Opmars Willem II gaat starten [tennis wil d| graag m Hedame... f I Till Zeventien finales ■I 1 FW \$ïerpolis Nieir Vrijwillige Thuishulp SPO Nieuwjaarsreceptie Willem II Tricolores tv Willem II FC Twente Zondag 15 jan. 14.30 uur I Brabant, I fanslmp aanbieding Het Willem II - straatgewoel Online kaartverkoop Willem II Heracles Almelo zoekt vrij I l/o' i I t I Slow#, zuiei en gpoie! 1 JpBioÖi Biofe, B-C! ZU-t F I -eloefl i er* M DONDERDAG 5 JANUARI 2006 PAGINA 161" de tilburgse tadionkrant Willem II Hoofdsponsor Komeni FOTO± FOTOBURO TOIN DAMEN Vei En wat we doen, doen we goed! Alex Dankers ...maar 't liefst in de buurt! DeTilburgseKöerier Bierland e jen Heracles een nieuwe al haar nieuw- inten. AZ degradeer- ;n RKC en NEC kon- sitie via de nacompetitie svolg een dalend d Willem II geen rekken de k en men in (Bob- ie selec- Heracles Almelo Na enkele jaren er dicht tegen aan te azeten, >pen set Ja, ik wil../vrijwillige' voornemens voor 2006 maken! De Vrijwillige Thuishulp biedt veel, veel meer dan de naam doet vermoeden... rswerk? Vrijwillige Thuishulp van Contour. Bekerprogran senioren: Will uur. Contour Denk jij dat jouw straat het ultieme Willem II gevoel uitstraalt? Stuur ons dan snel een foto van deze straat waaruit dat blijkt. Wie weet maak je kans op het Willem ll-verrassingspakket. Bovendien kun je met deze actie twee kaarten winnen voor elk gezin uit jouw straat voor één van de volgende thuiswedstrij den van Willem II. Wil jij ook iets voor je straat doen, stuur dan snel die foto naar: redactie@willem-ii.nl. defensie met als gev zelfvertrouwen, deed goed. Deze neerwaartse spiraal wordt vanaf nu doorbroken! Kaartverkoop via alle Tïcketbox voor verkoopadressen en de administratie van Willem II. Voor deze wedstrijd geldt een (Seizoen)ClubCard verplichting en u kunt 1 kaart per (S)CC aanschaffen. De kassa van het stadion is op de wed strijddag open vanaf 13.00 uur. Willem II nodigt graag supporters uit voor de jaarsreceptie op maandag 9 januari 2006. De receptie begint om 20.00 uur en duurt tot 23.00 uur. Bij binnenkomst ontvangt u per persoon twee consumptiemunten en Mare van Alphen zorgt voor het muzikale tintje op deze avond. Si itie te ontlopen, inten nodig, laatste tien punten de uit- Hebt u belangstelling voor dit boeiend vrijwilligers Bel (tussen 9.00 - 13.00 uur) en vraag naar de Vrij, 013 - 543 45 72 St. Annaplein 21, 5038 TV Tilburg - www.contourtilburg.nl - info@contourtilburg.nl Umbro Willem II muts van 9.95 voor 7,95 (aanbieding alleen geldig op de wedstrijddag) Ben je geïnteresseerd geraakt in deze vacature, neem dan contact op met Odette Thijssen van Contour, telefoon 013 - 543 45 72. Mailen kan ook othijssen@contourtilburq.nl Thebe en de Vrijwillige Thuishulp van Contour starten in januari 2006 met een vrijwilligers- I project binnen de dagverzorging. De dagverzor- ging is bedoeld voor cliënten met lichamelijke problematiek en dementerende cliënten. Zij ver blijven gedurende een tot zes dagen per week van 10.00 uur tot 16.00 uur in een gezellige huiskamer van de dagverzorging. De Vrijwillige Thuishulp biedt hulp door de inzet van vrijwilligers bij mensen thuis. Dit doet de Vrijwillige Thuishulp door het bieden van praktische hulp, mantelzorg-, sociale- en opvoedingsondersteuning en terminale- en buddyzorg. Werkt.nl mhhhhhh Tfeceftzres bijjou in de buurt Om terug te kij Road Runners opgezet. In dec van het clubbk in het clubbk sfeerverhalen. geeft de websil lijk uiterlijk. A de feestelijkhec een jubileumm Middags word diverse wedst zoals een estaf nisloop, 's Ave genot van een anekdotes de r< bestuur vooruil loterij plaats, muzikaal opge tie is. De verdedigende middenvelder Mathieu Assou-Ekotto is afkomstig van Standard Luik. Daar staat hij te boek als een stofzuiger die alle gaten dicht loopt, veel doelpunten voor komt, het elftal in balans brengt en zich wegcijfert voor anderen. Wellicht slaagt de club er binnenkort ook nog in om een centrale verdediger aan te trekken. Het begin Tilburg Road I op 27 decembc enthousiaste 1 pers, waarondi atletiekverenig wilden meer a: letiek en hadc sociaal contac wedstrijden, oprichting, be logo en region: Hest. Officiee Wegatletiekve Road Runners december liefs lijk jubileum gevierd. Voor activiteiten ge ken is aan een het clubblad, e en als afsluit januari een fe worden 's mi strijden georg. is het feest. Dat de kop van de trainer rolde was echter niet meer te voorkomen. Maar het lijkt me niet ver keerd als ook andere betrokkenen eens wat langer in de spiegel kijken. Wie zich geroepen voelt, mag het boetekleed aantrekken. Was het beleid of was er ook over nagedacht, vraag ik me wel eens af. Van de gelukzaligheid in de Champions League naar de pijnlijke degradatiestrijd in amper zes jaar tijd. Het zijn uiterst kille feiten. Eén hoogtepunt konden we noteren in 2005. In Rotterdam vierden we op 29 mei een rood-wit- blauw feest omdat Willem II voor het eerst in meer dan 40 jaar de bekerfinale bereikte. Een 4-0-neder- laag tegen PSV was geen reden tot droefenis. We waren trots op onze jongens. Een halfjaar later is er vooral ongeloof. Wanneer komt de kentering? In Tilburg-West zijn we op zoek naar vrijwilligers die het leuk vinden om minimaal een dagdeel per week, samen met de verzorgenden van Thebe, deze mensen een leuke dag te bezorgen. We zijn op zoek naar creatieve vrijwilligers met een eigen inbreng. Het aanwezig zijn voor o.a. een praatje, het bedenken en uitvoeren van diverse middagacti- viteiten en het fungeren als gastvrouw-/heer beho ren tot jouw taken. Nu de hab gespeeld gaan sie ijshockey 1 competitie oi van Nederland daarin letterlijl we start. De 1 eerste vier due schikking daai Om aansluitin currentie zal 1 end geen pi Daarvan is o, van Gerwen verliespunten heel eind ach Het wordt een halen. De ma belangrijk vi komend weel Het komt daa we met een a pen hebben. F den Braak zijl Niklas Oskars zijn twijfelge- Want het zal toch niet gebeuren... De trouwe aanhang is nog altijd strijdvaardig. Daar ben ik van overtuigd. In 2006 staat er niet één fina le op het programma, maar zeventien. Zeventien wedstrijden bloed, zweet en tranen of liever goole. Als dat besef ook doordringt tot de mannen die het op het veld moeten doen, dan is het nog niet te laat. Twijfelaars kunnen we in die strijd niet gebrui ken. Spelers die denken na negentig minuten met een schone broek te kunnen terugkeren in het kleedlokaal, kunnen beter op de bank of liever nog op de tribune plaatsnemen. Laat de echte stoere kerels nou eindelijk eens opstaan. Gouden Gids Divisie? Never! Willem II speelt op 11 januari thuis tegen Heracles Almelo. De hervatting na de korte winter stop begint dus meteen met een cruciaal duel tegen een recht streekse concurrent. Ook de Almeloërs zullen er alles aan doen om de nacompetitie te ont lopen. Een ware zes punten wed strijd dus. In deze voorbeschou wing de uitleg waarom aanstaan de woensdag de opmars van Wil lem II start. Vrijdag 6 jar zaal 1: 19 LZ/Lamme 19.53u„ de F dentensporthé zw Kaatsheu boys-G.W. SVH/Café '94/Minos F Helma-TZVC De Werft: IS Ligtenberg/C Kaatsheuvel Kaatsheuvel 22.00u., Tes Volente 3. D< Ligtenberg/C lijn 1; 20.0 2000/ 3; 2 World-Team Café Concoi laarbouw. D EfGee-zw V Boys 2-TSV Drankhandel Zidewinde; 2 zw de Vri 19.00u„ Ko Keukens TFC/Media mans; 20.461 man 1-UVC 21.39u., Gerl Bistro. Stads TNC/Retum 19.53u., van '04; 20.46u. de Voortuin; College-Han hal veld 2: 1 Dino-Jack 19.53u., van Carpe Diem Boekanier/-1 C'est La Straaten/M«S sporthal vele penhoef 2- 19.53u., zw mens; 20.4( Sprang TNC/Retum Maandag S 20.30u„ FC. wijk 1. DeS Karrewiel-T 21.25u., VC Ligtenberg/C 19.00u., Doi Straaten/M& Elke donderdagavond is vanaf 18.00 uur Willem II Tricolores TV te zien op de lokale zender TV13. De aflevering wordt elk half uur herhaald. Heeft u de uitzending gemist? Geen nood, alle uitzendingen zijn de zien via www.wil- lem-ii.nl hebben gezeten, promoveerde Hera cles afgelopen seizoen naar de eredi visie. Dat was geen toeval, maar een kwestie van lang en hard werken. Met een nieuw stadion en een sponsor in de vorm van Ten Cate is er ook het een en ander mogelijk in Almelo. Als eerste profclub beschikt Heracles dus over een kunstgrasveld. De officiële opening van het stadion werd overi gens gevierd met een wedstrijd tegen Willem II, die door de Tricolores met 2-1 werd verloren. De selectie van de Almeloërs bestaat uit jonge spelers, vooral afkomstig uit de regio. Iedere linie is versterkt met een ervaren speler.' In de goal staat de Duitser Martin Pieckenhagen (HSV), die zelfs een doelpunt op zijn naam heeft staan. In de verdediging brengt Nico Jan Hoogma (HSV en FC Twen te) de nodige ervaring. Op het middenveld speelt Rob Maas (MSV en Feyenoord) en in de spits Mika Nur- mela (Heerenveen). Eind vorig jaar contracteerde de club middenveldej Stefaan Tanghe (FC Utrecht). De selectie van Peter Bosz bestaat dus uit een mix van jeugdige talenten en ervaren spelers en is duidelijk gericht op de toekomst. De doelstelling voor Heracles is dan ook behoud in de ere divisie en van daaruit verder bouwen. Iets wat Peter Bosz ook bij AGOW in Apeldoorn aardig is gelukt. Wat dat betreft zal Heracles zeker geen gemak kelijke tegenstander worden en kan en mag dus zeker niet onderschat worden. 35 punten nodig Om de nacompetit heeft een club zo'n 35 pur zo blijkt uit cijfers over de jaar. Kortom er zijn nog 26 nodig. Dat lijkt veel, maar na schakeling in de UEFA- en Gatorade- cup kan de focus volledig op de com petitie worden gericht. De zware uit wedstrijden zitten er m.u.v. Ajax al op en van de resterende 17 wedstrijden speelt Willem II er nog 10 thuis. Met een goede start van deze serie wed strijden, is het halen van 35 punten een reële doelstelling. Om te begin nen tegen Heracles. De competitiestart van Heracles was weliswaar erg goed, daarna volgde een terugval. Thuis heeft de club het 'voordeeltje' van het eigen kunstgras veld waardoor de spelers op vreemde bodem weer even moeten wennen aan echt gras. Wellicht kan Willem II hier zijn voordeel mee doen. Het zat de Tricolores de eerste sei- zoenhelft bepaalt niet mee. Enkele wedstrijden een nipt verlies, meerde re blessures met daardoor geen vast spelpatroon en steeds een wisselende Als columnist moet je vooral kunnen relativeren. Met een glas wijn onder de kerstboom valt dat dit keer echter niet mee. Ik kan me betere jaarwisse lingen voorstellen. De verleiding is groot om mijn stukske vol te proppen met cliche's. "Na regen komt zonneschijn"’“goede tijden, slechte tijden" of wat dacht u van "de bal blijft rond". De term "voetbal is oorlog" durf ik niet te gebruiken na de laatste vertoningen van de Tricolores. Mijn keuze valt op een vaststelling, die niemand zal betwisten: slechter dan 2005 kan 2006 niet worden. Want er viel het afgelopen jaar weinig te genieten bij Wil lem II. De goede wedstrijden waren gemakkelijk te tellen op de vingers van één hand. Hoe konden we tot dit niveau terugvallen? Het heeft weinig zin om in de huidige situatie zondebokken aan te wijzen. Steun Om het voordeel van het grote aantal thuiswedstrijden dat de Tricolores nog voor de boeg hebben maximaal uit te buiten, moet het publiek van de eerste tot de laatste minuut massaal achter de ploeg staan. Door winst op Heracles en in de twee volgende thuiswedstrijden kan het gat met de staart van de middenmoot aardig worden gedicht. Tot slot moet mij nog iets van het hart: Het past niet eigen spelers uit te flui ten. Daar word ik lichtelijk onpasselijk van en het past ook geheel niet in deze situatie. Eendracht geldt overi gens niet alleen voor het publiek, maat ook voor eenieder binnen Wil lem II. Niet alleen op het veld moet het kloppen, ook daarbuiten moet alles naadloos op elkaar aansluiten en uit sluitend gericht zijn op ontstijgen van de nacompetitie. In De Tilburgse Koerier vond hij de baan die hij zocht. In zijn eigen woonplaats! Eigenlijk niet eens zo vreemd als je bedenkt dat De Tilburgse Koerier élke week, huis aan huis, in élke brievenbus in de regio binnenvalt. Bovendien adverteert u slechts voor een fractie van het bedrag, wat u normaliter uit zou geven aan een dagblad. Een oplage van ruim 109.500 exemplaren biedt u een optimale dekking voor personeel dat u liever dicht bij huis zoekt! Moeten, willen, kunnen Zo riep stadionspeaker Peter Année het publiek in het seizoen 1996-1997 op om Willem II massaal te steunen. De Tricolores verkeerden toen in een soortgelijke situatie, maar konden nacompetitie ontlopen en werden vijf tiende met 35 pur de rechtstreeks er den hun posi veilig stellen. Na het ontslag van het trainersduo Maaskant-Van Mierlo kan er over het moeten geen enkele twijfel meer bestaan. Het is de club ernst. Nie mand met een rood-wit-blauw hart zit te wachten op vrijdagavond als vaste speelavond. Ook het willen staat niet meer ter dis cussie. Kees Zwamborn heeft na een ronde functioneringsgesprel spelers die momenteel fysiek taal te weinig kunnen brenger son en Redan) verbannen uit de tie en de twijfelgevallen hebben hun laatste kans gekregen. Kortom de zaak staat op scherp. Ten aanzien van het kunnen is ook de laatste twijfel weggenomen. Het elftal is op diverse plekken versterkt. Tristan Peersman van Anderlecht is in het doel een welkome versterking nu Oscar Moens langduring uit de roula- Daarnaast wordt uw advertentie geplaatst op de grootste vacaturesite van Brabant, brabantwerkt.nl. Een site met een hoge inter actie tussen werkgevers en werkzoekenden, een initiatief van brabantse huis-aan-huis kranten, met een gezamenlijke oplage van ruim 1.000.000 exemplaren. Belangstelling? Bel voor meer informatie, 013 - 536 88 05 Voor de wedstrijd tege Almelo biedt Willem II service aan, namelijk online ticketver- koop. Wanneer u hier gebruik van maakt, ontvangt u het tweede kaartje gratis. Kijk op www.willem-ii.nl voor meer informatie en voor het direct bestellen van kaarten. Losse kaarten zijn verkrijgbaar via alle ticketbox voorverkoopadressen en de admi nistratie van Willem II. Voor deze wed strijd geldt geen (Seizoen)ClubCard verplichting. Op de wedstrijddag is de kassa van het stadion geopend vanaf 18.30 uur. ,’/r - i' -

Weekblad De Tilburgse Koerier | 2006 | | pagina 16