Gemeen te n/eu ws !RS Kracht i eten !l J Actie tegen illegaal parkeren geslaagd Politie controleert fietsverlichting ’F DONDERDAG 23 DECEMBER 2004 - PAGINA 13 DE TILBURGSE KOERIER EMBER 2004- PAGINA 12 gemeente Tilburg 1 Burgemeester i i t a i r De irdei Foto Cebiedsontwikkeling gemeente Tilburg. Verordeningen Kapvergunningen Werken aan de weg We zien steeds dat er in de gemeenschappen van Tilburg, Berkel-Enschot en Udenhout veel energie is voor positieve dingen. Dat mensen wat voor elkaar over hebben. Dat zijn krachten die mensen samenbrengen om nieuwe plannen te maken en mooie dingen voor elkaar te krijgen. Dat is de kracht van samen. Wij hopen dat die kracht ook in 2005 aanwezig is in onze gemeente en dat deze kracht als bindend element betekenis heeft voor iedereen die hier woont en hier komt. Wij wensen iedereen daarom plezierige feestdagen en een vredig en gelukkig 2005. Met vrede op aarde en in de mensen een welbehagen. “Vrede op aarde en in de mensen een welbehagen." Het is een kerstwens van vroeger die vandaag de dag belegen klinkt, maar die zijn betekenis niet heeft verloren. Zeker niet in een jaar waarin vrede soms verder weg dan ooit leek en veel mensen zich onbehaaglijk zijn gaan voelen door schokkende gebeurtenissen. Vrede kan immers niet bestaan zonder veiligheid. Zowel de gemeente, de politie, vele andere organisaties én de bewoners van deze gemeente hebben het afgelopen jaar veel geïnvesteerd in het vergroten van die veiligheid. Dat zetten we het komend jaar door! Welbehagen betekent niets anders dan je goed voelen, goed in je vel zitten. In een jaar waarin veel onbehagen is ontstaan bleek eens te meer dat je wat voor elkaar over moet hebben en dat je moet voorkomen dat je vreemden bent voor elkaar. Je kunt je alleen behaaglijk voelen als je elkaar kent. Velen in deze stad hebben dit jaar, bij hun familie, bij hun buren, als vrijwilliger, op het werk of gewoon, op straat of in een winkel, ervoor gezorgd dat anderen goed in hun vel konden zitten. Anders gezegd, ze hebben zorg gehad voor elkaar en daarmee gezorgd voor welbehagen. In 2005 moet dat niet anders zijn. In Groenewoud en de Vogeltjesbuurt stonden eind november 33 aanhangers en 2 campers illegaal geparkeerd. Na een schriftelijke waarschuwing van de gemeente hebben veel eigenaren hun voertuigen van de straat gehaald. Begin december waren er nog drie over. Die heeft de gemeente verwijderd. Daarmee is een succesvolle actie afgerond. Galasek.. Deze foto FOTO: TOIN DAMEN n voortuin ingnum- Namens het college, Ruud Vreeman Auteurslaan Tot eind januari herbestrating van rijbaan en parkeerhavens. itsierc i parket ïwoners Renkui Tot eint Renesst fietsers auto's is Kruisvaardersstraat Tot eind december werkzaamheden tussen Fatimastraat en Havendijk. Op de Renkumlaan komt een rotonde bij de Renesselaan. (Foto Publieksvoorlichting gemeente Tilburg) Alle voornoemde kapvergunningen zijn aan aanvragers bekend gemaakt op 23 de cember 2004. rompetboom in ler 5329/04. in 26, 2 hemelbo- nningnummer In samenwerking met de acht gemeenten in Midden-Brabant contro leert de politie tot eind januari de verlichting van fietsers en brommers. Tijdens de eerste weken van de controles zijn al 1242 bekeuringen uitgedeeld. Als de verlichting in orde is, kan dat een mooie prijs opleveren. ij elke vrijdag en zondag sn voor ouderen. Al met zo'n vijftig uur per week In week 52 hebben burgemeester en wet houders de volgende kapvergunningen verleend: ~1W F*"" einde van dit jaar tussen Lage Witsiebaan iriseerd verkeer, het trottoir mtrum Paletplein en ven bereikbaar. Baden Powelllaan Tot mei 2005 reconstruc Taxandriëbaan en Karei Dit is een publicatie van het gemeentebestuur van Tilburg Bernardusplein Tot eind december herinrichting. ling bcsiu State. De j ordening i precariobelas 2005 in werki Tot aan het Taxandriëbaan en l dicht voor gemotor Fietsers worden over geleid. Winkelcer— tankstation blijven dagtekend bezwaarschrift dient binnen 6 weken na deze bekendmaking te worden ingediend en dient tenminste te bevatten: een omschrijving van de beschikking waar tegen het bezwaar is gericht, alsmede de gronden van het bezwaar. Daarnaast kan bij de voorzieningenrechter van de Recht bank Breda, sector bestuursrecht, Postbus 90006, 4800 PA Breda, een verzoek om voorlopige voorziening worden ingediend. Een dergelijk verzoek kan pas worden ge daan als het bezwaarschrift is ingediend. Van voornoemde kapvergunningen kan pas gebruik worden gemaakt 3 weken na de dag van bekendmaking aan de aanvrager. Indien binnen deze termijn van 3 weken een bezwaar bij het college van burge meester en wethouders is ingediend en te vens een verzoek om een voorlopige voor ziening bij de arrondissementsrechtbank is ingediend kan van deze vergunning pas gebruik worden gemaakt, nadat op het ver zoek om een voorlopige voorziening afwij zend is beslist. COMPLY €2.999,' Vierwindenlaan Tot eind april aanleg van sternet- fietsroute De Blaak. Tot eind december dicht tussen B. v. Lamsweerdelaan en Zouavenlaan. TILBURG 1. Zevenheuvelenweg 8 - 10, 4 berken en 2 eiken op voorterrein; vergunningnum- mer 5330/04. 2. Dintel 41, 10 berken en 2 sierkersen in zij- en achtertuin; vergunningnummer 5331/04. imlaan id februari aanleg rotonde bij selaan. Omleiding voor s door gebied de Ster. Voor is een noodweg aangelegd. Er zijn controles in de gemeenten Waalwijk, Loon op Zand, Dongen, Gilze en Rijen, Goirle, Hilvarenbeek, Oisterwijk en Tilburg. De gemeenten hebben vooraf voorlich ting gegeven. Op alle scholen voor basis- en voortgezet onderwijs zijn persberichten en posters verspreid. Ook zijn posters opgehangen in verenigingsgebouwen, fietsenstal lingen, openbare gebouwen en langs de weg. In de week die vooraf ging aan de controles, is in alle gemeenten het gebruik van fietsvfer- Meer informatie: Ronald Soemers, tel. 013-542 87 82. E-mail: ronald.soemers@tilburg.nl De politie, woningcorporatie en de reinigingspolitie van de gemeente hebben het gebied vooraf geïnspec teerd. Zij plakten stickers op de voertuigen met de mededeling 'dat het verboden is deze te parkeren. Een week later bleken de meeste opgeruimd te zijn. De drie reste rende aanhangwagens zijn opge- BERKEL ENSCHOT 1. Hazelaarlaan 52, 1 conifeer in en 2 esdoorns in zijtuin; vergunnin mer 5328/04. 2. Berkelseweg 10a, 1 tromp zijtuin; vergunningnumme, 3. Dokter Tombrocklaan men in achtertuin; vergunr.. 5332/04. Met ingang van 1 januari 2002 is de Tijde lijke Referendumwet (hierna Trw) in wer king getreden. Deze wet geeft kiesgerech tigden onder andere de mogelijkheid om over door de raad genomen besluiten tot vaststelling, wijziging of intrekking van een verordening een verzoek tot het hou den van een referendum in te dienen. Niet al deze besluiten zijn onder alle omstan digheden referendabel, aangezien de Trw een aantal dwingende uitzonderingen kent (artikel 8 derde lid Trw). Het college van burgemeester en wethouders moet daarom op grond van artikel 22 van de Trw steeds besluiten of over een dergelijk raadsbesluit een referendum kan worden gehouden. Het collegebesluit over de refe- rendabiliteit van een raadsbesluit wordt op grond van artikel 22 eérste lid Trw te gelijkertijd bekend gemaakt met het be wuste raadsbesluit tot vaststelling, wijzi ging of intrekking van een verordening. De beide besluiten worden steeds gepubli ceerd op de gemeentepagina van de Til- burgse Koerier. Daarnaast worden deze besluiten ook in zijn geheel gepubliceerd in het gemeenteblad. Het gemeenteblad ligt voor iedereen ter inzage in het ge meentelijk informatiecentrum en in de stadswinkels en is daar ook verkrijgbaar. Binnen drie weken na de bekendmaking van het collegebesluit dat over een raads besluit een referendum kan worden ge houden kan iedere kiesgerechtigde bij de gemeente een verzoek tot het houden van een gemeentelijk referendum indienen. ra rood complete üna. Eenvoudig in elke latsen zoals in de of op zolder. Alleen een volstaat. Diverse slagen in Kaatsheuvel. Ook de komende tijd zijn er nog controles. Campers en aanhangers ontsieren het straatbeeld en nemen ruimte in beslag. Buurtbev hebben hierover geklaagd. Meer informatie: C. van Krieken, reinigingspolitie, tel. 013- 464 71 13 (11.30-12.30 uur). Enschotsestraat Tot eind december werkzaamheden tussen Ringbaan Oost en Lovense Kanaaldijk. insecten voor veel dieren enu vormen. De aapjes ol op. uien nodigt nieuwsgieri- te komen proeven. De natuurlijk gratis. Gedu- intie verzorgt het dieren demonstraties over het slangen en vogelspin- erstdag en op 1 januari is :r informatie over entree Kite www.oliemeulen.nl jende organisaties geno- i Wassing Sportprijs en stichting Lofore. Het ting bepaalt de winnende lifonds stelt de cheque cbaar. Het gaat om 'Stich- >urg, Stichting Topsport- tachtig jaar oude Gym- onysius, voetbalvereni- aan uit Hieronymus en s Open Roeivereniging Ceramstraat Tot eind januari onderhoudswerk zaamheden. Door werkzaamheden is een aantal wegen geheel of gedeeltelijk afge sloten. Bel voor meer informatie tel. 549 55 67. Zie ook Internet: http://openbarewerken.tilburg.nl Slecht weer kan leiden tot wijzi gingen. lichting gemeten. Na afloop wordt gemeten of de actie effect heeft gehad.De politie geeft antwoord kaarten aan (brom)fietsers van wie de verlichting in orde is. Door het opsturen van de antwoordkaart dingen zij mee naar een aantal prijzen die de gemeenten beschik baar stellen. De hoofdprijs is een nieuwe dames- of herenfiets. badkamer bestaande ouche met douchebak, kraan en regendouche, gn wastafelmeubel met iegel en 2 kranen, hoekbad in complete combinatie met reservoir. pergamon Precariobelasting Het college van burgemeester en wethou ders van Tilburg maakt bekend dat de raad in zijn vergadering van 13 december 2004 heeft besloten tot vaststelling van de ver ordening tot wijziging van de verordening op de heffing en invordering van precario belasting 2002 (derde wijziging). Ten op zichte van het raadsbesluit 206/19, zoals gepubliceerd in het gemeenteblad nr. 26, is de bijlage gewijzigd. Het college maakt tevens bekend dat het hoofd van het Servi cebedrijf Juridische Zaken van de dienst Bedrijven op 21 december 2004 heeft be sloten dat over dit raadsbesluit geen refe rendum kan worden gehouden. Het hier voor genoemde besluit werd reeds gepubliceerd in het gemeenteblad 2004/31. Tegen het besluit van het hoofd van het Servicebedrijf Juridische Zaken van 21 december 2004 kan iedere belang hebbende binnen zes dagen na deze be kendmaking beroep instellen bij de Afde ling bestuursrechtspraak van de Raad van genoemde wijziging yan de ver- op de heffing en invordering van isting 2002 zal op 1 Januari king treden. Inwerkingtreding Op grond van het bepaalde in de Algemene wet bestuursrecht kan eenieder wiens be- Wie de kapvergunning met de bijbehorende lang rechtstreeks door afgifte van deze tekeningen wil inzien en wie vragen heeft, kapvergunning wordt getroffen, daartegen kan contact opnemen met dhr. P. de Rooij, bezwaar aantekenen bij het college van Beleidsontwikkeling, tel. 542 87 24. Noordhoekring Tot half februari reconstructie bij Korte Schijfstraat. Tot eind december is het niet mogelijk vanaf uctie tussen de Noordhoekring de Korte *1 Boddenweg. Schijfstraat in te rijden.

Weekblad De Tilburgse Koerier | 2004 | | pagina 13