B u NVM woning- aanbod landelijke gemeenten Eigen Huis: woningmarkt kwetsbaarder in 2005 Huisnummer 0 geselecteerd woningaanbod a ui tn Aan bouwplannen geen gebrek in landelijke gemeenten V ygrïx.. jgr&- tour «1 J F fcLJ teüÉ F www.funda.nl M 2J2 jjgrtx... Gerritse Makelaardij op 28 januari officieel geopend DONDERDAG 27 JANUARI 2005 - PAGINA^Huisnummer® Huisnummer® Tussenbalans voorbeeldproject 'Bouwen binnen strakke contouren' Woningen Periode waarin deze Meer dan prognose (concrete plannen) vanwege pilot-status in ontwikkeling isec www.damen-stienen.nl lil I www.makelaarstilburg.nl www.makelaarstllburg.nl Bladel 780 2004-2009 51% 12% Geert ruidenberg 420 2004-2007 Grave 670 2004-2007 81% 71% Halderberge 700 2004-2009 Heeze-Leende 185 2004-2006 9% Oisterwijk 1800 2004-2009 606% Zundert 840 2004-2009 167% Prijs naar verwachting worden gerealiseerd tischl Expre van a aan t Dicht een t wijze vloer inhoL NVM daartussen a in het water Zorgelo kunt u i dit spet bestaat apparte zuiden! ten. De entree, met do ten op Op het zich er grond varieer v.o n e Collegi -Si TILBURG, PASTOOR VAN BEURDENSTRAAT 61 TILBURG, KASTEELDREEF 52 ERA^ 013-5051363 i toQSb mmïh ii vraagprijs 474.500,- K.k. situatie iets van :p die de Jde van vraagprijs 179.000,- k.k. I 013-5810333 vraagprijs 195.000,-k.k. vraagprijs 139.000,- k.k. 013-5810333 www.makelaarstllburg.nl 013-5810333 www.makelaarstilburg.nl O13-5810333 www.makelaarstilburg.nl spkracht en een rpwoningmarkt t kunnen gaan 013-5810333 Bladel, Geertruidenb-..^, Heeze-Leende, Oisterwijk en Zundert mtc... in het kader van de pilot 'bouwen binnen strakke contouren' meer woningen bouwen dan voor de natuurlijke aanwas van de bevol- g onder consu- :ing van 25.5% dat de fiscale eigen woning In de gezellige wijk 1 Goirke gelegen sfeervolle tussenwo ning met royale stadstuin. Ind: Hal, woonkamer (ca. 25m2), keuken v.v. nette keukeninrichting, werkkamer, badkamer. 1e verd: 2 slaapkamers (voorheen 3), zolderkamer te bereiken via vaste trap. De woning is geheel v.v. dubbele beglazing. Inh. Ca. 300m3, perc.opp. Ca. 99 m2. TILBURG, SCHAEPMANSTRAAT 26 Zeer fraai gerenoveerde tussenwoning nabij Besterd en binnenstad. Ind: hal, woonkamer v.v. houten vloer, schouw, tuindeuren en hoge plafonds. Betegelde nette keuken, bete geld toilet, badkamer (2001) v.v. douchecabine, wastafel en vloerverwarming. 1e verd: 3 slpk. Buiten: aangelegde tuin ca. 20m diep met berging en achterom. Perc.opp: 137m2, inh: ca. 300m3. Het betreft hier een instapklare sfeervolle woning. rente ongewijzigd iet vorige kwartaal). verdere daling TILBURG, KARMELIETENSTRAAT 38 Op rustige locatie in de gewilde wijk ‘Het Zand’ gelegen gemoderniseerde tussenwoning met diepe achtertuin. Ind: Entree, betegeld toilet, woonkamer v.v. houten vloer, open keuken v.v. vernieuwde keukeninr met inbouwapp. 1e verd: 3 slpk, badkamer v.v. douche en wastafel. 2e verd: Bergzolder met plaatsing cv-combi HR (2003). Aangelegde tuin (ca. 15m diep). De woning is geheel v.v. kunststof kozijnen en dubbele beglazing en is instapklaar. Inh: 300m3, perc.opp: 134m2. De zeven landelijke gemeenten die meedoen aan het voorbeeldproject 'Bouwen binnen strakke contouren' zullen in de eerste jaren van de pilot nauwelijks meer woningen realise ren dan andere landelijke gemeenten in Brabant. Dat blijkt uit de tussenbalans. Maar als de gemeenten de komende jaren alle bouwplannen uitvoeren die zij hebben aangekondigd, zal het eindplaatje bij het aflopen van het voorbeeldproject volledig beantwoorden aan de doel stelling van het project. Na een gedegen opleiding in zowel de verkoop van nieuwbouwwoningen, de woningmakelaardij én de bedrijfshuis vesting vond Gerritse het tijd om op zijn eigen wijze invulling te geven aan de makelaardij. Bewust is gekozen voor een woningmakelaarskantoor. De belangrijkste reden hiervoor is het grote en gevarieerde netwerk, dat Gerritse zegt te hebben. De meeste Willem II- spelers hebben in de afgelopen jaren hun huisvesting via Gerritse gevonden, maar ook de Argentijnse internationals van hockeyclub Tilburg vonden onder dak op een fantastische locatie dankzij bemiddeling van Gerritse. Belangrijk, met name in een markt die momenteel gekenmerkt wordt door vraagprijs 154.500,- k.k. vraagprijs 189.000,- k.k. ACACIALAAÏÏ1 TE DIESSEn"*' Rustiek gel. moderne vrijst. woning met in tuin. Inh 500 m3, garage 881 De Vereniging Eigen Huis verwacht voor 2005 een kwetsbaarder woningmarkt. De toestand van de economie en de bezuinigingen trekken volgens de vereniging dit jaar een wissel op het besteedbaar inkomen van huishoudens. De Eigen Huis Marktindicator stijgt in het laatste kwartaal van 2004 weliswaar van 90 naar 93 (de waarde van 100 geldt als neutraal), maar de stemming op de woningmarkt blijft licht negatief. srcning met inp. garage en ruime i m2. Percopp. 410 m2. Bwjr. 2000. leisteen vloer v.v. vtoerv. Doorzon living 35 m2) met .ligszins is toegenot Met de geringe stijging Huis Marktindicator var blijft de stemming op de licht negatief. Deze negatieve u|»iunu6 van consumenten is vooral gelegen in de ongunstige economische situatie (vol gens 53% van de ondervraagden), de inkomens die daardoor onder druk staan (door 51% genoemd) en de slech tere betaalbaarheid van woningen (vol gens 46%). Een ander element dat bijdraagt licht negatieve stemming 1 menten is de verwachtinj van de consumenten, behandeling van de weinig ongunstiger wordt. Ontwikkeling huizenprijzen In het vierde kwartaal van 2004 zijn de consumenten voor het komende jaar iets ator is gunstiger gestemd over de ontwikkeling anders van de huizenprijzen dan in het vorige kwartaal. Een toenemende groep van >ning- 59% verwacht een verdere stijging van ir hun de huizenprijzen (was 55%). Een daling Daar- van de huizenprijzen wordt voorzien Eigen Huis Marktindicator Voor de Eigen Huis Marktindicatc- een representatieve groep Nederlanc^ö gevraagd naar hun inschatting van de ontwikkelingen op de koopworv markt in het komende jaar en naar mening over in het afgelopen jaar. Daar door een kleine minderheid ondervraagden (9% vs. 10%). iets minder mensen schat....- huizenprijzen in de komende 12 maan den gelijk blijven (23 vs. 25%). Voor de komende 12 maanden schat de consument de situatie op de koopwo- ningmarkt iets ongunstiger dan in het vorige kwartaal. Het aandeel van de ondervraagden dat de koopsituatie ziet verslechteren neemt toe van 30% naar 33%. Minder mensen zien een verbete ring van de koopsituatie (15% vs. 17%). TILBURG, MAHLERSTRAAT 27 Gelegen in de wijk ‘Heikant* uitgebouwde ruime middenwo- ning v.v. voor- en achtertuin met vijver. Ind: Hal, toilet, zeer ruime woonkamer (ca. 45m2) v.v. tegelvloer met vloerverw., open haard, zitkuil en schuifpui. Luxe keuken (1995) met inbouwapp. en uitzonderlijk veel opbergruimte. 1e verd: 3 slpk met laminaatvloer, badkamer v.v. ligbad, douchecabi ne en 2e toilet. Voorzolder met HR-combi 1997,4e slpk met dakkapel. Gehele huis is v.v. van kunststof kozijnen. Zeer ruime woning (420m3) die u beslist van binnen moet bekij ken. Mogelijkheid van huur of koop garage. 196.000,- k.k. 013-5810333 www.makelaarstllburg.nl op maat zijn de sleutelelementen, waar aan Gerritse zijn bestaansrecht hoopt te kunnen ondenen als zelfstandige. In het verlengde daarvan liggen dan ook plannen klaar om verder te gaan dan i net aankopen en verkopen van woon huizen. In de toekomst zal de klant voor eventuele, verbouwingsplannen terecht kunnen bij Gerritse voor op maat gemaakt advies tot en met de inrichting aan toe. Hiertoe worden momenteel met toonaangevende Tilburgse bedrij ven gesprekken gevoerd. De naam Ger ritse is niet nieuw in Tilburg. Vader H.EP.M. Gerritse was als advocaat één van de oprichters van het huidige Man- naerts Appels (voorheen Janse Ger ritse Mannaerts) en is met name bekend geworden als curator van de Tilburg- sche Hypotheek Bank Broer REAM. Gerritse is sinds een jaar of zeven actief als advocaat bij het door hem en Mr. Poelman opgerichte kantoor Gerritse- Poelman Advocaten. Koopsituatie De omstandigheden op de koopwo- ningmarkt zijn in de afgelopen 12 maanden volgens de consument wei":~ TILBURG, VIGILIUSSTRAAT 9 Op rustige locatie nabij binnenstad gelegen 30'er jaren woning. De belangrijkste punten van de woning zijn gereno veerd o.a. keuken, cv-combi, sanitair, leidingen etc. Ind: hal, woonkamer v.v. houten vloer, woonkamer v.v. luxe keukenin richting (2001), kelder, bijkeuken, zwevend toilet, vernieuwde badkamer v.v. douche en wastafel. 1e verd: 3 slpk. 2e verd via vaste trap: Ruime zolderkamer ca. 25m2 v.v. dakkapel. Buiten: Betegelde plaats met stenen berging. Perc.opp: 134m2, Inh: ca. 350 m3. Meer consumenten zijn van mening dat bij is gevraagd naar de situatie voor het de koopsituatie op de woningmarkt het kopen van een huis in het algemeen en komende jaar ongunstiger wordt. Posi- naar de ontwikkeling van de huizenprij- tiever is men gestemd over de komende zen en de hypotheekrente in het bijzon prijsontwikkeling van woningen en over der. de hypotheekrente. Een groeiende meer derheid (59%) verwacht dat de huizen prijzen de komende 12 maanden verder zullen stijgen. De groep mensen die rentestijging verwacht neemt af 41% naar 32%. De hypotheekrente is nu historisch laag, waarbij de dalende trend in 2004 nog aanleiding was voor de licht stijgende huizenprijzen en het aantal kooptransac ties. De ruimte voor een verdere rente daling wordt steeds kleiner en naarmate het renteniveau lager ligt is de koopwo- ningmarkt gevoeliger voor toekomstige rentestijgingen. V van een verminde, rentestijging zou de komende tijd ONTGINNINGSWEG 1 TE HAGHORST Op mooie locatie in het dorp Haghorst (Gem. Hilvarenbeek) gelegen vrijstaande woning met slaap- en badkamer op begane grond, vrijstaande garage, carport en prachtige roya le tuin. De woning is gelegen in een natuurrijke omgeving, direct aan het achterliggende Wilhelminakanaal. In de wijk ‘Goirke’ een in 2001 gemoderniseerde tussenwo ning met ruime plaats. Ind: Hal, woonkamer v.v. tegelvloer, nette keuken v.v. inbouwapp o.a. vaatwasser, bijkeuken met cv-combi HR (2001), badkamer. 1e verd: 2 ruime slpk. 2e verd: zolderkamer met dakkapel. Woning is geheel v.v. kunststof kozijnen. Inhoud: 575 m3, garage 75 m3. Perceelsoppervlakte: 1006 m2 Bouwjaar: 2000 Per 1 januari 2005 is aan de Stadhuisstraat 3 te Tilburg Gerritse Makelaardij gevestigd. Oprichter en eigenaar is makelaar AG.H.M. (Toine) Gerritse (lid NVM). Na een studie in Londen en Antwerpen werd hij in 1994 door de inmiddels overleden heer A de Schwartz naar de Meehs Groep gehaald. riode van vijf jaar (maart 2003 t/fri het gegeven dat het bij binnenstedelijke loca ties vaak om lastige en dure locaties gaat die bovendien tijdrovende procedures met zich meebrengen. De zeven gemeenten hebben inmiddels veel bouwplannen in procedure gebracht en willen de kansen die de pilot biedt dan ook optimaal benutten. 'Tk ben dan ook niet pessi mistisch", zegt gedeputeerde Paul Rüpp van ruimtelijke ontwikkeling. "Als je kijkt naar de plannen die de gemeenten klaar hebben lig gen, dan moet dit project succesvol zijn." enige stagnatie voor wat betreft omloopsnelheid van de verkoop, is het koppelen (matchen) van consumenten aan de juiste huisvesting. Het creëren van een ontmoetingsplaats voor kopers en verkopers geeft ruimte aan die 'match' gedachte. De locatie waar Ger ritse onderdak gevonden heeft is dan ook bewust gezocht. Vorige week kon men in het Brabants Dagblad lezen dat de omgeving van de Oude Markt en Stadhuisstraat door een mooi segment kwaliteitsbedrijven wordt gekenmerkt. Jimmy's en Jan Ackermans, maar ook Meesters zijn daarvan goede voorbeel den. Gerritse Makelaatdij voelt zich als dienstverlener als een vis er. Service en dienstverlening maart 2008). - Uit een stand van zaken, die eind 2004 is opgemaakt, blijkt nog niet dat deze vrijheid van bouwen heeft geleid tot een forse toename van het aantal woningen. Dat is op zich niet onlogisch, omdat een groot deel van de tijd is aberg, Grave, Halderberge, king nodig is. Dat gebeurt echter wel onder gaan zitten in de inventarisatie en vnorberei- terwijk enZundert mogen voorwaaraen. Binnen strakke contouren, dat dingvan allerlei locaties die voor inbreiding of dat betekent dat uitsluitend woningen mogen herstructurering in aanmerking komen, worden gebouwd op inbreidings- en herstruc- Daarnaast geven de betrokken gemeenten als tureringslocaties. Het voorbeeldproject loopt reden aan: personele capaciteitsproblemen en Ontwikkeling hypotheek- Rente gedaald rente De hypotneekrer De hypotheekrente is historisch gezien van ^,1 zeer laag en lijkt iedere keer opnieuw een van 5 jaar)Toch record te breken. Kan het nog lager en de ondervraagden, aat c wanneer kunnen we een rentestijging afgelopen jaar is gedaak verwachten? Uit de onderzoeksgegevens meting voor de Eigen H van de Eigen Huis Marktindicator blijkt cator was dit p :r;; dat nu veel minder consumenten dan in bijna ongewijzigd het vorige kwartaal voor de komende vraagden (21%) is jaar een rentestijging verwachten (32% hypotheekrer* -j,o-r vs. 41%). Van de ondervraagden ver- 12% van de gevoeliger voor toekomstige wacht 36% dat de rente ongewijzigd dat de rente is gestegen. ,o..igen. Vooral de combinatie blijft (tegen 28% in het vorige kwartaal). In het afgelopen jaar stegen de huizen- verminderde koopkracht en een Slechts 9% verwacht een verdere daling prijzen met 2,5% (bron NVM). Dat er de koopwoningmarkt van de rente. sprake is van een stijging komt overeen 1 parten kunnen gaan met de mening van een groeiende meer- derheid van de ondervraagden. Circa tweederde (66% tegen 55% in het derde kwartaal) is van mening de prijzen zwak tot sterk zijn gestegen. uliGd van de veranderd. De groep die de koopsit 10%). En ook slechter vindt geworden daalde jeu atten in dat de 48% naar 47%, terwijl de groep koopsituatie verbeteren daalc 15% naar 13%. Naast vragen over het verleden en de toekomst is in het onderzoek ook de vraag voorgelegd of consumenten het op dit moment een gunstig of een ongun stig moment vinden om een huis te kopen. Van de ondervraagden vindt 16% het nu een gunstige tijd om een huis te kopen, terwijl 38% het een ongunstige tijd vindt; 45% heeft een neutrale mening. ente is in 2004 gedaald In de afgelopen drie kwartalen is het ,1% (rentevaste periode aandeel negatief gestemden echter .1 meende maar 44% van behoorlijk afgenomen: van 44% in het idervraagden, dat de rente in het tweede kwartaal in 2004 naar 38% in >pen jaar is gedaald. In de vorige het vierde kwartaal. Hieruit blijkt dat 2. Eigen Huis Marktindi- het vertrouwen van de consument in de percentage nog 34%. Een woningmarkt in de afgelopen drie kwar- 1 aandeel van de onder- talen enigszins is toegenomen. is van mening, dat de Met de geringe stijging van de Eigen ente niet is veranderd, terwijl Huis Marktindicator van 90 naar 93 respondenten zelfs rneenae blijft de stemming op de woningmarkt 4,9 5 jaa I

Weekblad De Tilburgse Koerier | 2005 | | pagina 22