tiwos nieuws ft Ijenda f tiwos ia de on o IDl) NKje gds hak n 6 I SR I In de werpers Bereikbaarheid Tiwos UW Oosterhoutse school wint Anton Pieck Prijs Basisschool in Braziliaanse sferen wnrn t Skaten door de stad P3 S* THbo^h beh33lt Kampioenschap Algemene Huurdersvergadering druk bezocht r flondto Uw woning en de WOZ-waarde UeuKe wokshops op VI8 de) M°ndo DONDERDAG 19 MEI 2005 - PAGINA 5 MEI 2005 - PAGINA4 voor clubteams in? leden ?/ie achtergrond. De leerlingen van basisschool de Pionier zijn erg blij met hun prijs Guus Düthler tilburgse woonstichting 1,-P/MND- I 54 90 890 54 9 0 777 faxnummer 54 26 500 internet www.tiwos.nl email@tiwos.nl e-mail 5038 ED Tilburg 9.00 -12.00 uur 9.00 -16.30 uur 9.00 - 20.00 uur Een nieuwe wereldburger Volgende trekking 23 juni 2005. Bijzonder optreden op kindje EN HEUGEN De meeste mensen hebben de WOZ-beschik- king van de gemeente ontvangen. Deze beschikking bepaalt de waarde van de woning. De gemeente doet dit op basis van taxatie van een vergelijkbare woning. Huurders van woningen betalen Onroerend Zaak Belasting (OZB) over het gebruikersdeel. Tiwos betaalt als eigenaar OZB over het eige naarsgedeelte. Binnen het woningbezit van Tiwos blijken nogal wat verschillen te bestaan in de hoog tes van de WOZ-beschikkingen. De gemeente en Tiwos hebben afgesproken samen te zorgen voor een goede waardevast- Nieuwegein. “Nieuwegein is een hele dood se stad waar niets te beleven valt. Ik ken Tilburg omdat vrienden van mij hier wonen. In Tilburg is altijd wel iets te doen. Alleen al Op mijn vraag aan Guus of hij een advies heeft aan mensen die ingeschreven staan voor een woning, antwoordt hij: "Gewoon altijd reageren als je een leuke woning ziet, ook als je nog niet zolang ingeschreven staat. Ik realiseer me dat ik gewoon geluk heb gehad. Maar dat kan in elk geval alleen maar als je reageert. En een beetje geluk kan iedereen wel eens overkomen!” Wij hebben ook met de Gemeente Tilburg afgesproken dat bezwaren tegen de W0Z- beschikking die door onze bewoners zijn inge diend, door de gemeente aan ons worden doorgegeven. U hoeft dus NIET aan ons door te geven of u zelf ook bezwaar heeft gemaakt. Op 19 april organiseerde de Huurders Belangen Organisatie (HBO) voor het eerst de jaarlijkse Algemene Huurdersvergadering. Ondanks het niet al te beste weer, werd de vergadering druk bezocht. Ruim 80 mensen waren aanwezig in de kantine van Tiwos. Het bestuur van de HBO heeft zich tijdens de vergadering aan de bewoners gepresenteerd. HBO-voorzitter Jaap Landzaat introduceer de de zes bestuursleden en gaf een uitgebreide toelichting op het ontstaan en alle activiteiten van de HBO. Op de vergadering stelden de wijkconsulenten van Tiwos zich voor aan de bewoners. Zij presenteerden ook de resultaten van het grote leefbaarheidsonderzoek Lemon. Uit dit onderzoek van de Tilburgse woningcorporaties is een goed beeld ontstaan wat bewoners over de leefbaarheid van hun buurt denken. Coby van Steensel van Buurtraad Oerle vertelde over de resultaten van de wijk Oerle en hoe de buurtraad samen met Tiwos de signalen uit het onderzoek gaat oppakken. Otto van der Meulen, directielid van Tiwos, legde uit hoe Tiwos in de toekomst 70% van haar woningen betaalbaar wil houden. Veel deel nemers aan de vergadering maakten gebruik van de gelegenheid om vragen te stellen over het huurbeleid van Tiwos. Er was ook ruimte voor meer individuele vragen. De vergadering werd afgesloten met een dringend beroep op alle aanwezigen om zaken die alle huurders aangaan, door te geven aan de HBO. Hoe meer de Huurders Belangen Organisatie weet wat er leeft onder bewoners, hoe beter zij haar taak kan vervullen. Het e- mailadres is: HBO@tiwos.nl. U kunt ook een briefje sturen naar Huurders Belangen Organisatie, Postbus 10051,5000 JB Tilburg. reparatieverzoeken 54 90 700 na kantooruren alleen spoedeisende klachten! "Voor ik de woning accepteerde, ging ik eens in de Kruidenlaan rondwandelen. Ik was aangenaam verrast door de rust, ruimte en de groene omgeving. Ik zag een mevrouw haar hondje uitlaten en ik heb haar gevraagd hoe het was om hier te wonen. Deze mevrouw was erg enthousiast over de woonomgeving en nodigde mij uit in haar appartement.Toen ik de ruimte zag, was ik verkocht. Ik heb de woning meteen geaccepteerd.” sn vooraf- hebben de kin- 1 Brazilië door Stuur een geboortekaartje naar: Tiwos, Postbus 10051, 5000 JB Tilburg. U ontvangt een leuk T-shirtje met opdruk (maat 104). lelijk :hool neerd streetu torium Zuiu-r kids, t ren i Afrikaanse opvoert. N Wil jij dansen Via del het Wilhelminapark? i algemeen nummer informatienummer reparatieverzoeken info over inschrijvingen bezoekadres Stationsstraat 24 maandag en vrijdag dinsdag en woensdag donderdag reparatie@tiwos.nl inschrijvingen@tiwos.nl project van Festival Munc ientatie. Op de dag zelf gat 1 om de school aan de si; pg TILBURGSE KOERIEF stelling van het woningbezit. Dat vraagt nogal wat tijd, langer dan de 6 weken waar binnen bezwaar aangetekend moet zijn tegen de beschikking. In goed overleg met de gemeente is daarom besloten dat Tiwos een pro-forma bezwaar indient tegen alle beschik kingen van ons complete woningbezit. De ter mijn waarin Tiwos een gemotiveerd bezwaar moet aantekenen, is verlengd tot uiterlijk 1 oktober 2005. De tussenliggende tijd gebrui ken Tiwos en de gemeente om tot een goede waardevaststellingte komen. Dit kan leiden tot een aanpassing van het eigenaarsgedeelte en daardoor ook van het Wij houden u op de hoogte! Wie ingeschreven staat voor een (andere) woning weet het: de wachttijden zijn vaak lang. Het afgelopen jaar was de gemiddelde wachttijd drieëneenhalf jaar. Dat het soms ook anders kan, bewijst het verhaal van Guus Düthler. Na een inschrijfperiode van ongeveer 2 maanden kon Guus zijn woning in Nieuwegein al verruilen voor een ruim appartement in de Kruidenlaan. Als Guus de voordeur voor mij opendoet, verontschuldigt hij zich voor de rommel. Hij is druk aan het klussen in zijn nieuwe woning. “Ik kom nog niet echt toe aan ‘wonen’. Ik reis op en neer tussen Tilburg en de Tilburgse Kermis en Festival Mundial zijn zeer de moeite waard”. Nieuwegein om mijn nieuwe woning in te richten en mijn oude huis netjes achter te laten”. Guus vertelt dat hij zelf ook echt verrast was door de snelheid waarmee hem een woning werd aangeboden. "Ik dacht dat ik wel een hele tijd zou moeten wachten. Maar ik heb me begin maart ingeschreven en begin mei kreeg ik deze woning al toege wezen" Guus noemt zichzelf een ‘Brabander uit Nieuwegein’. Oorspronkelijk komt hij uit Veldhoven, door zijn werk belandde hij in Wij houden u graag op de hoogte! Wij houden u elke maand (met uitzondering van juli en augustus) op de hoogte van zaken die voor u van belang zijn. Heeft u vragen of suggesties? Neem dan contact op met Inge van Horen 013 - 54 90 882 De jongens van de F3 van voetbalvereniging SV Triborgh uit Tilburg poseren graag even lachend voor de foto. Want zij zijn voetbalkampioen gewor den. Van harte gefeliciteerd! Heeft u als huurder van Tiwos de afgelopen maand een gekregen? Allereerst van harte gefeliciteerd! Ook wij willen u graag een cadeautje geven. Als u ons een geboortekaartje stuurt, ontvangt u een leuk T-shirtje met opdruk (maat 104). opproces. :ige service, dat wil zeg- ZATERDAG 21 MEI Apollo Theater 16.00 - SpongeBob, Ned. gesproken 16.00 - Robots, originele versie 14.30 - Plop en Kwlspel, Ned. gesproken Cinema Heuvelpoort 14.30 - Robots, Ned. gesproken 14.30 - Sponge Bob, Ned gesproken Evenemententerrein 't Laar Tilburg 13.00/17.00-Circus Althoft Jongerencentrum Vision 14.00 - Zomer T-shirt ontwerpen, v.a. 6 jaar (licht en schoon T-shirt meebrengen) Midi Theater 13.30 - Poeh's Lollifantenfllm, Ned. gesproken Poppentheater t Groene Land 14.30 - Het blauwe Tover-ven, 4 t/m 8 jaar St Josephstraat Tilburg 14.00 - Vertrek Parade del Mondo Universitelt van Tilburg 11.00 - NK Jeugdschaken voor clubteams ZONDAG 22 MEI Apollo Theater 16.00 - SpongeBob, Ned. gesproken 16.00 - Robots, originele versie 14.30 - Plop en Kwlspel, Ned gesproken Cinema Heuvelpoort 14.30 - Robots, Ned. gesproken 14.30 Sponge Bob, Ned. gespoken Evenemententerrein 't Laar Tilburg 14.00- Circus Althoff Grand-café'tVatlcaan 14.00 -Kindermiddag 4 tot 14 jaar Midi Theater 13.30 - Poeh's Lollifantenfllm. Ned. gesproken Wilhelminapark Tilburg 13.00-Vla del Mondo automatische incasso loterij Iedere maand verloot TÏWOS drie maal 50 onder haar huurders die hun huur automatisch laten incasseren. Dit zijn de gelukkigen in deze maand: A.C. Bekker H.G.T.M. Kuijpers j A.M. Schmitz-Heijne Als u ook kans wilt maken op 50, kunt u via telefoonnummer 54 90 777 een incassomachtiging opvragen. zaterdag 21 mei vindt op de Universiteit van Tilburg (UvT) het Nederlands kampioen schap schaken voor clubteams plaats. F"’ team bestaat uit vier kinderen in de leeftijta- categorie tot tien jaar. Het toernooi wordt gehouden op de universiteit waar oud-wereld- kampioen Max Euwe ooit hoogleraar was. r. Je opo seerd worden. De eerste workshop die je kunt vol gen leert je van alles over dansex- pressie. Tijdens deze workshop ga je twintig minuten repeteren en vervol gens tien minuten optreden op een Hou jij van skaten? Doe dan mee aan de Kids Skate die vrijdag 20 mei in Tilburg wordt gehouden. De Kids Skate is een korte skatetocht voor kinderen, onder begeleiding van hun ouders, door het centrum van Til burg. De skatetocht start om 18.45 uur op het Koningsplein met een korte rem-clinic. Daarna rijd je samen met de andere skaters met een music-buggy door de binnenstad van Tilburg. Om 19.30 uur kom je aan bij McDonalds op het Piusplein, waar je een lekkere verrassing krijgt. Wil je meedoen, kom dan op tijd naar het Koningsplein. Vergeet niet je helm en je beschermers mee te nemen! Deze Kids Skate maakt deel uit van de McDonalds Skatetour, die om 20.00 uur start vanaf café 't Vati- caan in Tilburg. VRUDAG 20 MEI Evenemententerrein t Laar Tilburg 16.15 19.30 - Circus Althoff Koningsplein 18.45 -Kids Skate gebruikersgedeelte. Verschil in het voordeel van de bewoner wordt meteen verrekend. Een eventueel verschil in het nadeel van de bewo ner wordt pas verrrekend in 2007, bij de ingang van de nieuwe WOZ-ronde. WOENSDAG 25 MEI Apollo Theater 14.00-SpongeBob, Ned gesproken 16.00 Robots, originele versie 14.30 - Plop en Kwlspel, Ned. gesproken Cinema Heuvelpoort 14.30 - Robots, Ned.gesproken 14.30 Sponge Bob, Ned, gesproken Jongerencentrum Vision 13.30 - Apenkooi, v.a. 8 jaar Midi Theater 15.00-Poeh's Lollifantenfllm Poppentheater De Dwerg 15.00 - De nieuwe kleren van de keizer, 4 tot 9 jaar ADRESSEN Apollo Theater Peperstraat 25 Kaatsheuvel Cinema Heuvelpoort Heuvelpoort 365 Tilburg Dierenpark De Ollemeulen Reitse Hoevenstraat30 Tilburg Grand-café 't Vatlcaan Heuvel 2 Tilburg Jongerencentrum Vision Bosstraat 1 b Moergestel Midi Theater Heuvelring 108 Tilburg Poppentheater De Dwerg Afrikalaan 96 Drunen - reserveren: 0416-383913 0416-383955 Poppentheater 1 Groene Land Van Tienhovenlaan 4 Oisterwijk reserveren 013 - 5284008 Universiteit van Tilburg Waranddaan 2 Tilburg je dat op de Universiteit van Tilburg ook enkele oud-schaakkampioenen studeren? Bianca Muh- Elk ren, Tim Mazajchik en Bob Jansen werden in ijds- 1995 jeugdkampioen met HMC Calder en stu deren nu aan de universiteit. Via de draadloze verbindingen die op de campus van de univer siteit aanwezig zijn, kun je op 21 mei de vier partijen op het eerste bord live via internet vol gen. Het toernooi start zaterdag 21 mei om 11.00 uur in de foyer voor de aula van de universiteit. De kinderen spelen zeven rondes met partijen van twintig minuten. Je bent natuurlijk van harte welkom om de spelers aan te komen moedigen. Meer informatie over het toernooi vind je op de site van de Noord Brabants Schaakbond www.nbsb.nl. De Bisschop Janssensschool in Tilburg veran- een project van Festival Mundial en een dia- dert vrijdag 20 mei in een bruisend land, name- presentatie. Op de dag zelf gaan de leerlingen lijk Brazilië. Die dag viert deze school voor in en om de school aan de slag tijdens creatie- speciaal basisonderwijs namelijk een multicul- ve workshops. Op het programma staan onder turele dag. De kinderen maken op speelse en andere een les percussie, kapoaira dansen (Bra- actieve wijze kennis met het Zuid-Amerikaan- ziliaanse gevechtsdans), streetdance, speelgoed se land Brazilië. Er wordt aandacht geschonken maken van af val, graffiti spuiten en allerlei aan het leven van de straatkinderen en de daar- typisch Braziliaanse straatspelletjes. Ter afslui- bij behorende cultuur. In de weken vooraf- ting showen de kinderen wat ze allemaal gaand aan de multiculturele dag hebben de kin- geleerd hebben en is er een optreden van de deren zich al verdiept in het land Brazilië door Braziliaanse kinderhand Percu'son. Vrijdagochtend 13 mei was de spannende prijsuitreiking van de Efteling Anton Pieck Prijs 2005 in het Efteling Theater. Eind 2004 werden alle basisscholen in Nederland en Vlaanderen uitgenodigd om een sprookjes boek te maken met zeven illustraties, in het kader van de Efteling Anton Pieck Prijs 2005. Het thema was 200 jaar Hans Christi an Andersen. Drie scholen ontvingen vrijdag sprookjesachtige geldprijzen uit handen van de voorzitter van Stichting Natuurpark de Efteling. De eerste prijs van 10.000 euro ging naar openbare basisschool de Pionier uit Oosterhout. Deze school maakte het sprook je De vergeten koning. De helft van het bedrag gaat naar een goed doel, nameli;' stichting Natuurmonumenten. Basissch Fatima uit Tilburg, die ook genomine was, viel helaas buiten de prijzen. Op zondag 5 juni is het weer zover: dan wordt de Dikke Banden Race gehouden. Dat is een fietswedstrijd voor kinderen, die wordt georganiseerd door de Tilburgse Wider Club (TWC) Pijnenburg. De organisatie is op zoek naar kinderen die graag willen laten zien hoe goed en hard ze kunnen fietsen. Kinderen tussen de zes en veertien jaar mogen meedoen. Je rijdt de race met je eigen fiets, dus geen racefiets. Rugnummers en valhelm worden :hikbaar gesteld door de organisatie. Je kunt je tussen 10.00 en 10.30 inschrijven in het clubhuis de Pijnenburgt op het Jan Pijnenburg wie- ircuit aan de Bijsterveldenlaan in Tilburg. Er wordt in twee series gere den en de start is om 11.00 uur. In serie 1 strijden de renners die geboren zijn in 1996 tot en met 1999. Zij rijden twee ronden van in totaal 3,3 kilo meter. In serie 2 rijden de renners die geboren zijn in 1991 tot en met 1995. Zij rijden drie ronden van in totaal bijna vijf kilometer. Alle deelnemers ontvangen een speciaal T-shirt en een mooie herinnering. Voor ieder geboortejaar zijn aparte prijzen beschikbaar en de winnaars krijgen ook nog een bosje bloemen. De winnaars van serie 2 plaatsen zich voor de Landelijke finaledag. Zij worden hiervoor speciaal door de Rabobank- wielerploeg uitgenodigd. Dit jaar wordt de finale op 15 oktober gehouden in Honselersdijk. Aanmelden voor de Dikke Banden Race kan bij Angeli que Meijers (013-5430434 of fam.meijers@tiscali.nl) of bij Sjef van Gestel (013-5705358 of svangestel@home.nl) Bij aanmelding naarn, adres, woonplaats, emailadres en geboortedatum doorgeven. Ble voor meer informatie over wielerclub Pijnenburg naar 013-5705358 of mail naar svangestel@home.nl. Voor het Nederlands kampioenschap 2005 wordt gestreden tussen veertig teams uit het hele land die in hun regio voorrondes hebben gespeeld. De kinderen strijden weer om de UvT- bokaal, de wisselbeker die op dit moment in handen is van SV Leiderdorp. Deze schaakclub is ook dit jaar weer een van de favorieten. Wist lekker uit je dak gaan en echt podium voor publiek. De aan- of decorschilderen tijdens vangstijden zijn 13.30, 14.30, 15.00, Mondo op zondag 22 mei in 15.30 en 16.30 uur. Je kunt ook nog Ihelminapark? Meld je dan meedoen aan een workshop decor- aan voor een van de gratis work- schilderen. Onder leiding van een shops die op deze dag georgani- kunstenares ga je een decor schilde- ren dat komt te hangen op het podium tijdens de dansvoorstelling. Je kunt deze workshop volgen om 13.30, 14.30, 15.00, 15.30 en 16.30 uur. Reserveer snel door een mail te stu ren met je voorkeurstijd aan a.robbe- som@planet.nl. De streetdancers van Factorium Tilburg maken kennis met de Taiwa Kids Op zaterdag 21 en zon- re, dans- en muziekdo- dag 22 mei kun je in cent bij Factorium, Tilburg genieten van maakte een speciale Via del Mondo, het choreografie waarbij straattheaterfestival streetdance werd voor en door kinderen gecombineerd met tra in moeilijke omstandig- ditionele Afrikaanse heden. Tijdens het festi- dans. Speciaal voor val vindt een speciaal deze uitvoering komen optreden plaats van de de Taiwa kids een aan- streetdancers van Fac- tal keren naar Tilburg, burg. Je kunt dit bijzon- rium samen met de In de dansstudio's van dere optreden in Tilburg uid-Aftikaanse Taiwa Factorium wordt druk zien op zondag 22 mei een groep kinde- gerepeteerd. Vervol- van 17.30 tot 18.00 uur in die traditioneel gens zal de multicultu- het Wilhelminapark. Kijk ise dans rele dansgroep optre- voor meer informatie op Nkewa Laza- den in Breda en Til- www.viadelmondo.nl. Geef je op voor de Dikke Banden Race

Weekblad De Tilburgse Koerier | 2005 | | pagina 5