Gemeente lieuws n Tilbury er ag K Kortere wachttijd deeltaxi, rit naar dorpen goedkoper Schoonmaakploeg tweemaal per week actief in Tilburg S burgeme besloten - instelic alle me" mingsvc plaats1— tir’d*' r n en het nen de ikelijke ihikte lort. rutsuws 1 DONDERDAG 1 SEPTEMBER 2005 - PAGINA 15 FEMBER 2005 - PAGINAU i in voortuin; Het deeltaxipoint in het TweeStedenziekenhuis. (Foto team Media gemeente Tilburg) www.tilburg.nl/informatiecentruni Algemene informatie Nieuws tel. •ris Groepsontvangsten Nieuwkomerspakketten ft de lo tofdel Postbus 51 Talloze brochures I Kadaster verhuist naar stadswinkel 0p de agenda onder meer: Adressen, openingstijden Op de agenda onder meer: >on Het dierenverblijf in het Wandelbos.(Foto team Media gemeente Tilburg) is Oï Kapvergunningen Bestemmingsplannen Commissies Verkeersbesluiten Onttrekkingen detilburgse koerier lt tot dag e uur In de ontvangsthal van het TweeSteden- en het Elisabethziekenhuis zijn deze week zogenoemde deeltaxipoints geplaatst. Dat zijn kaartle zers waarin gebruikers van de deeltaxi hun vervoerspas kunnen stoppen. Dankzij dit systeem wordt de wachttijd korter. Een taxirit naar een aantal dorpen wordt in de avonduren en in het weekend goedkoper. >ndag sed s er bdij vanaf ’•5oo Een team van de stichting Nederland Schoon ruimt tot 7 oktober tweemaal per week een aantal Tilburgse pleinen en straten op. Ook in andere grote steden en langs snelwegen wordt zwerfvuil verwijderd. Er komen verspreid over het land vierhonderd schoonmakers in actie. Het kadaster verhuist op 5 september naar Stadswinkel Centrum aan het Stadhuisplein 128. Vanaf die datum kunnen bezoekers niet meer terecht op het adres Huzarenstraat 1waar het kadaster nu nog is gevestigd. Ondernemers die kadastergegevens willen hebben, kunnen zich melden bij de balie Ondernemerszaken in de stads winkel. veer elf Si leen heer irn Bestuur (GL) s, Raa is inge gebrul! rzoek om een Servicepunt Openbare Bik openingstijd derdag 14.00 In week 35 hebben burgemeester en wet houders de volgende kapvergunningen ver- Experi... Dit zog“’ Kernen i< voor Klei ’s Gravenmoer, I Vrijdag 2 september om 9.00 uur in de raadzaal. UDENHOUT 1. De Wouwerd 42 vergunningnumme. 2. De Armhoef 33, vergunningnummer ingegeven ekening Meer info commissies: www.tilburg.nl/raad Commissie voor de bezwaarschriften Info aanvangstijden: tel. 542 89 72 Commissie Model Voorzitter: M. Frenk Secretaris: J. Hamers, Raadsgriffie (hans.hamers@tilburg.nl tel. 542 84 12) Drnoemde kapvergunningen zijn aan ?ers bekend gemaakt op 1 septem- openingstijden van 13.00 tot 18.00 uur, dinsdag, v en vrijdag van 10.00 tot 18.00 uur, dag van 13.00 tot 20.00 uur. Inwerkingtreding Op grond van het bepaalde in de Algemene wet bestuursrecht kan eenieder wiens be ien maandag g, woensdag tur, donder- Wethouder Hamming bezocht vorige week de schoonmakers om hen te be danken voor hun inzet. (Foto team Media gemeente Tilburg) Maandag 5 september om 13.00 uur in de raadzaal. Openbare hoorzitting inzake bezwaarschriften van: 42, 1 eik in achtertuin; ler 5486/05. 1 sierkers i 5487/05. Alle voor aanvrager ber 2005. ers of een en. Wie de kapvergunningen met de bijbehoren de tekeningen wil inzien en wie vragen heeft, kan contact opnemen met dhr. P. de RooiJ, Beleidsontwikkeling, tel. 542 87 24. int Udenhout Bibliotheek Tongerloplein 15, Jden maandag, woensdag, don- .00 tot 16.00 uur, dinsdag 10.00 tot 12.00 uur en vrijdag van 17.30 tot 19.30 uur. -Raadsnotitie Monument Tegen Zinlops Geweld; -Raadsnotitie Automatenhalverordening i.r.t. Vossenberg West De gemeente is gestart met de procedure Voor het opstellen van een Strategische Mi lieubeoordeling (SMB) voor Vossenberg West Tistaande d (mgang tussen smaken nwezige raag. lemverontreiniging multi- teerdis; 7"’ 1 t het standaardformulier Het hangb •ingen’ van 25 juli 2005, verblijf in Tijdens deze periode kunt u s spraakreacties indienen. Deze kunt u r.v.. ten aan de directeur van de dienst Beleids ontwikkeling, Postbus 717, 5000 AS Tilburg, onder vermelding van 'Inspraak Bosscheweg 57Berkel-Enschot’. - Fysiotherapie Fysiofit/ C. de Beer gericht tegen weigering parkeeront- heffing; - Bloemenhuis Postelmans, gericht tegen weigering parkeerontheffing; - Automatencentr Brabant/ A. v Dongen gericht tegen weigering parkeerontheffing; - GGZ Midden-Brabant gericht tegen weigering parkeerontheffing; mw. Maas-Fijneman gericht tegen weigering gehandicaptenparkeer- kaart. -lodaties dicht sectordag. Op zondag 4 september :bad Stappegoor, is het de laatste dag van het seizoen ....iplex Drieburcht en voor de buitenbaden. Vanaf rsportcentrum Reeshof zijn maandag 5 september zijn het jdag 9 september de hele dag buitenbad van Stappegoor en strandbad Rauwbraken dicht. weg) van Bijlage 1 van het Reglement ver keersregels en verkeerstekens 1990 en de onderborden ‘uitgezonderd fietsers’, zoals is aangegeven op de aan dit besluit gehechte tekening (Kaapkoloniestraat. def.dgn; 319920 A en 319920 B). - instellen van een parkeerverbod in de Pro fessor Verbernelaan, tussen de Abdij van Averbodestraat en de Academielaan, door plaatsing van verkeersborden conform mo del El (parkeerverbod) van Bijlage 1 van het Reglement verkeersregels en verkeerstekens 1990, zoals is aangegeven op de aan dit be sluit gehechte tekening(Prof Verbernelaan.dgn; 324430). De volledige tekst van vorenvermelde ver keersbesluiten inclusief de bijbehorende te- t plaatsen keningen liggen vanaf vrijdag 2 september j ter, hoogte a.s. ter inzage in het Gemeentelijk Informa- (begin /elnde-zone), De tiecentrum (begane grond van Stadskantoor pand Enschotsebaan 1 1), Stadhuisplein 130 te Tilburg. Iedereen, wiens belang betrokken is, kan op grond van de Algemene wet bestuursrecht gedurende zes weken na publicatiedatum een bezwaar schrift indienen. Een bezwaarschrift moet in ieder geval worden voorzien van een datum, naam en adres van de bezwaarmaker, een omschrijving van het besluit waartegen be zwaar wordt gemaakt en de gronden waarop bezwaar wordt gemaakt. Een eventueel be runarcchrift kan worden gericht aan het col- -burgemeester en wethouders, post bus 90155 te 5000 LH Tilburg. :hikking op grond van artikelen 28, 17 en 40 Wbb et college van de gemeente ili 2005 door Janssen de Jong Puw een melding ‘Besluit Uniforme c- (BUS) ingediend op grond van arti Wbb, met het voornemen de bodem te sa- n op de locatie Groeseindstraat 33 in jrg. De procedure volgens het proefpro- BUS hebben wij op 25 juli 2005 gestart. In eschikking BUS is door het college vastge- sn binnen genoemde ter hetzij schriftelijk, hetz r maken. Zij moeten1 zienswijze inzenden aa van Tilburg, adres: Stad atie maken wij ons voor- TC Tilburg. Voor het mc >t het onttrekken van dit brengen van de ziens- bij ons voorne- een afspraak worden ie onder meer 013-5428619/54284f Daaraan zijn wel kósten verbonden. Bij de balies is ook nadere infor matie verkrijgbaar. De behande- lings- en administratiekosten bedragen per aanvraag 14,95 euro. Een kopie A3 of A4 kost 0,50 euro. Voor een kopie groter dan A3 moet 13,70 euro betaald worden. Een digitaal bestand kost 5,59 euro. Stadswinkels Reeshof, Noord Reeshof (Kerkenbosplaats 2) en Noord (Brucknerlaan 20a), openingstijden maan dag van 13.00 tot 18.00 uur, dinsdag tot en met donderdag van 10.00 tot 18.00 uur, vrij dag van 13.00 tot 20.00 uur. Raadsvoorstel Kredietvotering in relatie tot voorstel beperkte gemeentebrede herhuisvesting; Raadsvoorstel Onteigening Surfplas; - Economische Monitor Tilburg 2005; -Raadsvoorstel Instellen bestem- mingsreserve WWB I-deel; - Raadsvoorstel Reïntegratie- verordening Wet Werk en inkomen Kunstenaars (WWiK). liere’ schoonmaakploegen lastig te bereiken zijn. De acties maken deel uit van de campagne ‘Kijk! Nederland wordt steeds schoner'. Vorig jaar is gebleken dat opruimen bijdraagt aan het terugdringen van de hoeveelheid zwerfafval. Wanneer ergens weinig rommel ligt, zijn mensen minder snel geneigd iets op de grond te gooien. Dat blijkt uit onderzoek. een tekening, liggen voor iedereen gedurende 4 weken ter visie, zulks met ingang van vrij dag 2 september 2005 tot en met 30 septem ber 2005 ter inzage in het gemeentelijk infor matiecentrum in Stadswinkel Centrum, adres en openingstijden: zie colofon. Genoemde stukken zijn na telefonische afspraak tevens in te zien bij de afdeling Grondbedrijf van de Dienst Gebiedsontwikkeling, Stadhuisplein 130, kamer 516 (tel: 013-5428619/5428460). Ingevolge de Algemene wet bestuursrecht kunnen belanghebbenden tegen dit voorne men binnen genoemde termijn hun zienswij- hetzij mondeling ken en hun schriftelijke aan de gemeenteraad adhuisplein 130, 5038 nondeling naar voren iswijze, kan telefonisch n gemaakt onder nummer 460. Pieter Vreedeplein; Collegebesluit inzake competen- tieverdeling raad college in het algemeen, en het verstrekken van geldleningen in het bijzonder; - Raadsnotitie Ontwikkeling naar een verzelfstandigd BAT; - Raadsnotitie verzoek om geme tegarantie van de Stichting Beht Tennispark LTC Bijstervelden; - Raadsvoorstel tot opheffing van de IZA-regeling. Bosscheweg Bij de gemeente is een verzoek ingediend voor het verlenen van vrijstelling van het huidige bestemmingsplan voor het verbou wen en beperkt uitbreiden van een bestaand bedrijfspand aan de Bosscheweg 57 in Ber- kel-Enschot tot kantoorruimte. Het bouwver- zoek past niet binnen het geldende bestem mingsplan ‘Bosscheweg Zuid’. In het bestemmingsplan heeft de locatie aan de Bosscheweg de bestemming ‘Bijzondere Doeleinden’. Het college wil aan het plan meewerken en is een vrijstellingsprocedure gestart. Een vrijstellingsprocedure maakt het mogelijk om een bouwvergunning te ver lenen in afwijking van het geldende bestem mingsplan. Het college heeft in het kader van de vrijstellingsprocedure een concept ruimtelijke onderbouwing opgesteld. Voor dat de procedure wordt voortgezet, wil het college eerst uw mening weten. Het colleg- zal namelijk na afloop van deze stap beslis sen het bouwinitiatief ongewijzigd verder in procedure te brengen, het plan aan te pas sen of - in het uiterste geval - geen verdere medewerking aan het plan te verlenen. Het bouwplan en de concept ruimtelijke onder bouwing liggen van 2 tot en met 15 septem ber 2005 voor inspraak ter inzage in het ge meentelijk informatiecentrum in Stadswinkel Centrum en bij de balie Bouwen en Wonen in Stadswinkel Berkel-Enschot. Baarschot, Biest-Houtakker, Haghorst, De Moer, Sprang-Capelle en Waspik. Doel van het experiment is het beter bereikbaar maken van deze kernen met het openbaar vervoer. Het Tarief Kleine Kernen geldt alleen voor het vervoer van en naar centraal station Tilburg op doordeweekse avonden van acht twee uur en op zaterdag en zondag van zes uur ‘s ochtends tot twee Um ‘s nachts. Iedereen kan van het voordeeltarief profiteren, dus niet alleen dorpsbewoners. Bij de reser vering moet wel gemeld worden dat het gaat om een rit tegen het Tarief Kleine Kernen. Net als de kortingsregeling voor ritten naar dorpen, zijn de Deeltaxipoints een proef. Beide experimenten lopen tot 1 septem ber 2006. De deeltaxi is te reser veren via telefoonnummer 013-549 99 99. Meer informatie ove.r de deeltaxi staat op www.deeltaxi-middenbrabant.nl. Klantenservice vervoerder PZN: tel. 0800-483 17 62. Via dit nummer is ook een gratis deeltaxipas te bestellen. Stadswinkel Berkel-Enschot Generaal Eisenhowerweg 2, openingstijden maandag van 13.00 tot 18.00 uur, dinsdag tot en met donderdag van 10.00 tot 12.00 uur, vrijdag van 13.00 tot 20.00 uur. TILBURG 1. Veldhovenring 107, 1 Amerikaanse eik en 1 kersenboom in achtertuin; vergun ningnummer 5482/05. 2. Hendrik de Keijserstraat 7, 1 berk en 1 kronkelwilg in voortuin; vergunningnum mer 5483/05. 3. Visitandinenstraat 3, 5 conifere- speelplaats; vergunningnummer 54 4. Burg. Rauppstraat, kandelaren rikaanse eik voor nr. 5 en Burg. Dar kandelaren 1 Amerikaanse eik voor nr. vergunningnummer 05/2101. 5. Ringbaan Zuid, 4 lindes in middenberm thv Leijendael; vergunningnummer 5495/05. Sint Anna Bij de gemeente is een verzoek Ingediend voor het verlenen van vrijstelling van het huidige bestemmingsplan om het perceel aan de Korvelseweg/ Gardiaanhof geschikt te maken voor de realisering van een appar tementencomplex met 70 starterswoningen. Het bouwplan past niet binnen hét geldende bestemmingsplan ‘St. Anna'. In het bestem mingsplan heeft de locatie aan de Korvelse weg/ Gardiaanhof dé bestemn.„.a_- de doeleinden’. Het plan past niet in bet bestemmingsplan omdat het complex ge deeltelijk op het achtererf is gesitueerd. Het college wil aan het plan meewerken en is een vrijstellingsprocedure gestart. Een vrijstel lingsprocedure maakt het mogelijk om een bouwvergunning te verlenen in afwijking van het geldende bestemmingsplan. Het col lege heeft in het kader van de vrij-—"* procedure een concept ruimtelijk) bouwing opgesteld. Voordat de procedure wordt voortgezet, wil het college eerst uw mening weten. Het college zal namelijk na afloop van deze stap beslissen het bouwini tiatief ongewijzigd verder in procedure te brengen, het plan aan te passen of - in het uiterste geval - geen verdere medewerking aan het plan te verlenen. De concept ruimte lijke onderbouwing en het bouwplan liggen daarom van 2 september 2005 tot 16 sep- stapelde woningen (apparter tember 2005 voor inspraak ter inzage in het staan. De plannen zijn welist gemeentelijk informatiecentrum in Stads- men in het stedenbouwkunde winkel Centrum. Tijdens deze periode kunt voor Koolhoven is opgesteld, u schriftelijk inspraakreacties indienen. niet worden opgenomen in he Deze kunt u richten aan de directeur van de plan voor Koolhoven fase la, ome dienst Beleidsontwikkeling, Postbus 717, werkingregels van het - 5000 AS Tilburg, onder vermelding van ‘In- Wijk' slechts toestaan, spraak bouwinitiatief 70 woningen Garadl- te werken best- Commissie Economie Voorzitter: A. van Zijl (AB) Secretaris: M. van de Loo, Raadsgriffie (marjo.van.de.loo@tilburg.nl tel. 542 82 84) ‘riment □genoemde Tarief Kleine en is een experiment dat geldt Klein-Dongen, Dongen-Vaart, Molenschot, lang rechtstreeks door afgifte van deze kapvergunning wordt getroffen, daartegen bezwaar aantekenen bij het college van burgemeester en wethouders van Tilburg, Postbus 90155, 5000 LH Tilburg. Een ge dagtekend bezwaarschrift dient binnen 6 weken na deze bekendmaking te worden ih- gédiend en dient tenminste te bevatten: een omschrijving van de beschikking waar tegen het bezwaar is gericht, alsmede de gronden van het bezwaar. Daarnaast kan eren op bij de voorzieningenrechter van de Recht- 5484/05. bank Breda, sector bestuursrecht, Postbus 1 en 1 Ame- 90006, 4800 PA Breda, een verzoek om amsstraat, voorlopige voorziening worden ingediend. 15; Een dergelijk verzoek kan pas worden ge daan als het bezwaarschrift is ingediend. Van voornoemde kapvergunningen kan pas; gebruik worden gemaakt 3 weken na de dag van bekendmaking aan de aanvrager. In dien binnen deze termijn van 3 weken een bezwaar bij het college van burgemeester en wethouders is ingediend en tevens een i verzoek om een voorlopige voorziening bij de arrondissementsrechtbank is ingediend kan van deze vergunning pas gebruik wor den gemaakt, nadat op het verzoe voorlopige voorziening afwijzenc slist. van bodemv) icuoncel gesaneerd •e stemmen met he :lding BUS-sanerir„ sr de locatie Groeseindstraat 33 ion Til- Beschikking BUS en bijbehorende stuk- liggen vanaf 2 september 2005 gedurende veken ter inzage in het Gemeentelijk In- laiiecentrum. Adres en openingstijden: ~’ofon. Binnen zes weken na de dag waar- eschikking is bekend gemaakt, kunnen lebbenden tegen dit besluit op grond incto artikel 20.1 Wet mi- ikel 7:1 Algemene wet be- bezwaarschrift indie- Spreekuur Els Aarts neen e urg, Wethouder Els Aarts houdt elke I ondertekend en dinsdagochtend een spreekuur. Iedereen kan zich aanmelden voor een gesprek over ruimtelijke ordening, verkeer, vervoer, zorg of ouderen. Per persoon is tien rpinuten beschikbaar. Op deze Sportaccommodaties dicht manier krijgen zo veel mogelijk Recreatiebad Stappegoor, mensen de kans om met Els Aarts te Sportcomplex Drieburcht en praten. Een afspraak maken kan via Indoorsportcentrum Reeshof de secretaresse, tel. 013-542 9009. op vrijdag 9 september de hele E-mail: mieke.joosten@tilburg.nl. gesloten vanwege de jaarlijkse het geval vai functioneel 1 Tilburg is op - in te Plancoördi- 'meldt ji ,ne Sanerin- voor d -n artikel 28, burg. I - ken lig zes wek, formatie zie colofon. Binnen zes we! op de beschikking is beken, belanghebbenden tegen dit van artikel 87 Wbb junc- - lieubeheer juncto artikt stuursrecht (Awb), een I nen bij het college van de geme Postbus 90155, SOOOLHTilbur Het bezwaarschrift moet zijn o moet ten minste bevatten: - naam en adres van de indiener; - de dagtekening; dagen - de gronden van het bezwaar. ilier Bij de voorzitter van de Afdeling bestuurs rechtspraak van de Raad van State, Postbus 20019, 2500 EA ‘s-Gravenhage, kan eventu eel een verzoek om voorlopige voorziening worden ingediend. Een dergelijk verzoek kan pas worden gedaan als het bezwaar schrift is ingediend. Fietsenstalling weg De fietsenstalling in de City Center passage is vanaf 1 september gesloten. De passage wordt binnen kort gesloopt in het kader van de nieuwbouw rondom het Pieter Vreedeplein. Fietsers kunnen onder meer terecht in de nabij gelegen stalling op de Heuvel. Die is onlangs uitgebreid naar 1100 plaatsen. Het hoofd van de afdeling Beheer Infrastruc- r van Openbare Werken Tilburg heeft op lUgustus 2005, namens het college van aemeester en wethouders het volgende -tellen van een geslotenverklaring voor motorvoertuigen, uitgezonderd bestem- gsverkeer, op het Hasseltplein door Using van een verkeersbord conform iel C12 (gesloten voor alle motorvoertui gen) van Bijlage 1 van het Reglement ver keersregels en verkeerstekens 1990 met on- derbord ‘uitgezonderd bestemmingsverkeer’ zoals is aanj op de aan dit besluit gehechte tekc (Hasseltplein.dgn; 320619). - instellen van een parkeerverbodzone in De Kraan en Osseweide middels het plaatsen van verkeersborden in De Kraan ter hoogte van huisnummer 16 (begin /einde-zone), De Kraan ter hoogte van p„..„ 1 (begin /einde-zone) en Osseweide ter hoogte van.huisnummer 9 (begin einde-zone) con form model El (parkeerverbod), zonaal toe gepast, van Bijlage 1 van het Reglement ver keersregels en verkeerstekens 1990, zoals is aangegeven op de aan dit besluit gehechte tekeningen (De Kraan; 259166). - wijzigen van het eenrichtingsverkeer in de Danie Theronstraat, door het verwijderen en plaatsen van verkeersborden conform mo- zwaarschri del C2 (eenrichtingsweg, in deze richting ge- lege van bt sloten voor voertuigen) en C3 (eenrlchtings- Zwijn dood Het hangbuikzwijn van het dieren .n het Wandelbos is over leden. Het dier genaamd Basje is ongeveer 10 jaar oud geworden. Het zwijn was de grote publiekslieve ling van het verblijf. De gemeente heeft veel reacties van bezoekers ontvangen. Sinds enkele dagen is er een nieuw zwijn in het dierenver blijf. Het beest is een jaar oud. Vorig jaar begon Nederland Schot met succes een campagne om de hoeveelheid afval te verminderen. In Tilburg is elke woensdag en vrijdag een reinigingsteam actief bij onder meer het centraal station, de Heuvel, Besterd, Wagnerplein, Westermarkt, I Paletplein en Heijhoef. De opruim- teams richten zich vooral op afval in bijvoorbeeld fietsenrekken en I struiken, plaatsen die voor de ‘regu- Woensdag 7 september vanaf 16.00 uur in kamer 305 van stadskantoor 3. Wie vanaf 5 september gebruik maakt van een deeltaxipoint, heeft binnen vijftien tot twintig minuten I een taxi. Tot nu toe was het noodza- I kelijk om minstens een uur van tevoren te reserveren. Iedereen kan met de deeltaxi’s reizen. Ze stoppen voor de deur van de bestemming. De taxipoints werken alleen voor het vervoer naar het huisadres van de pashouder. Aan het gebruik ervan zijn geen extra kosten verbonden. Vanaf vandaag is het voor reizigers tussen centraal station Tilburg en tien kleinere dorpen in Midden- Brabant extra voordelig om met de deeltaxi te reizen, ‘s Avonds na acht uur en in de weekeinden kosten deze ritten namelijk slechts een kwart van de normale prijs: 0,43 euro per OV-strip in plaats van het normale deeltaxitarief van 1,55 euro per OV-strip. Landwegen In verband met de geplande aanleg van de Noordwesttangent fase 1c (verlengde Baron van Voorst tot Voorstweg) zullen de landwe gen 124 en 125 worden doorsneden en ge deeltelijk vervallen. Deze landwegen, die op dé Wegenlegger staan vermeld, worden vooral gebruikt voor recreatieve doeleinden. Alvo rens de gedeelten van deze landwegen kun nen komen te vervallen, dienen deze gedeel ten te worden onttrokken aan het openbaar verkeer. Ingevolge de Wegenwet en de Alge mene wet bestuursrecht dient voor deze ont trekking de voorgeschreven procedure te wor- ze, h< den gevolgd, waarbij belanghebbenden in de baar 1 gelegenheid worden gesteld om tegen dit ziens voornemen hun zienswijze kenbaar te maken. van T leis deze publicatie maken en bekend om tot het onttre gedeelte over te gaan. De bij behorende stukken, zijnde an de Korvelse- Koolhoven-West iming ‘Gemeng- Er zijn bij de gemeente vrijstellingsverzoe- it niet in het ken ingediend voor het bouwen van een ap partementencomplex van 7 woningen door Triborgh Bouwontwikkeling en voor een ap partementencomplex van 7 woningen door Roosdom en Tijhuis. Beide plannen maken onderdeel uit van het stedenbouwkundig plan voor de eerste fase van Koolhoven-Wes Bovengenoemde ontwikkelingen zijn niet vrijstelllngs- mogelijk op grond van het vigerende be- ïlijke onder- stemmingsplan ‘DE Wijk' (vastgesteld d.d. j.— 21 Juni 1999, goedgekeurd d.d. 18Januari 2000 en onherroepelijk d.d. 19 september 2001) en het daarop gebaseerde uitwer- kingsplan 'Koolhoven Fase la'. Dit uitwer- kingsplan is op 29 maart 2005 door het Col lege van Burgemeester en wethouders vastgesteld en op 21 juni 2005 door Gede puteerde Staten goedgekeurd. Binnen het deelgebied Koolhoven fase la zijn geen ge- -,j---’ementen) toege- iswaar opgeno- ndig plan, dat 1, maar konden tiet uitwerkings- _..idatde uit- it bestemmingsplan ‘De Wijk' slechts toestaan, dat er binnen de uit te werken bestemming -UW 1 - vrijstaande, halfvrijstaande, geschakelde en patiowonin- gen alsmede woningen in gesloten bebou wing mogen worden gebouwd. Het college wil aan de plannen meewerken en is een vrijstellingsprocedure gestart. Een vrijstel lingsprocedure maakt het mogelijk om een bouwvergunning te verlenen in afwijking van het geldende bestemmingsplan. Het col lege heeft in het kader van de vrijstellings procedure een concept ruimtelijke onder bouwing opgesteld. Voordat de procedure wordt voortgezet, wil het college eerst uw mening weten. Het college zal namelijk na afloop van deze stap beslissen de bouwini- tiatieven ongewijzigd verder in procedure te brengen, de plannen aan te passen of - in het uiterste geval - geen verdere medewerking Stadswinkel Centr aan de plannen te verlenen. De concept Stadhuisplein 128, ruimtelijke onderbouwing ligt van 2 tot en met 15 september 2005 voor inspraak ter in zage in het gemeentelijk informatiecentrum in Stadswinkel Centrum en bij de balie Bou wen en Wonen in de Stadswinkel Reeshof. Tijdens deze periode kunt u schriftelijk in- llege spraakreacties indienen. Deze kunt u rich- eslis- ten aan de directeur van de dienst Beleids ontwikkeling, Postbus 717, 5000 AS Tilburg, onder vermelding van ‘Inspraak apparte mentencomplexen Koolhoven fase la’. schriftelijk in- II. Vossenberg West II is een plan voor uit- ze kunt u rich- breiding van het bestaande bedrijventerrein Vossenberg aan de noordwestkant van Til burg, met een totale planomvang van onge veer 100 hectare. Het terrein ligt in de direc te nabijheid van de woonwijk Reeshof. De grenzen van het gebied zijn de toekomstige Burgemeester Letschertweg, de Groenvense- weg en het Wilhelminakanaal. Sinds juli 2004 is er een nieuw instrument voor de mi- lieubeoordeling van bestemmingsplannen. De Strategische Milieubeoordeling (SMB) is sinds vorig jaar verplicht bij de besluitvor ming van bestemmingsplannen die het ka der vormen voor toekomstige MER (beoorde- lings)plichtlge besluiten. De plannen voor Vossenberg West 11 zijn MER-plichtig en daarom stelt de gemeente nu eerst een SMB op. De SMB moet zijn afgerond, voordat de MER procedure kan worden opgestart. De SMB-procedure biedt ook de mogelijkheid om te reageren. Het doel van een Strategi sche Milieubeoordeling (SMB) is om de mi lieugevolgen van projecten mee te nemen bij de plannen. In dat kader wordt een mi- lieurapport opgesteld. De eerste stap in de procedure is het raadplegen van formele in stanties over de informatie die in het mi- lieurapport moet worden opgenomen. Dit gebeurt in de maand september. De volgen de stap is het opstellen van het milieurap- port. Eind oktober is het milieurapport afge rond en wordt het voorgelegd aan het bestuur. Daarna wordt het rapport ter visie gelegd en is er de mogelijkheid tot inspraak. Wie bouwtekeningen wil inzien Het rapport zal naar verwachting eind no- zoals plattegronden, constructiebe- vember ter inzage gelegd worden. U wordt rekeningen of aanzichten van daarvan natuurlijk op de hoogte gebracht. gevels, kan daarvoor terecht in de Na de inspraakperiode worden eventuele in- stadswinkel. Op een informatiezuil MER-procedure. In een eerder stadium is al kunnen een afdruk opsturen C over de MER-procedure gecommuniceerd. tekening per e-mail verzendel Ook is er een inloopavond geweest. De ont vangen reacties naar aanleiding van de start van de MER-procedure worden, indien moge lijk, verwerkt in de SMB en anders later als nog meegenomen bij de MER-procedure. Kijk voor meer informatie op www.tilburg.nl/kijkopdetoekomstvanuw- wijk. er sprake is van een geval van ernstige imverontreiniging; er geen sprake is van urgentie om het ge- an bodemverontreiniging te saneren; met de uitvoering van het gemelde voor- en tot saneren dient te worden begonnen ■lijk 24 Januari 2006; de melding van het tijdstip van de feite- aanvang van de saneririgswerkzaamhe- moet geschieden uiterlijk tien werkdagen dat tijdstip met het meldingsformulu. t werkzaamheden'; de vorm van bodemgebruik ter plaatse de Groeseindstraat 33 te Tilburg na de sa nering vastgesteld wordt als wonen zonder tuin en dat iedere wijziging van het gebruik aan het college moet worden gemeld, tenzij weg; men

Weekblad De Tilburgse Koerier | 2005 | | pagina 15