»Iin Marsmannetjes bij BexoeK.ei'Scenti'um ojsterwjjK. Kinder' agenda David Beckham voortelling Toet, de K-ieine xa^ao The Incredibles in de bioscoop Dag Koningin van de nacht DA 'OP EEN SPRANKELENDE TOEKOMST' Roderick ontmoet Winnaar Pluk Look-a-like wedstrijd Nieuwe film Nieuwe Rabobank Tilburg en omstreken: ERa* ag Fontys ademie ~»gE=” DE TILBURGSE KOERIER DONDERDAG 18 NOVEMBER 2004 - PAGINA 5 1BER 2004 - PAGINA 4 J •10.30-12.30 uur AG 23 NOVEMBER straat 44-Alle zalen- OAG 25 NOVEMBER Leden unaniem achter nieuwe Rabobank Tilburg en omstreken Rabobank van van ilglngdn A 17.00 uur a seTango-avond Maandagavond 8 november in het Willem II- stadion. Op de tribune slechts een handvol toe schouwers voor een wedstrijd van de beloften van de Tilburgse eredivisieclub. Maar binnen zat een van de congreszalen vol. Met leden van Rabobank Tilburg-Goirle. Die zouden die avond beslissen over de voorgenomen fusie van hun bank met Rabobank Dongen-Rijen. Op het veld klonk een voorzichtig gejuich na de 4-0 op de PSV beloften. Maar binnen heerste de echte feeststemming. Het fusievoorstel werd unaniem aanvaard. Ook in Dongen, op hetzelfde moment. De nieuwe Rabobank Tilburg en omstreken is een feit. Bestuursvoorzitter Paul Bottelier en Algemeen Directeur Rob van den Ende hoefden geen lange beto gen meer te houden. Tijdens de ledenvergadering op 18 oktober jl. was het fusievoorstel al goed gevallen. Maar toen kon er om statutaire redenen nog niet worden gestemd. Bottelier benadrukte nog eens dat ook na de fusie de Rabobank met haar leden en leden raden letterlijk dicht in de buurt blijft. Van den Ende bestempelde de fusie als een goed huwelijk tussen Tilburg-Goirle en Dongen-Rijen. Ook de nieuwe Rabobank wil voor haar klanten en leden de beste bank zijn. Een speciaal woord van dank ging uit naar de ledenpanels, de fusiecommissie, onder nemingsraden en medewerkers van beide banken. ons in alle plaatsen actief op in de samenleving. Ook blijven alle kantoren gewoon open. Met de voor onze klanten vertrouwde, herkenbare gezich ten van onze medewerkers. Pluspunt: de dienstver lening in de kantoren zal nog meer verbeteren," aldus Algemeen Directeur Rob van den Ende. "We gaan het beste uit elkaar halen en zo onze groeipotentie benutten," vult Barend-Jan Verstegen aan, directeur van Dongen-Rijen. Verbinding Toen was het grote moment daar. Het fusievoorstel kwam in stemming: iedereen was vóór. Ook in Dongen waar de leden van Rabobank Dongen-Rijen bijeen wa ren. Via een speciale beeldverbinding konden beide banken elkaar feliciteren. Er was applaus op beide loca ties. En champagne. Synchroon werd het glas geheven. De fusie was beklonken. Op een sprankelende toekomst. óOjaarbestuurservaring Er klonk nog meer applaus tijdens de ledenvergadering. Dat was bestemd voor vier vertrekkende leden van de Dennis in zijn mooie rode kraanwagen met op de achtergrond de fiets die hij heeft gewonnen De nieuwe bank behoort tot de 10 grootste Rabo- banken van Nederland. Maar groeien is geen doel op zichzelf. Verstegen: "Onze markt is dynamisch en wordt steeds complexer. In Dongen-Rijen bijvoorbeeld komen ontwikkelingen op ons af op het gebied van woning bouw en bedrijvigheid. Daar liggen kansen voor een bank. Maar dan moet je wel al je posities goed bezet hebben. Dat lukt in een grotere setting beter dan in de maat en schaal waarin we nu opereren." Algemeen Directeur Rob van den Ende is ook tevreden dat de kogel nu door de kerk is: "We hebben voldoende marktomvang nodig om onze hoogwaardige kwaliteit van dienstverleninging in huis te houden en verder te optimaliseren. Maar de twee fusiepartners kunnen ook expertises samen delen en daar weer beter van worden. Dongen-Rijen profiteert van onze kennis op terreinen als beleggingen en private banking. En de nieuwe bank kan nog beter de agrarische markt bedienen. Al onze leden en klanten moeten ervan verzekerd zijn dat ze bij ons het allerbeste advies krijgen. Het vertrouwen dat zoveel mensen in onze bank hebben, willen we ook in de toekomst waarmaken. Daarnaast hebben we uiter- Vrijwilligerswerk is belangrijk in de huidige samen leving. Mensen die kosteloos hun tijd beschikbaar stel len om anderen te helpen mogen daarom best eens in het zonnetje worden gezet. Contour, de organisatie voor vrijwilligerswerk in Tilburg en omgeving, organi seert samen met de gemeente al enkele jaren in successie een groot feest voor de lokale vrijwilligers. Het feest vond dit jaar plaats op 12 november in het Willem ll-stadion. Behalve diverse optredens wordt dan ook de vrijwilligersorganisatie en de vrijwilliger van het jaar bekendgemaakt. RabobankTilburg-Goirle sponsort al enkele jaren de geldbedragen die aan de winnaars worden uitgereikt. Deze schenken het bedrag dat ze Midden in de samenleving Beide heren zijn ervan overtuigd dat klanten zich bij hun eigen vertrouwde bank thuis blijven voelen. Ook nu de bank in omvang groeit. Verstegen: "We blijven lokaal werken. Alle kantoren blijven open. Sterker nog. De dienstverlening daar zal toenemen." Van den Ende: "We aard oog voor nieuwe relaties. We willen dus verdiepen én verbreden. Dat kan door deze krachtenbundeling." de superhelden uit ncredibles ontvangen vervolgens aan een vrijwilligersvereniging naar keuze. "Hier zijn we heel blij mee" zegt Jacques Joosten, directeur van Contour."Het is fijn dat Rabobank Tilburg-Goirle betrokken is bij de lokale samenleving en hier ook op deze wijze een financiële bijdrage aan wil leveren. Zonder die steun zijn dit soort initiatieven steeds moeilijker te realiseren. Daarom zijn we heel blij dat RabobankTilburg-Goirle ook voor volgend jaar haar steun heeft toegezegd." ZML Midden-Brabant in Tilburg is een instelling voor onderwijs aan leerlingen met een verstandelijke beper king in de leeftijd van 4 tot en met 20 jaar. De instelling bestaat uit school De Brug en de Sint Jozefschool. Deze twee scholen worden binnenkort samengevoegd op de locatie aan de Karei Boddenweg in Tilburg. Omdat het huidige gebouw van De Brug aldaar niet aan alle groepen plaats biedt, wordt de school met een nieuw gebouw voor het voortgezet onderwijs en een auticluster uitgebreid. Hiervoor heeft de gemeente de noodzakelijke subsidie verstrekt. De inrichting van de nieuwbouw moet ZML Midden- Brabant echter zelf bekostigen."Hiervoor hebben we al een tijdlang geld gereserveerd" geeft directeur J. van Gils aan. "We willen onze leerlingen namelijk dezelfde faciliteiten bieden die gebruikelijk zijn op het niveau van het voorgezet onderwijs. Niet alleen een nieuw gebouw, maar ook een hedendaagse inrichting. Om onze wensen te kunnen realiseren hebben we, naast onze eigen reserveringen, een behoorlijk financieel steuntje in de rug nodig." Daarom werd onder andere een beroep gedaan op het Winstuitkeringsfonds van Rabobank Tilburg-Goirle. De bank was enthousiast en wilde graag meewerken. "We kregen snel een positief bericht terug. Het gedoneerde bedrag gaan we gebrui ken voor de aanschaf van ICT- en audiovisuele midde len. Fondswerving is heel moeilijk, zeker in deze tijd. Daarom zijn we erg verguld met deze bijdrage. Rabobank Tilburg-Goirle heeft ons enorm geholpen. Hiermee bewijst de bank dat ze- echt midden in de samenleving staat." Aedo 51-17.00 uur i ze De ixvuerick lovember t Jan Iburg. DAG 24 NOVEMBER LLE 3-20.30 uur CINECITTA ak Preview book •1 :inee s-20.00 uur BESOUWHUIS an Diessenstr.1, Goirie Marleen-Groenland speelt de voorstel ling Dag koningin van de nacht -21.15uur t(i.s.m. BPbll"tlï ar? 'SS; S Popp Raad van Toezicht: Jan Vermeer, Jan Mutsaers, Pieter Bogaers en Piet Hoskens. Met elkaar goed voor maar liefst 60 jaar bestuurs- ervaring. Van hen wordt volgend jaar op de komende Algemene Ledenvergadering afscheid geno men. Tot 1 januari 2005, wanneer de fusie formeel van kracht wordt, blijven zij nog in functie. Ze kregen nu alvast een daverend applaus. straat 62 - 21.30 uur lor: Elliot Sharp/Bobby IS TILBURG irg-20.30 uur igd - Customized Volgende week gaat er in de Neder landse bioscopen een leuke anima tiefilm draaien. De film heeft The Incredibles en gaat over echte superhelden. n ontmoeting met Ifjarige Roderick itmoeting gewon- blijven werken zoals klanten van ons gewend zijn. Korte lijnen, plaatselijke betrokkenheid, bekende en vertrouwde gezichten. Daarom blijft er ook een directeur in Dongen. Om te zorgen voor slagkracht en korte beslislijnen. Bovendien blijven we onze betrokkenheid met de samenleving lokaal invullen. Allerlei waardevolle plaatselijke initiatieven en activiteiten kunnen rekenen op onze steun. We blijven midden in de samenleving staan." 1NTOUR rbuul -16.30 uur nless Night ■20.00 uur led A Saint -21.45 uur 4EATERLINK wade iuur Rabobank met Winstuitkerings fonds midden in de samenleving De stemming was feestelijk, maandagavond 8 november. Zowel in het Willem ll-stadion in Tilburg als in de sporthal in Dongen werd geklonken. Die avond stemden de leden van Rabobank Tilburg- Goirle en die van Rabobank Dongen-Rijen in met een fusie. Voortaan gaan beide banken samen ver der als één nieuwe bank: Rabobank Tilburg en omstreken. Voor klanten zal er niet veel verande ren: "We blijven dichtbij onze klanten en stellen >pakkameriszoek3tot8 B Een tijdje geleden stond op deze pagina al een stukje over de poppenthea tervoorstelling Toet, de kleine farao. Op zondag 21 november om 17.00 uur kun je kijken naar een extra voorstelling van dit leuke verhaal. De voor stelling van 14.30 uur die dag is namelijk al helemaal uitverkocht. Vraag jij je je dat net o| zondag 21 tussen de leidin** Groter worden door dichtbij te blijven toe de wereld eruit zou zien voor een marsmannet- ind? Hoe dat voelt, kun je te weten komen op im Oisterwijk. Dan kun je, als je n aan een natuurdag. Onder bege- )ock AKEL -20.30 uur '88 Straat 62 -21.30 uur rans Schreuder IS TILBURG irg -20.15 uur )AG 22 NOVEMBER straat 62 - 20.00 uur eavond IS TILBURG irg-20.15 uur str 44-The Choice-22.00 ïco Feest: Solid Merger 20.30 uur leads Nitro Junkies il-21.00 uur o rot IS TILBURG al-20.30 uur ints Orkest - Het irtret irg-20.15 uur nen deze bekijken, vrienden. icert Conrad Steinmann UGDCULTUURBOS ijk 12-16.00 uur lonero -r Marleen Groenland speelt woens dag 24 november om 14.00 uur in poppentheater 't Groene Land een nieuwe voorstelling: Dag Koningin van de nacht. i„ ma., di.: 20.00-22.15 uur -19.00-21.15 uur iuur i.: 19.00-21.45 uur -18.30-21.15 uur Iuur 9.00 uur a Smile iq Fols Deux i., ma., di., wo.: 19.30- en 5284008. Het poppentheater kun je ;r- vinden aan de Van Tienhovenlaan 4 in Oisterwijk. ral-14.30 uur i Orkest en Koor- ide Ontmoetingen 1-14.30 uur nan Toet, de Kleine VERKOCHT RING and-vanaf 10.00 uur estival voor sorkesten „e ook wel eens af ht 't op onze planeet is gelat 11 november in het Bezoekerscentrun t vier en acht jaar oud bent, meedoen .ciuing van een gids ga je de aarde ontdekken. Stel je voor: je woont op Mars. Het is er maar een saaie bedoening. Op Mars staan bijvoorbeeld geen bomen en er zijn geen dieren Maar iedere avond zie je vanuit je bed een prachtige heldere ster aan de hemel staan: de planeet aarde. Mmmm... hoog tijd om eens in je mars raket te stappen en op ontdekkingsreis te gaan. De landing vindt precies volgens de planning plaats midden in het Bezoe kerscentrum in Oisterwijk. Een gids neemt jou en andere marsmannen na de landing mee naar buiten, om te ontdek ken hoe deze planeet er uit ziet. Je verza melt onderweg natuurlijk allerlei Aard- ince heeft aan een lande- i^gedaan van Adidas en uu ucelnemers moesten beantwoorde^ en konden s maken op een meet en David Beckham. Uiteinde- twee winnaars uit de Prince uit Tilburg en Marloes Wilms uit Raalte. Ze waren beiden natuurlijk dolgelukkig toen hoorden dat zij de winnaars waren. I uitreiking van de prijs aan Roder: vindt plaats op zaterdag 20 nc om 14.30 uur bij Intersport Hamers, Stadhuisplein 326 in Tilt en verveelt zich enorm. Bovendien wordt hij te dik. Eigenlijk wil hij dol graag z'n oude leventje terug als Mr. Incredible. Die kans krijgt hij als hij via een mysterieuze boelschap naar een afgelegen eiland wordt gestuurd voor een geheime opdracht Hier komt hij uiteindehjk tegenover zijn grootste vij and ooit te staan: Syndroom! Als zijn vrouw Elastigirl, dochter Violet en zoon Dash (alledrie uitgerust met een unieke eigen superkracht) hier lucht van krijgen komen zij direct in actie. Wil je deze stoere superheldenfilm Een van de superhelden uit The Incredibles- gaan bekijken, kijk dan snel in de agen da om te kijken waar en wanneer The Incredibles draait. apark 1-14.00 uur ;n een goed verhaal, IS TILBURG irg-17.00 uur nan, Toet, de Kleine Het verhaal gaat over het zevenjarige weten waarom mensen in dit jongetje Toet, die in een sloppenwijk machtige rijk later zó arm zullen zijn, in Egypte woont. Waar Toet woont, Wil je deze voorstelling ook komen moeten mensen hun eten op de vuil- bekijken, bestel dan snel kaarten voor nisbelt zoeken. Als Toet ziek wordt, de extra voorstelling van 17.00 uur. Je droomt hij over farao's en reist terug kunt de kaarten bestellen door te bel- in de tijd. Zijn hutje wordt een pira- len naar de Theatershop: 013- mide en hijzelf verandert in farao 5432220. Of kijk even op de website Toetanchamon. De jonge Toet wil www.theaterstilburg.nl. 1330HMOuur Pluk van de Petteflet Cir^m?H“uvelp^rtWandelin9 13 45uur - Shark Tale Ned gesproken 113.30 uur - K3en het magische medaillon Sassng E"1 Oeïe^an9li's,enziinweS 15 OOuur - Kerstvertelling: De dennenboom en de f 11 00 uur De wandelende poppenkastbroek van Zaterdag 27 november is het zover. Wedstr.j Dan stapt Roderick Prince uit Tilburg Roderick f samen met een van zijn ouders in het lijke actie vliegtuig helemaal naar Spanje, Intersport. Madrid om precies te zijn. Roderick drie vrager woont eerst een training bij van Real hierbij Lui Madrid. En daarna mag hij eif",*,iafe zijn grote k kham. Na deze zeer bijzondere ont moeting brengt Roderick de volgende dag nog een bezoekje aan het Real Madrid museum. En hij mag natuurlijk aanwezig zijn bij een wedstrijd van Real Madrid. Maandagochtend is het helaas alweer tijd om op het vliegtuig terug naar huis te stappen. 15 00 uur - K3 en het magische medaillon Bibliotheek Heyhoef W15uürTtel^M^NS gesproken ISOOuur ’Ke'stvertening: ^'dennenboom en de J W OOeulïrh<De sleutel van de f 14.00 uur - Dag koningin van de nacht, 4 t/m 7 jaar 16.00 uur-Pluk van de Petteflet Dag Koningin van de Nac sprookjesachtig verhaal flonkerende sterrenhemel, kleine Sterrelijne zoekt r stenen in het bos, die door renjagers zijn weggegooid. Sterre lijne bewaart de sterren in een ster renpot. De pot is voor de Koningin van de nacht. Zij zal er voor zorgen dat de sterren aan de hemel terug komen. Na afloop kun je meedoen aan een wandeling in het bos, waar je naar het sterrenmos gaat kijken en sterren gaat zoeken. Kinderen van vier tot en met zeven jaar kun- leuke voorstelling komen samen met hun familie en Je kunt een plaats reser veren door te bellen naar 013- De negenjarige Dennis Hendriks heeft de Pluk Look-a-like wedstrijd gewon nen, die bioscoop Midi organiseerde in samenwerking met kinderboekhan del De Zevensprong in Tilburg. Hij heeft een prachtige fiets gewonnen door een heel mooi zelf geschilderd i Suite, toneelstuk EVIL raat 27-16.00 uur CD Band Contest OORN snweglOt, Loon op Zand lansen 52, Hilvarenbeek - 20.15 ind van de Aspergetijd, AN HAARENDAEL 4.30 uur do straat 62 -10.30-12.30 uur Orchestra Het verhaal gaat over Bob Parr. Hij was ooit een van 's werelds grootste super helden, iedereen kende hem als Mr. Incredible. Hij redde levens en vocht dagelijks tegen het kwaad. Maar nu, vijftien jaar later, zijn Bob en zijn vrouw (ook ooit een bekende superhel din) doodgewone burgers. Ze hebben zich teruggetrokken in een buitenwijk om daar samen met hun drie kinderen een normaal leven te leiden. Bob heeft nu een baan bij een verzekeringsbedrijf Met de bijdragen uit het Winstuitkerings fonds bewijst Rabo bank Tilburg-Goirle al jarenlang letterlijk midden in de lokale samenleving te staan. Ook na de fusie blijft de bank betrokken en dichtbij en wor den projecten onder steund die de lokale samenleving econo misch of sociaal maat schappelijk ten goede komen. Als voorschot hierop kunnen we alvast melden dat recent weer twee projecten voor een financiële ondersteu ning in aanmerking zijn gekomen. Het betreft de aanschaf van ICT- en audiovisuele middelen voor de nieuwe school van ZML Midden-Brabant en de sponsoring van de Stimuleringsprijzen Vrijwilligerswerk. kraanwagentje te maken. Toevallig heeft hij ook nog oranje haar en sproetjes, net zoals Pluk in de film. Dennis liep samen met ongeveer veer tig andere verklede kinderen mee in de intocht van Sinterklaas in Tilburg. De kinderen deelden ballonnen en popcorn uit aan het publiek dat langs de route stond. Ook de volgende look- a-likes vielen in de prijzen: de zesjari ge Lesja Jansen als Aagje, de zesjari ge Tom Koster als politieagent, de zesjarige Kim Verhoeven als mevrouw Helderer en de 30-jarige Sylvia van Dalen als senior mevrouw Helderer. Afgelopen zondag kwam Sinter klaas aan in Tilburg. Enkele weken geleden kon je op de Flukspagina al een stukje lezen over de Pluk van de Petteflet Look-a-like wedstrijd, die tijdens de intocht werd georgani seerd. De winnaar van die wedstrijd is nu bekend. Misschien heb je er zelf ook wel eens van gedroomd: een een hele beroemde filmster, zanger of sporter. Voor de elf; Prince uit Tilburg komt deze droom uit. Hij heeft een onti nen met niemand minder dan voetballer David Beckham! academie houdt haar terdag 20 november. i kunnen tussen 11.00 r op twee locaties in voor alle ins en outs i aan de Rockacade- vijs wordt uitgebreid x>r middel van infor- nonstraties en work- kers krijgen de kans centen persoonlijk te natuurlijk is er veel ndere door optredens 1 een surprise-act. Op den drie nieuwe initi- kockacademie gepre- e cursus Coachen van 5 tweede cd van de iet de titel Pleased to 2 en de Rockacade- iet indoor boekings- door studenten. De zijn Rockacademie, 55a en Popcentrum raat 44. Er rijden de Ibussen tussen deze ït volledige program- Dag is te bekijken op schatten om ze thuis-op Mars- te laten zien. Zo kun je achteraf nog eens terug denken aan je kennismaking met die eigenaardige planeet aarde. Tussen 11.00 en 15.00 uur bén je van harte welkom, samen met je ouders, opa en oma, broer tjes en zusjes. De aardwandeling kost drie euro per gezin voor leden van Natuurmonumenten. Niet-leden betalen vijf euro per gezin. Meld je van tevoren aan bij het Bezoekerscentrum (tel. 013- 5219209) om te horen hoe laat jouw lan ding plaatsvindt. Het Bezoekerscentrum vind je aan de Van Tienhovenlaan 5 in Oisterwijk. trijd :k Prir meegedaa De deel „.j kans En daarna mag hij eindelijk greet met idool ontmoeten: David Bec- lijk rolden er J-Hjzondere ont- bus: Roderick it is een iver de De ie ster-

Weekblad De Tilburgse Koerier | 2004 | | pagina 5