WIJZE Kiezen kost soms kopzorgen 'Voldoening als er mooie dingen totstandkomen' LEDENEh 'Bij huidige zorgverzekeraar blijven hoeft geen slechte keus te zijn' w tulp Zorgtoeslag Conferentie voor 62 jarigen over vrijwilligerswerk COLOFON Alzheimercafé Oppassen op de kleinkinderen Tüburgse Revue op het witte doek Eenmalige uitkering voor 65-plussers Carnaval Trejpunt 't Sant Ouderenwerk Binnenstad en Koningshaven Iconen Nieuwe zorgverzekering )E TILBURGSE.KOERIER van de betreffende bond ver- woensdag 8 eel d! kuishulp van Contour. even weken om 12 uur. en om zich te i wil je daaraan i maart a.s. start iniors. Heb je uk-vinden om ten van Thebe, deze lijwilligers met een tiet deelnemen aan oensdag 15 februari (gebouw Contour). bijdr veel Voor anderen De workshop over betaald werk was volgens sommige 62-jarige deelne- ‘P werkdc Twern k ken te doen over de voorwaarden en premies in 2007. leente, Voor tent sen- a 7 en 18 eert, helpen bouwen van en bij het Willem ter Voort aar rl. Tilburg 27-1 Imus Evers veg aar ■I. Tilburg 26-1 Parade ar 1. Tilburg 27-1 anus van Wijk aar I. Tilburg 28-1 van Wanrooij- gem Michel Davits na afloop van ren voor Tilburg. vwi i maan ut [«ff opzeggen. Een mogelijkheid ■I basisverzekering bij de ené aanvullende verzekering bij een 1 andere zorgverzekeraar af te sluiten. ig tel.033-4630566 G ERLENER 31 i ikel West ?4 (wijkcentrum 't Sant) JTEN OVER N WELZIJN u-Noord ‘vijkcentrum) DAG 2 FEBRUARI 2006 - PAGl^ organiseren Plus Fist in Tilburg. Op het f Plus Minus, Ton He Collectieven Hoe zit het precies met de aanbie dingen van de collectieve verzeke- - J- -'-- kunnen interessant zijn, maar zijn ildt: ik had ver- sren deze vraag I schap vé plicht is. nen nog i durft ook i Op dinsdag 14 februari is er weer een Alzheimercafé. Centraal staat die avond een interview met een jonge dementerende en haar partner. Het Alzheimercafé duurt van 19.30 tot 22.00 uur. Plaats: Nelson Man- delahof (Korvelplein 60). Vooraf aanmelden is niet nodig. Meer infor matie: tel. 5449466. _,jleger..._ ken waarvoor je - wieg gelegd bent." i risico." Bij de onderhandel! er drie ouderenbonden die een col- de gemeente Tilburg me lectieve verzekering voor hun leden VGZ moeten de puntji KBO heeft een gezet worden, dus de bedragen kun- ikel Zuid Don Sarto- 150272 ikel Oud-Zuid nansstraat 13 Informatie De gezamenlijke ouderenbonden hebben een speciale vraagbaak opengesteld, waar ouderen terecht kunnen met al hun vragen over het zorgstelsel. De nummers zijn 030-2330066 (ANBO), 038-4222100 (PCOB) en 073-6904258 (KBO). Deze vraagbaak is tot 10 februari bereikbaar op werkdagen van 9 tot 16 uur. Daarna is het informatiecentrum tot 1 mei te bereiken van 9 tot 12 uur. Ook de websites van de bonden bieden informatie: www.anbo.nl, www.pcob.nl en www.uniekbo.nl. Independer: 0800-888 4 888 of www.independer.nl Centraal Afsprakenbureau Ouderenadviseurs van de Twern: 013-5350505, op werkdagen van 9 tot 12 uur. Ook bij de Informatie- winkels van de Twern kunt u terecht. Overheid: www.kiesbeter.nl nistratieve rompslomp, zo denken ze. En ze zijn bij hun huidige verze kering toch al jaren tevreden klant? kennen." Maar de wethouder bena drukte natuurlijk het belangrijkste doel van de middag: ouderen te sti muleren ook na hun pensionering op actief te blijven, ragen uden. NFORMATIE- otgenoten over psychi 1 0,10 p/m) HECONSULENT Tilburg uning en informatie leid of dementie •466 illigers bij mensen 1 praktische hulp, inale- en buddyzorg. Pioniers Dat het gezellig kon worden, had wethouder Els Aarts (o.m. Ouderen beleid) al tijdens haar openingstoe spraak gezegd: "Er zullen hier vast tacten hersteld worden nog andere manieren om op dit moment de keuze voor een zorg verzekering gemakkelijker te maken. Edmond Hilhorst: "Je kunt natuurlijk je kinderen of andere familieleden rliö ia/qI intornot hahhnn x,rclQ0n OFTI ize infor matielijn bellen voor een persoonlijk -dvies." Petra Janssen Zeker voor wie geen hoog inkomen heeft, was het vaak schrikken van wat de nieuwe basisverzekering kost. De zorgtoeslag moet voor deze mensen de financiële pijn ver zachten. Nog niet aangevraagd of een inkomensdaling dit jaar? De zorgtoeslag over 2006 aan vragen kan tot 1 april 2007 bij de Belastingdienst. In deze tijd met veel tweeverdieners en dure kinderopvang zie je ze steeds meer: grootouders die op de kleinkinderen passen. Soms inci denteel, maar vaak ook ingeroosterd op vaste dagen. Voor al deze opa's en oma's heeft de bibliotheek een leuk logeerkoffertje te leen. In het koffertje een aantal boeken, een cd-rom of cd, een dvd of video, een kleurplaat en een petje. Het koffertje is er in twee leeftijdscatego- rieën: voor peuters en voor kleuters. Voor 5,- kunnen de oppasopa's I en -oma's het drie weken houden. Kinderen kunnen gratis lid worden van de bibliotheek. Eén van de ouders moet hiervoor een handtekening zetten, maar opa en oma kun nen wel met hun kleinkind naar de bieb om boekjes en puzzels te halen of om naar het voorleesuurtje te gaan. En natuurlijk zijn alle grootouders ook van harte welkom met hun klein- kind(eren) tijdens de Nationale Voorleesdagen van dinsdag 31 januari I t/m zaterdag 11 februari. In alle OBT-bibliotheken zijn er presentaties met leuke voorleesboeken, onder meer over het Prentenboek van het Jaar: Dat ben jij Kikii, geschreven door Amy Hest en getekend door Jill I Barton. In dit boek kijkt eendje Kiki met haar opa naar foto's van haar zelf in opa's fotoalbum. Een leuke aanleiding voor opa's en oma's om hun eigen fotoalbum eens uit de kast te halen?! De bibliotheekmedewerkers maken (groot)ouders en kinderen graag wegwijs en hebben altijd wel een leuke tip, afgestemd op de interes ses van het kind. Voorlezen maakt van kleintjes grote lezers! <baar, 7 dagen pa meer deelnemers. Maar velen gingen een zinvolle manier -8806. tijdens de afsluitende borrel toch nog "Juist ook zij kunnen eraan bijdr?2Qn :^9 leef; folders halen van deelnemende orga- dat we de stad 'draaiend' houden, elijkheil nisaties, of spraken vertegenwoordi- We willen hier laten zien wat daar- iar I. Tilburg 29-1 rdus van Trier ar I. Breda 29-1 >us van Puijenbroek ar Tilburg 28-1 de Regter ar Udenhout 26-1 Oerlemans- ■eugel ar Udenhout 25-1 Ruften ar Tilburg 24-1 leggers ar Oisterwijk 23-1 Somers-Maas ir Tilburg 22-1 iflallens ir Tilburg 21-1 n in 2006 met een ging is bedoeld nde cliënten. Zij 0 uur tot 16.00 uur gers daarvan aan. De middag, geor ganiseerd door het Steunpunt Vrijwil ligerswerk van stichting Contour, ouderenbond ANBO en de gemeente Tilburg, eindigde zoals hij begonnen was- in aan nazAllins sfear In zorgcentrum Reyshoeve (Gendringenlaan 15) is op februari om 19.30 uur op het witte doek de laatste Tlburgse Revue te zien. De achtste revue Fèèn Femilie, die het dagelijkse leven in Tilburg weerspiegelt met een pakkende kwinkslag, werd vorig jaar gespeeld in de schouwburg. Woensdag 15 februari is er van 19.30 tot 21.30 uur een Seniorencafé in dit zorgcentrum. Ouderen uit de Reeshof kunnen er elkaar onder het genot van een hapje en/of een drankje ontmoeten, een kaartje leggen, een potje sjoelen, biljarten, of rummicub of een ander spel spelen. Entree beide avonden: €1,-. Toegangskaarten zijn al een week van tevoren verkrijgbaar bij de receptie van Reyshoeve. BULANCE 5420055 5209 5438216 De Seniorenwijzer verschijnt I eenmaal in de twee weken in I De Tilburgse Koerier. Redactie: André Coenen, Riek Voor iedereen die nog geen keus ergens verzekerd zijn, heeft gemaakt voor een nieuwe zorgverzekering, begint de tijd te Rompslomp dringen. Het aanbod van de huidige Nu zijn er veel oude verzekeraar blijven, -omdat ze deel opleveren van zo'n tien tot der- rompslomp tig euro. Daarnaast kan er een ver- zekerd zijn; dit op dit oplevert om uit te zoeken of er een schil zijn in de kwaliteit van de dek- zonder beter aanbod is en dan over te stap- king. Feit is dat je voor een jaar aan klant zijn, zien ze vaak om over te stappen. Dat bevestigt ook Cees Pullens, van de Twern. "Na ineei, ueiiibt? vdii ue rdb, Debby Struijk-Buitelaar, Mat de Vries. Redactieadres: Seniorenwij- Stichting de T «„icentiusstraat 102, 5038 SR Tilburg; tel. 013-5839999. Kopij kan gestuurd worden naar: Seniorenwijzer, f Postbus 3078, F" e-mail ser UISZORG g bereikt m 0900-1 opvoedingsvragen I met kinderep in de leef; 4 jaar, de mogelijkh k te maken voor dit ïfoon 0900-8806. 24 uut kbaar, 7 dagen per weel ENADVISEUR f vragen. Telefonist! ia. t/m vr.: 9.00- 12.0 05.05. IEPINT’ )RG EN V, ikel Oud-N 256 (in wijk fj hebben samen 'overstappers' ook voor de aanvullen ai de verzekering te accepteren, maar wettelijk verplicht is dit niet. Er kan een selectie plaatsvinden naar risico, leeftijd of geslacht. "In de praktijk is Si het zo dat wie zich voor 1 maart aan- meldt bij een andere verzekeraar, meestal wel geaccepteerd wordt $2 voor een aanvullende verzekering", zegt Edmond Hilhorst van vergelij- -t kende website www.independer.nl. "Verzekeraars voeren op dit moment j namelijk een concurrentieslag en S proberen met de belofte van accep- j tatie als lokkertje, zoveel mogelijk I nieuwe klanten binnen te halen. Na 1 m maart kan het wel lastiger worden voor ouderen en zieken om een aan- 31 vullende verzekering af te sluiten." Iedereen moet in elk géval voor 1 mei mers minder geslaagd, omdat het uit zendbureau zich richt op 65-plussers. Een ander die al veel vrijwilligerswerk gedaan heeft, mopperde naar aanlei ding van de toespraak van de wet houder: "Zij breken het af, en dan mogen wij het weer opknappen." Maar velen hadden een positieve indruk opgedaan. Michel Davits, actief bij twee orkesten en oppasopa van twee kleinkinderen, denkt erover nog wat meer te gaan doen. En Corry de l’Or, die nu nog geen vrijwilligerswerk doet, voelt zich aan gesproken door de Vrijwillige Thuis hulp van Contour: "Ik wil graag een aantal uren per week beschikbaar maken voor anderen!" Meer informatie: Susan van Schijn- del (Contour, tel. 5434572, e-mail: sschijndel@contourtilburg.nl) of Anke Eijkens (ANBO, tel. 5810603, e-mail brabant@anbo.nl). Inwoners van Tilburg, Berkel-Enschot en Udenhout met een laag inko men kunnen over 2005 van de gemeente een extraatje van 90 euro krijgen; dat heeft de gemeenteraad op de valreep van het oude jaar besloten. Mensen die op een of andere manier al te maken hebben met Sociale Zaken (bijvoorbeeld door kwijtschelding van gemeentelijke belastingen), hebben dit bedrag al gehad. Ook 65-plussers die nog nooit hebben aangeklopt bij de geme kunnen in aanmerking komen voor deze eenmalige uitkering, waarde is dat hun inkomen in 2005 niet hoger was dan 110 proce van het minimum-inkomen: 911 euro per maand voor een allee staande en 1279 euro voor gehuwden en samenwonenden, beide zon der vakantiegeld. Ook eigen vermogen telt mee, zoals spaargeld en de waarde van een auto (75 procent van de dagwaarde). Voor een alleen staande mag het vermogen niet meer bedragen dan 5180 euro, voor een echtpaar of samenwonenden niet meer dan 10360 euro. Kopieën van bewijsstukken van het inkomen en vermogen moeten bij een aan vraag meegestuurd worden. Aanvragen kunnen ingediend worden tot 1 april. Aanvraagformulieren zijn verkrijgbaar bij de ouderenadviseurs, de Stadswinkels, bij Sociale Zaken in Stadskantoor 2 (Koningsplein 8), per post via het bureau Woonsubsidies van Sociale Zaken (Postbus 90118,5000 LA Tilburg), of via tel. 5428811 (ma. t/m do. 8.30 tot 16.00 uur; vr. 8.30 tot 12.30 uur). Hulp bij het invullen geven de medewerkers van de Informatiewinkels van de Twern en de ouderenadviseurs (Centraal Afsprakenbureau, tel. 5350505, ma. t/m vr. 9 tot 12 uur). 'Hoe weet ik nu welke zorgverzekering il gehoorde vraag van ouderen. Er zijn tal ringen met el!-- beschikking over internet en dus een overzicht van alle mogelijkhe den. Daarom besluiten veel senioren om maar bij hun oude verzeke- Werkgroep 55+ van De Baselaer organiseert woensdag 22 febru ari een carnavalsmiddag met het Brabant Duo en tonproater Wil Kuij- pers. Ook is er een prijs voor de mooist uitgedoste bezoek(st)er. De middag duurt van 13.30 tot 16.00 uur. Entree, inclusief een kopje kof fie of thee: 2,- (voorverkoop) of 2,50 (op 22 februari). De Flepsteppers organiseren op vrijdagmiddag 24 februari hun tra ditionele Senioren Plus Fist in de grote zaal en de pauzefoyer van Schouwburg Tilburg. Op het programma staan vanaf 13 uur Denny Christian, Duo Plus Minus, Ton Hendrickx en Frank Smeekens, en de car- navalsorkesten Blaos- en Pieplust, De Spulse Vreukers en Frutblaozen. Toegangsprijs 6,50 euro (o.m. incl. koffie). Toegangskaarten zijn te bestellen of te koop bij de Theater Shop van Theaters Tilburg (di. t/m za. van 10 tot 21 uur), tel. 5432220. malig interim-manager die vast van plan is nog lang maatschappelijk actief te blijven, noemde de huidige in "de pioniers van een noemde jriode waarin nu vaak gestopt rood op met betaald werk "een tweede puberteit". Veel mensen die nu in dat workshc proces zitten, beseffen volgens De In een Caluwé dat de maatschappij niet is woordigers van verschillende geworden zoals ze vroeger droom- nisaties niet alleen over de belangrij- den. Maar ze beschikken wel over veel ervaring kunnen door_ B generaties. En ze zijn vaak nog 1, 5003 DB gezond genoeg om niet stil te blijven sniorenwij- zjtten. De Caluwé: "Er zijn proble- pij. Gun zoe- In ouderentrefpunt 1 Sant (Beneluxlaan 74) is er op woensdag 8 febru ari een bingo-ochtend. Een kaart voor tien ronden kost 3,50 euro; het eerste kopje koffie of thee isn gratis. Aanvang 10 uur. Op 15 februari kunnen liefhebbers er bloemstukjes maken; ze betalen de dagprijs van de bloemen. Aanvang 10 uur. Op dinsdag- en donder dagochtenden kunnen hobbyisten er vanaf 9.45 uur creatief aan de slag; zij betalen alleen de materiaalkosten. I Ruim honderd ouderen bevolkten donderdagmiddag 19 januari de raadzaal en aangrenzende ruimtes in het Tilburgse stadhuis. De bezoekers, inwoners van de gemeente Tilburg die vorig jaar 62 was: in een gezellige sfeer, zijn geworden, namen daar deel aan een conferentie met work shops over hoe je, juist na je pen- ii-info@contourtiiburg.ni sionering, een actieve bijdrage --- kunt leveren aan de maatschappij. "Ik heb zo veel informatie gekre- spraak geze gen; die moet ik eerst op mijn oude conté gemak thuis eens verwerken"zei door mensen die elkaar van vroeger Michel Davits na afloop van Senio- têï. 5700833 fax! I Een erg vol programma: dat vonden Sinds 1 januari houden de ouderenwerker en de ouderenadviseurs van zowel de wijk Koningshaven (Jeruzalem, Fatima, Broekhoven en Hoogvenne) als de Binnenstad kantoor in buurthuis Hoogvenne (Kazernehof 76, 5017 EV Tilburg; tel. 5422730). Edwin Franken is ouderenwerker voor Koningshaven en Binnenstad; hij is ook te bereiken via tel. 06-42428199 of e-mail ouderen- werkkh@home.nl. Piet Brakke (e-mail Piet.Brakke@home.nl) is de ouderenadviseur voor Koningshaven; hij houdt elke donderdag van 10 tot 11 uur spreekuur in buurthuis Hoogvenne. Ouderenadviseur voor de Binnenstad is Heidi van Tuel (e-mail ouderenadviseur@home.nl); zij houdt op dinsdagen van 10 tot 11.30 uur een inloopspreekuur in Vorstenhof (Piusstraat 9). Dinsdag 7 februari organiseert de Protestants Christelijke Ouderen bond (PCOB) in zorgcentrum Zonnehof (Prof. Gimbrèrelaan 30) een voorlichtingsmiddag over iconen met mevrouw J. van Santvoord. Aan vang 13.45 uur; belangstellenden zijn van harte welkom. de grote toeloop ïjgen we min acht over de av Mensen vinden het De verzekeraars zijn verplicht ieder- allemaal teveel gedoe om alles uit te niet altijd het goedkoopst", waar- een voor de basisverzekering te zoeken en blijven dus maar zitten schuwt Hilhorst. Op dit moment zijn accepteren. De meeste verzekeraars waar ze zitten." er drie ouderenbonden die een col- de gemeente Tilburg met CZ en die wel internet hebben, vrat afgesproken Is het een terechte keus van oude- lectieve verzekering voor hun leden VGZ moeten de puntjes nog op de i hulp. En mensen kunnen onz ren om alles bij het oude te laten? aanbieden. De KBO heeft een gezet worden, duf J- "Laat ik voorop stellen dat geen contract afgesloten met verzekeraar nen nog iets veranderen. Overigens advies.' enkele zorgverzekering 'fout' is", Zilveren Kruis /Achmea. De PCOB is durft ook de gemeente geen uitspra- in zee gegaan met Trias, een onder deel van zorgverzekeraar VGZ. Wie van de kortingen wil profiteren, is verplicht zich bij deze verzekeraars aan te sluiten. Wie wel een collectieve korting wil, maar zelf zijn verzekeraar wil kiezen, kan terecht bij de ANBO. Deze ouderenbond werkt samen met het Verbond voor Zorgverzekerden (VVZ), een belangenvereniging die ook als collectief erkend is door een aantal zorgverzekeraars. Daardoor kunnen ANBO-leden kiezen uit goedkopere aanbiedingen van onder meer CZ. Voor alle collectieve verzekeringen geldt dat een lidmaat- dat het evenement met 6500 deel nemers en tien keer zoveel toe schouwers soepel verloopt. Maar ook bij het Regionaal Archief Tilburg, Duurzaam Tilburg, de Bomenstich ting, Het Gilde, Samenspraak en de Vrijwillige Thuishulp ligt zeer divers werk te wachten op wie maar wil, werd die middag verteld. Betaald werk is er ook voor ouderen, bleek in een workshop met een uit zendbureau voor senioren. In de derde groep probeerde Cees van Dijk, ambassadeur van Verrijk je Wijk, de deelnemers warm te maken om zelf hun woonomgeving te ver beteren met "leuke en laagdrempeli ge" activiteiten, waarvoor het niet moeilijk is subsidie te krijgen. KBO-afdeling Pius X organiseert op dinsdag 14 februari een voorlich tingsmiddag over de nieuwe zorgverzekering. Deze middag is niet alleen voor KBO-leden, maar ook voor andere belangstellenden. Aan de orde komen onder meer de volgende onderwerpen: eigen risico, ver goedingen voor diverse therapieën en tandartskosten, en de verschil lende kortingen die mogelijk zijn. De middag in wijkcentrum De Spijker- beemden (Don Sartostraat 4) begint om 13.30 uur; toegang gratis. De Tilburgse Koerier. RAdantiA Anrlré Coa voor nodig is, wat er al gebeurt, én u Ambassadeur Cees van Dijk van 'Verrijk je Wijk' legt enthousiast uit hoe ook ouderen hun buurt leefbaarder enthousiast maken om daaraan een kunnen maken met leuke, laagdrempelige activiteiten. irage te leveren. Want het geeft foto: peter ligtenberg sl voldoening als je ziet dat er zo mooie dingen totstandkomen." Enthousiast Spreker Toine de Caluwé, een voor- Dat de spreker het leven van 62-jari- rr.alig interim-manager die vast van gen alleen vanuit een mannenper- plan is nog lang maatschappelijk spectief schetste, schoot enkele B actief te blijven, noemde de huidige vrouwen in het verkeerde keelgat. Flipse-Tiemens, Gerry Hovers, jonge ouderen "de pioniers van een Maar nadat ze De Caluwé met die I Petra Jansen, Karei Luiijf (eind- nieuwe samenleving." Hij noemde conclusie publiekelijk het schaam- redacteur), Loes Mertens-Ver- de periode waarin nu vaak gestopt rood op de kaken hadden bezorgd, meer, Denise van de Pas, WOrdt met betaald werk "een tweede namen ze enthousiast deel aan de Debby Struijk-Buitelaar, Mat de puberteit". Veel mensen die nu in dat workshops die volgden. Vries- proces zitten, beseffen volgens De In een daarvan vertelden vertegen- Redactieadres: Seniorenwij- Caluwé dat de maatschappij niet is woordigers van verschillende orga- zer, Stichting de Twern, geworden zoals ze vroeger droom- nisaties niet alleen over de belangrij- Vincentiusstraat 102, 5038 SR den Maar ze beschikken wel over ke rol van vrijwilligers bij hen, maar I Tilburg; tel. 013-5839999. vee| ervaring en inzichten die ze ook dat die zeer uiteenlopende func- Kopij kan gestuurd worden kunnen doorgeven aan andere ties hebben, van zeer regelmatig en I naar: Seniorenwijzer, p/a de generaties. En ze zijn vaak nog intensief tot een dag per jaar. Een Twern, Postbus 3078, 5003 DB gezond genoeg om niet stil te blijven voorbeeld van grote verschillen bij (Tilburg; e-mail seniorenwij-1 zitten. De Caluwé: "Er zijn proble- binnen één organisatie is "Tilburg Ten zer@twern.nl. men te over in de maatschappij. Gun Miles: circa 25 vrijwilligers werken Kopijsluiting: donderdag in de jezelf de gelegenheid om uit te zoe- het hele jaar aan de voorbereiding, "'>■■■- letterlijk - in de enkele honderden zorgen er op de eerste zondag van september voor Ji uuuo fuiiciiö. ucoyc- vraagd zoekt de ouderenadviseur voor mensen uit wat de beste keus is. Maar ook hier gel< de afdeling Sociale Zaken van de wacht dat meer ouder gemeente. "Klanten kunnen alleen zouden stellen. Kennelijk nemen deelnemen als zij bij CZ of VGZ ver- veel ouderen genoegen met het rlit zijn namelijk de ver- aanbod dat ze krijgen." De Twern zekeraars waarbij de meeste men- organiseert ook informatiebijeen- sen in Tilburg verzekerd zijn. De kor- komsten over de nieuwe zorgverze- Zeker als ze al jaren tevreden de "verzekeraar vastzit die je nu ting wordt door de verzekeraars ver- kering, ~z zzX geen reden kiest", aldus Hilhorst. strekt op de basisverzekering. Daar- wordt - Dat bf— dringen. Het aanbod van de huidige verzekeraar, dat eind vorig jaar in de bus is gevallen, vervalt na 1 maart. 'Wie voor deze datum niet c. aanbod reageert, wordt zonder I selectie geaccepteerd voor de aan- - vullende verzekering. Wie voor een nieuwe verzekering -r,- kiest, moet voor 1 maart de oude ook Cees Pullens, ouderenadviseur j is de van de Twern. "Na de gr; en de rond de zorgtoeslag krijg* der vragen dan verwact zorgverzekering. emaal teveel gi ik moet kiezen?'Dat is een veel- zegt Hilhorst van vergelijkingssite aag van ouderen. Er zijn talloze websites waar je verzeke- independer.nl. "De keus om bij de ilkaar kunt vergelijken. Maar niet alle ouderen hebben de oude verzekeraar te blijven, hoeft -*-*-*--geen slechte te zijn. Wie daarvoor Gemeente Tilburg Ouderenadviseur uci. kiest, kan voor 1 maart eens infor- Een aantal gemeenten, waaronder Genoeg te kiezen dus voor ouderen, ringsmaatschappij te blijven. Dan vermijden ze ook een hoop admi- meren naar een uitgebreidere aan- Tilburg, biedt mensen met een laag Maar wat als je, zoals veel ouderen, - --1:_ ui> u.._ U..UI-vulling. Die kun je het beste afsluiten inkomen een goedkope collectieve niet de beschikking hebt over inter na je zeker nog geaccepteerd verzekering aan. "Deze verzekering net? "Dat is een veelgehoorde wordt." is er voor iedereen met een uitkering klacht", zegt Cees Pullens. "Desge- Maar een overstap naar een andere en mensen met een inkomen tot 110 verzekeraar kan volgens Hilhorst procent van de geldende bijstands- wel in twee opzichten verbetering norm", aldus Kim Verbruggen van opleveren. "Ten eerste kan een de afdeling Sociale Zaken van de senioren die bij hun andere verzekering een prijsvoor- gemeente. "Klanten kunnen alleen Llijven, -omdat ze deel opleveren van zo'n tien tot der- deelnemen als zij bij CZ of VGZ ver denken dat het teveel rompslomp tig euro. Daarnaast kan er een ver- zekerd zijn; dit zijn namelijk de ver zekeraars waarbij de meeste men- iurg v-- door de verzekeraars ver- kering, waar algemene informatie strekt op de basisverzekering. Daar- wordt gegeven. Ouderen kunnen naast betaalt de gemeente een deel naast deze bijeenkomsten ook een van de premie van de aanvullende persoonlijke afspraak maken met verzekering. De basisverzekering bij een ouderenadviseur. jen van de collectieve verzeke- CZ kost dan 83,81 euro, de aanvul- Er zijn ringen van de ouderenbonden? "Die lende verzekering 15,85. Bij VGZ zijn de prijzen respectievelijk 83,60 euro en 17,03 euro. Er is geen eigen iet CZ en

Weekblad De Tilburgse Koerier | 2006 | | pagina 19