k I i rr <4 L I jgaal MAN CHARLOT VAN MOURIK-DE I I w. ll I SS r' DONDERDAG 23 DECEMBER 2004 - PAGINA 11 IBER 2004-PAGINA 10 DE TILBURGSE KOERIER eur HOF .8/22 ectie i 2005 (uiterlijk 02.00 uur) KL den, dus gevaarlijk! Werken van Chariot van Mourik-de Man zijn in haar expositieruimte te bezichtigen op open 1 f Blij en zichtbaar trots toont Chariot van Mourik-de Man (45) haar expositieruimte en atelier in de vorig jaar totaal verbouwde boerenschuur. Die sluit aan op de eveneens grondig opgeknapte boerderij, waar ze met haar gezin woont. De expositieruimte in de buurt van Gilze is hoog en groot genoeg om enkele tiental len - vaak vrij grote - schilderijen van haar tot hun recht te laten komen. Zachtjes klinkt Vivaldi. uur ur uur lingen, «vooronder de babykamer en de röntgenafdeling." Ik mook dus ook series, moor zol niet kopiëren Bk stuk is een experiment in opbouw. Ik heb ting FIK iwel) 671 Zonder titel; Charlo! van Mourik-de Man (2003. 2,25m x 2m) op het verkeerde moment. :.X“zkX. ui inschiet ver bedoeling was. (voetzoekers, ;rk dat de lucht insch 'olgt dan de bed ge baan volgt (v rtend water. in: de lont kan al zover zijn inuari 02.00 uur ('s- het einde van het jaar streng op tegen perso- rkoverlast veroorzaken turwerk te vroeg afste kken waar dat minder bejaardentehuizen. Ik heb in het verleden een tijdje les gehad von Jon Asselbergs, maar ben vooral autodidact. Ik opdracht mook No een serie voel ik overigens wel de prikkel en uitdaging weer een nieuw stuk model gestaan. Ik had hen gezien op KinderMundial in het Wilhelminapark. Oorspronkelijk zijn ben 23 jaar intensief bezig geweest mijn eigen weg te zoeken in de schilderkunst. Je ontwik- aan te gaan." het bedelaars; nu treden ze op met behulp von de Kalakar Trust uit New Dehli. Toen ik hen zog, keh jezelf, je groeit." 'Ik werk veel met acryl op linnen, dol vind ik prettig. De grootte kan nogal variëren: van klein wilde ik er iets mee. Ze vielen zo op door hun kleding en hun hoofdtooien, hun bewegingen." "Echte stadia zijn daarin niet aan Ie wijzen. Wel heb ik me een poor kortere of langere perio- formaat tol panelen die wandbedekkend zijn. Naast realistisch maak ik ook abstract werk. Wot "Waarom ik schilder? Ik heb een heel sterke behoefte iets moois te creëren: in de krant staan des op een onderwerp geconcentreerd. Zo heb ik bijvoorbeeld een jaar lessen bijgewond op bij allebei belangrijk is zijn de compositie, de lijnen, het spel, de beweging. Ik heb tijd nodig om genoeg stukken over ellende. Als ik iemand kan ontroeren, als iemand geëmotioneerd raakt de Dansocademie in Tilburg: de werken die ik daarvan gemaakt heb, zijn geëxposeerd bij de me daarin te verdiepen. Dat kan betekenen dat ik tijdens zo’n proces een schilderij nogal ver- bij het zien van een van mijn werken, ben ik tevreden." opening van het nieuwe Conservatorium en Dansocademie bij de Concertzaal. Ook heb ik na ander. Ook mijn gemoedstoestand speelt een rol tijdens het schilderen. Ik ga met een werk door Fesiipet van 1998 een jaar lang steltenlopers geschilderd. Voor de miSenniumexpositie van het tot ik het gevoel krijg: 'Nu is het af!’ Het moet helemaal kloppen, perfect zijn. Elke toets is St. Elisabeth Ziekenhuis heb ik zaken geschilderd die kenmerkend zijn voor verschillende afde- belangrijk.'" "In de loop van de tijd ben ik Ideurrijker geworden. Zo heb ik een serie gemaakt met Afrika- dagen tijdens de kerstvakantie: van 26 t/m 31 december en op 2 januari, steeds van 11.00 lot nen die ik op Mundial ontmoet heb. Sommigen hebben model gestaan, anderen heb ik gefoto- 17.00 uur. Bezichtiging is ook mogelijk na telefonische afspraak (tel. 0161-454008). niet één stramien of kantenklaar concept, wel een eigen handschrift, een herkenbaar ontwerp, grafeerd en vervolgens geschilderd." Adres expositieruimte: Vossenberg 7, Gilze (vanuit Tilburg de Gilzerbaan nemen; circa 50 meter Dat geldt niet alleen voor mijn onafhankelijk werk, maar ook voor schilderijen die ik in "De Indiase kinderen van het drieluik dot op de pagina in De Tilburgse Koerier staat, hebben na viaduct over A58 rechtsaf) f

Weekblad De Tilburgse Koerier | 2004 | | pagina 11