1 Genomineerden Jan Naaijkensprijs bekend I Krezip speelt thuiswedstrijd ng.nl /IS lOMIT(NL) LOW 2 FRIKA Wereldrecord drummen voor Benebnooma G I PING" KEIHARDE VIOOLTJES Vriendenconcert regionaal seniorenorkest De Meierij PP- >RTER 2 en’ IKTOBER 2005-PAGINA 6 DONDERDAG 20 OKTOBER 2005 - PAGINA 7 de tilburgse koerier 3 26 okt. 2005 entree €6,50 entree €6,50 entree €6,50 okken Jubileum Power Swing Big Band uro maar Vervolg voorpagina c onze website! t/m 3 december 'Endurio' heet deze nieuwe ruzikanten van Van 6.95 voor ceert de personalized amplification system. Krezip w? Aanbieding is geldig tot 1 week na verschijning in de krant of zolang de voorraad strekt. Peer de Graafmachine in La Vida Derde editie Kwartiermakersfestival welkom! TER.NL VRIJDAG KOOPAVOND TOT 20.00 UUR i Tuincentrum Tilburg Zuid Stappegoorweg 229 5022 DE Tilburg 013-5356991 wwwtuincentrumtilburgzuid.nl Openingstijden: ma. 10.00-18.00 uur di. t/m do. 9.00-18.00 vr. 9.00-20.00 za. 9.00-17.00 tve, Pre Los kleinbloemige viool, die zelfs hk onder een sneeuwdek vrolijk blijft bloeien. Compleet in k hengselmand, I hoogte 34 cm. F Diverse kleuren. Musici uit Moskou in Cenakel Rataplan speelt tegen Placebo Tentoonstelling Jan van den Berg Renaissance-zingen in Scryption Kapelconcert met Cavatina Duo JHOUT 013-5286424 ttorgen concerten Violiste Lara St. John staat bekend om haar boeiende podiumuitstraling en supe rieure talent. RAAT 10 HEIJN 42767 Peperstraat 25 5171 EC Kaatsheuvel RESERVEREN: 0416-279660 Zondag 23 oktot Grote prijs van ft finale singer/song" Voor de vierde k een a Inleic gratis klassieke ;ie samen- uits en ijs TE PLANK KERM kom- n uit dal of Jrchestra i, die een et concert organisatie i. s die de werel ersteunen. kheden 25 oktober, 20.30 uur, Con- Amsterdam Sinfonietta - Dinsdag i certzaal: Rataplan speelt volgende week don derdag. 27 oktober, tussen 20.00 en 22.00 uur een theatersportw edstrijd tegen Theatersportgroep Placebo uit Amsterdam. Zondag 23 oktober Comedy Factory n mann Jörgen TV-shc The C In De Beukenhof aan de Capucijnen- straat 46 in Biezenmortel vindt aan staande zondag, 23 oktober, van 14.00 tot 1730 uur een jubileumbijeenkomst van de Power Swing Big Band plaats. de Ven met staet, tone. Smeets. iet optredens van Maet hout teelgroep Filiassi en Jan entree kinderen 5,00 groten €6,50 Donderdag 20 oktober, 19.30 uur: CD-presentatie Forcefeed, Smogus n Encircled Forcefeed zat afgelopen zomer met de Duitse producer Mario Dahmen in de studio voor de opvolger van When Grey Betomes'. Het resultaat heet 'Stainless' tn wordt vanavond gepresenteerd. •dag 27 oktober, 20.15 uur, rburg: Hold Tight: It's 80's er, 22.00 uur: The met Jörgen Ray- Jan Naaijkensprijs werd in •reikt aan Gerard van Maas- Raymann, bekend theater en shows van Raymann Is Laat en Comedy Factory (dat ook twee seizoenen in 013 te zien was), heeft weer enkele collega-comedianten uit genodigd. Meer informatie vind je op www.013web.nl ttzer novelle Jpersoon ze zo rit met Het Kwartiermakersfestival hanteert een de formule van een serieuze bood schap in een luchtig jasje. Doel van deze culturele activiteiten (work shops, exposities, muziek en theater) is om zo een brug te slaan tussen de psychiatrie en de samenleving. Tij dens de opening in Cinecitta, aan staande zondag van 14.00 tot 18.00 Dit jaar bestaat de Power Swing Band (oorspronkelijk opgericht onder de naam Standard Sound Spots) 25 jaar. Momenteel is de muzikale lei- ding van de band in handen van Adjan improvisatietoneel in Emmen. Er is zondag ruimschoots - Jagen .3 aan i krijgen itie is te i op www.rataplantilburg.nl. ....ober, 20.00 uur: "ti Nederland: halve ongwriter keer huisvest Paradox t speelt een zin- i/aarin Beetho- ier de Saint- de hoogste You Waiting For biedt een nieuw geluid, maar is toch herkenbaar Kre zip met dynamische punkpop bedjes en prachtige ballads. Een ander album dat iedereen moet horen heet Colour My Skin. De maker ervan is Woost. Wat een plaat! Wat een samenspel en wat een mooie stem heeft de zanger. Kindermiddag Zanger en entertainer, Peer de Graaf was met zijn muzikanten een van de artiesten die heeft opgetreden op het festival les Nuits Atypiques de Kou- dougou, een initiatief van Benebnoo ma. Zijn optreden heeft daar een onuitwisbare indruk nagelaten. Speci aal ter gelegenheid van de wereldre cordpoging zal Peer de Graaf met muzikale vrienden een speciale kin- dermiddag verzorgen. Op woensdag middag 2 november vanaf 14.00 uur verzorgt hij tot 17.00 uur een non-stop programma voor kinderen in het Patronaat. Ook hier is de toegang gra tis. Wouter Bos, fractievoorzitter van de PvdA in de Tweede Kamer zal die zelfde avond een bezoek brengen en als gastdrummer optreden. Ook wet- ijdag 21 oktober, 21.00 uur: Kre ien Woost al jaren aan de top van de pop/rock scene. Het poprockalbum What Are Vrijdag 21 okt, 2130 uur: Osmosis Osmosis bestaat uit zes muzikanten uit vijf landen. De groep presenteert haar muziek dus vanuit verschillende muzikale achtergronden en plaatst zichzelf in het genre contemporary De muziek wordt gekenmerkt strakke afwisselingen en groeps werk waarbij ook solistische kwalitei ten duidelijk naar voren komen. teerde Ornrc interessante r Noord-Brabant aan een breed publiek. Op een heldere manier krijgt de kijker inzicht in geschiedenis, volksverha len, archeologie, natuur en landschap, monumenten, beroepen, kunst en lite- Jaaijkensprijs werd in ratuur. Het team van De Wandeling aan Gerard van Maas- heeft daarmee een indrukwekkende prestatie geleverd. Zaterdag 22 oktober, R&B Lounge dj MBA werkte regelmatig samen met Lange Frans en AU B. In 2003 bracht hij de cult klassieker 'Straatremixen' uit. In maart 2005 werd de eerste sin gle van Yes-R, 'Stel Je Voor' (featuring Baas B) uitgebracht. Het grote bliek kent hem van het nummer x^ipe Mocro Flavour' met neef Ali B. houders Hans Janssen, Hugo Backx en Jan Hamming treden op. Deze avond wordt georganiseerd in samen werking met Netwerk Midden Bra bant en wordt muzikaal opgefleurd door gastdrummers Pascal Vemteer, Hans de Kort en orkest De Coupe. Zij waren de eerste muzikale bijdrage vanuit Tilburg aan het festival in Kou- dougou. Deze avond wordt in zijn geheel gepresenteerd door cabaretier Karin Bruers. De Tilburgse Koerier van volgende week zal een volledig overzicht verstrekken van het omvangrijke en gevarieerde program ma. Deze worden uitgevoerd op kis instrumenten en in traditionele i stéllingen, maar ook moderne tech niek wordt niet geschuwd. Dinsdag 25 oktober, 20.15 uur, Schouwburg: Tape - Tycho Ger- nandt, Cas Jansen en Medina Schuurman In Tape ontmoeten twee schoolvrien den elkaar na tien jaar in een motelka mer. John is regisseur, Vince zit in allerlei duistere drugszaakjes. Het weerzien begint amicaal, maar al snel blijkt Vince een dubbele agenda te hebben. Hij is er namelijk op uit John een bekentenis te ontlokken over het verkrachten van hun gezamenlijke schoolvriendin Amy en die op te nemen op tape. Om alles nog gecom pliceerder te maken, heeft hij ook Amy uitgenodigd. Dinsdag 25 oktober, 21.00 uur: Tower of Power "When It comes to straight-up R&B, no band kicks it like Tower Of Power" Met die woorden complimenteerde Ray Charles ooit Tower Of Power. En dat klopt. "Mijn muzikale waarne ming en liefde begon in de glansdagen van Otis Redding en Sam Dave.", zegt Tower Of Power baas Emilio Castillo. Als collectief maar ook indi vidueel zijn de TOP-mt alle markten thuis. Op zondag 23 oktober treedt regionaal seniorenorkest I 2 2 op in De Druiventros in Berk.. Enschot. Dit harmonieorkest bestaat volgend jaar 10 jaar. In het orkest spe len senioren, dames en (gemiddelde leeftijd 65 jaar), afko" stig uit Den Bosch en Tilburg en u bijna alle plaatsen daartussen. Veel muzikanten die gespeeld hebben dat nog doen in een van de vele fanfa res en harmonieën die Brabant rijk is. Maar ook mannen en vrouwen die pas op latere leeftijd plezier vonden in het maar op met uw thema. De band weet telkens een andere mix te maken van zijn praatjes en dansmuziek. Geen enkele muziekstijl wordt geschuwd, als die maar overeenkomt met De Grond wet van de Graaf: "Laat ons wroeten in de sappige aarde zonder nonnen maar met Waarde." Komt dat vieren! De jury voor de Jan Naaijkensprijs, bestaande uit voorzitter Cees Sie gers, Gerard van Maasakkers, Erik Dolné en Joep Baartmans, heeft uit een voordracht van 25 namen een shortlist samengesteld van drie genomineerden: Tom America, Johan Brosens en het team van het Omroep Brabant-programma De Wandeling. Zaterdag 22 oktober, 20.30 uur. Studio: Mezzo Macho - P. Capella: het beste van Drs. P. De vermaarde tekstdichter Drs. P treedt sinds 1996 zelf niet meer op, maar zijn werk moet gehoord blijven, vindt Mezzo Macho. Dat heeft geleid tot P Capella, een voorstelling met twintig van zijn leukste en mooiste liedjes. Zaterdag 22 oktober, 20.30 uur, Concertzaal: Fiesta Flamenca - Jubileumvoorstelling Andalucia Fiesta Flamenca gaat dit seizoen voor de tiende keer de planken op met een show die het publiek meevoert naar het warme Spaanse Andalusië, de bakermat van de flamencotraditie. renco is Spanje in zijn oervorm: geheimzinnige dans die zich laat leiden door vurige muziek. Improvi satie speelt een grote rol: de dansers en muzikanten hebben alle ruimte om op elkaar te reageren en elkaar op te zwepen, tot de zinderende ontlading volgt. Met gekruiste degens Amsterdam Sinfonietta s derend programma wa ven, Janacek en Chavallier Georges duelleren om Gv noten. Een programma over ontrouw en jaloezie, uitgevochten met strijk stokken als de gekruiste degens in een duel. Beethoven schreef de meester lijke Kreutzer-Sonate aanvankelijk voor George Bridgetower, met wie hij dit werk twee maal speelde. Maar na ruzie om een vrouw, droeg Beethoven het werk op aan de Franse vioolvirtu- oos Rodolphe Kreutzer. In het Viool concert van de minder bekende Fran se componist Chavallier de Saint- Georges soleert de in Frankrijk wereldberoemde meesterviolist Augustin Dumay. Le Chevallier de Saint-Georges was een roemrucht vrouwenveroveraar en schermgroot- meester. Hij leidde in Parijs het orkest dat onder meer Mozarts Sinfonia Concertante ten doop hield. Leos 'anacek inspireerde zijn Kreut late op de gelijknamige i i Tolstoj, waarin de hoofdp vrouw vermoordt omdat .g Beethovens sonate speel andere man. iding om 19.30 uur. Kaarten zijn is, wel reserveren. de halve finale van de Grote Prijs. Flame Maandag 24 okt, 2130 uur: Impro- felle, muda (improvisatie muziek en dans) Op 7 maart begon een nieuw project, toen gitarist Thomas Martens en dan seres Ineke Wolters, beiden studerend aan Fontys in Tilburg, het initiatief namen tot een nieuwe invulling van het oude begrip sessie. Op basis van enkele globale afspraken improviseer den drie musici en vijf dansers gedu rende een klein uur. Zo werd een nieuw type sessie geboren. In septem ber vond de eerste nieuwe aflevering van Impromuda plaats. treedt het bespelen van een instrument. De Meierij Met dit jaarlijks terugkerende concert in Berkel- presenteert het orkest zich in de Drui- ventros aan de vele vrienden. Het pro gramma is zeer gevarieerd. Een mars, populair klassieke melodieën en een Spaanse paso doble zijn te horen in het eerste deel van het concert. Na de pauze kan er genoten worden van selecties uit diverse musicals, zoals Evita, Hair, Jesus Christ Super Star en The Phantom of the Opera. Het con cert begint om 1430 uur en de toe gang is gratis. Voor iedereen die zelf wel eens wil ervaren wat het is om de muziek uit de late Middeleeuwen en Renaissance te zingen, is er zondagavond 23 oktober een unieke mogelijkheid in het Scryp tion aan de Spoorlaan 434 in Tilburg. Dinsdag 25 oktober, Bat Cave, Die avond geeft het wereldvermaarde 2030 uur: Bose Straight Up ensemble Cappella Pratensis een Bose, beroemd van de speakers, introdu- workshop Renaissance-zingen. De -- - - workshop duurt van 19.30 tot 21.30 uur en maakt deel uit van de Dag van de Muzieknotatie, de officiële ope ning van het project 'Muziek Het OpSchriff. Het museum is die dag geopend van 11.00 tot 22.00 uur; de veelzijdig workshopdeelnemers zijn dus ook in opvolger, het de gelegenheid de tentoonstelling te heeft alles in bezoeken. Aan de workshop kunnen maximaal 20 deelnemers meedoen. Muzikale scholing of zangervaring is gewenst, maar niet vereist. Reserveren bij het ryption is verplicht: tel. 013- 00821 of e-mail info@scryption.nl Woensdag 26 oktober om 13.30 uur vindt in de Synagoge aan de Willem jazz. ü-straat 20 in Tilburg een luncheon- door i eert plaats. De Schola Cantorum Bra- bantiae zingt uit het beroemde hand schrift afkomstig uit het vrouwen klooster Silos in Las Huelgas, Spanje. In het handschrift staan o.a. motetten, concuctii, misdelen, alleluya's en tropen ter ere van de Heilige Maagd Maria. Deze vroege vorm van polyfo nie bestaat vaak uit een Gregoriaanse tenorstem met daarbij één of twee geïmproviseerde stemmen. Speciaal voor dit repertoire kwam de expert op dit gebied, de beroemde Spaanse musicus en musicoloog Juan Carlo Asensio, naar de afdeling voor Oude Muziek aan het conservatorium in Til burg. Hij gaf er een driedaagse work shop voor de studenten die gespeciali seerd zijn in vroege vocale én instru mentale muziek. Deze afdeling staat onder bezielende leiding van prof. Dr. Rebecca Stewart. Jar Sonate van T. Zondag 23 oktober, 2030 uur, Con- zijn v certzaal: Isabelle van Keulen innig Ronald Brautigam - Alles wat je altijd hebt willen weten over... De Romantiek Concerten in de serie Alles wat je altijd al had willen weten over staan garant voor prachtige muziek, een ongedwongen sfeer, leerzame ver halen en leuke anekdotes. Helemaal als de uitvoerenden niemand minder dan de vermaarde violiste Isabelle van Keulen en pianist Ronald Brautigam zijn. Het romantisch repertoire: het is het meest populaire genre in de klas- 'de vader sieke muziek. Maar welke muziek en Het publie componisten horen daarbij en welke beslist niet? En hoe herken je die 'typisch romantische' elementen in een muziekstuk? Tijdens deze avond, met veel bekende muziek, komen Isa belle van Keulen en Ronald Brauti- fenomenale werk hoort en zi< gam uit de doeken doen wat het publiek de Amerikaanse'high-vc publiek altijd al had willen weten. En zelfs dat wat zij zich nog nooit hadden afgevraagd. Dit concert is extra aantrekkelijk doordat het is voorzien van live-came- ravoering met projecties op het grote beeldscherm achter de musici. Daardoor zit men zelfs achter in de zaal 'dicht op het podium'. Vrijdag 21 oktober, Bat Cave, 22.00 uur: Crack Beats #7 met o.a. Rota tor en Rioteer Op de zevende editie van Crack Beats staan twee livesets. De eerste van resi dent Rioteer, en vervolgens de Frans man Rotator. Hij injecteert dancefloor tunes met blazende bassen, hakt ze tód King wordt aangevoerd door Lori meedogenloos in mootjes en dat alle- S.Een ruige tante met snoeihard gitaar- maal metde volumeknoppen vol open, spel. Ze uit haar liefde met drummer loey Osboume en bassist Guy Pinhas (ex-Obsessed) voor Sleep en Melvins p eigenwijze. Bij het Argentijnse sto- Iwocktrio Los Natas kenmerkt de psychedelische sixties trancesfeer de feregeld rake en trage riffs. Vanavond wrden ook de eerste namen bekend ■maakt van het Roadbum Festival op publi Wdag 22 april 2006. 'Leip Donderdag 27 oktober, 21.00 uur: Admiral Freebee Tom Van Laere is een mirakel. Het debuut van zijn band Admiral Freebee, twee jaar geleden, klonk al en doorleefd. Maar de pas verschenen Songs, zich om een rockklassieker te worden. Zondag 23 oktober, 2030 uur: Mad Sin, The Peacocks en The Milwau kee Wildmen Al sinds 1987 verspreidt Mad Sin de psychobilly/rockabilly boodschap door ontzettend veel te spelen. Het debuutmeesterwerk 'God Save The Sin' kenmerkt al de herkenbare mix van rockabilly, punkrock, old school hardcore en psychobilly De voorstelling wordt gegeven in de black box van gebouw K op de Uni- versiteit van Tilburg en kaarten kun nen worden besteld via reserverin- gen@rataplantilburg.nl. Theatersport is improvicctictc“l wedstrijdverband. Twee teams dag elkaar uit tot het spelen van scènes i de hand van suggesties die zij 1 van het publiek. Meer informal vinden op wwwjataplantilburg. Het MCME is in 1990 opgericht door componist Joeri Kasparov. Het ensem ble heeft als eerste in Rusland muziek van Edgar Varèse, Iannis Xenakis, Wolfgang Rihm, György Kurtag en György Ligety uitgevoerd. Door het MCME werden ook veel werken van Nederlandse componisten in Rusland in première gebracht, waaronder wer ken van Theo Loevendie, Louis Dmitri Kourliandski van het Moscow Andriessen en Ton de Leeuw. Contemporary Music Ensemble Voor jonge componisten speelt het MCME een grote rol omdat het ensemble hun de mogelijkheid biedt om het MCME als laboratorium te gebruiken voor hun experimenten. Kunstveiling Na de opening op 30 oktober zal de bekende Tilburgse ondernemer en voorzitter van de Kamer van Koop handel Jan Melis kunst veilen, dat beschikbaar is gesteld door Tilburgse kunstenaars. Verder worden fraaie Afrikaanse kunstnijverheidsproducten geveild. Ook de populaire Tilburgse muzikant Guus Meeuwis heeft een aantal persoonlijke spullen ter beschikking gesteld. Dinsdag 1 november voorziet het pro gramma in een muzikale bijdrage van saxofonist Paul van Kemenade, die wordt vergezeld door Pieter Bast op drums en Bert Palinkx op bas. Optre dens staan er ook gepland van de slag- werkafdeling van Factorium. Ook de populaire Tilburgse slagwerkgroep El Nmo geeft act de presence. Directeur Luc Begas van Stichting Brabant Pop en zijn collega Bert Herreveld direc teur van Factorium laten zich ook zelf muzikaal gelden. Het programma van Donderde Schouwt. Night „at is het toch lekker om af en toe terug te gaan in de tijd. In het theater concert Hold Tight, ifs 80’s Night komen retroliefhebbers volop aan hun trekken. The A-Team, Dallas en Miami Vice domineerden het avondje voor de buis, er waren krakersrellen en betogingen tegen kruisraketten, je droeg buttons of beenwarmers, en op een ouderwetse pick-up draaide je Doe Maar, Michael Jackson, Wham! en Duran Duran helemaal grijs. uur, is er een presentatie van de dicht bundel Te gek voor woorden en een lezing van de bekende psychiater Jan Foudraine. Reserveren is gewenst. Verder wordteen speciale festivalfilm van Tom Pijnenburg vertoond. Actue le informatie, ook over reserveren, is te vinden op de website www.kwar- tiermakersfestival-mb.nl. De opening van de expositie Mix 2005 vindt plaats op woensdag 26 oktober om 17.00 uur in het Cenakel 1 in Til burg. Deze expositie bevat werk van elf kunstenaars, van wie sommigen een psychiatrische achtergrond hebben. deze avond zal gesponsord worden door Mundial Productions, opgesierd met een geweldige internationale muzikale verrassingsact. Zondagmorgen 23 oktober gaan de Kapelconcerten in Goirle weer van start. Het komend halfjaar zullen top- musici zoals cellist Paul Uyterlinde, fluitist Wilbert Hazelzet of pianist Rian de Waal de kapel van het nieuw Op zaterdag 22 oktober speelt de Peer verbouwde Cultureel Centrum Jan de Graafmachine in La Vida aan de van Besouw bezoeken. Het openings- Veldhovenring 79 te Tilburg. Aanvang concert zal verzorgd worden door het om 21.30 uur. Cavatia Duo. Dit in Amerika Peer de Graafmachine werkt zich’een woonachtige duo betaat uit Eugenia weg naar de schat van het moment. Moliner, fluit, en Denis Azabagic, Zanger/entertainer Peer de Graaf gitaar. Het concert begint om 12.00 improviseert op de gelegenheid, kom uur. gelegenheid om onder het genot van drank elkaar te ontmoeten, herinne ringen op te halen en oude foto's te bekijken. Verder wordt een video- opname vertoond die bij het 10-jarig jubileum van de Power Swing Big Big Band is gemaakt, en is er een optre- den van de Power Swing Big Band. Meer informatie is te vinden op www.powerswingbigband.go.to en op www.adjanemmen.nl. E-mail powerswingbigband@go.to. Woensdag 26 oktober, 2030 uur, Concertzaal: Amsterdam Sympho ny Orchestra oJ.v. Peter Santa - Passievolle muziek uit Rusland Het Amsterdam Symphony Orche speelt grote bekende werken, div breed publiek aanspreken. Het cor opent met werk van Mikhail Glinka, 'j-j-r van de Russjsche muziek', net publiek hoort de ouverture uit zijn populairste opera Russian en Ludmil la. Met zijn vurigheid sluit deze ouverture goed aan bij het prachtige, passievolle Vioolconcert van Tsjai- kovsky, dat daarna klinkt. Tijdens dit fenomenale werk hoort en ziet het publiek de Amerikaanse high-voltage' violiste Lara St. John, die bekend staat om haar boeiende podiumuitstraling en superieure talent. Eveneens van Tsjaikovsky is de grootse symfonie nr.4, waarin de persoonlijke noodkreet van de componist direct hoorbaar is in de hoorns en de trompetten. De homo seksuele Tsjaikovsky kon niet leven als getrouwde man en probeerde zich zelf te verdrinken in de rivier. Na deze mislukte zelfmoord poging deed hij wat van een componist verwacht mag worden: hij verwerkte zijn gevoelens in deze vierde symfonie. De organisatie is op zoek naar spon- sors die de wereldrecordpoging willen LlUlChCOIlCert mogelijkheden. Donaties zijn Sm Synagoge op bankrekening 1624.83.279. Meer informatie: Hans van Vugt, 06- 22938345 of per mail hans.v.vugt@home.nl Genomineerden Tom America beweegt zich op het raakvlak tussen muziek en taal. Voor al het ritme en de melodie in gespro ken taal intrigeert hem en zet aan tot het op muziek zetten van die taal. Johan Brosens is directeur van het Centrum voor Amateurkunst Noord- De Jan Naaijkensprijs wordt voortaan Brabant in Tilburg. Deze instelling weer jaarlijks onder verantwoordelijk- ondersteunt diverse disciplines als heid van het Noordbrabants Genoot- amateurtoneel, muziek, dans, beel- schap uitgereikt aan een persoon of dende kunst en fotografie. Naast zijn instelling, die zich bijzonder verdien- werk voor het CVA is Brosens op stelijk heeft gemaakt voor kunst en velerlei gebied cultureel actief in Zun- cultuur in Noord-Brabant. De prijs dert. bestaat uit een geldbedrag en een pen- Gedurende 241 afleveringen presen- ning en wordt dit jaar bekendgemaakt teerde Omroep Brabant mooie en tijdens de Vriendendag van het interessante plaatsen in de provincie Noordbrabants Genootschap op 6 Noord-Brabant aan e~~ *-J— - november in de Hilvaria Studio’s in Op een heldere manie. Hilvarenbeek. Tevens wordt bij deze inzicht in geschiedenis, volksverh- manifestatie de biografie van Jan len, archeologie, natuur en landschar> Naaijkens gepresenteerd. monumenten, beroepen, kunst en luc- De eerste Jan Na-ijv“"'-'--- 1987 uitgereikt aan Uiaiu «au akkers, die op 6 november ook acte de presence zal geven, samen met Jan Willem Roy, Peter Dictus en Marja De eerste J van Trier, in een feestelijk programma 1987 uitgerei dat gepresenteerd wordt door Jace van akkers. Het Moscow Contemporary Music Ensemble (MCME) treedt aan staande dinsdag, 25 oktober, vanaf 2030 uur op in het Cenakel (Cena kel 1, Tilburg). De tentoonstelling Van Alle Tijden van Jan van den Berg in de hal van het gemeentehuis van Goirle wordt op vrijdag 21 oktober geopend door bur gemeester W. de Vrey-Vringer. van Goirle. De expositie duurt van 24 oktober tot en met 11 november 2005 en is te bezichtigen tijdens kantooru ren. Jan van den Berg brengt op een schilderij elementen uit verschillende realiteiten samen. Hij componeert en ensceneert daarmee een nieuwe wer kelijkheid. ijdag 21 oktober, 20.30 uur: cd- sentatie Het Gebaar I Gebaar bestaat tien jaar en stelt r nieuwe album 'Meer!' voor. Donderdag 20 oktober, Bat Cav< 2030 uur: Roadburn Festival Pr party met o.a. Acid King en L< natas tödKing' i.Eenruigi In Midden-Brabant vindt van zon dag 23 tot en met vrijdag 28 okto ber de derde editie van het Kwar tiermakersfestival Midden-Brabant plaats.

Weekblad De Tilburgse Koerier | 2005 | | pagina 7