I Boris van der Ham (D66) I op bezoek in Tilburg 1 Oisterwijk Nieuwe vrijwiligers voor Home-Start Djembasic nodigt u uit; 'Ritme van de Toekomst' tbv Energiebesparing? TBV Wonen blijft eraan werken! 200 huurders naar het Kruikenconcert Stadsnatuur College schrijft boze brief aan minister Zalm 99 23 FEBRUARI 2006 -1 DONDERDAG 23 FEBRUARI 2006 - PAGINA 11 IDE tilburgse koerier Onderduiken met carnaval ichting 30 km zone ijl it I nog 1 Eftelir rioler Rob Vereijken foto: Natuurmuseum Brabant theater de Vorst Delfe^^erier TBV Wonen ondertekent derde energieconvenant “iibal Plannen voor de restauratie van Mariëngaarde zijn in ontwikkeling. in ’S Op de Schubertflat zijn zonnepanelen geplaatst. :ht Potmaat0 16 cm. Hoe staat het met de Bouwmeesterbuurt? or Mevrouw Schoonus toont de gewonnen kaartjes- mrg Zuid Seniorencarnaval de Reit Seniorencarnaval Reeshof straat en kleine winkeltjes in de de wijk zag het er uiteraard heel anders uit", aldus mevrouw Schoonus. Technische storingen Via huismeester Voor spoedgevallen buiten kantooruren Telefoon 013-594 05 55 de ondernemers meer st w worden gecreëerd, met name voor mbo. jen van zonnepane- srtflat in september het voor; ring van I In principe huurt Amarant de locatie voor een periode van drie jaar. Daarna verwacht TBV Wonen te kunnen starten met de de finitieve verbouwing. Postbus 356 5000 AJ Tilburg Internet: www.tbvwonen.nl E-mail: lnfo@tbvwonen.nl Restauratie TBV Wonen is al geruime tijd bezig met het ontwikkelen van plannen voor de restauratie van Mariëngaarde. Door het restaureren van Wilhelminapark Samen muziek ritme spelen voor de i het slogan van de verk Advies Het streven was om voor 1 januari 2006, i wa- 3 huur lh Jt al^~S8^lla7 tUSSfci dag v Oude de Rt Stadsnatuur Tilburg sa, N ;rln I tpers ’ww.sl i Tilburg dacht Winnaar Een van de gelukkigen is mevrouw Schoonus. Ze is van de winnaars ook degene die als langste huurt bij TBV Wonen. Ze woont al sinds 1948 aan de Noorwitstraat en was daarmee de eerste bewoner van de woning. "De planken van de trap v ren nog nat toen we hier kwamen wonen", vertelt ze. "De I bedroeg toen nog 5,85 in guldens en met slechts 1 auto in de Carnaval Mevrouw Schoonus brengt r< Schouwburg en Concertzaal snel te por ze gezellig vrouw Schoonus enthousiast. refstraat lieg van sternet fiets- kel-Enschot) i vervanging r Woningzoekendenlijn Dagelijks telefonisch van 09.00-17.00 uur. Telefoon 013-5940500 t regelmatig een bezoek aan de al en voor een leuk uitstapje is ze 'orren. "Ik ben niet echt een carnavaivierder maar de ftige avond wil ik natuurlijk niet missen," zegt me- Maar wat is nu de stand van zaken? Op dit moment hebben 60 bewoners uit woningen die gesloopt worden andere woonruimte gevonden. Dit betekent dat TBV Wonen druk bezig is om voor nog zo'n 90 huurders een andere woning te vinden. Het i de bedoeling dat dit voor 1 januari 2007 plaatsvindt. ider de naam O het Oberelf;”-" in in café De U kunt contact opnemen met Johan Heeffer van Natuurmuseum Brabant, tel. (013) 535 39 35 of e-mail j.heeffer@natuurmuseumbrabant.nl ingt in de lucht en hebben we voor u orten Narcissen in haal geselecteerd. Tweede-Kamerlid Boris van der Ham (D66) bezocht afgelopen maandag onder meer de Mytylschool Tilburg Oberel Ifpilsfïst.Dr De Beurs of nfamilie die enstelsel en de igen gegraven lengte, een hele naar buiten. Een Openingstijden Woonwinkel I Maandag tot en met donder- I dag van 09.00-17.00 uur en I vrijdag van 09.00-13.00 uur. in nleg riolering en ng- Trouwe huurders TBV Wonen heeft een groot deel van de kaartjes verloot on der huurders die al 25 jaar of langer een woning bij de corpo ratie huren. TBV Wonen vond het een leuk idee om haar huurders op deze originele wijze te bedanken voor hun 'trou we huurderschap'. Het overige deel van de kaartjes heeft TBV Wonen weggegeven aan haar huurdercommissieleden, als dank voor hun inzet. woon jij in Je bent 14jaar of ouder en wilt extra geld op zak? Meld je aanwals^hezorger! Bel of mail voor meer ii plaats vindt met verrassende optredens en toespraken. Veel Tilburgse artiesten hebben medewerking toegezegd zoals, Wesley, El Nino, kinderkoor Tikiko, True Charmer, Peer de Graafmachine, Orkest De Coup, Full Colorz. Hakki, Gerard Korthout en Piete der Shock Crew Entertainment. Diverse locale en landelijke PvdA politici zullen het woord voeren en aanwezig zijn voor kennismaking. De toegang is gratis. Tweede-Kamerlid Boris van der ri aanleg drempel bij i j]atn (D66) was afgelopen maandag op werkbezoek in Tilburg. Hij bracht samen John Kessels, num mer twee op de lijst van D66 Til burg een bezoek aan het Beatrix College en de Mytylschool Tilburg. De komende dagen kleuren de dassen onze streek. De oranje- groene dassen van de Tilburgse Carnavalsstichting en de blauw-gele dassen van Tilburg geven heel wat kleur aan de wereld. Maar de wit-zwart-grijze dassen uit de Tilburgse burcht zijn de enige die ook na carnaval ons landschap kleur blijven geven. Wilhelminapark Aan de "Parades van de Toekomst" wordt deelgenomen door drumband de Groeseindse Jagers, drumfanfare Johan Friso, drumfanfare op 5 Volt, percussiegroep Gamberro, de Vida Antilliaanse jongerenbands Vibration Brass en de Sonic Brass Band en de per- na zal een gezamenlijke en opvallende cussie leerlingengroepen van Michiel PvdA Parade van de Toekomst een Westerhuis. In het Wilhelminapark zal muzikale tocht maken door de wijken de percussiegroep Djembasic van de Theresia, Besterd en eindigen in La Hall of Fame het publiek opwarmen Vida waar vanaf 14.45 uur een spette- met een "Ritme van de Toekomst", rend en uiterst gevarieerd programma Mevrouw Schoonus is samen met de woonconsulente van TBV Wonen op zoek naar een nieuwe woning. Zo zagen we haar ook terug op de open dag van woon- en zorgcentrum Koningsvoorde. 'Dat vond ik een prachtige locatie, met zoveel licht en ruimte in de entree. Alleen wil ik toch graag liever in deze buurt blijven wonen. Dus zoek ik nog even verder." TBV Wonen, eigenaar van het gebouw en het omliggende terrein, is van plan de loca tie in oude luister te herstellen. De ver wachting is echter dat we hiermee pas over een aantal jaar kunnen starten. De leeg stand is niet bevorderlijk voor de sociale controle en het gevoel van veiligheid in de wijk. TBV Wonep heeft daarom besloten een deel van de locatie te verhuren aan cliënten van zorginstelling Amarant. Deze zorginstelling ondersteunt mensen met een beperking bij het wonen, het werken en de vrijetijdsbesteding. ïkske, Fiësta Servess 'ipkus, Maramper Oberelf. Iedereen is va iigd en de toegang i O 99 tuk van l Hoofddoelstelling van het platform is het vergroten van het natuurbewustzijn bij mensen die in informatie verstrekt over stadsnatuur (auteur is Rob Vereijken) Reacties zijn welkom! het gebouw en het samenvoegen van wonin gen wil TBV Wonen de oude woonvorm te rugbrengen en Mariëngaarde zou dan onder dak gaan bieden aan luxe appartementen voor senioren. Naar verwachting worden dit koopappartementen. Tot op heden is hierover nog geen overeenstemming bereikt met de monumentencommissie van de gemeente Tilburg. En mocht die overeenstemming er zijn, dan duurt het nog even voor de werk zaamheden kunnen starten. De verdere planontwikkeling en aanbesteding nemen dan nog flink wat tijd in beslag. De burchten van een das vallen vaak op. De dassenf, in de burcht woont, onderhoudt het gangenstelsel onderaardse kamers goed. Als er nieuwe gang»" worden, houdt het dier, van bijna een meter lc..= boel zand over. Dat werkt hij met z'n poten naar buiten. Eei grote berg zand ligt dan ook voor en naast de deur. Zij zijn het tegenovergestelde van de familie Flodder. Alles wordt Op vrijdagmiddag 24 februari wordt in wijkcentrum de Reit, Westertoren- laan 4 in Tilburg, een gezellige cama- valsmiddag voor ouderen geoigani- seerd. Iedereen is van harte welkom ’"ssen 13.30 en 17.00 uur. Deze mid- g wordt u gratis aangeboden door '''aderwerk 55-plus, KBO St. Maarten ul Reit en Wijkcentrum de Reit.-Meer inlichtingen: tel. 013-4634247. Denk hierbij aan het plaatsen van HR++ glas, HR- ketels, gelijkstroomventilatoren, HR warmtapwaterbereiders, kapisolatie en natuurlijk het aanbrengt len zoals bij de Schuber 2005. Tilburg, Rauwbraken Onderwaterpark en gemeente Tilburg. Heeft u vragen over energiebesparing? De energieadviseurs van het E-Team advi seren u gratis over energiegebruik. Telefoon; 013-4690508. lijke niet van belang. Er worden men sen (zeker ook van allochtone afkomst) gezocht die opvoedingservaring heb ben, mensen die geduld hebben, die begrip kunnen tonen en vooral een dag deel in de week tijd vrij kunnen maken. Potentiële vrijwilligers volgen een cur sus, zodat zij goed voorbereid aan de slag kunnen. Voor meer informatie kunt u telefo nisch contact opnemen met Home- Start van Contour, 013-5434572. Op 16 maart start weer een nieuwe cursus voor Home-Startvrijwilligers. Zoals bekend staat er veel te gebeuren in de Bouwmeesterbuurt. Er worden woningen gesloopt en gerenoveerd. Ook bouwt TBV Wonen nieuwe wonin gen in samenwerking met de architecten Raaymakers en De Brouwer. Zij maken een ontwerp voor de buurt. Verwacht wordt dat de eerste paal in irjaar van 2007 de grond in gaat en de opleve- n het project in 2010 zal zijn. i,JI of Fame en de PvdA nodigen- om deel nemen aan een heel bijzonder optreden "Ritme van de Toekomst". Iedereen die wil trommelen of zelf een djembe of ander slagwerkinstrument heeft, wordt uitgenodigd om mee te doen aan een openbaar optreden in het itKih.im<nanarir op zondag 5 maart. maken! Samen een „rr Je toekomst past bij t slogan van de verkiezingsmanifesta- TBV Wonen Spoortaan430 5038 CG Tilburg Telefoon 013-59405 94 Fax 013-594 05 99 den buiten het gezin, zoals een buurt huis of een speel-o-theek om nieuwe contacten op te bouwen. Door aandacht biedt de vrijwilliger de ouder een steun tje in de rug. De ouder geeft zelf aan waarbij de vrijwilliger kan steunen. Wederzijds vertrouwen staat daarbij voorop. Vaak groeit er uit die contacten een vriendschap, waarin gezamenlijk leuke dingen ondernomen worden. Home-Start werkt met vrijwilligers die tijdelijk de rol vervullen van uitlaatklep en helpende hand. Om vrijwilliger te kunnen worden is opleiding en derge- 'Met verbazing en ergernis hebben wij door het Ministerie van Financiën is kennisgenomen van uw uitlatingen in vastgesteld. 'In de afgelopen bestuurs- het programma Buitenhof op zondag periode heeft ons college zich juist 19 februari', schrijft het college in een sterk gemaakt voor een zeer gematigd brief aan de minister. tarievenbeleid. Noodzakelijke bezui- Volgens het college bevindt het ozb- nigingen zijn bewust niet afgewenteld tarief voor huiseigenaren in Tilburg op het lastenpakket van de burger, zich ruim onder het drempeltarief dat maar op de eigen organisatie. Door Maatregelen Bij planmatig onderhoud of renovatie van woningen bekijkt TBV Wonen aan de hand van het EPA of het mogelijk is de voorgestel de maatregelen toe te passen zodat het ge middelde energieverbruik in complexen daalt. TBV Wonen heeft de afgelopen jaren ook de nodige investeringen hierin gedaan. I Bewoners I Energiebesparing is niet alleen een zaak I van TBV Wonen, maar ook van de bewo- I ners. Zij kunnen een belangrijke bijdrage le- I veren aan een schoner milieu. Door middel van een brochure, internet en onze maan delijkse pagina in de Tilburgse Koerier hou den we onze bewoners op de hoogte van de inzet van TBV Wonen en proberen we onze huurders te stimuleren tot milieuvriendelijk gedrag. Mariëngaarde, een oud authentiek pand uit 1935 aan de Burgemeester Damstraat, was oorspronkelijk een woonvorm voor zelfstandig wonende senioren die zelf zorgvoorzieningen inkochten. Vanwege veranderende regelgeving heeft het ge bouw vervolgens als verzorgingshuis ge diend voor bewoners van zorginstelling Zorgcentrum Tilburg zuid. Deze bewoners zijn inmiddels verhuisd naar de nieuw bouw van woon- en zorgcentrum Koningsvoorde en sindsdien wordt de lo catie Mariëngaarde nog maar voor een deel gebruikt. mooi schoongehouden en je zult geen resten van eten of poep voor de deur vinden. De kamers zijn ook gestoffeerd rmet mos, varens en droog gras. er naar buiten. Dassen zijn alleseters, maar regenwormen vinden ze wel heel t sinds lange erg lekker. Naast kleine dieren en kadavers lusten ze ook stigd. Niet op zaden, vruchten, kevers en paddestoelen. In het najaar leggen ze een vetreserve aan. Ze hebben in de winter niet echt een winterslaap. Met dat vet op de botten kunnen ze de koude periode in een soort rusttoestand doorkomen. De percussiegroep Djembasic van de tie van de PvdA; "Mensen maken de Hall of Fame en de PvdA nodigen u uit Stad". Aanvang om 13.00 uur. Het optreden "Ritme van de Toekomst" is een onderdeel van de brede verkie- zingsmanifestatie, die de PvdA maart -in cultureel centrum La organiseert. De verkiezingsmanifestatie start met twee kleurrijke parades door Tilburg die om 12.30 uur vertrekken vanaf wijkcentrum de Schans in Noord en wijkcentrum de Spil in Zuid. De Parades komen gelijktijdig samen in het De wijk waarin mevrouw woont, de Bouwmeesterbuurt, wordt binnenkort helemaal opgeknapt. De woning van mevrouw Schoonus staat in het deel van de Bouwmeesterbuurt dat ge sloopt moet worden. Mevrouw Schoonus; "Dat vind ik heel erg, al mijn herinneringen liggen hier. Zo zijn bijvoorbeeld mijn vijf kinderen hier geboren. Ik begrijp dat het nodig is om deze buurt op te knappen maar ik ben erg aan mijn woning gehecht en wil hier niet weg." uw uitlatingen wordt ons beleid in diskrediet gebracht en de burger nodeloos op het verkeerde been gezet.’ Zalm heeft inmiddels toegegeven dat hij zijn uitspraken beter niet had kun nen doen en dat hij deze op verkeerde gegevens had gebaseerd. 'Het boete kleed misstaat hem niet. Ik accepteer zijn excuses, maar de smaak van ver kiezingsretoriek blijft wel hangen', aldus wethouder Jan Hamming (Financiën) op zijn website. TBV Wonen heeft 200 huurders uitgenodigd voor de eer ste openbare Generale Repetitie van het Kruikenconcert in de Schouwburg op woensdag 22 februari. De woning corporatie draagt het Tilburgse Carnaval een warm hart toe en sponsort daarom dit unieke evenement waar ieder jaar topartiesten acte de presence geven. De sfeer is fan tastisch, de muziek geweldig; de avond is een feest! Dassen zijn de grootste roofzoogdieren van Nederland. Door hun grappige voorkomen duiken ze in allerlei tekenboeken en dierenverhalen op. Alleen in Nederland is het helemaal niet zo'n gewoon dier. Begin van de vorige eeuw waren er nog ongeveer 12.000 dassen in Nederland. Ze zaten bijna - natuurlijk overal op de zandgronden, en dus ook in onze streken. Het in de scheme ging daarna bergafwaarts. Veel dieren werden geschoten en uit bij het ov ons landschap met heggen en houtwallen werd mooi gladge- bij een verha schoren. In de regio Midden-Brabant hadden de dassen altijd de dier- redelijk wat burchten rondom de Loonse en Drunense Duinen. Boom Voor de Tweede Wereldoorlog zaten er in het gebied nog 17 bewoonde burchten, waarvan één zelfs midden in de Efteling, waar nu het Spookslot staat. Zo'n 50 jaar geleden waren alle vaste leefplaatsen in het duingebied verlaten. Behalve dat de leefplaatsen van de das zijn verdwenen, heeft hij ook veel last van het verkeer. Dat is de laatste vijftig jaar natuurlijk ontzettend toegenomen. Dassen wandelen vooral chemering en 's nachts en dan kijken ze niet erg goed oversteken. De burchten bouwen ze soms ook dicht zen verharde weg en tijdens het nachtelijk gescharrel van J- dieren sneuvelen er behoorlijk wat. De Vereniging Das en ouuin schatte in 1999 dat er in dat jaar in Nederland een kwart van alle dassen werd doodgereden. Toen waren dat zo'n 650 verkeersslachtoffers. Het is eigenlijk een wonder dat het dier nu weer wat aan het opkrabbelen is. In 1999 is op twee plaatsen in de Loonse en Drunense Duinen een uitzetren met een kunstburcht gebouwd. Iedere plek kreeg zes dassen die daar konden wennen aan de vrije natuur, waar ze uitein delijk weer in terecht moesten komen. Het experiment is geslaagd en gelukkig zijn er nu zo'n veertig dassen in het gebied met al twaalf bewoonde burchten. Het gaat er nu blijkbaar zo goed mee, dat ze ook de weg van Waalwijk rich ting Tilburg gevonden hebben. Ze steken hier regelmatig over. Bert van Opzeeland, lid van de Dassenwerkgroep Brabant (073-5113213), houdt deze dieren in de gaten. Bezoekers worden door de kandidaat- sleden van de PvdA getrakteerd op warme soep. Onder regie van Loutje Bosch zal PvdA lijstrekker Jan Ham ming het publiek 13.45 uur op een zeer spectaculaire manier toespreken. Daar- Ondertekening van het convenant voor 35% van het woningbezit van de corpo raties van voor 1999 (dit zijn 25.783 wonin gen) een EPA (energie prestatie advies) uit te voeren. Dit is een advies van een deskun dig adviseur over hoe de energieprestatie van de woning is. Vervolgens worden er maatregelen genoemd om deze prestatie te verbeteren zoals bv HR++glas, hoogrende mentsketels en/of spouwisolatie aangera den. Daarbij wordt op een rijtje gezet wat die maatregelen kosten, wat ze besparen aan gas en elektra en in hoeveel tijd de investe ringen kunnen worden terugverdiend. We hebben als corporaties deze doelstelling succesvolle edities w nbal zal SHES Shod weer een spetteren» id organiseren. ledai harte welkom en is. 't Schaopenbal 20b op 27 februari vana n café 't Centrum terende opening vJ land zullen maar liefs oepen optreden: circa de Krieltjes, Qpidos doggus, Bar Gebeurt met prins Kiske, Bet loje, Op de bonne fooi sa, Notenkrakers, Mi :r In De Pils, AA Band ipers en Sorry. Ma ww.shesshowband.nl Ze zagen er zo fraai grijs uit met daarbij van die zwart-witte strepen. Toch mengden zij zich niet in het Midden-Brabantse carnavalsgeweld. Even onderduiken in je huis, lekker slapen en als het buiten wat zachter wordt, kom je weer naar buiten. Zo gedraagt een das zich die zich, voor het eerst si. .2. tijd, midden in de gemeente Tilburg heeft gevestigd. I-r wintersport, maar onderduiken in eigen land. Energieconvenant TBV Wonen sloot met de andere Tilburgse corporaties en de gemeente onlangs het derde energieconvenant af. Dit convenant bestaat net als de vorige convenanten uit af spraken om energieverbruik te beperken. Iedere coiporatie bekijkt hoe zij haar wonin gen energiezuiniger kan maken en wijst de bewoners erop hoe ze bewust met energie kunnen omgaan. Het motto van dit derde convenant is ‘bestendigen en innoveren’. We willen vasthouden wat we tot nu toe be reikt hebben, maar er is ook altijd nog vol doende te verbeteren. Wat hebben we be reikt tot nu toe? We kijken naar de belang rijkste ambities. Tijdens het bezoek sprak Van der Ham rioleringswerk- met docenten en medewerkers van :nals in Grondsveld-J beide scholen. Ook gaf Van der Ham op het Beatrix College een gastcollege aan tweedejaars leerlingen waarin hij samen met de leerlingen de beginselen o.e voor een nieuwe politieke partij: ’Gemixte Reeshof Partij. De beginse len van de partij zouden moeten bestaan uit slimmer blauw op straat, een veilig jeugdhonk en het aanpakken van drugsoverlast, aldus de scholieren. "Het is goed om f* A~* A‘-“ ren al zo met f de toekomst voor--- der Ham. same Op de Mytylschool Tilburg maakte Van justit 6 fitnesscentrum acht 197/43/01) Home-Start is vrijwilligerswerk waar bij de vrijwilliger opvoedingsonder steuning biedt aan een gezin met een kind tot 7 jaar. Ieder gezin maakt wel eens een periode door, waarin het niet zo goed gaat. De vrijwilliger helpt zo'n chine, gezin weer de eigen kracht te hervin- r,Hind den. :ki, Gerard Korthout en Pieter van De vrijwilliger vervult eigenlijk de rol Klei, Karin Bruers, Altin en de die vroeger werd vervuld door familie of buren: een luisterend oor bieden, meedenken over hoe je met een aantal problemen omgaat. Ook kan de vrijwil liger de ouder wijzen op mogelijkhe- leder huishouden gebruikt energie zoals gas en elektra in het dagelijks leven. We wassen, koken, strijken, verwarmen en verlichten. De voorraden olie, aardgas en kolen die nodig zijn voor het maken van energie zijn echter eindig. En het productieproces leidt tot schade aan het milieu. Willen we zorgen voor een schoon milieu voor nu en later, dan moet er wat gebeuren. TBV Wonen heeft zich in 2003 aangesloten bij het tweede ener gieconvenant in Tilburg en nu op 10 fe bruari 2006 is het derde ondertekend. TBV Wonen blijft werken aan energiebe sparing en daarmee een schonere en prettigere leefomgeving. isie issie brengt advies uit n gebouwen, o.a. bij volgende, openbare va art van 9 tot 13 uur in her 214. De lijst met ken worden, kunt u in- i dinsdag voor de verga- en die elders in deze Meer informatie: Fram I 33. der Ham kennis met het onderwijs aan leerlingen met een lichamelijke handi cap. "Het is indrukwekkend om te zien hoe onderwijs en zorg met zoveel betrokkenheid van leerkrachten kan worden gecombineerd zodat deze leer lingen toch de kans krijgen optimaal te renderen. Dat de gemeente en de over heid hier de juiste voorwaarden voor moeten scheppen, spreekt voor zich, al laat de overheid daar nog wel flink wat steken vallen", zei Van der Ham. Hij gaf aan graag een vervolg aan het bezoek te willen geven door op korte termijn nog een keer terug te komen. D66 Tilburg richt zich nadrukkelijk op onderwijs. "Onderwijs geeft jongeren een degelijke basis. Van vmbo tot de universiteit moet iedereen in deze stad een degelijke basis krijgen voor de toe- om te zien dat deze jonge- komst", aldus John Kessels. t politiek bezig zijn, zij zijn D66 Tilburg wil meer aandacht voor de voor deze stad", aldus Van veiligheid op scholen door betere moet er volgens de Democraten meer samenwerking met jeugdzorg, politie, geld komen om meer docenten voor de titie en de ouders te stimuleren. Ook klas te krijgen en moeten er samen met Verhuur Omdat het ontbreken van overeenstem ming leidt tot aanzienlijke vertraging van de uitvoering van de plannen van TBV Wonen, is besloten de benedenverdieping van de locatie Mariëngaarde aan te passen en ge schikt te maken voor cliënten van zorgin stelling Amarant. Mensen met een beper king kunnen hier dan zelfstandig wonen met ondersteuning van Amarant. Amarant gaat haar eigen locaties opknappen en heeft op deze manier in Mariëngaarde een prima opvangmogelijkheid voor haar bewo ners. aat lerinrichting rondom legde zennest’. Tijdens de deGei 1 zijn de Vermeulen- ien v laan en Diepenbrodt Het college van burgemeester en wethouders is boos op minister Gerrit Zalm van Financiën. Die zei zondag in het televisieprogramma Buitenhof dat 62 gemeenten te veel onroerendzaakbelasting (ozb) heffen en riep bur gers in die gemeenten op om deze niet te betalen. Ouderen in de Reeshof in Tilbuig kun nen zondag 26 februari camaval gaan vieren in wijkcentrum Heyhoef. Het programma begint die middag om 14.00 uur en duurt tot 17.00 uur. Kaarten voor deze middag voor deze middag zijn ver krijgbaar via ouderenorganisaties in de Reeshof (Huis van Ontmoeting, KBO, Jeu de Boulesvereniging, Koersbalvere- niging, Ouderenvereniging Reeshof 5Oi-, Themaochtend 5Ot-, Toneelgroep Nooitgedacht, Zonnebloem Reeshof) of via de recepties van Wijkcentrum Hey hoef aan de Kerkenbosplaats 1 (013-572 8383) en Zorgcentrum Reyshoeve aan de Gendringenlaan 5 (013-578 578 5). stageplaatsen De toegang bedraagt een euro voor ame voor het leden van de diverse organisaties in de Reeshof en twee euro voor niet-leden. rgemeester en wethou-l s medewerking te verle- lan voor het veranderen opbouw tot een kleine hterzijde van het voor-1 je aan de Reitse Hoeven! Het pand betreft een - et bouwplan ligt samen sluit gedurende 6 weken' ëbruari tot en met 6 apiif 1 leze periode kunt u mon ik uw zienswijze kenbaa orgenomen medewer- J unt u contact opnemen is 01 3 542 87 65. lene wet bestuursrecht belang rechtstreeks do fen, binnen zes wekenn iesluit Is verzonden te- iftelijk een gemotlveei ienen. Het bezwaarschi den aan het college va ethouders van Tilburg, >0 LH Tilburg. Tevens Is irlopige voorziening >ij de voorzieningenrei sector bestuursrecht, '0 PA Breda. Een dergeli rden gedaan als een be-J Idlend. ruimschoots gehaald. Op 62% van deze wo ningen is op 1 januari 2006 een EPA ver richt. En TBV Wonen doet het bijzonder goed. Wij hebben op 75% van ons woning bezit van voor 1999 EPA’s uitgevoerd. komst een de wijken ligen een

Weekblad De Tilburgse Koerier | 2006 | | pagina 11