W I J dan een brief 'Persoonlijke ontmoeting werkt beter Seniorenorkest zoekt uitbreiding o r De Beursvloer verhandelt geen geld maar menskracht, materialen en advies tilburg COLOFON I beursvloer ±55happelijke organisaties wordt dat door aanbieder en vrager wordt W u 1 J v. 1 n^vraagd goed na te denken over ondertekend. Een notaris bezegelt tegenprestatie die ze kunnen en de overeenkomst door zijn handte- willen leveren. Dat geldt ook voor de kening. hulpvraag die ze bij bedrijven willen bij te helpen, kunnen ze een work shop van Contour bijwonen, waar ze te weten komen wat hun vraag en aanbod is, hoe ze dat helder kunnen formuleren en hoe ze zich het beste kunnen presenteren aan bedrijven." "^tilburgse koerier FOTO: MARINA GOUDSBLOEM Een hoekman brengt vraag en aanbod bij elkaar op De Beursvloer in Amersfoort. itschappelijke extra vrijwilli- FOTO: ANNE-MARIE SMULDERS F J.K. HET WOORD IS AAN... onze I wel tuur- ititie te i. Meer op bereiker op een f> grenzen verbonden; nieuwe leden speelervarir en goed uit de voeten K het notenschrift. Belangstellenden zijn van harte wel- DONDERDAG 8 JUNI 2006 - PAGINA 17 jn. "Om organisaties daar- Projectleider Contour besloot Beursvloer in 1 omdat het evenemr bij de activiteiten van deze tie voor vrijwilligerswerk. In deze rubriek kan iedereen van 55 jaar en ouder zijn of haar mening geven over allerlei zaken. Schrijf uw verhaal op in ongeveer tweehonderd woorden en stuur dat naar de redac tie van de Seniorenwijzer, p/a Tilburgse Koerier, Postbus 10001, 5000 JA Tilburg, onder vermelding van 'Het woord is aan...' Inzenden betekent niet dat uw brief automatisch geplaatst wordt. ing van twaalfduizend binnen deze collectie Meer informatie: Stichting Mantelzor prak lopen rond v De Tilburgse Koerier. Redactie: André Coenen, Flipse-Tiemens, Gerry Ho Petra Trejpunt 't Sant In ouderentrefpunt 1 Sant (Beneluxlaan 74) is er op woensdag 14 juni vanaf 10 uur een bingo-ochtend. Een kaart voor tien ronden kost 3,50. Het eerste kopje koffie of thee is gratis. Aanvang 10 uur; zaal open om 9.30 uur. Op woensdag 21 juni gaat om 10 uur de bloemschikgroep aan de slag. Kosten: de dagprijs van de bloemen. In juli en augustus gaat het bloemschikken niet door i.v.m. de vakantie. Maatschappelijke organisaties en willen meedoen aan Tilburg kunnen speciale website ilburg.nl of con- Monique Wille- promoten en zo men van Stichting Contour, St. schappelijke orga- Annaplein 21,5038 TV Tilburg; tel. nisaties enthousiast te maken voor 013-5434572, fax 013-5431815. het evenement. Verder moet media- Mailen kan ook: mwillemen@con- aandacht zorgen voor bekendheid tourtilburg.nl. ru’e afdeling van het Rode 'Kruis; die zorgen dat er wekelijks of soms vaker een vrijwilli- langskomt. ie vorige Senk burgse dan dat gerl In de vorige Seniorenwijzer was te lezen dat het Rode Kruis nieuwe vrijwilligers zoekt voor deze huisbezoeken. Prima natuurlijk, maar het zette me ook aan h^t denken. Want wie zorgt er voor dat ouderen die al in een isolement zitten en geen lid zijn van ouderenbond of Zonnebloem, ook zo'n bezoekje krijgen? Is dat niet ook verantwoordelijkheid, van' degenen die nog ^goed’teïteen zijmD^Zonnë- °P Pad kunnan? En dan,ishet wachten nati ield doet er al heel lang aan. Jk no9 °P een organisatie die deze huisbezoe- ken voor de hele stad coördineert om te voorko men dat er eenzame ouderen buiten de boot vallen. worden. Een oud middel in de bestrijding van eenzaam heid is het huisbezoek, zeker welkom bij men sen die niet meer bloem bijvoorbeek Daarnaast regelen de afdelingen van ouderen bonden dat hun zieke leden regelmatig een bezoekje krijgen. En wie geen lid is van zo'n club kan aankloppen bij stichting Contour of de Til- subliek aanspreekt. wJer jaar speelt het seniorenorkest ‘O uitnodiging op vele locaties urg en omstreken. Dit jaar onder meer een optreden t projectleider van De Tilburg te worden, lent goed aansluit 3 organisa- Willemen: "Onder de afdeling Maatschappelijk een scherm. Wanneer twee partijen op de beurs overeenstemming bereiken, wordt prestatie worden beschouwd." dit geregistreerd op een formulier, Succes De eerste lokale Beursvloer werd in dat 2001 opgezet in Arnhem. En daarna ;n realiseert die de stad leef- volgden andere plaatsen, allemaal met succes. "Tot en met het afge- op het gebied van lopen jaar zijn er vijftien Beursvloe- /illigerswerk. Daarbij ren georganiseerd en voor dit jaar bemiddel ik tussen bedrijven die hun alleen staan er al twintig op de plan- werknemers vrijwilligerswerk willen ning", weet Willemen. laten doen en maatschappelijke Het succes verklaart ze uit de kracht organisaties die juist extra vrijwilli- van persoonlijke ontmoeting. "Een gers nodig hebben." persoonlijk gesprek waarbij je elkaar in de ogen kunt kijken, werkt gewoon veel beter dan bijvoorbeeld een brief. De Beursvloer is gewoon een suc- Tilburg past." Petra Jansen Toneel- en cobaretvereniging zoekt spelers Toneel- en cabaretvereniging 1 Hazennest zoekt vrouwelijke en man nelijke KBO-leden die bij deze vereniging willen spelen. De groep is gestart met het instuderen van een blijspel, maar wil graag voor elke rol een dubbele bezetting voor het geval dat er spelers ziek worden. De repetities zijn op dinsdag van 19.30 tot 22.00 uur in de gelijknamige seniorensoos aan het Kreverplein 27 in Noord. Meer informatie: regis seur L. Le Grand, overdag in 1 Hazennest (tel. 4556919), na 18 uur thuis, tel. 4553633. mentalisten. Aan toetreding tot het in leeftijds- wel moeten aring hebben i kunnen met Praktijk Hoe ziet zo'n Beursvloer er in de iktijk uit? In het Willem II Stadion “n straks vertegenwoordigers g dat een toneel- rond van bedrijven en maatschappe- ikclub, in ruil voor lijk organisaties die contact met elkaar zoeken. Zoals op een echte ook hoekman- i, een soort bemiddelaars, die Ipen vraag en aanbod bij elkaar te i. Elke hoek vertegenwoor- Muziek in de bibliotheek Niet alleen leden van het Seniorenorkest van de Nieuwe Koninklijke Harmonie, maar ook andere muziekliefhebbers kunnen van alles vin den in de OBT-bibliotheek op het Koningsplein. Daar is namelijk een aparte muziekafdeling op de eerste verdieping. Pronkstuk van deze afdeling is een verzamelinc x cd's. Jazz, popmuziek, klassieke muziek, etc.: L zijn alle muziekgenres te vinden. De nieuwste cd's zijn vaak al twee weken na uitkomst op de muziekafdeling te leen. Daarnaast bezit de afdeling een ruime hoeveelheid bladmuziek met zowel populair als klassiek materiaal. En de OBT bezit een grote col lectie bladmuziek met meespeel- of meezing-cd's. Zoekt u een leer methode of losse speelmuziek? Ga bij de OBT kijken; wellicht vindt u er iets van uw gading. Verder is op de afdeling-een behoorlijke collectie muziek-dvd's te vin den en een groot aanbod van literatuur over muziek. Ook hierbij is zowel klassiek als populair materiaal te vinden. Materiaal dat niet in de collectie van de OBT aanwezig is, kan tegen een vergoeding aangevraagd worden bij een andere bibliotheek. Ga eens kijken in de muzikale schatkamer van de bibliotheek of check de site www.obtmb.nl. Voor meer informatie of vragen: tel. 013-4648523. Stel, je bent lid van een zangkoor en je zoekt een oefenruimte voor je gezelschap. Dan kun je natuurlijk een oproep in de plaatselijke krant zetten of een aantal bedrijven in de buurt een briefje sturen. Maar het kan ook gemakkelijker en persoonlijker door deel te nemen aan De Beursvloer. Op dit evenement bieden bedrijven, maatschappelijke organisaties en onderwijsinstellingen elkaar de helpende hand. Stich ting Contour, initiatiefnemer van Beursvloer Tilburg, hoopt zo op maandag 9 oktober in het Willem II Stadion vraag en aanbod bij elkaar te brengen. "De Beursvloer is een succesformule die bij Tilburg past." Betrokken Ondernemen van Con- bij potentiële deelnemers, tour vallen onder meer maatschap pelijke stages, waarbij scholieren vrijwilligerswerk doen. Verder heb ben wij ook Mooi zo Goed -zo, d?* projecten realiseert die de stad lc:x baarder maken. Tenslotte ben ik zelf lokaal makelaar 1 werknemersvrijwilligerswerk. Daarbij Gemengd koor Chantant zoekt tenoren Het gemengd koor Chantant is op zoek naar rriannen, vooral tenoren, die graag overdag in een koor willen zingen. Chantant repeteert elke maandag van 10 tot 12 uur in wijkcentrum 1 Sant (Beneluxlaan 74). Het repertoire is gevarieerd en bestaat uit wereldse 'muziek. Er wordt veel aandacht besteed aan stemvorming en koorscholing. Koorervaring is niet per se noodzakelijk. Belangstellenden kunnen gerust eens binnen lopen om vrijblijvend een repetitie mee te maken. Meer informatie: tel. 013-5331602 Of 4672467. Dansen in de Reeshof I Kent u ze nog, de Weense wals en de cha-cha-cha? Seniorenvereni- ging Reeshof 50+ en de Twern organiseren elke derde zondag van de I maand dansmiddagen voor ouderen in wijkcentrum Heyhoef (Kerken- I bosplaats 1). Ook als u niet kunt of wilt dansen bent u van harte wel kom; gezelligheid staat voorop! De volgende dansmiddag is op zondag 18 juni van 14 tot 17 uur. Toegang 1 Concert conservatoriumstudenten Studenten en net afgestudeerden van het conservatorium verzorgen I dit jaar onder het motto Muziek voor ouderen door jongeren gevarieer de concerten in Brabantse verpleeg- en verzorgingstehuizen. Ook I andere ouderen zijn er welkom; de toegang is gratis. Op 11 juni is er I om 11.00 uur in zorgcentrum Het Laar (Gen. Winkelmanstraat 175) een klassiek concert door het Squadra Duo (fluit en gitaar). publh leder NKH op in Tilbur staan g samen met Harmonie Concordia in Loon op Zand, een kermisconcert in Berkel-Enschot en een optreden op 1 T-podium op de Heuvel op het pro gramma. Tussen al die optredens wordt geoe fend op bestaande tig stukken oefenen asme, op de maand. De huidige bezetting bestaat uit: pic colo, dwarsfluit, klarinet, basklarinet, sopraansaxofoon, altsaxofoon, tenor- seniorenorkest zijn geer saxofoon, baritonsaxofoon, trompet, hoorn, trombone, bariton, besbas, piano, slagwerk en grote trom. De dirigent zag het orkest graag aangevuld met nog enkele instru- Het Seniorenorkest NKH is opge richt in 1999 en telt momenteel circa Afspiegeling 55 spelende leden, onder wie 15 I Zowel grote als kleine maatschap- vrouwen. Het jongste lid is 46 jaar I pelijke organisaties uit Tilburg, Ber- oud, het oudste 87. Velen hebben r eerder in Tilburg of omgeving in een ,a ao_.harmonieorkest gespeeld of doen 11 bedrijven op de Beursvloer. "Dus dat nog steeds. niet alleen het nieuwe nummers, die uit het repertoire van vijf- gaan vervangen. Dat gebeurt met veel enthousi- ook tijdens de partijrepetities Seniorenorkest Nieuwe Koninklijke Harmonie bij de Hasseltse kapel. i eerste maandag van de kom om tijdens .een repet komen luisteren en kijken, informatie: Lies Schuurmans (tel. 013-5366848) of Ton van Gooi (013- 5136170). Wilt u het seniorenorkest uitnodigen voor een concert, bel dan naar Joke Freèlink: 013-5212157. ging of een klein zang- Willemen. "De Beurs afspiegeling vormen lappij." Ze benadrukt dat De Beursvloer niet specifiek op bepaalde leeftijdsgroepen is gericht. "Iedereen is welkom." Het is de bedoeling vereniging of schaak de hulp van een bedrijf, een tegen prestatie levert. Volgens Willemen is aandelenbeurs zijn er er meestal er wel een mogelijkheid nen, iets concreets aan te bieden. "De helpt schaakclub kan bijvoorbeeld een brengen. toernooi organiseren, de toneelvere- digt een behoefte, bijvoorbeeld juri- niging kan voor een bedrijf een vóór- disch advies, faciliteiten of mens stelling spelen. Maar het hoeft niet kracht. Ondertussen worden de altijd zo tastbaar te zijn. Het feit dat mooiste deals bekend gemaakt via een vereniging of instelling zich inzet voor de maatschappij kan door een bedrijf ook al als voldoende tegen prestatie worden beschouwd." ihappelijke organisaties wordt dat gevraagd goed na te denken over de tegenprestr'* J!-- Zorgpremie remigranten enpensionados aangepast De zorgpremie voor mensen die in het buitenland wonen met een Nederlands pensioen of uitkering wordt met terugwerkende kracht vanaf 1 januari 2006 aangepast. Dit heeft minister Hoogervorst van Volksgezondheid, Welzijn en Sport (VWS) aan de Tweede Kamer geschreven. De zorgpremie wordt berekend door middel van de 'woon- landfactor'. Dit getal krijg je als je de gemiddelde zorgkosten van het woonland deelt door de gemiddelde kosten die in Nederland gelden. Over het algemeen geldt dat de kosten voor zorg in het buitenland lager zijn dan de kosten in Nederland. Door de woonlandfactor te ver menigvuldigen met de normale Nederlandse premie, valt de premie voor de remigranten en pensionado's bijna altijd lager uit. Het College voor Zorgverzekeringen (CVZ) berekent de woonlandfactor afzonder lijk voor alle EU-landen en verdragslanden, zoals Marokko en Turkije. Het ministerie heeft vervolgens specifieke berekeningen per land gemaakt; in België hoeft bijvoorbeeld maar 62 procent van de eerdere zorgpremie betaald te worden, in Spanje 36 procent en in Marokko iets meer dan 1 procent. Een overzicht vindt u via www.consumenten.cvz.nl, doorklikken op ‘nieuwe bijdrageregeling buitenland’, en daar doorklikken op het pdf-document Ministeriële regeling van 23 mei. I Mantelzorgmakelaar bij inloop Stichting Mantelzorg Midden-Brabant organiseert samen met de Twern op woensdag 28 juni van 10 tot 12 uur een inloopbijeenkomst voor mantelzorgers in wijkcentrum De Poorten aan de Hasseltstraat 194. Tij dens deze bijeenkomst zal mantelzorgmakelaar Freke Schoemaker uitleg geven over de ondersteuning die zij kan bieden door het overne men van tijdrovende regeltaken. De toegang is gratis en de koffie ook. Geïnteresseerden zijn van harte welkom! Aanmelden is niet nodig. “""r Mantelzorg Midden-Brabant, tel. 013- 5443343, website www.mantelzorgmb.nl. Een beurs waar geen geld verhan- duivenvereniging of een klein zang- deld wordt, maar teambuilding, klus- koor", aldus V,'"' sen, materialen, creativiteit, begelei- vloer moet een ding, coaching en advisering. De van de maatschapf deelnemers zijn geen handelaren in aandelen en fondsen, maar bedrij ven, lokale overheden en service- Organisatiecomité Om Beursvloer Tilburg goed te kun nen organiseren, heeft Contour een cesformule die bij comité gevormd. Daarin zitten naast Contour vertegenwoordigers van de gemeente, de plaatselijke Rabo- Maatschappel bank, accountantskantoor KPMG, bedrijven diei de Fortis bank, de Kamer van Koop- Beursvloer handel en De Tilburgse Koerier. Het terecht op de sf is de bedoeling dat de leden van het www.beursvloertil comité hun netwerk aanspreken om tact opnemen met de Beursvloer te promoten en zo men van Stichtir* bedrijven en maatschappelijke orga- Annaplein 2150ó« Rommelmarkt zorgcentrum Reyshoeve Op zondag 11 juni is er voor de vijfde keer een gezellige rommelmarkt bij zorgcentrum Reyshoeve (Gendringenlaan 15). Dit tuinfeest duurt van 9.30 tot 15.00 uur. De entreeprijs is 1 per persoon. Kinderen tot 13 jaar mogen gratis naar binnen; voor hen is er een springkussen. Verder is er live muziek. Er zal van alles te koop zijn, van meubels tot borrelglaasjes. Tevens kunt u een gokje wagen in de loterij. De helft I van de opbrengst is bedoeld voor personeelsvereniging De Sprong van J het zorgcentrum; de andere helft komt ten goede aan activiteiten voor I de cliënten van Reyshoeve. Eenzaamheid is een groot probleem onder senioren: je partner kan wegvallen en ook de vrienden- en kennissenkring dunt steeds verder uit naarmate je ouder wordt. Het is goed dat diverse organisaties van alles proberen te doen aan dat dreigende isolement. Denk maar aan de telefoon- en internetcirkels. Of aan De Ont dekking, waarbij ouderen met gemeenschappe lijke interesses met elkaar in contact gebracht Veilig wonen Veilig wonen is niet vanzelfsprekend, want regelmatig wordt er nog in woningen ingebroken. Maar u kunt zelf wat doen om zo'n ervaring te voorkomen. Het Politie Keurmerk helpt daarbij. De Twern organiseert daarover samen met de gemeente en de politie op donderdagmiddag I 22 juni een voorlichtingsbijeenkomst in wijkcentrum De Nieuwe Stede I (Capucijnenstraat 156). Natuurlijk is het mogelijk tijdens deze bijeen- komst vragen te stellen. Tijd 14 tot 16 uur. De toegang is gratis; de kof- I fie en thee staan klaar. Meer informatie: ouderenwerker Bep van Pop- pel, tel. 013-5436664. clubs aan de ene kant en maat schappelijke organisaties, vrijwilli gersorganisaties en scholen aan de andere kant. "Het doel van de Beursvloer is vraag en aanbod bij elkaar te brengen", vertelt Monique I Willemen, die namens Contour in de I organisatie van het evenement zit. I 'De Beursvloer heeft voordelen voor I beide partijen: bedrijven krijgen de kans te netwerken en hun betrok- kenheid te tonen bij de non-profit- H sector in de stad. Ze kunnen hun J naam verbinden aan een doel dat hen aanspreekt. Maatschappelijke De vereniging Sociëteit Nieuwe organisaties kunnen op hun beurt op Koninklijke Harmonie (NKH), die I allerlei gebieden tijdelijke ondersteu- gevestigd is in het fraai gereno- I ning krijgen van het bedrijfsleven, veerde gebouw aan de Stations- I Denk bijvoorbeeld aan een voetbal- straat in Tilburg, heeft zowel een I club die fiscaal advies krijgt, een Harmonieorkest als een Senioren- I communicatiebureau dat een pati- orkest. Dat laatste zoekt uitbrei- I ëntenorganisatie helpt bij de ver- ding, maar is ook te boeken voor I nieuwing van het ledenblad of een een optreden. I bedrijf dat zijn oude computers I schenkt aan een buurthuis." Hviijr\C Uiycll llbdllUb UH I HUUiy, C_ kel-Enschot en Udenhout kunnen hun hulpvraag neerleggen bij de bedriiven on Ha RAiirsvlopr "P t plaatselijke zorgcen trum is welkom, maar ook de post- Breed publiek Iedere maandag wordt van 9.30 tot 12.00 uur gerepeteerd onder leiding van Cor van Rooij: een uitstekend I -muzikaal begin van de nieuwe week. De Seniorenwijzer verschijnt1 Het orkest speelt goed in het gehoor eenmaal in de twee weken in liggende muziek die een breed -enen, Riek I Flipse-Tiemens, Gerry Hovers, B i Jansen, Karei Luiijf (eind-1 redacteur), Loes Mertens-Ver- meer, Denise van de Pas, I Debby Struijk-Buitelaar, Mat de Vries. Redactieadres: Seniorenwij- zer, Stichting de Twern, I I Vincentiusstraat 102, 5038 SR Tilburg; tel. 013-5839999. Kopij kan gestuurd worden naar: Seniorenwijzer, p/a de I Twern, Postbus 3078, 5003 DB I Tilburg; e-mail seniorenwij- I I zer@twern.nl. Kopijsluiting: donderdag in de I ^ven weken om 12 uur.

Weekblad De Tilburgse Koerier | 2006 | | pagina 17