SS De gemeenteraad Di3 LA I Tilburg |en I D Uw stem uitbrengen waar u zelf wilt Alles over de Tilburgse raadsverkiezingen Volgende week valt uw stempas in de bus Gemeenteraadsverkiezingen maart Waar kiest u voor? va s^ Beslist de moeite waard DAG 2 FEBRUARI 2006 - PAQH| DE TILBURGSE KOERIER Haadswerli extra S D66 SP Tilburgse Volkspartij Lijst Smolders Tilburg T van - TilBurger Belang TOP www.tilburgstemt.nl I LINKS Da's gemakkelijk: Oproepingskaart is vervangen: Tilburg aijgt u een srsoon- am dat 7 - i. Deze ie wor- staan ie par- izingen ijn. Des de g tijer ig te hoge ïoed /els wijk wel ?aat om vergum Tilburg Beitel-Enschot Udenhout mogt maart onbeschadi stemmen. A identiteitsbewijs mee (bijvoorbeeld past kaart). De voorzitter van het stembureau komt eraard ni maar senioren. In het centrum n gebouwd worden, maar daar jesmaat. De p zijn doorgesc woningen - dan 700. moet de rej macht Woning antwoc )urg voor u laten stemmen. Een i andere mensen een stem uit- binnenstad verder bij Berkel-Enschot gebonden woningen m het buitengebied gaan voor kwaliteit in i Nederland zijn vind ik betreft ook de dorp ienhout koesteren. kan maximaal voor twee andere mensen stemmen. i gelijktijdig met de eigen stem van de gemachtigdt den uitgebracht. Denk er wel aan om uw volmacht niet zomaar af te geven. waar het gaat eldt weer: een iteit ligt dan Het z'" ning op gang msen met ho zen. Dat is go, ruimere kave._ idgoederenzone en senioren is sstie van markt vij voor afschaf :un je prima bij Verkiezingen site bevat gegevens over de 1 en de komende wel plaats totaal karak- org er 11e- kwaliteit. ingeving, met ingbouw in de leer buitenge- Dverhoeken is eiding. Aan de iet wonen in de natuur in in de Nieuwe iten. Dus daar worden i ‘■“•'orlaan moet 4-1 ...ourg mag komen. En: De stemgerechtigde in Tilbi maximaal voor twee egang tot de Tilburgse er kenden we al langer, emwijzer. Een onafhanke- e gebruikelijke oproepingskaart is vervangen en maakt plaats Een gemachtigde I voor de stempas. Volgende week ontvangen alle inwoners die stemmen moeten jen stemmen deze stempas. Met dit document kunt u op 7 a.s. uw stem uitbrengen. Belangrijk: let erop dat uw pas tdigd en volledig is. Zonder stempas kunt u namelijk niet Als u op 7 maart gaat stemmen neem dan ook een geldig spoort, rijbewijs, identiteits- tu kan er naar vragen. is. Ze kunnen verrijzen in de binnenstad en daaromheen. Appartementen bouwen op Stappegoor vinden we dan ook een veel beter idee dan die honderden woningen met tuin tjes die er volgens de huidige plannen komen. Ook de ruim ten boven winkels kunnen beter benut worden voor volks huisvesting. Kortom, wij vinden dat de verdicht kan worden. De Overhoeken zijn voornamelijk geschikt voor grondge met een tuin eromheen. Van de rest var moeten we zoveel mogelijk afblijven. Alle belangrijke zaken op een rijtje: Op dinsdag 7 maart kunt u stemmen in elk willekeurig stembureau. De oproepingskaart is vervangen door de stempas. Zonder stempas kunt u niet stemmen. Neem een identiteitsbewijs mee, de voorzitter van het stembureau kan hier naar vragen. U kunt ook iedere kiesgerechtigde kan maximaal brengen. buurt van uw werk of even snel als u boodschappen doet. Of gewoon op uw vertrouwde stembureau. Er komen ook extra stembureaus bij het Centraal Station, Interpolis (Spoorlaan), Openbare Bibliotheek Koningsplein, Universiteit van Tilburg, Fontys Hogescholen (Professor Goossenslaan 1), St.EIisabeth ziekenhuis, Twee Steden zie kenhuis en het Interpolis Kantorencomplex Het Laar. mkalender t ook een verkiezingenkalender. Hierop i lijsttrekkersdebatten en waar de eken in aanloop naar de verkiezi in de stad te vinden zijn (J p www.tilburgstemt.nl is alles te vinden over de Tilburgse gemeenteraadsverkiezingen op 7 maart. De site biedt allerlei wetenswaardigheden over de verkiezingen. Wie mag er stemmen, waarom zou je stemmen, hoe kun je stemmen, waar kun je stemmen. Ook bevat de site alle kandidatenlijsten van de deelnemende partijen met foto en al. Ditjaar doen er 12 partijen mee. Dus valt er heel wat te vergelijken en uiteindelijk te kiezen. mogen nog wel appartementen arbuiten liefst niet of met mond- plannen voor de Overhoeken in Berkel-Enschot schoten. In plaats van de oorspronkelijke 350 rond het Trapistinnenklooster komen er nu meer Dat tast het dorpse karakter aan. De gemeente :gie over woningbouw beter voeren en niet te veel in handen geven van projectontwikkelaars, igbouw is een publieke taak waar je als gemeente ver- >ord mee om moet springen. T" T is een overschot aan appartementen in de duurde- L re categorieën. Daar hoeft niets meer bij. Maar voor starters en mensen met een smallere beurs kunnen goedkopere appartementen juist een uitkomst bieden. Zeker ook voor studenten. Dus afstemming zoeken met de markt. Daarnaast moeten woningen zodanig worden gebouwd dat studenten er als starters in kunnen blijven wonen en dat ouderen er met een eenvoudige aanpassing zelfstandig kunnen blijven wonen. Meer aandacht dus voor levensloopbestendige woningen. Voor de ouderen dient dit gecombineerd te worden met alle voorzieningen: van zorg tot winkels. Tilburg kent woningnood, zeker w om starters op de woningmarkt. Ook hier gele slechte afstemming op de vraag. Onze priori! ook bij het bouwen van woningen voor starters. Het op gang brengen van de doorstroming komt op de tweede plaats. Hierbij verkiezen wij inbreiden - zowel in de binnenstad als bestaande wijken - boven het bouwen van nieuwe wijken. Dat vraagt wel om een soepelere houding van de gemeente waar het gaat om vergunningverlening. Er moet dus meer mogelijk zijn. temmen wordt wel heel gemakkelijk, op 7 maart. U kunt uw stem uitbrengen op elk willekeurig stembureau in de stad. U hoeft dus niet meer verplicht uw stem uit te brengen op een bureau dat door de gemeente is aangewezen. Heel gemakkelijk dus. U krijgt een stempas en kunt daarmee terecht waar u wilt. U kunt dan uw stem uitbrengen waar dat voor u het gemakkelijkste is. In de Zo organiseert de SBO (koe pelorganisatie huurdersbe- langen) op 6 februari een debat in 't Hoefke, aanvang 19.30 uur. Op 8 februari is er om 19.45 uur in De Schalm een politiek debat over Berkel-Enschot, georgani seerd door de Dorpsraad. En op 9 februari start om 13.00 uur een WMO-debat op het ROC Midden Brabant (afde ling SPW). Machtigen Als u zelf niet kunt gaan stemmen op 7 maart, dan kan iemand anders uit Tilburg dat voor u doen. Diegene moet dan wel stemgerechtigd zijn. U moet dan samen met deze andere Tilburgse kiezer het volmachtbewijs op de achterzijde van uw stempas invullen. Vergeet uw handtekening niet! eer betaalbare, arnaast pleiten t een handicap, geldt ook voor langrijk om de jaar is er leeg- iere behoeften niet alles klak te worden. Een fj e gemeente is zó traag en passief dat ze over veel bouwprojecten weinig tot niets meer te zeggen heeft. Op die manier wordt het nieuwe Piushavengebied een echte yuppenwijk. Aan de mogelijkheden voor nieuwbouw in de bestaande stad komt ooit een einde. Dus moeten we naar buiten. Uiteraard niet naar de Moerenburg of de Nieuwe Warande, maar wel naar de weilanden van Berkel- Enschot en Udenhout. Die zijn niet voor niets bij Tilburg gevoegd. We moeten wél voorkomen dat we weer wijken worden afgebroken. De Tilburgse Stemwijzer is zeer een voudig te bedienen. Als u op de website bent, verschijnt er steeds een stelling op het scherm. Per stelling kunt u aan geven of u het er wel of niet mee eens bent. Of geen mening heeft. Dat kan met een eenvoudige klik op de knop. Als alle stellingen de revue zijn gepasseerd krijgt c overzicht van partijen die goed bij u passen. Een pers lijk stemadvies dus. Natuurlijk bent u niet verplicht or advies op te volgen. Maar het is wel handig. k word helemaal ziek van al die lelijke blokkendozen van appartementen in bijvoorbeeld Groeseind, Theresia, Koestraat enz. enz. We moeten de verdich ting van de binnenstad een halt toeroepen. We wonen met veel te veel mensen op een kluitje. Bij woningbouw moet Tilburg van kwantiteit. De 6e stad van niet interessant. Dus wat mij betreft ook de dorpse ters van Berkel-Enschot en Udenhout koesteren. Zorg ver voor dat de Reeshof een echt hart krijgt met k»« ilburg kent geen woningnood en die is er nooit geweest. Er staan momenteel 1.700 woningen te koop. Wel zijn er onvoldoende goedkope huurwonin gen. Die worden deels bezet door mensen met te hoge inkomens. Aan die scheefgroei moet een einde komen: deze mensen moeten verhuizen of meer huur betalen. Sociale voorzieningen zijn er alleen voor mensen, die het echt nodig hebben. Dat geldt dus ook voor woonvoorzieningen. Er zijn meer woningen nodig voor jonge gezinnen. Met een tuintje voor en achter en met ruimte om de auto voor de deur te parkeren. Bovendien moeten we meer bouwen voor Bestaande wijken moeten leefbaarder worden en een opknapbeurt krijgen. De burgers moeten op een fijne en veilige woonomgeving kunnen rekenen met voorzieningen voor de jeugd. Er zijn veel betaalbare ouderenwoningen nodig in alle wijken. Ook moeten we onze jeugdige starters helpen aan betaalbare huur- of koopwoningen. De Sacramentskerk moet snel in oude staat worden terugge bracht en laten we toch trots zijn op al ons cultureel erf goed! Stemwijzer Tilburg www.tilburbstemt.nl biedt ook toeg Stemwijzer. De landelijke stemwijzer maar nu is er ook de Tilburgse Ster lijke website die u helpt bij het bepa len van uw keuze voor de gemeente raadsverkiezingen op 7 maart. De Tilburgse Stemwijzer is van dezelfde makers als die van de Landelijke Stemwijzer. Zij hebben in overleg met de Tilburgse politieke partijen en de gemeente stellingen gemaakt. Het zijn er in totaal zo’n 25 tot 30. Ze gaan vooral over Tilburgse thema's. Bijvoorbeeld: Het cameratoezicht moet worden uitgebreid. De Spoorlaan moet 4-baans blijven. In Tilburg mag een tweede gokhal )e Sacramentskerk mag bouwen zonder voorzieningen, zoals destijds in de Reeshof. We moeten ook stoppen met de bouw van te dure appartementen. Er is juist veel meer sociale woningbouw nodig, voor starters, studenten en senioren. Voor betaalba re woningen staan mensen té lang in de rij, de woningnood in Tilburg wordt steeds erger. En dat we meer dure wonin gen nodig hebben zodat er goedkope vrijkomen, is een fabeltje. Mensen bepalen zelf wel wat ze aan hun woning uitgeven. Minder slopen en meer renoveren is ons motto. oorop staat dat de huidige woningbouwplannen in |f Ivolle omvang moeten worden uitgevoerd. We moeten het tempo zeker volhouden. Er moet daarbij meer gebouwd worden voor starters, alleenstaanden, ouderen en vooral studenten. Dat zijn doorgaans de echte woningzoe kenden, Zij ondervinden de gevolgen van de lange wacht lijsten en van wachttijden die oplopen tot meer dan drie jaar. Tilburg moet niet schromen om in de hoogte te blijven bouwen. Dus appartementen bouwen kan nog steeds, om de doodeenvoudige reden dat daarvoor een markt aanwezig (L DONDERDAG^ËBRU?

Weekblad De Tilburgse Koerier | 2006 | | pagina 15