500 rke Kinderboekenweek in de bieb Kinderen in de collegebanken 1 4 j Dierendag bij Het Echowaaike De ToverAcademie Kinderboekenweek 2005 Kinderboekenweek bij Gianotten Cursussen Workshops Laura’s ster in Cinema Heuvelpoort Groene vingers, blauwe ogen helpt ie.„ Magische activiteiten in De Zevensprong X A 1 Pikkuhenki DONDERDAG 22 SEPTEMBER 2005 - PAGINA 5 DE TILBURGSE KOERIER EMBER 2005 - PAGINA 4 je Boeken vol magie k Cursusaankondigingen first certificate: basiskursus 3 stuks jfi kinderkunst tekenen schilderen all-in-technieken boetseren ruimtelijk vormgeven wwM/ke Zaterdag 1 oktober worden alle dieren weer in het zonnetje gezet tijdens Werelddieren dag. Ook bij kinderboerderij Het Echowaaike in Tilburg worden de dieren die dag extra verwend. Van 13.00 tot 15.00 uur kun je bij Het Echowaaike terecht om met de dieren te knuffelen en ze te voederen. Daarna kun je onder het genot van een beker ranja en een snoepje in de zaal nog knutselen. De entree is gratis. Je vindt Het Echowaaike aan de Grieg- straat 475 in Tilburg-Noord. grafische technieken fotografie digitale techniek keramiek Besterdplein 39 - Tel. 013 54 23 979 www.dekousenspecialist.nl •KINDER FANTASIEMAILLOTS KINDER KNIEKOUSEN Effen, in diverse kleuren 3 paar Heen u Iets te koop? (01315359858 van het de Tilbi ïtman. De r wordt) 1 voorstell vaartjes jeugd-'J A Computermeubel 999, Salontafel \150x75cm ^Dressoir 4 drs k TV Dressoir k spe Voor het f cent mc_. Daarnaast vakkenni: wilhelminapark 54 postbus 15 5000 AA tilburg I ivens een i gehore. het meisje voorstellinj De kousenspecialist Jan Miriam van Rooij Tilburg met het de Kinderuniversiteit. ïlenberg legt aan krijgen t ;en tot twaalf uit sorhun J atelier iedereen start cursus vrij werken in aquarel - acryl en diverse technieken onder des kundige leiding van docent Marjo Klerkx. Dinsdag - woensdag - donder dag middag - avond. Inlichtingen 06- 51166194. Als u inspreekt a.u.b. duide- keramiek Start weer op dinsdagochtend en woensdagavond 3 en 4 okt. Heb je inte resse Tel voor meer inf. naar 4553283 In- en verkoop van gebruikte k meubels oud. Kc avond Ellie v. 5716062 introductiemorgen inzichts (vipassana) meditatie Deze wordt gehouden op zaterdag 1 oktober van 9-12 uur. Daarna is instroom mogelijk op dinsdagavond, woensdagmorgen of woensdag avond. Voor informatie en opgave: Doshin Houtman Vipassana en Zen leraar Tel: 013-4631847 e-mail: doshin@planet.nl goedkoop In het Cenakel in Tilburg kun je zon dag 2 oktober kijken en luisteren naar het sprookje Pikkuhenki, over een onzichtbare maar machtige heks. Het sprookje wordt verteld door Loes Luca. staatsexamen Nederlands als 2de taal Bent u ook op weg naar het staatsexa men Nederlands als tweede taal? Bogaers Taleninstituut heeft nog enkele plaatsen vrij in de groepstraining. Indien u interesse heeft, maakt u dan een afspraak vbor een gratis intake. Kijk voor meer informatie op: www.bogaerstalen.nl of bel 013- 5362101. polariteitsmassage 12 okt. a.s. start er in De Blikopener om 19.30 uur een 2 wekelijkse basiskursus 'polariteitsmassage' Deze intens wer kende totaalmassage heeft als ingredi ënt: aandacht, respekt en zelf(h)erken- ning. Basistechnieken worden stap voor stap aangeleerd naast het geven en ont vangen vna envergie, zodat je na 10 avonden hier veel ervaring in krijgt. Plaats: Blikopener, Leo XHIstr. 55 Tijd: Woensdagavond van 19.30u tot 22.00 uur. Kosten 250.- incl. werkboek en ind. massage. Opgave aanmelden: Tineke Jonkers 013-5350760/5356137. In Cinema Heuvelpoort in Tilburg kun je vanaf volgen de week woensdag kijken naar de animatiefilm Laura's ster. In deze film zie je het meisje Laura dat een ster zonder punt vindt en helpt, waardoor ze vrienden wor den. talenmarkt en work shop sportmassage Open info-avond donderdag 29 sept. 18.30-21.30u. Presentatie van div. les methodes, studiebegeleiding, nek - en schoudermassage voor betere concen tratie en conditie, nieuwe talen op het lesrooster en werkwijze van Bogaers Taleninstituut! Kleine groepen. Nadruk ligt op het spreken en het verstaan van de taal. Groepslessen starten al vanaf 4 inschrijvingen. Prijs vanaf 18,75 per 1,5 uur. Totaalpakket is 20 lessen. Lokatie: Groenstraat 139-155 te Tilburg Kijk voor meer informatie op: www.albertkeldersportmassage.nl of www.bogaerstalen.nl of bel 013- 5362101 In oktober kun je in Poppentheater De Dwerg in Drunen de voor stelling Groene vingers, blauwe ogen zien. Een spannende familie voorstelling voor iedereen vanaf vier jaar. Ju kunt komen kijken op zondag 2, woensdag 5, zondag 9, woensdag 12 en zondag 16 oktober. ■■I»iiiniii.il [aan iets nieuws elders Peerkes I Pril* I word heel.... Want je bent al heel. Cursus waarin we samen "De kunst van het Spiritueel Vredestichten" van James Twyman lezen. Verder met o.a. EFT, het pro gramma van Andrew Weil, meditatie. Start dinsdagavond 11 oktober. Acht avonden om de 2 weken. Kosten: €110,- Plaats: Dr. Titus Brandsmaplein 19, Tilburg. Opgave 013-5358164. Meer info: www.eugenevangrinsven.nl 469,- 129,- 899,- 279,- 499,- 1S9,- Van woensdag 5 tot zaterdag 15 oktober beleef je een betoverende tijd in Kinderboekwinkel De Zevensprong in Tilburg. Dan is het namelijk Kin derboekenweek. Het thema is deze keer De Toveracademie; boeken vol magie. Heksenkringen en elfenbankjes Fleurig bloempatroon maten 98 t/m 152 1QM Cambridge diploma. Bogaers Taleninstituut start di. Avond 4 okt. Een kleine groep die naar dit exa men toe wil werken. Examen wordt afgenomen via The British Council. Ini. 013-5362101 www.bogaerstalen.nl levenskunst Dagelijkse spiritualiteit en creatief bewustzijn. Een heldere en inspirerende cursus over levenskunst, creativiteit en bewustzijn. Transformatie op een speel se en prikkelende manier door middel van oefeningen, opdrachten en dialogen in een sfeer van warmte en hartelijk heid. De cursus beslaat 5 zondagen in oktober, november en decembet. De groep bestaat uit 6 tot 10 personen. Start zondag 30 oktober in Het van Marenhuis. Vraag de folder aan bij info@vanmarenhuis.nl, tel. 06 40 40 94 02 of bij docent Vincent Botella, vin- cent.botella@wanadoo.nl, tel. 06 48 62 47 45 De prijs voor plaatsing van een cursus aankondiging wordt als volgt berekend: De kop van maximaal 40 karakters stss&’sfrts extra. Karakters zijn ook: spaties, pun ten, komma’s e.d. Het gebruik van het woord cursus /workshop in de kop is niet toegestaan. Een cursusaankon diging is niet hetzelfde als een adver tentie en draagt een redactioneel karak ter. Dit betekent dat alleen officiële afkortingen in de Nederlandse taal wor den gebruikt. De redactie behoudt altijd het recht tot het aanbrengen van wijzigingen of het weigeren van aangeleverd materiaal. In een cursusaankondiging worden in beginsel geen tussenkoppen geplaatst. Indien men toch tussenkoppen wil, wordt voor elke tussenkop opnieuw 13,25 in rekening gebracht. Alle prijzen zijn exclusief btw. Cursusaankondigingen dienen uiterlijk vrijdag voor plaatsing om 12.00 uur in ons bezit te zijn. Woensdag 5 oktober, de dag dat de Kinderboekenweek begint, komt er van 11.00 tot 15.00 uur een toverheks langs die een echte toverdrank brouwt. Salamandemagels, snorharen van vleermuizen, dolkruid, alleen bij mid dernacht geplukt, wat gat er eigenlijk in zo’n toverdrank? Alle kinderen mogen meedoen. Van 15.00 tot 16.00 uur lees Matjelle voor. Elke eerste woensdag van de maand komt Maijel- e Kinderboekenweek leest zij voor uit allerlei toverboe- kinderen van vier tot zeven welkom. Dit is ook de eerste t het kinderboekenweekge- uitgedeeld. Dat is het rijmt er op puree? Van 1 de Vendel. tai chi chuan (taijiquan) Deze Chinese bewegingsleer heeft een sterke positieve uitwerking op zowel het lichamelijke, sociale als mentale leven. Niet voor niets groeit taijiquan over de gehele wereld enorm in popula riteit. Van oorsprong is het een zelfver- dedigingsleer. Er zijn beginnerslessen van een uur op: maandag 10.45 uur en om 19.15 uur; dinsdag om 11.15 uur; woensdag 20.15 uur en donderdag 20.00 uur. De eerste les is een gratis proefles. Hierna kunt u nog proefpak ketten van drie of vij f lessen kopen vo- rdat u beslist over inschrijving. Leden kunnen naast een les ook wekelijks een maal gratis oefenen. CNGO, Groeseindstr. 91, tel. 5770261 www.cngo.nl Heksenkringen en elfenbankjes lijken wel uit een sprookje te komen. Wist je dat een heksenkring uit paddestoelen bestaat? En dat een elfenbankje een paddestoel is die als een klein bankje tegen een boom groeit? Vanmiddag kom je te weten of je echt een heks kan tegenkomen bij een heksenkring. Wie weet zit er een elfje op jou te wachten op het elfenbankje op de boom. In ieder geval zul je paddestoelen tegenkomen in allerlei Meu ren en vormen. Je gaat met een spiegeltje in de hand op ontdekkingstocht, wanteen paddestoel is aan de onderkant vaak het mooiste. De kindermiddag begint om 14.00 uur en eindigt om 16.00 uur. Reserveer even bij het Bezoekerscentrum: 013-5219209. Je vindt het Bezoekerscentrum aan de Van Tienhovenlaan 5 in Oisterwijk. healing avond: onze Levensbestemming Op zondag 3 October om 20.00 uur is er de Healing Avond in Spiritueel Centrum Wonderwel, Hoogstraat 33 te oister wijk. Het thema is: Onze Levensbestemming. Belangrijk is keu zes te maken in ons leven en onze krachten daarvoor in te zetten. Wij doen dit dmv meditatie, delen en de groeps- healing olv Gustave Raaijmakers (foto 's meebrengen svp). Info bij Wonderwel: 013-5220518/5285446. Het verhaal gaat over een oude vrouw en een jong meisje. De oude vrouw zorgt voor het meisje en samen zorgen ze voor het groenteland. Plots komt er iemand die het groenteland wil kopen. Hij wil er grote fabrieken op bouwen. Maar omdat hij zijn zin niet krijgt, doet hij iets heel gemeens. Bijna lukt hem dat. Maar gelukkig is er de tuinman uit het verre bloemenland. Zou hij wel op tijd zijn om met zijn groene vingers het meisje met de blauwe ogen'te redden? Kom zelf maar kijken! De voorstelling begint steeds om 15.00 uur. Poppentheater De Dwerg vind je bij De Voorste Venne, Afrikalaan 96 in Drunen. Reserveer je plaatsen bij Margreet Greve, tel. 0416-383913 of 0416-383955. Of reserveer via de website: www.poppentheaterdedwerg.nl Woensdag 12 oktober om 15.00 uur is er een boekpresentatie van het boek De Duinlanders van de Tilburgse schrijfster Helene Rietman. De Duin- woensdag le en in de 1 natuurlijk ken. Alle 1 jaar zijn dag dat schenk wordt boek Wat r Edward van i 2000 (open: www.Peerke.biz In de hoofdbibliotheek aan het Koningsplein in Tilburg kun je op zondag 16 okto ber van 13.00 tot 17.00 uur schrij versvoorstellingen bezoeken. Om 14.00 uur bijten Tosca Menten en Jeska Verstegen het spits af met Opa’s sprookjesogen, bestemd voor alle kinderen van vier tot acht jaar. Om 15.30 uur is schrijfster Mir- jam Mous aan de beurt. Verder wordt om 15.00 uur de Leesbeestkast geopend, voor moei lijk lezende kinderen en hun ouders. Er is tevens muziek van Klein Brussel. Ook in ande re bibliotheken ben je van harte welkom om de Kinderboekenweek te vieren. In bibliotheek Groenewoud kuii je op woensdag 12 oktober knutselen, genieten van een goochelact en je laten voorlezen. In bibliotheek Heyhoef speelt op donderdag 6 oktober om 19.00 uur als het donker wordt) Theatergroep ‘Van niks en alles’ het stuk Een bos vol geheimen. Een spannende voorstelling met veel muziek, boeken en magie voor kinderen van zes tot en met tien jaar. Kaartjes (1,50 euro, begeleiders mogen gratis) zijn verkrijgbaar bij het uitleenbu- reau op de jeugdafdeling. Wil je weten wat er in de andere bibliotheken te doen is? Kijk dan even op de website www.obtmb.nl. ZL k Transport J service dag 11 oktober om 16.30 uur leest hij voor uit zijn boek Wat rijmt er op apenspel puree? en signeert hij. Op woensdag Kasteel 12 oktober kun je je van 14.00 tot 17.00 uur laten schminken door Miriam Jansen. De Kinderboeken week wordt zaterdag 15 oktober om 14.00 uur afgesloten met de kinder- knut- voorstelling Rintje ruikt avontuur, naken Sieb Posthuma leest voor en signeert die kinderen van vier tot negen jaar zijn welkom. Je oor al deze leuke activiteiten tiet te reserveren. En de toegang is jratis. Je vindt boekhandel Gianot- aan de Emmapassage 17 in Til- last van cellulitis en vetrolletjes? Arendse Health Club heeft de oplos sing; in de speciale Slim Up afdeling kunt u zich nu aanmelden voor de Hypoxicursus. Wetenschappelijk onder zoek heeft aangetoond, dat een slechte doorbloeding van buik, billen en boven benen de oorzaak hiervoor is. De HypoxiTrainer maakt hieraan een einde. De HypoxiTraining bestaat uit het fietsen of lopen in een onderdruk pak of cabine. Tijdens een lichte vetver- branding in de onderdrukkamer wordt, door middel van vacuüm, de doorbloe ding in de genoemde probleemzones bevorderd. Zo wordt er gericht vet ver brand en heeft u al gauw een maatje minder. Interesse in deze Hypoxicursus? Breng dan vrijblijvend een bezoek aan onze Health Club. Arendse Health Club, Koningsplein 1 te Breda, tel.: 013-5432249. www.arend- se.nl en www.hypoxi.nl gezond oud worden Dit doe je met Chinese gezondheidsoe- feningen met de naam Qi Gong. Een moeilijke naam voor eenvoudige oefe- SportdOCent WOfden? ningen die je tot op zeer hoge leeftijd Voor het van rt. of ^emdo- kunt doem Het versterkt de a gehele cent moet je gevoel en hebben gezondheid en doet chronische klachten Daamaast is een gedegen opleiding mqt verminderen. Voor ouderen die slecht vakkennis van groot belang. Er bestaat ter been zijn is er op donderdagmiddag een behoefte goed opgeieide een aparte lesgroep. De overige Qi sport. en zwemdocenten. Dus na je Gong lessen zijn op: maandag om 1045 opleiding kun je vaak snel aan de slag, uur, om 13.00 uur en om 20.30 uur. Op Opleidingen 2000 biedt verschillende dinsdag om 10.00 uur; op woensdag om Opieidingen en cursussen op recreatief 19.00 uur en op donderdag om 13.45 en sportief gebied. Werk en studie valt uur en om 18.45 uur. De eerste les is een mede door de praktijkgerichtheid van gratis proefles. Kom vrijblijvend eens de opieidingen, goed te combineren, proberen en ontdek hoe fijn deze oefe- [nmiddels is Opleidingen 2000 éét nmgen zijn om te doen. CNGO, de toonaangevende opleiders Groeseindstr. 91, tel. 5770261, Nederland voor de rijkserkende www.cngo.nl -«• dl Tilburg (ma. gesloten) 1 2000 m2 magazijn ilmeesterlaan 114 urg Noord in: do., vrij, en zat) begint de oensdag 5 popp op I _ia’s Mirakel- tje. Je kunt het poppenspel zien om 14.00 en 15.00 uur. Alle kinderen van drie tot zeven jaar zijn van harte welkom. Ook kinderen die van krr selen houden, kunnen zich vermaken Siebvouiu» bij Gianotten. Op woensdag 5, zater- zijn boek. Al dag 8 en zaterdag 15 oktober kun je en met ir“ de hele dag knippen eplakken. Je ‘hoeft voor kunt je eigen toverhoed maken. Ook niet- Edward van de Vendel, schrijver van gratis. het kinderboekenweekgeschenk, ten aan de Emmapassage 17 in komt langs bij Gianotten. Op dins- burg. De toegang tot de colleges is gratis: ze staan open voor alle kinderen, indivi dueel of in klassenverband (als er begeleiders meekomen). Ouders mogen niet binnen, maar kunnen in - i naastgelegen zaal het college op beeldscherm volgen. Wie vijf van de zes colleges heeft gevolgd, krijgt van rector magnificus Frank van der Duyn Schouten aan het einde een diploma* De Kinderuniversiteit heeft een eigen website met informatie over het programma: www.uvt.nl/kinder- universiteit. Deze site wordt binnen kort nog uitgebreid met quizjes, testjes en achtergrondinformatie over de diverse thema’s. Je kunt je aanmelden via deze site. wijnworkshops De wijnproefclub start in oktober met een nieuwe reeks wijncursussen. Op een leerzame maar vooral gezellige manier alle aspecten van wijn proeven en beoordelen uit de doeken gedaan. U kunt zich inschrijven voor één van de volgende lokatie's: Tilburg op dinsdag. Oosterhout op woensdag of Goirle op donderdag. Elke avond start om 20:00u en duurt tot ongeveer 22:00u De kosten bedragen 87.50 voor de hele reeks inclusief cursusmateriaal (naslagwerk) en wijnen. Inschrijven kan telefonisch; 013-5713100 of per mail; info@dewijnproefclub.nl. Details over de lokatie en manier van betalen staan in de schriftelijke bevestiging die na inschrijving wordt toegestuurd. Elke avond wordt een thema besproken en tien 'wijnen geproefd. De thema's voor de vier avonden zijn; Druivensoorten, Authenticiteit, Klassiek-Nieuw en Wijn-spijs. In een ontspannen sfeer wordt uitgelegd hoe de wijnen te proe ven en beoordelen. Er zal worden inge gaan op de achtergronden van de betref fende streken en technieken van wijn bereiding. Door De wijnproefclub wor den wijncursussen, kookchmcs, wijn - en wijn&spijs proeverijen georganise- rd. Uit het zeer uitgebreide assortiment van Nederlandse en Belgische imporr teurs is een selectie gemaakt van de mooiste en meest representatieve wij nen uit alle prijsklassen. Hoewel zij de basis vormen van De wijnproefclub wordt ook veel aandacht besteed aan bijzondere delicatessen en gerechten. Nieuwsgierig geworden paar wat De wijnproefclub voor u kan betekenen? Bezoek de website; www.dewijnproef- club.nl mail; info@dewijnproefclub.nl of bel; 013-5713100. ^^Faillisements-v partij 1 II 100% massief hout, k rustiek crème wit J Bij boekhandel Gianotten t Kinderboekenweek op woens oktober met een leuk met de titel Getover Brummelstein door Mit Pikkuhenki is een kleine, voor menseno gen onzichtbare heks. In het moderne sprokkje ontdekt Pikkuhenki dat ze veel macht heeft. Ze kan vliegen, honden op commando laten janken, ze leert beren viool spelen, en zorgt er voor dat kleine Iwan de prinses bevrijdt en het land redt door de gemene keizer te verjagen. “Mis schien” denkt Pikkuhenki “ben ik wel de machtigste heks die er bestaat...”. De voorstelling begint om 14.30 uur. Je kunt kaarten kopen aan de kassa of alvast reserveren via email: het.cenakel@zon- net.nlHet Cenakel vind je aan het Cena- ^kel 1 in Tilburg. Op maandag 24 oktober start de Uni- lijk is, waar mensen het meeste spijt versiteit van Tilburg met het eerste van hebben en waarom en hoe hij daar college van de Kinderuniversiteit. onderzoek naar doet. De kinderen Professor Marcel Zeelenberg legt aan krijgen alle de kinderen van negen ivt moau u» wat spijt is. Want spijt hebben we alle maal wel eens. Maar waar heb*— mensen nu eigenlijk het meeste spijt van? Heeft de een meer spijt dan de ander? En waarom? Maar voordat de professor aan 1 Brabantse vc Wijsman enkele bladzijden het boek Spijt van Carry Slee Ook bij boekhandel Gianotten in Tilburg kun je vanaf woensdag 5 tot en met zaterdag 15 oktober meedoen aan allerlei activiteiten die met de Kin derboekenweek te maken hebben. Centraal staat het thema De Toveraca demie; boeken vol magie. doet. gelegenheid om de profes- i vragen over spijt te stellen. De colleges daarna gaan over de bescher- sbben ming van olifanten, kinderboeken, spijt slachtoffers, mobiel bellen en hoe apen mensen werden. Elk college heeft een leuke inleiding. Zo is er een i het woord komt, leest de ringtoneconcert door studentenorkest /oorleeskampioen Roel Ananta voorafgaand aan het kinder- bladzijden voor uit college over mobiel bellen en brengt lee. Nol Havens een lied over kinderboe ken ten Op zaterdag 8 oktober kun je bij Bezoekerscentrum Oisterwijk van alles te weten komen over onder andere heksenkringen en elfenbankjes. Kinderen van acht tot twaalf jaar kunnen dan meedoen aan een kindermiddag over paddestoelen. Op woensdag 12 oktober is er van 14.00 uur tot 15.30 uur ook nog een middag voor kinderen van vier tot zeven jaar. Tijdens de Kinderboeken week van woensdag 5 tot en met zaterdag 15 oktober (en ook nog op zondag 16 oktober) organiseert de bibliotheek allerlei acti viteiten met een magisch tintje voor kinderen in Til burg, Moergestel, Oister wijk, Goirle en Hilvaren- beek. reiki 1 Ieder mens bezit een helende kracht en kan leren deze bewust te gebruiken. Een weg van inzicht, oefenen en leren. Op 8 en 9 okt. is er weer een Reiki 1 week end. Kosten 105,- euro incl. terugkom- 1 en certificaat. Voor info/folder: van Rijen, Reikimaster: 013- 162 In Europese universiteitssteden als Bonn, Rome en Wenen bestaat het al: de Kinderuniversiteit. Al enkele jaren vinden daar regelmatig lessen (colle ges) plaats voor kinderen rond de elf jaar. In die colleges worden de kinde ren wegwijs gemaakt in onderwerpen een waarnaar de hoogleraren onderzoek het 1 doen. De eerste lezingencyclus van de Tilburgse Kinderuniversiteit gaat maandag 24 oktober van start, midden in de landelijke Wetenweek. De colle ges vinden daarna plaats op 31 okto ber en op 7, 14, 21 en 28 november, telkens op maandagmiddag van 16.45 tot 17.45 uur. Het eerste college gaat prof. dr. Marcel Zeelenberg in op spijt, een heel belangrijke emotie bij men sen. Hij zal vertellen wat spijt eigen- Laura kan op een avond niet slapen en gaat op het dak zit ten met Beer en Minnie het konijn om naar de sterren te kij ken. Opeens valt er een ster uit de hemel in het gras. Laura gaat kijken en ziet dat de ster een punt mist. Ze besluit de ster mee naar huis te nemen, want de ster voelt zich vast alleen in de grote, vreemde wereld. Als thuis de punt van ster ook weer terecht is pakt Laura haar eerstehulpdoos en plakt ze de gebroken punt met een pleister. Beer en Minnie het konijn lajken de ster met verbazing aan als deze ineens met sterrenstof gaat strooien. Dan ziet Laura vol ongeloof dat de knuffels zijn bewogen, het sterrenstof heeft hen tot leven gebracht! Deze film draait woensdag om 15.00 uur en is Nederlands gesproken. Cinema Heuvelpoort is gevestigd in de Heuvelpoort 365 in Tilburg. landers is een spannend boek voor iedereen vanaf tien jaar. In het strand- dorpje waar Frank woont, zit ook steeds een bomenvrouwtje. Iedereen ontwijkt haar, maar Frank wil weten waar ze elke avond naar toe gaat. Dus hij achtervolgt haar en komt terecht bij de Duinlanders....Helene Rietman schreef eerder Het geheim van Krak- kestein, een Tilburgs kerstsprookje. Bij de presentatie is ook illustratrice Melanie Broekhoven aanwezig. Er wordt voorgelezen, je kunt tekeningen bekijken en vragen stellen. Zaterdag 15 oktober óm 14.00 en om 15.00 uur vertelt meesterverteller Joop Jonkman Dat is het prachtige magische verhalen uit aller- turee? Van lei culturen. Laat je meeslepen door verhalen van de indianen, uit Afrika of nog verder weg. Alle kinderen vanaf acht jaar zijn van harte welkom. Kom dus naar Kinderboekwinkel De Zevensprong op het nieuwe adres Nieuwlandstraat 37 in Tilburg. - - meue uuvi de praktijkgerichtheid vrijblijvend eens de opieidingen, goed te combin oe fijn dezeoefe- Inmiddels is Opleidingen 2000 t iéén van -land v oor de rijkseYkende^pleL ding Fitnesstrainer A B, Aerobicstrainer A, zwemonderwijzer en Manager Sport, Fitness en Leisure. Naast bovengenoemde "droge"oplei- dingen wordt er ook binnenkort gestart met een basisopleiding Aquafit. Opleidingen 2000 heeft locaties in Breda, Tilburg, Nieuwegein en op:www.opleidingen2000.nl lanteitterapeute, yoga

Weekblad De Tilburgse Koerier | 2005 | | pagina 5