I E-jlGemeenteM/g u ws Open KI Monumentendag Tilburg Open dagen op 11 en 12 september [sTiljl Het Wilheli 19.30 uur 20.00 uur 21.00 uur Op de age 21.30 uur uwplan- ijstel- Op de age Adressen, openingstijden septer ?evinS Foto Publieksvoorlichting gemeente Tilburg. /or- zoek gemeente Tilburg Zaterdag 1 september 2004 Volop aandacht voor beschermde stads- en dorpsgezichten Kapvergunningen Werken aan de weg Bestemmingsplannen gêmeent^Tilburg www.sportintilburg.nl U kunt zich aanmelden door te bellen naar Dirk van Alphen, gemeente Tilburg, telefoon 542 87 66 of een e-mail te sturen: dirk.van.alphen@tilburg.nl Wilhelminapark 20-2: Legiokunst Voormalige woonhuis met dienstwoning ui 1892, dat nu dienst doet als galerie voor toegepaste kunst en draagbare kunstobjecten. Wilhelminapark 1: De Pont Stichting voor hedendaagse kunst. Het museum is vanaf 11.00 uur geopend. In het beschermde stadsgezicht Heuvel/St. Josephstraat kunt u onder andere terecht in het Regionaal Archief Tilburg waar ook dit jaar weer het Centrale Informatiecentrum van de Open Monumentendag gevestigd is. Kazernehof 75 is het adres van de stallen van de voormalige lancierskazerne. In Tilburg vindt op zaterdag 11 september de Open Monumentendag plaats. Er wordt dit jaar vooral aandacht besteed aan de stads- en dorpsgezichten. In Tilburg zijn momenteel vijf gemeentelijk beschermde stadsgezichten: Oude Heikant, Goirkestraat e.o., Wilhelminapark, Nieuwlandstraat/Oude Markt en Heuvelstraat/St. Josephstraat. Tijdens de Open Monumentendag worden de monumentale aspecten van deze gebieden onder de aandacht gebracht. Het aanwijzen van een gebied als beschermd stads- of dorpsgezicht kan een nuttig instrument zijn om bepaalde kwaliteiten van een gebied te behouden of te versterken, zonder nieuwe ontwikkelingen te willen uitsluiten. Cultuurhistorische waarden worden gerespecteerd en moeten in nieuwe plannen herkenbaar of onaangetast blijven. De beschermde stads- en dorpsgezichten krijgen in het bijzonder aandacht tijdens de lezingenavond die vanavond donderdag 9 september plaatsvindt in de pas gerestaureerde Pauluskerk, Heuvelstraat 141. Ontvangst met koffie en /of thee Welkomstwoord door wethouder Els Aarts-Engbers, Ruimtelijke Ordening en Monumentenzorg, Beschermde stads- en dorpsgezichten door Jean-Paul Corten van de Rijksdienst voor Monumentenzorg, Toekomstig rijksbeschermd stadsgezicht Tilburg Binnenstad door Fons Plevoets voorzitter van de Tilburgse Monumentencommissie, Harmonie en Contrast door Jan Pesman, architect bij architectenbureau Cepezed, Afsluiting In het beschermde stadsgezicht Goirkestraat kunt u onder andere een bezoek brengen aan: Goirkestraat 96: Nederlands Textielmuseum Goirkestraat 78: Galerie Pjotr Voormalig koopmanshuis met bedrijfsruimte uit ca. 1870 Goirkestraat 68: Goirkese Kerk St. Dionysiuskerk ’t Goirke, een gedeeltelijk vroeg neogoti sche kerk (1835-1843) met het oudste hardstenen doopvont van de parochie Tilburg (1590). Goirkestraat 45: Galerie Holtrop Voormalig woonhuis uit 1891. Weer veel panden open Ook dit jaar zijn er weer tientallen eigenaren en beheerders bereid om hun pand tijdens de open monumentendag open te stellen voor het publiek. We noemen er*enkele die tevens liggen in een gemeentelijk beschermd stadsgezicht. In het gebied Wilhelminapark kunt u een bezoek brengen aan: Gasthuisring 5: Winkelpand De Gruyter Voormalige Kruidenierswinkels van ‘De Gruyter’ uit 1935 in expressionistische stijl. Momenteel in gebruik als kantoor van landschapsarchitect Wagemakers. U kunt hier een expo sitie over de Nieuwe Hollandse Waterlinie bezichtigen Wilhelminapark 63a: galerie Via Venezia Voormalige melksalon en directiewoning van de Coöperatieve Tilburgsche Melkinrichting en Zuivelfabriek. Het geheel werd in 1913 gebouwd in art decostijl naar een ontwerp van J. Donders. In het kader van ‘gezond voedsel’ werden naast de productie ook zuivelproducten verkocht. De galerie die er nu gevestigd is, richt zich op glas- en schil derkunst en ander design- en kunstobjecten. Het Sportbedrijf zet op zondag 12 september zijn deuren open. Tussen een en vijf uur *s middags zijn bijna alle gemeentelijke accommodaties gratis toegankelijk. In het beschermde stadsgezicht Nieuwlandstraat/Oude Markt kunt u onder andere een bezoek brengen aan: Heuvelstraat 141: Pauluskerk In deze kerk van de Nederlands Hervormde Gemeente van Tilburg en Goirke krijgen bezoekers uitleg over de rijke kerkinventaris waaronder het oudste kerkorgel van Tilburg. Tevens wordt aandacht besteed aan de recente restauratie. Nieuwlandstraat 47a: Slagerij Van Hest Oorspronkelijk de varkensslagerij van Jos Ooms uit 1922 met kenmerken van de Amsterdamse school en met het ori ginele interieur. Nieuwlandstraat 28: De Zaak Een bankiershuis en kantoor uit 1901. Folder Er zijn nog veel meer panden open voor het publiek. In een speciale folder staat een overzicht van de opengestel de panden en de verschillende activiteiten die tijdens de open monumentendag georganiseerd worden. In deze fol der wordt ook achtergrondinformatie gegeven over de historie van de vijf gemeentelijk beschermde stadsgezich ten. De folder is gratis af te halen bij de stadswinkels, bij het Regionaal Historisch Archief Tilburg aan de Kazernehof en bij de panden die op 11 september geopend zijn. 1 conifeer in ingnummer Sportinfolijn (013) 532 6< Sporrhedrljf Tilburg Op In E doe edit tips Bra ond ont ’s H fest ma: acti s: SS filn den ‘grc ten Cit] De san i,?; Rei De wat heli war ste< gee win gaa DE TILBURG :embe raf Broek! uising oktober t en Wattst aangrenzt De Korvelseweg bij de kruising met de Nieuwstraat. (Foto Publieksvoorlichting gemeente Tilburg) De Kroonstraat Tot begin oktober or zaamheden inclusie Grootvenstraat. Uitvinders Tot novemb tussen S. Jar straat, S. St Chr. HuijgÈ straat en C Vrijdag 1 uur in de UDENI 1. Spoi<> en 1 den nummer In week 37 hebben burgemeester en wethouders de volgende kap vergunningen verleend: Bij de gemeente zijn de volgende bouv nen ingediend met verzoeken om vrijs ling van het bestemmingsplan. rurg.nl djzi- onderhoudswerk- ief kruising met rmber riolerings- Hissen Korte terstraat van Commiss Voorzittei Secretaris Raadsgrifl (janneke.c tel. 542 9$ Kreitenmolenstraat Tot half oktober aanpassing van kruising met N 65. avonds de Maandag uur in de Lezingenavond donderdag 9 september Vanavond om 19.00 uur vindt zoals elk jaar in het kader van de Open Monumentendag een interessante lezingenavond plaats. Drie deskundigen vertellen elk vanuit hun eigen deskun digheid over beschermde stads- en dorpsgezichten. Het programma ziet er als volgt uit: 19.00 uur 19.15 uur BERKEL-ENSCHOT 1. Kamperfoelielaan in achtertuin; vergunni 5209/04. - Instellinj - Onderzo gronden. DE TILBURGSE KOERIER - ---i------- DONDERDAG 9 SEPTEMBER 2004 - PAGINA8 Dit is een publicatie van het gemeentebestuur van Tilburg Sint Willebrordstraat e.o. Tot eind september verbetering woonomgeving Sint Willebrord straat, Billitonstraat en Bankastraat. Kasteeldreef Tot begin oktober herinrichting parkeerterrein bij ROC. ROC en Jacobadreef bereikbaar via Clasinadreef. Alle voornoemde kapvergunningen zijn aan aanvragers bekend ge maakt op 9 september 2004. Groenstraat Tot december werkzaamheden vanaf Broekhovenseweg t/m kruising Winkler Prinsstraat. Tot tussen Broekhovenseweg straat. Eenrichtingsverkeer zende straten opgeheven. Schouwburgring Maandag 13 septeml werkzaamheden tus Schijfstraat en Zomt 7.00 tot 14.00 Wie de kapvergunningen met de bij behorende tekeningen wil inzien en wie vragen heeft, kan contact opne men met dhr. P. de Rooij, Beleids ontwikkeling, tel. 542 87 24. Door werkzaamheden is een aantal wegen geheel of gedeeltelijk afge sloten. Bel voor meer informatie tel. 549 55 67. Zie ook Internet: http://openbarewerken.tHbi Slecht weer kan leiden tot wi gingen. i 67, 1 berk Hngnummer - Raadsvoi aanvrager - Raadsvoi Herindelii rectie Tilb - Manifest -Tilburgsi Maatschaj rsbuurt iber bouwrijp maken ansenstraat, Snellius- Stevinstraat, jgensstraat, J.v.d. Heijden- G. Mercatorstraat. andag I woensdag I r, donder- Stadswinkel Centrum Stadhuisplein 128, openingstijden maar van 13.00 tot 18.00 uur, dinsdag, w en vrijdag van 10.00 tot 18.00 uur, dag van 13.00 tot 20.00 uur. Mij het principebesluit om medewerking te ver- I lenen. Deze reactie kunt u sturen naar de Dienst Beleidsontwikkeling, Afdeling Ruim- I telijke Ordening, Postbus 717, 5000 AS Til burg, o.v.v. ‘inspraakreactie naam project’. I Servicepunt Udenhout Openbare Bibliotheek Tongerloplein 1 openingstijden maandag, woensdag, donderdag 14.00 tot 18.00 uur, dinsdag 10.00 tot 12.00 uur en vrijdag van 17.30 tot 19.30 uur. Comntis Voorzittei Secretaris Raadsgrifl (marjo.vai tel. 542 81 reef, 4 populieren in nr 5; vergunning- "99. 12 Amerikaanse ei- iningnummer Gounodla. Tot eind n< heden,eve Stadswinkel Berkel-Enschot Generaal Eisenhowerweg 2, openingstijden maandag van 13.00 tot 18.00 uur, dinsdag tot en met donderdag van 10.00 tot 12.00 uur, vrijdag van 13.00 tot 20.00 uur. Fietsfees WiHmhriiri 19 septerr vrolijke sf I mogelijkh I gepresent strijden, s acts, moui kinderfiet Fietsfeest De organi: Fietsforur staat op w in Indoorsportcentrum Reeshof, Recreatiebad Stappe- goor en Sportcomplex Drieburcht zijn diverse water- activiteiten, waaraan iedereen kan meedoen. Verder presenteren verschillende verenigingen zich. Ook in het IJssportcentrum kunnen belangstellenden terecht op 12 september. Meer informatie staat op internet. ning wordt getroffen, daartegen bezwaar aantekenen bij het college van burgemeester en wethouders van Tilburg, Postbus 90155, 5000 LH Tilburg. Een gedagtekend be zwaarschrift dient binnen 6 weken na deze bekendmaking te worden ingediend en dient tenminste te be vatten: een omschrijving van de beschikking waartegen het be zwaar is gericht, alsmede de gron den van het bezwaar. Daarnaast kan bij de voorzieningenrechter van de Rechtbank Breda, sector be stuursrecht, Postbus 90006, 4800 PA Breda, een verzoek om voorlopi ge voorziening worden ingediend. Een dergelijk verzoek kan pas wor den gedaan als het bezwaarschrift is ingediend. Van voornoemde kap vergunningen kan pas gebruik wor den gemaakt 3 weken na de dag van bekendmaking aan de aanvra ger. Indien binnen deze termijn van 3 weken een bezwaar bij het college van burgemeester en wet houders is ingediend en tevens een verzoek om een voorlopige voor ziening bij de arrondissements rechtbank is ingediend kan van deze vergunning pas gebruik wor den gemaakt, nadat op het verzoek om een voorlopige voorziening af wijzend is beslist. Fietsroute Berkel-Enschot Tot eind oktober aanleg fietspaden in P. van Tilborgstraat, Molenstraat en Koningin Julianastraat. Molenstraat afgesloten. Koningin Julianastraat gedeeltelijk dicht. Nieuwstraat Tot eind december rioleringswerk- zaamheden. Op Korvelseweg bij Hesperenstraat tot eind deze week halve rijbaan afgezet. Er staan tijde lijke verkeerslichten. Inwerkingtreding Op grond van het bepaalde in de Algemene wet bestuursrecht kan eenieder wiens belang rechtstreeks door afgifte van deze kapvergun- 1. Realisatie van 13 garageboxen aan de Veldhovenring-Van Sasse van Ysselt- straat. Aannemingsmaatschappij Heerkens van Bavél B.V. heeft een verzoek om vrijstel ling van het bestemmingsplan ingediend voor de realisatie van 13 garageboxen aan de Veldhovenring-Van Sasse van Ysseltstraat te Tilburg. Het bouwplan past niet binnen het huidige bestemmingsplan Havervelden. In dit plan heeft de locatie de bestemr ‘Middenstandswoningen en bijbel bijgebouwen’. De garageboxen, be voor verkoop, zijn hiermee in stri. rageboxen behoren bij de app”-’“ die momenteel in aanbouw zij... 2. Realisatie van een fietsenstalling Don Sartostraat Openbare W heeft een verzoek om een vrijs het bestemmingsplan ingedier aliseren van een fietsenstalling Sartostraat te Tilburg wordt ge' Parthenc recent ger voormalige Plu: niet binnen het Groenewoud 1, 2e g (PiusX). In dit plan I stemmin- Stadswinkels Reeshof, Noord Reeshof (Kerkenbosplaats 2) en Noord (Brucknerlaan 20a), openingstijden maan dag van 13.Q0 tot 18.00 uur, dinsdag tot en met donderdag van 10.00 tot 18.00 uur, vrijdag van 13.00 tot 20.00 uur. Diamant Trappers Op zaterdagmiddag 11 september is er vanaf drie uur een open dag bij de Diamant Trappers in het IJssportcentrum. In samenwerking met de Stads-VVV wordt de nieuwe Kids Club gepresenteerd. Wie zich hiervoor aanmeldt, ontvangt een aardige attentie van de Stads- VW. Er zijn verder veel activiteiten met spelers van de selectie. Iedereen kan ‘s at vanaf zeven uur gratis de wedstrijd van c Trappers tegen Neuss (Duitsland) bijwonen. bestemming past het bouwen van een fiet senstalling niet. Het plan voor de fietsen stalling is goed ingepast in het ontwerp voor de gehele inrichting van de openbare ruimte rond het appartementencomplex. 3. Realisatie van een parkeergarage aan de Dr. Hub van Doorneweg Een plan is ingediend om bij de kantoor torens aan de Dr. Hub van Doorneweg nog een parkeerdek te bouwen. Het bouwplan past niet binnen het huidige bestemmings plan Dr. Hub van Doorneweg. Qua vormge ving is het plan gelijk aan het parkeerdek van de recentelijk gebouwde kantoortorens aan de Dr. Hub van Doorneweg. Het bouw plan is in overeenstemming met het Til- burgs Verkeers- en Vervoerplan 2003. Voor alle bouwprojecten zijn principebesluiten genomen om met vrijstelling (artikel 19 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening) mede werking te verlenen. Voordat de vrijstel- lingsprocedures worden voortgezet wil het college van burgemeester en wethouders eerst uw mening weten. Per project liggen daarom van 10 september tot en met 23 sep tember 2004 het principebesluit en de ruim telijke onderbouwing (omschrijving van het verzoek/ project en de motivering om mede werking te verlenen) met bijbehorende bouwtekeningen ter inzage in het Gemeente lijk Informatiecentrum in Stadswinkel Cen trum. Gedurende de Inzagetermijn kunt u per project een schriftelijke reactie geven op Van Sasse van Ysseltstraat Tot eind februari bij kruising met Veldhovenring afgesloten. Dalem-Noord Tot eind september woonrijp maken van gebied de Ster. Langendijk is tijdens werkzaam heden afgesloten voor fietsers. TILBURG 1. Gijsbertdre- plantsoen t.o. nr nummer 04/200$ 2. Rheastraat, 1 ken in berm; vergum 04/2015. 3. Kruisvaardersstraat 97, 1 den in achtertuin; vergunningnummer 5205/04. 4. Hyssopstraat 30, achtertuin; vergunnin 5206/04. 5. Zuid Oosterstraat 53, 1 es doorn in achtertuin; vergunning nummer 5207/04. iHOUT ortlaan 29, 1 berk in zijtuin ien in achtertuin; vergunning- 5208/04. laan november werkzaam- zenals in Massenetlaan. ehorende aedoeld rijd. De ga- apartementen zijn. stalling aan de Werken Tilburg ■ij stelling van .end voor het re ling aan de Don rg. De fietsenstalling gebouwd in de buitenruimte van het non, een appartementencomplex dat gerealiseerd is op de plek van de Djus x kerk Het bouwplan past et huidige bestemmingsplan gedeeltelijke herziening n heeft de locatie de be ing ‘Verkeer en verblijf. Binnen deze

Weekblad De Tilburgse Koerier | 2004 | | pagina 8