’Schering en Inslag’ klankbeeld van Tilburgse geschiedenis II itte Walddrum Musikanten 33 jaar ara a Jazzpodium Goirle Mundial in teken van Ontwikkelingsdoelen Parel in uw tuin De stadsdichter trakteert Culturele uitwisseling Contrast-Edinburgh EX ïrs B.v. 4 uur: Maande* nu 4 DONDERDAG 6 APRIL 2006 - PAGINA 7 DE TILBURGSE koerier Ie aanbiedingen; noers.nl dans de Orang Tilbo Charlène ^aut» dans de Orang Tilbo, op 'n klötje, ugskes toe, vuutje vur vuutje nör veure, zuinig om de brij Bat Cave, 21.00 uitgave nr 8 6 april 2006 8 april, 22.00 uur: essays over pop- 2004kwm Roel B n KUS 95 Wie single en i tig jaar oud is m). Angelique Kidjo FOTO: VELU - www.bvanoersl •ER L JAN VI UW week 14 Eenk van Tilb Presentatie Guido van Genechten Foto-expositie Kontrast Singles-swing in Zaal 16 Expositie bibliotheek Heyhoef •als; kende daken an sanitair rhouden van er? Neem dan nu kunnen de kids speeltoestellen, nwater omgeven ■an een optreden ■rience en tal van r met een span- itgelegen Safari- dan 1.500 dieren [iraffen. Of maak ons continent'in moet je ijsberen, dans de Orar schud je sctu dans de Kruikezeiker, doe de Rooie Stien geef een rondje gas met de tegel in je tas dans de Willem II, ik wosse wiese wèsse won ge hèt wir peut gebeurd, tis nie zoas et heurt doe de Typisch T, zaai de wietplant in de schuur zeven kleuren stront? - ja, doe maar lekker duur dans de Willem II, mókt mènne zèèk mar lauw klopt de stobber öt oew broek, doe de Appetjoek dans de Orang Tilbo, de vlamme öt oew kont schriele bats, schriele bats en noot gin kwats Donderdag en vrijdag koopavond tot 20.00 uur. ZONDAG 9 APRIL KOOPZONDAG. van o.a. gs en installatiebedrijf SVAST 01 J .GORDIJNEN IIKEN ZIEEN •SCHERMEN EZEN 1RDIJNEN NS GORDIJNEN :N -WANDEN .IGINGSROLLUIKEN 1 lange traditie in Beatle-nummers. ag Is Mijn Dag' geres Charlène i de Megatop 1 2030 uur: 1 neemt na 21, tonstelling En nou toond en met dans wordt op weer een andere manier elke periode gekarakte riseerd. rang Tilbo, dans de Willem II :hriele bats, doe de Typisch T rlands I i is dé veder- I babyboomer in het algemeen. Na het succes van Zadelpijn en de opvolger Het verwende nest verscheen ook een reisgids met informatie over de Gamma) ig 08.00 -17.00 uf' onlangs r ït levenslied is In het kader van culturele uitwisseling tussen Tilburg en het Schotse Edin burgh, zal het Edinburgh University Musical Society Choir samen met het Tilburgse Universiteitskoor Contrast op 8 april een uniek concert geven in de Heuvelse kerk. Door dit eenmalige initiatief ontstaat één groot internatio naal koor van ruim 80 zangers. Op deze avond zullen beide koren zowel individueel als gezamenlijk werken ten gehore brengen. Het Schotse koor zal de 'Messe Solennel- dans de Appetjoek, lopt rond als ene koekwous bakt oew tietaaj brèün, zo zót as drie kóp jèün uitgeb. t project, de i de Ven en een moeite van het de trombonist Hans Sparla, die als gast optreedt bij het Trio Jonas Linnemann. Hierna volgt The Small Town Big Band uit Breda. Deze band wordt voor deze gelegenheid versteikt met zangeres Car men van der Ploeg. Andere gasten zijn de Nick Cans Jazz Band, The Old Fas hioners Traditional Jazz Blues en het Belgische Koen de Cauter Trio. *G 6 APRIL 2006 - PAqÜJ| 1230 uur: Het Nederlands jo - S.M.E.T. concert In het concert van de S.M.E.T van zondag 9 april staat nu eens niet de uitvoerende musicus centraal, r- het instrument waarop wc— gespeeld: de baryton. De baryton is een strijkinstrument, dat familie is de viola de gambo (knieviool) i Anke Wirken uit klas 6A en Natasja van Elderen uit klas 5A van het St. Odulphuslyceum spelen hun eindpro- ductie Suus en Sylvie aanstaande zijn dat accordeonrepara- maandag, 10 april, in de oude gym- Vos en de muzikanten zaal van deze school. Er is een voor- Breukers, Oleg Fateev, Bart stelling om 14.30 uur en een voor- Wim Ruis. De gesprekken stelling om 20.00 uur. I met marka- Paul le Blanc n cd waarop d» muzikanten te horen zijn. IT‘* vorm van een leporello, strook papier - in dit geval meter - die zigzag gevouwen i voor- en achterzijde zijn res; lijk de klavier- en baskant van een accordeon afgebeeld, waardoor het eruitziet als een klein instrument. Bij de presentatie zorgen diverse accorde onisten uiteraard voor veel muziek. doe de Kruikezeiker, mókt broelie meej oew braoj doeget mar op staoj, aanders wörret wir oreemes dans de Koosje Koosje, dans de Lidl aan de Leij doe de kleine boodschap, draogt oew krökske bij fietstocht uit Zadelpijn. Ciel Heintz en Liesbeth van F in hun lezing in op de thema Zadelpijn en ander damesleed. eerste deel van de lezing vertel! over fietsen in Frankrijk. D komt het damesleed o™ ze in discussie met I Op het festivalterrein zijn acht pavil joens ingericht die overeenkomen met de acht Millennium Ontwikkeli: doelen. Uiteenlopende organise. een worden grammaboekje beschrijving gedichten aantal foto's bewaren wa<. Schering op zor 19.30 venring 79 in Tilburg. De bedraagt 7,50 euro, inclusief a sumptie en een programma’ Kaarten zijn verkrijgbaar aan de kassa en kunnen worden gereserveerd via schering.en.inslag@planet.nl zijn van de hand van Jace van de Ven, die ze ook zelf voordraagt. Wendy de Jong, Ingrid de Jong en Stéphanie Commeren verzorgen de dansen met eigen choreografie. Fotoklub Kon trast heeft speciaal voor Schering en Inslag een fotoserie gemaakt, waar mee de geschiedenis van Tilburg van uit bijzondere gezichtspunten in beeld wordt gebracht. De foto's wor den tentoongesteld en tijdens de uit voering geprojecteerd. Jan Gerrit Adema heeft composities gemaakt waarmee de verschillende muziek stukken tot een totaaluitvoering aan gekozen s als hoogtepunt Chaos Theory van Eric Whitacre. De combinatie van vormen de kap- een improviserende sologitarist en Inslag. Bij elke harmonieorkest mag op z'n minst Jicht voorgédra- verrassend worden genoemd. Harmo- muziek gespeeld. Er nieorkest Tilburg staat onder leiding ibeelden ver- van Jan Gerrit Adema. De gedichten Donderdag Textures en Het beste gemaakt door de Tilt hires en wor steld. 'Drawi- van lar'. Textures munt uit in diepgang en power. The de avond met een s breed en rijk is. Bijr Er ontstaat spanning gelaagdheid en de trage momenten. Zo onder het Zondag 9 april, 13.00 uur: Mundi- 'stilte voor de storm'. Vrijdag 7 april, 20_ duo De Berini's ne' afscheid met voorst het afgelopen’ Afgelopen? Ja, afgelopen!! Duidelijk? Maijolein Meijers en Hans Kemeling vormen al 21,5 jaar het vermaarde the aterduo De Berini's. En nu nemen zij afscheid. Als Harrie en Annie de Bruin zorgden zij voor een theatersoap, waar bij het o zo liefhebbende en kibbelende echtpaar als een slagschip dwars door Fateev, e gesprekken ïarkante por- inc en het r de diverse samenwonen Het heeft de leven. Ze lev een lange 1 bijna drie m is. Op de Odulphuspasje heeft, mag gratis espectieve- binnen. Voor meer informatie kt at van een belangstellenden terecht www.suusensylvie.web-log. Reserveren is mogelijk 06-51902696 of natasjavanelde- ren@hotmail.com. il voor de Jack Daniel’s Woensdag 12 april, Bat Cave, Nights onderbreekt de band 2030 uur: Black Dice, DNA Loops studioverblijf voor een nieuw e.a. Jt wordt geproduceerd door Black Dice klonk in het begin als een ra (o.a. the Darkness), mix tussen Merzbow en Sonic Youth, zijn op de Nederlandse inmiddels lijkt het geluid een beetje op Gang Gang Dance. Het New Yorkse weekblad Village Voice omschrijft het recente 'Broken Ear Record’ als 'Atari 2600 upgrated to itie Nintendo'. Andere bronnen hebben jn- het eerder over een symbiose van Cabaret Voltaire, Autreche, Adrian Sherwood's On-U Sound met lOcc- achtige refreintjes. Mooie noise met ruimte voor improvisatie. Black Dice staat voor electro-akoestische colla ges op een hoog niveau. Ra-X komt een dezer dagen met een nieuw album op de proppen. Ze heet 'Rites, Thrones Dominations' en zit in de Suicide/ New York No wave hoek. «^88* i klankbeeld van de geschiedenis Tilburg met muziek, foto’s, ten en dans. Met dat idee won Harmonie-orkest Tilburg de Prijs voor de Amateurkunsten. De gemeente Tilburg wil met deze prijs beoefenaars van amateurkunst sti muleren om nieuwe ideeën te ont wikkelen. Dat mag schilderkunst zijn, toneel, muziek of wat dan ook. Vorig jaar is de prijs voor de eerste maal uitgereikt en Harmonie orkest Tilburg kwam als winnaar uit de bus. Jazzpodium Goirle sluit op zaterdag 8 april haar derde seizoen af met een jazz- Lvouvai. Vanaf 19.30 uur zijn alle jazz liefhebbers welkom in zowel de foyer als de concertzaal van cultureel centrum Jan van Besouw, Thomas van Diessen- straat 1 in Goirle. Heel wat stromingen en jazzstijlen komen die avond aan bod. De spits wordt afgebeten door de beken- W W^naT daeV mïande avond wil, moet op tiji bij een volle bak geldt erin. Van maandag 10 april tot vrijdag 19 mei könt u in bibliotheek Heyhoef een expositie bekijken van schilderijen van POBSB. De kunstenares die alleen met pseudoniem wil wor den genoemd is lid van Open Ateliers Reeshof (OAR). Wat begon met Chi nese en Japanse kalligrafie is bij POBSB uitgemond in Sumi-E, nauw verwant aan het Chinees penseel schilderen. De kracht die uit een enke le penseelstreek spreekt, boeit haar en geeft energie, kracht en blijdschap. Sumi-E is een schilderij van zwarte inkt in diverse gradaties zwart. Elke penseelstreek dient kracht uit te stra len. De penseelstreken waarmee het schilderij tot leven komt, zijn de pen seelstreken die overblijven als de andere zijn weggelaten. Ofwel: Schoonheid behaald met het minima le. In Sumi-E voel je Zen. De exposi tie is te bezichtigen tijdens de ope ningstijden van bibliotheek Heyhoef. Alle vrouwen zijn van harte welkom in bibliotheek Heyhoef om deze inspi rerende tentoonstelling te bezichtigen. Bibliotheek Heyhoef, Kerkenbos plaats 3, is geopend maandag t/m donderdag 13.00-17.30 uur, dinsdag 10.00-12.00 uur, vrijdag 13.00-20.00 uur en zaterdag 10.00-15.00 uur. Voor meer informatie: www.obtmb.nl. Op zondag 9 april wordt Schering en Inslag, het winnende project, uitge voerd. Met Schering en Inslag wordt de geschiedenis van Tilburg in beeld gebracht, waarbij de textielindustrie een belangrijke plaats inneemt. De ontwikkeling van Tilburg is daartoe verdeeld in vier perioden. De tijd vóór 1850, toen er nog niet echt sprake was van een stad. De tijd van boeren en thuiswevers, van heiden en herdgan- gen. De tweede periode, waarin de textielindustrie tot grote bloei komt, ontspant ruim honderd jaar. In die tijd worden veel fabrieken, maar ook ker ken gebouwd. Het typerende silhouet van Tilburg ontstaat. Het is de tijd van hard werken en sober leven, van twee wereldoorlogen, van de aanleg van spoorwegen en het Wilhelminakanaal. Vervolgens is het in een tijdsbestek van goed tien jaar gedaan met de tex tiel die verdwijnt naar lage lonenlan- den. We spreken over de jaren zestig. Gedichten, dans en foto’s Na deze moeilijke periode herpakt Harmonieorkest Tilburg neemt het Tilburg zich en wordt de moderne muzikale deel voor haar rekening. De industriestad die ook veel onderwijs gekozen stukken zijn eigentijds met en cultuur kent. Tilburg wordt de als hoogtepunt Chaos Theory zesde stad van het land. Eric Whitacre. De combinatie Deze vier perioden vormen de kap- een improviserende sologitarist stok voor Schering en 1“ periode wordt een gedic, gen en typerende muziek worden passende fotot Vrijdag 7 april, 2130 uur: The Fab 8 spelen 9 Palinckx heeft een het bewerken van I Op diverse cd's van Palinckx komen fragmenten hiervan voorbij. Op 10 april 1970 ging de Britse groep uit elkaar. Exact 35 jaar later, op 10 april 2005, hield Popcentrum 013 in Tilburg daarom een Beatles dag. Palinckx, voor de gelegenheid omge doopt tot The Fab 8, speelde voor het eerst een programma met vrijwel alleen Beatle-covers. Zowel de band leden als het publiek reageerden enthousiast en nu vindt de vervolg- toumee plaats. 9 is een collage van meer dan twintig fragmenten uit de periode vanaf Revolver met een ster ke nadruk op The White Album. De negentiende editie van muziek- informatie-, en cultuurevenement Festival Mundial vindt op zaterdag 17 en zondag 18 juni plaats in het Tilburgse Leijpark. Onder de noe mer Music Beats Poverty staat Festi val Mundial 2006 geheel in het teken van de Millennium Ontwik kelingsdoelen, die gericht zijn op het oplossen van het wereldwijde armoedevraagstuk.. w i tussen de dertig en vijf tig jaar oud is, kan meedoen aan de tweede Singles-swing, die Zaal 16 in samenwerking met Enjoy-Datingburo organiseert. Onder het genot van een hapje en drankje kunnen deelnemers op zaterdag 20 mei vanaf 21.30 uur nieuwe mensen ontmoeten. Het wordt een besloten avond, dus reserveren is noodzakelijk. Dat is mogelijk via 013- 5368381 of via www.theatèr- zaall6.nl. Belangstellenden moeten niet vergeten om hun geslacht en leef tijd te vermelden. De entree bedraagt 5 euro, inclusief welkomstdrankje. gesmeed. I je staat een mg van het i van Jace van to's. De i /aard dus. ring en Inslag wordt uitgevoerd andag 9 april om 16.00 en om uur in La Vida aan de Veldho- ‘e entree eencon- Vrijdag 7 april, aaboekje. uur: Digheads J-1- DJ’s Vindictiv, Optimus en Mace vormen DigHeads. Het trio biedt een avond vol met hiphop, funky breaks, vette beats en tumtablism. DigHeads bestaat sinds 2005. De naam verwijst Maar liefst naar de gezamenlijke liefde voor lErpgaan hiphop, DJ-ing, tumtablism, beats lema's uit bouwen en bovenal de liefde voor vinyl en het zoeken naar samples op vinyl: crate diggin'. DigHeads stelt vanavond haar debuut 'Diggers With Attitude' voor. Twee van de MC's die meedoen op het laatste meesterwerk, Ill Pro van Ill Productionz en CC van VSOP geven vanavond acte de pre sence. Daarnaast laten Optimus en Vindic-tiv in een korte showcase zien op welk niveau de Nederlandse DJ-top zich tegenwoordig begeeft. Op 10 april bestaat Egerlanderkapel "Die Walddrum Musikanten" uit Tilburg 33 april haar jaar. Voor een orkest wat destijds begonnen is als camavalsorkest een niet onbe- festival. V langrijke mijlpaal. Het jaarlijkse vooijaarsconcert, dat gewoontegetrouw één week voor Pasen gegeven wordt, zal dan ook in het teken staan van dit bijzon dere jubileum. Dit vooijaarsconcert vindt plaats op zondag 9 april in de grote zaal van hotel-restaurant De Druiventros, Bosscheweg 11 te Berkel Enschot. Aanvang om 14.30 uur en de toegang is gratis. De zaal is open om 14.00 uur en er is voldoende gratis parkeergelegenheid. Poëzie als een lopend vuurtje, speels, soms plagerig. Iedere eerste donderdag van de maand trakteert stadsdichter Nick J. Swarth de lezers van De Tilburgse Koerier op een gedicht dat betrekking heeft op de stad. Swarth is aangesteld voor twee jaar (2005-2007). www.swarth.nl De naam margriet komt van het Griekse margarites, dat weer uit het Babylonisch komt en parel betekent. Potmaat 18 cm. le' van Langlais uitvoeren en het Til burgse Universiteitskoor de 'Misa Cri- olla' van Ramirez. Deze laatste com positie is een festijn van Zuid-Ameri- kaanse ritmen en pakkende melodie ën. Het 'Beatus Vir' van Vivaldi en het 'Magnificat' van de Nederlandse com ponist Andriessen zullen beide koren gezamenlijk uitvoeren. Kaarten zijn in de voorverkoop te reserveren via tel. 06-41317292 (8 euro) of verkrijgbaar aan de deur op de avond zelf (10 euro). Donderdag 6 april, 2030 uur: Salon XVI Salon XVI is een literaire avond in het theatercafé, georganiseerd door Stich ting Volzin. De vijfde literaire avond van dit seizoen staat in het teken van literatuur en muziek, dat ook het thema was van de afgelopen Boekenweek. Roel Bentz van den Bergh (1949) is deze keer de gast In zijn werk krijgen de gekte en de geestdrift van de popmu ziek de literaire veibeelding die hun toe- komt De luchtgitaar (1994) en De -j' overdaad (1999) zijn verzamelingen iessays over pop- en rockmuziek. In 2004kwm Roel Bentz van den Berghs roman Dagen van vertrek uit. Naast schrijver is hij ook programmamaker I bij de VPRO. In 2002 maakte hij samen met Hans Keiler een film over leven en werk van zijn vader Han, de acteur. De avond wordt muzikaal omlijst door Mattanja Joy Bradley en Jimmy the Lounge en de presentatie is in handen van Ruud Hermans, de Tilburgse countrypionier, -muzikant, en radio presentator. aaandelijkse swing- op tijd komen, want it: één eruit, één In de bibliotheek van Udenhout is in de maand april een presentatie te zien van peuter- en kleuterboekenschrij ver Guido van Genechten. Deze Bel gische auteur heeft al vele boeken op zijn naam staan die kinderen en ook hun ouders erg leuk vinden. Zoals bijvoorbeeld: 'Het grote billen-boek', 'Klein wit visje is zo blij', 'Rikki en zijn vriendjes', de boeken van Usje, de boeken over Tito tovenaar en nog veel meer. Er zullen ook herkenbare platen en poppen uit zijn boeken te zien zijn. Bibliotheek Udenhout is gevestigd aan Tongerloplein 15 en geopend op maandag, woensdag en donderdag van 13.30-17.30 uur, dinsdag van 10.00-12.00 uur, vrijdag van 13.30- 20.00 uur en zaterdag van 10.00- 13.00 uur. www.obtmb.nl. 13 april, 2030 uur: The Ocean metalbum sinds jaren is r de Tilburgse band Tex- irdt vanavond voorge- iwing Circles’ is de opvol- het sensationele debuut spel, Zo 9 april, 12, Ocean opent BarytonTrio sound die enorm jna surrealistisch. door de en kalme mom van Zondag 9 april, 15.00 uur: Boekpre- Leerlingen OdulphuS SSSet lievelingsinstru- toneelvoorstelling ment van grafisch vormgever Sander Neijnens. Daarom schreef hij een boek waarin hij vijf accordeonisten portretteert aan de hand van een gesprek over hun instrument. Achter eenvolgens zij” J -J- teur Henk Michael Lelivelt en 3 zijn geïllustreerd tretfoto's van P~ boek bevat een Amateur Fotografen Vereniging Kon trast houdt in het weekend van 8 en 9 april haar jaarlijkse expositie. Deze fotoclub, met zo'n twintig leden, laat recent werk zien in kleur en zwart-wit. De onderwerpen lopen uiteen van natuur en portret tot architectuur en r 'abstracte' fotografie. Leden zijn op Los de Abajo, Mahalai Rai Banda, zaterdag en zondag van 11.00 tot Gentleman and the Far East Band, 17.00 uur aanwezig om vragen van lings- Olodum, Kane, Tiken Jay Fakoly en bezoekers te beantwoorden. De expo- saties Angelique Kidjo. sitie vindt plaats in wijkcentrum De Schans, De Schans 123 in Tilburg. Meer informatie: tel. 013-5360039. al Talents Mundial Talents is een landelijke talentenwedstrijd voor studenten van het ROC en wordt door het ROC Midden-Brabant, en het Midden Bra bant College in samenwerking met Mundial Productions georganiseerd. Vanmiddag nemen ook studenten deel van elf ROC's uit heel Neder land. De winnaar van elke ROC in Nederland gaat naar de finale op Festival Mundial. Als afsluiter heb ben we een zeer bekende Special Guest. Het avondprogramma bestaat uit diverse R&B, rock- en hiphopar- tiesten. De opbrengst van de entree gaat naar Tuzla (Bosnië). Vrijdag 7 april, 2030 uur: Tango Dorado Met een bezetting van zeven muzi kanten is Tango Dorado een van de weinige grote tango-ensembles in Nederland. Geïnspireerd door de op Argentijnse tango, besloot artistiek mger leider en bandoneonist Christiaan van nog Hemert een orkest te formeren dat in ed is staat is alle mogelijke tangostijlen te spelen: van de oude meesters uit de gouden tijd van de tango tot de modernisten van nu. De samenstelling bekend uit de Mattheus Passion. Het was het favoriete instrument van Prins Nicolaus. Esterhazy en Haydn heeft vele fraaie composities geschreven voor deze vorst, waarbij hij als hof- componist in dienst was. Ook Schu bert en Thomassini hebben voor dit instrument gecomponeerd. maar De oprichter van het Nederla— wordt Baryton Trio, Freek Borstlap, is uv autoriteit op dit instrument in Neder land en zal het concert van een toe lichting voorzien. Donderdag 6 t/m zondag 9 april, 1930 uur: Semi-finales Emergan- za De grootste bandwedstrijd ter wereld, Emergenza, is in volle gang. De volgende bands vechten voor een plaats op het Taubertal festival (met o.a. Millencolin) in Duitsland. Op 6 april: Strike In Time, Sideshift Harry, Anoa Beta, Ex Libris, Ratz, Plaeto, Bomblb en Marooned. Op 7 april: La Nemm, Thirteen, System Flatline, Concubine, Loss Of Words, Static Noise en One Inch Men. Op 8 april: Treadstone 71, Tambora Percussion, Communication Br, Borehole, New Par, ...And Martin On Drums, Ebola en Matzko. Op 9 april: Crap, Cotton Fever, 2nfro, A59, F.R.E.U.D., The Unpre dictable en Awaiting Seasons. van twee bandoneons, twee violen, i I piano, contrabas en elektrische gitaar I is voor dit doel een vereiste. Een concert van Tango Dorado neemt 1 de luisteraar mee op een reis door de l| geschiedenis van de tango. Door de Uil uitgebreide toelichtingen kunnen de specifieke elementen die een bepaalde stijl kenmerken, direct worden opge pikt. Speciale aandacht verdient het experimentele repertoire van Piazzol- la's Octeto de Buenos Aires, dat voor het eerst sinds 1954 weer wordt uitge voerd door Tango Dorado. In dit repertoire zijn naast de typische tan- goklank ook elementen aanwezig uit de jazz en de klassieke muziek. Donderdag 13 april, 20.00 uur: Hijos del Maiz Het duo Hijos del Maiz (Kinderen van de Mals) bestaat uit zangeres Linda Belen Marquez en gitarist Jose Maria Chavarra Morazan. Beiden komen uit Matagalpa in Nicaragua. Het duo neemt het publiek mee naar de wereld van Latijns-Amerikaanse klanken en samen met studenten van de Rockacademie Tilburg laten zij een samensmelting van Nicaraguaan se en Nederlandse muziek horen. Hijos del Maiz is naar Nederland gekomen voor de Tilburg-Matagalpa Weken, georganiseerd door de Ste denband Tilburg-Matagalpa. Tijdens deze weken (van 5 tot en met april) worden er verschillende avu- viteiten georganiseerd r“J film, eten, muziek, taal en politiek. I. In het .£uen K laiuvrijk. Daarna d aan bod en gaan het publiek. Zaterdag Euphoria Euphoria is een groot succes. De eer dere edities waren uitverkocht. Dat zal vanavond zeker weer het geval zijn. The Prophet zal er voor zorgen dat het vet feesten wordt. Je kent hem van zijn ger productiewerk voor onder meer Dana, 'Polt Omar Santana en Technoboy. DJ Isaac scoorde een hit met 'Bad Dreams' en tleverde samen met Michiel van der ;t 23 Kuy ook bijdrages aan het succesvolle acti- Alice Deejay album. rond sport, :n politiek. Vrijdag 7 april, 2030 uur: Thera py?, Heideroosjes en The Apers Dit jaar staan op de befaamde Jack Nederland gaat Daniel's Rock Nights Therapy?, de Festival Mundia Heideroosjes en the Apers. De finale ben we een zeer wordt gevormd door de unieke 'Con- Guest. Het avondpr nections Set' die garant staat voor verrassing, spektakel en muzikaal vakmanschap. Therapy? bestaat uit echte liefhebbers en pure muzikan ten. Speciaal voor de Jack Daniel's Rock Nights onderbreekt de band haar studieverblijf voor een nieuw album dat wordt geproduceerd door Pedro Ferreira (o.a. tb* T'—- Heideroosjes zijn op de Nederlandse podia geen begrip, maar een insti tuut. De mannen uit het Limburgse Horst zijn uit het hardste punkhout In het pro- gesneden en hebben in de loop der 1 uitgebreide jaren een uitmuntende reputatie J opgebouwd, ook over de landsgren zen. Eric Corton (BNN That's live!, VPRO Club3voorl2, Tacker) ver zorgt de presentatie en na afloop als rock-DJ een passend slotakkoord verzorgen voor deze editie van de Jack Daniel’s Rock Nights. Zondag 9 april, 14.00 uur: Lezing Liza van Sambeek Van tijd tot tijd nodigt Atlas Reis- boekwinkel een auteur van reisboe ken uit om over zijn of haar ervarin gen in den vreemde te komen vertel len. Deze keer is dat Liza van Sam beek. Achter deze naam gaat het schrijversduo Ciel Heintz en Lies beth van Erp schuil. Dit schreef onder meer Zadelpijn en ander damesleed. Hierin maken zeven eigenzinnige vrouwen van rond de vijftig een fietstocht door de Loire- streek in Frankrijk. Met het lente groene heuvellandschap als decor komt er van alles aan het licht over het al dan niet geslaagde (liefdes)leven van de vrouwen. De vaak verhitte discussies van de dames over minnaars, seks, en spat aderen geven een komisch en soms De cover van Zadelpijn en ander onthutsend beeld over vrouwen en de damesleed' menselijke en maatschappelijke bele venissen stootte. Het jubileumfeestje van De Berini’s wordt dus ook meteen de afscheidsvoorstelling van het duo. Theater- Nog één keer willen ze fijne en minder 213 jaar fijne herinneringen ophalen. Dat gaat 7ou is zoals altijd gepaard met prachtige lied jes, heerlijke verhalen, en toch nog een onverwacht einde... Mis 'm niet, die allerlaatste Berini-avond. Kaarten voor de voorstelling zijn te verkrijgen aan de kassa van het Cultureel Centrum Jan van Besouw, Thomas van Diessen- straat 1 te Goirle. Telefonisch reserve ren: 013-5343400 tijdens kantooruren of via website www.janvanbesouw.nl Donderdag 13 april, 1830 uur: Brabant Party Megaspektakel 2 7221124 artiesten staan vanavond voor de camera's van Omroep Brabant op dit Brabant Party Megaspektakel. Dennie Christian heeft met 'Rosamun- de’ en 'Guust Flater en de Marsupilami' grote hits op zijn naam staan. Vorig jaar werd daaraan ook 'Kunnen Wij Het Maken?' toegevoegd. Het nieuwe album 'Vandaag Is Mijn Dag' van de Tilburgse zangeres Charlène maakte haar entree in de Megatop 100 plaats acht en de Amsterd Peter Beense soleerde i voor een volle HMH. Het populairder dan ooit! Suus en Sylvie zijn twee mensen die samenwonen en in hun eigen wereld leven. Ze leven voor elkaar en voor een lekkere kop koffie. De entree bedraagt een euro. Wie een heeft, mag gratis naar kunnen op ;.nl. via r meer ïnden presenteren hun werk en betrekken het publiek op ludieke wijze bij de Millennium Ontwikkelingsdoelen. Op het programma staat een grote variëteit aan artiesten uit alle wind streken van de wereld. Ruim vijftig bands van over de hele wereld laten van zich horen met alle denkbare muziekstromingen: van gipsypunk tot stevige rock en van urban tot opzwe pende Afrikaanse hiphop. Enkele namen die op het programma staan: Mahafr’ Tiken' Jay Fakoly en ■Lr.

Weekblad De Tilburgse Koerier | 2006 | | pagina 7