Gemeentelijke belastingen 2005 ÈJS- DE TILBURGSE KOERIER DONDERDAG 24 FEBRUARI 2005 - PAGINA OE TILBURGSE KOERIE Aanslag gemeentelijke belastingen 2005 valt op deurmat Om well Geen Zalmsnip meer Nieuwe taxatiewaarde: Ga ik meer betalen? ozb eigenaar va ozb gebruiker v ozb eigenaar va per volle eenht Bezwaar tegen de nieuwe taxatiewaarde Rioolaansluitre Rioolafvoerrecl voor hoeveelh 5% van de woz-waarde Lager dan 200.000,- 4% van de woz-waarde, met een minimum van 10.000,- Van 200.000,- tot 500.000,- 3% van de woz-waarde, met een minimum van 20.000,- Van 500.000,- tot 1.000.000,- Vanaf€ 1.000.000,- DigiD: met één wachtwoord naar elke overheidssite Vraag de pincode aan voor het Digitaal loket Tilburg Per brief: Per fax: Taxatiebureau TOG Nederland Afvalstoffenhl Onroerende Tarieven ozb Rioolrecht! Rioolrechten Waardeverlaging bedraagt minimaal Woz-waarde van uw pand Afvalstof Hondenl ozb gebruiker v Als het goed is heeft u de aanslag gemeentelijke belastingen 2005 al binnen. Zo niet dan valt deze op korte termijn op uw deurmat. Vergeleken met vorig jaar zijn er nogal wat wijzigingen. Die hebben met name te maken met de nieuwe taxatiewaarde van huizen en andere panden, de tarieven ozb (onroerende-zaakbelastingen), het afschaffen van de Zalmsnip en de mogelijkheden om via het Digitaal loket informatie over de nieuwe taxatie waarde op te vragen en bezwaren in te dienen. Om de woonlasten zo min mogelijk te laten stijgen is een aantal tarieven vergeleken met vorig jaar verlaagd of op hetzelfde niveau gebleven. Bij de aanslag heeft u een toelichting ontvangen. Op deze pagina geven wij nog even de belangrijkste informatie weer. Heeft u nog vragen dan kunt u bellen met 013-2 13 13 13ofu kunt terecht op onze website www.tilburg.nl. 2% van de woz-waarde, met een minimum van 30.000,- en een maximum van 100.000,- Vanaf dit jaar staat op het aanslagbiljet waarop de ozb wordt vermeld ook de woz-waarde. Dat is de taxatiewaarde van uw pand. U krijgt vanaf dit jaar dus geen afzonderlijke woz- beschikking meer. In de afgelopen jaren zijn in Nederland de prijzen van woningen flink gestegen. Dit geldt in het algemeen ook voor woningen in onze gemeente. Die stijging komt tot uitdrukking in de woz-waarde van uw pand. In de afgelopen twee jaar is de waarde van alle onroerende zaken in Tilburg herzien. Uitgangspunt voor de nieuwe taxa tiewaarde vormt de situatie op 1 januari 2003. Die nieuwe waarde voor het berekenen van de gemeentelijke belastingen geldt niet meer voor vier jaar maar voor twee jaar. Dus de woz-waarde die nu op uw biljet staat geldt voor 2005 en voor 2006. Op dit moment is ongeveer 90% van de panden in Tilburg opnieuw getaxeerd. Half maart zal nog ongeveer Voor de vraag hoe die berekening van de nieuwe woz-waarde tot stand is gekomen, of voor het maken van bezwaar is alle informatie eveneens beschikbaar bij het Digitaal loket van de gemeente. Om gebruik te maken van de digitale dienstverlening van de gemeente Tilburg moet u eerst een zogenaamde DigiD-code aanvragen. Het duurt zo’n vijf dagen voordat de daar bij behorende pincode wordt vrijgegeven. Wethouder Gon Mevis maakte als eerste gebruik van de mogelijkheid om op deze manier het taxatieverslag van zijn eigen huis in te zien. DigiD is een gemeenschappelijk systeem voor de overheid, waarmee de identiteit op internet kan worden gecontroleerd. Op aanvraag stuurt de landelijke DigiD-organisatie per post een gebruikersnaam met wachtwoord naar het huisadres. Hiermee kan de aanvrager terecht bij elektronische diensten van steeds meer overheidsinstellingen. Voor het aanvragen van de pincode om digitaal zaken te kunnen doen met de gemeente Tilburg ga naar www.tilburg.nl. Daar staat ook alle informatie over de mogelijkheden van DigiD. Het heeft alleen zin om bezwaar tegen de waarde in te dienen, als de waardeverlaging volgens u minimaal het in de tweede kolom genoemd bedrag is. In de voorgaande jaren werd de waarde van onroerende zaken bekend gemaakt door middel van een afzonderlijke woz- 1 beschikking. Indien men het niet eens was met de waarde of de objectafbakening kon men bezwaar maken. Werd van deze mogelijkheid geen gebruik gemaakt dan werd die waarde gedurende een periode van vier jaar als heffingsmaatstaf gebruikt voor de ozb, de waterschapsbelasting en het eigenwoningforfait (rijk) Het was niet mogelijk bezwaar te maken tegen de aanslag ozb als het ging om de waarde of de objectafbakening. Met ingang van 2005 kan ieder jaar bezwaar worden gemaakt tegen de waarde en/of de objectafbakening. De gemeente heeft Taxatiebureau TOG Nederland ingehuurd om bezwaren tegen de woz-waarde te toetsen. Dit kan betekenen dat Tilburgers die een bezwaar hebben ingediend, bezoek krijgen van de taxateurs van dit bureau. Daarvoor wordt dan een afspraak gemaakt. De taxateurs van TOG Nederland kunnen zich legitimeren met een legitimatiebewijs van de gemeente. De afgelopen jaren ontving u een korting op de aanslag gemeentelijke belastingen, de zogenaamde Zalmsnip. De gemeente kreeg hiervoor geld van het rijk. Deze korting vervalt met ingang van 2005 omdat het kabinet heeft besloten de Zalmsnip af te schaffen en de gemeenten hiervoor geen geld meer te geven. Dit houdt in dat er op uw aanslag geen korting van 45,38 meer wordt toegekend. Ook de Tilburgers aan wie de Zalmsnip automatisch werd verstrekt, kunnen hier geen aanspraak meer op maken. Bij gemeentelij! de afvalstoffenl Bij de ozb gaat l zijn de tarieven het hele jaar. Wa ozb. Er wordt dt wordt bepaald d digd met het gel Het rioolaanslu in het belasting invloed op het rioolafvoerrech vormt de hoeve het belastingja; heel jaar betaal Om ervoor te z gemeenteraad I Wie in het bei geld van de h te dringen die openbaar groi (gedeeltelijke leend. U moei van overlijdei het dier word hondenbelast is bij de stad: Bijna iedere woi Eigenaren en ht Hiermee betaalt de aanleg van n Iedere week w de afvalstoffei afval te betale lager. In de periode januari 1999 tot januari 2003 zijn de prijzen van huizen met gemiddeld 62% gestegen. Voor bedrijven en kantoren is dat 23%. Om te voorkomen dat door die stijging de Tilburgers veel meer ozb zouden moeten gaan betalen heeft de gemeenteraad de tarieven voor 2005 verlaagd. Los van de woz heeft de gemeenteraad besloten de opbrengst ozb vergeleken met 2004 met 3,25 te verhogen. Dit houdt in dat Tilburgers van wie het pand meer dan gemiddeld in waarde is gestegen, meer ozb gaan betalen. Daar staat tegenover dat minder ozb verschuldigd is als de waardeontwikkeling lager dan gemiddeld is. Uiteindelijk komt dit neer op een beperkte stijging van de ozb-inkomsten. Hiermee behoort Tilburg weer tot de groep van goedkope grote gemeenten in Nederland. De nieuwe tarieven voor de onroerende-zaakbelastingen vindt u elders op deze pagina. 6% van de resterende panden volgen en eind juni zullen nage noeg alle objecten van een nieuwe woz-waarde zijn voorzien op basis van het prijspeil 1 januari 2003. ILjS Belle Vue De onroerende-z heel Tilburg van houd van wegen krijgt is de opbr in de stad bij de Bezwaren tegen de woz-waarde kunnen per brief, per fax of digitaal worden ingediend. Dat moet wel binnen 6 weken na dagtekening van de aanslag. De adressering is: Publiekszaken, Hoofd sector Burger- en Ondernemerszaken, Team Contactcenter, Postbus 90118, 5000 LA Tilburg faxnummer 013-5429337 Via internet: www.tilburg.nl of via e-mail, Belastingen@tilburg.nl Met ingang van 2005 geldt een “wettelijk vermoeden" over de juistheid van de woz-waarde. Als u bezwaar maakt tegen de I nieuwe woz waarde, wordt deze waarde alleen aangepast indien uit onderzoek blijkt dat de waardevermindering de wette- lijke marge overschrijdt. In onderstaand schema is aangegeven hoe de wettelijke marge is vormgegeven. Verhuizen of verkopen, wat dan? P F. KOOP Mocht u in 2005 verhuizen of uw pand verkopen en u blijft zelfstandig in de gemeente Tilburg wonen dan hoeft u niets te doen. U ontvangt voor 2005 geen nieuwe aanslag. Wel dient u zich te laten overschrijven in de Gemeentelijke Basis Administratie (GBA). Verhuist u binnen de gemeente Tilburg naar een adres waarvan u geen hoofdbewoner bent (bijvoorbeeld inwo ning of verhuizing naar een verpleegtehuis) dan komt u mogelijk in aanmerking voor een gedeeltelijke terug gave van de afvalstoffenheffing en het rioolafvoerrecht. Dit geldt eveneens indien u verhuist naar een andere gemeente. U dient hiervoor schriftelijk een verzoek in te dienen bij de sector Burger- en Ondernemerszaken van Publiekszaken, Postbus 90118, 5000 LA Tilburg.

Weekblad De Tilburgse Koerier | 2005 | | pagina 10