Gemeente nieuws 4^.. Q sa Tilburg Denen KI óók Ventileren van woning goed voor gezondheid Museum gids DONDERDAG 4 NOVEMBER 2004 - PAGINA 17 DE TILBURGSE KOERIER 3ER 2004- PAGINA 16 ;s Sportgala lat 7 16 Foto Roald Beuving. Een deel van de Havendijk en Prinsenhoeven. (Foto Publieksvoorlichting gemeente Tilburg) irs, Publieksvoorlichting Stads-VVV Tilburg Vraag van de week Openings ma 13-18 Brochure gratis verkrijgbaar bij het informatiecentrum. Kapvergunningen 542 8811 Gemeente Tilburg Infolijnen Vestiging voorkeursrecht Commissies 532 60 00 Verordeningen 540 83 00 464 39 11 Bezoekadressen ÏM0 (Wbb) Gemeentelijke telefoonnummers Ie gemeente een ng is op zoek kanmeiden is naast Paleis Raadhuis), z-/8 uur, do 13-20 uur. i woning rrt, kan sning Enkel n zijn jiebes idien nod ikelen die »n bij öt 532 60 532 60 'eningstijden als Stads- ïntrum. lijke Ordening /ijs en Jeugd ippelijke ding 1 eik in achtertuin; vergun- 2/04. 1 berk in achtertuin; 33/04. Con schi Info In week 45 hebben burgemeester en wethou ders de volgende kapvergunningen ver leend: jmmissie voor de bezwaar- 'iriften aanvangstijden: tel. 542 89 72 Stadswinkel Reeshof Kerkenbosj Zelfde oper winkel Noo idelijk afval, traat, ideropvang college van burger van I ilburg maak este academies van de .-kunstenafdeling houden handeling irift a /m donderdag r, vrijdag 08.30 Alle voqrnoemde kapvergunningen zijn aan aanvragers bekend gemaakt op 4 november Woensdag 10 november vanaf 9.00 uur in de paleiszaal. De mee; Fontys-kunstenafdeling hou in november een open dag. Openbare hoorzitting inzake bezwaarschriften van dhr./mw.: De lucht in huis kan niet zuiver genoeg zijn. Continu ventileren is belangrijk. Dagelijks vervuilt de binnenlucht door koken, douchen, roken en stoken. Af en toe de ramen opendoen is niet voldoende. UDENHOUT 1. Perweide 51, 1 ningnummer 5292/ Stadhuis! het paleL Oper dinst 10.0( BERKEL ENSCHOT 1. Dokter Tombrocklaan 57, I spar in voortuin; vergunningnummer 5290/04. 'Oals i schim- splaats 2 mingstijden als Stads- >ord. gen. ulieren met uitge- onder meer over o de kampioenen :ijn verkrijgbaar Ik heb ongedierte in huis. Wat moet ik doen? 213 13 13 Burgerzt Belastinj Stadswinkel Centrum splein 128 (ingang naast Sis) :n maandag 13.00 - 18.00 uur, sdag, woensdag en vrijdag )0 - 18.00 uur, donderdag 13.00 - 20.00 Uur. t Nederland art geeft in de ilattegrond een □t enor museé Groene mal De zogeheten Tilburg is een de natuur in e werkgroep bes organisaties heeft de kas als doel structuur Groene Mal ~x worden bij c Er zijn afspr plannen op het telijk ordening l... overleg tussen alk organisaties.* gemeente Tilburg is door Bakkersland BV te Ingediénd op grond 'bb, met het voorne- eren op de locatie 5 te Tilburg. Het be- melding op de al eer- king van 8 september Ibehorende stukken ber 2004 gedurende e in het Gemeentelijk .dres en openingstij- nghebbenden kunnen, i van ter inzageleg- schriftelijkbij het col- Tilburg, de afdeling 5000 AS Tilburg of deminformatiepunt aar voren brengen, ng naar voren is ge- slag gemaakt. De mo- •r tijd beroep in te stel- bij de Afdeling van de Raad van State, Gemeentelijk Informatie centrum in Stadswinkel Centrum, tel. 0900-202 50 10. Zelfde opei winkel Cen svuuol d'n H er 5285/04. traat 122, 11 populieren en in achtertuin; vergunning- licuws Blèrconcours De Stads-WV verzorgt de voor verkoop voor het Blèrconcours. Dit jaarlijkse evenement van de Carnavalsstichting Tilburg is op 20 november in het Willem II Stadion. Kaarten kosten 8 per stuk. Gemeentelijk Informatiecentrum (tel. 0900-202 50 10 25 cpm) Stadhuisplein 128 (ingang na 5038 TC Tilburg. Geopend: ma 13-18 uur; di, wo en vr 10-11 E-mail: puinfo@tilburg.nl Internet: www.tilburg.nl/informatiecentrum Groene Mal rond plattegrond van en om de stad. Een „estaande uit diverse ;s en de gemeente tart samengesteld met een goede ecologische r te ontwikkelen. De tal moet uitgangspunt de stadsontwikkeling, iraken gemaakt om gebied van ruim- uit te voeren in le betrokken steentijd tot en met de twintigste eeuw. De Stads-VVV heeft nog een zeer beperkt aantal exemplaren te koop voor 6 49,95. Parkeerregeling Hoogvenne In het oostelijk deel van Hoogvenne komt mogelijk een parkeerregeling voor vergunninghouders. Nu kan daar nog gratis geparkeerd worden. Het gaat om delen van de Sint Joseph- straat, Havendijk en de Hoogvense- straat. Ook de Prinsenhoeven, Sint Josephdwarsstraat, Hogendries straat en de parallelweg van de Ring- v baan Oost vallen binnen het gebied. Elders in de wijk is al een parkeer regeling. Bewoners kunnen tot eind i november hun mening geven. Daar na neemt de gemeente een besluit. TILBURG 1. Vermeulenstraat 30, 9 bomen op ter rein rond basisschool d’n Hazennest; ver gunningnummer 2. St. Josephs» 1 paardekastanje ir nummer 5286/04. 3. Boerhaavestraat 30, 1 spar in voortuin; vergunningnummer 5287/04. 4. Fokkerhof 4, 1 berk in voortuin; vergun ningnummer 5288/04. 5. Ingenieurslaan 5, 1 beuk in achtertuin; vergunningnummer 5289/04. 6. Daniël de Brouwerstraat 7, verplante van 1 esdoorn in achtertuin; vergunning nummer 5291/04. 7. Armhoefstraat 51, 1 vergunningnummer 5293 vaandel bij de gemeente. Toch kan het voorkomen dat iemand niet helemaal tevreden is. Mensen die het moeilijk vinden de kaart in te vullen, kunnen hulp krijgen. gemeente Tilburg is oor Acorius Advies kll b.v. een melding an artikel 28, lid 1 nen de bodem te sane- ionsstraat 22 in Til- behorende stukken ber 2004 gedurende in het Gemeentelijk dres en openingstij- nghebbenden kunnen, i van ter inzageleg- schriftelijk bij het col- Tilburg, de afdeling >000 AS Tilburg of ieminformatiepunt aar voren brengen, ng naar voren Is ge- slag gemaakt. De mo- ■r tijd beroep in te stel- bij de Afdeling van de Raad van State, Gemeentelijke informatie vindt u ook op internet: http://www.tilburg.nl Citytour De Stads-VVV organiseert in samenwerking met de BBA op 4 december de laatste citytour door Tilburg voor dit jaar. Tijdens de stijl drie uur durende rondrit geeft een cd r- deskundige gids veel achtergrond- uit d informatie. De Stads-VVV heeft king een gratis folder beschikbaar en verzorgt ook boekingen. Boek over Tilburg 'Tilburg stad met een levend verleden’ is een rijk geïllustreerd boek van maar liefst zeshonderd bladzijden met circa driehon derd foto’s die grotendeels in kleur zijn. Het boek vertelt de geschiedenis van de stad vanaf de 7\.% %z Duurzaam bouwen Wie een X X renoveer - rekening hou den met het milieu. Enkele voorbeelden daarvan zijn het toepassen van energiebesparende maatregelen en het gebruik van bouwmaterialen die beter zijn voor het milieu. De gemeente wil dit zogeheten DuBo (Duurzaam Bouwen) stimuleren. Zij vindt daarnaast öök de kwalitatieve verbetering van huizen belang rijk. De gemeente kan DuBo alleen stimuleren. Uiteindelijk bepaalt de huiseigenaar hoe hij omgaat met energie, afval en isolatie.* Wie de kapvergunningen met de bijbehoren de tekeningen wil inzien en wie Vragen heeft, kan contact opnemen met dhr. P. de Rooij, Beleidsontwikkeling, tel. 542 87 24. Inwerkingtreding Op grond van het bepaalde in de Algemene wet bestuursrecht kan eenieder wiens be lang rechtstreeks door afgifte van deze kap- vergunning wordt getroffen, daartegen be zwaar aantekenen bij het college van burgemeester en wethouders van Tilburg, Postbus 90155, 5000 LH Tilburg. Een -gedag tekend- bezwaarschrift dient binnen 6 we ken na deze bekendmaking te worden inge diend en dient tenminste te bevatten: een omschrijving van de beschikking waartegen het bezwaar is gericht, alsmede de gronden van het bezwaar. Daarnaast kan bij de voor zieningenrechter van de Rechtbank Breda, sector bestuursrecht, Postbus 90006, 4800 PA Breda, een verzoek om voorlopige voor ziening worden ingediend. Een dergelijk verzoek kan pas worden gedaan als het be zwaarschrift is ingediend. Van bovenge noemde kapvergunningen kan pas gebruik worden gemaakt 3 weken na de dag van be kendmaking aan de aanvrager. Indien bin nen deze termijn van 3 weken een bezwaar bij het college van burgemeester en wethou ders is ingediend en tevens een verzoek om een voorlopige voorziening bij de arrondis sementsrechtbank is ingediend kan van deze vergunning pas gebruik worden ge maakt, nadat op het verzoek om een voorlo pige voorziening afwijzend is beslist. boven de ramen continu open te houden. Het is verstandig om na het koken de afzuigkap nog een kwartiertje aan te laten staan. Ook even een raam openzetten na het douchen is heel simpel en goed voor de gezondheid. Meer infor matie en tips over goede ventilatie staan op internet: www.vrom.nl/ventilatie. Het ministerie van VROM heeft een brochure over dit onderwerp uitge geven, die verkrijgbaar is bij het gemeentelijk informatiecentrum. Stadsgezichten van chocolade De Stads-VVV verkoopt doos jes chocolade met daarop in fijn suikergoed stadsgezichten van Tilburg. Elk doosje bevat 24 chocolaatjes met 6 verschil lende afbeeldingen: centraal station, Heuvel, paleis raad huis, concertzaal - schouwburg, Willem II stadion en Westpoint. Verkoopprijs 5,95. Grensverhalenro Het grensverhaler een prachtige tussen Tilburg deelnemer zw door uitgestrekte Stadswinkel Noord Brucknerlaan 20a Open maandag 13.00 - 18.00 uur, dinsdag, woensdag, donderdag 10.00 - 18.00 uur, vrijdag 13.00 - 20.00 uur. Avondje Uit Cadeau Het Avondje Uit Cadeau bestaat uit een nationale dinercheque en een bioscoop- of theater- en concertbon. De avond begint met een heerlijk diner in een restau rant naar keuze met aansluitend bezoek aan een bioscoop of theater. De bonnen zitten in een stijlvolle verpakking inclusief een cd met mooie muziek. Er is keuze uit diverse coupures. De verpak king kost 4,55. - G. Baltissen, inzake de verleende bouwvergunning voor een garage aan de Vincent van Goghlaan 12 te Berkel-Enschot; - Dennenbos o.g./Geertman inzake weigering bouwvergunning Hoefstraat 128-130; - H. van Gestel, inzake weigering bouwvergunning Auteurslaan 96; - A. Dekkers, inzake weigering bouwvergunning Jules Verneweg. >oon kan het ot zes weken na ihalen bij de e Zaken (kamer Sociale zaken i een geldig identi- oersooon dient de balie van de en, Koningsplein Kunstroute Negentien winkeliers in de bin nenstad exposeren momenteel in hun zaak het werk van twintig kunstenaars. Tussen de Spoorlaan en de Heuvelstraat is een verras sende wandeling uitgezet langs alle deelnemers. De tentoonge stelde kunstwerken worden op 12 november geveild. De opbrengst gaat naar een goed doel. Van 12 tot en met 14 november zijn in het voormalige Faxx-gebouw aan de Tivolistraat ruim 250 kunstwer ken te bekijken. Meer informatie: www.kunsttekijk.nl.* Servicepunt Udenhout Openbare bibliotheek Tongerlo- plein Open maandag, woensdag, donderdag 14.00 - 16.00 uur. Dinsdag 10.00 - 12.00 uur en vrijdag 17.30 - 19.30 uur. burgemeester en wethouders treedt in wer king de dag na de datum van deze publicatie in de Staatscourant, daarom op 4 november 2004. Tegen het voorstel van burgemeester en wethouders tot aanwijzing van genoemde percelen tot gronden waarop de Wet voor keursrecht gemeenten van toepassing is, staat ingevolge de Algemene wet bestuurs recht beroep en bezwaar open. Daartoe kun nen belanghebbenden binnen 6 weken na dagtekening van de kennisgeving in de Staatscourant een bezwaarschrift indienen bij burgemeester en wethouders van Tilburg, Postbus 90157", 5000 LL Tilburg. De termijn voor beroep en bezwaar loopt van 4 novem ber 2004 tot en met 16 december 2004. Be langhebbenden die een bezwaarschrift heb ben ingediend kunnen tevens een verzoek om voorlopige voorziening (schorsing) indie nen bij de Voorzieningenrechter van de Rechtbank te Breda. In het kader van een zorgvuldige voorbereiding van het door de raad te nemen besluit tot aanwijzing van gronden, worden belanghebbenden ingevol ge de Algemene wet bestuursrecht in de gele genheid gesteld om binnen 4 weken na dag tekening van de kennisgeving in de Staatscourant hun zienswijzen schriftelijk of mondeling naar voren te brengen ten aan zien van het raadsvoorstel. Voor het monde ling naar voren brengen kunt u desgewenst telefonisch een afspraak maken onder num mer 013-5428619 5428714. Schriftelijke zienswijzen kunnen worden gezonden naar burgemeester en wethouders van Tilburg on derbovenvermeld adres. De termijn voor het kenbaar maken van zienswijzen loopt van 4 november 2004 tot en met 3 december 2004. Bouwplan Felixhof Aan de Felixhof in Udenhout worden waarschijnlijk twee vrij staande en twee half vrijstaande woningen gebouwd. De nieuwbouw past niet in het bestemmingsplan. Toch wil de gemeente medewerking verlenen, omdat er sprake is Van verbetering van de stedenbouwkun dige situatie. In het kader van de vrijstellingsprocedure ligt het plan tot en met 12 november ter inzage in het gemeentelijk informatiecen trum, stadswinkel Berkel-Enschot en bij servicepunt Udenhout. en bijstand. Het college maakt tevens be kend dat het hoofd van het Servicebedrijf Juridische Zaken van de dienst Bedrijven op 2 november 2004 heeft besloten dat over dit raadsbesluit een referendum kan worden ge houden. Het hiervoor genoemde besluit werd reeds gepubliceerd in het gemeente blad 2004/24. Tegen het besluit van het hoofd van het Servicebedrijf Juridische Za ken van 2 november 2004 kan iedere belang hebbende binnen zés dagen na deze be kendmaking beroep instellen bij de Afdeling bestuursrechtspraak van de Raad van State. Binnen drie weken na deze bekendmaking kan iedere kiesgerechtigde bij de gemeente een verzoek tot het houden van een gemeen telijk referendum indienen. De Verordening op de cliëntenparticipatie Wet werk en bij stand zal, wanneer er geen geldig verzoek tot het houden van een referendum wordt ingediend, op 16 december 2004 in werking taken en igen 542 92 00 Bouwen en Wonen 542 87 72 Parkeerbalie 542 88 11 Sociale Zaken route en-arrangement is natuurwandeltocht irg en Turnhout. De zwerft twee dagen bossen. Dankzij Kinderopva Het college van burgemeester en wethou ders van Tilburg maakt bekend dat de raad in zijn vergadering van 1 november 2004 heeft besloten tot vaststelling van de veror dening Wet kinderopvang gemeente Tilburg. Het college maakr tevens bekend dat het hoofd van het Servicebedrijf Juridische Za ken van de dienst Bedrijven op 2 november 2004 heeft besloten dat over dit raadsbe sluit een referendum kan worden gehouden. Het hiervoor genoemde besluit werd reeds gepubliceerd in het gemeenteblad 2004/23. Tegen het besluit van het hoofd van het Ser vicebedrijf Juridische Zaken van 2 novem ber 2004 kan iedere belanghebbende binnen zes dagen na deze bekendmaking beroep in stellen bij de Afdeling bestuursrechtspraak van de Raad van State. Binnen drie weken na deze bekendmaking kan iedere kiesgerech tigde bij de gemeente een verzoek tot het houden van een gemeentelijk referendum indienen. De Verordening Wet kinderopvang gemeente Tilburg treedt met gebruikmaking van artikel 25 van de Tijdelijke Referendum wet op 5 november 2004 In werking. Toeristenkaart De Toeristenkaar vorm van een plat._„ overzicht van het enorme aanbod attractieparken, musea, dieren tuinen, winkelcentra en uitgaans mogelijkheden in Nederland. De kaart bevat allerlei tips, adressen en websites. Verkoopprijs 2,95. Stads VVV Tilburg Spoorlaan 364 (naast de ANWB) telefoon 0900-202 0815 Open: maandag 13.00 - 18.00 uur, dinsdag, t/m vrijdag 09.00 - 18.00 uur, zaterdag 10.00 - 16.00 uur. Werk en bijstand Het college van burgemeester en wethou ders van Tilburg maakt bekend dat de raad in zijn vergadering van 1 november 2004 heeft besloten tot vaststelling van de veror dening op de cliëntenparticipatie Wet werk U kunt de afdeling ongedler- tebestrijding van het Brabants afvalteam bellen tijdens kan tooruren, tel. 013-583 93 93. Publiekshal Sociale Zaken Koningsplein 8 Open maandag t 08.30- 16.00 uur 12.30 uur. Kinderfeestjesbrochure Met de kinderfeestjesbrochure Midden- West-Brabant wordt elke dag een feestje. Sportieve, avontuurlijke en gezellige uit stapjes, het staat er allemaal in. Deze brochure kost 2,50. Maandagenda Fontys Het gemeentelijk informatie centrum heeft de novemberagen- da van de Fontys Hogeschool voor de Kunsten klaarliggen. Uit het overzicht blijkt dat er deze maand bijna dagelijks interes sante concerten en voorstellin gen zijn. Ze zijn voor iedereen gratis of tegen een geringe betaling toegankelijk. Ook in december staan diverse voor stellingen op het programma. Kindermishandeling Het Advies Meldpunt Kindermis handeling onderzoekt situaties waarin sprake kan zijn van kin dermishandeling. Het meldpunt probeert samen met de ouders een oplossing te vinden. Er is een speciaal telefoonnummer waar iedereen terecht kan met mel- dingeVi over kindermishandeling: 0900-123 123 0. Het meldpunt kan indien nodig hulpverleners inschakelen die de ouders onder steunen bij de opvoeding.* Stads-VVV Spoorlaan 364, 5038 CD Tilburg. Tel. 0900-202 08 15 35 cpm. Openingstijden: ma 13-18 uur; di t/m vr 9-18 uur, za 10-16 uur. Internet: www.vwtilburg.nl. Agentschap Rooi Pannen Dr. Ahausstraat 1, 5042 EK Tilburg. Tel. 013-850 40 95 Openingstijden: ma 13-18 uur; di t/m vr 9-18 uur, za 9-17 uur. Verkooppunt Berkel-Enschot Bruna Verrijt, Eikenbosch 41 -42, 5056 CB Berkel-Enschot, tel. 013 - 533 14 87. Verkooppunt Udenhout Nogmaals, Kreitenmolenstraat 39, 5071 BA Udenhout, tel. 013 - 503 92 67. Openingstijden verkooppunten ma 13-18 uur, dl t/m do 09-18 uur, vr 9-20 uur, za 9-17 uur. inschalig Werk ihulp- I i Met ingang van 1 januari 2002 is de Tijdelijke Referendumwet (hierna Trw) in werking ge- treden. Deze wet geeft kiesgerechtigden on- [der andere de mogelijkheid om over door de raad genomen besluiten tot vaststelling, wij- ziging of intrekking van een verordening een verzoek tot het houden van een referendum in te dienen. Niet al deze besluiten zijn onder l alle omstandigheden referendabel, aangezien [de Trw een aantal dwingende uitzonderingen (kent (artikel 8 derde lid Trw). Het college van [burgemeester en wethouders moet daarom top grond van artikel 22 van de Trw steeds be- sluiten of over een dergelijk raadsbesluit een j referendum kan worden gehouden. Het colle- l gebesluit over de referendabiliteit van een l raadsbesluit wordt op grond van artikel 22 eerste lid Trw tegelijkertijd bekend gemaakt met het bewuste raadsbesluit tot vaststelling, wijziging of intrekking van een verordening. De beide besluiten worden steeds gepubli ceerd op de gemeentepagina van de Tilburg- se Koerier. Daarnaast worden deze besluiten ook in zijn geheel gepubliceerd in het ge meenteblad. Het gemeenteblad ligt voor ie dereen ter inzage in het gemeentelijk infor matiecentrum en in de stadswinkefc en is daar ook verkrijgbaar. Binnen drie weken na de bekendmaking van het collegebeslult dat over een raadsbesluit een referendum kan worden gehouden kan iedere kiesgerechtigde bij de gemeente een verzoek tot het houden van een gemeentelijk referendum indienen. Kerstdagtochten Verschillende kerstdagtochten kunnen worden gereserveerd bij de Stads-VVV. Zo zijn er onder meer reizen naar de kerstmark ten in Keulen, Duisburg, Lille en Brugge. Ook een dagje naar het kerstcircus in Ahoy Rotterdam behoort tot de mogelijkheden. Het uitgebreide programma staat in een gratis folder. Spoorzone-Noord Burgemeester en wethouders van Tilburg maken bekend dat zij op 2 november 2004, op grond van het bepaalde in artikel 6 Wet voorkeursrecht gemeenten, hebben besloten aan de raad van de gemeente Tilburg voor te stellen gronden aan te wijzen waarop de arti kelen 10-24, 26 en 27 Wet voorkeursrecht ge meenten van toepassing zijn. Het gaat hier bij om een nieuwe aanwijzing ter vervanging van de aanwijzing die bij raadsbesluit van 4 november 2002 voor het betreffende gebied is gedaan. Met het in werking treden v^n het besluit van burgemeester en wethouders is de aanwijzing op basis van het raadsbesluit van 4 november 2002 komen te vervallen. De betreffende gronden zijn gelegen in het ge bied, waarvoor met ingang van 21 oktober 2004 het ontwerpstructuurplan ‘Spoorzone’ jter visie is gelegd. Deze gronden zijn nader .aangegeven op de bij het voorstel behorende 'kadastrale tekening met daarbij behorende lijst van eigenaren en zakelijk gerechtigden, [een en ander naar de stand van de openbare (registers van het Kadaster per 30-06-2004. tom te voldoen aan artikel 4 Wet voorkeurs recht gemeenten ligt met ingang van vrijdag november 2004 het voorstel met bijbeho- I rende stukken voor iedereen ter inzage in [het Gemeentelijk Informatiecentrum in 'Stadswinkel Centrum. Adres en openingstij den: zie colofon. Genoemde stukken zijn op telefonische afspraak tevens in te zien bij de [afdeling Grondzaken van de Dienst Gebieds- [ontwikkeling, Stadhuisplein 130, kamer 516. [De eigenaren en zakelijk gerechtigden met [betrekking tot deze gronden krijgen een af zonderlijke kennisgeving. Het voorstel van Rekeningcommissie Het college van burgemeester en wethou ders van Tilburg maakt bekend dat de raad in zijn vergadering van 1 november 2004 heeft besloten tot wijziging van de verorde ning op de Rekeningcommissie. Het besluit werd reeds gepubliceerd in gemeenteblad 2004/25. De verordening tegemoetkoming raadsfracties 2004 zal op 12 november 2004 in werking treden. Museumgids De nieuwste editie van de museum gids 8,95) geeft een overzicht van maar liefst 1250 Nederlandse musea, oudheidkamers, kastelen, dierentuinen en hortussen. Ook alle grote musea van Vlaanderen zijn vermeld. Adressen, ope- ningstijden, collecties, websites, bereikbaarheid en nog veel meer gegevens zijn overzichtelijk gerangschikt op bijna vijfhonderd bladzijden. Er komt dan maar even frisse lucht naar binnen. Alleen langdurig ventileren voorkomt een te hoge luchtvochtigheid en daarmee samenhangende klachten zt geïrriteerde luchtwegen en i melvorming in huis. Ventileren is ook nog eens goed voor de porte monnee. Het kost veel meer energie om een woning met een vochtig binnenklimaat te verwarmeh dan een huis met droge lucht. Vuile en vochtige lucht kan naar buiten door ventilatieroosters Stadswinkel Berkel-Enschot Gen. Eisenhowerweg 2 Open maandag 13.00 - 18.00 uur, dinsdag, woensdag, donderdag 10.00 - 12.00 uur, vrijdag 13.00 - 20.00 uur. de schitterende herfstkleuren is het momenteel extra aantrekkelijk om deze route te lopen. De wan delaar overnacht in een trekkers hut. De Stads-VVV heeft een gra tis folder en verzorgt boekingen. ie Afdehng béstuurs- lad van State, Postbus ivenhage, kan eventu- sorlopige voorziening n dergelijk verzoek in als het bezwaar- Groeseind-Noord woonrijp Een deel van Groeseind-Noord wordt tot half december woonrijp gemaakt. Er komen nieuwe trottoir parkeerplaatsen en lichtmasten in de Professor Kernkampstraat, op een deel van de parallelweg van de Ringbaan Noord en in de Pastoor Smitsstraat. Laatstgenoemde twee krijgen een nieuwe rijbaan van betonklinkers. Tussen de Ringbaan Noord en de parallelweg wordt een haag geplant. Klachtenkaart Wie een klacht heeft over het functioneren van het ambte lijk apparaat, het gedrag van ambtenaren of over de gemeen telijke dienstverlening, kan deze schriftelijk indienen. Bij de balies zijn klachtenkaarten verkrijg baar. Binnen zes weken krijgt de klager een schriftelijke reactie. Dienstverlening staat hoog in het cto artikel 7:1 Algeme- (Awb), een bezwaar- :t college van de ge- >us 90155, 5000 LH ichrift moet zijn on- n minste bevatten: e indiener; 542 88 11 Beleidsontwikkeling 542 92 85 Economie 542 87 67 Ruimtelij1- 542 98 95 Onderwijs en Jeug- 542 95 71 Maatschappelijke Ontwikkeling 542 95 72 Milieu 542 88 11 Gebiedsontwikkeling 542 91 41 Gebiedsteam Oude Stad 542 90 88 Gebiedsteam Noord 542 98 07 Gebiedsteam Binnen stad 542 82 20 Gebiedsteam West 542 88 66 Grondbedrijf 0800 1920 Centraal Meldpunt 542 88 11 Publiekszaken 542 88 11 Sector Sociale Zaken 542 91 43 Sector Werk en Scholing 542 93 03 Buro Kleit 549 55 55 Bureau Schuld! verlening 542 99 11 Bureau WVG 549 99 54 Klantenservice Deeltaxi 542 88 11 Sector Burgerzaken 542 88 11 Sector Belastingen 542 88 11 Sector Bouwen en Milieu 542 89 22 Bodem informatiepunt 542 91 98 Kadaster/bouwarchief 583 93 93 Brabants Afval Team om.: huishouc milieusti ongediertebestrijding 542 33 17 Grofhuisvuillijn 542 88 11 Bedrijven 542 94 70 Regionaal Archief Tilburg Sportbedrijf/ Sport-infolijn 44/ 43 Verhuur sport accommodaties 536 74 75 Nederlands Textiel museum 542 94 63 Facilitair Bedrijf Tilburg Openbare Werken Tilburg 542 87 72 Parkeerbednjf 464 19 11 Diamantgroep 532 63 26 Brandweer 09008844 Centraal telefoon nummer politie GGD Midden Brabant Alarmnummer

Weekblad De Tilburgse Koerier | 2004 | | pagina 17