel met drie lokalen is gestart in april, in opdracht van de Stichting Katholiek Onderwijs Tilburg: De oplevering is gepland in oktober van dit jaar. Basisschool Cesworen Hoek - Bemmelstraat Basisschool Gesworen Hoek krijgt drie nieuwe lokalen ter vervanging van de noodlokalen. De bouw is gestart in maart j.l. en is klaar aan het begin van het schooljaar 2006/2007. Opdrachtgever is Openbaar Basisonderwijs Tilburg. Basisschool de Driecant/Crote Beemd - Dalemdreef In maart j.l. is begonnen met de uitbreiding van gebouw de Grote Beemd voor basis school de Driecant. In opdracht van de gemeente Tilburg komen er tien lokalen en twee speellokalen bij. De oplevering is gepland in december 2006. B Korvel Basisschool De Zuidwester - Staringstraat In april is in opdracht van de Stichting Katholiek Onderwijs Tilburg (SKOT) gestart met de renovatie en gedeeltelijke nieuwbouw van basisschool De Zuidwester. Bij de school komen zeven nieuwe lokalen, een speelzaal, een aula en een mediatheek. Tussen de oud- en nieuwbouw komt een verbindingsgang (corridor). Na afloop van de werkzaam heden, rond januari 2007, verhuizen de leerlingen die nu nog gebruik maken van de locatie aan de Ringbaan West naar het gebouw aan de Staringstraat. B Loven-Besterd Basisschool Yoire - Bankastraat Sinds mei zijn er grootschalige renovatiewerkzaamheden aan het gebouw van basis school Yore aan de Bankastraat. Dat geldt op dit moment ook voor de gymzaal aan de Bataviastraat, die binnenkort ook nieuwe speeltoestellen en -materialen krijgt. Tijdens de renovatie wordt rekening gehouden met de nieuwbouw voor peuterspeelzaal Pinokkio (Kinderstad), die naar verwachting begin 2007 start. De renovatie gebeurt in opdracht van de Bestuurscommissie Openbaar Basisonderwijs Tilburg (OBOT). B Armhoefse Akker Basisschool Armhoefse Akker - Armhoefstraat Binnenkort start de verbouwing voor de uitbreiding van basisschool Armhoefse Akker met één extra klaslokaal. De Stichting Katholiek Onderwijs Tilburg Zuid-Oost (SKOTZO) is de opdrachtgever. Jan van Beurden Tilbuig B Blaak Basisschool de Blaak - Grebbe Op dit moment wordt basisschool de Blaak intern verbouwd in opdracht van Open baar Basisonderwijs Tilburg. De verbouwing is klaar met ingang van het schooljaar 2006/2007. B Fatima Basisschool Fatima - Fatimastraat Kort geleden is de laatste hand gelegd aan de uitbreiding van basisschool Fatima met drie extra lokalen. Opdrachtgever is de Stichting Katholiek Onderwijs Tilburg Zuid-Oost (SKOTZO). 013 - 542 95 74 jetske.zijlstra@tiiburg.nl 013 - 542 92 38 edwin.koole@tilburg.nl 013 - 542 89 04 tom.daelman@tilburg.nl Reitse Hoevenstraat van dakisolatie ^41 wijzigen ge- ^realiseren door- 3/014)4’51 gr°0,0n(ler- 88 wijzigen gevels in moderne gebouwen hun lessen kunnen volgen. Dat is noodzakelijk voor goed onder wijs, waar iedereen in Tilburg recht op heeft. Daarnaast zijn de nieuwe gebouwen een oppepper voor de wijk.’’ De gemeente heeft voor het huisvestingsplan in de afgelopen jaren al €100 miljoen euro beschikbaar gesteld. Een groot deel van het plan wordt de komende jaren uitgevoerd. Deze extra pagina gemeentenieuws bevat een overzicht van de werkzaamheden per wijk die in 2006 aan de beurt zijn. Ook voor 2007 staan weer een heleboel nieuw- of verbouwplannen op de agenda. Plannen waarover al een besluit is genomen en de voorbereidingen al in volle gang zijn, maar ook nieuwe plannen waarover het gemeentebestuur nog een besluit moet nemen. Dit doet het bestuur bij de begrotings behandeling in november, door de vaststelling van het Huisvestingsprogramma Onderwijs 2007. Aan het eind van dit jaar krijgt u daarover meer informatie via de pagina Gemeentenieuws. unningen >en burgemeester en ende monumentenver. 1 Basisscholen Heerevelden en Wegwijzer - Giekerkstraat In maart is begonnen met de uitbreiding van de Heerevelden en de Wegwijzer met twaalf leslokalen en een speellokaal. Opdrachtgevers zijn Openbaar Basisonderwijs Tilburg en Stichting Katholiek Onderwijs Tilburg. De uitbreiding van de Wegwijzer is eind 2006 klaar, van de Heerevelden in februari 2007. Tegelijk met de uitbreiding worden de scholen ook aangepast aan de eisen van deze tijd. B Oerle SBO Zuid - Generaal Smutslaan De nieuwbouw voor de school voor speciaal basisonderwijs SBO Zuid is volop aan de gang. Opdrachtgever hiervoor is de Stichting Speciaal Onderwijs Tilburg (SSOT). Het gebouw moet bij de start van het nieuwe schooljaar klaar zijn. Het nieuwe gebouw vervangt de huidige gebouwen aan de St. Josephstraat (SIO Hoogvenne) en Generaal Smutslaan (SBO Mgr. Zwijsenschool) en krijgt veertien lokalen en een gymzaal. Heikant Basisschool d’n Hazennest - Vermeulenstraat In februari 2006 is het nieuwe schoolgebouw opgeleverd van basisschool d’n Hazennest. Het gebouw is gebouwd in opdracht van het schoolbestuur Tangent. Het is de eerste van negen scholen in Tilburg Noord die een nieuw gebouw krijgen. De school, met vijftien lokalen en een peuterspeelzaal, is op 1 juni j.l. feestelijk geopend. Praktijkschool de Poort - Brittendreef Praktijkschool de Poort, voor speciaal voortgezet onderwijs, verhuist van de Poirterstraat naar Tilburg Noord. Daar komt een nieuw schoolgebouw met achttien lokalen aan de Brittendreef, tussen het Cobbenhagencollege en het MBC College Economie en Groen. Het bouwplan past niet in het bestemmingsplan voor dit gebied. Om toch te mogen bouwen, loopt op dit moment een procedure op grond van artikel 19 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening. Het gebouw is naar verwachting voor de start van het schooljaar 2007/2008 klaar. Opdrachtgever is de Stichting Speciaal Onderwijs Tilburg. rnemen hun zienswij- m. Middels dezepu- ons voornemen be- ttrekken van de inbaar verkeeroveie voorgeschreven pro- lene wet bestuurs- lemen vanaf vrijdag ende zes weken, dus 06, ter visie. Dit voor- n ieder ter inzage in iformatiecentrum,ge winkel aan het Stad- oemde stukken zijn rs’XK. 13-542 86 Ingevol- t bestuursrechten- ien tegen dit voome- eken na het ter visie k tot 25 augustus 'e, hetzij schriftelijk, enbaar maken. Zij elijke zienswijzen) londeling naar voren nswijze(n), kan tele i gemaakt ondertele- o of oranje kleuren, ds je zo snel gelijk ks de aanvankelijke :e maandag na deze jemeesterenwethou- monumentenvergun- >r een wijziging aan het iment: me wet bestuursrecht belang rechtstreeks door en, binnen zes weken na isluit is verzonden te- ftelijkeen gemotiveerd men. Het bezwaarschrift den aan het college van thouders van Tilburg, LH Tilburg. Tevens lun rlopige voorziening ij de voorzienlngenrech- den edaan als een be- ardenstaart en baard t WK damesvoetbal n voorbeeldje: voet- m neusgaten leeg te orzaak hebben hoe- nooit zag doen. Dat n is natuurlijk mee- zeker, meer dames- I, ^tILBURGSE KOERIER ubliceerd in het ge- /28. Het gemeente- meen ter inzage en is et gemeentelijk in- en de diverse stads- Heeft u na het lezen van deze pagina vragen of behoefte aan meer informatie over de nieuwbouw of verbouwplannen van één van de scholen of multifunctionele accommo daties? Neemt u dan gerust contact op met een van de volgende medewerkers van de gemeente Tilburg: voor het gebied West: relukkig heb ik geen its, Beis, Ghanees of nogal eens naar de tige rugbywedstrijd, soort spelletje voet- adigen hoort er alle- i met die hap. Mijn in die boksring weet bij rugby eigenlijk, dat elkaar aanbren- i huidige beschavin- idaan, is te proberen e doelen op het gras id is weer niet nodig, ge beschaafde regels ’schaffen die regels, xigbonken, knietjes, an mogen als de bal an missen we te veel nenzo. iussen op tijdelijk of :n spectaculaire bot- ijkgenot. Daarmoe- imen met het ontwerp, weken ter inzage (van augustus 2006). Cedu- kunt u mondeling of iwijze kenbaar maken ren medewerking. Voor «opnemen met dhr. ssie brengt advies uit I i gebouwen, o.a. bij I volgende, openbare ver- van 9 tot 12 uur in er 214. De lijst met V en worden, kunt u in dinsdag voor de verga- m die elders in deze Meer informatie: Frans Oegemeente is verantwoordelijk voor de huisvesting van het basis- en voortgezet onder- wljs In Tilburg. Nu en in de toekomst moet de gemeente zorgen voor goede onderwijs gebouwen en een evenwichtige spreiding daarvan over de stad. In 2002 is het Integraal Huisvestingsplan Onderwijs 2003-2014 opgesteld, samen met de schoolbesturen. In dit plan staat een groot aantal verbeterplannen voor de onderwijsgebouwen voor de ko mende periode. Het gaat dan om vervangende nieuwbouw, renovatie en uitbreiding van schoolgebouwen. Wethouder Hugo Backx van Onderwijs: “Natuurlijk moeten alle kinderen

Weekblad De Tilburgse Koerier | 2006 | | pagina 11