HUIS van de MAAND I.- w o Veilig wonen is kwestie van bewust wonen 1 Drunenstraat 36 Tilburg \<j Vocht in huis De wooneditie van De Tilburgse Koerier -I- w Hl wensen iedereen een hele toe! Quirijnboulevard geeft wijk in Tilburg-Noord nieuwe uitstraling Samenwerking Kadaster en Locatus leidt tot nieuw vastgoedproduct prettige vakantie SALE Fortis Bank Ringbaan West 195 Tilburg is elke donderdagavond open tot 20.00 uur is open Boer&Oostelbos j* geeft dromen de ruimte. Het belang van goed onderhoud 21 JULI 2005 - PAGINA] Huisnummer (I DONDERDAG 21 JULI. 2005 OPLAGE 109.100 VERSCHIJNT IN Neder structureel gegevens Betrokken partijen trekken gezamenlijk op in herontwikkelingsproject Preventie woninginbraak '"de aanwezige kinderen. De opening i .013-5365248 Bron: Vereniging Eigen Huis I mber in Fb°aRnV Ketelhavenstraat 39, Kom langs of bel voor een afspraak 013 - 595 23 45. Bron: Vereniging Eigen Huis Huisnummer 1 is de maandelijkse wooneditie met nieuws, bedrijfspanden uit de regio Midden-Brabant. ong en oud Bij het verlaten van de woning Algemene tips langere tijd 359.000 k.k. Staat üw huis ook te koop, maar nog niet met een advertentie in Huisnummerl? In Huisnummer 1 aanbod van: bedrijfiobjecten bestaande woningen nieuwbouwprojecten De volgende Huisnummer 1 verschijnt op 25 augustus eren bij de Informeer bij uw makelaar naar de mogelijkheden. iviteit voor iedereen I In de buitenlucht aan - 5720077 www.boer-oostelbos.nl sauna warming, zi diecabine. het zuiden, ten ruime overde ialyses softwa wetenswaardigheden Bij afwezigheid voor was ook een feest voor" inaf 13.00 uur) M .EN EL, etc. etc. 1URG, 013-5365248 en een ruim aanbod van woningen en van De Tilburgse Koerier Huisnummer goed op uw zoveel moge- Voorkomen is beter dan genezen. Dat ook voor het onderhoud vi Door regelmatig ondernuuu en hoop kosten besparen, want 1 onderdelen is vaak een it geproduceerd door de verdamping van water, etc. Daarnaast komt ook van buitenaf vocht uw ninder opvallend via optrekkend vocht van- aterialen die van buiten naar binnen door- ..i, maar te veel vocht op verkeerde plaatsen Daarom is het ook belangrijk in welke mate het stabi- at er geen :rs kunnen die nodig r uiteinde- Locatus Locatus B.V. is als onafhankelijke bron markdeider op het gebied van winkelin- formatie in Nederland. Locatus biedt inzicht en overzicht in de Nederlandse detailhandel, diensten en horeca ten behoeve van investeerders, retailers en de overheid. Sinds 1994 verzamelt rekening en risico, over alle verkoop- Lgitale bestanden van het Kadaster, zaarin alle vastgoedtransacties in Nederland zijn opgenomen. De infor- -—•i.verkrijgen via Kadaster: dan naar: J r Veilig wonen is vooral een kwestie van bewust wonen. De beste sloten helpen niet tegen inbraak als u tegelijkertijd een raam openlaat, een sleutel onder de deur mat heeft liggen, een touwtje uit de brie venbus laat hangen of een briefje op de deur plakt waar u bent Bomen, schuttin gen, schuurtjes en andere obstakels zor gen ervoor dat inbrekers makkelijk en ongezien binnen komen. Langs ladders en peigola's kan een dief snel en eenvou dig omhoog klimmen. mu... id van Kruipruimten it pro- Vbchtproblemen in ruimten r conti- huis kunnen verschillende lag. Te hebben, zoals een te hoge ind. stand, binnendringend onvoldoe agll .013-5365248 van den Ketelhav Door het gezamenlijk invullen van een puzzel hebben kopers, omwonenden en vertegenwoordigers van betrokken organisaties het startsein gegeven voor de uitvoering van deellocatie Obrecht- straat in het nieuwbouwproject Qui rijnboulevard. Het is een grootschalig herontwikkelingsproject dat een belangrijke bijdrage moet leveren aan de woonvoorzieningen in Tilburg- Noord. In totaal gaat het om de bouw van ongeveer 250 woningen (waarvan 41 woningen in deellocatie Obrecht- straat), scholen, wijkvoorzieningen en openbaar groen. sverbrulk. in vergelijk ml het lichaam actief zjnll nek-en schoudergettël’ ën i balans lining om af te vallen ig 55 euro week aan komende rformatie- uden over daarvoor -dam, tel. im@weet- e staat op tl./bom OP VAN SCHOENEN ENj GRATIS PROEFLES DENEN' SCHOENEN X ilein 14, Tilburg j n 013 535 0017 J w.vanrijswijk.nl >@vanrijswi)k.nl Een bijzonder woonhuis kl<L»nl;:L «JU.., on2e makelaars dit huis hele- )ag-in-dag-uit doorsnee twee- toningen en hoekwoningen je wel eens wat aparts. Dan in dit huis een welkome .lier is alles anders, en er is tijd erg veel over te vertellen. Make my day Het mag duidelijk zijn dat onze makelaars u graag de woning willen laten zien. U kunt ons Bttröor bellen op 013-5720077. Wij zullen «n de aanvragen gelijkelijk onder de makelaars wrdelen. ject mogelijk maken. Na de openingshandeling was er de at gelegenheid kennis te maken met ct kopers en omwonenden. Aansluitend vond op de bouwlocatie een verkoop- informatiebijeenkomst plaats waarbij potentiële kopers zich konden infor meren over de koopwoningen in Qui rijnboulevard. Er zijn nog enkele woningen te koop. De eerste wonin gen in de deellocatie Park Zuid v Winkelvastgoed informatie levert gede- digital tailleerde informatie over een pand, waarir zoals ligging, gemeente, gebruiker, J vloeroppervlak, branche of winkelfor mule waartoe het LL”.'"*, ---- geeft een compleet overzicht van de detailhandel, de leegstand en verkoop punten van dienstverlening en horeca in Nederland. Een belangrijk hulpmiddel voor investeerders, makelaars, de over heid en retailers bij het verkrijgen van inzicht in verkoopprijzen, bij het maken van analyses van vestigingsplaatsen of voor het bekijken van de omgeving van een winkelpand. Door continu veldwerk biedt Locatus een actueel en volledig bestand. Deze informatie wordt gekoppeld aan de ne mankemer wordt voorkon voor nti om woning, het kijken n< rialen Het Kadaster introduceert samen met Luvu matie. Een nieuw product dat digitale ka aanvult met specifieke kenmerken van het van een pand. Met deze nieuwe samenwerk gen verder aan de realisatie van zijn ambi i in Nederland te worden. Kadaster Het Kadaster is een zelfstandig Bestuursorgaan (ZBO) en bevordert het maatschappelijk verkeer in vast goed, inclusief schepen en luchtvaar tuigen. Het Kadaster verwerkt gege vens over vastgoed in Nederland, houdt deze nauwkeurig bij in de open bare registers, in de kadastrale registra tie en op kadastrale kaarten. Jaarlijks verstrekt het 15,9 miljoen keer infor matie hierover aan het notariaat, gemeenten, bedrijven, particulieren en andere belanghebbenden. Daarnaast houdt het Kadaster het Rijksdrie- hoeksstelsel in stand en speelt het een essentiële rol in het landinrichtingspro- ces. Ook de Topografische Dienst maakt deel uit van het Kadaster. In elke woning worden liters vocht koken, wassen, douchen, baden, etc. woning in. Via lekkages, maar ook mir uit de bodem en koudebruggen (mate lopen). Dat is op zich geen probleem, kan uw woning ernstig beschadigen. T vocht in de woning wordt afgevoerd. Eigenlijk willen on mal niet kwijt. Da I kappers, tussenwon 11 e c 116 ^Xndtódfog'ei MISS SIXTY. afwisseling. Want hi. ‘knookaM ARMANI 'J JUNK» Paul Frank etc. De bank van vandaag lijk beschermende kleding en zorg voor geldt ook voor het onderhoud van uw goede en voldoende ventilatie bij woning. Door regelmatig onderhoud gebruik van agressieve en giftige stoffen, kunt u een hoop kosten besparen, want Klussen is vaak zwaar werk, dus zorg er vervanging van onderdelen is vaak een vooral voor dat u uw lichaam goed dure grap. gebruikt om overbelasting van spieren De aard en omvang van een onder- en gewrichten te voorkomen. houdsklus bepalen welk gereedschap u Onderhoud van uw woning bestaat uit wel en niet aan moet schaffen. Let bij de planmatig, dagelijks en groot onder aanschaf van gereedschap op dat u niet houd. Check uw woning. Verhelp klei- voor het goedkoopste kiest, want goed- ne mankementen direct, zodat erger koop is vaak duurkoop. Koop boven- wordt voorkomen. Reserveer voldoende dien alleen wat u nodig hebt en kijk voor het groot onderhoud van uw ook eens naar de mogelijkheden om woning. Hierbij is het belangrijk ook te Gereedschap te huren. Verder is het kijken naar de technische en economi- -zlangrijk dat u uw gereedschap goed sche levensduur van de gebruikte mate- onderhoudt. rialen en installaties. Let tijdens het klussen eigen veiligheid. Gebruik Leefcomfort Vin binnen niets dan luxe. Het kookeiland met granieten aanrechtblad was een routineklusje, maar het granieten aanrechtblad tegen de ronde keukenwand bracht de keukenleverancier tot waanzin. De eigenaar heeft ook maar gelijk een bijpassende antracietzwarte hardstenen vloer met vloerverwarming aangebracht op de gehele begane grond. Denk verder aan zaken als een ingebouwde espressomachine en een Ameri kaanse koelkast. De badkamer is onlangs ver nieuwd en vergroot. De garage is omgebouwd tot privé sauna en relaxruimte, met vloerver- warming, zonnehemel, stereo en een extra dou- De tuin ligt geheel vrij van inkijk op i, met terrassen, vijver, chalet en zelfs dekte jacuzzi. Initiatiefnemers van Quirijnboulevard zijn de gemeente Tilburg en woning corporatie WonenBreburg. Het bijzon dere van het project schuilt onder andere in de oprichting van een geza menlijke wijkontwikkelingsmaat- schappij (WOM), waarin beide orga nisaties zijn vertegenwoordigd. Beide partijen zijn gezamenlijk verantwoor delijk: voor de ontwikkeling van f project en delen de kosten. Via een Raad van Advies worden inwoners van Tilburg-Noord betrokken bij de ont wikkeling van het project. In toelichtingen door Loet Visscher» (verantwoordelijk wethouder van d gemeente Tilburg), Ruud Beerer (RvA bewoners) en Johan Dunnewijk (directeur-bestuurder WonenBreburg) werd inzicht gegeven in de inhoud, planning en verwachtingen van het project. Volgens hen is er sprake van een belangrijke ontwikkeling. Ener zijds omdat Quirijnboulevard het woonklimaat in de buurt een positieve impuls kan geven en ruimte biedt voor Politiekeurmerk Veilig Wonen Het Politiekeurmerk Veilig Wonen is er voor iedereen. Of u nu eigenaar of huur der bent van een bestaande woning of een nieuw te bouwen huis of flat. U kunt inbrekers vóór zijn door uw woning aan te (laten) passen aan de eisen van het Cer tificaat Veilige Woning van het Politie keurmerk Veilig Wonen. Dit betekent bijvoorbeeld dat uw ramen en deuren zijn aangepast en dat de sloten van uw voor- deur en ramen minder makkelijk te for ceren zijn. Met andere woorden, u voelt zich weer veilig in uw eigen huis. Met ingang van 1 januari 2005 draagt de poli tie haar werkzaamheden voor het keur- merk over aan gemeenten en keurmerk erkende bedrijven. Adviezen voor het beveiligen van een woning worden dan a niet meer door politiemensen gegeven, Bern waardevolle spullen op in maar door medewerkers van de erkende 6 r r bedrijven. Zo kan de politie zich meer op Maak van uw huis geen etalaj haar kerntaken richten. Kijk voor meer informatie op www.politiekeurmerk.nl. Form follows function Uitgangspunt was een zeer energiezuinig huis te bouwen. Een bol is een basisvorm die bij een I minimaal buitenoppervlak een maximale inhoud oplevert. De cilinder komt daar het dichtste bij, als je in huis toch wel een vlakke vloer en een plat dak wilt hebben. Een zuivere dlinder vond de architect wat saai, en hij sneed deze in tweeën, schoof ze uit elkaar, en maakte in het zo ontstane middengebied de verkeers- ruimtes. De leefruimtes zijn dus in de ronde helften gesitueerd, mysterieus van buiten, omarmend van binnen. TILBURG, GOIRLE, RIEL, LOON OP ZAND, UDENHOUT. BERKEL-ENSCHOT, OISTERWIJK, MOERGESTEL, HILVARENBEEK EN HULTEN Er zijn twee soorten vochtproblemen: teveel vocht in het materiaal of teveel vocht in de lucht. Een hoge luchtvoch tigheid is meestal het gevolg van onvol doende ventilatie. Het vocht dat zich in de woning bevindt, kan niet voldoende worden afgevoerd. Symptomen zijn geur in huis en de aanwezigheid van ongedierte. Meestal kunt u dit pro- Vochtproblemen in ruimten onder het bleem eenvoudig verhelpen door conti- huis kunnen verschillende oorzaken nu te ventileren, 24 uur per dag. Te hebben, zoals een te hoge grondwater- droge lucht is echter ook ongezond. stand, binnendringend regenwater, Een goede luchtvochtigheid in een onvoldoende ventilatie en lekkages, woning ligt tussen de 40 en 60%. Aanwijzingen voor een te vochtige Vocht in het materiaal (schimmel) kruipruimte zijn (behalve zichtbaar daarentegen wordt meestal veroorzaakt water): vocht regen de onderzijde van door een koudebrug in combinatie met het kruipluik, vocht en schimmel in de onvoldoende verwarming en ventilatie. meterkast, in aanrechtkastjes, bij plin- Met name na-isolatie veroorzaakt veel ten enzovoort. Bij het verhelpen van vochtproblemen in de woning. Als vochtproblemen raden wij u aan des men gaat isoleren (hieronder valt ook kundig advies in te winnen. Schakel dubbele beglazing en na-isolatie van de voor de uitvoering van het werk een spouwmuur), dan moet men meer gespecialiseerd bedrijf in. gaan ventileren! Bij enkel glas zijn de ramen vaak beslagen. Dit is niet te voorkomen, doordat het glas aan de binnenkant kouder is dan de lucht binnen. En warme lucht kan veel meer vocht bevatten dan koude lucht. Laat planten op de gebruikelijke plek staan; Geef de woning een bewoonde indruk; Laat iemand de brievenbus legen; Laat de post niet zichtbaar van buitenaf neerleggen; Vraag de buren een oogje in het zeil te houden; Laat de buren weten waar u te bereiken bent; Laat zo mogelijk iemand het grasmaaien; Geef uw afwezigheid door aan de politie. bestaande en nieuwe bewoners om °°r~ naast prettig wonen ook plezierig te “et kunnen recreëren. Anderzijds omdat de voorbereidingen van het project hebben aangetoond dat samenwerking tussen de gemeente, woningbouwcor poratie en bewoners leidt tot een «-‘iets gedragen projectplan. Bijzonder noe- n nien zij daarbij dat zowel gemeente als erens woningbouwcorporatie gezamenlijk -Br.- EW1J‘C het ondernemings-risico willen dragen gen in de deellocatie Park Zuid wor- en daarmee de realisatie van het pro- den na de zomervakantie opgeleverd. Locatus het product: Winkelvastgoed infor- punten in Nederland. Door cont Je kadastrale informatie van winkelpanden veldwerk, professionele opslagme ti het object en informatie over de gebruiker den, heldere kwantitatieve analyses en rking bouwt het Kadaster naar eigen zeg- een onovertroffen end-user software jities om dé vastgoedinformatiespecialist fooi creëert Locatus essentiële markt informatie. aan hoeveel waterdamp er in de lucht zit bij een bepaalde temperatuur ten gerecu opzichte van de maximale hoeveelheid hela-' :t gevolg van onvol- waterdamp bij die temperatuur. Koude ondeu Iet vocht dat zich in lucht kan veel minder vocht opnemen 1 dan warme lucht. Waar warme lucht eigen afkoelt, ontstaan vochtdruppels. Laat als het donker is en u van huis bent, net zoveel licht branden als normaal; Gebruik een schakelklok en denk daarbij ook aan de bovenverdieping; Sluit ramen en deuren goed af; Doe de deur altijd goed op slot (nachtslot, penslot), ook als u maar even weg bent; Leg nooit sleutels onder de buitenmat of agens anders buiten; Geef eventueel een sleutel aan iemand die u kunt vertrouwen. Condensatie Een belangrijke indicatie dat er iets mis is met de vochthuishouding in uw woning, is de vorming van condens op koude delen, zoals ramen. Condens heeft te maken met de zogenaamde relatieve luchtvochtigheid. Die geeft Gezondheid en vocht Een vochtige woonomgeving kan nadelige gevolgen hebben voor uw gezondheid. Denk hierbij aan benauwdheid, hoesten, hoofdpijn, slijmvorming, chronische neusver- koudheid en vermoeidheid. Het is ech ter niet het vocht zelf wat mensen ziek maakt. De aanwezigheid van vocht maakt het groeien van huisstofmijten en schimmels mogelijk. Elke minuut wordt ergens in Neder land een woning door een inbreker bezocht. De vakantietijd vormt daarop geen uitzondering. Integendeel. Misschien is het u ook wel eens over komen. Ramen en deuren zijn ver nield, bezittingen verdwenen. Een onbekende heeft rondgesnuffeld in uw huis, terwijl u lag te slapen of er niet was. In vergelijking met ons omrin gende landen, wordt er in Nederland veel ingebroken. Gelukkig kunt u zelf heel wat doen om zo'n pijnlijke erva ring te voorkomen. Door veilig, zicht baar en bewust te wonen, kunt u ervoor zorgen dat een inbreker uw huis in negen van de tien gevallen overslaat. Techniek Behalve de architectuur, draagt ook de bouw techniek veel bij aan de energiezuinigheid. Zo is er naar Canadees voorbeeld in energiezuinige houtskeletbouw gebouwd. De ramen zijn gro tendeels in drie-dubbel glas uitgevoerd. De ver warming geschiedt middels heteluchtverwar- ming die (zeer bijzonder) weer wordt gevoed door de stadsverwarmingsunit. Dit vergde een bijzondere installatie die bij de aanblik het meest aan een scheeps-machinekamer doet denken. Zorg voor inbraakwerend hang- en sluitwerk, voorzien van ha keurmerk SKG 2 sterren met R; Laat nooit sleutels zitten aan de binnenzijde van het slot; Berg huissleutels op een vaste plaats op; Zorg voor goede verlichting bij toegangsdeuren; Breng rookmelders aan op elke verdieping met slaapruimten; Houd de groenvoorziening rondom de woning laag; Hang in de meterkast een kaartje ma gegevens van personen die in geval van nood gewaarschuwd kunnen worden; Merk waardevolle voorwerpen ma postcode huisnummer; Maak foto's van waartjevolle voorwerpen; ti een kluisje thuis of bij bank; i geen etalage; Berg ladders of ander klimmateriaal op achrer slot en grendel; Bel bij onraad of verdachte situaties direct de politie. D--,n opgenc ranche of winkelfor- matie is tegen betaling te vl__ bedrijf behoort. Het de website van het :et overzicht van de www.kadaster.nl/zakelijk en i Inloggen op Kadata-internet.

Weekblad De Tilburgse Koerier | 2005 | | pagina 15