Gemeente nieuws Rustige ruimte in levendig Tilburg 4 s www.quirijnboulevard.nl 26 eengezinswoningen Citroentje nu in verkoop Nieuw Pieter Vreedeplein II winterklaar Samen strooien bij gladheid 'V. v TOP-ticket is voortaan langer geldig Ouderenonderzoek GGD i !lll’ Catr misl Haal gratis strooizout* DE TILBURGSE DONDERDAG 25 NOVEMBER 2004 - PAGINA 8 DE TILBURGSE KOERIER Op de agend Naam: Adres: Postcode: Creat Bon thuis invullen - iur. Groen wonen Glazen uitbouw Richt u voor meer informatie tot: i.s.m Stichting ‘t Tracééke T U ook? In het noorden van Tilburg gebeuren mooie dingen. Daar wordt namelijk gebouwd aan Quirijnboulevard. Een groen woningbouwproject metin het hart een park van 6.5 ha. De randen en de nabije omgeving van het park worden gesierd met ruime, eigentijdse woningen. Het park is een gezellige, veilige plek voor ontspanning en het slaat een natuurlijke brug tussen de omriiigende wijken. De Obrechtstraat ligt vlakbij het park, maar ook gunstig ten opzichte van de uitvalswegen en het buitengebied. Een plek waar toekomstige bewoners optimaal profiteren van de levendigheid van de wijk en het park. De 26 gezinswoningen type Citroentje liggen op de kruising van de Vlashoflaan en de Sweelincklaan en kenmerken zich door de glazen uitbouw aan de voorzijde. De woning heeft drie woonlagen en op de begane grond in de uitbouw zijn de voordeur, de hal en de keuken geplaatst. De riante vierkante woonkamer ligt aan de achterzijde en heeft via de grote glazen pui veel contact met de tuin. Op de eerste verdieping vindt u twee slaapkamers en een royale badkamer. De tweede verdieping biedt u alle vrijheid van indeling voor een hobby-/werkkamer of nog twee slaapkamers. En daarmee woont u ruim in een verrassend stukje Tilburg waar rust, groen en stadse levendigheid samenkomen. Meeüs makelaars (013) 549 06 90 Laureijssen Broeken Van den Berg Makelaars (013) 59011 00 WonenBreburg Makelaardij (013) 539 97 00 www.tilburg.nl voor informatie over gladheidbestrijding Nobel straat H Scholen/wijkcentrum Park De CCD heeft begin november een aantal 65-plussers een uitgebreide vragenlijst gestuurd. De enquête is bedoeld om de gemeente inzicht te geven in de gezondheid en leefsituatie van oudere inwoners. Na het winkelen nog wat drinken, een hapje eten of een bioscoop pikken? Dat kan voortaan want de TOP-tickets zijn vanaf 28 november geldig tot en met de laatste bus. Het TOP-ticket is het goedkope retourtje van en naar het centrum op zaterdagen, koop avonden en koopzondagen. De Week zor campagne b voorkomen, problematie ‘Wij zijn winterklaar, u ook?’ Deze slogan moet duidelijk maken dat de gemeente bij plotselinge gladheid klaarstaat om uit te rukken. Hoe dat in zijn werk gaat, is te lezen op de gemeentelijke site www.tilburg.nl Op de eerste pagina is het mogelijk om door te klikken naar de relevante informatie. Voor de niet-digitale Tilburgers staat hier een korte toelichting. - Mijnheer maar wille Meer van c Maakt van Sint is elk. als hij de s Wat een st in architec Wilt u als Stuur dan Naar: cssti of bel met Sint-aan De Stad: santé aa Praotwc Het Tilb dubbel drie ver verkrijgl kes 33cl Proatwa bonnen rij Van E Back to De Stad; koop va the 80’s in de Mé Met een Liebranc herlever erking. irger- de APV Voorrang In de eerste twee uur krijgen de belangrijkste routes voorrang. Dit zijn de invalswegen, ringbanen, hoofdwegen en de belangrijkste fietspaden. Maar ook de hoofd wegen die naar belangrijke punten in de stad leiden (o.m. stadhuis, 1 verwachting zal het plein in 2007 klaar zijn. Op de illustratie het uitzicht vanaf de horeca in de Tuinstraat. Meer informatie: www.pietervreedeplein.com. de Fietsl Antwerp de pers, hét zuid Antwerp mee doe gebied, meer Ge kaart ko Commissit Voorzitter: N Secretaris: J. Raadsgriffie (janneke.oos tel. 542 99 7 Op 1 decei Een inspir; Op het pre Die alle aa Voor slechts 50 eurocent kunnen de reizigers naar de Tilburgse binnenstad en weer terug. Vanaf 28 november is het Maandag 2S uur in de ra Si UJ Rijk Ro< Dit boet over het zoals da kan wor staan er mystiek vertellet het verh leven in 13,50. Deelplannen H Park Zuid O Obrechtstraat Park Noord Negen pro van het toi Een dikke Zij geven 1 Deze informatie is belangrijk voor het ouderenbeleid. In het onderzoek staan vragen over gezondheid, wonen, zorg en welzijn. Deze week krijgen die senioren een herinnering, van wie de GGD op 16 november nog geen reactie had ontvangen. De GGD en de gemeente hopen dat deze groep alsnog de vragenlijst invult en terugstuurt. De resultaten van het onder zoek zijn naar verwachting in de zomer van 2005 bekend. In Tilburg be ditjaar het St Geweld. Hier ties samen w hulpverlenin justitie, vrou artsen, zieke scherming. 1 baar via telef 321 321 0. D< blijven. Betrc geweld kunn I^WonenBreburg gemeente Tilburg I ^'üebnttk wet de «fhoolben. Te vinden op de ffuneentepaghta in de Tilburgse Koerier of dt> website. december, koopavonden 3 en 22 december. In de folder over het TOP- ticket staan per abuis 1 en 21 december als extra koopavond vermeld. Op deze avonden is het echter geen koopavond maar is het TOP-ticket toch geldig. Het kortingskaartje is alvast aangepast aan de huisstijl van de T-Bus, het nieuwe openbaar vervoer dat 3 april volgend jaar van start gaat. Deze huisstijl is straks onder meer ook op de stadsbussen te zien. Het TOP-ticket is alleen te koop bij de chauffeur. Het is geldig in alle Tilburgse stadsbussen. In de stadswinkels liggen de lijsten met straten waar gestrooid wordt, ter inzage. De gemeente heeft de werkzaamheden uijbe- steed aan het Brabants Afval Team (BAT). Als het glad wordt, beslist het BAT of de medewerkers in actie moeten komen. Hierbij gebruiken zij informatie van Meteo Consult en surveillance diensten van de politie. Soms wordt besloten om preventief te strooien. Niet alle straten worden behandeld. Er gelden een aantal uitgangspunten. - Het wegverkeersplan. - Belangrijke busroutes. - Belangrijke ontsluitingswegen van bedrijventerreinen. - Toegang scholengemeen schappen, ziekenhuizen, brand weer, politiekantoren - De hoofdfietsroute. Bon voor gratis zak strooizout I 1 (één per huishouden) i Het Pieter Vreedeplein ligt midden in de binnenstad van Tilburg, tussen de Heuvelstraat en de Spoorlaan. Op het plein wordt hard gewerkt aan een nieuw stuk centrum. Er komen woningen, kortingskaartje geldig op de volgende dagen en tijdstippen. - Alle reguliere en extra koopavonden, TOP-ticket te koop van 17.00 tot 22.00 uur; - Alle zaterdagen, kaartjes te koop van 8.00 tot 19.00 uur; - Alle koopzondagen in het centrum, kaartjes te koop yan 10.00 tot 19.00 ut De terugreis is mogelijk tot het einde van de dienstregeling. Ook tijdens extra koopavonden en koopzondagen in het centrum zijn TOP-tickets verkrijgbaar: zondagen 28 november, 12 en 19 ‘Creatieve Heeft u da Architectu I software o tingswegen horen daarbij. Tegelijkertijd wordt op de overige belangrijke fietspaden gestrooid. Na de eerste twee uur komen de nog niet behandelde straten, fiets paden, en ontsluitingswegen uit het stratenplan aan de beurt. winkels en mogelijkheden voor ontspanning en uitgaan. Ook krijgt het nieuwe winkelcentrum een grote parkeergarage met 800 parkeerplaatsen en een fietsenstal ling met 700 plaatsen. Naar Het is ook (al willen v Faxx, 0131 bieden om Gratis strooizout Voor de veiligheid van de voetgan gers vraagt de gemeente Tilburgers om hun medewerking. Dit is overigens ook een burger plicht die is opgenomen in de APV (Algemeen Plaatselijke Verordening). Strooizout kan gratis worden afgehaald na het thuis invullen van de bon. Die kan worden ingeleverd bij de wagens voor inzameling van klein chemisch en elektrisch afval op alle weekmarkten in Tilburg, Berkel-Enschot, Udenhout en op bepaalde tijden bij winkelcentra. De lijst met standplaatsen staat op de site van de gemeente en ligt ter inzage bij de stadswinkels. Elk huishouden krijgt één zak strooi zout van vijf kilo. Dat is genoeg bij een normale winter. -Gemeensch Diamant-gro -Voorstel in: tarieven belé voor het jaar -Tilburg Vei Fijnaut naar heidsbeleid; -Opheffing f Midden-Brab

Weekblad De Tilburgse Koerier | 2004 | | pagina 8