~M)AL Verliefd op violen B r Kuypers Graszoden TUINHOUT Sarracenia houdt van hartig hapje Nieuwste trends en noviteiten op tuinmeubelshow Tuincentrum Overvecht CroenRik 2e HALVE PRIJS Voed de grond STUNTVERKOOP Tijd van genieten in de tuin weer aangebroken Tuinplanten? natuurlijk Kwekerij De Paal Vijvertips GR - - petilburgse koerii DONDERDAG 24 MAART 2005 - PAGINA® DE TILBURGSE KOERIER FOTO: BBH. MILLENIUM NATURAL Buitenpotten o'’v> in je eigen arom weer Vuurkachels Buitenlampen Buitenplanten etc. I gehele week geopend - geen koopavond I Tilburgseweg 16A Hilvarenbeek Tel: 013 - 505 34 64 't Kleintje aan de Houtsestraat 117 Tilburg (Udenhout) Woonplant van de Maand 7,55 3,10 3,80 5,00 5,50 FOTO: BBH. Oper 10,50 2,76 WWVl Hardhouten planken 18x145 6x100 2 fauteuils. 1 tweezitsbank en 1 salontafel, compleet met kussens (7-delig) van 16.55,- Nu voor .1499,- Groenrijk Tilburg- Stokhasseltlaan 39 - 013 - 4550860- www.groenrijk.nl >len dicht naast elkaar 1/it geeft het mooiste 1,80 4,00 2,00 4,40 Gijzelsestraat 18 BIEZENMORTEL Tel. 0411 - 646950 57 7 7 735 kleintjebv.nl Hardhouten palen 70x70 70x70 40x40 11,25 15,75 14,75 12,50 14,00 1,90 prijs per stuk 24,95 24,95 Antislip planken Naaldhout 28x14' Tuinschermen Toogscherm Rechtscherm 3000mm 4200mm 3650mm 2750mm 3050mm 1800mm 1 2mm 12mm Naaldhout planken geschaafd: 16x140 1800mm 16x140 3600mm 18x145 1800mm 18x145 3600mm thuis. Zet verschillende soorten en maten bij elkaar voor een bijzonder effect. Ideaal is natuurlijk een omgeving waar voldoende licht is en je last hebt van insecten. Een gla zen bak met meerdere plantjes geeft het idee van een terrarium, maar ook potten in natuurlijke kleuren passen goed bij deze plant. MBI beton Klaps Beton REDSUN Excluton Biemans Schellevis Beton De Boer Beton Trommelstenen 15x15x5 vanaf €13,95 Geopend: maandag t/m vrijdag 8.00 tot 18.00 uur zaterdag 8.00 tot 15.00 uur Albionstraat 39 5047 SJ Tilburg Tel. 013-5700854 Fax 013-5711681 j wint'* de wi narcis !700mm JOOOmm 4000 mm 3000mm Averdiik Uw adres voor: Un 1 SIERBESTRATING Deton b.v. Naaldhout Palen geschaafd: 70x70 27( 70x70 30, Naaldhout Rabat deel geschaafd: 18x145 2400mm 18x145 3000mm Hardhout antislip Bankirai 18x145 18x145 21x145 Zink, gietijzer, rietwerk BLOEMSIERKUNST DECORATIES 1800x1800 mm 1800x1800 mm "hiinbezitters opgelet! -Tot ziens bij- Kwekerij De Paal Paalstraat 28 - De Moer gem. Loon op Zand de Moerse kerK, richting Kaatsheuvel Een bloem se voorraa< bol is alles juiste mon duidelijk t midden sni Gala Tilburg, inclusief feestavond op 26 maart. Op die dag strijdt de Nederlandse darttop voor een plaats in de finale, die op zondag plaats vindt. De kaarten geven ook toegang tot het Brabant Party Sterrenfestival op vrijdagavond 25 maart, waarbij onder anderen Grad Damen, Gebroeders Ko en George Baker zullen optreden. In het hart vt een baby in heeft al het nog in de bl witte substai In een echte voedsel voo groeien en b Slim Er zijn diverse soorten vleesetende planten. Zelf hoef je niet bang te zijn; ze zijn niet in staat om een hap van je vinger te nemen. Verleidelijk In ons onvoorspelbare klimaat zijn viool tjes ideale plantjes voor buiten. Dapper en onverstoorbaar bloeien ze door, zelfs als het buiten koud en nat is. Violen zijn sier lijk en opvallend tegelijk; in de tuin, in pot ten bij de voordeur, in een balkonbak of een hanging basket. Laat je verleiden door de diverse kleuren combinaties. Wat dacht je van dieprood met geel of donkerblauw en wit? Oranje violen in een terracotta pot? Daarnaast zijn alle kleuren verkrijgbaar in varianten met grote en kleine bloemen. Violen planten is een gemakkelijk werkje met direct resultaat. In het weekend met lekker weer is het een gezellig klusje om met violen in de weer te zijn. Plant ze samen met andere soorten plantjes en je kunt verbijsterend mooie lente combina ties maken. Violen zijn al vanaf eind febru ari volop verkrijgbaar bij bloemist en tuin centrum. Planten halen hun voedingsstoffen uit de grond. Daarom is het belangrijk ervoor te zorgen dat er vol doende voeding in de grond zit. Vooral in het voor jaar hebben planten veel voeding nodig, omdat de groei en bloei dan weer begint. Dit is dan ook de tijd om te mesten. Organisch materiaal (bijv, van de composthoop) is een goede basis, in combinatie met meststoffen die een langdurige werking hebben. Denk daarbij aan beendermeel, vismeel, bloedmeel en gedroogde koemestkorrels. Op de verpakking staan altijd eenvoudige en duidelijke instructies voor de toepassing. Voor planten die van zure grond hou den, zoals heide, rododendrons en azalea?s, is er spe ciale mest verkrijgbaar. Tip: kalk en mest mogen niet tegelijk worden gegeven, omdat ze de nuttige wer king van elkaar opheffen. Vrolijk De groenafdeling staat er natuurlijk ook tip top bij. Frisse en kleurige tuinplanten zorgen voor een welko me aanvulling na een saaie koude winter. Bovendien is het binnenkort weer Pasen en zijn er allerlei leuke Uniek als Sarracenia's zijn, herkennen ze de insecten, want als je er een stokje in steekt doen ze niks. In de natuur leven de beker- planten niet in de grond maar op andere bomen en planten. Ze gebruiken deze alleen maar om wat hogerop te komen en leven et; verder niet van. Het zijn dus geen parasie ten, maar zogeheten epifyten. Sarracenia's zijn bijzondere planten voor paasplantenbakjes en paasaccessoi- res te vinden. Op 2e Paasdag kunnen de kinderen die hebben meegedaan aan de knutselactie hun eigen paas- mandje weer komen ophalen, die dan door de paashaas is gevuld. Zaterdag 26 maart van 10.00-16.00 uur wordt bij Overvecht een demon stratie gegeven van een nevelarm verfspuitsysteem, waarmee binnen een mum van tijd een tuinhek of blo khut gespoten kan worden. Ope ningstijden: maandag van 10.00 tot 18.00 uur, dinsdag t/m vrijdag 9.00 tot 18.00 uur, zaterdag van 9.00 tot 17.00 uur. Koopavond in Tilburg op donderdag. Op 2e Paasdag ook geo pend (10.00-17.00 uur). Vlonders of afscheidingen eventueel op maat geleverd, en in de tuin geplaatst, tt- Boven de 350 euro thuis geleverd. -m- Nergens goedkoper Tips - Plant meerdere violen in een grote pot Dit effect. - Verschillende kleuren bij elkaar maken het een fleurig gejieel. - Zorg dat het water makkelijk uit de bak kan weglopen door op de bodem potscher ven te leggen. Vul de bak met potgrond en zet de violen hier in. - Violen bloeien langer door als je steeds de uitgebloeide bloemetjes wegplukt. daarom perfect op zijn plaats. Bij Tuincentrum Overvecht zijn maar liefst 30 verschillende banken ver krijgbaar. Verder worden ook kin- dertuinmeubelen aangeboden. Ook het assortiment accessoires is enorm uitgebreid. In de kussens en acces soires zien we vooral veel frisse des sins terugkomen, naast de vertrouw de ruitdessins en uni kleuren. Nu het voorjaar is aangebroken kunnen we steeds meer rekenen op meer daglicht. Met andere woorden: de tijd om lekker buiten te zitten en je te koesteren in de zon is weer aangebroken. Veel mensen hebben er weer reikhalzend naar uitgezien. En waar kun je de komende maanden beter, comfortabeler en voordeliger buiten zitten dan in je eigen tuin? Nergens toch. Het is daarom tijd om uw tuin op orde te krijgen voor het zomerseizoen. Om u hierbij een handje te helpen presenteert De Ttlburgse Koerier in deze editie een aantal pagina’s, waarop u allerlei boodschappen en informatie aan treft over alles wat met de tuin te maken heeft. ,Wij wensen u vast veel tuinplezier en heel veel mooi weer toe. Net zoals mensen, hebben sommige plan ten voorkeur voor eten! Neem nou de Sarracenia. Die heeft een voorkeur voor hartige hapjes zoals muggen, fruitvlieg- jes en torretjes. Dit zogenaamde 'vlees- etertje' is namelijk in staat om insecten te vangen en te verteren. Daarnaast heeft de Sarracenia een heel aparte bladvorm, prachtige kleuren en een bijzondere bloem. Reden genoeg om de Sarracenia uit te roepen tot Woonplant van de Maand. Tuinset Milano met aluminium frame en zittingen van bruin wicker (weerbesten dig gevlochten kunststof). Verschil Technisch g bollen geen bijvoorbeeld bekende dal verschil tuss ken heel er; manier van bollen zijn v sen houden len zijn te v< voorjaarsbk geplant) en het voorjaai verdeelt de 1 telstokken. Over het al; winterhard. *-?rfst, algen wintermaan de winterm narcissen, o blijven om j Een plant die niet vegetarisch is. Lijkt wat vreemd. Maar de Sarracenia is een echte 'vleeseter'. Het is fascinerend om dit in de huiskamer te volgen. Aan plantenvoeding hebben ze niets, ze snoepen liever van een mugje. De Sarracenia komt uit de moeras sen van Noord-Amerika en wordt ook wel 'Amerikaanse bekerplant' genoemd. Dit komt mede daor de vorm van de bladeren. Die lijken net op lange smalle bekers. De mug kruipt erin en -bij sommige soorten- slaat er zelfs een dekseltje aan de bovenzij de dicht. De Sarracenia heeft een soort 'maagsap' waarin het insect oplost en de plant de voeding geeft die hij nodig heeft. Kaarten Dart Gala De tuincentra in Breda en Tilburg zijn sponsor van het Dart Gala Til burg en kunnen daarom hun klanten gratis kaartjes aanbieden. Bij beide tuincentra krijgen de eerste 24 kopers van een 5-deltge tuihset twee gratis toegangskaarten voor het Dart Na een paar laatste echte witte winterweken is nu dan eindelijk de lente aangebroken. En dat is te merken bij Tuincentrum Overvecht aan de Rug- dijk 2 in Tilburg. Voor het ultieme lentegevoel kunt u hier terecht, bij voorbeeld op de tuinmeubelshow waar de allernieuwste trends te vinden zijn. Bovendien worden daar gratis kaarten weggegeven voor het Brabant Party Sterrenfestival en het eerste Dart Gala Tilburg, dat komend week end plaatsvindt. Zodra het zonnetje zich even laat zien, willen we zo snel mogelijk naar buiten. Wie op zoek is naar extra inspiratie voor de inrichting van het terras kan terecht op de tuin meubelshow van Tuincentrum Overvecht. De groepen hout, staal, aluminium en kunststof zijn vanuit de verte goed herkenbaar door de grote sfeerbanieren die erboven han gen. Binnen deze groepen vinden we ook allerlei combinaties van materialen, zoals aluminium met hout of textileen. Op speciaal inge richte pleinen die elke zes weken wisselen, krijgt de klant een beeld van de verschillende stijlen en mate rialen. De dertien tuincentra van de landelijke keten brengen onder het eigen merk 'Outdoor Style' een unie ke en steeds uitgebreidere collectie tuinmeubelen, waaronder stoelen, tafels, banken en parasols. Deze col lectie staat voor een goede kwaliteit tegen een voordelige prijs, met 1 jaar garantie. De lente zit in de lucht. De dagen lengen en het is heerlijk om vaker buiten te zijn. Aan het einde van de winter en in het vroege vooijaar zijn violen de perfecte sfeerma kers. Om verliefd op te worden. Met hun zachte, sprekende bloemetjes vertellen ze dat de lente binnenkort weer aanbreekL Laat de vooijaarspret beginnen en plant viooltjes in de tuin of in potten op het bal kon en terras. Love is in the air. Viooltjes zijn het symbool van bescheiden heid, eenvoud en nederigheid. Ook wor den ze gegeven om kenbaar te maken dat je heimelijk van iemand houdt. Het is dan ook het cadeau voor een geheime liefde. De Franse naam voor het viooltje is 'pen see' wat bijna letterlijk betekent: ik denk aan jou. De viool raakt de juiste snaar. Wacht nog even met de grote schoonmaak van de vijver. Pas in april komt alles wat nog in winterrust is, tot leven. Wel kunt u afgestorven planten wegha len en de plantranden van de vijver fatsoeneren. Vanaf eind april of begin mei kunt u nieuwe planten in de vijver zetten of bestaande planten verplanten. Het vijverwater kan in deze periode groen worden. Dat is niet erg. Algen komen namelijk het eerst tot leven en gaan zich massaal vermenigvuldigen. Als de gewone vijverplanten weer gaan groeien - dat gebeurt vanaf een graad of 12- komt het water van zelf weer in balans. Heeft u vissen in de vijver? In de maanden april en mei ziet u ze weer actief worden. Dit is dan ook de tijd om ze voorzichtig bij te voeren met eiwitrijk voedsel. Pas wel op dat u ze niet meer geeft dan ze in één keer op kunnen. tn naaldhout 45 3600mm Trends en noviteiten Op de tuinmeubelshow is enorm veel keuze. Nieuw dit jaar zijn de loungemeubelen. Op het gebied van meubelen zien we verder dat de alu minium trend sterk doorzet. Vooral de combinatie van een aluminium frame met textileen bekleding is door het weerbestendige en zeer lichte materiaal favoriet. Qua design spreekt deze groep tot de verbeel ding door het strakke uiterlijk. Ook zien we steeds meer aluminium meubelen met een 'gietijzeren look', de neoklassieke vorm. De keuze in stalen meubelen is nog groter dan voorgaande jaren en natuurlijk blijft hout een belangrijke groep. Verder is het assortiment uitgebreid met prachtige natuurstenen tafels en ban ken. Een trend is ook dat mensen weer op me zoek gaan naar elkaar, elkaar willen wint ontmoeten. In een tuin is een bank ZAT GEOI

Weekblad De Tilburgse Koerier | 2005 | | pagina 32