Midi verwelkomt 5 miljoenste bezoeker Filmfoyer Eervolle vermelding Tilburgse fotograaf Jan Stads CINecittA IViaol HEUvelpoorT Out^erei vSz meer v de geme ke partijen de Senioren woordvoerd ouder wordt DONDERDAG 29 SEPTEMBER 200£ - PAGINA 8 DE TILBURGSE KOERIER The Machinist droomt nog altijd van een comeback. Scartlett Johansson in InGood Company ontleedt hij stukje bij beetje zijn eigen verleden. Ook: Raad Russell Crowe speelt een hoofdrol in de film Cinderella Man. Plam FILMAGENDA WEEK Maandeli I Uitgave: I Realisatie: Fotografie r ligt static Om dat bestemmin praat op 3 RONDOM HART VAN BRABANT 29 september t/m 5 oktober mensen om haar heen een krisis door maken. Op Ned... Regio I over zentie goed met r; schaamt Ice De I Vanaf Brownh: 's-He— openstelling op de van 19.00 tot 21.2 Brownhuis aan de Kerkstraat 48 a te 1 en ope- open dagen websi- Als inwoner mogelijk or de raad te ordening Bi haar t heeft enorfne vlieg angst en is blij dat ze in het vliegtuig naast de charmante Jacksop komt te zit ten. Maar hij blijkt om een heel andere reden aan boord te zijn. Jackson moet een belangrijke zakenman vermoorden en Lisa moet hem daarbij helpen. Wan neer ze niet mee werkt zal Jackson haar vader laten veimootden. Hoog in lucht moet Lisa haar vader redden en een aberen te voor- e passagiers in het vliegtuig in gevaar brengt Dat campag weten dat z werk verric knipoog na Vorige keer liet zien dal gen voor ee ken’. Daarin taak. Want Ze controle< Of ze veran doende luis houdt de ge Voor de We gemeente zi, toekomst kc terecht. Wan deel van de Maatschapps treedt. Bove het openbaa ep do we Know!? Ister Amanda beleeft Wonderland avontuur. i uitverkoch Theater in r vier p-^™- wordt dan niet-commerciële voor lichting over borstprothesen gegeven. Voor meer informatie kunnen belang stellenden bellen naar 013-5715852. te melden bij LCMB: tel. 013- 5333383 of per e-mail cees@lcmb.nl. De deelname inclusief twee con sumpties kost een euro en de gele genheid is volledig toegankelijk voor rolstoelen en scootmobielen. lodelwerken i s speelden een -iCulture- e opera’s i als de mateloos i de Cultu- What the Bleej Hoofdrolspeels een Alice in 1 Nadat haar dagelijks, weinig inspire rend leven uit elkaar valt, komt ze in een wereld terecht die door weten schappers wordt aangeduid als de ‘kwantum dimensie’. Die zich bevindt buiten de door ons waargenomen wer kelijkheid. Wanneer Amanda leert mee te gaan in de ervaringen, over wint ze haar angsten, groeit haar wijs- tegen kampioen e raad bekend dat hij 7/ pastei heeft in de ring? Xy Sinds zichzelf controlerei Paranormale avond Het Keltisch Kruis organiseert op woensdag 5 oktober een paranormale avond met mevrouw K. Wout, die van u handafdruk in zand (zandlezen) en spontaan vanuit de zaal helder ziende waarnemingen zal doen. Plaats: café Den Eik, Bredaseweg 177, Tilburg. Aanvang om 20.00 uur. Informatie: Joop en Maria Smit, tel. 5351436. Filmfoyer Tilburg Yang Ban Xi - De 8 Mo< De Yang Ban Xi-opera’s belangrijke rol in de Chinese le Revolutie. Acht van deze dat gingen de ge zit Modelwerken jaan- Antiek-, boeken- er. curiosamarkt in winkelcentrum Paletjlein te Tilburg. Zondag 2 oktober van 11.00-17.00 Speelgoed Jan in scot Speelgoedmarkt vai Scouting Sint Jan in scoutinggeboiw Den Donk, Bosstraat la in Moergestel. Zondag? oktober van 10.00-17.W uur. Vlooienmarkt in de Hispohal aan de J.F. Kennedylaan in Hilvarenbeek. Zondag 2 oktober vat 09.00-16.30 uur. Vrijmarkt in wijkcentum De Ypela- er, Corellistraat 10 in Tiburg. Zondag 2 oktober van 13.00-1600 uur. Tweedehands kinderkleding- en speelgoedmarkt van speel-o-theek De Speelman in CC Elckerijc, Koestraat 52 in Hilvarenbeek. Donderdag 6 oktober van 20.00-21.3C uur. Voorlichting over borstprothesen De werkgroep After-care Tilburg van Borstkanker Vereniging Nederland houdt aanstaande dinsdag, 4 oktober, van 10.00 tot 12.00 uur,een bijeen komst in conferentiekamer 5 van het TweeSteden ziekenhuis in Tilburg. Er Princess boekenwutm Casey Carlyle heeft I er nooit echt bij gehoord op school. I Haar moeder pusht haar om naar de Harvard universiteit te gaan, maar j eigenlijk wil Casey niets liever dan een kunstschaasster worden, zoals Nikki, Tiffany en Gen. Haar droomt kan uitkomen vanneer krijgt om te tranen met coach, een c ~ioene, die i is. Casey teleurstel! te jagen, broer de tjsprmses te I De Speelman Donderdag 6 oktober organiseert speel-o-theek De Speelman een twee dehands kinderkleding en speelgoed markt in CC Elckerlijc, Koestraat 52 in Hilvarenbeek. De zaal is geopend van 20.00 tot 21.30 uur. De entree bedraagt 1,50 euro (kinderen gratis). De speel-o-theek is deze avond ook geopend. Loop geheel vrijblijvend binnen om te kijken wat de speel-o- theek te bieden heeft. De speel-o- theek heeft een zeer uitgebreid assor timent speelgoed voor kinderen van 0 t/m 10 jaar. Zowel binnenspeelgoed zoals spelletje, blokken, een piraten boot of keukentje als buitenspeelgoed zoals een glijbaan, tractor, waterbaan, trampoline en vele andere leuke din gen zijn te leen. Kinderen hebben hierdoor steeds gevarieerd speelgoed. De speel-o-theek is gevestigd aan de Papenstraat in Hilvarenbeek achter basisschool De Driehoek. Meer infor matie: tel. 013-5055840. il voortaan geopend zijn agmorgen en donderdag- ïjw"sbdk ngual SVtetS' I6” a actief 7iin hehtv-n behoefte bestaat zullen ook voor het isterwijk meerdere dagen Nadere bijzonderheden: www.vbrownhus.nl Tijdens een uitverkochte Ladies Night op woensdag 21 september is de vijfmiljoenste bezoekster verwelkomd in het Midi Theater in Tilburg. Antoinette van Hoof, juf op een basisschool in Tilburg, won de reis naar Euro- disney voor vier personen. Haar bioscoopkaartje werd door de medewerksters van Globe Reisburo’s als symbo lische winnares getrokken uit een stapel van 500 kaartjes. Sinds 7 februari 1959 komen er gemiddeld meer dan 100.000 bezoekers naar de Midi. Hoogtepunten waren films als Wat Zien Ik (met Albert Mol), Blue Movie (de eerste erotisch getinte film in Nederland), The Titanic (51.000 bezoekers) en onlangs de Harry Potter films en The Lord of the Rings trilogie. Speciale actie’s waren er met films als Flodder, Harry Potter (met een levende uil op de hand op de foto) en Snowfever, waarbij de cast op bezoek kwam bij de Rabobank Vip-actie (Egbert-Jan Weeber en Jim). Speciale avonden als The Horror Night en de Ladies Nights zijn een groot succes. Volgend jaar februari wordt er voor het eerst een cabareteske avond ver wacht: De Nacht van de Wansmaak. Ook zijn de openluchtvertoningen als de Megamovie op de Heuvel en films op groot scherm in De Drieburcht tijdens de kerstvakantie unieke projecten, die de Midi ondersteund in de per soon van ex-bedrijfsleider Marcel Doreleijers. La Chiavi di Casa Ontroerende film over de moeizame relatie tussen een vader en zijn licha melijk gehandicapte zoon. Gianni ziet zijn zoon Paolo voor het eerst als deze al vijftien jaar oud is. Paolo’s moeder stierf bij zijn gecompliceerde geboor te en de jongen groeide op bij haar familie. Samen reizen ze met de trein naar Berlijn, waar Paolo voor een onderzoek naar het ziekenhuis moet. Tijdens deze reis leert Gianni zijn vro- rijl hij langzaam zijn lijke, eigenwijze en extraverte zoon j krijgt, realiseert hij goed kennen en leert hij om te gaan zijn voormalige vriendin met zijn gevoelens van spijt en ia het lichaam van Ryoko schaamte. Afrika einde van het schooljaar, rangers van de dierentuin. ar lang: de rangers gaan „gsprogramma naar a. Ze mogen mee- ipark, om bedreigde verzorgen en te bakinstructrices en andere leden van de vereniging van gedachten te wisselen.Tevens zijn enkele leveran ciers van glutenvrije producten aan wezig om bezoekers in de gelegen heid te stellen kennis te nemen van het aanbod van glutenvrije producten. De zaal is open vanaf 19.30 uur. De toegang is gratis. Reünie Norbertusmavo De Norbertusmavo en 2College West in Tilburg werken sinds augustus 2005 samen aan een nieuwe school op de locatie van het voormalig Pau- luslyceum. Alle oud-medewerkers en -leerlingen van de Norbertusmavo van 1946 tot 2005 zijn op vrijdag avond 28 oktober van 19.30 uur tot 23.30 uur van harte welkom om ken nis te maken met de nieuwe school aan de Wandelboslaan 1. Zie voor verdere informatie: www.norbertus- mavo.nl. Contactmiddag longpatiënten Lotgenoten Contact Midden Brabant houdt op donderdag 13 oktober een contactmiddag voor longpatiënten en hun partners. Op deze middag is er volop gelegenheid om ervaringen en adviezen uit te wisselen of gewoon gezellig contact te maken tijdens een partijtje jeu de boules. De middag wordt gehouden van 14.00 t:? 'r uur bij P.C.O., Moergestelséweg 32d in Oisterwijk. Omdat het aantal plaat sen beperkt is, dient u zich vooraf aan Beurzen ilbeurs van De Gezellige Ruilen Itureel centrum Jan van Besouw aan de Thomas van Diessenstraat in Goirle. Zondag 2 oktober van 09.30-1 13.00 uur. Parkeren er zichtelijker Dus heeft plan voorbe spoorrails e een voorste Ingenieuze film waarin machinebank werker Trevor Raznik aan slapeloos heid en achtervolgingswaanzin leidt. De film betreedt Trevor’s leven als geweld zijn gedachtewereld begint binnen te dringen. Hij heeft het ver moeden dat iemand hem achternazit en opeens duiken overal van die gele notitiepapiertjes op met de simpele tekeningen die bij het spel galgje horen. Gratis spreekuur advocatenkantoor Worstelt u met vragen over uw arbeidscontract? Verloopt de samen werking met uw werkgever of werk nemer niet meer vlot? Denkt u aan scheiden? Wordt de omgangregeling met uw kind niet correct nagekomen? Betalen uw debiteuren niet? Particulieren en bedrijven kunnen vanaf dinsdag 4 oktober wekelijks voor een antwoord op alle juridische vragen terecht op het gratis spreekuur dat Advocatenkantoor Van Uitert zal houden in Loon op Zand. Elke dins dag tussen 16.30 en 17.30 uur kunt u binnenlopen bij Assurantieadviesbu- ro Van Klaveren op het adres Kerk straat 17-19 te Loon op Zand. Zie voor verdere informatie website www.advocatenkantoorvanultert.nl. Pride and Prejudice Het klassieke verhaal van Pride Prejudicè over liefde en misverstan den speelt zich af in het klassebewuste Engeland aan het einde van de 18de eeuw. De vijf zusters Bennet wordt tij dens hun jeugd al duidelijk dat hun moeder obsessief bezig is mannen neer ze niet mee werkt zal Jackson haar voor hen te zoeken en hun toekomst vader laten - - - veilig te stellen. De levendige en intel- moet Lisa ligente Elizabeth (Keira Knightley) meedogenloze moord prol echter vecht voor een leven met meer komen, zonder dat ze de perspectief. Wanneer de rijke vrijge- zei Mr Bingley zijn intrek neemt in een nabijgelegen landgoed, zijn de Bennets verrukt. Onder de mans mon daine Londense vrienden en de jonge officieren van een net aangekomen regiment zijn genoeg huwelijkskandi daten voor de zusters Bennet te vin den. Elizabeth ontmoet de knappe en - naar het lijkt- hooghartige Mr Darcy (Matthew Macfadyen), en de strijd tussen de seksen begint. Windekind Spelen vanuit veiligheid en gebor genheid. Dat kan bij peuterspeelka- mer Windekind, Lange Nieuwstraat 189 (ingang buitenstraat) in Tilburg. Windekind is een huiselijke peuter speelzaal waar peuters elkaar ont moeten in een liefdevolle omgeving. Wilt u graag informatie over speel mogelijkheden en de pedagogische visie (op basis van de antroposofie), komt u dan gerust samen met uw kind een kijkje nemen op de maandelijkse speel- en informatieochtend. De eerstvolgende inloopochtend is op woensdag 5 oktober tussen 9.00- 10.30 uur. Het Schnitzelparadijs Het Schnitzelparadijs is een hilarische komedie over Nordip (Mounir Valen- tyn), een jonge Marokkaanse jongen met een goed stel hersenen en een veelbelovende toekomst Nordip wil echter helemaal niet aan de verwach tingen van zijn vader voldoen en neemt een zomerbaantje als afwas- hulp in restaurant De Blauwe Gier. Daar wordt hij smoorverliefd op Agnes (Bracha van Doesburgh), het nichtje van de eigenaar. De kans op een afspraakje met haar is erg klein, totdat twee zelfingenomen hulpkoks (Mimoun Oaissa en Yahya Gaier) Nordip onder hun hoede nemen. Zij leren hem de kneepjes van het vak in de keuken en voorzien hem van han dige versiertrucs. s Craven waarin een Die droom wordt waarheid wanneet n een vliegtuig gedwon- hij tegen alle verwachtingen in een huurmoordenaar te hel- wedstrijd tegen een zwaargewicht il aders haar vader wordt weet te winnen. Braddock raakt in vorm en ondanks zijn verwondingen I wint hij het ene gevecht na het andere. Onder de bijnaam ‘Cinderella Man’ wordt hij een ware volksheld. Maar is hij ook opgewassen tegen kampioe Max Baer, die erom 1 twee mannen gedood heef A Sound of Thunder In het jaar 2054 is tijdreizen niet alleen mogelijk, het is ook een lucra- j tieve handel voor Charles Hatton (Ben Kingsley) als eigenaar Time Safari Ine. Het bedrijf is gespecialiseerd in reisjes voor zeer rijjee klanten naar de prehistorie om aldaar op jacht te gaan. Tijdens een van deze expeditie gaat echter iets mis waardoor de evolutie verandert. De ervaren verkenner Tra vis Ryer (Edward Bums) wordt op pad gestuurd met Sonia Rand (Cathe rine McCormack), de uitvinder van het tijdreizen Samen moeten ze het mysterie zien op te lossen achter de catastrofale hstorische veranderingen die het bestaal van de mensheid in gevaar brengen. eeft u uw bu schijn raad er de regelint op de age wordt aan, gaan de r van raadt bereid. "H met initial nen we in beslissinge en voorzi Modern Be Open huis dierenasielen Aan de vooravond van de 75 ste Werelddierendag staan de deuren van 95 Nederlandse dierenasielen op zaterdag 1 en zondag 2 oktober wagenwijd open om tienduizenden bezoekers te ontvangen tijdens de zestiende open dagen van de Dieren bescherming. Adressen ningstijden van de aan de deelnemende asielen staan op i te www.dierenbescherming.nl. Inloop mantelzorgers in Diessen Mensen die, niet in het kader van een hulpverlenend beroep, zorg verlenen aan mensen in hun directe omgeving zoals kinderen, partners, ouders, vriend, buren worden wel mantelzor gers genoemd. Op donderdag 6 okto ber van 10.00 tot 12.00 uur wordt een informatieve en informele bijeen komst voor mantelzorgers gehouden in de Huiskamer van de Eenhoorn, Theresiastraat 23 te Diessen. Tijdens deze bijeenkomst zal mevrouw K. van Montfort van Stichting Mantel zorg Midden-Brabant vertellen wat de Stichting Mantelzorg voor u kan betekenen. Er is voldoende gelegen heid om vragen te stellen en met elkaar in gesprek te gaan. Vrije school Tiliander Wat maakt een Vrije School anders? Het antwoord op deze vraag kunt u horen en zien op dinsdag 4 oktober. Basisschool Vrije School Tiliander houdt dan een informatieavond. Van 20.00 tot 22.00 uur bent u van harte Red-Eye Thriller van Wes jonge vrouw in ee gen wordt een 1 pen, omdat anders gedood. Lisa Reisert 1 angst naaste ten. M reden Manderlay Grace arriveert na een lange autorit over een immense carbondoorslag van de landkaart van Amerika in Het Zuiden. Aan de poorten van de planta ge Manderlay is ze getuige van iets verschrikkelijks. Het is 1933 en hoe wel Grace helemaal gelijk heeft dat de slavernij is afgeschaft, weten wij dat Martin Luther King pas vier jaar oud is. Ook in Manderlay kan Grace het niet nalaten de in slavernij gevangen zwarten uit hun kooi te bevrijden. Zoop in Het is het ei ook voor der: Maar... niet voor lang: via een uitwisselingsp het kleurrijke Afrika, i helpen in het Wildpar' diersoorten te beschermen. Als hun vliegtuig neerstort stranden ze, middenin de rimboe. Zonder tele foon, voedsel, of hulp. Ze zijn overge leverd aan de wetten van de natuur. Al snel merken de rangers dat het er in de natuur héél anders aan toe gaat dan in de dierentuin. In Good Company Een fijne feelgoodmovie waarvan je de moraal en het sentiment op de koop toe neemt. Een workaholic wordt aan het begin van de film door zijn vrouw aan de kant gezet. Van een jonge kol- lega op kantoor leert hij hoe hij met zijn hart moet voelen en denken. Dit leidt tot genoeg verstrengelde strubbe lingen voor een onafwendbaar happy end. Ladies in lavender Het prachtige verhaal van twee onge trouwde, oudere zussen Ursula en Janet Widdington Judi Dench en Maggie Smith). Hun rustig leventje in een plaatsje in Cornwall wordt in 1936 abrupt verstoord wanneer de onbekende Andrea Marowski (Daniel zwaKK( Bruhl) na een bootongeluk gewond eer aanspoelt aan de kust van hun dorpje. Ze besluiten de knanne ionee noolse violist in huis sterk en geze charmante Andrea niet anwn is in hun huis, maar ook in het hart van beide dames. f Rommelmarkt! Zangtalent gezocht Café Het Uilennest (Koesfaat 125, Tilburg) organiseert in samenwerking met Memory Lane Music Service een talentenjacht. Op zaterdag 15 oktober wordt deze voor de tweede keer gehouden. Iedereen met zangtalent kan zich tot 10 oktober opgeven via 013-5443327 of 06-25137003. Van deelnemers wordt verwacht dat ze met muziekband of minidisc drie nummers ten gehore brengen. De eer ste prijs is een geldbedrag van 200 euro. ze de kans Gen en haar i onteede kunstschaatskam- s toevallig wel Gens moeder ey moet haar eigen moeder ellen om laar eigen droom na 1. Uiteindelijk is Gens knappe broer de enige de Casey steunt om worden. Manische depressie mantelzorg GGZ Midden Brabant organiseert op maandag 3 oktober in samenwerking met Werkgroep Labyrint Midden Bra bant een thema a/ond rondom mani- sche depressie voor direct betrokken partners, ouders, kinderen, broers, zussen, vrienden ’an mensen die lij den aan een psychiatrische ziekte zoals o.a. depressie en manische depressie en voor ien die vanuit hun professie in het onderwerp geïnteres seerd zijn. De avond duurt van 19.30- 22.00 uur (zaal open 19.00 uur) en vindt plaats bij GGZ Midden Brabant Lage Witsiebaan 4 e Tilburg. Kosten: 2,50 euro, inclusief kop koffie of thee. Plaats bespreken is mogelijk via tel. 013-5808480 of 06-12117582;^ 0416-363308 na 18.30 uur (i.v.m.1 zitruimte). Zo is er bij duikt in een naadje van telijke subs jaarlijks ve bekijkt nu e delijke rich die ontvang heid en vindt ze de sleutel tot de grootste geheimen. Ze is niet langer slachtoffer van omstandigheden, maar ze is op weg de kreatieve kracht in haar leven toe te laten. SP opent vacaturebank Oisterwijk zal pend. De vele vrijwilligers die nu al ™len?'r binnen de afdeling actief zijn, hebben ^noette oesta volgens haar ondersteuning nodig. n nTc Op de vacaturebank is een overzicht opgenomen van werkzaamheden waarvoor nog mensen worden gezocht. Binnen de SP, de partij in Tilburg met de meeste leden, zijn momenteel ruim honderd vrijwilli gers actief op allerlei fronten. Extra vrijwilligers worden gezocht voor onder meer Webradio Tomaat, de hulpdienst, de bezorging van folders en het partijblad, kantoorwerk, archiefwerk, ledenbezoek, pandbe- heer en de organisatie van thema- avonden. Op www.tilburg.sp.nl staan de vacatures allemaal op een rij. Voor alle vrijwilligers (inclusief raads- en bestuursleden) geldt dat gemaakte onkosten worden vergoed, een pilsje 1 euro kost en iedereen met de afwas mag meehelpen. Stoppen met roken GGD Hart voor Brabant organiseert weer de training Pakje Kans!. Dit is een groepstraining van negen bijeen komsten waarin de deelnemer samen met anderen gaat stoppen met roken. Na een training Pakje Kans! is onge veer 75 procent van de deelnemers gestopt met roken. Het is wel van belang dat de deelnemer gemotiveerd is om het roken op te geven. Op dins dag 11 oktober geeft de trainer tijdens een informatiebijeenkomst uitleg over opbouw en inhoud van de trai ning. Deze informatiebijeenkomst duurt van 20.00 tot 21.30 uur en is gratis. Voor meer informatie kunnen belangstellenden kijken op de websi te van GGD Hart voor Brabant (www.ggdhvb.nl/roken) of op werk dagen van 9.00 tot 12.00 uur bellen naar het Informatiepunt stoppen met roken: 073-6404070. GGD Hart voor Brabant wil graag weten hoeveel per sonen naar de informatieavond komen. Daarom wordt belangstellen den verzocht zich via het bovenstaan de telefoonnummer aan te melden. De GGD licht hen dan in over de locatie van de bijeenkomst. Openingstijden Vicki Brownhuis l 4 oktober start het Vicki R twnhuis, Hinthamereinde 72-74 te jn culn lertogenbosch, met een extra instelling op de dinsdagavonden -- "’.30 uur. Het Vicki Sophie Scholl München 1943. Terwijl Hitler een vernietigende oorlog voert in Europa, zoekt een jonge groep mensen hun toevlucht tot het passieve verzet, dat ze als enig middel zien om de Nazi’s r. en hun onmenselijke oorlog te ver bekende Andrea Marowski (Daniël zwakken Die We® Rose na een bootongeluk gewond een verzetsbeweging die vooma- .nsnnelt aan de kust van hun doipje. mHe|jjk studenten bestaat en zich :n de knappe jonge poolse richtJ de ond van het ns te nemen totdat hij weer We Sch6olle t zich als zond is. Al snel blijkt ctat de J lid bij de6 Andrea met alleen welkom onsechuldig j(£g mel<e tot een bevlogen anti-Nazi. Hooligans Twee maanden voordat hij zou afstu deren aan Harvard, wordt de student Matt Buckner (Elijah Wood) van de universiteit gestuurd omdat hij onte recht verdacht wordt van het dealen van drugs. Zijn veelbelovende carriè re Jijkt voorbij en zijn toekomst ziet er somber uit. Hij zoekt zijn toevlucht bij zijn getrouwde zus in Londen, en raakt bevriend met haar jonge zwager Pete Bunham. Pete maakt deel uit van de Green Street Elite, de harde kern voetbalsupporters van West Ham Uni ted. Zo wordt Matt niet alleen geïntro duceerd in het voetbal, maar tevens de gewelddadige wereld ingezogen van de relschoppende hooligans. Ervaren muzikanten gezocht Orkest 'De Frutbloazen' zoekt ervaren muzikanten die uit de voeten kunnen met basblazer, trombone, trompet, saxofoon of een ander instrument. De Frutbloazen' speelt een gevari eerd repertoire en treedt op in binnen- en buitenland. Wie interesse heeft of eerst meer inlichtingen wil, kan con tact opnemen met Robert Coolen aan de Sumatrastraat 32 in Tilburg. Zijn telefoonnummer is 013-5441986. Cinderella Man, A Fighters Tale De jaren 30, de grote depressie heeft Amerika in zijn macht. De arme beroepsbokser James J. Braddock (Russell Crowe) lijkt, net als de rest pio van Amerika, zijn dieptepunt bereikt is. te hebben. Hij pakt alles aan om geld te verdienen voor zijn vrouw (Renée Zellweger) en kinderen. Zijn carrière als bokser lijkt voorbij, maar hij Gespreksgroep voor mensen met angststoornis De Angst Dwang en Fobiestichting organiseert in Tilbuig een gespreks groep voor mensen die last hebben van sociale angst, straatvrees, paniek stoornis, piekerstoomis en ziekte- vrees. De groepen worden begeleid door twee ervaringsdeskundigen. Het uitwisselen van ervaringen en de steun en herkenning staan centraal in de groep. Ook wordt er iedere bijeen komst een thema besproken. Een nieuwe groep gaat bij voldoende deelname van start in november. Voor meer informatie en/of aanmelding kunt u contact opnemen met de ADF stichting, telefoon 0900-2008711. E- mail: info@adfstichting.nl. Post adres: Hoofdstraat 122, 3972 LD Driebergen.Voor deelname aan de gespreksgroep is een lidmaatschap van de ADF stichting verplicht. Vido Bij Vido, Vrouwen in de overgang, kunnen vrouwen iedere eerste en derde woensdag van de maand binnenlopen voor een praatje. Erva- Goederen voor Wit-Rusland In een tehuis voor verstandelijk gehandicapte weeskinderen tussen de zes en vijftien jaar in het Wit-Russi- sche Cinetsjowa wonen 125 kinderen onder erbarmelijke omstandigheden. Zij hebben een groot tekort aan onder meer kleding. Daarom worden voor deze kinderen truien, jassen en schoe nen ingezameld. Wie nog kleding heeft liggen, kan contact opnemen met Jos van Doren via 013-5116230. Gebedsuur In de Frater-Andreaskapel in het generalaat van de Fraters aan de Gasthuisring 54 in Tilburg wordt aan staande maandag, 3 oktober, vanaf 15.00 uur weer een gebedsuur ter ere van Frater Andreas gehouden. Alleenstaandengroep 'd'n Opstap' Alleenstaande 50-plussers kunnen tegenwoordig terecht bij 'd'n Opstap'. Deze gezellige alleenstaandengroep komt op maandagavonden bijeen. Voor meer informatie kunnen belang stellenden bellen naar 013-4561347 of 013-5363929. ringsdeskundigen luisteren en praten dan over uiteenlopende zaken. Ook bestaat er de mogelijkheid tot opgave voor een gespreksgroep, twaalf keer voor 40 euro.De volgende zal starten bij voldoende aanmeldingen. De komende inloopochtend is woensdag 5 oktober om 09.30 uur. Iedereen is welkom in buurthuis Loven/Besterd, Koestraat 164, 5014 EG Tilburg, ingang park de Horton. Voor informa tie 06 - 48316923, of per e-mail vido- tilburg@planet.nl. Bekijk ook de website www.home.zonnet.nl/vido- tilburg. Kruisboogschietwed- strijd De Stichting Jeugd 12-16 Hilvaren beek organiseert vrijdag 30 septem ber in het gebouw The Young Ones aan de Holstraat 4b in Hilvarenbeek een indoor kruisboogschietwedstrijd. Belangstellenden kunnen zich opge ven aan de bar. Meedoen is gratis en er zijn voor de winnaars mooie prij zen beschikbaar. Iedereen is welkom tussen 19.00 en 22.30 uur. De toe gang is gratis. Crohn en Colitis Ulcero sa Vereniging Op maandag 3 oktober houdt de Crohn en Colitus Ulcerosa Vereni ging een inloopochtend in het St.Eli- sabeth Ziekenhuis in Tilburg. Belang stellenden - zowel leden als niet- leden - zijn dan welkom in het Tref punt van dit ziekenhuis en wel van 10.00 tot 12.00 uur. Ervaren bestuur sleden, zelf ook allemaal patiënt, zijn dan aanwezig voor het geven van algemene informatie over de ziekte, voor tips en adviezen en voor het beantwoorden van persoonlijke vra gen. Voor meer informatie: Corry Brekelmans, tel. 013-5910378. Vriendenkring voor alleenstaanden Voor mensen die alleenstaand zijn, maar samen met anderen activiteiten willen ondernemen, is er de vrienden kring Samen uit in Tilburg. Wie lid wil worden kan mailen naar damen42@zonnet.nl of bellen naar 06-43422083. welkom aan de Lange Nieuwstraat 89 in Tilburg. Op deze avond wordt informatie gegeven over de pedago gische aspecten van kleuter- en lager onderwijs. Tijdens de rondleiding door de school kunt u tentoongesteld werk bekijken. Er zijn brochures over het vrije schoolonderwijs verkrijg baar. Voor meer informatie kunt u bellen 013-5431963. De Tilburgse fotograaf Jan Stads heeft een eervolle vermelding gekre gen in de wedstrijd ‘GPD Foto van het Jaar’. Stads gooide hoge ogen met een foto van de open dag op vliegbasis Gilze-Rijen. GPD staat voor Geassocieerde Pers Diensten. Bij dit persbureau zijn de regionale dagbladen in Nederland aangesloten, zoals het Brabants Dagblad in Til burg. Jan Stads is als fotograaf ver bonden aan onder meer het dagblad BN/De Stem in Breda. Voor deze regionale krant maakte hij de foto op vliegbasis Gilze-Rijen. De foto die met een eervolle vermel ding werd beloond, laat een moeder zien die haar kind op de arm heeft. Om het kind tegen het vliegtuigla waai te beschermen heeft het een oor- beschermer op. Hoog in de lucht scheert een aantal straaljagers yoor- bij. De foto geeft een humoristische kijk op een actueel onderwerp. Jan Stads (46) is sinds 1983 professi oneel werkzaam in de fotoperswe- reld. Van 1983 tot 2000 fotografeerde hij voor het Tilburgse fotopersbureau PVE. Al die jaren stonden zijn foto’s in het Brabants Dagblad. Momenteel is Stads onder meer verbonden aan het dagblad BN/De Stem en werkt hij voor bekende Tilburgse instellingen als het Textielmuseum en het Stads museum, Mooi Zo Goed Zo, contour en verschillende bedrijven. In okto ber verschijnt een boek over folklore in Nederland. De Tilburger maakte daar de foto’s voor. Voorlichting brandprevt Ouderenvereniging Reeshof 50+ en Ouderenwerk de Twem organiseren donderdag 6 oktober een voorlich tingsbijeenkomst over brandpreven tie. In deze voorlichtingsbijeenkomst wordt speciaal aandacht besteed aan zelfstandig wonende senioren. In geval van brand is deze bevolkings groep vaak kwetsbaar. Kwetsbaar, omdat, zo'n tachtig procent van de senioren zelfstandig én alleen woont. Bij brand moeten zij zich zonder directe hulp van huisgenoten in vei ligheid brengen. Senioren zijn in het algemeen even gezond als jonge mensen, maar toch kunnen vitaliteit en mobiliteit enigszins zijn vermin derd. Dit kan er toe leiden dat senio ren bij brand minder goed in staat zijn hun woning te ontvluchten. Het is daarom belangrijk de kans op brand tot een minimum te beperken. De bij eenkomst vind plaats in wijkcentrum Heyhoef, Kerkebosplaats 1 in Til burg. Aanvang 10.00 uur. De toegang is gratis. Regioavond Coeliakievereniging p donderdag 6 oktober houdt de ïderlandse Coeliakie Vereniging Noord-Brabant Zeeland haar jaarlijkse regioavond bij Amarant, Bredaseweg 375b in Tilburg. Ieder een die direct of indirect te maken heeft met coeliakie en het daaraan gekoppelde glutenvrije dieet is van harte welkom. Naast informatie over o de vereniging en het glutenvrije dieet tot 16.30 is er op die avond een interessante lezing over een vrij nieuw glutenvrij bakproduct. Voor en na de lezing is er gelegenheid om met bestuursleden, Raa nis terecht. Inmiddels zijn de Yang Ban Xi-opera’s weer mateloos popu lair en worden ze bezocht door een uitzinnig publiek. Leef! Anna is een verloskundige van begin veertig die het liefst schrijfster had willen worden, maar daarvan afzag omdat haar dominante moeder zei dat gingen de geschiedenis in ze geen talent had. Daarnaast zit Modelwerken en werden Anna’s huwelijk met de vreemdgaan- populair. Toen de storm van i de Peter in een dip en dreigt haar met rele Revolutie was uitgewaaid, gingen seks en drugs experimenterende jong- de opera’s echter ten onder. Na tien ste dochter Robin te ontsporen. Het jaar ongelooflijke roem restte sommi- verhaal spitst zich toe op een paar ge medewerkers niets anders dan het dagen in Anna’s leven, waarin niet vegen van de theatervloeren. Anderen alleen zijzelf maar ook de meeste kwamen onmiddellijk in de gevange- Vital Filosofische Japanse horrorfilm met prachtige beelden, die even ontroe rend als gruwelijk zijn. De jonge Hiroshi ligt na een ongeluk met geheugenverlies in het ziekenhuis. Na een langzaam herstel pakt hij zijn stu die geneeskunde weer op. Bij de prak tijklessen anatomie moet hij het lichaam van een jonge vrouw ontle den, maar terwijl hij langzaam zijn geheugen terug zich dat het zijn Ryoko is. Via iseert ...j vriendin

Weekblad De Tilburgse Koerier | 2005 | | pagina 8