r OSl Gemeen te n/ett ivs F een uitst Mi 90 Het college wenst u I Belangstellen in elkaar Inzi zat Niei Tilt Besl Overeenkomst Piushaven stro r gemeente Tilburg Tilburg is traditioneel een stad waar mensen oog hebben voor elkaar. Ook al zijn de omstandigheden waarin die mensen leven vaak heel verschillend. Jong en oud, rijk en arm, mensen uit allerlei culturen leven samen in de stad en maken samen die stad. Tilburg biedt al die verschillende mensen steeds nieuwe kansen. Kansen die we echter alleen kunnen benutten als we oog hebben voor elkaar en zien wat de noden van de ander zijn. Een vorm van betrokkenheid die enkel kan ontstaan als we niet langs elkaar heen leven, maar elkaar juist opzoeken. Zorg dat je je buren kent, weet wie tegenover je woont. Samen werken aan een samenleving waarin mensen elkaar belangrijk vinden, belangstellen in elkaar. Met die gedachte wil ik de feestdagen ingaan. Ik wens u allen een heel mooi kerstfeest toe. En met het bovenstaande in het achterhoofd wens ik iedereen in Tilburg, Udenhout en Berkel-Enschot een goed, veilig en betrokken 2006 toe. We zetten de traditie voort! (Foto team f Ruud Vreeman Burgemeester Adressen, openingstijden Gemeentelijk informatiecentrum Alimentatie Vraag van de week in, Bon Naam: Foto Beeldveld Wilfried Scholtes. >p 15 :nkon ien- reen- i. Het Bon thuis in Brochure gratis verkrijgbaar bij het informatiecentrum. Bestemmingsplannen DE TILBURGS Tilburgers krijgen vai zijn vanaf publiekshi Bij het inzs van het Br« inlevering kunnen Til junt Udenhout e Bibliotheek Tongerloplein 15, tijden maandag, woensdag, don tot 12.00 uur en vrijdag van 17.30 tot 19.30 uur. DE TILBURGSE KOERIER - DONDERDAG 22 DECEMBER 2005 - PAGINA 14 Dit is een publicatie van het gemeentebestuur van Tilburg Servicepu Openbare I Stadhuisplein 128 (ingang naast Paleis Raadhuis), 5038 TC Tilburg. Tel. 0900-202 50 10 (25 cpm). Geopend: ma 13-18 uur; di, wo en vr 10-18 uur, do 13-20 uur. E-mail: puinfo@tilburg.nl Internet: www.tilburg.nl/informatiecentrum Adres: Als de hele bestemmingsplanprocedure is vol tooid wordt een bestemmingsplan onherroe- ishof (Kerkent icknerlaan 20a), jvan 13.00 tot 18. met donderdag dag van 13.00 tc s hanteren tijden, zie 1 zijn ze wel dag. De nieuwe op de cove jaarde TUI uit de puin Nee, alle stadswinkels de normale openingsti. het colofon. Uiteraard dicht op tweede kerstdt telijk informatiecentrum in Stadswinkel Centrum en bij de balie Bouwen en Wonen in de Stadswinkel Centrum. staan ook op internet: www.tilburg.nl -> Producten en Diensten -> digitaal loket burgers - belastingen. Stadswinkel Centrum Stadhuisplein 128, openingstijden maandag van 13.00 tot 18.00 uur, dinsdag, woensdag en vrijdag van 10.00 tot 18.00 uur, donder dag van 13.00 tot 20.00 uur. lu- Deze kunt u richten aan de directeur van de jw dienst Beleidsontwikkeling, Postbus 717, i 5000 AS Tilburg, onder vermelding van Inspraak Kantoortoren EnTrada. Gaan de stadswinkels eerder dicht vanwege de feestdagen? I Postcod ring of bij de onthouding van goedkeuring van het bestemmingsplan zullen Gedeputeer de Staten tevens een beslissing nemen op de ingebrachte bedenkingen. Stadswinkel Berkel-Enschot Generaal Eisenhowerweg 2, openingstijden maandag van 13.00 tot 18.00 uur, dinsdag tot en met donderdag van 10.00 tot 12.00 uur, vrijdag van 13.00 tot 20.00 uur. Voorbeelde Vorst, de kt sussen. Tilt daarover. Ir interviews, ressante po aandacht ai Bedrijf. Jon van de midi hoe interesi kunnen zijr nummer inl hoofdredac Dagblad To kunstenaar ‘Toonbeeldi J. Swarth. T halen bij de theken en d tingen voor hun kinderen. Het rijk stelt elk jaar het percentage vast waarmee de alimentatie verhoogd moet woeden. Voor 2006 is dat 0,9 procent. Als mensen officieel uit elkaar gaar houden veel verplichtingen op maar niet de financiële.* Het college van burgemeester en wethouders maakt ontwerp-bestemmingsplannen. De raad stelt bestemmingsplannen vast. Een vastgesteld bestemmingsplan moet door Ge deputeerde Staten worden goedgekeurd. Te gen het vastgestelde bestemmingsplan kun nen schriftelijk dan wel mondeling bedenkin gen worden ingebracht bij Gedeputeerde Sta ten. Bij de gehele of gedeeltelijke goedkeu- Verordeningen De verordeningen van de gemeen te zijn alleen op internet.te bekij ken: www.tilburg.nl -> politiek en bestuur. De raad heeft deze ver ordeningen vastgesteld. Ze bevat ten regelgeving over gemeentelij ke aangelegenheden. Sommige verordeningen (bijv, de APV) leve ren verplichtingen voor burgers op. Aan andere (bijvoorbeeld de subsidieverordening) kunnen rechten worden ontleend. pelijk. Het bestemmingsplan is vastgesteld door de raad en geheel of gedeeltelijk goed gekeurd door Gedeputeerde Staten van Noord-Brabant. Tegen de gehele of gedeelte lijke goedkeuring van Gedeputeerde Staten kan in bepaalde gevallen beroep worden in gesteld bij de Afdeling Bestuursrechtspraak van de Raad van State. Deze beslist over de beroepschriften en bepaalt daarmee of het bestemmingsplan onherroepelijk wordt. Dooreen ‘voorbereidingsbesluit’te nemen geeft de gemeenteraad aan dat voor een ge bied een bestemmingsplan wordt gemaakt. Een voorbereidingsbesluit heeft tot doel om enerzijds bouwactiviteiten die niet in het te maken bestemmingsplan passen tegen te gaan en anderzijds realisering mogelijk te maken van bouwplannen die wel passen in het nieuwe bestemmingsplan, maar niet in het huidige. Het KCA-de is op werkd en vijf uur. www.tilbur over gladhe op de home Nieuwe bouwmap De nieuwe bouwmap met infor matie over woningbouwplannen en nieuwbouwhuizen (koop en huur) is onlangs uitgekomen. De map is gratis verkrijgbaar bij het informatiecentrum en de stads winkels. Geïnteresseerden kunnen zich voor de huur- en koopwonin gen inschrijven bij makelaars en woningcorporaties. Bij het meren deel van de projecten zijn foto’s en tekeningen opgenomen.* Gilzerbaan Het college van burgemeester en wethou ders van Tilburg maakt ingevolge het be paalde in art. 31 van de Wet op de Ruimtelij ke Ordening, bekend dat Gedeputeerde Staten van Noord-Brabant het bestemmings plan Golfbanen Gilzerbaan hebben goedge keurd. Het plan is op 4 Juli 2005 vastgesteld ;u door de raad. Het bestemmingsplan heeft je betrekking op het regelen van de bestaande it, golfbaan ten zuiden van de Gilzerbaan en een uitbreiding met een nieuwe 9 holes golf baan aan de noordzijde van de Gilzerbaan. Tegen de goedkeuring zijn geen be roepschriften ingediend bij de Afdeling Be stuursrechtspraak van de Raad van State. r Het bestemmingsplan is hiermee met ingang openingstijden maandag, woensdag, i van 9 december 2005 onherroepelijk gewor- derdag 14.00 tot 16.00 uur, dinsdag 1 den. Vanaf vandaag ligt het bestemmings- - plan voor iedereen ter inzage in het gemeen- Het Brabant op maanda; huisvuil op kerstdag is. in plaats da december. I bewoners d containers derbouwing opgesteld. Voordat de procedu re wordt voortgezet, wil het college eerst uv. mening weten. Het college zal namelijk na afloop van deze stap beslissen het bouw- initiatief ongewijzigd verder in procedure te brengen, het plan aan te passen of in het nmings- uiterste geval - geen verdere medewerking .lings- aan het plan te verlenen. De gemeentelijke 1e bestemming BedriJ- randvoorwaarden voor de bebouwing, het an het plan meewerken bijbehorend voorlopig bouwplan en de con- rt. Een cept ruimtelijke onderbouwing liggen van elijk 23 december 2005 tot en met 19 Januari 2006 voor inspraak ter inzage in het ge meentelijk Informatiecentrum in Stads winkel Centrum. Tijdens deze periode kunt u schriftelijk inspraakreacties indienen. Het Tilburg gericht om inkomen te volgende gi kader van F euro over h Personen o: bekend bij - met aanvu Bijstand (W - met perioi bijstand; - met kwijts tingen. Personen jc bekend bij - met een c< ziektekoste Zaken af gei die chroni handicap h ring en WV( die chroni handicap h< ring en peri bij stand-vo -die in 200 heidstoesla Ellen Pankhurststraat 'Bij de gemeente is een verzoek ingediend voor het verlenen van vrijstelling van het huidig bestemmingsplan voor de bouw van de kantoortoren EnTrada aan de Ellen Pank- fhurststraat in Tilburg. Het bouwinitiatief past niet binnen het geldend bestemr plan De Katsbogten. In het bestemmli (plan heeft de locatie de bes- -ven. Het college wil aan 1.^. H.„.. (en is een vrijstellingsprocedure gestart ■rvrijstellingsprocedure maakt het mogel om een bouwvergunning te verlenen in af wijking van het geldende bestemmingsplan. Het college heeft in het kader van de vrijstel- llingsprocedure een concept ruimtelijke on- Maandagenda Fontys Het gemeentelijk informatiecen trum heeft de december-agenda van de Fontys Hogeschool voor de Kunsten klaarliggen. Bijna dagelijks zijn er interessante concerten en voorstellingen. Ze zijn voor iedereen gratis of tegen een geringe betaling toeganke lijk. Op vrijdag 23 december is de Nacht van Muziek. Op veer tien podia zijn er optredens op het gebied van klassieke muziek, jazz, pop en theater. Meer infor matie staat op internet: www.fontys.nl/conservatorium.* Alimentatie Alimentatie is een bijdrage in de Belastingen kosten van levensonderhoud. Een Bij het inforr ex-echtgenoot moet in principe lijst met bijdragen in de kosten voor het tingtariet levensonderhoud van de ander, als die zelf niet genoeg inkomen heeft. Ouders hebben in dit verband ook financiële verplich- Vossenberg-West Het college van burgemeester en wethou ders van Tilburg maakt, ingevolge het be paalde in art. 26 van de Wet op de Ruimtelij ke Ordening, bekend dat de raad op 12 december 2005 het bestemmingsplan ‘Wij: ging plankaart Vossenberg-west,algehele herziening' heeft vastgesteld en dat het plan, met bijbehorend raadsbesluit, van 23 december 2005 tot en met 2 februari 2006 voor een ieder ter inzage ligt. Het bestem mingsplan bevat een aantal kleine wijzigin gen van de plankaart, die behoort bij het vi- gerende bestemmingsplan Vossenberg- West, algehele herziening. De aanpassing blijft beperkt tot een wijziging van de plan kaart op enkele punten van ondergeschikt belang. De belangrijkste wijziging betreft het vervallen van de reserveringsruimte voor een goederenspoorlijn. De ruimte die in Vossenberg-West, algehele herziening, is gereserveerd voor de aanleg van deze spoor lijn komt daarmee in principe vrij voor an dere doeleinden. Het vastgestelde bestem mingsplan bevat geen wijzigingen ten opzichte van het ontwerp-bestemmings- plan. Het bestemmingsplan ligt ter inzage in het gemeentelijk informatiecentrum in Stadswinkel Centrum en bij de balie Bouwen en Wonen in de Stadswinkels Centrum, Noord, Reeshof, Berkel-Enschot en Service punt Udenhout. Aangezien de raad bij de kenin vaststelling van het bestemmingsplan geen ber 2( wijzigingen heeft aangebracht ten opzichte bereic van het ontwerp-plan en niemand zijn ziens- wijze bij de raad heeft kenbaar gemaakt, is slechts een belanghebbende die aantoont dat hij redelijkerwijs niet in staat is geweest telijk zijn zienswijze bij de raad kenbaar te maken Centr bevoegd, gedurende de termijn van terlnza- gelegging, bedenkingen in te brengen tegen het vastgestelde plan. Bedenkingen kunnen naar keuze schriftelijk of mondeling bij Ge deputeerde Staten van Noord-Brabant naar voren worden gebracht. Schriftelijke beden kingen dient men te richten aan Gedeputeer de Staten van Noord-Brabant, Postbus 90151, 5200 MC ‘s-Hertogenbosch. Monde linge bedenkingen kunnen op maandag tot en met donderdag tussen 09.30 en 11.00 uur telefonisch naar voren worden gebracht door te bellen naar het volgende hiervoor aangewezen telefoonnummer in het Provin ciehuis: telefoon 073 - 6812888. rmatiecentrum ligt een t daarop diverse belas tingtarieven voor 2006. Er staan bedragen op voor onder meer de onroerende-zaakbelasting, de afvalstoffenheffing en de hondt belasting. De nieuwe tarieven In het café aan de Piushaven 22 heeft wethouder Els Aarts op 15 december namens de gemeente met diverse marktpartijen een overeenkomst gesloten voor het havengebied. Er zijn afspraken gemaakt over onder meer socialewoningbouw, milieu aspecten, woningaantallen, financiën en gebiedspromotie. Els Aarts toonde zich bijzonder verguld met de overeen stemming, die zij betitelde als een nieuwe mijlpaal voor de Piushaven. Het is de bedoeling dat begin 2007 de eerste schop de grond in gaat. Stadswinkels Reeshof, Noord Reeshof (Kerkenbosplaats 2) en Noord (Brucknerlaan 20a), openingstijden maan dag van 13.00 tot 18.00 uur, dinsdag tot en 1 g van 10.00 tot 18.00 uur, vrij- i tot 20.00 uur. Diverse locaties Het college van burgemeester en wethou ders van Tilburg maakt, ingevolge art. 22 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening be kend, dat de raad in zijn vergadering van 12 december 2005 heeft verklaard, dat een be stemmingsplan wordt voorbereid voor: 1. het perceel kadastraal bekend als gemeen te Tilburg, sectie R nummer 5477, plaatse lijk bekend Stuivesantplein 1 te Tilburg; 2. het perceel kadastraal bekend als gemeen te Tilburg, sectie Y nummer 2003, plaatse lijk bekend Nachtegaalstraat 17 te Tilburg; 3. een gedeelte van het perceel kadastraal bekend als gemeente Berkel-Enschot, sectie D nummer 2583, plaatselijk bekend Bos- scheweg 57 te Berkel-Enschot; 4. een gedeelte van het perceel plaatselijk bekend als Landgoed Charlotte, gelegen aan de Swaardvenstraat /Dongenseweg; 5. het plangebied van het Piushavengebled globaal begrensd door de Piusstraat aan de westzijde, de Clerxstraat, de Galjoenstraat, de Lanciersstralat, de Hoogvensestraat, de Prinsenhoeven, de St. Josephstraat, de Ols- terwijksebaan aan de noordzijde, het Wilhel- minakanaal aan de oostzijde, de Meijerij- baan, de Ringbaan Zuid, de Jan Van Rijzewijkstraat, de Wethouder Eijkemans- straat, de Van de Coulsterstraat, de Leenhe renstraat, de Vendeliersstraat, de Kolve- niersstraat en de Gildebroedersstraat aan de zuidzijde. De voorbereidingsbesluiten onder nummers 1 t/m 4 treden in werking op 23 december 2005 en liggen met de daarbij behorende te keningen liggen met ingang van 23 decem- 2005 voor iedereen ter inzage. Het voor- ddingsbesluit onder nummer 5 treedt in werking op 29 december 2005 en ligt met de daarbij behorende tekening met ingang van 29 december 2005 ter inzage in het gemeen telijk informatiecentrum in Stadswinkel C.atrum en bij de balie Bouwen en Wonen in de Stadswinkels Centrum, Noord, Reeshof, Berkel-Enschot en Servicepunt Udenhout. Tegen een voorbereidingsbesluit staat de mogelijkheid van bezwaar en beroep open. Op grond van de Algemene Wet Bestuurs recht kan iedereen wiens belang rechtst reeks bij het besluit is betrokken hiertegen een met redenen omkleed bezwaarschrift in- diènen. Binnen 6 weken na de dag waarop het besluit is bekend gemaakt dient het be zwaarschrift aan de gemeenteraad van Til burg, Postbus 90155, 5000 LH Tilburg te zijn toegezonden. Het indienen van het be zwaarschrift schort hetgenomen voorberei dingsbesluit niet op. Bij de voorzieningen rechter van de rechtbank Breda, sector bestuursrecht, Postbus 90006, 4800 PA Bre da kan eventueel een verzoek om een voor- lopige voorzieningen worden ingediend. Een dergelijk verzoek kan pas worden gedaan als het bezwaarschrift is ingediend. Een ko pie van het bestreden besluit dient te wor den meegezonden. o

Weekblad De Tilburgse Koerier | 2005 | | pagina 14