if? Te weinig ruimte? Te< vo< Toekomstplan Oud-Noord RSES LwX. pW Dit Wl en ijssportcentrum Vraag nu een grotere papiercontainer aan! DONDERDAG 2 FEBRUARI 2006 -1 DE TILBURGSI Dit is een publicatie van het gemeentebestuur van Tilbut Openbare hoorzitting inzake bezwaarschrift van: Langs het kanaal is een uitgestrekt park gepland. (Foto team Media gemeente Tilburg) Stiel Meldingen gemeente Tilburg Gemeentelijk informatiecentrum I Naam: Adres: Postcode: in Tilburg Berkel-Enschot Udenhout O Ja, ik wil graag een grotere papiercontainer. Brochure gratis verkrijgbaar bij het informatiecentrum. Commissies tftmetiiftit THbar? Kapvergunningen 1 Wet milieubeheer Algemene Wet Bestuursrecht Kennisgeving Wet bodembescherming (Wbb) Onttrekkingen INVULLEN IN BLOKLETTERS Vul de bon in, en stuur hem uiteriyk vrijdag 17 februari 2006 terug naar het volgende adres: Brabants Afval Team, Postbus 3223, 5003 DE Tilburg. Vul de bon in Inwoners die graag hun 140-llter container willen omruilen voor een 240-llter container kunnen dat via onderstaande bon aangeven. De maatregel Is speciaal bedoeld voor die huishoudens waarbij de papierbak vaak te vol zit. Deze mogelijkheid geldt niet voor flatbewoners. Leerling vorige t symboc jongere bezoek gemeer Afhankelijk van het aantal aanvragen worden de containers In maart omge ruild. De wisseling vindt een dag na de normale papierlnzamellng plaats. Voordat de papiercontainer wordt omgewisseld, krijgen alle aanvragers een bewonersbrlef met daarin meer Informatie over deze maatregel, de datum en de manier van omwisselen. Inwoners van Tilburg kunnen hun papiercontainer gratis omruilen voor een grotere container. Uit een onderzoek dat Is gehouden blijkt dat een aantal Tllburgers de groene minicontainer voor paplerafval van 140 liter te klein vindt. Daarom stelt de gemeente grotere papiercontainers van 240 liter beschikbaar. De inzamelfrequentle (één keer In de vier weken) blijft gelijk, evenals de Inzameldag. Runs Inter op O' van Wanneer markten i l.Tobia tuin;v In week 5 hebber ders de volgende end kan ik worden jm een voor beslist. 12 riante bouwkavels aan de boszone van Wltbrant Oost zijn nu In de verkoop. De kavels zijn meesterlijk gelegen aan bos en wei. Grootte van de kavels: 7S0 m2 tot en met 1.439 m’. De kavels zijn te koop vanaf 37S.000 Inclusief BTW Meer informatie Wilt u meer informatie over de verkoop Mali aan naar info.^ondmtyiftc^tüburg.r bel (01 3> 542 «4 20 of kijk op wwMktilbur9.nl 5038 TC Tilburg. Tel. 0900-202 50 10 (25 cpm). 13-20 uur. i februari vanaf kamer 717 van op maat 1 kavel in Commissie voor de bezwaarschriften Info aanvangstijden: tel. 542 89 72 Meesterlijke kavels nu in de verkoop heden. ining Onderstaande zaken (ver milieubeheer, het oplegg sen en meldingen 8.19) II Publiekszaken. tot en sr 50 esteren 717, 5000 ling van Oud- Alle voornoemde kapvergunningen zijn aan aanvragers bekend gemaakt op 2 februari 2006. Donderdag 2 13.00 uur in 1 stadskantoor 1. en burgemeester en wethou- ie kapvergunningen ver- Toeri De To een h inforr ondei den, c muse: diveri de ge nome - Orange Nederland N.V., inzake intrekking bouwvergunn Reuselpad en bouwstop. unnen tot en telijk - jpir- Sportbed rijf rifburg istenaar«="“" iressante kun; over de maker .1 zijn we,k. Lc Donderdag 9 februari vanaf 11.00 uur in de bestuursvleugel van stadskantoor 1. zijn er in Tilburg? Hendriks, Stg. Anti inatie Bureau Tilburg inzake iiscriminatiebestrijding BERKEL - ENSCHOT obias Asserlaan 33, 1 esdoorn in voor- vergünningnummer 5621/06. Openbare hoorzitting inzake bezwaarschriften van dhr./mw.: Openbare hoorzitting inzake bezwaarschriften van dhr./mw.: Centauru Tot eind tr Omleiding Vollenhov brugWilhi Openbare hoorzitting inzake bezwaarschriften van dhr./mw.: Wethou van de j zouden inzicht laten wi renamb bezoek: jongere ring vai doen oj ideas’. 1 vijftigd kom mi hierove onder jongere Wesley: gaan de Donderdag 9 februari vanaf 9.00 uur in kamer 608 van stads kantoor 1. ve 50- is onh artike Faber, nog vi gratis Toerli De Ho kleuri is voo nemei talen: sisch. vol Wl moois onder hondt lay-ot Door werk: wegen geh sloten. Bel 549 55 67. http://ope Slecht wee gingen. - Sportinfolijn (013) 532 60 ÖO www.sportlntilburg.nl Ringbaan Tot half fe tussen Lag Tongerlos ting maar Stadhuisplein 128 (ingang naast Paleis Raadhuis), 5C Geopend: ma 13-18 uur: di, wo en vr 10-18 uur, do l E-mail: puinfo@tilburg.nl Internet: www.tilburg.nl/informatiecentrum Het plakki verboden tijdens ca stickeraar plakplaatj wil zo de tegengaar stickers a; treder twt zelf te ver dan krijgt bedrijf ee schoonmi illegale pl centrum v het Centr, - R. Henu; Discrimir offerte di 2006; - H. van Deijck, Stichting Experimenten Werkgelegenheid, inzake het niet toekennen van compensatie gedifferentieerde inleenvergoeding; ;t aantal loden in ‘ïïr gedron- erzicht Tussen twee uur en half vijf zorgt dj Bram voor een gezellig schaats- feest. De entree is 2,30 euro. Op dinsdagavond 7 februari kunnen 40-plussers schaatsles krijgen van een deskundige instructrice tussen half acht en half negen rgers of van inder- In de wijken van Oud-Noord is tot 2015 kleinschalige nieuwbouw mogelijk. Alleen langs de grotere wegen mag hoogbouw komen met maximaal vijf verdiepingen. Dat blijkt uit een plan op hoofd lijnen dat de gemeente heeft gemaakt. Het sluipverkeer door het gebied wordt veel minder. Er komen meer speelplekken en groen voorzieningen. Oud-Noord bestaat uit het gebied tussen het Wilhelminakanaal, de spoorlijn en de Ringbaan West. Daar liggen de Bouwmeester- buurt, Goirke, Hasselt, Besterd, Loven, Theresia, Groeseind - Hoefstraat en de Kanaalzone. Het eigen karakter van de wijken blijft de komende negen jaar behouden. De winkels en andere voorzieningen blijven geconcen treerd rond de Besterd, het Bart van Peltplein en het Wilhelminapark. Bij de nieuw- allemaal gebeurt tijdens de lessen en hoe de begeleiding is geregeld. Steeds meer ouders willen dat de sfeer van een school past bij wat ze zelf belangrijk vinden in de opvoe ding. Om te kunnen kiezen, is goede informatie nodig. En die staat in de brochure ‘Ik ga naar school’. De editie 2006 is onlangs verschenen.* Cultu Er is Tilbui route voor i naar Tilbui eindij musei broch achte kunst onder Adres Publiekszaken Stadskantoor 2, Koningsplein 8, 5038 WG Tilburg. Openingstijden: werkdagen 9.00- 12.00 en 14.00-16.00 uur, dinsdag (op af spraak) tevens van 17.00-20.00 uur. Voor inzage tijdens avonduren, of voor vragen, bel het team Milieu telefoon 013-5429074. zwaar aantekenen bij het college van burge meester en wethouders van Tilburg, Postbus 90155, 5000 LH Tilburg. Een gedagtekend bezwaarschrift dient binnen 6 weken na deze bekendmaking te wi dient tenminste te bevatt ving van de beschikking 1 zwaar is gericht, alsmede de ar. Daarnaast kan t Hultenseweg Op 12 december 2005 heeft de gemeente raad besloten In verband met de voor"-"'’ men aanleg van de Noordwesttangent -., gedeelte Bredaseweg - A58, een gedeelte van de Hultenseweg, globaal gelegen tussen de nummer 89/90 en 83/84 aan het openbaar verkeer te onttrekken. Dit raadsbesluit, met bijbehorende tekeningen, ligt voor iedereen vanaf vrijdag 3 februari 2006 gedurende een periode van 6 weken, daarom tot en met 17 maart 2006, ter inzage in het Gemeentelijke informatiecentrum, gevestigd in Stadswin kel Centrum, adres en openingstijden: zie colofon. Genoemde stukken zijn na telefoni sche afspraak tevens in te zien bij de afde ling Grondbedrijf van de Dienst Gebiedsont- wikkeling, Stadhuisplein 130, kamer 516 Groeseint Tot juni wi Hoefstraat Julianapar - P. Moors en A. Vermeer, inzake huisnummering; - O. de Rooij, inzake het besluit last onder dwangsom; - F. Brékelmans, B. Stuifmeel en J. de Vos, inzake afwijzing handhavings- verzoek. Algemeen De procedures voor het nemen van be schikkingen in het kader van de Wet milieu beheer (Wm) bestaan uit twee stappen: het opstellen van een ontwerp van de vergun ning of nadere eisen (de ontwerpbeschik king) en vervolgens het nemen van de be schikking. Tegen de ontwerpbeschikking kunnen met redenen omklede bedenkingen worden ingebracht bij burgemeester en wethouders van Tilburg (zie adres Publieks zaken). Dit moet afhankelijk van de proce dure binnen 2 of 4 weken. Schrijf een apar te brief als u verzoekt persoonlijke gege vens niet bekend te maken. Na afweging van alle ingebrachte bedenkingen wordt de voor slechts 2,30 euro per persoon. De norenschaatsles gaat gewoon door. Meer informatie: sportcentrum Reeshof (013) 571 00 74, Ijssportcentrum (013) 532S8 00 en de website. Subsidieboekje Het Subsidieboekje 2006 is onlangs verschenen. Tilburj met ideeën, activiteiten projecten op het gebied cultuur, sport, vrije tijd, om wijs, wonen, multiculturele samenleving of welzijn kunnen hiervoor subsidie aanvragen. In het boekje staat een overzicht van de zogenoemde stelposten waaruit de gemeente eenmalig een bijdrage kan verstrekken. Jaarlijks bepaalt de gemeente hoeveel geld beschikbaar is en voor welke projecten. Dit jaar trekt Tilburg 70 miljoen euro uit voor subsidies.* Donderdag 9 februari vanaf 14.00 uur in kamer 108 van stadskantoor 1. Verkeersslachtoffers In Noord-Brabant is het ernstig gewonden en dod het verkeer gedaald. Wel meer ongevallen waarbij bestuurder alcohol heeft ken. Dat blijkt uit een over^.,. van het Platform Verkeer en Vervoer over de jaren 2002 t ?t 2004. Op de wegen waar 30 kilometer mag worden "“’•eden, is de veiligheid toegen- Er zijn relatief veel slacht- onder motorrijders. Van istig gewonden is 11 t een jonge automobilist.* Melding (artikel 8.19 Wm) Indien een bedrijf met een milieuvergun ning een wijziging wil laten plaatsvinden en deze wijziging is niet in overeenstem ming met de vergunning, maar de verande ring leidt niet tot andere of grotere nadeli ge gevolgen dan door de milieuvergunning worden toegestaan, hoeft hiervoor geen nieuwe vergunning te worden aangevraagd, 4 kavels te koop met prijswinnend ontwerp De Bond van Nederlandse Architecten, kring Midden-Brabant (BNA) heeft vorig Jaar in opdracht van de gemeente Tilburg een ontwerpprijsvraag georganiseerd. 38 architecten lieten zich inspireren door de droomkavels en ontwierpen bijpassende villa's. Vier kavels zijn nu te koop met een prijswinnend ontwerp. De ontwerpen liggen voor u klaar bij de betreffende architecten om in goed overleg t gemaakt te worden. Om inspiratie op te doen voor uw droomhuis op een i de boszone is er een catalogus beschikbaar met de ontwerpen van alle 38 deelnemers aan de ontwerpprijsvraag. Luchtkwaliteit Iedereen inhaleert dagelijks een groot aantal stoffen. Sommige daarvan kunnen voor bepaalde groepen nadelige effecten op de gezondheid hebben, in een brochure van het ministerie van VROM staat welke factoren van invloed zijn op de kwaliteit van de lucht, hoe die kwaliteit wordt vastgesteld en welke normen daarbij gelden. De folder maakt duidelijk hoe de risico’s te beper ken zijn. Er staat ook een over zicht in van (internet)adressen voor meer informatie.* - P. Stee’nman, inzake weigering bouwvergunning; - A. Meulensteen, inzake weigering bouwvergunning aanpassing woning Schipluidenlaan 103; - G. Weekamp, inzake aanzegging staking bouwwerkzaamheden; - R. Mertens en J. van Gestel, inzake verleende bouwvergunning aan Schoolgebouw Generaal de Wetstraat. rechtsaf. In het hart van de wijken komen meer speelplekken en groenvoorzieningen. Langs het Wilhelminakanaal is een uitge strekt park gepland. De gemeente heeft in een zoge heten ruimtelijke visie de ontwik keling van Oud-Noord geschetst. Deze visie ligt tot 17 maart ter inzage in Stadswinkel Centrum en in de wijkcentra De Baselaer, De Poorten en Theresia. Belanghebbenden kui met 17 maart schrifte inspraakreacties sturen aan College van Burgemees*"- Wethouders, Postbus 7 AS Tilburg, onder vermeldin ‘Inspraak ruimtelijke visie G Noord’. Meer informatie staat op internet: www.tilburg.nl. Inwerkingtreding Op grond van het bepaalde in de Algemene wet bestuursrecht kan eenieder wiens be lang rechtstreeks door afgifte van deze kap- vergunning wordt getroffen, daartegen be- maar kan volstaan worden met een melding Bij he ‘verandering inrichting' aan het bevoegd 2fi iar gezag (artikel 8.19 Wet milieubeheer). Door het college van burgemeester en wethou- v P ders wordt vervolgens een akkoordverkla ring opgesteld. De akkoordverklaring is een besluit waarin staat of de melding wel of niet wordt geaccepteerd. Onderstaande melding is geaccepteerd en ligt vanaf 6 fe bruari 2006 ter inzage. Baroniebaan 2 te Tilburg door Shell Nederland Verkoopmaat schappij: het opheffen van de mengpomp en het vervangen van een 12m opslagtank door een 50m ‘combi’ opslagtank (Pl 26108). Tegen de akkoordverklaring(en) kan tot en met 20 maart 2006 bezwaar worden ge maakt. De bezwaarschriften moeten wor den gericht aan burgemeester en wethou ders van Tilburg, per adres directeur Publiekszaken, Koningsplein 8, 5038 WG Tilburg. In een aparte brief kunt u verzoe ken om uw persoonlijke gegevens niet be kend te maken. De melding/ akkoordver klaring wordt de dag daarna van kracht tenzij binnen de termijn bezwaar is ge maakt en een verzoek tot het treffen van een voorlopige voorziening is ingediend bij de Voorzitter van de Afdeling bestuurs rechtspraak van de Raad van State (voor adres zie algemeen). TILBURG 1. Van der Aastraat 32, 1 iep in achtertuin: vergünningnummer 5620/06. 2. Staringstraat 10, 1 berk op binnenter rein; vergünningnummer 5622/06. 3. Ringbaan Zuid 255, 1 ceder op voorter rein; vergünningnummer 5623/06. 4. Arthur van Schendelpark 17, 1 berk in achtertuin; vergünningnummer 5624/06. 5. Kraaivenstraat 21, 43 bomen op terrein; vergünningnummer 5613/06. 6. Beeklaan hoek Vaartlaan, 31 elzen in plantsoen rond de vijvers; vergunningnum- mer 06/2152. Wie de kapvergunningen met de bijbehoren de tekeningen wil inzien en wie vragen heeft, kan contact opnemen met dhr. P. de Rooij, Beleidsontwikkeling, tel. 542 87 24. Brabantse Kunst Stichting en museum De Pont willen de kunstenaarswereld toegankelijker met maken voor iedereen. Zij organi- of 80 1 seren een serie gesprekken met gerec^ bijzondere kunstenaars die een omen, nauwe band hebben met Noord- offers Brabant. De bezoekers maken alie erns kennis rhet de intrigerende denk- procent wereld van bijzondere individu en. De gesprekken worden rijk geïllustreerd met beeld en geluid.* Informatie basisscholen Als kinderen naar de basisschool gaan, moeten dé ouders een deel arsgesprekken van de opvoeding overlaten aan ite kunst roept vragen anderen. Daarom is het belang- e maker en de betekenis rijk om te weten op wat voor zerk. De Nieuwe school het kind komt, wat er Een overzicht van de weekmarkten staat op www.tilburg.nl -> De stad, cultuur en vrije tijd -> winkelen. ergunningen Wet ;gen van nadere ei- i liggen ter inzage bij iet college van de gemeente Tilburg is op .anuari 2006 door Vermeent BV Bouw- en Adviesbureau een melding ingediend op grond van artikel 28, lid 1 Wbb, met het voornemen de bodem te saneren op de loca tie Stationsstraat 22 te Tilburg. Aanvraag en bijbehorende stukken liggen vanaf 3 fe bruari 2006 gedurende twee weken ter inza ge in het Gemeentelijk Informatiecentrum. Adres en openingstijden: zie colofon. Be langhebbenden kunnen, gedurende de ter mijn van terinzagelegging, hun zienswijze schriftelijk bij het college van de gemeente Tilburg, de afdeling Milieu, Postbus 717, 5000 AS Tilburg of mondeling bij het bo- deminformatiepunt (tel. 013 542 89 22) naar voren brengen. Van hetgeen mondeling naar voren is gebracht, wordt een verslag ge maakt. De mogelijkheid om te zijner tijd be roep in te stellen tegen het besluit, bij de Af deling Bestuursrechtspraak van de Raad van State, staat voor eenieder open. (tel: 013-5428619/5428460). Degene die i de voorbereiding van dit besluit een ziens iorgeno- wijze heeft ingediend krijgt een afzonderli) ent fase 4, ke kennisgeving. Ingevolge de Algemene Wet Bestuursrecht kunnen belanghebben den die eerder hun zienswijze tegen het voornemen tot onttrekken kenbaar hebben gemaakt, tegen dit raadsbesluit hun beden kingen bij de raad kenbaar maken, geduren de de termijn dat dit raadsbesluit voor ie- I dereen ter inzage ligt. Zij moeten hun bewaarschrift inzenden aan de gemeente raad van Tilburg, adres: postbus 90155, 4 5000 LH Tilburg. Belanghebbenden die een bezwaarschrift hebben ingediend kunnen tevens een verzoek om voorlopige voorzie ning indienen bij de Voorzieningenrechter van de Rechtbank te Breda. Bij het college van de gemeente Tilburg is op 30 januari 2006 door Gemeente Tilburg, af deling Milieu, een melding ‘Besluit Uniforme Saneringen' (BUS) ingediend op grond van artikel 28, lid 1 Wbb, met het voornemen de bodem te saneren op de locatie Tongerlose Hoefstraat voor 1 - 61 in Tilburg. Aan vraag en bijbehorende stukken liggen vanaf 3 februari 2006 gedurende twee weken ter inzage in het Gemeentelijk Informatiecen trum. Adres en openingstijden: zie colofon. Belanghebbenden kunnen, gedurende de termijn van terinzagelegging, hun zienswij ze schriftelijk bij het college van de gemeen te Tilburg, de afdeling Milieu, Postbus 717, 5000 AS Tilburg of mondeling bij het bo- deminformatiepunt (tel. 013-542 89 22) naar voren brengen. Van hetgeen mondeling naar voren is gebracht, wordt een verslag ge maakt. De mogelijkheid om te zijner tijd be roep in te stellen tegen het besluit, bij de Af deling Bestuursrechtspraak van de Raad van State, staat voor eenieder open. bouw is afwisseling gewenst. Op verschillende plaatsen in Oud- Noord komt eenrichtingsverkeer. Het doorgaande verkeer moet de ringbanen gebruiken. Alleen grotere straten zoals de Goirkestraat, Van Meterenstraat en Kwaadeindstraat krijgen een aansluiting met verkeerslichten op de ringbanen. De overige verkeerslichten verdwijnen. Ook vanaf smallere straten blijven de ringbanen bereikbaar maar auto mobilisten kunnen dan alleen worden ingediend en atten: een omschrij- waartegen het be- le de gronden van het bezwaar. Daarnaast kan bij de voorzie ningenrechter van de Rechtbank Breda, sec tor bestuursrecht, Postbus 90006,4800 PA Breda, een verzoek om voorlopige voorzie ning worden ingediend. Een dergelijk ver zoek kan pas worden gedaan als het be zwaarschrift is ingediend. Van voornoemde kapvergunningen kan pas gebruik worden gemaakt 3 weken na de dag van bekendma king aan de aanvrager. Indien binnen deze termijn van 3 weken een bezwaar bij het col lege van burgemeester en wethouders is in gediend en tevens een verzoek om een voor lopige voorziening bij de arrondissementsrechtbank is ingedier van deze vergunning pas gebruik won gemaakt, nadat op het verzoek om lopige voorziening afwijzend is be uiteindelijke beschikking opgesteld en ver volgens gepubliceerd. Beroep tegen de de finitieve beschikking staat alleen open - degenen die bedenkingen hebben ingé bracht tegen de ontwerpbeschikking; - de adviseurs die advies uitgebracht heb ben over de ontwerpbeschikking; - degenen die bedenkingen hebben tegen wijzigingen t.o.v. de ontwerpbeschikking; - belanghebbenden aan wie redelijkerwijs niet kan worden verweten geen bedenkin gen te hebben ingebracht tegen de ont werpbeschikking. Beroep tegen de definitieve beschikking kan worden ingesteld bij de Afdeling be stuursrechtspraak van de Raad van State, Postbus 20019, 2500 EA ‘s-Gravenhage. Jongeren kunnen op zaterdagavond 4 februari van zeven tot tien uur discozwemmen in sportcentrum Reeshof voor 3,25 euro per persoon. Op woensdagmiddag 8 februari is er discoschaatsen voor kinderen tot en met 12 jaar in het ijssportcentrum.

Weekblad De Tilburgse Koerier | 2006 | | pagina 10