1 @1 95 I r STAMGASTEN ‘O i Expositie ’Gedeelde droom’ a vereld Oisterwijkgroep exposeert RS ©03 Bevrijdingsconcert in Hilvarenbeek Clash of the Cover Bands bod.com THEfij RG I i Derde Cubamania Festival te Tilburg DAG voordeel n MASK Lezing over Willem de Kooning in Ruimte-X ‘1 BABY,.,. HSPEL Jeannette van Trier exposeert Voordelig naar concert Soerjadi Fontys Dansfestival 2005 ook in Tilburg 1 DONDERDAG 19 MEI 2005 - PAGINA 7 DE TILBURGSE KOERIER MEI 2005 - PAGINA i I entree €6,50 Ned. gesproken versie. Jeanette van Trier aan het werk 1.99 Leeuw komt hij naar Tilburg. Van 12.95 voor via Aanbieding is geldig tot 1 week na verschijning in deze krant of zolang de voorraad strekt. ER.NL iG G 1AG !DAG IAG Stappegoorweg 229 Fax. 013 - 535 19 48 Openingstijden: ma. 10.00-18.00 uur di. t/m wo. 9.00-18.00 do.+vr. 9.00-20.00 za. 9.00-17.00 ig en iseert 40+ "•atis iden, d. Heijden. Vele soorten kuipplanten op stam 80 cm hoog). Een gekleurd gezelschap! Singing Pearls op de kiosk Concert L’Echo des Montagnes 500 GR. KILO KILO 1.25 2.79 - 0630070870 ing.nl 5 EURO KEN O 150 EURO Peperstraat 25 5171 EC Kaatsheuvel RESERVEREN: 0416-279660 Presen - toffer geeft entree €6,50 oord van Pim Fortuyn regie: Theo van Gogh progrt strooi Couv. een e- gedeis komt wers af. entree €6,50 entree kinderen €5,00 ouderen €6,50 vordt de kunstenaar Wil- afgezet tegen zijn Cézanne en Gorky. -....igen naars, zijr bonden met de scharniermomenten (geboorte, examenfeest, huwelijk, dood etc.) in ons leven. Defaced, Darkane, Are.. The Haunted. De line-up van band Foretold is sinds 2004 cc met de komst van de zanger 1 Nijhof. Tilburg Tel. 013-535 69 91 Het repertoire bestaat vooral uit lied jes die tijdens en na de Tweede Voorstellingen in deze regio: vrijdag 20 mei 19.30 Uur: i 500 GR. 2.49 500 GR. 2.99 500 GR. 2.99 500 GR. 199 In de lezing lem de K inspiratie! E K 4e week ssian fema- illing Stone Maga- loemde de forma- Deze - eveneens menig mui tweede album 'Perfect iet de zich definitief een plaal K,~va entree kinderen 5,00 ouderen €6,50 Vr. 20 mei, 20.15 uur, Schouwburg: The Ashton Brothers - Ballyhoo! Tyhoo staat in het woorden- onzin, trammelant en En dat is samenwerking van deze vier heren toe leidt. Een show vol spektakel, muziek, clowneske variété, toeren. ig WOruc Kooning ebronnen uur: CD- :r Banaan 1 twaalf voorstel- studiedag in het Gino Sancti Vrijdag 20 mei, 20.30 uur: Gino Sancti met Après-ski Gino Sancti rondt het theaterseizoen 2004-2005 in Tiliander af. In 'Après- ski' brengt dit cabaretduo een Vlaam se lawine van skigeklungel naar glüh wein. Op wintersport geweest? Doe het dunnetjes over of proef de smaak Do. en vr. koopavond 0 0 0 tot 20 00 uur. tuincentrum tilburg zuidbu acht kunstenaars exposeren met een verscheidenheid aan toegepaste mate rialen De openingstijden zijn van 13.00 tot 17.00 uur. Belangstellenden kunnen ook een afspraak maken voor het bezoeken van de galerie. Bel hier voor naar 013- 579 96 96 of mail naar de-kunstkamer@planet. Atelier-Gale- rie De Kunstkamer is gevestigd aan de Gasthuisstraat 31 in Oisterwijk. VrlO mei, 21.30 uur: Rock Night De Rock Night is een speciale swing- avond voor de liefhebber van het wat ruigere werk. Bij een volle bak geldt: één eruit, één erin. De toegang is gratis. zaterdag 21 mei zondag 22 mei woensdag 25 mei vrijdag 27 mei mei, Bat Cat Matinee met I etold death/thrashformatie j een vaste waarde in de landse metalscene geworden. Fuelblooded opende reeds voor The r'~cj rv„iArch Enemy en -im van metal- compleet William Op 26 mei zal in het Missionair Serv icecentrum Tilburg aan de Bredase- weg in Tilburg de opening van een expositie plaatsvinden, waarin werken worden getoond die zijn gemaakt door de leerlingen van de teken- en schilderclub van het MST. De exposi tie heeft als thema 'Muziek Dans’ meegekregen. Het thema is d™ J- ~~'c cozen. Muziek en dans, zelf c__ van geïnspireerde kunste- jn immers onlosmakelijk ver- Een festivalbrochure is verkrijgbaar bij Bureau Organisatie Fontys Dansacademie via telefoonnummer 0877-878188. 25 mei 2005 'Gedeelde Droom' is ontstaan uit de creatieve samenwerking tussen Andrea Dekkers en Rineke Robben- Wardenaar. Andrea maakt foto's en Rineke schrijft gedichten. De tentoon gestelde werken bestaan uit natuurfo to's en gedichten. Twee afzonderlijke 500 GR. 5.49 500 GR. 2.79 500 GR. 2,49 500 GR. 1.79 In Atelier-Galerie De Kunstkamer in Oisterwijk wordt op zondag 22 mei een expositie geopend met werk van Jeanette van Trier. De opening vindt plaats om 13.30 uur en wordt verricht door Gerard Dólivat. De expositie is verder te zien op de zondagen 5 juni, 19 juni en 3 juli tevens iedere vrijdag tot en met 3 juli. Tevens is nog tot 3 juli de beeldentuin geopend waarbij Expositie teken- en schilderclub MST Duo-expositie in OBT Heijhoef Vrijdag 20 mei, 21.30 uur: Instant I Composers Pool TCP, 37 jaar geleden opgericht door pia- nist/componist Misha Mengelberg, drummer Han Bennink en ‘rtitelde versie) en,reekOÜSI^ en,reekddS Wereldoorlog werden gezongen en gespeeld. Combo 40+, bestaande uit een drummer, een gitarist, een accor deonist, een saxofonist en een klari nettist, speelt nummers uit de jaren '40 en '50 met het koor. Door de vakantie scheen het moeilijk te zijn geweest om het concert op bevrijdingsdag zelf te organiseren, waardoor het werd doorgeschoven naar aanstaande zaterdag. Nederland). Daarnaast maken nog vormt het decor voor vijf andere bands hun opwachting, a Festival. Op 22 mei waaronder Little Havana (Cuba), Grupo Cubano Sincopa (Cuba), Ned- Cuba Project (Nederland/Cuba), Doble Impacto (Cuba/België) en Kuifje op Cuba (Nederland). De vaste deejays El Pregonero, Lady DJ Pop- chi, en gast-deejay Wilbert zorgen voor de muzikale omlijsting. Het eve- - afgelopen. in dit theatrale cabaret. Na hun vorige Programma 'Niet op de openbare weg ooien' beloven de Vlamingen Han >ucke en Frank Van Erum ditmaal echte lawine. Publiek moet zich eisd houden, want naast humor ut er ook sneeuw op de toeschou- Enscl optreden door The Singing Pearls, vrouwenbarbershopkoor uit Oister wijk. Het optreden duurt van 14.30 tot 16.00 uur. U kunt lekker op het terras met een drankje luisteren en kijken. Een barbershopkoor laat u ook een leuke presentatie zien van de songs. Daardoor krijgt het geheel iets van theater. Informatie over de ballades en uitgekc up-tempo songs zal niet ontbreken, uitinge evenals uitleg over wat nu eigenlijk barbershopzingen is. Meer informatie: Anneke Dam, tel. 013-5210175 of http://home.wanadoo.nl/thesingingpearls. Bmgvereniging Zang en iendschap uit Diessen organiseert samenwerking met Combo 40+ n het Seniorenorkest een gratis ■gankelijk bevrijdingsconcert. Dit vindt aanstaande zaterdag, 21 mei, vanaf 20.00 uur plaats in café De Gouden Carolus in Hilvarenbeek. Coverbands die mee willen doen The Clash of the Cover Bands ki »en zich nog inschrijven, en wel Ww.theclashofthecoverbands.com. Na een pittige voorsel hands dan uitkomen ii testerende voorrondes die in Plezante- nj De Groote Schouw aan de Heuvel 38 in Tilburg worden gehouden. De aata daarvan zijn 15,22 t Het beboste terrein naast het Tilburg- (Nee se Wandelbos vormt het decor voor vijf het Cubamania Op 22 ...;i zwaait om 13.00 uur de poort weer open. Bezoekers kunnen naar de muziek luisteren, dansen, op één van de terrassen neerstrijken, eten, langs de marktkramen slenteren terwijl de kinderen zich uitleven op een groot springkussen. Zoals elk jaar wordt de opening verzorgd door Banda Maluca nement is rond 19.00 uur Woensdag 25 mei, 21.30 uur: Risk: Iva Nova 'Iva Nova is the coolest Russ le band', schreef Rolling Sto zine. VPRO-radio noemue tie al 'de Russische Pogues'. I meidengroep mengt op een gehee. eigenwijze wijze traditionele Russi sche folk en sensitieve jazz met de rauwheid van punkrock. Iva Nova werd opgericht in 2002, nadat de dames in verschillende folk en rock bands hun muzikale kunnen al hadden aangescherpt. De bezetting is uitzon derlijk te noemen; naast basgitaar, gitaar en drums, staan de Russische knoppenaccordeon (bayan) en de stem van zangeres Vera Ogaryova in het roodgloeiende middelpunt. Op Oerol 2004 bouwden de dames al een feestje, maar in de intieme zaal van Paradox kan het dak er wel eens afgaan. De band bestaat uit Vera Oga ryova (zang), Elena Zhomik (Russi sche accordeon), Elena Stankevich (bas), Inna Lishenkevich (gitaar) en Katherina Fyodorova (drums). Do. 19 mei, 20.15 uur, Schouwburg: lette van Dongen - Rafels cabaretière komt dit seizoen met haar eigen muzikale theatershow. Een avond waarbij de muziek en haar prachtige stem niet als rustmoment tussen de conférences door klinken, maar een hoofdrol krijgen. Natuurlijk zal ook de nodige humor niet ontbre ken, maar Lenette zegt zelf: 'Als ik zing, ben ik pas echt in mijn element'. Karenovics geeft concert In de Broekhovense Kerk aan de de Broekhovenseweg 2 concerteert Christina Karenovics morgen, 20 mei, vanaf 20.00 uur. Zij wordt daarbij begeleid door een operaorkest. Kare novics zingt werken van Bellini, Puc cini, Boito, Verdi, Gounod, Cilea en Dvorak. Zowel operazang als het the ater staat centraal en onder anderen de acteur Felix-Jan Kuijpers verleent zijn medewerking aan het concert. Het Fontys Dans Festival is een festi val met hedendaagse dansvoorstellin gen, uitgevoerd door studenten van dansacademies uit Europa, Azië, het Midden-Oosten en Afrika. In deze editie doen dertien dansacademies mee. Elke opleiding brengt minimaal één choreografie mee naar Tilburg, die in de verschillende voorstellingen wordt geprogrammeerd. Daarnaast trainen de deelnemers samen en vindt er een brede culturele uitwisseling plaats. Naast een reeks van lingen staat er een s Twee leden van 'Kunstenaarscollec- door de leerlingen zelf tief OAR’ uit de wijk Reeshof expose- 4uziek en dans, zelf ook ren in de Openbare Bibliotheek Heij hoef in Tilburg. Judith Donders en René Boons tonen hierbij gelijktijdig hun werkstukken. Judith Donders is keramiste en maakt ruimtelijke kunstwerken in keramiek, steen, metaal en brons. René Boons schildert en heeft een serie landbouw huisdieren voor de expositie geselec teerd. De expositie start op 14 mei en duurt tot en met 24 juni 2005. De duo-expositie is onderdeel van een jaarrond expositieprogramma in de bibliotheek Heijhoef door de stichting Open Ateliers Reeshof. Op deze wijze kunnen de kunstenaars uit de wijk Reeshof hun werk tonen aan de bewo ners van deze jonge wijk van Tilburg. Het Tilburgs harmonieorkest L'Echo des Montagnes geeft zaterdag 21 mei een uitwisselingsconcert in cultureel centrum De Schalm in Berkel- Enschot. Ditmaal heeft L'Echo het Factorium KlarinetEnsemble bereid gevonden de avond samen met hen te verzorgen. Het Factorium KlarinetEn semble bestaat nu ongeveer tien jaar en is ontstaan uit een initiatief van leerlingen van Paul Hoogenboom die ‘naast hun lessen en eventuele harmo- niepraktijk nog op een andere manier wilden samenspelen. Het ensemble bestaat uit een twaalftal klarinetten, een alt- en een basklarinet. Tijdens het concert staan op het programma onder andere werken van Handel en Mozart, maar ook arrangementen van nummers van bijvoorbeeld Elton John komen aan bod. Het concert begint om 20.00 uur en de entree is gratis. Cultureel Centrum De Schalm is te vinden aan de Eikenbosch 1 in Ber- kel-Enschot. Pianist Wibi Soerjadi geeft op zon dag 29 mei vanaf 14.15 uur in Muziek Centrum Frits Philips in Eindhoven een concert Toegangsbe wijzen hiervoor kosten 40 euro per stuk, maar lezers van De Tilburgse Koerier betalen slechts 20 euro. Hiertoe moeten ze telefonisch reser veren via 030-6986100 of via 040- 2442020 onder vermelding van de aanbieding in de Tilburgse Koerier. Zaterdag 21 mei, 21.00 uur: Amos Lee Men noemt hem uit gemak 'de man nelijke Norah Jones'. Misschien omdat Amos Lee opviel tijdens Jones' wereldtournee of omdat we Norah ook op zijn debuutalbum horen. Jones is niet de enige ster waarmee hij t de. Op dit moment verzorgt Amos voorprogramma van Bob Dylan. Zaterdag 21 mei, 20.30 u1 presentatie Band Zonder en The Shavers Deze avond stelt Band Zonder Banaan hun nieuwe album voor. The Shavers is een Nederlandstalige punk band met nummers over liefde, wan hoop, pijn. I Dinsdag 24 mei, 19.00 uur: j taties universiteitstheater De Kc I Universiteitstheater De Koffer geef I drie voorstellingen. Om 19.00 begint 'De Zelfmoordenaar'. Hierin is Sernjon een goedzak, die zijn gevoel van waardigheid tegelijk met zijn baan heeft verloren. Een man die niets meer te verliezen heeft. Nu heeft Sem- ihong-- - Op zaterdag 21 en zondag 2 exposeert de Oisterwijkgroep Oude Kerkje in Middelbeers. De Oisterwijkgroep bestaat uit tien leden die allen aan de Academie voor Scho ne Kunsten in Arendonk hebben gestu deerd en wekelijks bij elkaar komen om te schilderen. Deelnemers zijn Jac- is geo; queline van de Akker, Wilmie Brasse, 17.00 i Corrie Hendrix, Annelieze Hoff, Bert 17.00 Hoff, Cocky Holsbergen, Jo Ketelr Jan Koenders, Annemie van de C en Joop Voorn. De afzonderlijke k Voor de achtste keer vindt vanaf morgen, vrijdag 20 mei, tot en met vrij dag 27 mei in Brabant en Vlaanderen het Fontys Dans Festival plaats. Artiesten presenteren zich in theaters in Tilburg. Breda, Oisterwijk, Val- kenswaard, Den Bosch, Eindhoven en het Belgische Lier. de vervroegd af onderscheiding' onder meer ii_ zaal van Carnegie I de Musik Verein in speelde hij nog tevens diverse mi de. Al zijn cd's en tus edehne*—'1 cum in de klassieke muziek. Het nieu we album ’Encore’ heeft bij voorinte kening al platina behaald. Naast wer- ,-~l van Chopin, Liszt, Schubert en dOi ji lumann vertolkt Soerjadi een aan- Lenel tal van zijn eigen virtuoze transcrip- De cs ties, waaronder zijn parafrase van de Lion King naar de gelijknamige film van Walt Disney. The Ashton Brothers - Ballyhoo! Vrijdag 20 mei, 20.30 uur. sta-con- cert in de Studio: Estrella Acosta Band - Mundial Session: Cuban Country Songs De Cubaanse zangeres Estrella Acosta neemt u mee op reis naar het Cubaan se platteland, met spontaan swingen de, frisse interpretaties van traditione le songs. Tijdens dit theaterconcert presenteert Acosta liedjes van haar nieuwste cd Alma Guajira. Filmlink Dame la Mano maandag 23 mei 19.45 uur. Een swingend portret van de Cubaanse gemeenschap in New York, rond de club La Esquina Habanera. 19.30 uur: Academietheater, Tilburg, opening Fontys Dansfestival 2005 20.00 uur: Academietheater, Tilburg 20.30 uur: Tiliander, Oisterwijk 20.00 uur: Academietheater, Tilburg 20.00 uur: Academietheater, Tilburg Di.24, wo. 25 en do. 26 mei, 20.15 uur. Schouwburg: Erik van Muis winkel Diederik van Vleuten - Antiquariaat Oblomow Voor de vierde keer bundelen Erik van Muiswinkel en Diederik Vleuten hun krachten voor cabaret met grote zeg gingskracht, prachtige bedjes en cyni sche humor. In de voorstelling Anti quariaat Oblomow schetsen ze hun toekomstige relatie. Die wordt zuur en rancuneus, als in Neil Simons Sunshi ne Boys: twee uitgerangeerde komie ken die elkaar het licht in de ogen niet meer gunnen. Irritaties worden op tafel gegooid en oude bekenden als Dick Advocaat, Anton Geesink en Harry van Raaij passeren de revue. Antiquariaat Oblomow is een rustpunt voor de jachtige mens, een balsem voor de zoekende ziel. De winnaar van het afgelopen seizoen, Fake No More n aan deze voorrondes gaat de strijd tijdens kun- de regionale halve finale en finale ver- - der in 013 in Tilburg. Nadat bij deze wedstrijden de vonken ervan af gevlo gen zijn, verplaatst het geheel zich selectie kunnen de naar het landelijke niveau in dé pop- i in één van de drie tempel van Nederland, Paradiso. Hier J:‘ - wordt wie de opvoiger van Dinsdag 24 mei, 20.00 uur: Black Fake No More wordt en met The Label Society en Meldrum a- Clash of the Cover Bands Award 2005 Ozzy Osbourne gitarist Zakk Wylde is en 29 juni. Na naar huis gaat. de spilfiguur van Black Label Society. Voor de derde keer wordt in café Bosvreugd Cultuurbos aan de Reeshof- dijk 12 in Tilburg het Cubamania Festival georganiseerd, dat aanstaande zondag geheel in het teken van de Cubaanse muziek staat. Het is een gebeuren waarbij de nadruk ligt op muziek, ontmoeting en gezelligheid. Arte houdt aanstaande zondag, 22 mei, de laatste lezing van dit seizoen. Deze is gewijd aan 'the King of Can vas', Willem de Kooning. Spreker is kunsthistorica Brenda Schipper en de aanvang is om 15.00 uur. De entree bedraagt 7,50 euro en daarbij zit koffie of thee inbegrepen. Concert in Zonnewende Op zondag 22 mei wordt er weer een ave, 16.00 bijzondere muziekmiddag georgani- Fuelbloo- seerd in conferentieoord Zonnewende in Moergestel met optredens van Vier jonge musici. De fluitiste Leonie Wol ters, brengt werken ten gehore van onder andere Bach, Burton eti Fauré. Zij wordt op de piano begeleid door Petra Wolters. Het tweede deelvan het concert wordt verzorgd door een duö bestaande uit Karin Strobos, mezzos opraan en Else Sterk op piano met stukken van Bizet, Mozart, Wolf, Gra nados, Weill en anderen. Het concert begint om 14.15 uur. Kaarten zijn voor het concert verkrijgbaar aan de zaal. Conferentieoord Zonnewende ligt aan de Ttlbutgseweg 54 in Moergestel. Zaterdag 21 mei, Bat Cave, 21.00 uur: Onopvallend Vet met o.a. B.R.A.A.F. B.R.A.A.F. is een van dé vele opmer kelijke rapcrews uit Amersfoort. Binnenkort verschijnt het nieuwe, dope album van Beestachtige Rijmers Aan het Amersfoortse Front. B.R.A.A.F. bestaat sinds 1995 uit Harold Esseboom (de 50% Neger) en Pascal Brouwer (PIT, oftewel Pascal In Topvorm). Het rauwe debuut 'Hartat- tak! 1' leverde veel attentie op en met de komst van extra beatcreator (Dr. Okta- vius) blikte het duo het duistere 'De Last Van Mijn Schouders' in. Zondag 22 mei, 14.00 uur: Uit wisselingsconcert De Nieuwe Koninklijke Harmonie en het middenorkest van muziekvereni ging St. Gregorius geven een gratis toegankelijk concert. Zaterdag 21 mei, 20.30 uur, Con certzaal: Euregio Jeugd Orkest en Carel Kraaijenhof Borodin: Polevtsiaanse Dansen Pia- zolla: Concerto voor bandoneon Bizet: 2 delen uit L'Arlesienne Suite nr.l Piazolla: 2 Milonga’s Bern stein: Symphonic Dances from West Side Story De onbetwiste koning van de bando neon is de Argentijn Astor Piazzolla, die leefde van 1921 tot 1992. In 1986 nodigde hij de Nederlander Carel Kraaijenhof uit om met hem samen te werken. Sinsdien geldt Kraaijenhof in Argentinië als een autoriteit op het ter rein van de tango. Het Euregio Jeugd Orkest (EJO) is samengesteld uit geta lenteerde jonge musici uit heel Noord- Brabant en Vlaanderen en speelt onder leiding van Hans Casteleyn. Behalve de begeleiding van Carel Kraaijenhof zal het EJO tijdens dit concert ook zoet-romantische werken spelen van Bernstein, Borodin en Bizet. Maandag 23 mei. 20.30 uur, Con certzaal: Vadim Repin - vioolrecital Vadim Repin is een van 's werelds meest vermaarde violisten. "Simply the best, the most perfect violinist I Donderdag 26 mei, 20.30 uur: Paul Carrack en support tour- Zijn eerste show in 013 was een groot os het succes. Iedereen die er bij was had het goed naar zijn zin net als de artiest zelf. Paul Carrack is dan ook een mens en musicus pur sang. Jaren-lang de kracht achter Mike The Mecha nics, Ace en Squeeze, en dat in ver schillende gedaanten. Meestal als zan ger of als componist. Voor het nieuwe album schreef Paul samen met zijn oude maat van Squeeze Chris Difford een heuse hit in spe. Een overzicht van Carracks carrière staat op de nieu we dubbel-DVD, 'Live in Livetpool'. teken van het festivalthema The crossover of creativity and technique in dance'. (Inter)nationale deskundi gen geven dan hun visie op de relatie tussen techniek, expressie en creati viteit. Tijdens het festival is een speciale voorstelling georganiseerd rondom de Tilburgse choreografe Matjon van Grunsven. Zij laat op deze avond eigen werk zien, uitgevoerd door dan sers van Memento Dance, en een cho reografie met studenten van de uitvoe rende dansafdeling van Fontys Dans academie. 22 mei exposeren regelmatig in binnen- en p in het buitenland. Hun laatste werk is nu te zien in deze expositie. De kunstenaars The Ashton Brothers - B zijn tijdens de expositie aanwezig om Achter Ballyhoo staat in hi hun werk toe te lichten. Op zondag- boek: 'oproer, onzin, trar middag wordt de expositie opge- luidruchtige circusparade', luisterd met muziek. Het Oude Kerkje precies waar de samenw geopend op zaterdag van 13.00 tot deze vier heren toe leidt. E 1 uur en op zondag van 11.00 tot spektakel, muziek, clowne - J uur. Het Oude Kerkje is cabaret en halsbrekende tc slaers, gevestigd aan de Willibrordstraat 25 in Oord Middelbeers. Kijk voor meer informa- leden tie op www.oudekerkje.nl. Gemengde Zan£ Vriendschap uif Woensdag 25 mei, 20.30 uur: Five in s- Horse Johnson en Clutch van Five Horse Johnson staat voor zweet t((ega opwekkende 'hard liquor rock'. Met vjndt een dorstmakende kater van Black v“n“‘ Label Society zullen de nummers vait Five Horse Johnson, die trouwens wat weg hebben van ZZ Top en Howlin' Wolf met opengedraaide topkasten, absoluut smaken! Clutch combineert funk met Led Zeppelin-achtig riffs en bijna speedmetalmomenten. Opval lend is de zang. Het heeft op sommige momenten verdacht veel weg van Mike Patton (ex-Faith No More/Fant- omas) en samen met het spel zorgt dat je geboeid blijft. tot zelfmoord brengt? Of wordt zijn dood hem door anderen aangepraat? Om 20.30 uur begint 'Hou me vast'. Zes spelers die het achterste van hun tong laten zien. Nog stoeiend met de basis van het spelen, laten zij zichzelf zien, of is het gespeeld? Dicht op de huid, kwetsbaar, moedig en onver schrokken. De laatste voorstelling is, om 21:30 uur, Liquid’. De 9 van Cabaret storten de bezoeker in een wereld van model len en misdaad, van televisie en levensvragen, zoals Tten ik nog wel mooi?' en 'zit er nog prik in mijn cola?’. Een voorstelling waarin nie mand wordt gespaard, de spelers zich allergisch ergeren en feestend ten onder gaan. Ze zijn jong, slim, snel en meedogenloos. De entree bedraagt 4 euro voor één voorstelling, 6 euro voor twee voor jon honger en zin in leverworst. Maar stellingen en 7 euro voor drie voor is het zijn honger die hem uiteindelijk stellingen. Zondag 22 uur: Metal 1 ded en Foret De melodie Fuelblooded is i Nederk sten die tekenden bij Plato Platen, een label van Harry Hoving, eigenaar van platenzaak Plato en eveneens Hage naar. De muziek die ze maken is regelrechte tranentrekker/noir-country in de traditie van Neil Young en Will Oldham. Multi-instrumentalist Zui- hoff bespeelt niet alleen gitaar, maar beroert tevens de snaren van de man doline en banjo. De Kooning kan worden beschouwd als één van de belangrijkste schilders uit de twintigste eeuw. Zijn artistieke worsteling met materie en ruimte vocht De Kooning voornamelijk uit in talloze vrouwenseries en abstracte landschappen. Honderd jaar na zijn geboorte in Rotterdam eert de Kunst hal deze meester met een overzichts expositie waarin ruim 35 schilderijen en tekeningen uit diverse periodes worden getoond. 'Gedeelde droom' exposeert van disciplines die samen een eenheid maandag 23 mei tot vrijdag 24 juni vormen en elkaar versterken. Foto en natuurfoto's en gedichten in de gan- gedicht zijn afgedrukt op glanzend i van cultureel centrum De fotopapier en zitten samen in één talm (Eikenbosch 1, Berkel- passe-partout. De expositie is gratis te schot). bezoeken van maandag tot en met donderdag van 10.00 tot 22.00 uur, vrijdag van 10.00 tot 18.00 uur en in het weekeinde alleen tijdens evene menten. Maandag 23 mei, 21.30 uur: Muziektheater Muziektheater vertelt het spannende sprookje van Blauwbaard met zelfge schreven liedjes en muziek. Wo. 25 mei, 20.30 uur, Concertzaal: Orkest van de 18de eeuw - Mozart programma dirigent: Frans Brüggen sopraan Cyndia Sieden Mozart: Symfonie nr. 38 in D KV 504 'De Praagse' drie Arias voor Aloysia Weber Symfonie no 40 in g KV 550 Het Orkest van de Achttiende Eeuw werd in 1981 door Frans Brüggen opgericht. Het bestaat uit circa 50 leden uit de gehele wereld. De musici, individueel bekend als specialisten op het gebied van de achttiende eeuwse muziek, spelen op authentieke instru menten of kopieën. Met hun uitge breide repertoire hebben ze vele inter nationale prijzen gewonnen. Tijdens dit Mozart programma kunt u luiste ren naar twee symfonieën: De Praag se en Symfonie nr. 40. De Drie Aria’s voor Aloysia Weber worden gezongen door de Amerikaanse sopraan Cyndia Sieden. combineert verschillende moderne stij len, van kamermuziek en het Zuid-Afri kaanse kwela tot vrije improvisatie en interactief spel. De muziek is vergelijk baar met Ellington, Monk en Kurt Weill. Naast Misha Mengelberg en Han Ben nink bestaat ICP uit Michael Moore, Tobias Delius en Ab Baars (houten blaasinstrumenten), Thomas Heberer (trompet), Wolter Wierbos (trombone), Mary Oliver (viool), Tristan Honsinger (cello) en Ernst Glerum (bas). have ever heard", zegt vioolgroot- meester Yehudi Menuhin over Repin. Verleden jaar riep de Berliner Tages spiegel Vadim Repin uit tot de groot ste levende violist. Geboren in Sibe rië, studeerde Repin samen met Maxim Vengerov bij Zakhar Bron. Hij begon zijn internationale carrière op zéVentien jarige leeftijd, na het winnen van het prestigieuze Koningin Elisa beth Vrool Concours. Sinds die tijd reist hij de gehele wereld over en treed hij op de belangrijkste concertpodia op. In Nederland was hij voor het grote publiek te beluisteren tijdens het Prin- sengracht-concert. Ook werd hij uitge nodigd om als gast van .het Koninklijk Concertgebouw Orkest het huwelijks- concert voor Willem-Alexander en Maxima op te luisteren. Speciaal op uitnodiging van Stichting Jacques de Zaterdag 21 mei, 22.00 uur: Bun- derblues: Smutfish "Drie mannen die klinken alsof ze uit een gammele boerderij uit Nashville komen waar ieder moment zwaar onweer kan losbarsten.” Beter kon het blad Oor de Haagse band Smutfish niet typeren. Melle de Boer, Dick Zui- hoff en Rob Langendijk waren de eer- Op het nieuwe album 'Mafia' staat smaakvolle southern hardrock van het vurige, vuige en volle type. Meldrum is een mooie band om naar te kijken, want boegbeeld is ex-Phantom Blue Be' bestormden gitarero Michelle Meldrum. Zangeres ritlijstje. Met het Moa Holmstens klinkt als een mix van weet Intwine Phil Anselmo en Linda Perry. ..jats te verwerven 1 Neder-landse circuit. Met de nieuwe sin- lown' zal de band nog meer uitge- inter- fijdens luiste- Vrijdag 20 mei, 21.00 uur: Intwine en Absent Minded Het debuutalbum van Intwine was een schot in de roos. 'Happy?' werd een megahit en 'Way Out', 'Get Outta My Head' en 'Let Me Be' bestormden eveneens menig hitlijstje. Met het jm 'Perfect' wet laats i in de top van het pop/rock circuit. Met i gle 'Slowdown' succes oogsten. f met een '10-plus- ding' en concerteerde in de legendarische grote unegie Hall New York en ui rit Wenen. Vorig jaar ?g in China waar hij masterclasses verzorg- J en dvd's hebben de sta- edelmetaal verworven, een uni- n in de klassieke muziek. Het r:— album 'Encore' heeft bij voorint ring al platina behaald. N< Tijdens zijn tournee 'Encore’ is Soerja- ken di te beluisteren in een aantal gere- Scht nomineerde Nederlandse concertza len. Klassieke-muziekkenners in binnen- en buitenland omschrijven hem als een 'klasse apart’. Hij studeer-

Weekblad De Tilburgse Koerier | 2005 | | pagina 7