Kinder agenda Menwedstrijd Tilburg bij Stalhouderij Bien Venue Circus Krone jeeft voorsten in jen jn Tilfcurj ?n Het geheim van 't Groene Klauterwoud Tienjarige schaker naar Wolstad SPORT KORT 282 CINecittA HEUvelpoorT Ernst, Bobbie en de rest komen naar Tilburg Jongeren sportief de zomer door DONDERDAG 19 AUGUSTUS 2004 - PAGINA 5 DE TILBURGSE KOERIER USTUS 2004- PAGINA 4 gespr. O o o 12-18 49 - 44 18-23? Een vierspan in actie tijdens een eerdere editie van Menwedstrijd Tilburg naar je dw leiden roud. - o O Q> O o o o J. v.d. Hooff Tilburger beklimt Mount Everest tover :hool openingstijden. >lle FILMAGENDA WEEK Kunstklassen voor kinderen en, bijpassende (lade onder de n tal van kleuren. 19 augustus t/m 25 augustus :>penc idag untti de of har- hun TILBURGS DAMHOEKJE BIOSCOOP NAAR KEUZE jksreis, ouders Ier reis van )bie en de dag 1 sep- i om 10.30 - actiethril- I, Robot eeks korte Isaac Asi- zogeheten |Q o o O O; 1 MAUS EXTRA 13 going on 30 Jenna is ee- dens dit avontuur, natuurlijk ook loopt ;n het lijf, door ver kerkt.... winst: te lev daarom ook duren. Hij zetr uit het huis te verbanner Volgens jeugdcoördinatc Loy is aantrekken van a spelers uit de regio ook nog mogelijk. Van Loy sluit samenwerking met andere verenigingen in de toekomst eveneens niet uit: "De tijd dat je spe- gens Iers opleidt voor je eigen vereniging geled jven voelt tussen dei en geeft de r ruilde rij van Sproet 2 Na elf jaar Martin, de ve Taschenbier, te Ook is er een inloop, J .ageren na afloop kunnen i, tafeltennissen en lekker kun- samenwerking zijn er mtacten en er wordt geschikte locatie. VRIJDAG 20 AUGUSTUS Apollo Theater 15.00 - Harry Pol 15.00/18.45 uur Cinema Heuvelp—.. 14.00 uur - Paniek op de Prairie 14.30 uur - Sproet 2, Ned. gespr. Midi Theater 13.30 uur - Shrek 2, Ned. gespr. 15.45 uur Garfield, de film, Ned. gespr. ZATERDAG 21 AUGUSTUS Apollo Theater 15.00 uur Harry Potter 3, Ned. gespr. 15.00/18.45 uur-Shrek2 Cinema Heuvelpoort 14.00 uur - Paniek op de Prairie 14.30 uur Sproet 2, Ned. gespr. Midi Theater 13.30 uur-Shrek 2, Ned. gespr. 15.45 uur Garfield de film, Ned. gespr. namelijkIv tot ongeveer 18 jaar. Vorige week zijn de eerste activiteiten geweest. Elke activiteit wordt muzi kaal begeleid door een dj. Daarnaast gebied van de momenteel al contacten gezocht naar een g Programma Op zaterdag wordt gestart met de eer- aan een ponyrijder Op kuiiiiK Ernst, Bobbie en de rest bele ven allerlei avonturen tijdens hun theatervoorstelling. DINSDAG 24 AUGUSTUS Apollo Theater 15.00 uur - Harry Potter 3, Ned. gespr. 15.00/18.45 uur-Shrek 2 Cinema Heuvelpoort 14.00 uur - Paniek op de Prairie 14.30 uur - Sproet 2, Ned. gespr. Midi Theater 13.30 uur - Shrek 2, Ned. gespr. 15.45 uur - Garfield de film, Ned. gespr. Natuurtheater Oisterwijk 14.30 uur- Luuks Poppentheater Paniek Ergens in het Wilde Westen staat D a mooie melkveeboerderij Patch Jenna is een meisje op weg naar haar Heaven. Alle beesten leven tienerjaren dat niets liever wil dan monie met elkaar en zijn dol ouder worden. Voor haar dertiende oude eigenaresse. Maar dan k verjaardag wenst ze dat ze zo snel mogelijk volwassen wordt. Wanneer ze de volgende ochtend wakker wordt is ze dertig jaar, heeft een suc cesvolle baan en een vriend. Om er achter te komen wat er nou precies gebeurd is probeert ze haar jeugd vriend Matt op te sporen.... /an aproei, omvoert nem in voor zijn eigen slee! Daume wordt tot directe 1, bezit een prachtige midd. villa en verovert het hart van undelerares mevrouw Müller- sheim. Tenslotebenoemt hij tot afgrijzen van mevr''""' ook nog eens tot voorzit rolschaatsvereniging. carrière van Daume heeft Taschenbiers grote gevolgen ij ontslaat Bruno Taschenbier tn iviaiun van school. Alles en maar dan ontpopt Mar- een ware held.... WOENSDAG 25 AUGUSTUS Apollo Theater 15.00 uur - Harry Potter 3, Ned. gespr. 15.00/18.45 uur-Shrek2 Cinema Heuvelpoort 14.00 uur Paniek op de Prairie 14.30 uur Sproet 2, Ned. gespr. Midi Theater 13.30 uur Shrek 2, Ned. gespr 15.45 uur - Garfield de film, Ned. gespr Natuurtheater Oisterwijk 14.30 uur- Pipo, Soekieen Kornuiten- va. 3 jaar Met zijn tien jaar is Rowan Nap al jaren de sterkste schaker van basis school De Blaak. Daarnaast werd hij het afgelopen seizoen de sterkste schaker van Tilburg in de leeftijdscategorie tot en met twaalf jaar. Met het binnenhalen van deze speler zal de competitie van de Wolstadjeugd echt spannend worden. Girl with a pearl earring Delft 1665. De zeventienjarige Griet treedt als dienstmeisje in dienst bij de vermaarde schilder en kunsthandelaar Johannes Vermeer. De kunstenaar raakt in de loop der jaren steeds meer gecharmeerd van haar schoonheid, haar beheerste optreden en haar fasci natie voor de kunst. Vermeer's beschermheer, de rijke en wellustige Meester van Ruijven voelt de span ning en intimiteit tussen de schilder en zijn dienstmeisje en geeft de opdracht aan Vermeer een schilderij van alleen Griet te maken. Het resultaat wordt een van de mooiste schilderijen ooit gemaakt Rowan Nap blijft samen met Rick van Loy spelen in de seniorencompetitie van Schavo. De bedoeling is dat Rowan dit jaar zijn volgende schaak- diploma's haalt. Rick van Loy zal o Rowan begeleiden op weg naar-de y toonde overi- Brabantse Kampioenschappen in Hing twee jaar december. Kenners verwachten dat hij lities. Op het een top drieplaats kan behalen. Hilariese dialogen, beelden van de Mis- prachtige oer-ameri- beschikken. Als je het geheim hebt ontdekt krijg je er een magi sche beloning voor terug. Maar deze beloning blijft alleen wer ken als je het geheim aan nie mand doorvertelt. Wil je ook op schattenjacht gaan, kom dan naar het Bezoekerscentrum aan de Van Tienhovenlaan 5 in Oistef- wijk. Het bezoekerscentrum is geopend van dinsdag tot en met zondag van 10.00 tot 17.00 uur. Je kunt tussen 10.00 en 15.30 uur starten met de speurtocht. Touching the void Hachelijke bergexj vaak alles wat films s, boeiend kan maken: exoticov ambitieuze personages en weersomstandigheden. Dat r--u:.. pnmaal personal itor Rick van ligt ver achter ons. Er moet één sterke andere sterke competitie komen in Tilburg, zoals in Den Bosch al jaren het geval is. Dat is voor de betere schakers van Tilburg ook het beste." Van Loy toonde overi- m*ns voor zijn aanstellir ;den al zijn ambii ZONDAG 22 AUGUSTUS Apollo Theater 15.00 uur - Harry Potter 3, Ned gespr. 15.00/18.45 uur-Shrek 2 Cinema Heuvelpoort 14.00 uur - Paniek op de Prairie 14.30 uur - Sproet 2, Ned. gespr. Midi Theater 13.30 uur - Shrek 2, Ned. gespr. 15.45 uur Garfield de film, Ned. gespr. Shrek 2 Als Shrek en zijn lieve prinses Fiona terugkomen van hun huwelijk worden ze uitgenodigd door de o van Fiona, de koning en koningin va het Koninkrijk Ver, Heel Ver Van Hie Hun trouwe Ezel vergezelt hen op i /rouw en ze worden door aHe burgers rzitter ^er> ^er Van Hier verwelkomd. jje Maar niemand had een schoonzoon heeft a*s Shrek verwacht, laat staan dat Everest. Dvn vu. iemand had kunnen denken, dat de ma Expedities elegante prinses Fiona zo..zo.ver- moeilijke noorui anderd zou zijn. De Koning roept de top te klimmen, hulp in van de machtige Goede Fee, se bergbeklim~ de knappe Droomprins en de roem- Mare Streefkei ruchte ogre-doder de Gelaarsde Kat. Kathmandujn Met hun inzet probeert de koning als- nog er zijn versie van '...ze leefden nog lang en gelukkig.van te maken. MIDI! APOLLO Oefenwedstrij augustus: 14.30 t mmtddels in zijn N0AD A1; 14.30 logwarts de school N0AIy Bl; 12.30 ivenanj In de trem N0AD Cl; 11.00 uur 3rden*onen NOADE1. Demen- Oefenwedstrijden senioren, donder zwaarst dae 19 augustus: 19.15 uur NOAD- - jstus: 12.00 DRL 2- dames- augustus: X.W.W uur NOAD-WSC; (aanvang o.v.b, 20.00 uur) NOAD 2-WSC 2. Ernst en Bobbie zijn twee vrienden. F Ernst is een betweter: hij denkt eerst te vinden. Maar als ze eenm goed na voor hij iets doet. Bobbie is zijn op de camping, laten heel anders. Hij is altijd vrolijk en --- - onbezorgd. Hij doet iets en denkt dan pas na. Of hij denkt helemaal niet. Ernst en Bobbie komen altijd in de raarste situaties terecht. Ook tijdens de theatervoorstelling beleven ze allerlei avonturen. Ze gaan samen op vakantie. Het lijkt allemaal goed te gaan, totdat ze verdwalen in het bos. Met de hulp van De Boswachter en Het Campinghoofd weten Ernst en Garfield I Garfield heeft alles goed voor elkaar. Dak boven zijn hoofd, een luie stoel, The ladykillers I televisie, een baas die hij van alles kan Een groepje mannen graaft I wijsmaken en niet te vergeten zijn met kwade bedoelÉ.0. lasagna. Hier komt verandering in als om een kluis aan het ei I zijnbaasje Jon besluit de hond Odie in nel leeg te halen en c I huis te halen. Deze neurotische aan- laten instorten, zodat I winst is een direct gevaar op het relax- van braak te vinden is. O( I te leven van Garfield en hij besluit het meesterschap van de dat dit niet lang mag :t aHes op alles om Odie -‘"innen. NOA. NOA NOA Oefer zwaarst dag 19 augustus: 19-15 uu de l°v,e' RKTVV. Zondag 22 augus ïvaarhjke uur DRL.N0AD; 14.00 ut The story of the weeping camel Een waar verhaal over het leven van een herdersfamilie in de Mongoolse Gobi-woestijn. Als het voorjaar is aangebroken helpt het gezin bij de geboorte van de kamelenkalveren. Voor een van de kamelen is het een zware bevalling. De moeder verstoot haar jong en weigert melk en moeder zorg te geven. Een muziekritueel moet de moeder met haar jong verzoenen. Het ritueel is een beproefde methode om verdriet en trauma's bij dieren te genezen. tpedities bieden spannend en itiese lokaties, personages en grillige idigheden. Dat er nooit een fatsoenlijk alpi-drama is gemaakt, komt omdat het nu eenmaal lastig is om op grote hoogte je personages een fatsoenlijk gesprek te laten voeren. TOUCHING THE VOID heeft dit probleem opgelost. De echte alpi nisten vertellen het verhaal, terwijl akteurs hun tocht overklimmen. Around the world in 80 days De Engelse uitvinder Phileas Fogg sluit een weddenschap af, dat hij de wereld rond kan reizen in 80 dagen. Als hij verliest, mag hij nooit en te nimmer meer een uitvinding doen.Phileas' olijke butler Pass- tout (Jackie Chan) biedt aan met mee te gaan, maar heeft v - eigen redenen hiervoor: de gestolen boeddha terugbrengen naar zijn dorp in China. Passepartout beseft niet dat hij hiermee Foggs weddenschap in gevaar brengt. In Parijs ontmoeten de heren Monique, een mooie Franse kunstenares. Ze overtuigt Phileas om haar mee te nemen op zijn reis rond de wereld, zodat ze haar verloren inspiratie weer terug kan vinden. Het reisgezelschap komt in contact met allerlei bijzondere culturen en de vreemdste karakters tegen Daarbij wordt het drietal dc schillende partijen tegengewe H Fahrenheit 9/11 H Exact 112 minuten. Dat heeft Michael Moore nodig om de malaise geduren- de de 4 voorbije VS-jaren te coveren: van de naar zijn zegge gestolen presi- dentszetel, over de angstpsychose van 9/11 en de speurtocht naar massaver nietigingswapens tot en met de oorlog in Irak. Hij exploreert de banden tus sen de clan Bush de clan Bin Laden. Hij stelt pertinente vragen, maar antwoorden blijven vaak uit. Moore heeft zich diep ingegraven in de problematiek en zapt in sneltempo van schandaal naar schandaal. Het resultaat is een vlijmscherpe aanval op de Bush-dynastie. Catwoman Patience Philips (HaHe Berry) werkt als grafisch ontwerpster voor Hedare Beauty, een groot cosmeticabedrijf dat op de rand staat van het uitbrengen van revolutionaire anti-verouderings- producten. Als Patience er onver wachts achter komt dat de nieuwe producten vreselijke bijwerkingen hebben, bevindt ze zich ongewild in het middelpunt van een bedrijfscom- plot. Ze wordt vermoord, maar wordt getransformeerd in een vrouw met de kracht, snelheid, behendigheid en het sterke gevoel van een kat. Met haar nieuwe eigenschappen en katachtige intuïtie, wordt ze Catwoman: een sluw en sluipend schepsel dat op de grens balanceert van goed en kwaad. Zoals elke wilde kat is ze gevaarlijk, ongrijpbaar en ontembaar. j groepje mannen graaft een tunnel met kwade bedoelingen. Het plan is om een kluis aan het einde van de tun nel leeg te halen en dan de gang te laten instorten, zodat er geen spoor van braak te vinden is. Ook nu blijkt het meesterschap van de gebroeders Coen volop aanwezig in hun remake van de engelse komedie THE LADY KILLERS van Alexander Macken- Liefhebbers van de paardensport kunnen zaterdag 21 en zondag 22 augustus hun hart weer ophalen. Dan vindt op de terreinen van Stalhou derij Bien Venue aan de Bredaseweg 525 de jaarlijkse Menwedstrijd Til burg plaats. Tijdens dit evenement strijden de ongeveer tachtig deelnemers om de eindoverwinning en het Nationaal Kampioenschap 2004 op ver schillende onderdelen. fantaseert ze c band en over zou moeten zien, hoort dat haar favo rockband nn", een laatste con ic, zet ze alles op raar rocker ste van de drie wedstrijdonderdelen: de dressuur. Tijdens dit onderdeel moet iedere deelnemer een aantal voorge schreven figuren in een bepaalde volg orde rijden. De dressuur begint om 08.00 uur en loopt door tot veerl8.00 uur. De tweede onderdeel van start om 09.30 uur. De vaardigheid bestaat uit een traject van twintig poor ten, gevormd door pionnen met ballen erop, dat binnen een bepaalde tijd moet worden afgelegd. Als een bal van de pion rolt dan krijgt men hier vijf straf- punten voor. Dit onderdeel loopt door tot ongeveer 16.30 uur. De zondag staat vanaf 08.00 uur in het teken van de marathon. Alle deelnemers moeten dan een traject afleggen, waarbij zij onderweg hindernissen moeten van wat op zeeniveau aan zuurstof beschikbaar is en op de top is dat nog raar 30 procent. Temperaturen van - -tv graden Celsius zijn niet ondenk baar en de extreme wind maken het gevoelsmatig nog kouder. Er is nog nooit eerder een Nederlander via de noordkant in het najaar op de top geweest. De expeditie is te volgen via de website www.123mkb.nl/summit/, waarop een dagboek wordt bijgehou den. Verder is er aandacht voor de expeditie op de websites www.moun- teverest.net, www.7summits.com en www.ice-x.nl. De zomertoemooien mochten zich in een goede belangstelling verheugen. Zelfs Brunssum was met over de hon derd deelnemers goed bezet. De nemen. De prijsuitreiking voor dit annexe faciliteiten als campings etc. onderdeel en de andere onderdelen zijn hier wel debet aan. Ad van Til- vindt plaats om ongeveer 17.30 uur. borg mocht zich even de winnaar van het 55+ klassement wanen, doch werd op de valreep toch nog gepasseerd door Anton Schotanus die ook mij eenmaal in dat toernooi voorafging. Met een elfde plek toch bijna een plaats bij de bovenste tien, uitstekend dus. In Nijmegen mocht ik kopen over een favorie’e me. Ter voorbereiding is het bv«=i r de computer te laten en a werk gaan. Daarom het Jysezetten vermeld waa de afwikkeling r Voor de routir sier niet zo'n f Bij het Bezoekerscentrum is een schatkaart te koop, die alle kinderen vanaf acht jaar de kans geeft om op een spannende schattenjacht te gaan, denken en een goede Het is zeker geen makkelijke tocht heel belangrijk. Oude over begaanbare paden. Je zult vaak '--j- -•---' dwars door het Klauterwoud moeten om de negen verborgen letters te vin den die nodig zijn om het geheim te ontdekken. De aanwijzingen zijn soms een beetje cryptisch, dus logisch denken en een goede oriëntatie zijn 1 ders of andere begeleiders kunnen heel nuttig zijn tij dens dit avontuur, maar dan moeten ze over speurtalent Een Nederlands team is op zondag 15 augustus vertrokken richting Mount Everest. De Nederlandse Chomolung- maar 30 pr ma Expedition 2004 probeert via de 40 graden -innoordkant in Tibet naar de Onder de Nederland se bergbeklimmers is de Tilburger Mare Streefkerk. Vanuit de hoofdstad Kathmandu in Nepal reist de expedi tie af naar Tibet om in het basiskamp op 5200 meter te beginnen met de klim. Vooral de hoogte, de barre weersomstandigheden en het ruige landschap, maken de klim ontzettend zwaar. In het basiskamp is 50 procent al snel achter zijn plannen en zonder de ouders van Martin in te lichten verandert Sproet diens wereld naar zijn eigen inzichten met alle gevol gen van dien. Maar dan neemt het lot een vreemde wending. De smerige ssepar- sportleraar Daume komt achter het et hem geheim van Sproet, ontvoert hem en wel zo zijn zet hem in voor zijn eigen slechte de gestolen plannen. Daume wordt tot directeur benoemd, bezit een prachtige middel eeuwse vi wiskurJ~ Klessheh, zichzelf, t Rotkohl, van de razende carrière van voor de Taschenbiers want hij ontslaat - en stuurt Martin lijkt verlorer tin zich als e Niet iedereen gaat op vakantie; toch wat te kunnen doen tijdens i rustige periode organiseert Buurtsport, onderdeel van stichting Bots, samen met Jongerenwerk Twem tijdens de vakantieweken Summer Sports. Gedurende deze weken worden er diverse' sportactiviteiten aangeboden aan jongeren in Tilburg Zuid en Til- ADRESSEN Apollo Theater Peperstraat 25 Kaatsheuvel Cinema Heuvelpoort Heuvelpoort 365 Tilburg Midi Theater Heuvelring 108 Tilburg Natuurtheater Oisterwijk Gemullehoekenweg 147 Oisterwijk reserveren: 013-5283225 Denken wij arme damzielen aanval op schijf 28 na 32x23 met 8-12 en 18-23 beantwoord kan worden, niets daarvan. Baljakin komt hier met 8-13! Ik moest hier even zoe ken, omdat ik routinematig steevast 8- 12 speelde, doch na 8-13! komt: 'gelijk) en dan 18-23 29x18 1 22 2 en zwart kan zijn schijfwinst verdedigen. Op 18 september is de aanvang van de nieuwe competitie met in de ereklas- Hiltex-Huissen (meteen een topper dus) en Angarde-van Stigt Thans: een krachtmeting voor het nieuwe team van Angarde. In de Hoofdklasse B: TDV-van Stigt Thans2 en Umuiden- t HED. Moet het bezoek van twee r 15 17 uur en teams Schiedam ons nog even aan ^eniX:C?Angarde2-WSDV2 U lfi.ii.r- (Wageningen). In de 2e klasse D: TDV2-Meurs Denk en Zet2. Middel- burg-De Variant(Oudenbosch). Bobbie gelukkig de weg weer terug te vinden. Maar als ze eenmaal terug _”.i op de camping, laten ze alles weer in het honderd lopen. Als je wilt weten hoe dit afloopt, kom dan kij ken naar de voorstelling. Kaartjes kun je bestellen via 0900-3005000 of via de Ernst en Bobbie Show-lijn op 0909-0709. Je kunt de kaartjes ook kopen via www.emstbobbie.nl. of bij de vestigingen van speelgoedwinkel Intertoys in Tilburg en Goirle. De Stadssporthal vind je aan de Goirle- seweg 40 in Tilburg. Darttoernooi De Schouw Plezanterij De Schouw, Schouwburg- ring 190 in Tilburg, organiseert iedere zondag een 501-darttoernooi. Inschrijven vanaf 13.00 uur, start toer nooi om 14.00 uur. TSV NOAD trijden jeugd, zaterdag 21 14.30 uur Boxtel Al- J uur Boxtel Bl - uur Boxtel Cl- Boxtel El- Shaun of the dead Shaun woont samen met z'n oude schoolvriend Ed en samen delen ze de voorliefde voor hun stamkroeg De Winchester. Liz, de vriendin van Shaun is Ed een beetje moe en begint meer om te gaan met David en Dian ne die het echter weer niet met Shaun kunnen vinden. Nadat Shaun Liz een etentje belooft maar vergeet te reser veren is de maat vol voor Liz. Shaun is zo van slag dat hij niets merkt van de bizarre taferelen op straat. Wan neer er een zombie in hun achtertuin opduikt en het meisje doodleuk opstaat wanneer ze gespiest wordt denkt Shaun meteen aan zijn moeder en Liz. Hij moet ze in veiligheid brengen. En dan is De Winchester natuurlijk de veiligste plek van Lon don. Maar wanneer ze de kroeg bereikt hebben blijkt het toch niet zo veilig en vertrouwd. Om je dood te lachen.... r keert Sproet terug om /erlegen zoon van meneer helpen. Martin komt Clowns, acrobaten, leeuwen, tijgers en dan sers. Je kunt ze allemaal zien in de nieuwe cir cusvoorstellingen van Circus Krone. Het grootste circus van Europa strijkt van dinsdag 24 augustus tot en met zondag 29 augustus neer op evenemententerrein Het Laar. De voor stellingen kun je dan elke dag zien om 15.00 en 20.00 uur. Öp zondag 29 augustus kun je de voorstellingen bekijken om 13.00 en 16.15 uur. Een half uur voor het begin van de middag voorstellingen kun je meedoen aan een speci aal kinderprogramma, waarbij je zelf voor cir cusartiest kunt spelen. Je kunt je laten schmin ken, rijden op een paard en leren jongleren. Als je jarig bent op de dag van de voorstelling, krijg je een cadeautje en een speciale ver- jaardagsoorkonde met daarop de handtekenin gen van alle artiesten en de directrice van het circus. Kaartjes voor het circus kun je in de voorverkoop kopen bij de circuskassa, elke dag van 10.00 tot 20.00 uur. Je kunt ook de tic ketservice bellen voor kaartjes op 0900- 3001250 of kijken op www.ticketservice.nl. De kaartjes zijn daarnaast te koop op het post kantoor, het GWK-kantoor of bij de VVV. drick uit 1955. oogverblindende sissippi-delta en kaanse muziek. Vind je het leuk om te tekenen of te schilderen? Of knutsel je graag? Dan kun je vanaf september mee doen aan een kunstklas speciaal voor kinderen. Als je zes jaar of ouder bent, kun je meedoen. De kunstklassen vinden plaats in de Westvest Academie aan Carré 26 in Tilburg. Je kunt je inschrijven voor de woensdagmiddaggroep of de zaterdagochtendgroep. Woensdag duurt de kunstklas van 14.00 tot 16.00 uur en zaterdag van 10.00 tot 12.00 uur. Voor meer informatie kun je bellen naar 0411 -624634. Je hebt ze misschien wel eens op de televisie gezien: Ernst, Bobb rest. Binnenkort kun je ze ook in het echt bewonderen. Op woensdt teniber komen ze naar de Stadssporthal in Tilburg. Ze geven dan o en om 14.00 uur een voorstelling. Bij bezoekerscentrum Oisterwijk van Vereniging Natuurmonumenten is na een zware storm in de wortelkluit van een omgewaaide boom een oude schatkaart gevonden. De kaart staat vol geheimzinnige aanwijzingen, die naar een lang verborgen geheim leiden. Om het geheim op te lossen, moet Iwars door 't Groene Klauterwoud. Een samengestelde menwedstijd, zoals die elk jaar in Tilburg wordt gehouden, is een wedstrijd voor enkel-, twee-, vierspannen en tan dems, zowel voor paarden als voor pony's. De wedstrijd bestaat uit drie onderdelen: dressuur, marathon en vaardigheid. De deelnemers in Til burg strijden naast de eindoverwin ning ook om het Nationaal Kampi oenschap in de rubrieken enkelspan pony's, enkelspan paarden, tandems en vierspannen pony’s. Aan het onder deel vierspannen paarden doet tradi tiegetrouw ook Piet Voskens mee, eigenaar van Stalhouderij Bien Venue. King Arthur Ridder Arthur (Clive Owen) wilt niets liever dan Brittannië verlaten en terug keren naar het vredige Rome. Voor het zover is moet Arthur met zijn ridders van de Ronde Tafel, Lancelot, Gala- had, Bors, Tristan, Dagonet en se leventje zelt had. Um haar Gawain vol. te heroveren doet Lola auditie b het vijandelijke de hoofdrol in de schoohnusi- bie6d in enJ de en zet ze haar rivale Carla een zijn oude vijand Merlin Bijge. staan door de knappe maar dappere Guinevere (Keira Knightley) realiseert Arthur zich langzaam maar zeker dat het zijn lot is om koning van Brittannië te worden. Een prachtig avontuur over één van de grootste legendes ooit HEUVELPOORT APOLLO met 26 september haar derde open veteranentoemooi. Inschrijven is nog mogelijk tot 1 september, in de leef tijdsgroepen 35+ en 55+.. Er wordt gespeeld in de categorieën 4,5,6,7 en 8. Dat gebeurt op tien ver lichte kunstgrasbanen: in poule- systeem met afvalronde of hoofdron de met verliezersronde. Onder de deelnemers en toeschou wers worden ook dit jaar prijzen wor den verloot, waaronder een tennisrac ket en een heren- of damesfiets. Inschrijfkaarten zijn verkrijgbaar bij de club (na 19.00 uur, Rauwbraken- weg in Berkel-Enschot); aanmelden kan ook via www.toemooi.nl. Inschrijfgeld 7 euro p.p.p.o. Confessions of a Teenage Drama Queen Mary Cep, noem haar liever Lola, moet verhuizen van de trendy stad New York naar de truttige voorstad Dellwood, New Jersey. Op haar nieu we school komt ze er al snel achter dat Carla Santini de titel yan het populairste meisje al op zak heeft, een titel die Lola in haar hippe New Yorkse leventje zelf had. Om haar titel te voor c cal, en zet ze haar rivale Carla tyu hak door er met de hoofdrol vandoor te gaan. Ondertussen f over haar favoriete rock hoe haar leven eruit zc Als ze I uit elkaar gaat en nog eu. eert geeft in New York, zet z alles om daarbij te zijn en ha Stu Wolff te ontmoeten.... The chronicles of Riddick Het is een duistere tijd in het univer sum. Planeet na planeet valt ten prooi aan het onheilige leger van de Necro- mongers. Zij geven bewoners van werelden in alle uithoeken van het heelal een simpele keuze: bekeer je tot ons geloof, of sterf. De bekende cri mineel Riddick wordt gevraagd om de Necromongers uit te schakelen. Rid dick is is keihard. Als je hem hindert wordt dat je dood. Maar er gebeurt iets bijzonders in het leven van Rid dick. Hij komt iemand uit een vroeger leven tegen. Die weet hem ervan te overtuigen dat hij de aangéwezen per soon is om de Necromongers uit te schakelen. Er ontstaat een nietsont ziende slag tussen Riddick en de Necromongers. Harry Potter 3 Harry Potter zit derde jaar van Hc voor magie en tr*" op weg naar school wor Harry opgeschrikt door een tor, een bewaker van de beveiligde gevangenis van i naars. Het blijkt dat een gevaarlijke ‘DRL-NÓaD; ~4.00 ITuH crimineel het heeft gepresteerd om te N0AD 2. 10 00 uur N0AD ontsnappen Het gaat om Sinus Black Nemelaer. Dinsdag 24 au die ervan beschuldigd is dat hij de 20 00 uur N0AD-WSC: (a ouders van Harry verraden heeft aan Voldemort. Iedereen vreest dat hij het nu op Harry voorzien heeft. De school wordt bewaakt door de zijn gevreesde Dementors. Het gewone drie schoolleven gaat echter gewoon door, y en met spannende zwerkbalwedstrijden met en nieuwe vakken. HEUVELPOORTAPOLLO MAANDAG 23 AUGUSTUS Apollo Theater 15.00 uur - Harry Potter 3, Ned. gespr. 15.00/18.45 uur-Shrek2 Cinema Heuvelpoort 14.00 uur - Paniek op de Prairie 14.30 uur - Sproet 2, Ned. gespr. Midi Theater 13.30 uur-Shrek 2, Ned. gespr. 15.45 uur Garfield de film, Ned. gespr. Willem II verlengt contract Hadouir Willem II heeft het contract met Anouar Hadouir opengebroken. De nieuwe verbintenis loopt nu door tot en met de zomer van 2008. De 21-jari ge aanvaller, die afkomstig is uit de jeugdopleiding, speelde al 42 wed strijden voor Willem II. Veteranentoemooi tennis in Berkel-Enschot Tennisclub De Rauwbraken in Ber kel-Enschot organiseert van 18 tot en Kinderen Naast de menwedstrijden vinden er nog andere activiteiten plaats op het tenein van Stalhouderij Bien Venue. Er zijn gedurende twee dagen allerlei activiteiten voor klein en groot, met diverse kramen in een gezellig stro- In Nijmegen mocht ik een boekje dorp. Zó is er zondag op het binnenter- kopen over een favoriete variant van door tot onge- rein van alles te doen voor kinderen, me. Ter voorbereiding is het beter de /aardigheid, het Zij kunnen springen op een springkus- computer de computer te laten en ana- n de wedstrijd, sen, spelen in een zandbak, meedoen lytisch te werk gaan. Daarom heb ik De vaardigheid aan een kleurwedstrijd, knutselen, de analysezetten vermeld waarbij u "«"yrijden en diverse spelletjes doen, vooraf de afwikkeling moet zien te kunnen de kleintjes zich zondag- ontdekken. Voor de routineuze combi- middag gratis laten schminken. Op natieve speler niet zo'n probleem. 25- zondagmiddag zal er rond 16.30 uur 20 met damgeven en dan naar veld 29 een demonstratie verzorgd worden laten slaan. Ja, dat is de oplossing! 18- door het Zeeuws trekpaard en er zal 23? 44-40 23x32; 36-31 27x36; een Kür op muziek worden gedemon- 38x18 13x22; 25-20 14x25; 33-28! streerd. De toegang tot de Menwed- 22x33 43-38 33x42; 47x38 36x47; strijd Tilburg is gratis. Meer informatie 38-33 47x29; 34x5 25x34; 40x20 over het evenement is te verkrijgen via 15x24; 5-23! Ook die laatste zet is www.menwedstrijd.nl. natuurlijk nog belangrijk met het oog op het feit of een dam niet te duur uit valt. In de partij zal zwart daarom met 13-18 vervolgen maar interessant blijft het toch. I, Robot Will Smith schittert in deze act Ier als detective Del Spooner. I, I is geïnspireerd door een reeks I verhalen van de schrijver I mov. In de film staan de I drie robotwëtten centraal: 1) Een robot mag een mens geen kwaad doen, of toestaan dat een mens kwaad wordt aangedaan. I 2) Een robot moet de mens gehoorza men, zolang dit niet conflicteert met regel 1. 3) Een robot moet zijn eigen bestaan waarborgen, zolang dit niet in strijd is I met regel 1 en 2. De film speelt zich af in 2035, als elk huishouden beschikt over een eigen robot. De samenleving vertrouwt vol ledig op deze drie allesomvattende wetten, die hun veiligheid waarbor- j gen. Detective Del Spooner (Will I Smith) heeft echter zo zijn bedenkin- I gen. Tijdens zijn onderzoek naar de moord op Dr. Miles Hogenmiller, één I van de werknemers van het bedrijf dat I de robots maakt, lijkt het er sterk op dat robot Sonny betrokken is bij deze moord. Een overtreding van de drie robotwetten is een rechtstreekse I bedreiging voor de mensheid. Er is dan namelijk niets meer dat de robots tegenhoudt om de wereld voorgoed I over te nemen... ..j _i dat de schijf 28 na 32x23 slechts en 18-23 beantwoord kan 1 12 speelde doch om burg Noord. Ook is er een inloop, komt oud-basketballer Henk Pieterse 24*29 deze waar de jongeren na afloop kunnen in actie tijdens de clinics basketbal op t, biljarten, tafeltennissen en lekker kun- woensdag 25 augustus. On 18 intamE-ri.d n nen chillen. De activiteiten zijn voor- Hieronder staat wat nog volgt. ijk bedoeld voor de thuisblijvers - Dinsdag 24 augustus, 18-20 uur: ------ voetbaltoernooi en panna bij Boerderij Paulusse. - Woensdag 25 augustus, 18-20 uur 'basketbalclinic bij Boerderij Paulusse. - Zondag 29 augustus, 14-18 uur: panna en 5 tegen 5 toernooi op ver hard veld bij De Ypelaer. - Woensdag 1 september, 18-20 uur: diverse voetbaltal panna op verhard veld bij De Ypélaer. - Donderdag 2 september, 14-16 uur: basketbal- en voetbalcircuit bij Boer derij Paulusse. op de Prairie in het Wilde Wes melkveeboerderij I beesten lever en zijn dol op hun uuue eigenaresse. Maar dan krijgt de boerin te horen dat haar boerderij onteigend wordt. Drie geëmanci peerde koeien besluiten om hun range te redden en bedenken een plannetje. Ze gaan de sluwe veedief Alameda Slim gevangen nemen en met de beloning de range vrijkopen. Alameda Slim hypnotiseert vee met de klanken van zijn gitaar en gejodel, maar dit weerhoudt de koeien, Maggie, Mrs. Calloway Grace er niet van om samen n Buck het Ninja paard op pad te gaan.

Weekblad De Tilburgse Koerier | 2004 | | pagina 5