CU 0 MEGA 0 3O-SO96 £jlXi Ho|bs^TE Empire State Building bestaat 75 jaar Feiten VLOfl unin iiiiiJ KOi OUWEN op op MAGAZIJNVERKOOP ll'IPERGO LWi O naber In 1930 was er duidelijk nog geen Arbowet. meer dan 20.000 mensen in de toren. koopavond tot 21.00 uur. Za 09.30-17.00w Gezellig en ruimtelijk wonen in het bruisende hart van Tilburg 2500 Mz Ma gesloten. Di t/m vr 09.30-18.00 uur. Do. de 86ste en 102de verdieping heeft men op heldere dagen een zicht van 70 km. Ook 's nachts is een bezoek aan deze terrassen de moeite waard. Sinds de terrassen zijn geopend, heb ben al meer dan 110 miljoen bezoekers genoten van het schitterende uitzicht. - Het Empire State Building is 443,2 meter hoog. - Het is gebouwd in 1930. - Het gebouw telt 103 verdiepingen. - De bouw duurde 410 dagen. - Het was het hoogste gebouw ter wereld van 1931 tot 1972. - Het is momenteel opnieuw het hoogste gebouw in New York, omdat de Twin Towers zoals bekend werden vernield door de terroristische aanslagen. - Het is na de Sears Tower in Chicago het hoogste gebouw van het Noord-Amerikaanse continent. - De aluminiumtoren op het dak van het gebouw was oorspronkelijk bedoeld als aanlegmast voor luchtschepen. io JUNI OPEN HUIS U wilt zich overtuigen, kom dan op 10 juni tussen 13.00 en 16.°° uur naar ons ‘Open Huis’en laat deze kans niet aan uw neus voorbij gaan. In Holland Staete hebben wij door Van der Meijs interieurs een modelwoning' laten inrichten waar u het gevoel van rust, ruimte en comfort kunt proeven. Maar meer nog, waar u de enorme ruimtelijkheid van onze binnen tuin zult ervaren. Meer informatie: www. hol landstaete.nl, of neem contact op met Naber Garantiemakelaars, Spoorlaan 400,5038 CG Tilburg,Tel.: (013) 54 44 333, Email: nieuwbouw@naber.nl metals onderwerp Holland Staete. Grootste aanbod houten vloeren in de regio 80 kleuren laminaat, parkes en planken zo uit voorraai J Tot wel 40% goedkoper Direct meenemen, of thuis bezorgen Regelmatig legdemonstratie in het demonstratie theater s o Compleet de goedkoopste Piushaven 9 Tilburg T 013 - 58 11K diverse kleuren PARKET - LAMINAAT - PLANXB q GARANTIEMAKELAARS Wedstrijd Het Empire State Building is gebouwd naar aanleiding 53 Liften van een "wedstrijd" tussen Vandaag de dag werken er Vanaf de beide panoramaterrassen op Grote gebouwen zijn er in overvloed in de wereld. Toch zijn er bouwwerken die om wat voor redenen dan ook extra tot de verbeelding spreken. Een daarvan is het Empire State Building in New York. Afgelopen maand bestond het markante gebouw op de kop af 75 jaar. De bouw van het Empire State Building was een huzarenstukje. In een periode van dertien maanden stapelden ruim drieduizend werklieden verdieping op verdieping, soms wel vier per dag, tot ze op de 102e etage waren aangekomen. KNIPOOG NAAR ROMANTIEK Holland Staete wordt gebouwd in een eigentijdse bouwstijl met een knipoog naar roman tiek. De woningen beschikken over een loggia of een exclusief ruim buitentenas, afgezet met prachtig vormgegeven balustradehekken. De woonoppervlakte van de twee- tot vier- kamer appartementen varieert van 89m2 tot 176m2 en ze zijn uitermate luxe afgewerkt met ondermeer sanitair van Villeroy Boch. U heeft een eigen parkeerplaats en berging inde parkeerkelder. En om het gevoel van veiligheid nog eens extra te verhogen is de parkeer kelder voorzien van een zeer snel sluitend hek (speedgate). OP DE KOFFIE BIJ DE BUREN Uw buren zijn de vele cafés en restaurants in het stadscentrum, waar u op mooie zomerse dagen even een tenasje pikt en in de late avondzon van een heerlijk kopje koffie, een koel biertje of een fruitige rode wijn geniet. En uw boodschappen, die doet u om de hoek, want daar zit de grootste supermarkt van Tilburg. Al met al is de keuze voor het kopen van een appartement in een stadscentrum nog nooit zo aantrekkelijk geweest. Harmon Associates, bouwkosten slechts 14 miljoen dollar. gebouw raakte beschadigd, maar overeind staan. 81 KOOPAPPARTEMENTEN Holland Staete heeft 81 koopappartementen in de prijsklasse van 199.000,-tot 342.500,-. Inmiddels is ruim 60% verkocht. Iedere woning beschikt over een eigen unieke uitstraling. De eerste appartementen worden in de tweede helft van 2006 opgeleverd en eind 2006 is het complex voltooid. Holland Staete wordt gebouwd met GIW Garantie en er wordt uitsluitend gebruik gemaakt van hoogwaardige en duurzame materialen. Bezoek op 10 juni Holland Staete aan de Hart van Brabantlaan, hoek St. Cecilliastraat en overtuig u van de unieke aspecten van dit project! U vindt de ingang van de modelwoning aan de Hart van Brabantlaan. Wacht niet te lang, want de belangstelling is groot. U bent niet in de gelegenheid om op 10 juni ons Open Huis te bezoeken, kom dan op vrijdag middag even langs, want iedere vrijdagmiddag van 15.00 tot 17.00 uur staat de deur voorn open. I et Empire State Buil- Walter Chrysler van de ding is in zijn 75-jari- Chrysler Corporation, en I ge geschiedenis een John Raskob, oprichter van aantal keren opvallend in General Motors. De inzet het nieuws gekomen. Net was de wetenschap, wie het twee jaar na het voltooien eerst het hoogste gebouw van de wolkenkrabber werd ter wereld kon bouwen. Om het gebouw bezocht door de strijd te winnen zocht misschien wel de meest pro- Raskob in 1929 een groep minente bezoeker, die de investeerders bij elkaar en toren ooit is opgegaan. Dat samen hebben zij de was niemand minder dan opdracht gegeven tot de King Kong, die in de gelijk- bouw van deze wolkenkrab- namige film de toren op ber. Op 22 januari 1930 vluchtte en de vliegtuigen werd kon al worden begon- die hem aanvielen van zich nen met de bouw van de afsloeg. Twaalf jaar later toren op 350, Fifth Avenue kreeg het gebouw een echte (tussen 33rd en 34th klap te verduren. Een bom- Street). Op 1 mei 1931 werd menwerper vloog toen in de bouw afgerond, ruim zeer dichte mist tegen de voor de geplande datum. 79ste verdieping aan. Het Het Empire State Building is zwaar ontworpen door architecten- bleef bureau Shreve, Lamb De Dagelijks bezoeken nog eens ruim bedroegen 25.000 mensen het gebouw. Maar liefst 53 liften zijn nodig om al deze mensen zonder al te veel vertraging naar de juiste verdiepingen te brengen. In het centrum van Tilburg wordt je aangenaam verrast. Aan de Hart van Brabantlaan verrijst het unieke appartementencomplex Holland Staete, gelegen op het Holland Terrein. -1 In Holland Staete vindt u rust, ruimte en comfort. Maar bovenal geniet u van een grote fraai z aangelegde tuin van maar liefst 3.600 m2, het groene hart van Holland Staete. Een tuin die I wel voor u maar niet voor anderen toegankelijk is. De tuinman van ons hoveniersbedrijf zorgt er voor dat de binnentuin in een perfecte staat wordt gehouden. Omdat deze ta semi-openbaar karakter heeft is hij ‘s-avonds alleen toegankelijk voor bevoegden, vooruk bewoner dus en dat geeft een heel veilig gevoel. Rust en ruimte worden op deze wip gecombineerd met de gemakken van een bruisend stadshart om de hoek. ËRDA^^ÜnijÖH g

Weekblad De Tilburgse Koerier | 2006 | | pagina 26