J e Alice in Tiliander Doe mee aan de Z@ppZomerspelen 2005 Kinder a^endQ Danique Szabo haalt tweede plaats Leuke speurtochten in de zomervakantie OTE •UW Vervangende mantelzorg: even vrijaf! R fS Zilveren Penning voor Johan de Vos Swingende activiteiten op De Zuidwester >AG 7 JULI 2005 -1 DONDERDAG 7 JULI 2005 - PAGINA 5 klburgse KOERIER De Z@ppZomerspelen zorgen voor een hoop sportief plezier. ages 1, wa de natuur was nog nooit zo INFORMATIE D E PROVINCIE NOORD-BRABANT 'Het is belangrijk je eigen dingen te blijven doen' Directeur Johan de Vos (r) ontvangt de zilveren penning van de gemeente Tilburg. INFORMATIE: WWW.BRAB ANT.NL OF WWW.INFORMELEZORGBRABANT.NL t 3 uur feesttent IUFFET irsonen. In offerteaan- u ireribs, iappelen, roenten, groom. Schouw rgring 190 O 16 in de Loonse kopje koffie ns binnen en Bospret Bospret, d In Noord-Brabant zorgen zo'n 400.000 mensen voor een zieke of gehandicapte medemens. Deze mantelzorgers hebben het niet altijd gemakkelijk. De verzor ging van een naaste is vaak een zware belasting. Een deel van de zorg overdragen aan anderen kan verlichting brengen. toe, want de basis- ZONDAG10JULI Apollo Theater 13.45/16.15 De Kameleon 2 13.45/16.15/18.45 -Madagascar, Ned gesproken Cinema Heuvelpoort 14.00 15.45 20.00 - Herbie: Fully Loaded, onginele versie 13.15 - Herbie: Fully Loaded, Ned. gesproken 13.45/16.00 Madagascar, Ned. gesproken 13 15 15 3° 1930Madagascar ongineleverste 13.30 De Kameleon 2 Arie Meulendijks (69) uit Veldhoven kreeg in januari van dit jaar een hersenbloeding. Hij raakte gedesoriënteerd en kreeg moeite met het bewaren van zijn evenwicht. Daarnaast heeft hij al 18 jaar de ziek te van Parkinson. Alleen thuis zijn gaat niet meer... middag in de week is mogelijk. Daar naast worden vakanties georgani seerd, speciaal voor mantelzorgers. Onlangs is het boekje ‘Respijtzorg- voorzieningen in Noord-Brabant’ ver schenen met adressen, contactperso nen en mogelijkheden van alle voorzieningen voor vervangende mantelzorg in Noord-Brabant. Vraag eens vrijblijvend naar de moge lijkheden in uw omgeving. U kunt het boekje gratis aanvragen bij Nicole Huisman, bij voorkeur per e-mail: mantelzorg@brabant.nl, of via tele foonnummer (073) 680 83 63. kunt met een anc op zoek gaan ner. Dat is eer die je tijdens je mnet doen. Na el willen ook een steentje bijdragen...” De toekomst voor Arie en Cecile is erg onzeker. “We denken niet ver der dan morgen. De situatie kan elk moment veranderen. Dan zullen we het weer op een andere manier moeten regelen." WOENSDAG 13 JULI ApolloTheater 1345 1615 18.45 - De Kameleon 2 13.45 1615/18.45 - Madagascar. Ned. gesproken Cinema Heuvelpoort 14.30/20.00 - Herbie: FuHy Loaded, originele versie 14.00 - Herbie: Fully Loaded, Ned gesproken 14.30 Madagascar, Ned gesproken 14.00 19.30 - Madagascar, onginele versie 14.00 Herbie: Fully Loaded, Ned. gesproken 20 00 Herbie: Fully Loaded, originele versie Midi Theater 13.30-De Kameleon 2 Poppentheater De Witte Lelie 14.30 -1000 en één nacht. v.a. 4 jaar ADRESSEN Apollo Theater Peperstraat25 Kaatsheuvel Cinema Heuvelpoort Heuvelpoort 365 Tilburg Midi Theater Heuvelring 108 Tilburg Poppentheatere De Witte Lelie Gemullehoekenweg Oisterwijk - reserveren. 013-5285934 Provincie Noord-Brabant Op donderdag 23 juni jl. vond de provincia le Dag van de Mantelzorg plaats. Een dag bedoeld om de mantelzorger eens in het zon netje te zetten. In het Provinciehuis waren tal van activiteiten voor Brabantse mantelzor gers georganiseerd. Zo kon men in gesprek gaan met leden van Provinciale Staten, deel nemen aan creatieve workshops en meedoen aan rondleidingen door 's-Hertogenbosch. On geveer 300 mantelzorgers waren aanwezig. Ken je het beroemde verhaal van Alice in Wonderland? Dat gaat over een meisje dat een wit konijn volgt en vervolgens in een vreemde wereld terechtkomt. Zondag 10 juli om 1430 en om 19.00 uur brengt het jeugdmu- sicalkoor Campanella dit leuke ver haal in de voorstelling Alice. Op dit moment verblijft Arie doorde weeks in het RK Kempisch Verpleeg tehuis in Bladel. “Ik heb hier zelf voor gekozen. Het gaat er gemoedelijk aan toe, echt Kempisch.” Arie heeft moei te met spreken en met een aantal dagelijkse activiteiten, met name op het gebied van persoonlijke verzor ging. De laatste tijd gaat het iets beter met hem. Binnenkort mag hij waar schijnlijk van de afdeling voor volledi ge verzorging naar de dagopvang. Dan is hij, net als voor zijn hersen bloeding, ‘s avonds weer thuis en wordt hij verzorgd door zijn vrouw Cecile (55). “Ik wil zoveel mogelijk zelf doen voor Arie, zelf de problemen die zijn ziekte met zich meebrengt oplossen en anderen niet tot last zijn. Maar ik heb een baan van vier dagen per week, waarvoor ik regelmatig door het land moet reizen. Af en toe volg ik nog een cursus en ik heb wel eens een late vergadering. Werken en zorgen is dan een moeilijke combina tie. Maar het werk is wel heel belang rijk voor me. Daarom maken we gebruik van de opvangmogelijkheden van het verpleeghuis in Bladel. Hem toevertrouwen aan de zorg van ande- DINSDAG12 JULI 13*45/16.15/18.45 -De Kameleon 2 13.45 16.15 18.45 - Madagascar, Ned. gesproken Cinema Heuvelpoort 14.30/20.00-Herbie: Fully Loaded, originele versie 14.00 Herbie: Fully Loaded, Ned. gesproken 14.00 19.30 - Madagascar, originele versie 14.30 Madagascar, Ned gesproken Midi Theater 13.30 De Kameleon 2 Poppentheater De Witte Lelie 14.30 -1000 en één nacht, v.a. 4 jaar Ben je nieuws in de vennen ii dan de watersafari sf een stoer vriendje mee, en ga samen wijkse monsters, je de route lopen en c Daarna krijg je binnen in het Bezoe kerscentrum een schepnetje en mag je op een speciale plek voorzichtig waterdiertjes vangen. Je mag zelf met hulp van de speciale zoekkaart uitzoe ken wie wie is. Onder het vergrootglas lijken bootsmannetjes, bloedzuigers en waterschorpioenen sters. Gelukkig zijn ze totaal onge vaarlijk. Wil je geen natte voeten krij gen, neem dan laarzen mee! Je beleeft die dag de Olympische Spelen in het klein vol sport en plezier, met een echte olympische opening en sluiting. Bij de Z@ppZomerspelen gaat het net als bij de echte Olympische Spelen niet alleen om het winnen, maar vooral om het meedoen. Kinde ren kunnen zich in teams van vier inschrijven. De teams beleven samen met olympische top sporters en kindertelevisiepresentatoren een geweldige dag. Z@ppelin maakt van de dag een televisieprogramma (twee afleveringen). Er is plaats voor maximaal 600 kinderen en de deelname is gratis. Hoe zien de Z@ppZo- merspelen eruit? Aan het begin van de dag doe je mee aan een echte Olympische ope ning. Daarna volgt een gezamenlijke ming-up op muziek. kennismaken met all streetdance, basketbal, tics. Inschrijven kan vl www.zappsp ren en een aan want vu tie op stuur een nsf.nl of t Z@ppZomersj ZATERDAG 8 JULI Apollo Theater 13.45 16.15 18.45 - De Kameleon 2 13.45/16.15/18.45-Madagascar,Ned gesproken Cinema Heuvelpoort 14.3018.4522.00 - Herbie: Fully Loaded, originele versie 14.00 - Herbie: Fully Loaded, Ned. gesproken 14.30/19.00 - Madagascar, Ned. gesproken 14.00/19.15/21.30- Madagascar, onginele versie Midi Theater 13.30 -De Kameleon 2 Danique Szabo mag van haar vakantie gaan genieten. (Nationale Wedstrijdsport) verplichte oefenstof, maar tijdens deze wedstrijd mocht ze extra elementen aan haar oefeningen toevoegen. Ze turnde een goede wedstrijd, waardoor ze een twee de plek haalde. En nu mag Danique van haar vakantie gaan genieten, na de zomer begint ze weer met trainen. Het swingt op basisschool De Zuid wester. En daar is alle reden De Zuidwester, ontstaan uit scholen De Springplank, De West- poort en Sint Aloysius, bestaat in 2005 tien jaar. In de eerste jaren was de school verdeeld over drie locaties, op exemplaar van dit moement zijn het er twéé. Maar nu Tussen 2 Oen’ de plannen voor uitbreiding aan de Staringstraat zijn goedgekeurd zal De ren Zuidwester binnenkort vanuit één zijn locatie opereren. oudere wi;l Tilburg Swingt is een project dat is over vroege I ontwikkeld door De Twem. Vanaf wijk eruit zag toen zij d I 1998 vinden er in het kader van Brede de joumalistjes hadden I School activiteiten 'aKWAmarijn' veranderd is. Het is eet J jaarlijks uitvoeringen plaats. Dit jaar I zijn op woensdag 6 juli alle 270 kin- I deren van De Zuidwester opgeleid als I circusartiest. Na deze training hebben I ze in een heuse circustent voor hulp- I ouders en leerkrachten een optreden een gezamenlijke war- Vervolgens ga je actief allerlei sporten, zoals, il, rolskiën en funinathle- via www.sport.nl of via r sport.nl met teams van vier kinde- n volwassen begeleider. Meld je snel vol is vol! Kijk voor meer informa- www.sport.nl of www.z@ppsport.nl, i mail naar zappzomerspelen@noc- bel met Lonneke Bueneker van de -spelen, telefoon: 026-48 34 400. Ben jij sportief aangelegd? Zou je wel eens mee willen doen aan de Olympische Spelen? Grijp dan nu je kans, want zater dag 27 augustus organiseren NOC*NSF en Z@ppelin voor kinderen van acht tot twaalf jaar de Z@ppZomerspelen 2005. Die vinden plaats op de sportterreinen van het Nationaal Sportcentrum Papen dal in Arnhem. MAANDAG 11 JULI Apollo Theater 13.45 16.15 18.45 - De Kameleon 2 13.45 16.15 18.45 Madagascar. Ned, gesproken Cinema Heuvelpoort 14.30 20.00 Herbie: Fully Loaded, onginele versie 14.00 Herbie: Fully Loaded. Ned gesproken 14.30 Madagascar, Ned. gesproken 14.00 19.30 - Madagascar, onginele versie Midi Theater 13.30-De Kameleon 2 Ben je bang dat je je deze zomer gaat vervelen? Kom dan eens naar het Bezoekerscentrum aan de Van Tienhovenlaan 5 in Oisterwijk. Daar kan je van dinsdag tot en met zondag terecht voor leuke, span nende speurtochten. Veel mantelzorgers doen dat niet zo [gemakkelijk. Ze voelen zich verant woordelijk en zijn soms bang dat anderen de behoeften van de verzorg de minder goed kennen. Ook accep- I teren veel verzorgden niet makkelijk [hulp van een ander dan de vertrouw de mantelzorger. Toch kan het goed pijn om nu en dan eens afstand te inenten, door gebruik te maken van jVervangende mantelzorg. Het kan [helpen om het langer vol te houden of lom niet in een gat te vallen als de ver- zorgde wegvalt. En er komt tijd vrij poor een hobby, sport of sociale con- [tacten. Er komen in onze provincie steeds meer voorzieningen voor vervangen de mantelzorg. Er zijn vele vormen [denkbaar, zoals hulp in huis of een I korte logeerperiode voor de verzorg- de in een verzorgingstehuis. Ook opvang overdag of voor een vaste De negenjarige Tilburgse turnster Danique Szabo heeft afgelopen week end het tumseizoen op een prima manier afgesloten. Dit keer was de wedstrijd in Bergen op Zoom en kon ze tijdens haar oefeningen laten zien wat ze dit jaar allemaal heeft bijgeleerd. Normaal is de categorie Instap NWS kreeg deze gemeentelijke onder scheiding omdat hij zich buitenge woon heeft ingezet voor de school. Volgens de gemeente heeft hij zich in het bijzonder sterk gemaakt voor het voortbestaan van het protestants- christelijk basisonderwijs in de stad. Na het applaus in ontvangst te heb ben genomen, sprak de heer De Vos iedereen nog even toe. Hij werd vori ge maand 62 jaar en maakt met ingang van 1 augustus gebruik van een uittredingsregeling. Tot slot werd ook de burgemeester nog in het zonnetje gezet. Hij werd toegezongen vanwege het feit dat hij één jaar burgemeester van Tilburg is. Zo werd de feestelijke schooldag op een bijzondere manier afgesloten. Alice komt op haar tocht allerlei vreemde wezens tegen. door een verwarrend avontuur. Na veel heel wat ontmoetingen met allerlei vreemde personages vindt ze de weg naar Wonderland, waar ze spannende avonturen beleeft. De uitvoering vindt plaats in Cultuurcentrum Tiliander, Spoorlaan 82c in Oisterwijk. Wil je deze voorstelling bekijken, bestel dan je kaarten voor 3,50 per persoon aan de De musical Alice is gebaseerd op de ingang van het theater voor de voor beroemde verhalen van Lewis Caroll, stelling. Je kunt ook reserveren via Als de nieuwsgierige Alice het witte 0411-621503 (Carina Pijnenborg) of konijn volgt, moet ze haar weg zoeken 0411-622095 (Lisette Joore). verzorgd. Dit evenement is mede mogelijk gemaakt door een bijdrage van 'Verrijk je wijk'. Vandaag, donderdagmorgen 7 juli, ontbijten alle kinderen samen op school. Na dit ontbijt zal het eerste de kinderkrant Neus aan wethouder Jan Hamming uitgereikt worden. Kinde- van groep 8 van De Zuidwester i maanden op pad gegaan om wijkbewoners te interviewen oeger. Ze wilden weten hoe de ’»g toen zij de leeftijd van it en of er veel is. Het is een interessante krant van 16 pagina's geworden. Dit project werd begeleid door het soci- aal-cultuur werk van het Twemteam Zuidwest. De kinderen sloten de festi viteiten af met een grote vossenjacht rondom het thema 'Circus'. Gespannen zaten alle 195 kinderen van de basisschool Prins Bernhard aan de Cederstraat in de wijk De Reit in kleermakerszit op de grond van hun aula. Er ging iets speciaals gebeuren, maar wat? Hun directeur, de heer Johan de Vos, die dezelfde dag - na 33 jaar op deze school gewerkt te hebben - afscheid nam, werd door de jongste kleuters binnen gebracht. Daar zag hij tot zijn verba zing naast vele ouders ook zijn vrouw en twee kinderen. Zijn verbazing werd nog groter toen burgemeester Ruud Vreeman van Tilburg werd ver welkomd. Deze hield een korte toe spraak waarna hij overging tot de uit reiking van de Zilveren Penning van de gemeente Tilburg. Johan de Vos leuk! Dat is de naam van de jubileum- speurtocht die speciaal voor de hon derdste veijaardag van Natuurmonu menten is ontwikkeld. Wil jij dus meehelpen om een openluchtmuseum te maken, of ontwerp je liever een eigen bosparfum en wil je ook nog een puzzel oplossen, dan ben je wel kom in de Oisterwijkse bossen. Je vsgierig naar wat er zoal kunt met een andere speurtocht ook in Oisterwijk leeft? Doe Op zoek gaan naar de geheime bewo- c—- speurtocht. Neem ner. Dat is een doosje vol opdrachten of vriendinnetje die je tijdens je tocht door het bos en op zoek naar Oister- moet doen. Na elke opdracht kom je s. Met een rugzakje ga een stap dichterbij de oplossing en lopen en op onderzoek uit. ontdek je wie die geheime bosbewo- jg je binnen in het Bezoe- ner is. Ondertussen ontdek je hoe die ren wonen en hoe ze bewegen, wat ze eten en hoe ze zich gedragen. Onder weg kun je allerlei natuurspulletjes in je doosje verzamelen. Deze speur- - tocht is te koop aan de balie van het bootsmannetjes, bloedzuigers Bezoekerscentrum. Vanwege de jubi- terschorpioenen wel watermon- leumactie betaal je voor De Geheime Bewoner 1,25 euro als je lid bent van Natuurmonumenten. Ben je geen lid, dan kost de speurtocht 3,50 euro. De andere speurtochten kosten drie euro per gezin voor leden van Natuurmo numenten en vijf euro voor niet-leden. ren, is niet altijd gemakkelijk. Maar ik heb veel vertrouwen in het personeel. Als er iets is, kunnen we altijd terecht. Toen Arie een weekend thuis was, werd hij ineens erg ziek. Ik belde enigszins wanhopig naar het ver pleeghuis. ‘Meteen inpakken en bren gen’, was de reactie. Dat de opvang goed is, maakt het een stuk gemakke lijker om mijn man achter te laten. De medewerkers doen vreselijk hun best. Er gaat wel eens wat fout, vaak door personeelsgebrek. Maar ze zijn alle maal erg zorgzaam, ook voor mij. We hebben regelmatig evaluatiegesprek ken. Daarin komt ook steeds weer ter sprake hoe belangrijk het is om je eigen dingen te blijven doen, af en toe even afstand te nemen en de accu op te laden. Het lukt me op deze manier nog altijd om het vol te houden, al huil ik heel wat af. Met een vriendin die wijkverpleegkundige is, ga ik nu voor het eerst een weekje op vakantie om bij te tanken en bij te praten. Arie is dan in Bladel.” Cecile krijgt steun uit haar omgeving. “Onze kinderen zijn er als het nodig is, mijn werkge ver doet niet moeilijk over zorgverlof en aangepaste werktijden, de buren VRUDAG 8 JULI Apollo Theater 18.45 - Madagascar, Ned. gesproken 18.45 -De Kameleon 2 Cinema Heuvelpoort 14.00/18.45 22.00 - Herbie: Fully Loaded, onginele versie 14.00 19.00 - Madagascar, Ned gesproken 14.00/19.15/21.30-Madagascar ongineleversie

Weekblad De Tilburgse Koerier | 2005 | | pagina 5